Dodaj do ulubionych

Portal internetowy - w ewidencji środów trwałych?

04.05.12, 20:27
Witam, mam taka sytuacje:
Od jakiegoś czasu prowadzę działalność gospodarczą wiązaną z Internetem. Prowadziłam portal internetowy, jeszcze przed założeniem działalności i włożyłam w jego promocję, pozycjonowanie i PR dość dużo pracy - było to ok. 1,5 roku pracy.
Jakiś czas temu pojawiła się firma, która była/jest zainteresowana zakupem portalu więc muszę "wciągnąć" go na firmę, żebym mogła wystawić fakturę i teraz nie wiem za bardzo jak to zrobić bo z jednej strony włożyłam w niego bardzo dużo pracy a firma, która chce kupić portal nie oferuje jakiejś "zawrotnej" ceny... ale muszę go sprzedać, ponieważ w tej chwili zajmuję się nieco inną branżą a portal generuje tylko koszty - serwer i jakieś doraźne parce informatyczne/serwisowe.
Czy mogę ten serwis jakoś wciągnąć do ewidencji i wycenić na zasadzie (gdzieś wyczytałam) poniesionych kosztów, np swojej pracy? Na prawdę sporo w to włożyłam i teraz, kiedy będę zmuszona sprzedać to za symboliczne kilka tys., które w zasadzie poszły na opłaty serwerów to będę sporo stratna w rozliczeniu finalnym.
Portal ten, wyceniam na jakieś 30 tys. (koszty serwerów i wycena mojej pracy). powiedzmy, że sprzedam go za 10 tys. Ktoś mi kiedyś doradził takie rozwiązanie, że wciągam go do ewidencji (bilans czy remanent otwarcia), wyceniam wg. poniesionych kosztów wytworzenia i to jet mój koszt. Kiedy sprzedam za niższą cenę to de facto mam stratę. Pokierujcie mnie proszę czy można to właśnie w taki sposób rozliczyć? Nie wiem czy to ma być jako środek trwały czy jako wartość niematerialna...
Pozdrawiam,
Ewelina
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka