Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie...

IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.11, 16:10
szkoda ze w tej sondzie nie ma pozycji 5000, bo pewnie tych 48% megajołopów wpisało wlasnie 5 kafli ! Poziom ekonomiczny wielu Polakow to jest dno dna i siedem metrow mułu !
Normalnie ekonomiczni imbecyle ! Bo nawet srednio inteligentny czlowiek wie o tym, ze kazdy znaczny wzrost tzw. placy minimalnej natychmiast przeklada sie na wzrost bezrobocia i obnizenie konkurencyjnosci, a co zatym idzie mniejszy wzrost PKB i koło sie zamyka !
Obserwuj wątek
  • Gość: Ahk4iePaiv8u he, a co z ustawą o podniesieniu podatku? :) IP: *.net.autocom.pl 16.07.11, 16:14
   Niech zbiorą 300 000 podpisów pod projektem ustawy podniesienia podatku dochodowego z 19% do zera :-)
   • Gość: Ahk4iePaiv8u :> IP: *.net.autocom.pl 16.07.11, 16:17
    Jeżeli po dniu wejścia tej ustawy w życie jakikolwiek sondaż wskaże spadek bezrobocia, będzie to oznaczać, że płaca była za niska :-) Natomiast jeżeli bezrobocie wzrośnie, będzie to oznaczać, że winę za wzrost bezrobocia stanowią oszuści podatkowi.

    Jeżeli podniesienie płacy minimalnej jest w porządku, to czemu akurat do 1500 a nie do 15 000 ? W końcu skoro ma to sens, no to podnieśmy jeszcze, tak?
    • Gość: Ahk4iePaiv8u ! IP: *.net.autocom.pl 16.07.11, 16:19
     Brakuje jeszcze tylko ustawy o podniesieniu jakości pracy. Powinno się wprowadzić ustawę, w której pracownik ma obowiązek wykonywać pracę z roku na rok coraz lepiej, i specjalne urządzenia, małe mechaniczne liczniki, znane ze strony demotywatory.pl, żeby to mierzyć, naturalnie opieczętowane przez odpowiednie "organa".
     • Gość: Ahk4iePaiv8u jeszcze jedna kwestia, którą wszyscy pominęli IP: *.net.autocom.pl 16.07.11, 17:05
      Niezależnie od tego kto straci a kto zyska, czy bezrobocie w wyniku podniesienia płacy minimalnej spadnie czy wzrośnie, czy spadek lub wzrost bezrobocia będzie efektem zmian płacy minimalnej czy czegoś innego - państwo ( ZUS, skarbówka, administracja ) zyska z całą pewnością. Kwoty wyrażone w liczbach.
      Ale czemu mieliby się przejmować tym "Solidarni 2010", pracownicy, pracodawcy czy dziennikarze, n'est-ce pas?
      • Gość: r0b0l Re: jeszcze jedna kwestia, którą wszyscy pominęli IP: *.e-wro.net.pl 16.07.11, 20:01
       państwo ( ZUS, skarbówka,
       > administracja ) zyska z całą pewnością. Kwoty wyrażone w liczbach.

       słuszna uwaga.
       Niemcy w momencie otwarcia rynku pracy dla Polaków policzyli ile kasa państwa zarobi na podatkach i wydatkach tam pracujących.

       W polandii może nie o Zus idzie bo emerytur i tak nie będzie. Ale wpływy z podatków to pokaźne kwoty. Plus dobrze zarabiający obywatel to duzo wydający obywatel.
       I też podatki bez i pośrednie płyną do budżetu
       • Gość: Ahk4iePaiv8u ..i w ten sposób zmniejszymy bezrobocie :) IP: *.net.autocom.pl 17.07.11, 14:54
        www.zboku.pl/zdjecie,iId,320087
        <img height=300 src="http://i.iplsc.com/zemsta-biurokratow/0000WZCKSO281F4B-C117.jpg">
        • Gość: (.)(.) pied^*%lenie bcc i innych zlodziei IP: *.beskidmedia.pl 17.07.11, 16:35
         jesli ludzie beda miec wiecej w portfelach, wiecej beda konsumowac (popyt wewnetrzny), wzrosnie sprzedaz i produkcja i w konsekwencji tego spadnie bezrobocie.
         to wlasnie poagenturalne zlodziejskie lobby kiszczaka zamienilo Polakow w bialych murzynow europy. w meksyk europy z najwiekszym rozwarstwieniem dochodow. kilka procent bogaczy i cala rzesza biedy.
         teraz mamy ponoc wzrost >4% a bezrobocie wcale nie spada. w europie zachodniej zaczyna spadac juz po przekroczeniu 1% wzrostu.
         • Gość: aa Re: pied^*%lenie bcc i innych zlodziei IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 16:46
          zamiast podnosic pensje minimalna niech obnizaja koszty pracownicze
          • Gość: mario Re: pied^*%lenie bcc i innych zlodziei IP: *.static.sitel.net.pl 17.07.11, 18:09
           to jest działka Lewiatana a nie Solidarności
         • Gość: le Ming Re: pied^*%lenie bcc i innych zlodziei IP: 178.73.49.* 17.07.11, 17:01
          > to wlasnie poagenturalne zlodziejskie lobby kiszczaka zamienilo Polakow w bialych murzynow
          > europy.

          Tak, tak, oczywiście. I nic was nie przekona, że białe jest białe.

         • trasat Re: pied^*%lenie bcc i innych zlodziei 17.07.11, 23:26
          Jak można Kiszczaka oskarżać o rozwarstwienie społeczne! Przecież on bronił socjalizmu z równymi płacami. Skąd ten debilizm przerzucający odpiwiedzialnośc za dzisiaj na czas przeszły. Teraz nie rządzi komuna, rządzi postsolidarność
          • Gość: olo Re: pied^*%lenie bcc i innych zlodziei IP: *.49-151.net24.it 17.07.11, 23:31
           trasat napisał:
           > Jak można Kiszczaka oskarżać o rozwarstwienie społeczne! Przecież on bronił soc
           > jalizmu z równymi płacami. Skąd ten debilizm przerzucający odpiwiedzialnośc za
           > dzisiaj na czas przeszły. Teraz nie rządzi komuna, rządzi postsolidarność


           Dokładnie.....

           zawszepolska.eu/2011/06/esbecy-uciekaja-na-rente/
           Zwykli ludzie którzy po latach ciężkiej pracy na starość dostają od państwa marne ochłapy, nie mogą zrozumieć dlaczego emerytura Urbana jest taka wysoka.....

           – Ja służyłem systemowi który z założenia chciał zlikwidować nierówności społeczne
           ale ten system upadł.
           Nowy ustrój natomiast powiększa nierówności.
           Dlatego uważam że ci którzy popierali zmiany ustroju, a wcześniej Solidarność, powinni z pokorą przyjmować skutki narastania nierówności

           URBAN
      • Gość: a Sam ze soba gadasz? IP: *.devs.futuro.pl 18.07.11, 09:01
       Jakaś obsesja ???
    • Gość: lemur Re: :> IP: 82.132.136.* 17.07.11, 01:43
     Jeżeli podniesienie płacy minimalnej jest w porządku, to czemu akurat do 1500 a nie do 15 000 ? W końcu skoro ma to sens, no to podnieśmy jeszcze, tak?

     dlatego bo wydajnosc pracy w Polsce to ponad 50% sredniej unijnej, a zarobki to ledwie ciut ponad 40% , wiec kazda dobrze zarzadzana firma spokojnie strawi te 8%; jeszcze i tak zostanie luzu. upadna ci dla ktorych caly know-how to wyzysk ludzi.
     • kosmiczny_swir Wydajność pracy zlezy od technologii. 17.07.11, 21:19
      Wydajność pracy zlalezy od poziomu technologicznego i wartości dodanej produktu. Wydajność liczy się nie w ilości sztuk czy kilogramów produktu, a w wartości produktu wyprodukowanego przez zespół ludzi w jednostce czasu.

      Żeby wydajność w polskiej gospodarce wzrosła, polskie firmy muszą zacząć wreszczie wytwarzać swoją wartość dodaną i swoje własne technologie. Poddostawca do IKEI nie tworzy wartości dodanej. Wartość dodaną tworzą projektanci i marketingowcy IKEI. Dlatego polska firma produkjąca dla IKEI zarobi na produkcji materaca 50 zł na sztuce, a IKEA na projektowaniu, stworzeniu sieci dystrybucji i marce zarobi 100-200 zł na sztuce w zależności do modelu. Tak samo jest z innymi poddostawcami.

      Żeby polskie firmy miały wreszcie dobrą wydajnośc, muszą zacząć produkować towary o wyższej wartości. W przypadku mebli towarem jest nie tyko materac, ale też to gdzie jest on sprzedawanay, jak jest zaprojektowany i jak działa marketing. To samo dotyczyc wszystkich innych gałęzi gospodarki.

      Polskie firmy muszą zainwestować w rozwój produktu, tworzenie technologii i budowę swojej marki. Inaczej tu zawsze będzie bantustan.
      • Gość: aa Re: Wydajność pracy zlezy od technologii. IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:18
       Polskie firmy muszą zainwestować w rozwój produktu, tworzenie technologii i budowę swojej marki. Inaczej tu zawsze będzie bantustan.
       =====
       Polscy pracownicy musza zainwestowac w siebie, swoje wyksztalcenie, zdobywac wiedze i doswiadczenie za granica a nie tylko na kolankach u mamusi. Inaczej tu zawsze bedzie bantustan.
     • Gość: z Re: :> IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 17.07.11, 22:16
      dodaj jeszcze rozwarstwienie płacowe,tu też jest spore pole manewru.niema powodu żeby głupawy pociot z za biurka kroił kasę za pierdzenie w stołek i nie rzadko dezorganizował pracę. to też przekłada się na wydajność.to dotyczy również firm prywatnych,nepotyzm nie rozróżnia prywatny /państwowy.
     • Gość: eicntio Re: :> IP: *.cdma.centertel.pl 18.07.11, 09:34
      Za troszkę więcej niż ta wyższa kwota (tj. 17500 brytto/m-c) idę sobie od 15. września pracować na spokojnym etaciku (do tego fura, komóra, medicovery i inne cuda). Od 15. wrzesnia, bo 31. sierpnia kończą się ostatnie wypowiedzenia, które właśnie u siebie w związku ze zwijaniem firmy wręczyłem i można pozamiatać. Po paru fantastycznych i niezapomnianych latach luksusu, "budowania pałacy" i "wymieniania merców" (głównie po nocach) i całej reszty już wiem, że bycie "niewolnikiem" (wynagradzanym znakomicie, ale to w mojej branży na jeszcze średnim ale wciąż nawet nie wyższym szczeblu żadne kokosy, raczej standard) opłaca się znacznie, ZNACZNIE bardziej. Tj. dochód wyższy przy zerowym ryzyku, użerać będzie się dział HR, ja tylko będę na przemian szczerzyć kły do szefów i strzelać bacikiem nad główkami podwładnych. Bycie imbecylem za dobrą kasę przez 4-5 godzin dziennie (+ przez pozostałe parę godzin kawki, lanczyki, pogawędki biurowe, jakiś fejsik itp. - przez własny mobilny internecik, co by sie kto z IT nie przywalił)... A po 17 i w weekendy maniana i ZERO myśli o pracy, firmie, czymkolwiek stresującym. No tak, raz-dwa razy w roku będzie integracja, czyli zjeżdżanie po sznurku z drzewa na d. w towarzystwie półgłówków, ale co tam. I raz w roku seans sado-maso czyli ocena, taka rozmowa dwóch korpoklonów o tym, który jest głupszy... Da radę. Jak będzie mi troszkę co doskwierało, przypomnę sobie, jak to czadowo jest być pracodawcą i zaraz mi ból zęba przejdzie.
    • Gość: olo Taki kródki tekst a tyle kłamstwa. IP: *.49-151.net24.it 17.07.11, 22:38
     Moloch sobie poradzi, ale większość rynku pracy to drobni przedsiębiorcy.

     w MOLOCHACH PRACUJĄ PONIŻEJ MINIMALNEJ.
     biznes.onet.pl/markety-skazuja-na-prace-na-czesc-etatu,18563,4210054,1,prasa-detal
     Szacujemy, że 40 proc., a może nawet więcej, zatrudnionych w sklepach wielkopowierzchniowych pracuje na część etatu. Walczymy o zmianę tego modelu, bo jest on dyskryminujący dla pracowników. Wiadomo, że ludzie w handlu zarabiają niewiele więcej niż najniższa ustawowa płaca. Jej proporcjonalne obniżenie do wymiaru czasu pracy powoduje, że dostają wynagrodzenie niższe niż płaca minimalna


     Dla nich podwyższenie kosztów stałych przy prowadzeniu firmy i w dobie kryzysu oraz cen Franka to zabójstwo

     SZCZYTY GŁUPOTY I HIPOKRYZJI...W kraju w którym już 70% żyje poniżej minimum socjalnego.
     Inflacja zjada tym z minimalną 1020zł i tym w większości za 1500 netto 20% zarobków.
     Ta podwyżka nawet w połowie nie pokryje strat inflacji.

     Zmiana ustawy o płacy minimalnej nie spowoduje nagłego bezrobocia, ale ciągłą zmianę proporcji między umowami o pracę, a umowami prawie bezkosztowymi dla firmy, czyli umowami o dzieło i umowami zlecenia.

     Polska pobiła rekord i ma najwięcej tak pracujących 1/3 , czyżby w kraju w którym średnie utrzymanie mieszkania już ponad 1000zł (PRAWIE NAJWYŻSZE W EU) jak i żywność która jest już droższa w Polsce.
     Minimalna 250euro to tez jest za dużo? może 100euro będzie im pasować?

     biznes.interia.pl/wiadomosci/news/w-polsce-co-trzeci-pracuje-bez-stalej-umowy,1545825
     Bez stałej umowy w ubiegłym roku pracowało ponad 27 proc. Polaków. To najwięcej w Europie


     W wielu krajach europejskich w ogóle nie ma płacy minimalnej (m. in. Szwecja, Norwegia, Islandia, Szwajcaria, Włochy) ......

     BZDURY w Islandii jak i we Włoszech jest minimalna....

     Włoszech półn. ten gość który tak biadoli...

     Nie wiem czy wszyscy dotychczasowi pracownicy od 2012 będą u mnie pracować - mówi Zdzisław Rozmysłowicz, właściciel zakładu stolarskiego w Lidzbarku Warmińskim. - Dla mnie i myślę, że dla wielu innych małych przedsiębiorstw ta zmiana, to będzie duży problem

     Musiał by zapłacić 1250eu netto + 13nastka co daje 1354eu miesięcznie czyli 5,3x więcej od Polskiej nędzy 1020zł
     Przy kosztach podstawowego utrzymania JUŻ TAKICH SAMYCH A JUTRO W POLSCE SPORO WYŻSZYCH.


  • Gość: panbramkarz Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.11, 17:19
   Ja sie tam nie znam ale wydaje mi sie ze wieksza placa to zwiekszenie konsumcji przez pracownika a wzrost konsumcji to zwiekszone zapotrzebowanie na "towar" wiec automatycznie wzrost zatrudnienia bo ktos ten "towar" musi wyprodukowac.
   Gadanie ze wzrosnie bezrobocie jest tylko "straszakiem" juz dzis zadna firma nie zatrudnia zbednych pracownikow a jak pracownik jest potrzebny to nikt go nie zwolni nawet jak wiecej bedzie musial mu zaplacic.
   • Gość: MichalM Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.rwd.prospect.pl 16.07.11, 18:57
    Pracodawca zarobi mniej więc bilans wyjdzie na zero chyba ze koszt pracownika przekroczy zysk i wtedy obydwoje stracą. Sztucznymi regulacjami jeszcze nikt nie naprawił gospodarki
    • Gość: Kipi Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 19:08
     A co ze wzrostem popytu spowodowanym tym, że pracownicy mają teraz ponad sto złotych więcej?
     • Gość: MichalM Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.rwd.prospect.pl 16.07.11, 20:12
      A co ze spadkiem popytu bo pracodawcy maja 100 mniej ???
      • Gość: Kipi Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 20:23
       Przeniesienie tych pieniędzy od przedsiębiorców do pracowników spowoduje, że większa część tych pieniędzy zostanie w polskiej gospodarce. Przedsiębiorcy jako bogatsi wydadzą te pieniądze na towary i usługi w dużej mierze zagraniczne. Pracownicy jako biedniejsi wydadzą je w większości u siebie. Zdecydowana większość przedsiębiorców też na tym zyska - będą musieli teraz płacić więcej pracownikom ale jednocześnie wzrośnie popyt na ich produkty i usługi. Na razie często mamy do czynienia z błędnym kołem niskie zarobki > mały popyt > małe obroty > niskie płace > mały popyt. Podnoszenie p.n. uzdrowi tą sytuację.
       • brody Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 16.07.11, 20:28
        Pracownicy jako biedniejsi wydadzą je w większości u siebie.

        Wydadzą może i u siebie, ale na chińskie bluzki (bo najtańsze), chińskie buty (bo najtańsze), chińskie telewizory, telefony (bo najtańsze) itd. Z polskich rzeczy to będą kupować pewnie tylko żywność, więc tu się muszę, że penie zyskają polscy rolnicy.
        • Gość: Kipi Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 20:38
         Odzież i telefony - tak. Inne dostępne na polskim rynku towary jak sprzęt AGD, telewizory, meble, kosmetyki, środki czystości czy tańsze nowe samochody (Fiat) są w większości wyprodukowane w Polsce.
         • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 18:55
          chciales powiedziec montowane a zyski ze sprzedazy ida za granice
        • Gość: aaa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 18:53
         > czy to będą kupować pewnie tylko żywność, więc tu się muszę, że penie zyskają p
         > olscy rolnicy.

         rolnicy beda musieli wiecej placic za zbieranie ziemniakow wiec podniosa ceny zywnosci zeby to zrekompensowac
         • Gość: bbb Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:39
          zapewne bo nie ma przecież mechanizacji w rolnictwie, kombajny do zbierania ziemniaków, automatyczne sortowniki... gdzież tam. Szkoda, że jeszcze trzeba się na tym znać by komentować, prawda?
          • Gość: ss Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:26
           wiele zbiorow zbieranych jest recznie geniuszu
      • Gość: Darosoldier Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.internetia.net.pl 17.07.11, 17:41
       To zamiast wakacie na Hawajach pojadą do Egiptu.
       • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 18:48
        trzeba sie bylo uczyc to tez bys jezdzil na "wakacie" hehe
        • Gość: bbb Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:41
         no popatrz u ciebie widzę też sami prezesi po firmach siedzą, tylko kto pracuje? I czemu śmiesz komuś zarzucać brak wykształcenia tylko dla tego, że ma niskie zarobki albo jest na bezrobotnym?
         • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 01:00
          nie mam nic do bezrobotnych i nisko zarabiajacych
          niech tylko nie narzekaja i pija piane do swoich pracodawcow ktorzy w koncu daja im na chleb
          troche szacunku... jak im sie ich sytuacja nie podoba to niech zaczna zmiany od siebie samych
          • Gość: yheyh Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.opera-mini.net 18.07.11, 02:01
           nie dają tylko kupują od ludzi czas i wysiłek poświęcony na prace. Wynagrodzenie to żadna jałmużna.
      • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 17.07.11, 22:21
       no problem,pracodawcy na ogół wydają sporo na dobra importowane, jeden merol mniej to nie nasz problem,oto niech się martwią sąsiedzi.
       • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 01:03
        podobno w pl jest jakies 3mln firm
        policzyles czy tyle wlasnie jest meroli?

        nie zapomnij odjac politykow, gwiazdy tv publicznej i biskupow
        • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 08:37
         nie muszę liczyć, wiem że jest sporo firm gdzie właściciel przyzwoicie płaci i obchodzi się bez nowej zabaweczki co 1-2 lata. ale to nie tacy właściciele firm jęczą że wzrost minimum płacowego rozwali im biznes, u nich takie minimum to czas przeszły.sam znam takich.jęczą ci co jak sam "śmisznie" napisałeś dają pracę, a nie można było prościej i dosadniej"chlebodawcy".w dupskach się poprzewracało . wydaje się sporej grupie "biżnieśmenów" że wynagrodzenie to jakaś forma wspaniałomyślności. wręcz filantropi i darczyńcy i w tym rzecz.niech przestaną robić łachę i płacą za pracę. może wtedy zauważą jaka jest jej wartość i to że na ogół bez pracowników są nikim.
         • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 08:48
          > nie muszę liczyć, wiem że jest sporo

          no tak ty wiesz i wszystko jasne

          > cę, a nie można było prościej i dosadniej"chlebodawcy

          slusznie lepsze slowo

          > cało . wydaje się sporej grupie "biżnieśmenów" że wynagrodzenie to jakaś forma
          > wspaniałomyślności. wręcz filantropi i darczyńcy i w tym rzecz.niech przestaną
          > robić łachę i płacą za pracę.

          to samo mozna powiedziec o pracownikach... niektorym sie wydaje ze zasluzyli zeby dostawac pensje i juz. nawet jesli ich praca czesto jest niewiele warta

          > robić łachę i płacą za pracę. może wtedy zauważą jaka jest jej wartość i to że
          > na ogół bez pracowników są nikim.

          a pracownik bez pracodawcy kim jest?
          • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 09:00
           pracownik może być "wolnym strzelcem"

           co do wartości pracy,przedsiębiorca pracę swoich pracowników sprzedaje dalej,a wiec dokonuje wyceny,tylko nie zawsze chce się dzielić z pracownikiem według przyzwoitych kryteriów. przecież własne potrzeby na ogół są ważniejsze.pewnie nigdy nie słyszałeś o tym że przedsiębiorca nie zapłacił prac. bo ma trudności finansowe,co nie przeszkadzało w luksusowej konsumpcji.
           • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:14
            > pracownik może być "wolnym strzelcem"

            pewnie wolnym strzelcem pracujacym dla kogo? hehe

            > tylko nie zawsze chce się dzielić z pracownikiem według p
            > rzyzwoitych kryteriów. przecież własne potrzeby na ogół są ważniejsze

            a co to sa przyzwoite kryteria wg ciebie? przeciez to pracownik zgadza sie pracowac za konkretna sume. czy ty jak idziesz do sklepu to placisz za cos wiecej niz wynosi cena?
            pewnie ze to wszystko jest niesprawiedliwe ale nie mozna obarczac cala wina pracodawcow bo caly system jest chory. super bogatych pracodawcow to mozna policzyc na palcach jednej reki reszta ma na prawde ciezko... w koncu gdyby pracodawcy mieli tak dobrze i byli tak super bogaci to kazdy zakladal by firme

            >pewnie ni
            > gdy nie słyszałeś o tym że przedsiębiorca nie zapłacił prac. bo ma trudności f
            > inansowe,co nie przeszkadzało w luksusowej konsumpcji.

            jesli nie zaplacil to powinien stanac przed sadem
            to co kto sobie kupuje to jego sprawa... ty oczywiscie sasiadowi zagladasz do garnka?
            • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 09:27
             rżniesz głupa czy jesteś głup???.tu nie chodzi o to co kto kupuje/wkłada do garnka,tu rozchodzi się o to że zbyt często pracodawca zapomina że umowa obowiązuje obie strony. niestety część uważaże że prac. może poczekać,przecież żoneczka/córunia on sam ma zachciankę i to jest najważniejsze.z sądami mi tu nie wyjeżdżaj, ich opieszałość to bajka na inną dyskusję.i oby tyko opieszałość.
             • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:33
              no to idz skomlej na sady a nie na pracodawce
              o co ci chodzi?
              • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 09:39
               co brakło argumentować ??/jestem emerytem,sporo pracowałem za granica.kapujesz???
               • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:47
                co mam argumentowac? nic nowego nie napisales

                no to gratuluje emerytury
     • brody Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 16.07.11, 20:15
      Wzrostu popytu nie będzie, bo choć pracownik będzie miał 80 zł (a nie ponad 100 zł) więcej na rękę, to pracodawca będzie miał 135 zł mniej na pracownika.
    • Gość: br00net Neoliberalizm jest tak samo zły jak komunizm IP: *.pruszcz.mm.pl 17.07.11, 20:13
     regulacje muszą być, ale nie może ich być za dużo
     wolny i rynek i jego niewidzialna ręka to tylko mit,
     wolny rynek według neoliberalizmu to pojęcie samo ze sobą sprzeczne, regulacje prędzej czy później się pojawią, ale już nie strony państwa,tylko ze strony korporacji,

     to że wzrośnie bezrobocie po podwyżce płac minimalnych to także mit i nieprawda, wiele rozwiniętych gospodarek ma płacę minimalną która jest bardzo wysokie i świetnie prosperują, bo poza zyskami bezpośrednimi, wysokie płace minimalne wpływają na rozwój społeczeństwa i polepszają jego relacje,
   • Gość: panbramkarz Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.11, 19:53
    Pracodawcy w wiekszej czesci maja "zbedne" pieniadze ktore inwestuja w "wirtualny" biznes jakies akce obligacje lokaty itp. a to nie przyczynia sie do zwiekszenia konsumcji.
    Kryzys mamy dlatego ze wiekszosc pieniedzy znajduje sie w rekach niewielkiej grupy ludzi a ile oni moga wydac na konsumcje? ile wodki moze wypic taki "miliarder" ile kupic samochodow ile zjesc chleba ? wiec kase lokuja w dziwne "dobra" ktore jednak nie napedzaja gospodarki. Podniesienie pensji np. 0 100 zyla milionowi najmniej zarabiajacych to miesieczny wzrost podstawowej konsumcji o 100 milionow bo ci o minimalnych zarobkach nie sa w stanie odlozyc na lokate kupic akcje dziela sztuki zloto czy diamenty u nich pieniadz sie nie "marnuje".
    • Gość: fd Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 16:45
     oczywiscie wypowiedzial sie ten co wie najlepiej o przedsiebiorca i ich zbednych pieniadzach... bo kazdy pracodawca jezdzi merolem i ma jacht w swojej wypasionej rezydencji
     • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 17.07.11, 22:29
      jachty się trzyma w marinie,a ty tu"cuś" o rezydencji.to raz,a dwa,nadwyżka pieniądza ulokowana w "papiry" nie pobudza gospodarki a wprost odwrotnie.wywołuje spekulację.
      • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:30
       ojej ojej
       rzeczywiscie nie trzyma w rezydencji
       to wszystko zmienia

       wg ciebie wszyscy pracodawcy wala kase w papiry? zaden z nich np. nie inwestuje w rozwoj firmy? kupuje maszyny, zatrudnia nowych ludzi itd...
       • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 08:44
        nie wszyscy,są i tacy co inwestują w rozwój firmy,a to oznacza że i w rozwój pracownika.ale i jest wielu ktuży uwierzyli w "papiry", a firemka drepcze w miejscu.
        • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 08:53
         tak samo nie wszyscy pracownicy rozwijaja sie, doksztalcaja tylko drepcza w miejscu a potem ze im zle ze za malo
    • Gość: gość Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 16:58
     czytając tak kretyńskie wpisy jak gimnazjalisty o nicku "panbramkarz" zaczynam żałować, że nie ma "internetowego prawa jazdy" dostępnego po zdaniu egzaminu sprawdzającego czy IQ jerst wieksze niż 20.

     Jestem pewien, ze ten osobnik jeszcze w życiu się nie skalał pracą, a to co wie na ten temat pochodzi z nasiadówek czysto bolszewickiej partyjki PiS albo z kazania księdza proboszcza.
    • Gość: le Ming Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: 178.73.49.* 17.07.11, 17:04
     > Pracodawcy w wiekszej czesci maja "zbedne" pieniadze

     Mhm, jasne. Bo to ty będziesz określać, co jest komu zbędne. Się, kurna, komisarz ludowy znalazł. I naucz się pisać "konsumpcja".
     • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 17.07.11, 22:43
      i co się plujesz ???jak światek lewiatanów i bcc będzie upierał się przy swojej neoliberalnej wizji to wcześniej czy później komisarz ludowy zapuka. jak myślisz następstwem czego były rewolucje ???.
      • Gość: a Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 01:05
       zacznij robil juz ta swoja rewolucje
       • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 08:49
        młotku, rewolucji się nie robi to "samo" przychodzi,ucz się historii, a na razie "zrób sobie" kupkę.
        • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 08:56
         zadnej rewolucji nie bedzie bo ci co mogli ja wywolac wyjechali z kraju
         zostali ci ktorzy pogodzili sie ze swoja nedzna sytuacja lub ci ktorym jest wystarczajaco dobrze

         kupke juz robilem dziekuje
         • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 09:20
          a kto powiedział że ona się zacznie tu,to równie dobrze może przyjść z zewnątrz.z tymi zadowolonymi to był bym ostrożny. przypomnij sobie 80r.wystarczyło zwolnienie"suwnicowej" a potem działo się to co się działo. w tedy też byli zadowoleni,i tacy co się pogodzili albo wyjechali.a przecież wcześniej był 56 i kolejne "zdarzenia" "wadzy" wydawało się że wszystko jest pod kontrolom.jak się okazało tylko się wydało.
          • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:30
           wczesniej polska byla krajem zamknietym
           bylo bardzo ciezko wyjechac/uciec ...
           dzisiaj cala europa jest szeroko otwarta wiec po co sie meczyc i walczyc skoro mozna po prostu wyjechac i poprawic swoj byt momentalnie

           male rewolucje to beda ale tylko ze strony niektorych zwiazkow zawodowych ktore co raz bardziej nie sa akceptowalne przez reszte narodu
           nie ma juz wspolnego interesu w tym kraju kazdy ma swoje wlasne
           • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 09:45
            ty faktycznie masz jakiś "ucisk" zrób kupkę jeszcze raz może ulży. nigdy nie było wspólnych interesów,zawsze były podziały. mimo podziałów zawsze znajdzie się coś co łączy,nap niezadowolenie.
            • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 09:52
             alez byly wspolne interesy, ten sam wrog np. komunisci sam powinienes wiedziec o tym jako emeryt
             niezadowolenie nie polaczy bo tak jak pisalem ci co chcieli cos zmienic wyjechali a reszta co zostala jest zadowolona albo bedzie walczyc o swoje przez zwiazki zawodowe
             ale beda to konkretne sprawy a nie wspolna walka

             i przestan z ta kupka bo zaczyna to byc w centrum twojego zainteresowania co raczej nie swiadczy dobrze o twoim stanie psychicznym
             • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 10:13
              jaki wspólny wróg/?.spora cześć społeczeństwa akceptowała system,nap. rozbudowane służby mundurowe. również spora część tak zwanej "inteligencji pracującej" w dużej mierze z awansu społecznego,a nawet tak specyficzna grupa jak chłoporobotnicy. ten wspólny wróg stał się wspólny tylko na jakiś czas,i to wystarczyło. podobnie ma się z tymi o których piszesz że wyjechali,wcześniej czy później dojdą do wniosku że skoro angol niemiec czy norweg może płacić z taką samom pracę kilka razy więcej, to dlaczego przy coraz bardziej porównywalnych cenach/kosztach nie mieli by zarabiać u siebie.tłumaczenie że podatki/składki czyli mantra lewiatanów,a gdzie niema podatków/składek gdzie.
   • Gość: 60wlodek Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.dsl.dynamic.simnet.is 17.07.11, 05:26
    Dokladnie tak jest!!!!! A ponadto, dlaczego autor artykulu klamie:?? - NA ISLANDII JEST PLACA MINIMALNA - akurat od 1 czerwca wynosi 182000 koron isl., tj.okolo, teraz 1000Euro!!!! Mimo kryzysu, mozna spokojnie wyzyc za taka sume - czynsz za mieszkaie, eksploatacja samochodu, wyzywienie - pracodawcy polscy balamuca Polakow totalnie!!! Ale to PLACA MINIMALNA!!! - ktora otrzymuja poczatkujacy pracownicy, albo bez zadnych kwalifikacji, ludzie z zawodem w rece dostaja o wiele wiecej....
   • Gość: Adam Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.dg-net.pl 17.07.11, 08:09
    zarobi pracodawca - ale z Chin. W Polsce oprocz wodki, ziemniakow i mleka nic sie nie produkuje. Nawet muszelki jakie mozesz kupic w Kolobrzegu sa z Chin bo to taniej.
    • Gość: cóż Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:47
     skoro tak obszerna jest twoja wiedza na temat przemysłu w polsce to gratuluję. Jak się obudzisz z przed TV i zrobisz wirtualną wycieczkę po PF to może uzmysłowisz sobie, że jednak coś tam produkujemy.
   • antey Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 17.07.11, 16:28
    [1] Jaki to wzrost konsumpcji da Ci 100 PLN / mc netto ?
    [2] Nie rozumiesz, że to nie o ludzi tu chodzi - chodzi o zwiększenie, kosztem przedsiębriostw, wpływów do budżetu. Rabunek OFE nie wystarczył. Nie zapominaj, że na każde 60 PLN jakie dostaniesz, 40 PLN musi iść do Państwa.
    [3] Masz rację, że pracownik jest potrzebny - i że firmy powinny być przygotowane na taką okoliczność. I te dodatkowych 300 PLN kosztów na głowę nie powinno ich przygnieść. Ale pomijasz jeden aspekt: jeżeli gdzieś na prowincji, okaże się że pracownicy nie zarabiają na nową minimalną to albo się im zredukuje wymiar pracy (i tak będą w plecy) albo po prostu zakręci działalność która balanasowała na krawędzi opłacalności - a tak działa wiele małych, niedotowanych firemek poza wielkimi miastami.
    • Gość: Marcin Niech bankrutują! IP: 193.200.183.* 17.07.11, 18:55
     No i właśnie o to chodzi. Jeśli jakaś firemka balansuje na krawędzi i nie dopłaca pracownikom i dodatkowe 300 zł ja zabije, to niech upada. Jak już ktoś napisał znaczy to, że jest źle zarządzana, a cały jej know how - to wyzyskiwanie pracowników.

     My nie podwyższymy nigdy wydajności do zachodniego poziomu, dopóki płace u nas będą tak niskie, że nie będzie się opłaca inwestować w technologie. Dopóki bardziej opłaca się zatrudnić 30 roboli z łopatą, zamiast jednego operatora drogiej koparki wydajniejszego niż tych 30.
     • Gość: aa Re: Niech bankrutują! IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 19:01
      co proponujesz dla tych 30 roboli z lopata? dasz im zasilek ze swojego podatku? a moze otworzysz firme ze swoim cudownym know how i kazdemu dasz po koparce?
      • Gość: bb Re: Niech bankrutują! IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:51
       przydzieli się ich do innych zajęć a nawet ograniczy zatrudnienie i upilnuje by zostali ci co chcą pracować.

       ale co ty możesz wiedzieć skoro sami prezesi siedzą u was na stołkach a pieniądze pewnie za "pracę" dostajesz od instytucji rządowej.
       • Gość: zz Re: Niech bankrutują! IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:28
        no to powiedz do jakich zajec przydzielisz chlopa co potrafi tylko lopata machac?

        ci co zostana? przeciez z tych 30 potrzebny bedzie tylko jeden do obslugi koparki

        pytam co z reszta?
   • Gość: joj Płaca minimalna nie jest problemem IP: *.aster.pl 17.07.11, 17:01
    Płaca minimalna nie jest problemem. Problem stanowią nadmierne obciążenia związane ze wszystkimi zusami-srusami liczonymi od kwoty wypłaty zaksięgowanej. A co dodatkowo pracownik otrzymuje pod stołem o tym lepiej udawać, że się nie wie... Prawda?
   • Gość: le Ming Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: 178.73.49.* 17.07.11, 17:02
    > Ja sie tam nie znam

    To widać. Na tym zdaniu twój post powinien się zakończyć.
   • mir-4 Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 17.07.11, 18:33
    hmm, dajmy więc 15000, bezrobocie zniknie.
    Rzeczywiście nie znasz się na tym.
   • stasi1 przynajmniej jeden się przyznał że się nie zna 18.07.11, 09:31
    ale skoro się nie zna to po co się odzywa?
  • Gość: Sid1 Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.11, 17:28
   Jełopie i krwiopijco, tępaku elementarny, imbecylu ekonoiczny i społeczny, gnido zpołeczna ...
   Co za mało zostanie w korycie, weź spróbuj za tę płace minimalną przezyć chociaz jeden miesiąc opłać rachunki i zrób zakupy, kup kosmetyki wyjdź do kina lub do restauracji, kup komuś jakiś prezent, zapłać za prowadzenie rachunku i jeszcze odłóż na czarną godzinę.
   Sprawdź czy się da a potem się wypowiadaj i ubliżaj innym
   • brody Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 16.07.11, 20:24
    Jełopie i krwiopijco, tępaku elementarny, imbecylu ekonoiczny i społeczny, gnido zpołeczna ...

    1. Nie obrażaj innych, jeśli sam nie chcesz być obrażanym.

    wyjdź do kina lub do restauracji, kup komuś jakiś prezent itd...

    2. Jeśli już ustanawiamy płacę minimalną to po to, aby pozwalała ona na przeżycie, a nie na to, aby pozwalała zaspokajać ludzkie rozrywki. Jeśli chcesz żyć na wyższym poziomie ucz/staraj się więcej i zarabiaj więcej niż płaca minimalna.

  • Gość: tt Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.uddi.cable.virginmedia.com 16.07.11, 17:29
   no tak , wszyscy sa b. biedni i na nic ich nie stac. panstwo nie moze nic ulzyc bo kryzys ,przedsiebiorcy rowniez nic nie moga zrobic bo ledwie przeciez dysza. no to trzeba wziac pod buta robola . w koncu jesli mu sie cos nie podoba to moze zwolnic sie . inni chetni czekaja przeciez na ulicy
   • Gość: bb Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:55
    no bo tak to wygląda... ale z gabinetu prezesowskiego opłacanego z czyichś podatków tego nie zobaczysz...
  • Gość: inny gość Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.netcologne.de 16.07.11, 17:55
   W NIemczech pracoawcy też byli początkowo przeciwnie zarobkom minimalnym, a teraz?
   Teraz coraz więcej firm przechodzi na zarobki minimalne.
   Tylko to musi być rozsądnie przeprowadzone i wyliczone.
   • Gość: Karen Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.11, 16:25
    U nas też będą przechodzić za zarobki minimalne. Będą zabierać tym, co pracują po 20-30 lat i mają doświadczenie, żeby dać tym co dopiero przyszli do pracy i się jeszcze uczą. Wszyscy wtedy będziemy zarabiać minimalnie... do czego wrócimy? ano do komunizmu...
    • Gość: elo Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 23:57
     biadolisz jak potłuczony. Jak ktoś będzie chciał obniżyć wynagrodzenie fachowcowi to na pewno znajdzie się firma co z miłą chęcią zatrudni takiego zamiast pracownika do przyuczenia za trochę większe pieniądze.

     ale widać mentalność z poprzednich 20 lat pozostała.
  • Gość: Kipi Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 17:56
   Mógłbyś wyjaśnić (a najlepiej gdyby wyjaśniła to autorka artykułu) jak to jest, ze od 2001 roku płaca minimalna wzrosła dwukrotnie, a bezrobocie zamiast też wzrosnąć spadło z 20% do 12%?
   • Gość: usak Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.asm.bellsouth.net 17.07.11, 02:59
    Wyjasnienie: po otwarciu rynkow pracy przez kraje EU 8% zdolnych do pracy Polakow znalazlo zajecie poza granicami kraju.
    • tomaszjedrzejewski Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk 17.07.11, 06:39
     To niech nie piurdzielą, ze wysokość płacy nie ma wpływu na podjęcie pracy.

     A może tak zmniejszyć składki i podatki bezpośrednie i zmniejszyć pomoc społecznbą
     • Gość: babariba a wiesz dobry ludziu... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.11, 16:41
      ...ile daje swoim podopiecznym pomoc społeczna?
      • tomaszjedrzejewski Re: a wiesz dobry ludziu... 20.07.11, 08:26
       Daje wystarczająco tyle, że nie opłaca się iść do pracy za minimalne wynagrodzenie.

       Wniosek: należy podnieść minimalną pensję i ograniczyć pomoc społeczną.
  • Gość: Kipi W Szwecji czy Norwegii p.m. nie jest potrzebna IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 18:03
   z prostego powodu - bo są tam wysokie zasiłki, powodujące, że nikt nie weźmie pracy za mniej niż wynosi ten zasiłek. Mechanizm więc jest taki sam.
   • Gość: lili Re: W Szwecji czy Norwegii p.m. nie jest potrzebn IP: *.connect.netcom.no 17.07.11, 21:33
    Mylisz się, w Skandynawii wysokość zasiłku jest uzależniona od ostatnio pobieranej pensji. Żeby dostawać wysoki zasiłek, najpierw trzeba dobrze zarabiać.
  • Gość: festus Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.wne.uw.edu.pl 16.07.11, 18:04
   Profesorze Orłowski i panowie z Lewiatana, zaistnieliście w Polsce tylko dzięki podpisaniu Porozumień Gdańskich oraz 21 postulatów. I co z tego zostało, tylko jeden postulat- niedzielna msza w radiu.
  • Gość: Joseph Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.satfilm.net.pl 16.07.11, 19:02
   Polakom przewraca się we łbach !!!!!!!!!!!!!!!
   W Anglii zwykli pracownicy zarabiają po 700 - 1200 funtów , lekarze ok. 3000 funtów - to tak jak by w Polsce zarabiali 700 - 3000 PLN , przy czym od zarobków płacą minimalną składkę emerytalną na głodową emeryturę poniżej 500 funtów.
   A każdy kto tam był , widział , ze : WARTOŚĆ 1 funta = WARTOŚĆ 1 PLN , bo :
   W Anglii bochenek chleba kosztuje ok 1 - 2,5 funta - w Polsce 1-2,5 PLN
   W Anglii kostka masła kosztuje 3,5 - 5 funtów - w Polsce 3,5 - 5 PLN
   W Anglii 1 kg kurczaka kosztuje ok 6 funtów - w Polsce około 6 zł
   Tańsza jest może trochę elektronika i byle jakie szmaty.
   Moje dziecko w Polsce chodziło w wyrobach wełnianych i bawełnianych , tam w plastikach.
   NIE PRZELICZAJCIE zarobków w funtach czy EURO NA ZŁOTÓWKI !
   • Gość: aaa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 16:31
    > W Anglii zwykli pracownicy zarabiają po 700 - 1200 funtów

    Tyle to zarabiaja na pensji minimalnej lub kasjerki w supermarketach. Ja wiem ze duzo polakow tak jak ty mierzy wszystko swoja miara i nie wierzy ze mozna zarabiac wiecej.

    Oficjalna srednia (mediana) to 24K na rok czyli 2K na miesiac.

    > W Anglii bochenek chleba kosztuje ok 1 - 2,5 funta - w Polsce 1-2,5 PLN
    > W Anglii kostka masła kosztuje 3,5 - 5 funtów - w Polsce 3,5 - 5 PLN
    > W Anglii 1 kg kurczaka kosztuje ok 6 funtów - w Polsce około 6 zł

    Nie klam! Zanizyles celowo ceny polskich produktow a zawyzyles ceny angielskich. Cwanie :)

    > Moje dziecko w Polsce chodziło w wyrobach wełnianych i bawełnianych , tam w pla
    > stikach.

    Ciuchami nie trafiles bo te lepsze markowe sa wlasnie tansze niz w PL
   • Gość: 1_facet Cena chleba IP: *.e-wro.net.pl 17.07.11, 18:47
    W Polsce bochenek za 1zl !!???? - 2,5 ?

    Cos ty z konia spadl. Ten bochenek za 2,5 to niezjadliwa guma a nie skladnik odzywczy.
    • Gość: tralala Re: Cena chleba IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.11, 03:18
     W tej wyśmiewanej Biedronce bochenek krojonego chleba w folii z zamknięciem na klips (nie zsycha się, można go jeść przez 4 dni, co ważne jest dla osób samotnych) kosztuje poniżej 2 zł.
   • Gość: wiesz Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 18.07.11, 00:01
    ja lubię cenę paliwa :) skoro 1zł = 1funt
    to czemu w polsce paliwko jest po 5zł a w WB zapewne 1,5funta nie przekracza.
    Tutaj coś się nie chwalisz. Pokaż mi no jeansy markowe za 35zł w polsce? I sorki ale 700-1000funtow to się faktycznie w pracy dorywczej zarabia a nie mając coś porządnego.

    ps. w polsce za 700zł nie przeżyjesz miesiąca.
   • Gość: Xman Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.mcr-bng-012.adsl.virginmedia.net 18.07.11, 01:06
    Bzdury czleku wypisujesz i tyle. Kuraka kupisz za ok 2 fule per kg, maslo troche ponad fula za 250 g kostke, chleb juz od ponizej 0,5 fula(800g).
  • kotek.filemon Podniesienie płacy minim. jest na rękę pokemonom! 16.07.11, 22:01
   Vincentu znów przedstawi księgowe cuda. Sprawa jest prosta - podniesienie płacy minimalnej to automatyczne podniesienie składek ZUS i pochodnych od działalności gospodarczej. W związku z tym setki tysięcy Polaków zasuwających za psi grosz na (często fikcyjnym) samozatrudnieniu dorzucą się więcej na g*wno warty nie-rząd PO. Myślę, że idealna dla pokemonów byłaby sytuacja, kiedy WSZYSCY byliby zatrudnieni "na działalność" (poza pasożytującą na budżecie szybko rosnącą armią urzędasów, ma się rozumieć).
   • Gość: mcozio zatrudnienie na dzialallnosc IP: *.limes.com.pl 16.07.11, 22:48
    to marny grosz dla ZUS, niewielka kasa dla US a najepiej wyprowadzenie firmy do EU a nie trzymanie w PL, gdzie traktuje sie przedsiębiorce jak zlodzieja...

    a jak nie bedzie firmy w PL to nie bedzie zadnej kasy..
  • Gość: lemur to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: 82.132.136.* 17.07.11, 01:27
   zreszta jezeli ktos swoj biznes oparl o tania sile robacza to strata po nim bedzie nie wielka. a pracodawcy jak zwykle robia propagande. moze niech wytlumacza jaka jest wydajnosc pracy w polsce, a jakie przecietne zarobki!!?? I dlaczego jest tak wielka roznica na niekorzysc zarobkow.
   • Gość: dd Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 16:38
    > zreszta jezeli ktos swoj biznes oparl o tania sile robacza to strata po nim bed
    > zie nie wielka.

    no pewnie, ci co dla niego robili nie beda miec roboty w ogole, pojda na zasilek ktory bedzie oplacany z podatkow takich debili jak ty


    • Gość: gość Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.11, 20:04
     Sam jesteś debil. Znam "przedsiębiorcę", dopiero co zbudował pałac dla siebie, teraz buduje rezydencję córce, co 2-3 lata nowa bryka on i żona, a ludziom płaci minimalną. Nic mu się nie stanie, jak zapłaci więcej, najwyżej kupi marmur po przecenie, a swoim nowym mercem pojeździ pół roku dłużej.
     • Gość: aa Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 20:07
      a kto im kaze pracowac dla niego za minimum?
      niewolnicy jacys czy co?

      budujac palac dla siebie dal robote innym firmom/robolom

      przestan zazdroscic i wez sie do roboty
      • Gość: tr Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:28
       Wiesz co koleś kiedyś jest taki wiersz Konopnickiej "Wolny Najmita", był wolny, niczego mu nikt nie kazał, tylko w końcu, co z takiej wolności, jeśli nie miał co jeść. Zrozumiałeś? Czy ciągle jeszcze uważasz, że masz wybór.
       • Gość: aa Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 20:41
        przestan biadolic teraz mozna dostac prace w calej europie
        ale polak wiecznie bedzie patrzyl na innego
        • kosmiczny_swir Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm 17.07.11, 21:24
         Parę milionów Polaków już pracuje za granicą więc trafiłeś jak kulą w płot. Z moich znajomych z Polski z którymi studiowałem za granicą większość pracuje również za granicą bo:
         1) mają bardziej ambitną pracę (znajdź pracę w Polsce jaki projektant układów scalonych albo projektant laserów półprzewodnikowych)
         2) lepiej zarabiają
         3) mieszkają w krajach, gdzie ludzie się szanują wzajemnie i nie okradają się nawzajem.
         • Gość: aa Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:32
          piszesz do mnie? bo jesli do mnie to wlasnie potwierdziles co pisalem
          jesli komus chce sie pracowac a nie tylko biadolic to znajdzie swoje miejsce w europie
      • shootthemall Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm 17.07.11, 20:35
       Gość portalu: aa napisał(a):

       > a kto im kaze pracowac dla niego za minimum?
       > niewolnicy jacys czy co?
       >
       > budujac palac dla siebie dal robote innym firmom/robolom
       >
       > przestan zazdroscic i wez sie do roboty
       a ty zamknij swój głupi ryj :)
       • Gość: aa Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 20:42
        swietna argumentacja
        rowniez pozdrawiam :)
        • Gość: bb Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.play-internet.pl 18.07.11, 00:06
         bo dla ciebie jedynym rozwiązaniem jest wyjechanie z kraju? bo sam tak zrobiłeś?
         A jednak my pracujący tutaj chcemy czegoś co uzdrowi relacje praca-płaca.
         Sorki ale dalsza dysputa z kimś kto nie jest w realiach tego kraju staje się bezcelowa.

         Również pozdrawiam.
         • Gość: aa Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:35
          jedynym rozwiazaniem nie jest oczywiscie wyjechanie z kraju (to akurat jest dosc proste)
          sa inne rozwiazania np:
          - inwestycja w rozwoj umiejetnosci np. szkola, kursy itd...
          - zalozenie wlasnej firmy

          powyzsze rozwiazania uzdrowia tez relacje placa-praca szczegolnie zalozenie wlasnej firmy bo wtedy TY decydujesz ile chcesz placic... jak ktos przyjdzie i powie ci ze chce pracowac za 1500zl ty powiesz "nasza firma uzdrawia relacje placa-praca oferujemy ci 5000zl"
    • Gość: z Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 17.07.11, 23:15
     młotku,życie nie uznaje próżni,jak jeden tłumok zbankrutuje to w jego miejsce powstanie kolejna albo i dwie firmy. skąd wiesz że będą gorzej funkcjonować ??? no skąd.
     • Gość: as Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 00:36
      a ta nowa firma to bedzie twoja firma?
      • Gość: z Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 18.07.11, 10:53
       a ty ci się plujesz,lepiej sie określ czy jesteś"as" czy "aa",bo jeszcze sobie pomyślę że to "aa" to od anonimowy alkoholik który chciał ale nie umiał być "biżnieśmenem"i dlatego tyra na zmywaku.
   • Gość: Sten Re: to niech upadaja, taki jest kapitalizm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.13, 16:41
    Zapraszam do otwarcia własnej firmy ...
    Gwarantowane atrakcje - praca "8 godzinna" od ósmej do ósmej ...
    "Szybkie" i "bezproblemowe" wprowadzanie ludzi do pracy !
    Łatwe zarządzanie finansami ...
    "Pomocni" urzędnicy ze skarbówki ...
    Wyrozumiali producenci, dostawcy, hurtownie ...
    "Zrozumiałe" prawa i przepisy, które są coraz bardziej "uproszczane".
    To dla naszego dobra Rostoczak poświęca wolne niedziele na rozpracowanie kwestii ile cukru w cukrze ... i jaki VAT odprowadzić za 19,99% cukru !!!
    W dodatku korporacje ułatwiają Ci życie, bez przerwy jadąc promocjami, które odciągają natrętnych klientów ...
    Na dokładkę nie musisz się martwić o urlop, przecież go nie potrzebujesz ...

    DLA MAŁO ROZGARNIĘTYCH, skorzystałem z IRONII - jak by co popatrzeć w słowniku co to znaczy.
  • Gość: bolek Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.trzebinia.mm.pl 17.07.11, 16:47
   Ta, w Norwegii nie ma płacy minimalnej... Komuś chyba translator źle działa.
  • hooligan1414 żałosne spory, godne Czadu i Burnika Faso 17.07.11, 16:54
   Ach, to o to chodzi na Zielonej Wyspie? Podwyższenie wyrobnikom ich szalonych apanaży o 20 euro ma wywalić całą gospodarkę? to jak do qrvy nędzy jest z jej dynamiką i konkurencyjnością? śmiech na sali - i takie barachło przyjęli do UE? a teraz się jeszcze pcha do strefy Euro? Poza tym, na boga, ilu ludzi w tym kraju zarabia tę najnoższą? ilu to będzie dotyczyć? Przecież GUS podał, że średnio zarabia się tu 3500 nie licząc szarej strefy i datków w kopercie pod stołem
  • aekielski Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... 17.07.11, 16:59
   Zmniejszyć płace kominowe,spadnie średnia krajowa,wzrośnie płaca minimalna. Nigdzie nie jest zapisane,że jak prezes będzie zarabiał 1/10 tego co obecnie czyli 100 tys zamiast 1 mln. zł./miesiąc to pójdzie rządzić w Afryce lub Azji. Prezes,to nie piłkarz,znajdzie się dobry i tańszy.
  • Gość: adams3872 Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.11, 17:12
   hmmm.....czyżby eksperci rynku z BCC zapomnieli,że poza ceną produktu liczy sie jakość ? więc jak bedzie dobra jakość przy rozsądnej cenie tego towaru dalej bedzie konkurencyjny na rynku krajowym a tym bardziej na zachodnim (patrz na zarobki osób na zachodzie i jak to sie ma do ceny produktu)
  • Gość: pracownik Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.connecta.pl 17.07.11, 17:20
   no pewnie, najlepiej żeby ludzie robili za darmo.to by odpowiadało tym wszystkim "ekonomom"
  • Gość: komuch Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 17:25
   Misiu, ile masz lat? Chyba niedużo. Poczytaj sobie o takim kraju jak Holandia i płacy minimalnej. I porównaj PKB Holandii i Polski (i bezrobocie też) :) .
  • Gość: oh Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 17.07.11, 17:48
   To co napisałeś to czysta propaganda. Przy zarobkach na poziomie jednej trzeciej Unii Europejskiej podniesienie płacy minimalnej nawet do poziomu 1800 zł wpłynie minimalnie na konkurencyjność. To nie poziom płacy minimalnej, ale koszty i narzuty z nią związane najbardziej obciążają pracodawców. Te zaś, podobnie jak płace minimalne reguluje państwo. Chyba przeczytałeś ile będzie musiał wypracować pracownik, aby pracodawca osiągnął niezbyt wielki zysk. Koszty pozapłacowe to niemal druga pensja. Czyli zamiast poniewierać pracownika, bez którego nie będzie żadnego dochodu, należy nacisnąć państwo aby obniżyło narzuty. Płaca pozwalająca na jakie takie życie to same korzyści dla pracodawcy i państwa. Zadowolony pracownik jest wydajniejszy, bardziej utożsamia się z firmą, a jego myśli w pracy nie krążą wokół - co włoży do garnka. Państwo zaś nie ponosi wydatków na pomoc socjalną, dużo mniejsze na leczenie obywateli, oraz ma większe dochody z podatków od zakupionego chłamu. Nie wyzywaj ludzi przy przedstawianiu "swojego" punktu widzenia. Z ekonomią ma on niewiele wspólnego. Za to z propagandą wszystko.
  • ulanzalasem Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... 17.07.11, 17:58
   Ile % Polaków zarabia netto więcej niż 3500zł? I czy da się wyżyć za pensją minimalną jako osoba samotna, bez pomocy rodziców, bez mieszkania po babci, bez kombinowania i oszustw, płacąc samemu czynsz, opłaty za wodę, gaz, energię, bilety/paliwo, jedzenie itd. ?
   • Gość: dds Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 19:08
    3500zl brutto lub mniej ma 90% pracujacych
   • Gość: ktostam Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.static.korbank.pl 17.07.11, 19:18
    To czy da się wyżyć za płacę minimalną nie ma najmniejszego znaczenia.
    W Korei północnej nie da się wyżyć ale czy to znaczy, że da się tam wprowadzić dobrobyt administracyjnymi decyzjami o płacy minimalnej?

    Polecam przeczytać:
    forsal.pl/artykuly/522618,rybinski_skad_sie_bierze_bogactwo.html
    Można się tam dowiedzieć dlaczego kierowca autobusu w Berlinie zarabia kilkakrotnie więcej niż kierowca autobusu w Warszawie.
  • Gość: zdziwiony Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.static.sitel.net.pl 17.07.11, 18:04
   300 tysięcy podpisów, 50 komentarzy pod artykułem, a nikt nie napisał, że w Polsce NIE OBOWIĄZUJE płaca minimalna. Można rozpisać umowę o dzieło i całkiem legalnie płacić dowolnie niską kwotę, np. 100zł miesięcznie.
   Więc o co w ogóle cała sprawa? Podwyższenie płacy minimalnej spowoduje wzrost liczby umów o dzieło.
   Czemu związkowcy nie walczą, by płaca minimalna obowiązywała we wszystkich rodzajach umów, a najlepiej żeby była to godzinowa a nie miesięczna, tak jak w Anglii?
   • Gość: dfg Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 21:15
    > iczby umów o dzieło.
    > Czemu związkowcy nie walczą, by płaca minimalna obowiązywała we wszystkich rodz
    > ajach umów, a najlepiej żeby była to godzinowa a nie miesięczna, tak jak w Angl
    > ii?

    Stawka godzinowa ? To jak standard złota na rynkach finansowych , wyszła by prawda o zarobkach. Zanam frajerów kierowców, którzy wjeżdzają o 2 w nocy a zjeżdzają o 19, a zarabiają
    połowe tego co nauczycielka nauczania podstawowego z kupionym dyplomem za 3 godziny dziennie.
  • wotywa321 Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... 17.07.11, 18:07
   TOWARZYSZE ZWIĄZKOWI ROZPACZLIWIE BRONIĄ SWOICH WYSOKOPŁATNYCH ETATÓW
   • Gość: sławek Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 18:24
    zgadzm się z Tobą, brak logicznego myślenia. Pozdrawiam.
   • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 19.07.11, 01:04
    po pierwsze czego krzyczysz buraku ,po drugie jak chcesz pokrzyczeć to na buraczysko,a po trzecie gdzie ty te związki widzisz, w nielicznych sp.skarbu państwa. a co z resztą.
  • Gość: tr Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 18:48
   Najwięcej na pracownikach oszczędzają małe firmy, umowę o pracę w takich firmach ze świecą szukać. A głodem nie przymierają ich właściciele. Niech, ci co zarabiają, także się podzielą, bo będziemy mieć niedługo społeczeństwo o przekroju zarobków jak w Ameryce Płd.
   • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 18:51
    ooo znalazl sie kolejny nieudacznik ktory chce dostawac kase za darmo

    zaloz firme lajzo zatrudnij ludzi i daj im po 5tys pensji wtedy zacznij pisac o dzieleniu sie miernoto
    • Gość: z Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 19.07.11, 01:07
     młotku,on ma rację,najpierw relacje płacowe jak w am.południowej a potem jakiś rodzimy h. chavez.pojmujesz młotku.
  • Gość: spec Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielkie... IP: *.8-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 18:58
   ja bym zrobił tak: każdemu trzykrotną średnią krajową i wszyscy byliby zadowoleni... :)
   • Gość: aa Re: Przedsiębiorcy o płacy minimalnej: będą wielk IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 19:06
    ty zaplacisz? :)
  • virtuoz83 Pracowałem pół roku w pizzerii w Rzeszowie i... 17.07.11, 19:23
   ...część załogi pracowała na czarno, część miała umowy o pracę (minimalna krajowa), a właściciel lokalu ma dom, lekko licząc, za 1 milion złotych + samochód za jakieś 80 tysięcy, więc nie pieprzcie mi, że nie ma z czego płacić. Po prostu temu skąpcowi zależy tylko na własnym bogaceniu się, a nie żeby jego pracownicy (zmiany po 12 h dziennie) cokolwiek z tego mieli. A opowiastki, że podniesienie płacy minimalnej obniży konkurencyjność należy włożyć między bajki. Przede wszystkim zlikwidujcie umowy śmieciowe (na zlecenie i o dzieło), staże (zatrudnianie za marne grosze z obowiązkami takimi samymi jak osoba na etacie) i pracę na czarno!!!
   • Gość: ff Re: Pracowałem pół roku w pizzerii w Rzeszowie i. IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 19:31
    zakladaj w takim razie pizzerie czym predzej
    • virtuoz83 To co chciałem pokazać to to, że nigdzie indziej.. 17.07.11, 19:39
     ...w Europie nie ma takiego rozwarstwienia społecznego.

     Jeśli chodzi o gastronomię to teraz rynek jest już przesycony. Jeśli zrobiłbym to 10 lat temu (tak jak on) to całkiem możliwe, że byłbym na jego miejscu.
     • Gość: aa Re: To co chciałem pokazać to to, że nigdzie indz IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 20:06
      > Jeśli chodzi o gastronomię to teraz rynek jest już przesycony. Jeśli zrobiłbym
      > to 10 lat temu (tak jak on) to całkiem możliwe, że byłbym na jego miejscu.

      Jakbys, gdybys, mogles... on to zrobil i ma
      wez sie wiec do roboty i przestan patrzec na to co kto inny ma
      • Gość: tr Re: To co chciałem pokazać to to, że nigdzie indz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:31
       Wiesz co, ja mam Twój obraz taki: niedouczony cwaniaczek, który mało wie o świecie. A jak nie daj boże zachoruje, to poleci do NFZ-u i to jest właśnie Twój kapitalizm.
       • Gość: aa Re: To co chciałem pokazać to to, że nigdzie indz IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 17.07.11, 20:44
        a co ma NFZ do wiatraka?
    • Gość: podatnik Re: Pracowałem pół roku w pizzerii w Rzeszowie i. IP: *.uznam.net.pl 17.07.11, 20:24