Dodaj do ulubionych

Ciotkowa zgadywanka

13.05.21, 16:39
W wątku "Nie rozumiem..." ktoś, zdaje sięvTt-ka, zaproponował zgadywanie które wątki i sceny powstawały, w myśl mojej teorii, z Milą Schoppe jako główną bohaterką, poprawioną potem na Norę, a które autorka pisała już pod koncepcję z Norą. Pomysł mi się spodobał, dlatego wyciągam w osobny wątek.

Myślę iż przynajmniej część scen w siedlisku Dentysty było pisane z Milą jako bohaterką, a przypominam, że autorka pisała CZ parę lat i kiedy startowała panna Schoppe miała coś 10-11 lat. Do tego wieku białe rajty i lakierki pasują. Takoż sceny weselne były z recyklingu (Nora w łososiowej kiecuni i w baletkach z kokardką).

Kto da więcej?
Obserwuj wątek
    • przymrozki Re: Ciotkowa zgadywanka 13.05.21, 17:57
      Ja się najzupełniej zgadzam z samą tezą, ale w Borekowersum białe rajtuzki i lakierki mają niewielką moc dowodową. Czy nie tak jakoś przyodziano prawie piętnastoletnią Różę na ślub przyszywanej siostry?

Ciekawa też jestem, czy Podeszwa ma w sobie coś z pierwowzoru Tanaki. MM miała mieć przecież gotową historię dziejącą się w mieszanym polsko-japońskim towarzystwie podczas Światowych Dni Młodzieży. Była to zapewne historia złotej nici Łucji i Jacka.
      • bupu Re: Ciotkowa zgadywanka 13.05.21, 18:21
        przymrozki napisała:

> Ja się najzupełniej zgadzam z samą tezą, ale w Borekowersum białe rajtuzki i la
        > kierki mają niewielką moc dowodową. Czy nie tak jakoś przyodziano prawie piętna
        > stoletnią Różę na ślub przyszywanej siostry?

Tak właśnie. Masz rację.
      • sanfran_84 Re: Ciotkowa zgadywanka 14.05.21, 09:39
        przymrozki napisała:

> Ciekawa też jestem, czy Podeszwa ma w sobie coś z pierwowzoru Tanaki. MM miała
        > mieć przecież gotową historię dziejącą się w mieszanym polsko-japońskim towarzy
        > stwie podczas Światowych Dni Młodzieży. Była to zapewne historia złotej nici Łu
        > cji i Jacka.

To może w takim razie szkolne przygody Nory to echa niedoszłych przygód Ani w liceum w Poznaniu? Może dlatego Nora nikogo nie zna i mało się orientuje w okolicy - tak właśnie zachowywałaby się Ania w nowym mieście. No, może nie całkiem nowym, wiemy że Ania bywała od czasu do czasu w Poznaniu przed osiągnięciem wieku licealnego (np. Sylwester u Borejków), ale głównie gościła wtedy na Roosevelta. Plus jakieś nieporozumienie językowe (typu sms z dentystą), jakiś lekki trójkąt miłosny (Łucja - Jacek - Ania? Tylko obawiam się, że Ania by w tym trójkącie pełniła rolę cytrynowej Matyldy, która miałaby ustąpić przed mniej atrakcyjną, za to kładącą ją na intelektualne łopatki pod każdym względem, Łucją. Ale może dostałaby nagrodę pocieszenia, jak Roma), jakieś problemy lokalowe (przyspieszony remont na Roosevelta, gdzie Ania miałaby na tygodniu nocować?). Tylko ŚDM 2016 nie pasuje, bo Ania i Łucja miały wtedy po 18-naście lat, a mi do tej teorii Ania jako licealna pierwszoklasistka jest potrzebna.
        Powyższa teoria również nie tłumaczy rajstopek i lakierek. Tym bardziej, że Ania przywiązuje wagę do wyglądu i już widzę, jak ją Pulpa wciska w sukieneczkę dla 10-latki. A ona daje się wcisnąć.
        Pulpa, naprawdę... Żeby to jeszcze Gaba była, to bym rozumiała, że dla niej, niezwracającej uwagi ogólnie na ubrania i nieznającej się na modzie, trendach młodzieżowych, itp., takie zestawienie mogło się wydać szczytem elegancji dla dziewcząt. Skoro Ignaś mógł popylać po śniegu w adidaskach i garniturze od komunii, to i córki mogły nałożyć sukieneczki, rajstopki i lakierki, choćby miały naście lat. I to by do Gaby pasowało (inna sprawa, że córki, a przynajmniej jedna z nich, powinny protestować). Ale mamy uwierzyć, że dużo młodsza od Gaby i niestroniąca od zastanawiania się, co na siebie włożyć, Pulpa własnoręcznie uszczęśliwia 16-latkę takim odzieniem?
      • tt-tka Re: Ciotkowa zgadywanka 14.05.21, 16:32
        O wlasnie, glos pokolenia ! :)
        Michelle, co TOBIE wydaje sie nieprawdopodobne, niedojrzale, za smarkate jak na postac i zachowania 16-latki Nory ?
        Co z opisanych zdarzen/ubiorow/przemyslen pasowaloby do 10-11 latki - juz pomijam to, ze nie wiemy, jaka jest mloda Szopsia, bo glosu jej nie udzielono zdaje sie ani razu, ale tak wiekowo ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka