Dodaj do ulubionych

Urywki tekstu w pamięci

19.06.20, 17:38
Cześć.
Czy też macie tak, że z dawno przeczytanej książki pamiętacie pi razy oko fabułę i bohaterów, ale zostaje wam w pamięci jakaś istotna bądź nieistotna pierdoła?
Ja tak miałam po przeczytaniu Jeżycjady, jeszcze zanim sobie ją odświeżyłam (oprócz kłamczuchy i kwiatu kalafiora, bo to akurat miałam w domu).

No więc tak:
Ida Sierpniowa- daj spokój idiocie, z tego cholernego Czaplinka, dla władzy bonifikata pięćdziesiąt procent. Sukienka uszyta ze starej pościeli. Jak znowu zaczniesz mowic, ze jestem ładna, to się chyba upiję.

0pium w rosole- hm, tutaj ciężko mi taką rzecz wskazać, bo fragmenty były omawiane w szkole na różnych stopniach edukacji, więc ciężko powiedzieć o jakimś zapamiętanym drobiazgu.

Brulion- piszmy więc, piszmy wraz. Bądźcie grzeczni i uczcie się. Bernard w damskiej bluzeczce na wywiadówce i tatuaż z wyznaniem miłości do Anielli.

Noelka- nikt mnie nie kocha tak, jak powinien. Jakieś rondo i wigilia w plenerze. Dziadek sprzeciwiający się objawom anarchii, czy jakoś tak.

Puplecja- coś się wydarzyło 8 marca, ale nie pamiętałam co. Ktoś został nazwany makolągwą.Główna bohaterka nie wzbudzająca sympatii, przynajmniej u mnie.

Dziecko piątku- smutny pan Jankowiak, oglądający się w windzie. Jeżyk z mocnych, czarnych włosów. Nie z każdym się tak dobrze rozmawiało.

Nutria i Nerwus- woda Adidas od Tunia, podeptane truskawki, centrum tego zera od czterdziestki, "za pozwoleniem", rzygająca Laura.

Córka Robrojka- dwa warkoczyki zaplotła panienka za uszami, trzeci przy grzywce. Absztyfikant czekający w pizzerii na Nutrię, która przeczekuje deszcz u Robrojka. Wyglądam jak blond Carmen. Nie na dłużej niż godzinkę. Amatorska łódka i ktoś kłamiący, że był na dyskotece.

Imieniny- stóg siana, czy jakoś tak.

Tygrys i Róża- od roku nie były na żadnej wyprawie ani na zwykłym spacerze.

Kalamburka- Mila nie miała warkocza, lodówka w miejscu kącika do czytania, słodzenie wina, klosik i lecenie w przepaść.

Dalsze części zlały mi się po czasie w jedną i nie pamiętałam, co było z którego tomu.

I fajnie jest tak to czytać po latach i sobie przypominać: aha, więc o to tu chodziło!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka