Dodaj do ulubionych

Grzybica skóry- jak wyglada etap poprawy zdrowia?

02.11.12, 15:49
Witam.

Zaraziłam się od kota grzybica skóry gładkiej (mam ogniska na rekach, brzuchy, plecach i 2 na nogach).

Dostałam masc clotrimazolum i smaruje się nią 2 razy dziennie i lek Flugofast raz dziennie po 50 dawka.

Dziś bedzie 4 dzień leczenia.
Zauwazyłam ze te ogniska się łuszcza i powoli sie zmiejszają. Skóra robi sie gładka. Czy to znaczy ze to działa? Tak ma wygladac etap leczenia grzyba?

Tylko, co wiecej- mimo tego,ze tamte mi "chyba" zanikaja to dalej ciało mnie swedzi i robią mi się nowe ogniska, tylko jak ja zauwaze to od razu smaruje i sie takie duzo juz nie robią.

Czy to jest normalne? To tak ma byc? Czy lek nie działa skoro się robią nowe?

Bardzo proszę o pomoc, bo sie załamuje:(

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ekspert_polpharma Re: Grzybica skóry- jak wyglada etap poprawy zdro 15.01.13, 15:38
      Witam,
      Opis odpowiada rozsianej grzybicy skóry gładkiej. W takich przypadkach stosuje się leczenie p. grzybicze miejscowe i doustne. Obecnie zalecane jest stosowanie leku, który Pani stosuje w wyższej dawce, tj. 100 mg (2 tabletki) na dobę. Konieczne jest równoczesne leczenie kota, ktróy jest źródłem zakażenia.
      Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
      --------------------
      eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: www.leczpaznokcie.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka