Dodaj do ulubionych

ciekawy pomysl - i co dalej?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.04, 21:33
Mam ciekawy moim zdaniem pomysł na biznes i oczywiście nie mam kapitału
(potrzeba okolo 250 tys PLN).
Moje pytanie jest takie: czy są instytucje bankowe, finansowe itp. które
oceniają takie projekty i ewentualnie podejmują współpracę.
Zaznaczam, że nie chodzi mi o pożyczkę czy kredyt, ale o udziały czy akcje.
Czy takie instytucje (jesli są) są w miarę wiarygodne, czy mogą stwierdzić że
to bzdura a same w to wejdą.
Moze macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Proszę o poważne podpowiedzi.
pozdrawiam
bogdan

moj mail: boggie1@gazeta.pl

Obserwuj wątek
      • Gość: warium Re: Instytucje o które pytasz to... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.04, 18:52
        venture capitals są funduszami, które kupują udziały w firmach mających zyski,
        obroty i właściwie nie potrzebują pomocy. Sprawdzałem to. Większość funduszy
        żądała abym istniał już jako firma conajmniej 5 lat i abym wykazał się obrotami
        rzędu kilku mln PLN. Do tego jeszcze zamówienia, rynki zbytu itp. W przypadku
        działalności początkowych można liczyć tylko na inwestorów prywatnych. Sytuacja
        zmieni się dopiero kiedy do Polski przyjdą inwestorzy zagraniczni. Oni wiedzą
        jak robić interesy - w przeciwieństwie do Polaków.
        Pozdrawiam.
          • Gość: Warium Re: Instytucje o które pytasz to... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.04, 17:52
            Masz niestety rację, ale z małym uzupełnieniem. Otóż inwestorzy zagraniczni
            traktowani są w Polsce nieco inaczej niż polscy - ulgi, zwolnienia itp.
            Dalej, niedługo zmieni się ten kretyński rząd, i przyjdzie inny. A wraz z
            przystąpieniem do UNII będą wymuszane inne prawa i inne podejście do biznesu.
            Teraz narazie jeszcze postkomuniści, którzy mają zakodowane w mózgownicach, że
            wszystko musi być kontrolowane przez partie i sterowane centralnie - wymyślają
            różne systemy nadzoru, kontroli i sterowania gospodarką. Powoli będzie to mijać
            Nie ma innego wyjścia. A tak na marginesie mnie też trafia... kiedy słyszę
            codziennie o tym jak SLD martwi się o to jak poprawić swój wizerunek.
            My wszyscy czy chcemy czy nie chcemy musimy w tym uczestniczyć. Przecież po to
            ci oszuści zostali wybrli na stołki aby to oni się martwili o los ludzi. Nie
            żeby to ludzie martwili się o nich.
            Cóż żyjemy w takich uwarunkowaniach, ale nie możemy zapominać o tym, że nie ma
            innego wyjścia tylko trzeba robić swoje. Trzeba szukać pomysłów, zdobywać
            wiedzę i rozwijać się. Każdy będzie niedługo odpowiadał sam za siebie.
            Ci, którzy czekają na to że ich problemy rozwiąże ten czy inny rząd - nigdy się
            nie doczekają. Pozdrowienia. Róbcie swoje i przestańcie tracić energię na
            politykę, szkoda zdrowia.....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka