Dodaj do ulubionych

praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna praktyk

26.07.12, 09:08
pytanie jak w temacie
mam wiele zapytań, czy poprowadzę praktykę studencką pewnie jak wielu logopedów na tym forum. natomiast uczelnie proponują nierzadko tę "pracę" w kategoriach wolontariatu. ostatnio za 40 godzin praktyki zaproponowano 60 zł brutto. zapraszam do wymiany doświadczeń
Obserwuj wątek
  • marta.krusz Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 30.07.12, 14:43
   Jeśli mowa o praktykach studenckich w gabinecie logopedycznym, to mnie uczelnia płaci za 25 godzin 1.300zł netto. Są to zajęcia neurologopedyczne z moimi prywatnymi pacjentami w moim własnym gabinecie. Zatem te twoje 60zł odbiaram jak kpinę. Nie obraź się, ale jak poważnie do tego podejść. Nie da się. Ty piszesz o wolontariacie, ja o pracy za pieniądze - tak
   to przecież wygląda w praktyce.
   • zielonazielona1 Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 30.07.12, 15:20
    Praktykanci , o których napisałam zgłaszają się do poradni publicznej , w której m.in pracuję. Oczywiście mogę odmówić i robię to . Ale te 60 zł , czasami 100zł proponują uczelnie renomowane, a studenci przecież muszą gdzieś się uczyć ( i właśnie takie stanowisko wydaje się być wykorzystywane przez uczelnie).
    Jestem zaskoczona sumą jaką podałaś.
    • marta.krusz Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 06.08.12, 00:03
     Ale co Cię szokuje?
     Ja mam umowę podpisaną z uczelnią i wszystko wyszczególnione w umowie-zasady pracy i koszty wynagrodzenia. Nie jest tak, że do mnie przychodzi pojedynczy student i mnie prosi o odbycie praktyk. Do mnie przychodzi grupa studentów, a ja mam grafik, tzn. plan zajęć od uczelni. I swoich pacjentów, swoją pracę w gabinecie dostosowuję do tego grafiku. Robię to tak, aby pacjentów dobrać do potrzeb studentów, by ci jak najwięcej zobaczyli i się nauczyli.
  • yellow_papillon Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 06.08.12, 22:13
   kwota, o której pisze zielonazielona1, to nie jest odosobniony przypadek, tylko smutne realia.
   na dwóch warszawskich państwowych uczelniach z tradycjami indywidualne praktyki studentów logopedii oraz psychologii wycenia się właśnie tak. lub też nie płaci się za nie wcale. żenujące, ale tak właśnie jest i uczelniom się wydaje, że... właściwie nie wiem, co się wydaje.
   ciężko to pojąć.
   • marta.krusz Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 08.08.12, 11:36
    <<..."indywidualne praktyki
    > studentów logopedii oraz psychologii wycenia się właśnie tak. lub też nie płac
    > i się za nie wcale. żenujące, ale tak właśnie jest ..."

    Faktycznie, zenujące.
    Wynika z tego, że ja złapałam pana Boga za nogi. Przy waszych doświadczeniach-na pewno.
  • wilk.w.owczej.skorze Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 05.02.13, 23:58
   ostatnio za 40 godzin praktyki zaproponowano 60 zł brutto.

   To jakiś obłęd. To już w wolontariacie jest o niebo lepiej, bo człowiek sam z nieprzymuszonej woli i ma satysfakcję, że pomaga. A tu? Ani to wolontariat, ani to praca.
   Sprzątaczka i pomywaczka stoją wyżej niż logopeda. Współczuję. Ja sama praktyk nie prowadzę i nigdy nie prowadziłam, ale pensje logopedy są mi znane. Tylko, że to co ty opisujesz, to .... brak słów.
  • anik801 Re: praktykanci- jak wyceniacie pracę opiekuna pr 21.02.13, 18:10
   Wielu logopedów nie dostaje nic. Z drugiej strony można usłyszeć "nie chcę cię widzieć w moim gabinecie, przynieś dzienniczek to podpiszę ci te praktyki." Na studiach magisterskich to ja z własnej kieszeni musiałam zapłacić za praktyki lub dostarczyć zaświadczenie,że opiekun praktyk rezygnuje z pieniędzy.Kpina! Uczelnia bierze tyle kasy od studenta i student ma jeszcze sam za praktyki zapłacić
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka