Dodaj do ulubionych

Co o tym sadzicie ????

IP: *.kalisz.mm.pl 01.07.04, 20:47
Co myslicie o tym,zeby jezdzic z Polski gdzies na Zachod do wiekszych skupisk
Polakow,zeby sprzedawac towary z Polski?? Takie ktorych np. w Anglii kupic
nie mozna? Co o tym sadzicie? Przy okazji zawozic paczki,gazety itd.
bede wdzieczny za opinie.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: d Re: Co o tym sadzicie ???? IP: *.toya.net.pl 02.07.04, 14:47
      pamietam jak mieszkalam jakis czas w stanach.....boze co ja bym wtedy oddala za
      bigos czy kluski z truskawkami albo golabki.Codziennie wieczorem siadalysmy - 6
      polek- i gadalysmy o tym co bysmy polskiego zjadli itp. , albo by poczytac TWOJ
      STYL.na obczyznie jest ciezko i takie drobnostki bardzo duzo znacza.pamietam
      jak jeden koles przywiozl mi krowki i kukulki(cukierki). zaplacilam ponad
      20stokrotnosc ceny polskiej
      • Gość: Rafal Re: Co o tym sadzicie ???? IP: *.kalisz.mm.pl 02.07.04, 18:58
        Ja etz pracowalem prawie rok na Zachodzi i wiem,ze cena jaka bylem w stanie
        zaplacic za kiszona kapuste czy suszona kielbase bylaby duzo wieksza niz ta w
        Polsce.
        Dlatego tez wlasnie pytam. Nie chce zdzierac z ludzi ostatnich Euro,ale na
        pewno ceny mialbym wyzsze niz w Polsce.Za cos trzeba dojechac np. do Paryza
        prawda? Czekam na dalsze opinie i dzieki;)
        Pozdrawiam
        • Gość: ghost Re: Co o tym sadzicie ???? IP: *.proxy.aol.com 03.07.04, 19:09
          nie wiem gdzie to jest ale jak masz zamiar rozprowadzac towar
          po pierwsze
          -koszta transportu
          -ksiegowa w uk jak masz LTD campany to sporo lub self-employer to ok 300F za
          rok.Chyba ze bedziesz sie rozliczla w polsce to zje cie ZUs i podatki.
          -sklep koszt min 5-6 tys(w jakims slabym miejscu) funtow rocznie+plus depozyt
          za conajmniej 6 miesiecy(sprzedarz z samochodu odpada bo co bys zrobil z
          towarem ktorego bys nie sprzedal,miejsce do handlu itp,a pozatym niektore
          towary musza byc chlodzone czyli chlodnia)
          -pracownik ok 200funtow tygodniowo to ok 10000funtow rocznie
          -acha zapomnialem jeszcze o kosztach promowych plus kierowca plus nocleg w uk.
          Wiem ze to dobry pomysl(bardzo dobry ale nie w taki sposob jak ty sie zabierasz)
          Pamietaj wszystko musi byc swierze i o terminie.A dalem przyklad komunizmu
          dlatego ze-co bys nie przywiozl do polski to ludzie sie o to bili i wyrywali
          sobie.
          pozdrawiam ghost
          • Gość: Rafał Re: Co o tym sadzicie ???? IP: *.kalisz.mm.pl 03.07.04, 23:26
            Wlasnie nad sprawami ksiegowymi jeszcze nie myslalem. To jest taki luzny pomysl
            i stad moje pytanie na tym forum,bo chcialem uslyszec co inni o tym sadza.
            Koszt sklepu na tej malej wysepce jest porazajacy.Zazwyczaj platne z gory za
            rok wynosi minum 15.000F rocznie w naprawde srednim miejscu.Dlatego zalozylem
            sprzedaz z auta.Dodajac do tego koszt pracownika taki jak Ty podales czyli
            jakeis 10.000F to nie wiem jaka musialbym miec marze i zbyt,zeby nie dokladac
            do interesu.Myslalem bardziej o tym,zeby wydac jakas kase na reklame wsrod
            Polakow i zeby po prostu zamawiali co chca a ja im to przywioze plus wezme
            kilka innych rzeczy. Na razie to sa pomysly rzucane na wiatr stad tez moze
            wrazenie,ze zabieram sie do tego od d... strony.Wiem,ze to musi wypalic,tylko
            chyba do konca nie wiem jak to zrobic. Dzieki ghost.
            Pozdrawiam
            Rafał

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka