Dodaj do ulubionych

Co jest ładne, a co się komu podoba

28.05.18, 17:54
Natchniona wątkiem obok mam takie pytanie: czy wypada wyrazić swoją opinię o czymś, co co prawda nas bezpośrednio nie dotyczy, ale ...
Sprawa nr 1: w pewnym mieście (którego uczuć mam nadzieję nie obrazę smile) włądze zdecydowały o umieszczeniu w Rynku pewnej ozdoby swiątecznej nawiązującej do herbu miasta. Owa hmm ozdoba szybko została przez internautów nazwania "koszmarkiem" i skrytykowana, jako kiczowata. Bo i taka była - zasadniczo każdy przechodząc mimo smile mógł odwrócić wzrok, ale każdy kto nie odwrócił z koszmarkiem się zetknął był i opinię sobie wyrobił. Owa hmm ozdoba została niewatpliwie zaakceptowana przez estetę miejskiego, ktoś ją również zaprojektował - czy wyrażenie opinii, ze jest ona brzydka nie było przypadkiem ranieniem uczuć twórcy przez duże "fu", który ją wykonał, projektanta tudzież estety miejskiego? Przecież na pewno ich zdaniem ta ozdoba jest piękna ...

Sprawa nr 2: pewna przyszła panna młoda (każdy pewnie domysli sie zaraz - którasmile) zapragnęła mieć na ślubie swym i weselu długie ozdobione paznokcie. Poszła zatem do stylistki tychże i wyraziła swoje pragnienie. Ta stylistka powiedziała jej, ze z racji tego, iż ma niespecjalnie długie i dośc grube palce bardzo długie paznokcie i mocno ozdobne nie będą sie dobrze prezentować na jej dłoniach, a siłą rzeczy w pewnych momentach - jak związywanie rąk stułą i nakłądanie obrączek będą "grać pierwsze skrzypce" te dłonie. Zaproponowała inną stylizację: krótsza i mniej ozdobną. CZy Waszym zdaniem stylistka zachowała się profesjonalnie, czy uraziłą do głębi uczucia przyszłej panny młodej? No bo jak można kobiecie która za chwilę stanie na ślubnym kobiercu powiedzieć, ze w czymś nie będzie dobrze wyglądać, jak można powiedzieć jej, że coś ma za grube i za krótkie do czegoś? Czy nie powinna zrobić jak sobie klientka życzyła bez komentarzy?
Obserwuj wątek
    • jolanta4447 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 02:55
      Było więcej podobnych przypadków z pomnikami (np. słynna Fryga czy Anioł Wolności w Szczecinie). Koszmarki, które spodobały się jakiemuś urzędnikowi (może i z pomocą finansową), i bez konsultacji dostały zezwolenie i finansowanie.
      Mieszkańcy bardzo krytycznie je ocenili i jeden z nich został po kilku latach usunięty.
      Pomnik czy dekoracja ma się podobać mieszkańcom i turystom, a nie tylko podnosić ego twórcy.

Pani od paznokci jest profesjonalistką i dobrze radziła, ale jeśli klientka upiera się, to powinna dostać to, czego chce. Sama pożałuje, jeśli nie chce słuchać fachowca.

Można podać więcej przykładów odrzuconych dobrych rad i sugestii fachowców, ale jeśli płatnik upiera się przy swoim, to trzeba wykonać zlecenie i potem tylko uśmiechać się z satysfakcją.
      • nchyb Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 15:38
        >>Było więcej podobnych przypadków z pomnikami (np. słynna Fryga czy Anioł Wolności w Szczecinie)/.../jeden z nich został >>po kilku latach usunięty.

który z nich usunięto?

>>Pani od paznokci jest profesjonalistką i dobrze radziła, ale jeśli klientka upiera się, to powinna dostać to, czego chce. >>Sama pożałuje, jeśli nie chce słuchać fachowca.
        zgadzam się, co oznacza że mam takie samo zdanie smile
        • jolanta4447 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 16:07
          "który z nich usunięto?"

Frygę.
          • nchyb Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 30.05.18, 13:07
            aha, dziękuję za info
            • nchyb Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 30.05.18, 13:26
              Przy okazji, pamiętam jak "pluto" na ptaki Hasiora, zawsze Fryga z nimi mi się kojarzyła smile

Ptaki pamiętam prawie rdzewiejące przy placu Zgody, wtedy zdaje się Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Potem po latach odmalowane, jarmarczno-kolorowe w Parku Kasprowicza. To do tych kolorowych Frygę porównuję. Podobne powstały i w Koszalinie.
              I tak tylko nieśmiało dodam, że te koszalińskie ptaki wpisano już do rejestru zabytków. A gdzie Fryga teraz stoi? Ciekawe, jaka będzie jej przyszłość wink

Czyli komuś te ptaki się podobały, jak i ta Fryga. Przypomnę jeszcze, że bardzo negatywne nastawienie było początkowo ponoć i do Wieży Eiffla, a czy ktoś teraz wyobraża sobie Paryż bez niej? A chcielibyście Sydney bez opery? Wizytówka miasta, najbardziej rozpoznawalny budynek Australii!

I skoro już Jolanta4447 wspomniała o Szczecinie, dla wielu szkaradzieństwo najwyższej miary, a nagrody zdobywa - gmach Filharmonii... Tytuł bryły roku, a dla niektórych makabryła...

I jak tu odpowiedzieć, co jest naprawdę ładne, a co się komu podoba big_grin
    • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 07:17
      Warto dobrze doradzić. Widziałam kiedyś młodą parę na sesji w parku i panna młoda miała na sobie kreację dokładnie podkreślającą mankamenty. Może nikt jej nie doradził?
      Ale pozostaje kwestia jak doradzić, ja bym to ubrała lepiej w słowa.
      Pracowałam jako ekspedientka w butiku i doradzałam przy wyborzy tych za drogich ciuchów i nie mówiłam, że na takie masywne uda i dobrze rozwinięte bryczesy to należy...

kora3 napisała:

> Sprawa nr 2: pewna przyszła panna młoda (każdy pewnie domysli sie zaraz - która
      > smile) zapragnęła mieć na ślubie swym i weselu długie ozdobione paznokcie. Poszła
      > zatem do stylistki tychże i wyraziła swoje pragnienie. Ta stylistka powiedziała
      > jej, ze z racji tego, iż ma niespecjalnie długie i dośc grube palce bardzo dłu
      > gie paznokcie i mocno ozdobne nie będą sie dobrze prezentować na jej dłoniach,
      > a siłą rzeczy w pewnych momentach - jak związywanie rąk stułą i nakłądanie ob
      > rączek będą "grać pierwsze skrzypce" te dłonie. Zaproponowała inną stylizację:
      > krótsza i mniej ozdobną. CZy Waszym zdaniem stylistka zachowała się profesjonal
      > nie, czy uraziłą do głębi uczucia przyszłej panny młodej? No bo jak można kobie
      > cie która za chwilę stanie na ślubnym kobiercu powiedzieć, ze w czymś nie będzi
      > e dobrze wyglądać, jak można powiedzieć jej, że coś ma za grube i za krótkie d
      > o czegoś? Czy nie powinna zrobić jak sobie klientka życzyła bez komentarzy?
      >
      >
      >
      • matylda1001 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 10:21
        A nie o bicepsy chodziło? Bo bryczesy to spodnie ☺
        • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 10:23
          No raczej smile - ale moze szło o rozwinięte spodnie
          • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 11:03
            moze nie masz kontaktu z jezykiem potocznym, ale bryczesy to takie masywne uda, w pewnym momencie szersze niz biodra.
            Nazwa obowiazuje w polszczyznie potocznej od lat 90.

kora3 napisała:

> No raczej. (...) moze szło o rozwinięte spodnie
            >
            • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 11:20
              SJP podaje, ze są to spodnie do jazdy konnej, u góry bufiaste na dole wąskie smile Ma rację zatem słownik, czy nie - bo chyba dla Ciebie zawsze ma ?smile
              Nie, nigdy nie słyszałam takiego określenia ud, ani w żargonie "koniarzy", ani w sportowym, może to jakiś żargon w świecie projektantów mody, czy sprzedawców tejze, ale żargonu zawodowego czy innego nie mozna porównywać z mowa potoczną
              • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 11:27
                Jako ze to mowa potoczna i dotyczy ona zbyt grubych ud, okreslenia tego nie uzywaja tego w podanym przez mnie kontekscie ludzie zwiazanie ze sportem konnym.
                Okreslenie to pojawia sie dosc czesto w czasopismach kobiecych np.

kora3 napisała:
                > Nie, nigdy nie słyszałam takiego określenia ud, ani w żargonie "koniarzy", ani
                > w sportowym, może to jakiś żargon w świecie projektantów mody, czy sprzedawców
                > tejze, ale żargonu zawodowego czy innego nie mozna porównywać z mowa potoczną
                >
                >
                • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 11:29
                  Możliwe, nadal to jest żargon pism kobiecych (nie czytuję z oczywistych przyczyn) a nie mowa potoczna
                  • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:29
                    Bo nie znasz bryczesow? Decydujesz o standardach mowy potocznej?
                    Wystarczy wpisac do googla slowo bryczesy.

kora3 napisała:

> Możliwe, nadal to jest żargon pism kobiecych, a nie mowa potoczna
                    >
                    • positronium Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:50
                      Ggigus, ale w Google i gdziekolwiek - bryczesy pokazują się tylko w znaczeniu "spodnie do jazdy konnej."
                      • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:55
                        No, nie pozycjonuje się "bryczesy uda" na którejś tam pozycji Posit, ale słownik nie podaje takiego znaczenia, ani potocznego, ani żadnego smile
                        • positronium Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:15
                          @Kora
                          Ja mam przez trzy strony same spodnie, dalej nie patrzę.
                          • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:20
                            no to nie wiem, ja jak wpisałam bryczesy" to pokazalo mi się "bryczesy spodnie" potem "jazda konna" i na którejś tam pozycji te uda
                      • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:56
                        sprpbuj bryczesy znaczenie potoczne
                        bryczesy problem kobiecy
                        sprobuj otworzyc powiedzmy piaty link, jaki pokazal google

positronium napisała:

> Ggigus, ale w Google i gdziekolwiek - bryczesy pokazują się tylko w znaczeniu "
                        > spodnie do jazdy konnej."
                    • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:54
                      Giggus, fakt - nie znałam tego określenia na nogi smile ale owszem, pozycjonuje się gdzieś tam na piątej czy szóstej pozycji smile - a do Ciebie napisałam - prześmiewczo - bo w innym watku uporczywie twierdzilaś, ze co w słowniku, to cacy, a potoczna mowa jakby nie istniała. Słownik podaje jak Ci napisałam, ale słownik podaje niepełne znaczenie, nawet bez tych ud - bo "bryczesy" to od dawna już rodzaj spodni niekoniecznie do jazdy konnej smile Słownik nie podaje ani tego znaczenia, ani o tych udach smile jesliby podawał byłoby "pot. masywne, rozbudowane uda" - na przyklad oczywiscie
                      • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:58
                        Nie twiedzilam tak:

kora3 napisała:
                        bo w innym watku uporczywie twierdzilaś, ze co w słowniku, to cacy, a p
                        > otoczna mowa jakby nie istniała.

Pisalam, ze zmienia sie znaczenie slow.
                        >
                        • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:12
                          Owszem Giggus, zmienia, ale niektóre są w oficjalnym użyciu po zmianach, a inne, jak ta nieszczesna "sędzina" mozna stosować tylko w mowie potocznej/kolokwialnej.
                        • positronium Offtop językowy 29.05.18, 13:24
                          Bardzo proszę drugiego wątku nie rozdymać sztucznie kolejną dywagacją językową.
                          Słownik nie ma znaczenia potocznego nawet zanotowanego, zatem jest ono błędne. Rozumiem, że Ggigus je zna i używa tak, a nie inaczej; nieporozumienie zostało wyjaśnione.
                          • znana.jako.ggigus Re: Offtop językowy 29.05.18, 13:33

PYtanie do moderacji - jak zareagowac, skoro ponizej napisane jest cos, co nie odpowiada prawdzie, aby wypowiedz nie zostala skasowana.

positronium napisała:

> Słownik nie ma znaczenia potocznego nawet zanotowanego, zatem jest ono błędne.
                            > Rozumiem, że Ggigus je zna i używa tak, a nie inaczej; nieporozumienie zostało
                            > wyjaśnione.
                            • positronium Re: Offtop językowy 29.05.18, 14:07
                              A co jest błędne w mojej wypowiedzi?

Bryczesy w rozumieniu "nadmiernie rozbudowane uda" to potoczna forma, która jak widać wielu osobom nie jest znana. Może to regionalizm, nie wiem.
                              Nieporozumienie polegało na tym, że Ty użyłaś tego sformułowania w znaczeniu potocznym, jak powyżej, a inni dyskutanci nie znając tego znaczenia rozumieli to zgodnie ze słownikowym opisem "spodnie do konnej jazdy."
                              Nieporozumienie wyjaśnione, wszyscy się czegoś nauczyliśmy (mam nadzieję).
                              • znana.jako.ggigus Re: Offtop językowy 29.05.18, 14:24
                                positronium napisała:

> A co jest błędne w mojej wypowiedzi?

Odpowiadam
                                Bledne jest , co napisalas:
                                Napisalas bowiem:
                                Słownik nie ma znaczenia potocznego nawet zanotowanego, zatem jest ono błędne. Rozumiem, że Ggigus je zna i używa tak, a nie inaczej;

sjp.pl/s%C4%99dzina
                                Slownik ma zanotowane znaczenie slowa sedzina w sposob, w jaki je podaje.
                                • positronium Koniec tematu 29.05.18, 14:27
                                  Ggigus, pomyliłaś dyskusje.
                                  Tu nieporozumienie było przez słowo "bryczesy" i do tego się odniosłam. Jasno i czytelnie.
                                  • znana.jako.ggigus Re: Koniec tematu 29.05.18, 14:32
                                    Nie, odnosilam sie do czegos innego niz TY chcialas sie odniesc.
                                    To nie jest pomylka.

positronium napisała:

> Pomyliłaś dyskusje.
                                    > Tu nieporozumienie było przez słowo "bryczesy" i do tego się odniosłam. Jasno i
                                    > czytelnie.
                                    • positronium Re: Koniec tematu 29.05.18, 15:02
                                      znana.jako.ggigus napisała:
                                      > Nie, odnosilam sie do czegos innego niz TY chcialas sie odniesc.
                                      > To nie jest pomylka.

Proszę, postaraj się dokładniej czytać, to, na co odpowiadasz.
                                      Bardzo proszę drugiego wątku nie rozdymać sztucznie kolejną dywagacją językową.
                                      Kasuję niepotrzebną resztę wypowiedzi Twoich i Kory, bo i tak za dużo w tym miejscu na ten temat napisano.
                                      • znana.jako.ggigus [...] 29.05.18, 15:19
                                        Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
                                        • positronium Koniec tematu, serio 29.05.18, 17:02
                                          Nie widzę sensu odpowiadania tu na problemy z innego wątku.
                                          Sprawę "bryczesów" uznaję za zamknięta.
        • znana.jako.ggigus [...] 29.05.18, 11:02
          Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
          • positronium Ggigus, nie dubluj wypowiedzi 29.05.18, 11:22
            Bardzo proszę o nie dublowanie postów - wystarczy raz napisać adresując wpis do dwóch osób, nie trzeba każdemu z osobna wklejać tej samej wypowiedzi.
    • parawany Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 10:22
      kora3 napisała:

> Natchniona wątkiem obok mam takie pytanie: czy wypada wyrazić swoją opinię o cz
      > ymś, co co prawda nas bezpośrednio nie dotyczy, ale ...

Czasem nawet trzeba. Dobry architekt nie zgodzi się zaprojektować domu, który jego zdaniem będzie zły a dobra krawcowa nie zgodzi się na uszycie klientce sukienki, w której ta będzie źle wyglądała, bo i dom, i sukienka będą następnie świadczyć o architekcie i o krawcowej. W tym celu się negocjuje. Ale nie mówi się "pan nie ma gustu" ani "pani jest nieforemna", tylko pokazuje się opcje alternatywne i do nich przekonuje.

• kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 10:56
        Hmmm no ale żeby przekonać panią przyszłą panne młodą ze nie bedzie dobrze wyglądać z paznokciami malo co krótszymi niż jej własne palce stylistka MUSIAŁA jej powiedzieć dlaczego ...Argument o braku mozliwości robienia czegokolwiek takimi szponami padałby wobec tego, że panna chciała to na wyjątkowy dzień, w którym najpewniej zmywac, obierać ziemniaków, czy szorować podłóg nie planowała...
        • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 11:09
          jesli mowisz komus, co powinien zrobic, niekoniecznie musisz oceniac to, co on/ona ma i to, czego chce. Niekoniecznie tez musisz czyjes zyczenia oceniac negatywnie.
          Podam przyklad:
          moja fryzjerka mowi - niech pani robi balejaz na objetosc. No i pani wlosy dobrze reaguja na rozjasnianie. Ona nie mowi - na taki zlosliwy wlos, nie dajacy sie ukladac i na plaska czaszke niech se pani walnie pasemka.
          Jak zawsze, no jak prawie zawsze wszytko to kwestia tonu i jego doboru do sytuacji.
          moja fryzjerka moze mi mowic wszystko, bo ja bardzo lubie. Ona mnie tez, a ma powody.

kora3 napisała:

> Hmmm no ale żeby przekonać panią przyszłą panne młodą ze nie bedzie dobrze wygl
          > ądać z paznokciami malo co krótszymi niż jej własne palce stylistka MUSIAŁA jej
          > powiedzieć dlaczego .
        • parawany Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:00
          kora3 napisała:

> Hmmm no ale żeby przekonać panią przyszłą panne młodą ze nie bedzie dobrze wygl
          > ądać z paznokciami malo co krótszymi niż jej własne palce stylistka MUSIAŁA jej
          > powiedzieć dlaczego

Nie, nie musiała.
          • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:10
            Musiała wg mnie, bo przecież pani ta poczatkowo chciała mieć takie paznokcie i technicznie na jej dloniach dało się je wykonać ...
            • parawany Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:28
              kora3 napisała:

> Musiała wg mnie

A według mnie nie musiała.
              • znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:34
                I wg mnie tez nie musiala.

Jak to mowi angielskie przyslowie - jak ci mowia trzy osoby, zes pijany, idz do domu i wytrzezwiej.
                • parawany Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:39
                  Wystarczyło powiedzieć "kształt pani dłoni zyska na urodzie, jeśli jednak pomalujemy paznokcie inaczej, jeśli pomalujemy je bardziej subtelnie, obrączka będzie lepiej wyglądać, paznokcie jej nie przyćmią - a to w końcu ślub"

• kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:45
                    Widzisz... ową panne młodą znam i sama mi o tym opowiedziała - nigdy wcześniej nie zastanawiała się nad tym czy ma krótkie palce - pracowała wówczas w zawodzie, który wykluczał posiadanie długich paznokci - własnych - czy sztucznych - na co dzień. W dniu ślubu zamarzyły jej się takie szpony, prawdopodobnie nie umiała sobie realnie wyobrazić jak bedą wyglądać na jej palcach - zdarza się tak czasem. Argument o nieprzyćmiewaniu obrączki raczej by jej wówczas nie przekonałsmile Zwyczajnie i po prostu - wdzięczna była stylistce za jej słowa, bo poza tym, że zrobiła jej paznokcie w jakich jej dłonie wyglądały ładnie, tojeszcze zwróciła uwagę na pewną rzecz, która jest wazna także przy doborze np. pierścionków. Oczywiscie mozna być zdania, ze ludziom lata jak ich dłoń wygląda, byle pierścień był okazały smile ale nie wszyscy tak mają
                    • parawany Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:51
                      kora3 napisała:

Skoro wiesz, co czuje i co myśli Twoja znajoma to po co nas pytasz o to, co stylistka powinna robić? Przecież sama wiesz to najlepiej.

• znana.jako.ggigus Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:54
                        Moze jest jeszcze wazne, co czuje stylistka.
                        Moze to nawet kluczowe w tej sprawie.

parawany napisała:
                        > Skoro wiesz, co czuje i co myśli Twoja znajoma to po co nas pytasz o to, co st
                        > ylistka powinna robić?
                        >
                        >
                        >
                        • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 14:54
                          Nie, nie jest wazne co czuje stylistka, bo normalna osoba w sensie zdrowa na umysle w związku z taką sytuacją nie czuje literalnie - NICsmile
                      • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 14:37
                        Pytalam co SASZYM zdaniem powinna zrobić, co zrobiła i jakie to wrazenie zrobiło wówczas ta tej dziewczynie wiem, bo mi mówiła - sadzisz, ze TY lepiej wiesz co ona poczuła czy też powinna ppoczuć?smile
              • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 13:40
                a czyli powinna powiedzieć "nie zrobię tego u pani" na ewentualne pytanie "dlaczego?" odpowiedziewć "bo nie"?smile
    • baba67 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:01
      Konia z rycerzem w Wilnie żaden pomnik nie przebije. Został ufundowany przez jakiego Litwusa (odpowiednik Polonusa) i chyba tylko dlatego nie ukryto go gdzieś dyskretnie. kwintesencja powiedzenia -darowanemu koniowi.
      Na miejscu manikiurzystki pokazałabym na kompie wizualizację-są takie programy wcale niespecjalnie drogie-jak wyglądać będą paznokcie na tej konkretnej rączce w różnych długościach.
      A każdy artysta musi być przygotowany na krytykę, taka jest dola artystów.
      • baba67 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:04
        Nie chodzi o pomnik Giedymina. tos to cudo widział, będzie wiedział o co chodzi.
      • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 12:07
        Babo, wątek jest troszkę prześmiewczy a propos wątku obok ...Są sytuacje, gdy nie wypada nam wyrazać swego zdania na temat czegoś, są takie kiedy wręcz powinniśmy ...Gdyby owa panna młoda zdecydowała się na te szpony, a stylistka je zrobiła to widzac je u niej np. pani gośc nie powinna komentować "Błe, ohyda, przy takich grubych paluszkach, takie szpony" - oczywiste. Ale już ktos proszony o radę w takim zakresie, albo włąsnie profesjonalista powinien taktownie, ale naprawadzić klienta na właściwe tory w jego dobrze pojętym interesie smile
        • baba67 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 14:18
          No to właśnie wizualizacja jest najtaktowniejszym wyrażeniem własnego zdania. Skanuje się łapki a potem sprytnie pokazuje najlepsze naszym zdaniem kolorek i długość. Pomysły narzeczonej też się pokazuje ale tak żeby widać było różnicę na korzyść naszego pomysłu.
          • kora3 Re: Co jest ładne, a co się komu podoba 29.05.18, 14:38
            Wiesz, ja nie korzystam z takich usług, ale wierzę Ci na słowo - sadzę, ze bardzo mozliwe iż w tamtych czasach, coś 20 lat temu nie było mozliwosci technicznych o jakich piszesz, acz nie wykluczam, ze były - zwyczajnie nie wiem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka