Dodaj do ulubionych

Kto się wybiera do kina na...

17.05.18, 18:29
Film francuski "Nasze najlepsze wesele" (oryg. "C'est la vie"), opis dystrybutora:

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre’a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

Widziałam zapowiedź w kinie i pójdę zobaczyć jak to po raz kolejny okaże się, że "sztywna etykieta jest zawsze be, a luzacka niefrasobliwość zawsze cacy."

Widzieliście, idziecie?
Obserwuj wątek
    • jolanta4447 Re: Kto się wybiera do kina na... 17.05.18, 21:13
      To komedia z całkiem dobrą oceną (6,9/10). Czytałam opinie tych, którzy już oglądali.
      • positronium Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 07:28
        No, ja też. smile poprzednie francuskie filmy, na których byłam były bardzo zabawne, więc mam nadzieję, że na tym też będę miała sporo rozrywki.
    • baba67 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 08:51
      Francuskie filmy maja to specjalne coś. Komedie szczególnie.Goście goście (tez motyw weselny był)-kocham.
      Dla miłośników kryminałów polecam Modliszkę.Amerykanie nie zrobili by tego tak choćby stanęli na rzęsach i zaklaskali uszami.
      • positronium Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 09:00
        Och tak, la Mante wygląda bardzo obiecująco, widziałam jak na razie pierwszy odcinek.
        Przypomina mi "zodiak" który leciał z dziesięć lat temu w naszej polskiej telewizji. Chyba nawet na Jedynce. wink
      • nchyb Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 09:15
        baba67 napisała:

> Francuskie filmy maja to specjalne coś. Komedie szczególnie.

Zgadzam sie. Jedna z moich ulubionych to m.in. Jeszcze dalej niż Północ (Bienvenue chez les Ch'tis) . Z gosci to tylko 1, remejki to juz nie to dla mnie.

> Dla miłośników kryminałów polecam Modliszkę.Amerykanie nie zrobili by tego tak
        > choćby stanęli na rzęsach

Modliszki nie znam. Poszukam skoro polecasz.
        Sporo francuskich kryminalow i sensacji uwazam za świetne. M.in.sprzed lat Skorumpowani (Les ripoux).
        Czy purpurowe rzeki z Jeanem Reno.
        Ale ostatnio Francuzi wzięli sie za Cobena. M.in. film Nie mow bikomu i serial Tylko jedno spojrzenie. Film nie oddal moim zdaniem tego co zawierala ksiażka. Kryminaly noir imo nie pasują do cobenowej sensacji. Serial widzialam dopiero 1 odcinek, czekam na rozwój...
        • annthonka Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 12:32
          Uwielbiam francuskie komedie, może dlatego, że są zupełnie inne niż amerykańskie. Tais toi, Bienvenue chez les Ch'tis czy Intouchables (no, to nie do końca komedia) mogę oglądać w kółko. Kryminałów jakoś do tej pory nie oglądałam, ale skoro polecacie to chętnie poszukam.

Na tę nową komedię też się bardzo chętnie wybiorę.
          • nchyb Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 12:47
            >>>Na tę nową komedię też się bardzo chętnie wybiorę.
            ja też, ja też smile
    • aqua48 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 09:00
      Lubię komedie, a Francuzi pięknie pokazują rozmaite katastrofy towarzyskie w kinie.
    • znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:00
      Czytalam niezbyt przychylna recenzje, ze slapstick.
      Przyznam sie szczerze, ze znam b malo dobrych komedii, no ale jestem wybredna.

positronium napisała:

> Film francuski "Nasze najlepsze wesele" (oryg. "C'est la vie"), opis dystrybuto
      > ra:
      >
      >
      > Widziałam zapowiedź w kinie i pójdę zobaczyć jak to po raz kolejny okaże się, ż
      > e "sztywna etykieta jest zawsze be, a luzacka niefrasobliwość zawsze cacy."
      >
      > Widzieliście, idziecie?
      • parawany Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:03
        znana.jako.ggigus

"Przyznam sie szczerze, ze znam b malo dobrych komedii, no ale jestem wybredna."

Możesz podać tytuł choć jednej, która ci się podobała? Pytam z ciekawości.

• znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:22
          Bedzie trudno. Giuseppe w Warszawie i Pulp fiction. I Clockwise! Niekore sceny z Poszukiwany..
          Ogolnie z komedia jest ten problem, ze sa smieszne sytuacje od samego poczatku, dialogi, rzucanie tortami, hahahihih , a aktorzy podkreslaja to wsz od poczatku przesadnym ssposobem grania (np. Killer).
          W przypadku Clockwise zwyczajne czynnosci, wykonywane przez bohatera, nabieraja przez akcje filmu zabarwienia komediowego. Aktorzy graja z poker face na szczescie.
          To jest wg mnie ceha dobrej komedii - wprawic w smiech czyms normalnym, co w ramach filmu staje sie wyjatkowo smieszne. Niewiele filmow daje rade to pokazac.
          To samo jest w przypadku Pulp fiction, ktory oczywiscie czesciowo jest komedia. Czasem jest dramatem.

parawany napisała:

> znana.jako.ggigus
          >
          >
          > "Przyznam sie szczerze, ze znam b malo dobrych komedii, no ale jestem wybredna.
          > "
          >
          > Możesz podać tytuł choć jednej, która ci się podobała? Pytam z ciekawości.
          >
          >
        • znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:22
          A Twoej ulubione?

parawany napisała:
          >
          > Możesz podać tytuł choć jednej, która ci się podobała? Pytam z ciekawości.
          >
          >
          • parawany Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:32
            No to mamy całkiem inne gusta. Mnie bawi na przykład wspomniana już tu "Jeszcze dalej, niż północ", wciąż tak samo Bareja, filmy Petra Zelenki.
            Ogolnie z komedia jest ten problem, że każdego śmieszy coś innego a nie tak, jak piszesz, że ty jesteś bardzo wybredna w przeciwieństwie do innych. To megalomania smile
            • nchyb Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:46
              >>>Ogolnie z komedia jest ten problem, że każdego śmieszy coś innego a nie tak, jak piszesz, że ty jesteś bardzo >>>wybredna

Tak, też mam wrażenie że to chodzi bardziej o inne poczucie humoru niż o lepszy/gorszy gust i większą wybredność. Bo tak to zabrzmiało dla mnie z lekka protekcjonalnie i pogardliwie...
              • parawany Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 13:49
                Ostatnio włączyłam sobie z ciekawości Flipa i Flapa i śmiałam się tak samo, jak wtedy gdy byłam dzieckiem : )
              • 10iwonka10 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 14:04
                Kazdy ma inne poczucie humour dlatego pewno tyle roznych komedii. JA lubie zabawne sytuacje, gre slow...Natomiast nie smiesza mnie komedie w stylu rzucania tortem, ktos sie przewrocil.

Lubie komedie Barei , ale wciaz mnie tez smieszy 'Nic smiesznego'.
                • baba67 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 15:15
                  Przecież nie ma lepszego i gorszego poczucia humoru.Jest natomiast specyficzne np nastawione na czarny humor na przykład. Mnie bardzo bawią tragikomedie ale bardziej brytyjskie Full Monty to absolutna ekstraklasa,sporo tam inteligentnie kamuflowanego slapstiku. Pulp Fiction to nie moja bajka bo nie moja bajka a nie dlatego że jestem taka Ą i Ę. Czy kobieta płacząca ze śmiechu na filmie o rozbierających się facetach może być ą i ę?
                  • aqua48 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 16:06
                    Mnie się podobały: Za jakie grzechy dobry Boże, Jeszcze dalej niż północ, Podróż na sto stóp, pierwszy raz byłam sama w kinie na Wielkiej włóczędze, albo na Wielkich Wakacjach, bardzo podobał mi się Fantomas, no mam sentyment do tych filmów...Nie jestem pewna czy Niebo w gębie lub Nietykalni lub to komedie, ale to z pewnością kawał dobrego kina, filmy które się ogląda z wielką przyjemnością.
                    • positronium Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 16:45
                      "Podróż na sto stóp" nie jest brytyjska? Też mi się podobała, wszystko wyglądało przepysznie, ale francuskiego tam było jak na lekarstwo. wink
                      A teraz tak gorąco, ze przypomniał mi sie Louis de Funes, i "Żandarm z Saint-Tropez"
                      • aqua48 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 17:24
                        positronium napisała:

> "Podróż na sto stóp" nie jest brytyjska? Też mi się podobała, wszystko wygląda
                        > ło przepysznie, ale francuskiego tam było jak na lekarstwo. wink

Ano fakt, nie jest francuska, jest.. hindusko amerykańska smile a dla mnie to wyjątkowo francuski film.

• positronium Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 17:31
                          A "Amelia"? Jako komedia mało zabawna, ale film przeuroczy, moim zdaniem.
                          • aqua48 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 17:58
                            positronium napisała:

> A "Amelia"? Jako komedia mało zabawna, ale film przeuroczy, moim zdaniem.

Nie, nie jestem fanką "Amelii".

• 10iwonka10 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 19:19
                            Mnei sie jeszcze podobalo "Zywot Briana", "Rybka zwana Wanda"...I "Hot Fuzz"- nie wiem czy pokazywali to w Polsce tez taka troche czarna komedia ale bardzo zabawna.
                            • znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 19:41
                              Zywot Briana!!! Komedia, przy ktorej smiech ustaje w gardle, ale trzeba sie smiac.
                              Rybke tez uwielbiam, to dla mnie tez przyklad dobrej komedii, parodia zagrana w spsob pozbawiony przesady. Obejrzyj Clockwies,e jak bedziesz miec okazję.

10iwonka10 napisała:

> Mnei sie jeszcze podobalo "Zywot Briana", "Rybka zwana Wanda"...I "Hot Fuzz"- n
                              > ie wiem czy pokazywali to w Polsce tez taka troche czarna komedia ale bardzo za
                              > bawna.
                          • jolanta4447 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 22:45
                            "Amelia" to jedyny w moim życiu film, na którym dobrowolnie byłam w kinie 3 razy w czasach, kiedy jeszcze chodziłam do kina.
                            Potem kupiłam płytę i znowu chętnie do niego powrócę.
                    • annthonka Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 16:49
                      aqua48 napisała:

> Nietykalni lub to komedie, ale to
                      > z pewnością kawał dobrego kina, filmy które się ogląda z wielką przyjemnością.

Ja się spłakałam zarówno ze śmiechu jak i ze wzruszenia.
                    • reinadelafiesta Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 20:15
                      @Aqua
                      Za jakie grzechy...było świetne. I za nic nie mogę pojąć, dlaczego w Stanach ten film jest zakazany, jako rasistowski?!! Przecież jego wymowa jest właśnie wręcz przeciwna!
                  • 10iwonka10 Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 19:16
                    A ogladalas 'The league of Gentlemen' ? To chyba szlo tez w Polsce. To jest surrealistyczna czarna komedia, ja przestalam w ktoryms momencie bo dla mnie to zamienilo sie w horror !smile
            • znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 18.05.18, 19:37
              Dobra komedia to trudna sprawa. Bareja mnie też śmieszy, ale b poszczególne sceny.
              Nie pisałam, że jestem wybredna w przeciwieństwie do innych. Jestem wybredna, bo mam ze trzy ulubione komedie, może cztery. Jestem wybredna, bo mam ich mało, ulubionych komedii.
              Bez powoływania się i porównywania się do innych.

parawany napisała:

> No to mamy całkiem inne gusta. Mnie bawi na przykład wspomniana już tu "Jeszcze
              > dalej, niż północ", wciąż tak samo Bareja, filmy Petra Zelenki.
              > Ogolnie z komedia jest ten problem, że każdego śmieszy coś innego a nie tak, ja
              > k piszesz, że ty jesteś bardzo wybredna w przeciwieństwie do innych. To megalom
              > ania smile
              • aqua48 Re: Kto się wybiera do kina na... 19.05.18, 07:32
                znana.jako.ggigus napisała:

> Bez powoływania się i porównywania się do innych.

Moim zdaniem nie da się normalnie funkcjonować w społeczeństwie bez powoływania się i porównywania się z innymi.
                • znana.jako.ggigus Re: Kto się wybiera do kina na... 19.05.18, 09:10
                  Oczywiście, są konteksty i sytuacje, w których się porównujemy lub jesteśmy do tego zmuszani.
                  Ale nie każda wypowiedź i nie każde działanie musi oznaczać, że ktoś w jakikolwiek sposób porównuje się do reszty.

aqua48 napisała:

>
                  > Moim zdaniem nie da się funkcjonować w społeczeństwie bez powoływania
                  > się i porównywania się z innymi.
              • baba67 Re: Kto się wybiera do kina na... 19.05.18, 09:36
                Też tak zrozumiałam, tonu wyższości nie odczulam.
    • positronium Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:04
      Ekhm,
      No dobrze, dyskusja dyskusją, ale zrobił się nam niezły offtop. Poproszę o przeniesienie się na rozmowy o komediach do działu filmowego, przepraszam też że sama się przyczyniłam do powstania i rozwinięcia gałęzi bez związku z tematem wątku. Niemniej, pozostańmy od teraz chociaż nominalnie w zasięgu dobrych obyczajów. smile
      • reinadelafiesta Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:19
        @Positronium
        Nie zgodzę się, że to kompletny offtop. Ja się pytam, dlaczego komedia "Za jakie grzechy dobry Boże" została w Stanach uznana za rasistowską? Temat obyczajowy😁
        • positronium Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:22
          reinadelafiesta napisała:

> @Positronium
          > Nie zgodzę się, że to kompletny offtop. Ja się pytam, dlaczego komedia "Za ja
          > kie grzechy dobry Boże"

Że tak powiem, obyczajowy wątek niech i będzie, ale ja tu pytam i inny film!
          Ekhm, ekhm!!! wink
          • positronium Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:23
            *o inny film, miało być, przepraszam za literówki.
            • reinadelafiesta Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:25
              @Positronium
              Ale ja moim pytaniem wracam na tory naszych zagadnień obyczajowych😁
              • positronium Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:28
                Czyżby, czyżby?
                Jednak lepiej założyć osobny wątek, będzie można rozłożyć film i jego krytykę na części pierwsze. Obyczajnie, ma się rozumieć.
                • reinadelafiesta Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 20:31
                  @Positronium
                  Dobrze już, dobrze😁 Idę sobie...
                • 10iwonka10 Re: Ogłoszenie parafialne 18.05.18, 21:21
                  Mozna tez na filmy popatrzec ze strony dobrych obyczajow. Moja znajoma stwierdzila kiedys ze obecnie w wielu filmach jest tak wiele przeklenstw ze to w pewnym stopniu ksztaltuje swiadomosc mlodszego pokolenia. Nie wiem jak to jest - nie przeszkadza mi przeklenstwo w filmnie jesli zdarza sie rzadko i pasuje do kontekstu. NAtomiast sa filmy w ktorych nie ma wiele tresci oprocz ciaglych przeklenstw....takich nie znosze.
                  • baba67 Re: Ogłoszenie parafialne 19.05.18, 09:40
                    Tak, to prawda, przekleństwa mają kontekst kulturowy i kiedy są prawidłowo umieszczone robią robotę.
                    Niektórzy youtuberzy na przykład walą jak leci i to obrzydza skutecznie a niekiedy co maja do powiedzenia jest ciekawe.
        • znana.jako.ggigus Re: Ogłoszenie parafialne 19.05.18, 09:12
          Moja teoria -tam grał francuski George Clooney!
          Zazdrość amerykańska i obawy! Słuszne.
          (oczywiście nie całkiem serio teoria, a aktor przepysznysmile))

reinadelafiesta napisała:

> @Positronium
          > Nie zgodzę się, że to kompletny offtop. Ja się pytam, dlaczego komedia "Za ja
          > kie grzechy dobry Boże" została w Stanach uznana za rasistowską? Temat obyczajo
          > wy😁
          >

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka