Dodaj do ulubionych

Nowa firma - ile czekać na planowane zyski?

18.09.10, 00:21
Dwa miesiące temu założyłam firmę edukacyjną, działam w lokalu (zatrudniam na umowę-zlecenie kilka osób), firma jest nastawiona na zajęcia popołudniowe z udziałem dzieci. Pierwszy miesiąc to były same wydatki (remont, meble itd.), miałam nadzieję zarobić w drugim chociaż na sam czynsz. Mało optymistyczny biznesplan pokazywał, że to słuszne założenie. Teraz już widzę, że na cały czynsz nie zarobię, może kolejny miesiąc przyniesie efekty. Pytanie jest następujące: w którym momencie (tzn. po ilu miesiącach generowania strat czy też minimalnych zysków) trzeba by zamknąć firmę? Nie chcę na wariata spieszyć się z zamykaniem, bo wiem, że nowa placówka musi wyrobić sobie jakąś renomę, ale teoretycznie przez jaki czas testować? Trzy miesiące? Pół roku? Rok? To nie jest moje jedyne źródło dochodów (etat), ale dokładanie do interesu odczuwam mocno ;-)
Dzięki za rady.
Obserwuj wątek
    • Gość: AnnaS Re: Nowa firma - ile czekać na planowane zyski? IP: *.spray.net.pl 18.09.10, 10:09
      Trochę bez sensu to generowanie kosztów na początku, i to jeszcze bez ustalonych klientów.
      Kolejność jest taka:
      najpierw zbierasz zainteresowanych klientów
      Potem zastanawiasz się, gdzie najtaniej zrobić zajęcia
      a jak już się rozkręci i zajęcia zarabiają co najmniej na czynsz, myślisz, czy opłaca Ci się mieć własne miejsce.
      Teraz to niestety... annasawczuk.wordpress.com/2010/06/26/bladzic-jest-rzecza-przedsiebiorcy/
      Warto się zastanowić, jak przyciągnąc klientów:
      annasawczuk.wordpress.com/2010/06/14/jak-zdobyc-klientow/
      Wg mnie rozkręcenie własnej firmy trwa od pół roku do 2 lat, teoretycznie masz czas, tylko czy masz jeszcze pieniądze?

• allerune Re: Nowa firma - ile czekać na planowane zyski? 20.09.10, 18:31
      które ze zmiennych z biznesplanu uległy zmianie?
      - ilość klientów?
      - koszty pracy?
      - nieplanowane wydatki?

trzeba to rozłożyć na czynniki pierwsze, policzyć sobie jeszcze raz, zrobić zestawienie przepływów gotówkowych. Jeśli okazuje się, że musisz stale dokładać do interesu to nie zastanawiaj się, tylko zamykaj firmę już teraz, jeśli masz czarno na białym (przy poprawionych parametrach) że za 2-3 miesiące biznes zacznie zarabiać to warto poczekać.

może też poprawić model biznesu, masz wynajęte pomieszczenie (czynsz?), jeśli tak to zrób coś aby nie stało puste, wynajmij czy coś w tym stylu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka