Dodaj do ulubionych

Walka z tytoniem zlikwiduje miejsca pracy? Prot...

IP: *.nyc.res.rr.com 18.11.10, 08:34
Następni powinni protestować zawodowi mordercy, sutenerzy, handlarze żywym towarem, pedofile i hieny cmentarne handlujące organami.
Obserwuj wątek
      • ponury_swiniarz Palacze sami finansują skutki palenia 18.11.10, 11:10
        Okazuje się też, że koszt leczenia skutków palenia jest znacznie niższe niż sumy, które państwo zarabia na podatkach. W tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia wyda na ten cel około 8,5 mld złotych, czyli ponad dwukrotnie mniej niż państwo zarobi na akcyzie i podatku VAT od wyrobów tytoniowych.

Na schorzenia wywołane tytoniowym dymem cierpi blisko dwa i pół miliona Polaków. Rocznie przedwcześnie umiera około 50 tysięcy. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, leczenie najczęściej występującej przewlekłej choroby płuc, w Europie kosztuje rocznie do 3,5 tysiąca euro w przypadku jednego pacjenta. W Polsce, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, taki koszt waha się od 10 tysięcy do 20 tysięcy złotych rocznie.

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;walce;z;palaczami;panstwo;straci;300;mln;zl,8,0,585992.html
          • ponury_swiniarz Kpisz? 18.11.10, 16:20
            Bierni palacze nie umieraja od tego ze ktos zakurzyl w knajpie czy na przystanku. Biernie palacze, ktorzym grozi utrata zdrowia to tacy, ktorzy stale przebywaja w obecnosci palacza, jak np. jego dzieci. I do tego musi kopcic w ich obecnosci a nie na balkonie. Juz nie przesadzaj ze jak poczujesz dym to od razu robia ci sie guzki na plucach.
          • Gość: m.olga1 Re: ale chorują i umierają też bierni palacze.... IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.11, 04:04
            Jestem nałogowym palaczem, nie potrafię rzucić palenia- brak silnej woli. Trudno jest znaleźć złoty środek w sprawie wyrobów tytoniowych. Trujemy osoby nie palące i jednocześnie nakręcamy przemysł. Myślę jednak, że już teraz wprowadzono wystarczające ograniczenia dla palaczy- zakaz palenia w miejscach publicznych. Bardziej szkodzą samochody i fabryki niż palacze. Niech rząd tym się zajmie i profilaktyka antynikotynową.
      • panbramkarz Re: Walka z tytoniem zlikwiduje miejsca pracy? Pr 18.11.10, 12:47

> Wg Banku Światowego w Polsce 15 proc. budżetu NFZ idzie na leczenie chorób wywo
        > ływanych przez palenie. Dokładnie 8,5 mld zł rocznie. To jakieś pół miliona na
        > zatrudnionego na plantacjach tytoniu. Dość duża dotacja jak na jedno miejsce pr
        > acy.

A ile idzie na leczenie chorob wenerycznych? a przeciez wystarczy przestrzegac zasad "kosciola" i nie dymac wszystkiego co sie nawinie..
        Ile idzie na leczenie skutkow otylosci? a wystarczy nie zrec tyle.
        Ile na leczenie rannych w wypadkach samochodowych .... a wystarczy zlikwidowac samochody.
    • Gość: AK walka o nasze zdrowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.10, 10:33
      Straszenie o pustych restauracjach z powodu zakazu palenia nie sprawdzilo sie. Restauracje sa pelne a klienci rozkoszuja sie zapachem potraw. Wczoraj przesiedzialem 4 godziny w restauracji na Krakowskim i nie widzialem zadnego palacego. Tylko jeden gosc wyszedl na zewnatrz aby zapalic.
    • Gość: slazako Najlepiej tylko zakazywac.... IP: *.adsl.alicedsl.de 18.11.10, 12:26
      Szopki z zakazami ciag dalszy.... ciekawe co bedzie nastepnie zakazane? Ludziom w tej Europie zaczyna sie powoli przewracac w glowach.... za chwile "dla naszego zdrowia i dobra" wsadza nam wszystkim kamery w du.. i beda w wszytkim za nas decydowac. Swoja droga czy jestem jedyny, ktoremu sie wydaje ze to pojdzie na reke duzym koncernom tytoniowoym takim jak phillip morris....komisja eu. pomoze im pozbyc sie lokalnej konkurencji.
      PS. "Niestety, konsultacje dotyczące przepisów są prowadzone w języku angielskim i tylko przez Internet. Dlatego Pracodawcy RP przetłumaczyli ankiety i rozesłali je do przedsiębiorców i plantatorów z całego kraju." Brak mi slow, polski przedsiebiorca....nie zna angielskiego i nie wie co to internet? Wstyd....
    • ulanzalasem Walka z tytoniem zlikwiduje miejsca pracy? Prot... 18.11.10, 12:58
      Dlaczego Tusk decyduje za innych jak prowadzić swoje firmy (palenie na przystanku to zupełnie co innego i to popieram)? Mój lokal moja sprawa czy można palić, jeśli konkurencja wprowadzi zakaz czy wydzielona miejsca i to się sprawdzi to inni też to wprowadzą, ale nie może być tak że to rząd decyduje za innych jak się prowadzi swój biznes.
      • hit.and.run Re: Walka z tytoniem zlikwiduje miejsca pracy? Pr 18.11.10, 14:39
        ulanzalasem napisała:

> Dlaczego Tusk decyduje za innych jak prowadzić swoje firmy (palenie na przystan
        > ku to zupełnie co innego i to popieram)? Mój lokal moja sprawa czy można palić,
        > jeśli konkurencja wprowadzi zakaz czy wydzielona miejsca i to się sprawdzi to
        > inni też to wprowadzą, ale nie może być tak że to rząd decyduje za innych jak s
        > ię prowadzi swój biznes.

Pewnie. Twoj lokal to i mieso mozesz sprzedawac zepsute, a co ? "Tu pisze" ze mieso moze byc nie swieze Pan se przeczyta. Zlew i mycie rak przez pracownikow ? A po co ? Mamy wolny kraj czy nie ? Jak ktos chce jesc w knajpie gdzie lataja muchy i wszystko sie lepi to moze i zadnej inspekcji nic do tego!

Otoz drogi kolego lokal jest wlasciciela do momentu jak otwiera go dla ludzi. Wtedy staje sie punktem swiadczacym uslugi i wlasciciel moze albo do obowiazujacego prawa sie dostosowac albo lokalu nie otwierac.
    • Gość: MichalM Re: Walka z tytoniem zlikwiduje miejsca pracy? Pr IP: *.rwd.prospect.pl 18.11.10, 13:42
      Myślę że następni będą hodowcy i przetwórcy trzody bo wieprzowina jest bardzo niezdrowa więc zakaz spożywania jest kwestią czasu. Potem gorzelnie i browary. Następnie pewnie dołączą po wprowadzeniu zakazu producenci chemii gospodarczej bo to przecież trucizna i należ się szorować piaskiem a nie jakąś chemia. Na koniec będzie zakaz pierdzenia bo CO2, a potem nie będzie już niczego.
      P.S. Macie już zapasy żarówek i termometrów bo lada dzień będą zakazane
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka