Dodaj do ulubionych

Czy obejrzelibyście film Konrada?

14.11.22, 11:32
"Uwielbiał śledzić niewidzialne impulsy i połączenia pomiędzy ludźmi - najczęściej kryło się to w spojrzeniach, ruchach rąk lub nieznacznych drgnieniach mięśni wokół ust. A bywało i tak, że uczucie czy myśl emanowały z człowieka, mimo że nie drgnął w nim żaden mięsień - wszystko wyrażały oczy albo układ ciała. Pomyślał, że kiedy już będzie zawodowym reżyserem, właścicielem teatru (bo takie właśnie miał życiowe plany), spróbuje tez nakręcić film całkowicie pozbawiony dialogów, z akcją pełną niesłychanego napięcia, zawartego wyłącznie w tych niezauważalnych impulsach."

No właśnie, czy obejrzelibyście film Konrada? Ja na pewno nie. Organicznie nie znoszę eksperymentów filmowych, unikam ich jak ognia; ba, ciężko mi nawet skupić się na filmie, w którym na początku przez kilka minut nikt nic nie mówi - automatycznie szufladkuję go jako dziwaczny.

(kojarzy mi się ten pomysł Kozia z "Blowjob" Andy'ego Warhola: kamera skierowana wyłącznie na twarz mężczyzny, któremu kobieta, excusez le mot, robi laskę. Podobno po twarzy "aktora" można się doskonale zorientować, co dzieje się poniżej kadru. Aczkolwiek moim zdaniem to tytuł jest sugestywny.)
Obserwuj wątek
    • ako17 Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 14.11.22, 12:58
      ciotka.scholastyka napisała:

Pewnie bym przynajmniej spróbowała. Może i by do mnie przemówił? Nie wiem, mało widziałam tego typu "ekskrementów". Raz, co prawda poszłam do kina na film o klasztorze kartuzów we Francji "Wielka Cisza". No, d..y mi nie urwało, ale może nie dlatego, że nie było dialogów, tylko w sumie nie interesuje mnie życie zakonne aż tak, żeby patrzeć na to przez prawie 3 godziny.
      >
      > (kojarzy mi się ten pomysł Kozia z "Blowjob" Andy'ego Warhola: kamera skierowan
      > a wyłącznie na twarz mężczyzny, któremu kobieta, excusez le mot, robi laskę. Po
      > dobno po twarzy "aktora" można się doskonale zorientować, co dzieje się poniżej
      > kadru. Aczkolwiek moim zdaniem to tytuł jest sugestywny.)
      też tak myślę. Wiadomo, czego się spodziewać
    • tajna_kryjowka_pyziaka Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 14.11.22, 15:14
      Obejrzałabym, bo znam dużo fajnych niemych krótkometrażówek, zwłaszcza animacji. ALE tam nie ma tylko nieznacznych "impulsów", o których myśli Kozioł, tylko są gesty, mimika - coś co da się odczytać i zrozumieć. Natomiast z ubogiej ekspresji złożonej z samych "impulsów" widz chyba niewiele by załapał?

Myślę, że w tym momencie Kozioł był jeszcze za bardzo skupiony na swojej wizji, a za mało na widzu, mam nadzieję, że z czasem nauczył się tego drugiego.
    • srebrny_lisek Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 18.11.22, 11:40
      Możliwe, że obejrzałabym z ciekawości, ale mam pewne obawy, że byłby to jeden z tych niszowych filmów, które pokazują życie jako bardziej szare, drętwe i przykre, niż jest w rzeczywistości.
      • julian_arden Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 18.11.22, 22:43
        "Te smutasy uważają, że jeśli dookoła nie jest szaro jak w wiadrze z pomyjami, to to nie jest prawdziwe życie" (Salman Rushdie).
        • ciotka.scholastyka Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.11.22, 12:46
          julian_arden napisał:

> "Te smutasy uważają, że jeśli dookoła nie jest szaro jak w wiadrze z pomyjami,
          > to to nie jest prawdziwe życie" (Salman Rushdie).

Piękne. I jakże trafne. Biedni ludzie.
    • julian_arden Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 18.11.22, 22:42
      Konrad jako reżyser filmu" Blowjob" to byłby dopiero hit. Nawet szkoda, że Warhol go ubiegł.
      • ako17 Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.01.23, 21:15
        julian_arden napisał:

> Konrad jako reżyser filmu" Blowjob" to byłby dopiero hit. Nawet szkoda, że Warh
        > ol go ubiegł.

Ale to już poza Jeżycjadą, prawda?
        • julian_arden Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.01.23, 22:54
          ako17 napisała:

[...]
          > Ale to już poza Jeżycjadą, prawda?

W apokryfach. Za 1000 lat musierowiści będą się spierać o kanoniczność tego dzieła.
    • minerwamcg Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.01.23, 17:50
      Przypomniało mi się, jak miał zwyczaj komentować takie dzieła znajomy docent Politechniki: "No nie! Jak Boga kocham - ambitny film!"
      • ako17 Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.01.23, 21:16
        minerwamcg napisała:

> Przypomniało mi się, jak miał zwyczaj komentować takie dzieła znajomy docent Po
        > litechniki: "No nie! Jak Boga kocham - ambitny film!"
        >
        dobre :)
      • julian_arden Re: Czy obejrzelibyście film Konrada? 20.01.23, 22:55
        minerwamcg napisała:

> Przypomniało mi się, jak miał zwyczaj komentować takie dzieła znajomy docent Po
        > litechniki: "No nie! Jak Boga kocham - ambitny film!"
        >

Przed chwilą oglądałem po raz drugi Top Gun II. Nie pytajcie mnie o kino zwane ambitnym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka