Dodaj do ulubionych

Wesele Józwy i Dorotki a opinia księdza proboszcza

24.02.21, 21:06
W " CZ" mamy fragment, mówiący o tym, że wesele będzie bezalkoholowe i że ksiądz proboszcz bardzo się z tego cieszy. Pomijam, że na bezalkoholowym weselu zapewne można się wynudzić jak mops- bo ile można pić herbaty i kawy, ale co ma do wesela ksiądz proboszcz?? Oni serio sugerowali się jego zdaniem?
Obserwuj wątek
  • kooreczka Re: Wesele Józwy i Dorotki a opinia księdza probo 24.02.21, 22:43
   Swoją liczbę wesel bezalkoholowych odbyłam- część zatwardziałych abstynentów, czasem ktoś z rodziny był niepijącym alkoholikiem- można się dobrze na nich bawić :)

   Opinia księdza nie dziwiłaby mnie, gdyby młodzi konsekwentnie prowadzeni byli jako osoby religijne. A niechby np Dorota odrzucona przez matkę znalazła oparcie w duszpasterstwie. Mógłby to być całkiem dobry pomysł, niestety MM znowu zapomniała o tym napisać.


   Religijność Borejków jaka rysuje się z książek jest nawet nie tyle tradycjonalistyczna co zdziecinniała- dopisywane po latach śpiewanie w scholi, Laura robiąca pierwszokomunijną szopkę pt "ciesz się, że byłam u spowiedzi"
  • przymrozki Re: Wesele Józwy i Dorotki a opinia księdza probo 25.02.21, 08:58
   I czemu, do kroćset, proboszcz aż tak się ucieszył. Kościół apeluje o abstynencję na przyjęciach komunijnych, co ma zresztą swoje rozsądne uzasadnienie - te przyjęcia są dla dzieci. Ale brak alkoholu na weselach z nauką Kościoła nie ma nic wspólnego, w pewnym sensie nawet jest wręcz przeciwnie, wszak kiedy zabrakło alkoholu na weselu w Kanie Galilejskiej, Jezus zamienił wodę w wino. I to na osobistą prośbę Maryi.
  • minerwamcg Re: Wesele Józwy i Dorotki a opinia księdza probo 27.03.21, 17:30
   Czy jeśli moja ciocia ucieszyła się, że do ślubu pojechałam warszawą rocznik siedemdziesiąty, to znaczy, że wybierając ślubny samochód kierowałam się zdaniem cioci? Nonsens, nawet nie wiedziałam, że cioteczka sto lat temu na warszawie robiła prawo jazdy :) A gdybym i wiedziała, to co. Ale fajnie, że się ucieszyła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka