Dodaj do ulubionych

Czy dostanę pracę po podyplomówce???

28.12.09, 14:19
Witam. Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Od jakiegoś czasu myślę
o zmianie zawodu i o rozpoczęciu studiów podyplomowych w kierunku logopedii.
Proszę o informację, czy łatwo jest dostać pracę,w jakich placówkach mogę
pracować, adresy stron do poczytania, dziękuję i pozdrawiam Magda.
Obserwuj wątek
    • zielonazielona1 Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 30.01.10, 10:08
      trzeba próbować. nadal jest zapotrzebowanie na dobrych, podkreślam
      dobrych logopedów. dla papieru nie warto sie męczyć . Niestety wielu
      tak robi i później nie mogą sprostać trudom praktyki.Są po prostu
      kiepskimi logopedami. wybierz dobrą uczelnię , taką która
      przygotowuje teoretycznie bardzo dobrze , a praktycznie dobrze.
      najwięcej nauczysz się już w pracy, jeśli oczywiście założysz , że
      chcesz być dobrym logopedą.powodzenia.
          • nailty1 Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 02.01.11, 21:20
            Mnie też śmieszy fakt, że osoby po podyplomowej logopedii mogą otwierać i otwierają prywatne gabinety. Spójrzmy obiektywnie na sprawę kształcenia podyplomowego: na studiach podyplomowych niczego nie można się nauczyć. Realizujcie się w swoich zawodach, które zdobyłyście na studiach 5-letnich magisterskich, a nie parajcie się naciąganiem biednych rodziców na koszty i pogłębianiem zaburzeń dzieci, bo przecież wielcy z Was logopedzi!
            • my_kalimba Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 02.01.11, 21:58
              Jakie doświadczenie ma osoba, która chce otwierać samodzielny gabinet zaraz po studiach?????? Podyplomowych? Z tym będziemy walczyć i nie wygramy. Z takimi logopedami-bez doświadczenia. Z opinią o takich logopedach. Na pewno będzie świetna w tym, co robi - ale za jakieś 2 lata doświadczenia, najlepiej w placówce z innymi specjalistami.
              To jest śmieszne, że myśli, że logopeda zajmuje się wyłącznie seplenieniem.
            • logo-maja Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 03.01.11, 12:48
              I to jest właśnie Polska...
              Kraj ludzi zawistnych i zazdrosnych...
              Wielka Logopedko nality - w czym jesteś lepsza i wspanialsza od logopedów po studiach podyplomowych? i ile masz lat?
              Zapewnie niewiele, bo wiedziałabyś, że jeszcze kilka lat temu nie było innej możliwości, jak tylko podyplomowe kształcenie się w tym zawodzie.
              Takie wpisy, jak twój świadczą tylko o braku wiedzy oraz pokazują, że niektórzy w celu zlikwidowania konkurencji, posuną się do wszlekich, nawet nieuczciwych kroków.
              Teraz ktoś nieświadomy sytuacji polskiej logopedii wejdzie na forum, przeczyta ten twój bezsensowny wpis i pomyśli, że logopedzi po studiach podyplomowcy nie są nic warci.
              Nie chce mi sie wdawać w te nic nie wnoszące, głupie przepychanki kto jest bardziej wartościowy - osoba po studiach podyplomowych - podkreślam: jeszcze do niedawna jedynych, jakie można było skończyć czy osoba po studiach magisterskich.
              Ale nie wiem, jak można nie zauważyć, że osoba, która np. przez 5 lat studiowała pedagogikę, a następnie 2 lata poświęciła na bardzo trudne studia logopedyczne - była przygotowywana do pracy z dzieckiem i pracy logopedycznej przez 7 lat - to mało?
              Jak w każdym zawodzie, a szczgólnie zawodzie związanym z praca z drugim człowiekiem, doświadczenie jest najważniejsze.
              Pracuję w tym zawodzie 7 lat, a ciągle muszę się douczać, ciągle zdarzają się przypadki, które są nowym wyzwaniem - myślę, że tak będzie już zawsze.
              Nie o to chodzi kto jakie studia skończył, tylko o to, jak do tej nauki podszedł - bo ktoś mógł się ledwno przesmyknąć przed całe studia, sciągając na egzaminach, opuszczając zajęcia i korzystając ze studenckich lat, a ktoś inny na tych samcyh studiach mógł poważnie podejść do sprawy, pracować jako wolontariusz, robić praktyki, czytać, uczyć się.

To bardzo, bardzo smutne, co czytam na tym forum...
              U nas nigdy nie będzie dobrze, nigdy nie będą nas szanować, jeśli sami siebie wzajemnie nie szanujemy i tak ukazujemy innym logopedię.
              Zamiast połaczyć siły, walczyć razem o to, żeby wreszcie zauważono, że logopedia jest potrzebna, pokazać ludziom, że możemy na coś się przydać - to co robimy? ziejemy jadem i wyśmiewamy się z siebie.
              Brawo nality1 - bardzo do dobrze o tobie świadczy. ....eghh....
              Jak o czymś nie masz bladego pojęcia, to nie pisz, bo się tylko ośmieszasz - a w dodatku krzywdzisz innych.
              Owszem - na studiach podyplomowych można się bardzo dużo nauczyć.
              • maryblade Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 03.01.11, 16:08
                Jakim kto jest logopedą nie zależy od tego jakie studia skończył. Osoby po studiach podyplomowych mają dwa zawody więc są lepiej przygotowani i mają bardziej holistyczne spojrzenie na problem. Ja będąc na studiach podyplomowych w ciągu roku wyprowadziłam dziewczynkę 8 letnią komunikującą się za pomocą samogłosek i nielicznych spółgłosek, z zaburzonym słuchem centralnym, mową bezdźwięczną. Obecnie dziewczynka mówi zrozumiale, potrafi czytać i pisać. W zajęciach logopedycznych uczestniczyła od 3 roku życia. Bywa różnie jak widać. Logopeda o innym logopedzie nie powinien mówić źle. Widział ktoś w innym środowisku np. lekarzy coś takiego?
                • blue_jay Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 03.01.11, 22:19
                  nie znam polskich realiow, ale przykro sie takie rzeczy czyta.. tutaj trzeba zdac egzamin panstwowy, wymagana jest liczba godzin (powyzej 400) w 9 kategoriach podzielona pomiedzy doroslych i dzieci, zarowno szkola i szpital inpatient/outpatient, acute care/ rehab.. rok po skonczeniu studiow trzeba pracowac pod opieka innego logopedy majacego uprawnienia do takiego nazdzorowania i trzeba wypracowac prawie 1300 godzin, bez tego ani rusz jesli chodzi o uprawnienia do wykonywania zawodu. I takie sa wymagania ogolnokrajowe.. jesli chodzi o dany stan, to kazdy ma swoje wymagania odnosnie licencji.
                  Nikt nikomu do gardla nie skacze ani nie mowi, ze ktos tam jest gorszy, bo skonczyl niewiadomo jakie studia. Wiadomo jakie sa oczekiwania i jesli sie ich nie spelnilo nie mozna wykonywac zawodu, a jesli juz dostalo sie i licencje i CCC, to nikt tego nie kwestionuje bo cos tam
                • blacklenka Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 09.01.11, 21:12
                  Logo-maja brawo, ja mgr mam z pedagogiki i uważam że jest to dobry start do pracy z dziećmi, podyplomówkę miałam 4 semestralną z logopedii i 2 semestralną z neurologopedii i mnóstwo szkoleń, uważam się za dobrze przygotowaną "logopedkę" pracuję w zawodzie trzeci rok i jest ok mam dobry kontakt z dziećmi , dobrze mi się współpracuje z rodzicami i nauczycielami w szkole w której pracuję i są efekty moich działań terapeutycznych;
    • aga.r.72 nailty 14.01.11, 23:33
      Nie rozumiem Twojego oburzenia. Naprawdę.
      Sama jestem osobą, która 5-letnie magisterskie kończyła zaocznie (pojawiły się dzieci). Czy to oznacza, że jestem złym nauczycielem historii, bo zaocznie? Następnie ukończyłam podyplomowo wiedzę o społeczeństwie (taki wymóg się pojawił bodaj w 2002r., bym mogła tego przedmiotu uczyć). Następnie moja szkoła przekształciła się w gimnazjum integracyjne, w związku z czym znów podyplomowo (jako jedna z pięciu nauczycieli, którzy ten trud podjęli na 40 uczących w szkole) ukończyłam kształcenie integracyjne. Uczę więc historii, wos-u, jestem nauczycielem wspomagającym na lekcji, prowadzę rewalidację z niedowidzącymi, niedosłyszącymi. Uważasz, że źle to robię, bo... podyplomówka? Przeciwnie. Sama znam swoją wartość i zna ją dyrekcja szkoły. Rodzice również. Wiem, że mimo, że PODYPLOMOWO to to czego się nauczyłam, co robię, jest dobre i profesjonalne.
      Teraz zdecydowałam się na "specjalizację" pt. logopedia, by zawęzić i jednocześnie udoskonalić swój warsztat pracy w tej dziedzinie. Chcę pracować z dziećmi z problemami logopedycznymi. Póki co- w szkole, poradni, ale za jakiś czas pewnie pomyślę o prywatnym gabinecie. I co z tego, że to podyplomówka? Podchodzę z sercem do nauki, praktyk, chłonę wszystko, co będzie mi potrzebne.
      Mało tego. Zamierzam wyspecjalizować się we wczesnej interwencji. Będę złym logopedą? Bo że złym nauczycielem wos i wspomagającym to już sobie ustaliłaś, bo... podyplomówka...!
    • anik801 Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 30.01.11, 17:24
      Tak-Ci po 5letnich studiach dziennych to się mają zawsze za najlepszych.Przkre to,bo znam wiele takich po 5letnich dziennych studiach(np.z wczesnoszkolnej i przedszkolnej)i są do niczego.Poza wielkim mniemaniem o sobie niewiele mogą zaoferować.A najlepszą nauczycielką w szkole mojej córki jest dziewczyna po studiach zaocznych.Jest naprawdę świetnym pedagogiem,do tego z zapałem i ma naprawdę mnóstwo do zaoferowania dzieciom! I te po 5letnich dziennych pozostają za nią daleko w tyle!
      • didoj Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 06.02.11, 21:00
        Wybieram się na studia podyplomowe z logopedii i chciałabym się dowiedzieć czy gdybym po obronie w ciągu 5 lat nie podjęła pracy w tym zawodzie to przepada mi prawo do wykonywania tego zawodu??? bo tak jest w niektórych zawodach np. psychologa.
          • mari-kaja Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 09.02.11, 18:55
            maryblade napisała:

> Może komuś chodziło o pedagogikę zdrowia lub filologię polską gdzie wybiera się
            > specjalizację logopedyczną. Niestety po takich studiach to można ewentualnie "
            > mieć" parę godzin w przedszkolu i to nie integracyjnym.

Filologia Polska - specjalność logopedia - jesteś pełnoprawnym logopedą, z mnóstwem praktyk w różnego typu placówkach szkolnych i medycznych. Studiujesz 5 lat -DZIENNIE.

Dla porównania - podyplomówka- zjazd raz lub 2 razy w miesiącu, egzaminy prawie żadne, zero praktyk.

• anik801 mari-kaja! 09.02.11, 20:27
              mari-kaja napisała:

> maryblade napisała:
              >
              > > Może komuś chodziło o pedagogikę zdrowia lub filologię polską gdzie wybie
              > ra się
              > > specjalizację logopedyczną. Niestety po takich studiach to można ewentua
              > lnie "
              > > mieć" parę godzin w przedszkolu i to nie integracyjnym.
              >
              >
              > Filologia Polska - specjalność logopedia - jesteś pełnoprawnym logopedą, z mnós
              > twem praktyk w różnego typu placówkach szkolnych i medycznych. Studiujesz 5 lat
              > -DZIENNIE.
              >
              >
              > Dla porównania - podyplomówka- zjazd raz lub 2 razy w miesiącu, egzaminy prawie
              > żadne, zero praktyk.

Zero praktyk?No proszę nie wciskaj ludziom kitu.Normalnie trzeba odbyć praktyki.Zjazdy 2 razy w miesiącu(sobota i niedziela od rana do wieczora).Egzaminy może dla Ciebie żadne.To samo można powiedzieć o dziennych-niektóre egzaminy to fikcja i dobrze o tym wiesz.Moja siostra studiowała dziennie,mam kilka koleżanek na dziennych i mówią to samo.Niektóre egzaminy są bardzo trudne,a inne to pic na wodę.I tak samo jest na zaocznych.Mam koleżankę na zaocznych,która podchodziła już 4 razy do egzaminu i zawsze słyszy,że za mało wie itd.Są wykładowcy bardzo wymagający i dla nich nie liczy się czy jesteś z dziennych,czy z zaocznych-i jednych i drugich koszą równo.Nie wiem dlaczego każdy myśli,że na zaocznych to ręce się pod tyłek kładzie i się dyplom dostaje.Wiesz ile musiałam zrobić godzin praktyk na zaocznej pedagogice?(na licencjacie,bo na magisterce praktyki też musiałam odbyć tylko nie w takiej ilości)W sumie 600godz.To mało?Zastanawiam się nad 2 letnią podyplomową logopedią,ale słyszałam że nie jest łatwo,no i oczywiście są praktyki-a jeśli dowalą jakąś dużą liczbę godzin to nie mam jak ich odbyć(kończę pracę o 18.00).Zresztą jak wyobrażasz sobie studia bez praktyk?
              • my_kalimba Re: mari-kaja! 10.02.11, 18:44
                Podyplomówka w Gdańsku:
                - 1 rok praktyki w każdy poniedziałek zjazdu
                - 2 rok praktyki w poniedziałki i wtorki
                Trzeba w pracy brać urlop lub nie wiem co.
                Obecnie mam praktykantkę z logopedii dziennej. Super dziewczyna, ale o wieeeelu rzeczach słyszała pierwszy raz. Nie mówię, że jest to zasadą. Znajoma kończyła dziennie w Lublinie i ma z kolei dużo większą wiedzę nt. pracy z dorosłymi (np. schizofazja).
                Cały czas się dokształamy. Nawzajem i na kursach. Logopedia w Polsce nieco jeszcze raczkuje, ale jesteśmy na dobrej drodze.
                Tylko więcej pokory życzę tym wszystkowiedzącym... Nasłucham się już dosyć od rodziców, co za wspaniałości sprzedały im koleżanki po fachu w innych miejscach...
            • maja_sara Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 10.02.11, 10:40
              Zaraz, zaraz. Filologia polska to, jak sama nazwa wskazuje, filologia, a nie logopedia. Logopedia stanowi na tego typu studiach drugą specjalizację. Czyli samą logopedię studiuje tyle samo czasu, co na studiach logopedycznych podyplomowych. Warto też zwrócić uwagę, czy specjalizacja z logopedii nie dotyczy tzw logopedii szkolnej, bo jeśli tak, to...o czym my tu mówimy?
                • yellow_papillon Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 10.02.11, 21:57
                  od kilkunastu lat prowadzone są studia czy to na filologii polskiej czy na pedagogice specjalnej, gdzie do tej pory (w systemie 5-letnim) wybierało się specjalność po pierwszym semestrze i się studiowało równolegle logopedię i zostawało się np. logopedą ORAZ pedagogiem. nie pedagogiem i logopedą.
                  logopedia zawsze była wiodąca.
                  i nie zostawało się logopedą szkolnym, tylko logopedą z uprawnieniami do pracy w każdym typie placówki.
                  a liczba godzin poświęconych na analogiczne przedmioty na studiach podyplomowych i magisterskich nigdy nie była taka sama, podobnie jak liczba godzin przewidzianych na praktyki.

logopedia jako logopedia sama w sobie jest od 3 albo 4 lat w Gdańsku.

nie piszcie jednak, że dopiero od kilku lat jest możliwość innego studiowania logopedii niż na podyplomówce, bo to nieprawda.
                  każdy wybiera taką drogę, jaka mu pasuje lub jaka jest możliwa.

nie wiem, czy jest sens, by się kłócić i licytować, kto jest głupszy.
                  to tylko kolejny dowód na to, jak bardzo źle się dzieje w naszym środowisko.
                  przykre.
                  • maja_sara Re: Czy dostanę pracę po podyplomówce??? 11.02.11, 01:17
                    Chyba chodziło poprzedniczcce o fakt, że logopedia jako studia pięcioletnie magisterskie, do tego dzienne, są dopiero od kilku lat. Tak, w Gdańsku jest taki kierunek i pierwsi z najpierwszych / że tak powiem ;p/ studenci tego kierunku jeszcze absolwentami nie są, czyli mówiąc wprost, takich logopedów po UG jeszcze nie ma.
                    Jeśli już mowa o Gdańsku, to niestety, ale nie ma na UG na pedagogice kierunku pięcioletniego magistrskiego z logopedią jako drugą specjalizacją. Nie ma. Nie można więc być po UG logopedą w pierwszym rzędzie oraz pedagogiem w drugim, do tego magisterem, który zdobył uprawnienia do wykonywania obu zawodów w pięć lat. To, co opisujesz w Gdańsku było i jest nadal niemożliwe.

I nie chodzi tu o kłótnie kto lepszy, kto gorszy, bo miał więcej godzin na studiach, czy też trudnieszy egzamin /to co dla mnie jest trudne, dla mojej koleżanki może być bułką z masłem, i na odwrót/, wystarczy wziąć grafik zajęć poszególnych kierunków z różnych uczelni w kraju i porównać. Widać wszystko czarno na białym - jaka uczelnia, ile i co oferuje. I w jakim czasie. I za jaką kasę. I jak się do tego mają rozporządzenia ministra i plany PTL.
                    Chodzi raczej o fakt, że sami logopedzi nie wiedzą jakie uprawnienia dała im uczelnia, którą sami przecież kiedyś wybrali. Stąd też na forum liczne pytania typu "czy mogę otworzyć gabinet mając mgr z psychologii, a logopedię podyplomówkę", "czy mogę pracować w szkole jako logopeda kończąc studia pierwszego stopnia..." itd., itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka