Dodaj do ulubionych

Zaglądanie przez ramię

25.05.18, 09:03
Pewnie już znana jest Wam TA sprawa.
W skrócie - matka dziecka, które podglądało ekran telefonu współpasażerki w pociągu zażądała, aby rzeczona współpasażerka wyłączyła co tam sobie oglądała.
Jak oceniacie takie sytuacje?

Obserwuj wątek
        • parawany Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 11:33
          Postawiłaś jakiś problem, dostałaś moją odpowiedź, nie zamierzam wchodzić z Tobą w zwarcie tylko dlatego, że moja odpowiedź Ci się nie podoba. Po co dyskutować z kimś, kto okopuje się swojej pozycji i otwarcie to deklaruje?

• positronium Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 11:44
            Nie ma musu,oczywiście.
            Forum to platforma wymiany myśli i zgodnie z tą zasadą zarówna Ty, jak i ja, piszemy na temat omawianego problemu. Jeśli przyjęłas błędną tezę, ale nie interesuje Cię to, że jest błędna, to ja się okopie u siebie i będę Cię podziwiać z daleka. ;D
    • annthonka Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 12:26
      Kolejna roszczeniowa madka oraz jej bezstresowo hodowany dziubdziulek. Coraz więcej takich, niestety.

Ja tak jak Mim_maior. Grzeczna prośba o zabranie dziecka znad mojego ramienia, a potem ignor. A jeżeli madka dalej mi się wytrząsa nad uchem, to podgłaśniam dźwięk w słuchawkach.
      • jolanta4447 Re: Zaglądanie przez ramię 26.05.18, 00:32
        @ annthonka 25.05.18, 12:26 napisała:
        "Grzeczna prośba o zabranie dziecka znad mojego ramienia, a potem ignor. A jeżeli madka dalej mi się wytrząsa nad uchem, to podgłaśniam dźwięk w słuchawkach."

Ja tak samo. Niech madka zajmie się swoim dzieciakiem, mnie nic do niego.
    • mim_maior Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 12:50
      Przeczytałam sobie jeszcze opis tej sytuacji w linku i muszę powiedzieć, że trafił swój na swego - brak kultury spotkał się z prostactwem. Sytuacja patowa, poniekąd. Tym bardziej chyba więc człowiek dobrze wychowany powinien wnosić w przestrzeń publiczną inne standardy z nadzieją, że dobry przykład lepszy od pustego gadania.
        • mim_maior Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 20:33
          Trochę się dziwnie czuję, gdy muszę takie rzeczy wyjaśniać, ale: pani matka niekulturalnie, natrętnie domagała się wyłączenia filmu zamiast zająć się dzieckiem, a pani kinomanka opisała tę sytuację publicznie językiem tak prostackim, że nie pozostawiło to złudzeń co do jej wychowania.
              • positronium Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 21:51
                Mim, po prostu nie przyszło mi do głowy, żeby ocenić to jak kinomaniaczka opisała sytuację. Skupiam się na samym wydarzeniu w pociągu.
                Nie twierdzę, że nazywanie innych per "karyna" jest w porządku, ale trochę rozumiem poirytowanie towarzyszące takiemu zdarzeniu.
            • aqua48 Re: Zaglądanie przez ramię 26.05.18, 07:51
              positronium napisała:

> Czyli nie podobało Ci się jak kobieta to opisała... Ok. Wyśrubowane oczekiwania
              > , nie powiem.
              >
              Dlaczego wyśrubowane? Można było opisać sytuację nie stosując pasywno-agresywnego słownictwa, niechęci i pogardy, nawet wobec osoby której zachowania nie akceptuje się.
              • positronium Re: Zaglądanie przez ramię 26.05.18, 08:46
                Ale pytanie o zachowanie dotyczyło reakcji na incydent w pociągu. Ocena opisu tej sytuacji na marginesie to jedno, ale skreślenie osoby, która zachowała się obiektywnie ok, przez to że po fakcie zrobiła coś nie tak... No, dla mnie to przekręcanie śruby.
                          • mim_maior Re: Zaglądanie przez ramię 26.05.18, 10:24
                            Nie zauważyłam, że jesteś założycielką wątku. W tej sytuacji pozostaje mi tylko stwierdzić, że nie odczytałam wszystkich niuansów i oczekiwań, jakie zawarłaś we wpisie. Ale też nie planowałam odgadywać żadnych oczekiwań - to forum dyskusyjne, więc po prostu wyraziłam opinię o sytuacji. Nie spodziewam się, że wszyscy będą ją podzielać.
                            • positronium Re: Zaglądanie przez ramię 26.05.18, 14:15
                              mim_maior napisała:

> Nie zauważyłam, że jesteś założycielką wątku.

Zdarza się. smile

W tej sytuacji pozostaje mi tylko
                              > stwierdzić, że nie odczytałam wszystkich niuansów i oczekiwań, jakie zawarłaś
                              > we wpisie. Ale też nie planowałam odgadywać żadnych oczekiwań - to forum dyskus
                              > yjne, więc po prostu wyraziłam opinię o sytuacji. Nie spodziewam się, że wszysc
                              > y będą ją podzielać.
                              >
                              Nie oczekuję, że będziesz podzielać moje poglady ale też nie było ich w wątku początkowym. Starałam się postawić pytanie klarownie i lakonicznie, najwidoczniej muszę się postarać bardziej następnym razem.
          • reinadelafiesta Re: Zaglądanie przez ramię 25.05.18, 21:53
            @Mim_maior
            Powiem szczerze, że przeczytałam tylko opis sytuacji, nie sam zrzut z ekranu, a w samym opisie prostackie były tylko teksty matki. Stąd moje pytanie. Zgoda, bohaterka może projektu lady by nie wygrała. Tylko czy to ma jakieś znaczenie dla problemu? Zrozumiałam, że zasadniczą kwestią jest to, czy matka miała prawo żądać od oglądającej film jego wyłączenia. I to, czy kinomanka była grzeczną panienką, czy burakiem wpływu na odpowiedź raczej nie ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka