Dodaj do ulubionych

Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe

11.02.13, 20:14
Witam,
chciałabym zapytać się logopedów, jak wyglądały Wasze rozmowy kwalifikacyjne na studia podyplomowe? Nie wiem czego się spodziewać (nabór dopiero na jesień). Jestem fizjoterapeutką i szukam wskazówek czy mogę się w jakiś sposób przygotować? Czy jest to sprawdzenie czy nie mam wady wymowy, wady zgryzu, itp.
Dziękuję z góry za wskazówkismile
Obserwuj wątek
  • wilk.w.owczej.skorze Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 12.02.13, 00:20
   Na każdej uczelni taka rozmowa wygląda inaczaj. Na niektórych w ogóle ich nia ma. Zadzwoń na uczelnię i po prostu zapytaj.
   • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 15.02.13, 22:04
    Witam,
    zapytałam uczelnie mailowo. Odpowiedź krótka..."rozmowa dotyczy tylko Pani predyspozycji w zakresie wymowy". Drodzy logopedzi możecie mi pomóc i naprowadzić na czym ogólnie polega taka rozmowa? Rozumiem, że będę właśnie rozmawiala na kwalifikacji z logopedami.
    Pozdrawiam.
    • yellow_papillon Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 20.02.13, 18:24
     w odpowiedzi masz wszystko, czego potrzeba - sprawdzą czy nie masz prawidłową budowę aparatu artykulacyjnego i czy twoja wymowa Cię nie dyskwalifikuje. doświadczonemu logopedzie wystarczy, że usiądziesz i powiesz kilka słów na dowolny temat, np. o sobie.
  • andzka87525 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 19.02.13, 13:47
   Cześć, moja wyglądała tak: weszłam do sali, były 3 logopedki. Przeprowadziły ze mną krótką rozmowę, dlaczego wybrałam te studia, gdzie i co wcześniej studiowałam itp, zajrzały w zęby (big_grin), kazały dmuchać przez słomkę, żeby sprawdzić, czy nie mam lekkiego bocznego. I tyle. A no i oczywiście było omówienie wyników dyktanda.
   • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 19.02.13, 22:08
    Dziękuję za relację. Już trochę mnie naprowadziła.
    Proszę o kolejne...smile
   • mama-anna Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 01.07.14, 12:13
    Witaj, mam pytanie odnośnie dyktanda - czy to krótkie dyktando, czy może kilkustronicowe, niczym z konkursu na ortografię, gdzie jest masa wyjątków, zapożyczeń itp. Może pamiętasz jak wyglądało?
  • gaga87 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 20.02.13, 21:11
   U mnie była to zwykła rozmowa - pytania jak wyżej: skąd jestem, dlaczego te studia, co wcześniej studiowałam itp. W buzię mi nikt nie patrzył, ale konieczne było złożenie zaświadczenia od logopedy więc pewnie dlatego. Nie ma się czego bać smile
   • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 20.02.13, 21:19
    Gaga, dzięki za słowa otuchysmile
    Ja od jakiegoś czasu wsłuchuję się w swoje brzmienie czy czasem nie łykam końcówek wyrazów. Czasem mi 'sz' jakby zaświszczy i zaraz się zastanawiam czy czasem nie porywam się z motyka na słońce.
    • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 20.02.13, 21:20
     Ale dużo tego 'czasem'sad Chyba już dziś przemęczenie robi swojewink
     • andzka87525 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 20.02.13, 21:48
      tym się póki co nie martw. Ja jak weszłam na rozmowę to ze stresu powiedziałam "dziń dybry", jak z alo alosmile trochę dziwnie się na mnie spojrzały, ale w trakcie rozmowy widocznie doszły do wniosku, że nie mówię tak zawsze. Pójdź na rozmowę, nic nie tracisz na tym, ewentualnie trochę czasu, ale za to będziesz wiedziała co i jak. A tak z ciekawości, mogę spytać na jaką uczelnie się wybierasz?
      • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 21.02.13, 07:55
       Uniwerek w Szczecinie. Jest to logopedia i glottodydaktyka. W programie studiów bardzo dużo medycznych aspektów oraz dość dużo godzin z neurologopedii. Dlatego mnie skusiło. Pracuję głównie z dziećmi ze schorzeniami neurologicznymi, niemowlakami i pacjentami po udarach. Widzę od lat, że brakuje mi logopedii w rehabilitacji. Bardzo!
       • andzka87525 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 21.02.13, 16:43
        O to ważne, podstawy neurologii są potrzebne. U nas był pogrom z neurologii, ale za to wszystkie mamy teraz podstawy w małym palcusmile
       • kalinowa_dziewczyna Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 12.06.13, 01:38
        Jeśli interesuje Cię głównie neurologopedia to proponuję wybrać się na któreś ze szkoleń prowadzonych przez dr Panasiuk. Z tego, co wiem to prowadzi je w wielu miejscach w kraju, a jest osobą niezwykle kompetentną. Prowadzi także zajęcia na US, ale niestety nie ma z nią aż tylu godzin, a wielka szkoda. Aż przykro pisać, ale reszta w przeważającej części to żenada (choć są też wyjątki). Pierwszy rok to głównie męczarnia z prof. R (od którego niewiele się dowiesz, za to możesz przez 2 kolejne lata bujać się z egzaminem), medyczne podstawy są w miarę ok. Na drugim roku jest trochę neuro (o czym pisałam wyżej), ale jest też oligofrenologopedia z bardzo niesympatyczną panią, której bełkotu ciężko wysłuchać, a praktyki u niej to porażka totalna. Także jak Ci zależy na neuro to rozważyłabym szkolenie - taniej i więcej można z tego wynieść. Pozdr!
        • malenka262 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 14.06.13, 20:21
         Bardzo dziękuję Ci za podpowiedź.
        • tukan0103 Re: Rozmowa kwalifikacyjna na studia podyplomowe 28.07.13, 06:08
         Witam Panią
         Czy studiuje Pani lub tez jest absolwentką UŚ specjalność logopedia studia podyplomowe ?
         Wybieram się na te uczelnię i od dłuzszego czasu szukam państwa opini na temat studiów ,
         praktyk oferowanych przez uczelnię .
         Będę wdzięczna za informację .
         tukan0103
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka