Dodaj do ulubionych

Relacje Laura - Dorota - Agnieszka

24.05.21, 15:10
Ciekawa jestem, jak Laurze będą się układały relacje z żoną przyrodniego brata i żoną kuzyna. Jak myślicie? Będą się lubić, unikać, rywalizować, ignorować? A Aga vs Dorota? znajdą jakiś wspólny język? Poza dziećmi, oczywiście.
Obserwuj wątek
  • tt-tka Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 16:12
   Imo nijak. Dwie siksy mlodsze od niej o mniej wiecej dyche to Laurze moglyby sluzyc co najwyzej do wyrazania podziwu i zachwytu. A do tego, zdaje sie, obie malo sklonne...
   Aga i Derota z kolei nie maja ani o czym rozmawiac, ani po co, ani kiedy. Tu stosunki ogranicza sie do futrowania Miagwow przez Rumiankowo, ze skutkiem takim jak przy kurze z bebechami.
  • bupu Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 16:28
   Derocie po zaręczynach mowę odjęło, w CZ powiedziała zdaje się całe jedno zdanie. Komunikację ze światem zastępuje jej, zdaje się spoglądanie w oczy Józwierza. Ponadto one obie są jakieś takie... jakby to ująć, zamknięte na innych. Mają chłopa i starczy, nic poza ich własnym mikroświatkiem ich nie interesuje. Laura zaś od zawsze była zainteresowana głównie sobą. O czymż więc miałyby rozmawiać?
   • ako17 Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 25.05.21, 16:19
    Zgadza się. Tym niemniej, zastanawiam się czy Autorka pójdzie po linii logiki - dziewczyny raczej się nie zakumplują, nie mają ze sobą nic wspólnego i nie będzie mowy o żadnych ich interakcjach, czy otrzymamy zapewnienie że wszystkie się kochają i przepadają za sobą? Spotykając się ciągle u cioci Patrycji i zachwycając wzajemnie swoimi dziećmi. "Laura naprawdę polubiła żonę Igasia. Z samym bratem nie miała kontaktu, bo i młodszy był sporo, i zabrał jej uwagę mamy (tak Laura myślała - jak mogła!!!). Ale Agnieszka - O! To coś całkiem innego. Wytworna, wrażliwa, artystyczna dusza. Od razu znalazły wspólny język".
    "Laura podziwiała skromną, praktyczną i rozsądną Dorotę, żonę Józinka. Młodszego kuzyna zawsze podziwiała - był taki męski i spokojny. Ale Dorotka - O! Ta była dopiero męska i spokojna".
    No, coś w tym stylu
   • bupu Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 21:29
    herbacianasaszetka napisała:

    > Grunt, żeby nie rywalizowały na dzieci jak Ida z Gabą. Aczkolwiek z radością by
    > m zobaczyła Józefa jako ojca dziecka pokroju młodego IGS, które jest nękane w s
    > zkole.
    >
    > Może by w końcu coś do tego barana dotarło.

    O Boginio... NIE!!!! Już ja widzę jak ten pitekantrop znęca się nad własnym dzieckiem usiłując zrobić z niego mężczyznę. Masakra, horror i obrzydliwość. To niech on już lepiej ma dwunastu tryskających tężyzną synów, niczym Skrzetuski.
   • sanfran_84 Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 21:30
    herbacianasaszetka napisała:

    > Grunt, żeby nie rywalizowały na dzieci jak Ida z Gabą. Aczkolwiek z radością by
    > m zobaczyła Józefa jako ojca dziecka pokroju młodego IGS, które jest nękane w s
    > zkole.
    >
    > Może by w końcu coś do tego barana dotarło.

    Ooooo! A Nora Róża będzie trenowała karate, nie będzie sobie dawała w kaszę dmuchać, będzie wolała wyjść do koleżanek zamiast siedzieć i oglądać filmy o architekturze Wielkopolski, zamiast Plutarcha będzie czytać fantasy i Agathę Christie, będzie lubiana i podziwiana w klasie, nie będzie lubiła zbyt ckliwej i patetycznej poezji.
    I jak ją wujek Józef zaczepi, że córka miągwy, czy coś, to będzie umiała mu kulturalnie i dosadnie odpowiedzieć. A jego miągwowatego syna będzie osobiście bronić przed szkolnymi prześladowcami.
    • 3piota Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 22:46
     sanfran_84 napisał(a):
     > A jego miągwowatego syna będzie osobiście bronić przed szkolnymi prześladowcami.

     Ale jak to?
     Strybówna w Poznaniu będzie nauki pobierać, a Pałysię gdzieś do szkółki wiejskiej powózką będzie jeździć na szkapę cmokając.
    • armari Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 25.05.21, 15:53
     Ja tam od dawna mam wizję, że autorka (o ile Jeżycjada dotrwa do tego momentu) zrobi zakrętas fabularny w postaci konkretnej, rzeczowej, po babce mającej upodobanie do sportów Nory Róży Stryby i jej kuzynki - delikatnej, romantycznej panny Pałys. A rodzina będzie zachwycała się, jaka to miła odmiana nastała, że teraz to dziecię Miągwy ustawia do pionu progeniturę Józwy.
  • strzalka.czasu Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 24.05.21, 23:57
   ako17 napisała:

   > Ciekawa jestem, jak Laurze będą się układały relacje z żoną przyrodniego brata
   > i żoną kuzyna. Jak myślicie? Będą się lubić, unikać, rywalizować, ignorować?

   Gdyby Borejkowie byli normalną rodziną, z normalnymi kontaktami pomiędzy jej członkami, to Aga z Laurą mogłyby się zakumplować. I jednej, i drugiej ewidentnie brakuje koleżanek, obie estetki, artystki, myślę że parę tematów na przełamanie lodów by znalazły. W miarę zacieśniania znajomości odkryłyby, że mają dużo podobnych doświadczeń: wychowanie bez ojca, trudna relacja z matką, brak wsparcia od starszej siostry. Mogłyby się nawzajem rozumieć.
   Ale Borejkowie (wbrew odautorskim zapewnieniom) nie są rodzinni, tylko niezdrowo uzależnieni od Gaby, Mili i Ignaca. Wychowane w ciepłym, miłym domu dorosłe dzieci Gabrieli ze sobą nie rozmawiają, nie dzwonią, nie wysyłają fotek z wakacji (Że o wspólnych wyjazdach nie wspomnę) na messengerze, nie podsyłają ciekawych artykułów, filmików. Wątpię, by spotykali się poza rodzinnymi zlotami u Pulpowstwa, więc dziewczyny nie będą miały okazji się za bardzo poznać.
   Laura Dorotę by raczej zignorowała. Nie widzę cienia szans na złapanie wspólnego kontaktu. Zresztą Dorotka jest tak bardzo XIX-wieczna, że nie wyobrażam sobie jakichkolwiek jej kontaktów, rozmów etc. z kimkolwiek przed 40tką.

   > Aga vs Dorota? znajdą jakiś wspólny język? Poza dziećmi, oczywiście.
   >
   >
   Nie. Obie z innych bajek. No i nie sądzę, że będą miały okazję się często widywać.
  • tt-tka Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 25.05.21, 16:52
   Sadze, ze teraz rywalizacja przeniesie sie na panow - w koncu to oni krew z krwi i kosc z kosci i teraz Jozwa bedzie deprecjonowac potomstwo Igstryby, a Igstryba... hm, on zawsze podziwial kuzyna, moze jego dzieci tez bedzie zazdrosnie podziwiac i pocieszac sie, ze jego dzieci, choc nie tak doskonale jak jozwowe, to madrzejsze ? albo inna pocieszke sobie znajdzie.
   A nabytki, czyli Wytworna i Derota, beda oczywiscie kibicowac kazda wlasnemu mezowi.

   No chyba ze seniorow wreszcie szlag trafi i skonczy sie ogolnorodzinne bytowanie w Pulpowie, a najmlodsze pokolenie bedzie sie widywac raz na ruski rok albo i rzadziej i gleboko w nosie bedzie mialo kuzynostwo i rywalizacje. Co daj boru.
  • przymrozki Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 25.05.21, 20:36
   Czy Laura ma coś, co można by nazwać "relacją" z kimkolwiek? Albo Dorota? Przecież nie mają kontaktu nawet z własnymi mężami, ojcami swoich dzieci. One są jak neutrina, praktycznie nie oddziałują na otoczenie.

   Ewentualnie można się zastanowić nad Agnieszką. Agnieszka a to usadzi Józka, a to pogada z Norą Górską, a to przepędzi Gabrielę z Roosevelta. Mogłaby mieć zdanie o szwagierkach, ziewać z nudów przy ich opowieściach albo, odwrotnie, obserwować je z ciekawością.
   • bupu Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 25.05.21, 21:38
    przymrozki napisała:

    > Ewentualnie można się zastanowić nad Agnieszką. Agnieszka a to usadzi Józka, a
    > to pogada z Norą Górską, a to przepędzi Gabrielę z Roosevelta. Mogłaby mieć zda
    > nie o szwagierkach, ziewać z nudów przy ich opowieściach albo, odwrotnie, obser
    > wować je z ciekawością.

    Aga ma jedną szwagierkę zaimplementowaną na stałe, Różę mianowicie...
    • przymrozki Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 26.05.21, 09:59
     Tak. No ale powiedzmy, że przerażona macierzyństwem przyjęła Różę na darmową nianię i kucharkę. Już nie pamiętam, czy ona oddała Szopiętom pokój w elfy, czy Róża siedzi z dwójką dzieci w pokoju Gabrysiostwa podczas gdy niemowlę z zaradniejszej matki ma własny pokój i wszyscy mogą mu skoczyć? Bo może z tej Agi jeszcze będą ludzie. Może ona się nie da zaborejczyć. Będzie przez to postacią negatywną i dobrą-synową-tylko-rogatą, ale będzie z tego jakaś akcja. O ile, oczywiście, jeszcze jakiś tom powstanie.
     • tt-tka Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 26.05.21, 10:43
      Nie ona przyjela, tylko nie miala nic do gadania, jak im Gabon Szopy na Rusfelta wrzucil.
      Poczatkowo trojka Szopow mieszka w postrybowej komnacie, ale bardzo szybko mlode Szopy zostaja przerzucone do pokoju z elfami, ktory mial byc dziecinnym dla malej Nornicy, Nornice zgarnia Roza do siebie, czyli poszczepanskiego i w danej chwili Szopy zajmuja dwie z trzech komnat na wlosciach.
    • ako17 Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 26.05.21, 14:36
     bupu napisała:


     >
     > Aga ma jedną szwagierkę zaimplementowaną na stałe, Różę mianowicie...
     >
     >
     >
     >
     Dlatego o Różę w ogóle nie pytałam, ona się, że tak powiem, nie liczy... Wiadomo, że wszyscy będą korzystać z jej pomocy i lubić ją bardzo oraz trochę się nad nią litować (no dobra, współczuć jej), skoro występuje domniemanie porzucenia jej przez ślubnego małżonka.
     Bajdełejem, czy dzieci Róży otrzymają jakąś osobowość, czy nadal będą traktowane jako wypełniacze ramion - ciche, bezwonne i łatwe do przeniesienia z Albionu do ziemi Jeżyckiej? Czy wzorem mamusi nie będą pytały o ojca?
     • bupu Re: Relacje Laura - Dorota - Agnieszka 26.05.21, 16:01
      ako17 napisała:


      > Bajdełejem, czy dzieci Róży otrzymają jakąś osobowość, czy nadal będą traktowan
      > e jako wypełniacze ramion - ciche, bezwonne i łatwe do przeniesienia z Albionu
      > do ziemi Jeżyckiej? Czy wzorem mamusi nie będą pytały o ojca?

      Karolek w CZ został namaszczony do roli Tego Niedobrego Dziecka, które ma pecha być podobne do tatusia. Zapewne będzie udręczał Różę tym, że istnieje. Mila natomiast odebrała nominację na Tę Borejkowską Więc Dobrą. Jak to będzie dalej wyglądać możesz sobie dośpiewać sama.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka