Dodaj do ulubionych

OT: Żarna niebios i to jedno opko

23.05.22, 20:29
Dowiedziałam się dzisiaj o tragicznej śmierci Mai Lidii Kossakowskiej, popularnej autorki fantasy ze stajni Fabryki Słów. Choć z jej twórczością nie mam nic wspólnego, ta straszna informacja przypomniała mi o tym jednym cholernym opku.

Był to fanfik do Siewcy Wiatru czy tam ogólnie do Żarn Niebios. Fabuła kręciła wokół relacji głównej bohaterki z aniołkami, przede wszystkim romansu z Gabrielem, był też jakiś Rajzel i pojawiały się wyjątkowo alternatywne opisy ubioru (w tytule analizy było coś ze spodniami). Tyle pamiętam.

Opko zostało gdzieś zanalizowane i tam miałam z nim styczność, nie pamiętam czy przez NAKWę czy przez PLUSa (Niezatapialną Armadę przeszukałam doszczętnie, nic to nie dało, ale może coś przegapiam). Litości, czy ktoś kto obracał się swego czasu w kręgach analizatorskich cokolwiek wie o tej analizie? :(
Obserwuj wątek
    • bupu Re: OT: Żarna niebios i to jedno opko 23.05.22, 21:03
      rose-burton napisał(a):

> Dowiedziałam się dzisiaj o tragicznej śmierci Mai Lidii Kossakowskiej, popularn
      > ej autorki fantasy ze stajni Fabryki Słów. Choć z jej twórczością nie mam nic w
      > spólnego, ta straszna informacja przypomniała mi o tym jednym cholernym opku.
      >
      > Był to fanfik do Siewcy Wiatru czy tam ogólnie do Żarn Niebios. Fabuła kręciła
      > wokół relacji głównej bohaterki z aniołkami, przede wszystkim romansu z Gabriel
      > em, był też jakiś Rajzel i pojawiały się wyjątkowo alternatywne opisy ubioru (w
      > tytule analizy było coś ze spodniami). Tyle pamiętam.
      >
      > Opko zostało gdzieś zanalizowane i tam miałam z nim styczność, nie pamiętam czy
      > przez NAKWę czy przez PLUSa (Niezatapialną Armadę przeszukałam doszczętnie, ni
      > c to nie dało, ale może coś przegapiam). Litości, czy ktoś kto obracał się sweg
      > o czasu w kręgach analizatorskich cokolwiek wie o tej analizie? :(

Razjel, nie Rajzel. I tak, to chyba była NAKWa
      • rose-burton Re: OT: Żarna niebios i to jedno opko 23.05.22, 21:51
        Wiadomo co się stało z tą analizą? W spisie nic nie ma, wyszukiwanie po słowach kluczowych pokazało mi kilka opek potterowskich, dwa o II Wojnie Światowej i 365 Dni, wpisywanie w Gugla nazwy analizatorni i nazwiska autorki też nie dało żadnego skutku.
    • sanfran_84 Re: OT: Żarna niebios i to jedno opko 23.05.22, 21:09
      To najprawdopodobniej była książka "Ja, Diablica". Jej analizę czytałam na którymś z obecnie prywatnych blogów, chyba Przyczajona Logika - komunikat przy wejściu głosi, że blog jest dostępny dla zaproszonych. Główna bohaterka niby zmarła, ale w sumie dało jej to +1000 do zajebistości i całkiem fajne życie w piekle, z którego nie wiadomo dlaczego wszyscy się chcieli dostać do (całkiem nudnego w porównaniu do piekła) nieba. Oczywiście główna bohaterka jest piekielną Mary Sue, przed którą wszyscy padają na kolana, w tym najprzystojniejsi aniołowie i diabły.
      Potem była jeszcze analiza kolejnej części zwanej "Ja, Anielica".
        • sanfran_84 Re: OT: Żarna niebios i to jedno opko 23.05.22, 22:10
          rose-burton napisał(a):

> Nieee, „Ja, Diablica” to wydana książka, tamto to było fanfiction w uniwersum K
          > ossakowskiej. Ale główna bohaterka też była uber Marysójką (pod koniec opka oka
          > zało się, że ma wyjątkowe supermoce i w ogóle jest OP).

To NAPRAWDĘ nie jest Diablica? ;););)
          Widzę dużą inspirację, nie wiem, w którą stronę ;)
          • rose-burton Re: OT: Żarna niebios i to jedno opko 23.05.22, 22:34
            Nie czytałam tego dzieua, ale po opisie widzę, że rzecz kręci się wokół diabołów i Lucyfera, a główna bohaterka trafia do piekła, w tamtym opku tego nie było. No i nie pamiętam żadnego Beletha ani Piotrusia, za to na pewno występował archanioł Gabriel w śmiesznych spodniach i kujonowaty Razjel w oksach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka