Dodaj do ulubionych

ostrzeżenie - Socrates Investment S.A.

30.10.13, 08:06
Przestrzegam przed inwestowaniem w produkty Spółki Socrates Investment S.A.
W dniu 28.03.2013. nabyłam od Spółki Secus Holding S.A. (obecnie SOCRATES INVESTMENT S.A.) 14 akcji. Zgodnie z umową dnia 14.05.2013r. SEKUS ASSET MENAGEMENT S.A. otrzymał dyspozycję zbycia akcji, która do dnia 31.07.2013r. - dnia wygaśnięcia opcji - nie została wykonana. Po wygaśnięciu umowy dało mi się jedynie odzyskać nieco ponad 1/3 gwarantowanych umową pieniędzy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam reszty tj. ponda 55 000 zł. Zaufałam Spółce powierzając jej całe moje oszczędności, obecnie pozostały mi tylko długi..... Może ta informacja uchroni kogoś przed "bezpieczną" inwestycją w produkty Spółki. Prezes Spółki Socrates Investment S.A. Pan Marcin Juzoń powołał do życia projekt "WSPÓLNA REPREZENTACJA" mam nadzieję, że osoby które zdecydowały się na współpracę w ramach projektu skończą lepiej niż ja. Pozdrawiam Justyna Zoworka z_justyna@gazeta.pl
Obserwuj wątek
  • 6magda71 Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 30.10.13, 11:47
   Niestety całkowicie potwierdzam sytuacją opisaną przez Panią Justynę. Moja historia jest bardzo podobna - próbuję od m-ca odzyskać moje pieniądze. Nie otrzymałam nawet złotówki i nie wiadomo kiedy i czy otrzymam? Nabyłam od Spółki Secus Holding S.A. (obecnie SOCRATES INVESTMENT S.A.) 40 akcji. Zgodnie z umową dnia 14.05.2013r. SEKUS ASSET MENAGEMENT S.A. otrzymał dyspozycję zbycia akcji, która do nie została wykonana. Mimo wielu pism i telefonów wykonanych do biura Socrates nie mogłam uzyskać żadnych rzetelnych i wiążących informacji. Dopiero opisanie sytuacji w internecie zmotywowało p. Prezesa Juzonia do kontaktu ze mną. No ale cóż - usłyszałam, że obecnie jest niewypłacalny.
   Nie mam innego wyjścia jak wystąpić na drogę sądową.
   Jeżeli ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji proszę o kontakt: Magdalena Sawińska; quality@onet.pl
  • Gość: MoNika Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.13, 15:47
   Zawarłam jedną umowę z Secus Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością IV Spółka komandytowo - akcyjna z siedzibą w Katowicach oraz drugą umowę z Secus Holding S.A. z siedzibą w Katowicach (obie firmy pod tym samym adresem ul. Sowińskiego 46, 40-018 Katowice); umowy są wzajemnie powiązane. W umowach dzień wygaśnięcia opcji to 31 lipca 2013 r. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam należnych mi pieniędzy, ani żadnych odsetek związanych z niewypłaceniem należnej kwoty w terminie. Wszystkie osoby zarówno z Secus Investment (obecnie Socrates S.A. IV SKA) jak również z Secus Asset Management S.A. (w którego depozycjie ulokowane są akcje) nie odpowiadają na przesyłane prośby o zwrot należnych pieniędzy.
   • Gość: SocratesInvestment Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.scrs.pl 11.12.13, 10:39
    Szanowne Panie,
    Komunikację z Klientami prowadzimy zawsze w sposób przejrzysty i w pełni wyczerpujący jego merytoryczne podłoże. Wychodzimy jednak z założenia, że owe dialogi nie powinny odbywać się w sposób prezentowany przez Panie ze względu na jednostronny charakter i miejsce wypowiedzi. Dlatego zapraszamy Panie do bezpośredniego kontaktu.
    W naszym projekcie reprezentujemy już ponad 20 tys. osób, a średnia wartość roszczenia odszkodowawczego wynosi ponad 26 tys. zł, więc po zakończeniu postępowań sądowych spółka uzyska nadpłynność finansową. Jednak ze względu na zawiłość tematu i tego, że stroną jest m. in. Skarb Państwa, liczymy się z ich przedłużeniem i opóźnieniem, nie mniej w opinii naszych prawników opóźnienia nie powinny przekroczyć przewidywanych terminów. Zebrane przez wiele lat doświadczenie, sukcesy w skutecznej realizacji podobnych projektów, oraz analizy i opinie prawne będące w posiadaniu Spółki dają podstawę do skutecznej finalizacji bieżących projektów. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału.
    Pragniemy dodać, że każdorazowo informujemy naszych Klientów, że inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń i przystępując do inwestycji trzeba mieć tego pełną świadomość.
    Równocześnie pragniemy poinformować, że szersze wyjaśnienie zostanie do Paniom wysłane na podane adresy e-mail.
    Z wyrazami szacunku,
    Socrates Investment SA
    • 6magda71 Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 11.12.13, 12:15
     Witam Państwa,

     Najlepszym dowodem na standardy komunikacji z klientami jest Państwa wypowiedź na tym forum oraz brak dowodów na udzielenie odpowiedzi na nasze liczne pisma, emaile i telefony. Wykaz moich prób komunikacji jestem gotowa upublicznić i wówczas mogą Państwa bez problemu zabłysnąć swoimi standardami komunikacji - tzn. notoryczny brak odpowiedzi na pisma klienta!
     Bardzo mnie cieszy opinie Państwa prawników dot. braku opóźnień w realizacji roszczeń tylko diametralnie to przeczy roszczeniom klientów. Poprzez fora zidentyfikowałyśmy już sporą grupę osób poszkodowanych, których terminy zbycia opcji wygasły rok temu. Czy w tym zakresie Państwa prawnicy mają tak samą pozytywną opinię?


     Twierdzą Państwo że" inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału. " Jednocześnie "inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń".
     Ciężko przyjąć taką logikę argumentacji...
     Czekam pilnie na informację emailową od Państwa i oczekuję, że zgodnie z osobistą deklaracją Pana Prezesa Juzonia będzie ona dotyczyła potwierdzenia przekazania mi moich środków ( przypomnę, że miało to nastąpić NAJDALEJ w grudniu br.).
     z poważaniem
      • thefuzz Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 27.01.14, 11:25
       100% racji! Wysoka premia = wysokie ryzyko. Miałem pełną tego świadomość inwestując. Ale ja jestem wściekły na Socrates Investment z powodu BRAKU KOMUNIKACJI z inwestorami. Jeśli ktoś zadzwoniłby do mnie lub przesłał sensowną propozycję prolongaty / rozłożenia na raty / wypłaty części itp. spłaty należności to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Tymczasem w spółce, jeśli w ogóle uda się z kimś porozmawiać, nikt nic nie wie poza prezesem, który "jest chwilowo nieobecny", ew. "na spotkaniu". Czy oczekiwanie, że będę traktowany POWAŻNIE robi ze mnie bezmyślną osobę???
    • 6magda71 Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 11.12.13, 12:18
     Witam Państwa,

     Najlepszym dowodem na standardy komunikacji z klientami jest Państwa wypowiedź na tym forum oraz brak dowodów na udzielenie odpowiedzi na nasze liczne pisma, emaile i telefony. Wykaz moich prób komunikacji jestem gotowa upublicznić i wówczas mogą Państwa bez problemu zabłysnąć swoimi standardami komunikacji - tzn. notorycznym brakiem odpowiedzi na pisma klienta!
     Bardzo mnie cieszy opinia Państwa prawników dot. braku opóźnień w realizacji zobowiązań, tylko diametralnie to przeczy roszczeniom klientów. Poprzez fora zidentyfikowałyśmy już sporą grupę osób poszkodowanych, których terminy zbycia opcji wygasły rok temu. Czy w tym zakresie Państwa prawnicy mają tak samą pozytywną opinię?

     Twierdzą Państwo że" inwestycje z Socrates Investment SA w długim okresie są bardzo atrakcyjną i pewną lokatą kapitału. " Jednocześnie "inwestycje o dużej stopie zwrotu zawsze obarczone są dużym ryzykiem opóźnień lub niepowodzeń".
     Ciężko przyjąć taką logikę argumentacji...
     Czekam z niecierpliwością na informację emailową od Państwa i oczekuję, że zgodnie z osobistą deklaracją Pana Prezesa Juzonia będzie ona dotyczyła potwierdzenia przekazania mi moich środków ( przypomnę, że miało to nastąpić NAJDALEJ w grudniu br.).
     z poważaniem
    • z_justyna Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 11.12.13, 12:19
     Jak zwykle "lanie wody", propaganda sukcesu, brak konkretów, obiecywanie "złotych gór", "gruszek na wierzbie" i OCZYWIŚCIE ANI SŁOWA O TYM, ŻE PIENIĘDZY JAK NIE BYŁO, TAK NIE MA. Najzwyklejsza bezczelność i Dziki Zachód. Jak można myśleć, że taka prymitywna "socjotechnika" na kogoś ograbionego z pieniędzy może podziałać.
     Justyna Zoworka
    • z_justyna Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 12.12.13, 14:54
     Witam
     Absurdem jest zarzucanie mi, że wypowiedzi na forum (bądź co bądź forum publicznym) mają charakter jednostronny. Na forum wypowiedzieć się może każdy, więc  wypowiedzi z definicji nie są jednostronne. Po długotrwałych i nie zachecajacych do wspolpracy doświadczeniach ze Spółką Socrates Investment SA, propozycję przeniesienia dyskusji z forum internetowego w zacisze gabinetów Spółki mogę potraktować jedynie jako próbę wyciszenia i tuszowania sprawy. Otóż nie jestem sama i poniewaz wciaz nie mamy swoich pieniedzy, tak łatwo spacyfikować się nie damy. Wypowiedzi na forum internetowym są, jak się okazuje, najlepszą bronią w walce o swoje pieniądze! W praktyce wygląda to tak: jeśli nie piszę na forum i grzecznie czekam to ze Spółką nie ma żadnego kontaktu  i nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć (niektórzy czekają tak beznadziejnie miesiącami i latami). Jeśli natomiast napisze coś na forum, to jak można zauważyć nawet w załączonym wątku wczesniej czy pozniej pojawia się odzew. Dla mnie najważniejsze to nie dać się wmanipulować w kolejne ?produkty? i kolejne umowy w sytuacji gdy Spółka nie wywiązała się z dotychczasowych umów.
     Justyna Zoworka
     • z_justyna Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 17.12.13, 13:14
      Z niepokojem obserwuje rozwój tego forum. Poszkodowanych jest coraz więcej, co dzień na mojego e-maila wpływają kolejne informacje - niektórzy dali się zwodzić ponad rok i wciąż nie otrzymali swoich pieniędzy.Trudno uwierzyć, że takie historie dzieją się w majestacie prawa....
      Justyna Zoworka
      Gość portalu: Beata napisał(a):

      > Potwierdzam słowa Pani Justyny, Moniki i Magdy. Również zainwestowałam w produk
      > t IV SKA seria H, do tej pory nie odzyskałam swoich pieniędzy jak również żadne
      > j informacji o tym kiedy je otrzymam. Spółka Socrates Investment S.A. IV SKA w
      > ten sposób nie buduje zaufania do swoich produktów jak i zarządu.
      > Beata
      • Gość: sonia Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:56
       Niestety czasami w takiej sytuacji trzeba poczekać. Gwałtowne ruchy zazwyczaj w takich inwestycjach żle się kończą. Żadne inwestycje nie są bezpieczne a zwłaszcza te wysoko oprocentowane. Coś za coś. Zresztą w banku też można stracić. Miałem kiedyś konto w Agrobanku który upadł, i do dnia dzisiejszego nie odzyskałem całej kasy. Ja też mam tam ulokowane jakieś pieniądze, ale czekam. Jak dotychczas firma zawsze była ok. , a że walczy z Państwem, to musi trochę potrwać. I jeszcze jedno. Inwestuje się tylko pieniądze, które można zamrozić na dłuższy czas. Inaczej trzeba je trzymać w materacu.
       • thefuzz Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 27.01.14, 11:36
        Ma Pani rację! Duża premia musi pociągać za sobą ryzyko. Jednak tu problem jest z komunikacją. Spółka OLEWA inwestorów. Sorry, ale żadne inne słowo nie pasuje lepiej do opisu sytuacji. Pewnie większość wypowiadających się tu osób nie wylewałaby swoich żali na forum, gdyby otrzymała konkretną propozycję ze spółki np. prolongaty spłaty, rozłożenia na raty itp. Nie powinno więc nikogo dziwić, że przy braku odpowiedzi pukanie do drzwi będzie coraz głośniejsze. A tak zaczyna się typowa spirala kryzysu wizerunkowego. Zapewne jakiś czas temu wystarczyło wykonać kilkanaście, kilkadziesiąt telefonów, teraz sprawa rozlewa się po internecie. To, że niebawem zainteresują się tym inne media jest pewne tylko kwestią czasu. Ciekawe jak do tego zagrożenia odnosi się prezes? Choć pewnie nie ma takie pierdoły czasu, bo "w tej chwili jest nieobecny" lub "w trakcie spotkania".
        • Gość: Ernest Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: 87.204.149.* 27.01.14, 15:49
         Potwierdzam skandaliczny brak komunikacji z akcjonariuszami. Od połowy grudnia telefonuję i pisze maile do Socrates i nie uzyskałem jakichkolwiek merytorycznych informacji w sprawie wypłaty środków. Myślę, że w przypadku dalszego uchylania się przez Socrates z obowiązku zwrotu zainwestowanych pieniędzy bądź przedstawienia w powyższym zakresie wiarygodnych propozycji spłaty warto rozważyć poinformowanie Komisji Nadzoru Finansowego. Ja osobiście czekam do końca stycznia 2014.
         Ernest W lery11@interia.pl
        • 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 27.01.14, 23:07
         Popieram Pana zdanie. Zachowanie Spółki Socrates jest nieracjonalne,kompletny brak szacunku do inwestora i brak dobrej woli w celu pozytywnego zakończenia sprawy... To nie prowadzi do rozwiązania ,tylko do eskalacji konfliktu. Media już interesują się tematem,,,, niebawem wybuchnie skandal. Wzywam zarząd spółki do opamiętania i konstruktywnych propozycji,,Czas się kończy!!
    • thefuzz Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 23.05.14, 13:12
     Odpowiedź SI na pozew wywołuje u mnie mieszankę smutku i wkurzenia. Smutno, bo utopiłem kilkadziesiąt tysięcy w "inwestycjach" z powodu mojej głupoty (wydatek na prawnika przed podpisaniem umowy zwróciłby mi się z mega nawiązką). Z kolei wkurza mnie to, że widać w ich postawie ewidentne działanie w złej woli. Pokrętne tłumaczenie, kruczki w umowie, mnożenie przeszkód np. ze miejscem złożenia dokumentów itp. pozwalają mi na opinię, że zamiar niespełnienia zobowiązań był od początku "wpisany" w projekt. Biorąc dodatkowo pod uwagę "sprawność" polskiego systemu sądownictwa i egzekucji - przyznać trzeba, że pomysł SI na ściągnięcie kasy (tudzież "strzyżenie baranów") był przedni.
    • 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 30.07.14, 18:45
     Prokuratura Okręgowa w Katowicach ,Wydział VI Przestępczosci Gospodarczej prowadzi sledztwo w sprawie Secus/ Socrates. Polecam wszystkim zainteresowanym kontakt zgłaszajcie masowo swoje inwestycje.Tel 32 251 72 22 , 32 251 13 54 Wita Stwosza31 40-042 Katowice. Sygnatura akt RSD-49/13
  • Gość: poszkodowany Akcje IV SKA IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.13, 13:21
   Mam zamiar przyłączyć się do pozwu zbiorowego przeciwko Socrates. Jestem również osobą, która zainwestowała w "bezpieczne" produkty oferowane przez ta spółkę. Myślę, że Pan Prezes Juzoń ma swój plan, ale nie wie, że ja też. Na tym etapie nie będę zdradzał szczegółów. Liczy się efekt zaskoczenia.
    • z_justyna Re: Akcje IV SKA 19.12.13, 12:31
     Zapraszam wszystkich poszkodowanych do kontaktu
     w celu ustalenia wspólnej strategii działania
     Justyna Zoworka z_justyna@gazeta.pl

     Gość portalu: PPP napisał(a):

     > Chętnie się przyłączę, jeśli to może pomóc. Ciągle próbuję odzyskać pieniądze z
     > ainwestowane w spółkę celową Energy SKA.
     > Myślę, że osób poszkodowanych jest więcej, tylko nie wiedzą jak działać.
   • Gość: bozo Re: Akcje IV SKA IP: *.226.194.49.dormar.net.pl 13.01.14, 16:22
    Po pierwsze nie ma bezpiecznych inwestycji. Obligacje Greckie też były niby "bezpieczne", i co?
    Ponieważ firma zainwestowała w obligacje pracownicze i sądzi się o nie ze Sk. Państwa, to trzeba poczekać. Sprawy sądowe w takim przypadku mogą się skończyć tym, że nikt nie odzyska kasy.
     • 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 19.01.14, 14:28
      Inwestycje w spółce Secus/Socrates od początku wiązały się z problemami z odzyskaniem pieniędzy. Na początku była kawka, herbatka, zapewnienia że jest to firma rzetelna, wywiązująca się ze swoich zobowiązań, później było już niestety gorzej. Sprowadzono mnie na ziemię po roku "współpracy". Termin realizacji opcji SKA IV minął w lutym 2013, do dziś nie mogę odzyskać należnych mi pieniędzy wraz z odsetkami. Otrzymałem pismo od Socrates Investments SA z informacją, że inwestycja przedłuży się do września 2013 i że ktoś zgłosi się do mnie w celu omówienia warunków. Do dziś nikt się do mnie nie zgłosił, o wszystko muszę dopytywać się osobiście !!! Oczywiście Pani Magdalena P., współpracująca z Secusem, która wciągnęła mnie w te "inwestycje" nie odzywa się do mnie od roku. Uważam złamanie umowy i nie wywiązywanie się ze zobowiązań przez Secus/Sorates za skandaliczne.
      Druga inwestycja to dwuletnie obligacje imienne Secus Investments SA z terminem wykupu w lutym 2014. Na początku inwestycji informowałem Panią Joannę A. komponującą mi portfel inwestycyjny, że mogę zainwestować pieniądze tylko na rok i że proponowane mi instrumenty finansowe muszą być płynne i proste do realizacji. W związku z tym otrzymałem od Pani Joanny A. pismo, w którym Secus zobowiązuje się do sprzedaży obligacji w lutym 2013 roku. Oczywiście nie zostało to wykonane, myślę że dano mi takie zobowiązanie na piśmie, aby tylko skłonić mnie do zainwestowania pieniędzy, a z góry wiedziano, że się tego nie zrealizuje. Skłania mnie do takich przemyśleń reakcja Pani Joanny na moje zapytanie co z realizacją zobowiązania. Otrzymałem odpowiedź: "Teraz jest to transakcja bez prowizyjna i nikt się nie będzie w to angażował". Zaiste "profesjonalizm" i "rzetelność". Mam tylko nadzieję, że wykup obligacji dokona się terminie w lutym 2014. Będę o tym informował na forum.
      Reasumując dwie inwestycje, obie obarczone problemami z odzyskaniem pieniędzy. Myślę, że czas nagłośnić medialnie na dużą skalę praktyki stosowane przez Secus/Socrates i zgłosić sprawę odpowiednim organom aby odzyskać moje pieniądze i ustrzec potencjalnych inwestorów przed współpracą z tą spółką.
      Proszę o kontakt mailowy inne poszkodowane osoby: 6greg@gazeta.pl.
      G.P. Pawłowski
      • darminate Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 20.01.14, 19:17
       Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do mnie agentka/przedstawicielka Secusa proponując różne inwestycje. Długo się zastanawiałam i jednak nie zainwestowałam pieniędzy. Dziś śledząc wpisy na tym forum widzę, że zrobiłam właściwie. Dziwię się, że takie historie dzieją się w majestacie prawa i nie reagują na to żadne powołane do tego instytucje. Wygląda mi to na Amber Gold i WGI. Współczuję ludziom, którzy zainwestowali swoje oszczędności w te spółki. Anna
       • Gość: 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.01.14, 11:40
        Tak Pani Anno miała Pani dużo szczęścia i rozsądku...Mnie też we wrześniu 2013 roku proponowano kolejne inwestycje. Czyli spółka w dalszym ciągu produkuje instrumenty finansowe i ściąga pieniądze z rynku. W takim razie dlaczego Pan prezes mówi że nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań..?Swoją drogą jak muszą się czuć inwestorzy ,którzy dopiero co zainwestowali w produkty tych spółek a teraz czytają te komentarze..
      • Gość: Danuta Poraj Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 28.07.14, 12:52
       Witam, proszę o kontakt osoby, które zainwestowały w 2 letnie obligacje Socrates poprzez pośrednictwo Łukasza Nowickiego , firmę KAZ i nie tylko a nie otrzymały zaiwestowanych pieniędzy, jeśli więcej osób się zaangażuje są większe szanse na ich odzyskanie nawet bez nakładów finansowych. Poprzez sąd wiąże się z kosztami, długim terminem i niewiadomym skutkiem.
       Danuta Poraj, tel. 600620373, danutaporaj@wp.pl
      • Gość: Danuta Poraj obligacje Socrates IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 29.07.14, 08:49
       Witam, proszę o kontakt osoby, które zainwestowały w 2 letnie obligacje Socrates poprzez pośrednictwo Łukasza Nowickiego , firmę KAZ i nie tylko a nie otrzymały zaiwestowanych pieniędzy, jeśli więcej osób się zaangażuje są większe szanse na ich odzyskanie nawet bez nakładów finansowych. Poprzez sąd wiąże się to z kosztami, długim terminem i niewiadomym skutkiem.
       Danuta Poraj, tel. 600620373, danutaporaj@wp.pl
    • Gość: AmerginMacEccit Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.multimo.pl 29.03.17, 22:38
     No i co Pan "mark" wyczekał do roku 2017???
     Ja jestem bardzo poszkodowanym klientem tej spółki, która tylko zwodziła mnie telefonicznie i tłumacząc się w 2016 niewypłacalnością i restrukturyzacją. Zainwestowałem w obligacje tej spółki poważną kwotę z oszczędności życia i utknęła ona w planach pana prezesa. Zerwanie warunków umowy i przerwanie wypłacania transz zniweczyło pewne życiowe plany oraz przepadły mi inne możliwości inwestycyjne. Czy mam pisać, co się z tym wiąże??? Dodam, iż w ogóle nie obchodzi mnie projekt "wspólna reprezentacja" I nie było o nim mowy kiedy podpisywałem umowę zakupu bezpiecznych obligacji. Nie interesują mnie też kolejne wymówki i niepowodzenia spółki wprowadzającej klientów w błąd i źle zarządzającej ich majątkiem, podobnie jak nie interesowało komorników pukających do drzwi, że moje finanse utknęły w katowickiej spółce, a oni sami radzili pozwanie niepoważnej spółki do sądu. Dodam, iż policja już weszła do siedziby spółki w Katowicach i zabezpieczyła materiały. Pan prezes Marcin Juzoń wysyła do klientów listy w jowialnym tonie, jakoby zupełnie nie wiedział o co organom dochodzeniowym chodzi. Jestem przekonany, że doskonale wie. Dochodzi do podejrzeń, że pieniądze zostały wyprowadzone, właściciel się świetnie bawi i inwestuje środki dalej, a poszkodowani inwestorzy cierpią straty.

     Zachęcam do kontaktu jako poważny inwestor i osoba poszkodowana. Może wspólnymi siłami zmusimy spółkę do poważnego traktowania klientów i wypłatę środków. Mój email mateuszcalka@yahoo.com, m.calka82@yahoo.pl

     PS Dodam, iż cwana spółka sprzedała i pośpieszała klientów z zakupem przed publikacją raportu finansowego o stanie finansów spółki.
  • Gość: oszukany Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.centertel.pl 26.01.14, 01:28
   Secus grozil mi telefonicznie. Drodzy Panstwo, ja rowniez dalem sie oszukac na laczna kwote 100tys zlotych. Kiedy zdesperowany przybylem do siedziby spolki w Wraszawie na Zielnej. Odeslano mnie z kwitkiem. Ostrzeglem rozmowce ze pojde na policje i porusze sprawe medialnie. 30 minut po rozmowie zaczalem otrzymywac telefony z pogrozkami. Pan mowiacy rosyjsko brzmiacym akcentem powiedzial ze "Pan byl dzisiaj w jedna firma...Pan niegrzeczny byl.." itd. w sumie otrzymalem 3 takie telefony z numeru zastrzezonego. Natychmiast udalem sie na komende ktora zajmuje sie oszustwami gospodarczymi (przy mennicy na tylach starowki w Warszawie). Poinformowano mnie o koniecznosci sprawdzenia bilingow telefonicznych i ustalenia osoby, gdyz tresc podpada pod stosowanie grozb karalnych (goraco zachecam do nagrywania kazdych rozmow z secusem i z numerow zastrzezonych). Kiedy powiedzialem ze podejrzewam sekusa, twarz oficer ktory ze mna rozmawial nagle pojasniala. Odrazu, bez zagladania do teczek , skerowal mnie do oficera w katowicach, ktory prowadzi w sprawie sekusa postepowanie - i to chyba nie cywilne tylko KARNE. Bede dzwonic w najblizszy poniedzialek do komendy w katowicach. Jak nie odzyskam pieniedzy opisze tutaj wszystko.
   • Gość: AmerginMacEccit Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.multimo.pl 29.03.17, 22:56
    Witam "oszukanego" jako kolejny oszukany na bardzo poważną kwotę. Jako, że nie należę do osób, które łatwo zastraszyć i nie daję sobą pomiatać, polecam zebranie się poszkodowanych w pozew zbiorowy. Wielu inwestujących nie brała pod uwagę żadnego projektu "wspólna reprezentacja" i mało ich powinny obchodzić przygody spółki ze Skarbem Państwa.
    Wypłaty moich procentów z obligacji ustały po trzeciej transzy i nie dostałem nic więcej prócz problemów, pustych obietnic oraz beznadziejnych telefonicznych zapewnień, że wszystkich klientów traktują tak samo. Rozumiem, że tak samo ich okłamują i grają na czas. Od tej spółki nowi inwestorzy powinni się trzymać z daleka a poszkodowani powinni się zebrać, aby więcej nie żebrać w poniżający sposób o swoje fundusze, lecz doprowadzić do odzyskania zainwestowanych pieniędzy. Jeżeli pan prezes to typowy cwaniaczek, a nie poważny inwestor z doświadczeniem, to pewnie liczył na gigantyczne zyski na pomyłce byłego ministra. Niestety jego mokry sen o absurdalnie wysokich odszkodowaniach zderzył się z rzeczywistością i do dziś spółka deklaruje niewypłacalność, a materiały zostały zabezpieczone przez policję.

    Zachęcam do kontaktu na mateuszcalka@yahoo.com
     • Gość: Oszukany Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.centertel.pl 06.02.14, 15:41
      W kwestii komunikacji z Secusem, Pani Anna Jakubowska obiecala mi kontakt w przeciagu tygodnia. Minal tydzien. Oddzwanialem na telefon 664 481 100. Nikt nie raczyl ani razu podniesc sluchawki. Drodzy Panstwo, to są fakty, ktore mówią same za siebie a jesli macie watpliwosci to prosze zadzwonic do Pani Anny i samemu sie przekonac. Otrzymalem anonimowa informacje ze Secus zawierajac z nami umowe od poczatku nie mial intencji splaty wierzytelnosci. Sprawa wyglada juz bardzo powaznie. Jednak Dowiedzialem sie tez ze calkiem niedawno Secus po dlugich bojach wyplacil 130tys zl jednej z osob - co stanowiło mniej wiecej 20% calej wierzytelnosci.
      • thefuzz Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 06.02.14, 16:07
       Dobijanie się do p. Jakubowskiej weszło już w rutynę moich codziennych zajęć. Ale dziś wykonałem ostatni telefon do Socrates. Po kolejnych dwóch tygodniach zwodzenia powiedziałem sobie dość! Na jutro jestem umówiony z prawnikiem. Liczę się z tym, że nie odzyskam "zainwestowanych" pieniędzy, ale teraz to nie jest już moim głównym celem. Po prostu nie pozwolę, by cała ta sytuacja uszła zarządzającym SI bezkarnie. I wykorzystam wszystkie dozwolone prawem środki, żeby popsuć humor osobom, dla których nieuczciwość jest sposobem prowadzenia biznesu.
       • Gość: Ernest Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.centertel.pl 06.02.14, 16:45
        Po wyslaniu pisma, Socrates dalej ignoruje akcjonariuszy, czym zaprzepascil szanse na polubowne rozwiazanie sytuacji.Ja rowniez mam juz dosc dzwonienia do wspomnianej wczesniej Pani A.J. W przyszlym tygodniu rozpoczynam dzialania prawne i wysle zawiadomienie o stosowanychprzez Socrates praktykach do Komisji Nadzoru Finansowego.Mam rowniez pomysl na dzialanie, ktore skutecznie podwazy zaufanie do sztandarowego projektu Socrates czyli Wspolnej Reprezentacji.Chetnych do przylaczenia sie zapraszam do kontaktu lery11@interia.pl ErnestW
        • 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 06.02.14, 21:50
         Wszyscy jesteśmy zwodzeni, wygląda na to, że nie mają w ogóle zamiaru oddać nam naszych pieniędzy i wobec wszystkich stosują metodę zbywania i składania złudnych obietnic. W zeszłym tygodniu wysłałem oficjalne wezwanie do zapłaty przygotowane przez kancelarię prawną, na które Pan Prezes Juzoń nie raczył nawet odpowiedzieć. Z tego co piszą do mnie inwestorzy wyłania się obraz, że zobowiązania finansowe w stosunku do inwestorów nie są spłacane od lat, również z innych inwestycji niż SKA IV. Niektórym proponuje się zamiast wypłaty pieniędzy reinwestycję w obligacje SKA IV czyli ewidentnie widać na co potrzebują kasę. Gdzie są nasze pieniądze Panie Prezesie? Inwestycja SKA IV miała być oparta o rynek energetyczny, tak nas informowano na początku inwestycji. Akcje spółek energetycznych trafiły na giełdę i inwestycja została zrealizowana. Czy nasze pieniądze poszły na Wspólną Reprezentację??? Wygląda na to, że posłużono się nami aby zebrać fundusze na z góry określony cel. Mam wiele pomysłów na obnażenie mechanizmów działania spółki. Połączmy siły i działajmy razem. Proponuję spotkanie pokrzywdzonych.
         6greg@gazeta.pl
          • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: 78.109.10.* 07.02.14, 13:12
           Witam,
           też jestem 'szczęśliwym' posiadaczem opcji SKA IV. Historia odwlekania wywiązania się ze zobowiązań wynikających z opcji sprzedaży wskazuje, że spółka jest niewypłacalna. W zeszłym tygodniu wysłałem pismo wzywające do realizacji opcji. Dziś rozmawiałem z panią AJ z Sokrates. Stwierdziła wprost, że Sokrates nie odkupi akcji zgodnie z warunkami opcji sprzedaży. Pozostaje droga sądowa, ale...
           Zgadzam się z sugestiami innych osób, że de facto cała działalność Socrates Investment jest podporządkowana finansowaniu Wspólnej Reprezentacji. Niestety wcześniej Secus (który chyba ze względów wizerunkowych postanowił się odciąć od pana Juzonia i tak powstała oddzielna spółka Socrates Investment) a później Sokrates Investment nie wykazali się przejrzystością i nie byli uczciwi w informowaniu o celu SKA IV.
           Niestety sytuacja jest trudna. Według mnie jedyną szansą odzyskania pieniędzy jest ewentualny sukces Wspólnej Reprezentacji w sporze ze Skarbem Państwa. Socrates ze względów wizerunkowych nie chce pewnie ogłosić niewypłacalności SKAIV (jako reprezentant wspólnej reprezentacji w sporze ze skarbem państwa) i proponuje re-alokację środków w tę inwestycję (Wspólna Reprezentacja). Nie ma gwarancji sukcesu i spór ze Skarbem Państwa może się ciągnąc bardzo długo, ale obawiam się, że to jedyna nadzieja..... Bedę wdzięczny za opinie.
              • Gość: vip Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.14, 08:58
               Historia pokazuje, że droga sądowa jest bardziej ryzykownym rozwiązaniem niż współpraca. Dlatego ważne jak się teraz zachowa Socrates - czy wreszcie pojawi się komunikacja na najwyższym poziomie? Brak komunikacji zabija biznes. Wspólna Reprezentacja ma sens, ale poniesie porażkę gdy inwestorów będzie się tak lekceważyć jak do tej pory. PREZESIE (!!) - zacznij zachowywać się i działać jak MĘŻCZYZNA!!
               • Gość: socrates.oszukani Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.14, 20:47
                Szanowni Państwo,
                prawdopodobnie tak jak ja jesteście w posiadaniu opcji sprzedaży wystawionej przez Socrates Investment. Być może spólka SKA IV nie osiągnęła założonego celu, ale opcja jest w dajszym ciągu w mocy i nie ma nic wspólnego z wynikiem SKAIV. Wystawiającym opcję jest Socrates a nie SKAIV. Tak wiec formalnie Socrates musi wywiązać się z obowiązku wykupu opcji, albo można zgłosić formalny wniosek o niweypłacalność firmy Socrates i doprowadzić do jej bankructwa. Ponieważ Socrates (p. Juzoń) gra o wysoką stawkę ze Skarbem Państwa (wspólna Reprezentacja) to do rozstrzygnięcia tego sporu nie może po prostu 'zniknąć'/ogłosić upałości. Niestety scenariusz może być taki, że po przegranej ze Skarbem Państwa Socrates znika i z nim nasze pieniądze. Dopóki to się nie zdarzyło można walczyć - podać Socrates do sądu i nagłaśniać sprawę na internecie (Facebook), w prasie i telewizji (np. Uwaga). Pytanie jak szybko sąd wyda wyrok, czy przed, czy po rozstrzygnięciu sporu Socratesa ze Skarbem Państwa? Jak wszyscy (którym Socrates nie wypłaca należności i przedstawia kolejne formy re-alokacji środków) wiemy Socrates jest mistrzem w odwlekaniu spraw w czasie. A opinię na temat szybkości i niezależnosci działania naszych sądów pozostawiam forumowiczom ;-)
                Czy warto złożyć zbiorowy pozew przeciw Socrates? Proszę o kontakt socrates.oszukani@gmail.com
                • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.14, 01:40

                 Fragment ze strony Wspólna Reprezentacja wspolnareprezentacja.pl/o-nas/o-nas

                 Ciekawe dlaczego od grudnia 2013 musiała powstać nowa spółka....przypominam, ze w przypadku SKAIV opcje początkowo wystawiała firma Secus. Później zobowiązania przejęła firma Socrates...a teraz nie wywiązuje się ze zobowiązań wynikających z opcji...
                 Niepowiązane sprawy (?)...ale pan Juzoń sam je wiąże proponując re-alokację środków w obligacje Wspólnej Reprezentacji. Ktoś tu balansuje na linie i to bardzo cienkiej.

                 A teraz Fragment....


                 Wspólna Reprezentacja to inicjatywa zrzeszająca osoby pokrzywdzone w procesie konsolidacji sektora elektroenergetycznego w latach 2009 – 2010. Celem Wspólnej Reprezentacji jest sądowe dochodzenie odszkodowań dla osób pokrzywdzonych i odzyskanie należnych im pieniędzy. Inicjatorem Projektu jest Socrates Investment SA, spółka, na czele której stoi Marcin Juzoń, finansista i menadżer z wieloletnim doświadczeniem.

                 Z początkiem grudnia 2013 roku rozpoczęła działalność nowa spółka – Wspólna Reprezentacja SA. Jej celem jest kontynuacja działań w zakresie odszkodowań od Skarbu Państwa z tytułu zaniżenia parytetu zamiany akcji podczas konsolidacji sektora energetycznego. Obecnie projekt realizowany jest tylko przez Wspólną Reprezentację SA.
                  • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.14, 22:06
                   rzeczywiście ta konkretna sprawa nie dotyczy nas bezpośrednio.
                   to co przyszło mi do głowy to kwestia tego kto ostatecznie będzie odpowiedzialny za opcje SKAIV - początkowo był to Secus, obecnie wystawcą jest Sokrates (prawdopodobnie obecnie niewypłacalny, ale zaangażowany w potencjalnie bardzo intratny spór ze Skarbem Państwa). Scenariusz może być taki, że pod koniec zobowiązania przejmie jakaś wydmuszka z której nie będzie czego ściągnąć gdy posiadacze opcji wejdą na droge sądową...tylko takie fantazje...
                   • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: 91.221.145.* 10.02.14, 18:47
                    UWAGA! znalazłem informację o nadzwyczajnym walnym zebraniu SKA IV

                    Zarząd Komplementariusza Spółki Socrates Investment Spółka Akcyjna IV SKA (Spółka) z siedzibą w Katowicach, wpisanej do Rejestru pod numerem 0000370474, zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) Spółki na dzień 5 marca 2014 r., na godz. 1130.

                    szczegóły w linku

                    www.imsig.pl/pozycja/2014/27/1526,SOCRATES_INVESTMENT_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA_IV_SP%C3%93%C5%81KA_KOMANDYTOWO-AKCYJNA
                    • Gość: j Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.14, 13:13
                     Witam!
                     Znalazłam wczoraj artykuł, w którym jest mowa o działaniach Wspólnej Reprezentacji:
                     www.ekonomia.rp.pl/artykul/532088,1088704-Seremet-uznal--ze-Grad-przekroczyl-kompetencje.html
                     Czy udało się komuś z Państwa odzyskać jakieś pieniądze od Socratesa?Ja niestety też jestem jednym z naiwnych "inwestorów", który teraz nie może odzyskać swoich pieniędzy.
   • Gość: j Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.14, 15:06
    Rozumiem, że wtedy być może akcjonariusze otrzymają od Was informacje na temat ich inwestycji. Kiedy natomiast posiadacze obligacji imiennych serii R (termin wykupu minął w październiku 2013) uzyskają jakieś konkretne informacje o terminie wykupu i pieniądze wraz z karnymi odsetkami, skoro p.Anna Jakubowska nic nie wie na ten temat, a na wezwania do zapłaty nie odpowiadacie?
    • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.gprs.as5628.telecom.sk 26.02.14, 19:19
     Podobnie ma się sprawa z opcjami wystawionymi przez Socrates Investment.
     W tym przypadku to zebranie SKA IV nie wyjaśni sytuacji, bo opcja nie zależy od kondycji SKAIV, ale od kondycji Socrates Investment. Socrates Investment nie reaguje na wezwania do realizacji opcji zgodnie z umową, co oznacza albo złą wolę, albo (chwilową) niewypłacalność firmy Socrates Investment. Stawia to pod dużym znakiem zapytanie wiarygodność firmy Socrates Investment także jeśli chodzi o pozostałe projekty (np. Wspólna Reprezentacja). Czy Skarb Państwa może poważnie traktować poważnie, a 'pokrzywdzeni' posiadacze akcji pracowniczych, czy mogą ufać firmie nie wywiązującej się ze swoich zobowiązań? Czy macie wrażenie, że są to pytania retoryczne?
     • Gość: świadomy inwestor Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.icpnet.pl 28.02.14, 10:22
      właśnie przeczytałem wszystkie posty w temacie. o dziwo jak na forum, z małymi wyjątkami, dyskusja przebiega dość rzeczowo, ale.. no właśnie jest jedno ale, o czym poniżej. piszecie drodzy inwestorzy, a raczej narzekacie na wasze inwestycje, a chyba wiecie, że wszystkie inwestycje o dużej stopie zawsze obarczone są dużym ryzykiem niepowodzenia i ładując gdziekolwiek kasę chyba sobie z tego sprawę zdajecie. plujcie sobie teraz w brodę, że inwestycja nie wychodzi albo się opóźnia a nie wylewajcie frustracji na forum. Nie bronię Socratesa, on przecież też chce zarobić i musi ryzykować i jedzie na tym samym wózku co wy. sam inwestuję i wiem że raz jest górka raz nie. Trzeba wypić piwo, którego się naważyło.
      • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.14, 10:36
       Nie do końca się zgdzam.
       Pana/Pani argumentacja byłaby OK, gdybyśmy byli posiadaczmi akcji i kropka. Sytuacja jest jednak inna.
       Socrates investment wystawił opcje na akcje IV SKA. Inwestor ma wybór, zatrzymać akcje albo skorzystać z opcji. Na wezwanie do realizacji opcji (zgodnie z umową) Socrates nie reaguje i to jest nie w porządku.
       Niektórzy forumowicze sugerują, że środki de facto poszły na finansowanie projektu 'wspólna reprezentacja', który jest jedynym rzeczywistym celem działana Socratesa. Różne inne projekty miały na celu jedynie 'sciągnięcie' pieniędzy z rynku. Inwestorzy byli wprowadzani w błąd, ponieważ inaczej przedstawiano im cel inwestycyjny - inwestycja w akcje spółek z rynku energetycznego. Nikt nie wspominał o sporze ze Skarbem Państwa w sprawie akcji pracowniczych.
       Podsumowując albo Socrates nie ma płynności finansowej na realizację swych zobowiązań (jest bankrutem?), albo wykazuje się złą wolą nie realizując zobowiązań wynikających z umów opcji.
    • Gość: gość Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.14, 21:52
     Dziś dostałem list z informacją o zmianie adresu firmy SECUS i reklamówkę zachęcającą do inwestowania w kilka funduszy Secusa. To jakaś kpina! Czy jeszcze jest ktoś naiwny chcący inwestować w produkty koleżków z Katowic?
     Od Socratesa na razie nic, czyli wszystko po staremu. Spodziewam się jednak, że niedługo dostaniemy komunikat z Walnego. Podejrzewam, że jak Socrates będzie trzymał swoje standardy i znów będzie to 'bełkot' z którego nic konkretnego nie będzie wynikać.
      • Gość: Wywiad gospodarczy Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.03.14, 10:56
       Perfekcyjnie i legalnie pozbawiono nas naszych pieniędzy. Dostajemy teraz propozycje inwestowania w instrumenty sygnowane Secus . Spółka ta w ogóle nie poczuwa się do zaistniałej sytuacji ,sugerując że to sprawa Socratesa.Zainwestujcie w kolejne produkty Secus a za pare miesięcy dowiecie się ze znów stworzono jakiegoś Socratesa II który przejął pieniądze i zobowiązania a raczej tylko pieniądze bo jak juz wiemy zobowiązan nie respektuje.Swietny sposób na zycie...A teraz będą nas stawiać pod scianą ,albo zrolujesz się we Wspólną Reprezentację albo połozymy spółkę. i wszystko zgodnie z prawem i z usmiechem na ustach.Secus dalej będzie powoływał się na swoje długoletnie i nieskazitelne działanie choć był juz wielokrotnie karany przez KNF..Kto pozwala takim spółką na kolejne emitowanie obligacji?..A co do Wilka z Wall Street, To Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.....))
       • Gość: vip Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.14, 12:09
        I dobrze mu z tym (wilkowi)... Prowadzi szkolenia (bynajmniej nie charytatywnie). :) Miałem wejść w obligacje Wspólnej Reprezentacji, ale według mnie za duże ryzyko. Nie lubię tracić kontroli na swoich inwestycjach. Napisałem maile do kilku osób z tego forum i nie dostałem żadnej odpowiedzi. To też jest dziwne. Oceniam, że ryzyko w inwestycję w WR wynosi około 70%, głównie przez Skarb Państwa, który może skutecznie odwlekać ew. wypłaty i odszkodowania. A w inwestowaniu pieniądz musi PŁYNĄĆ! Bez tego nie ma zysków! Na razie widzę totalny zastój!! Bezpieczniejsze w tym momencie są inwestycje w Rosji. Niestety!
        • Gość: inwestor Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.icpnet.pl 17.04.14, 13:13
         Pozdrawiam fanów hitów kinowych, ale to nie to forum.
         Ja kupiłem (i to po raz któryś z rzędu) i uważam, że to dobra inwestycja.
         obligacje SP i lokaty bankowe są na żenująco niskim procencie i już wiadomo, że RPP nie zwiększy stóp procentowych do końca roku.
         Obecnie z banków można wyszarpać 2-3% , wszystko powyżej ma gwiazdki, typu: „nowy kapitał” „tylko do 10 000” „tylko na 3 miesiące” „pracuje tylko w dzień’ (aż strach pomyśleć co robi w nocy :-)
         Jak odejmiemy 19% belki i inflacje to wychodzi ZERO albo jakieś grosze
         OK., ktoś powie „ryzyko”
         Panie które założyły to forum już są już dawno spłacone.
         … jedynym ryzykiem było co ?? … że dostaliśmy kapitał z zyskiem trochę później (ja też, bo tez inwestowałem w tamten produkt, a za opóźnienie tez dostałem dodatkowe odsetki)
         No dla mnie super
         Chcecie po roku dostać zero na lokacie lub dodatkowo stracić zrywając ją wcześniej - to idźcie do pierwszego napotkanego banku.
         Ja chce zarobić – więc inwestuje w te obligacje, bo innej opcji na taki procent nie widzę.
  • Gość: Wywiad gospodarczy Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.05.14, 22:43
   Szanowni Panstwo,jak widać daremne są nasze próby odzyskania pieniędzy.Wzywam wszystkich,zgłaszajcie temat mediom ,gazety TV to są działania bez kosztowe jesli nie mozemy odzyskać pieniędzy to przynajmniej popsujmy im reputację której i tak juz nie maja. Zainteresujcie lokalne i krajowe media na Śląsku ,Mazowszu wszędzie gdzie mieszkacie. Zbliżają się wybory ,wiadomo politycy moze w niczym nie pomoga ,ale jak zwietrzą jakąś korzyśc dla siebie to podchwyca temat, to MOŻECIE ZROBIĆ,rozpętajcie burzę nie dajcie się prowadzić na żeś jak bezwolne barany,Super Ekspres tylko czeka na takie tematy ,poważniejsze tytuły też. Nie ma ludzi nietykalnych. Nie wierzcie że jak będziecie cicho to dostaniecie pieniądze.!!
  • 6greg Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 31.07.14, 18:46
   Panie które zalozyly forum są juz dawno spłacone ,choc miały termin realizacji inwestycji wiele pózniejszy niż większośc Panstwa. I bardzo dobrze że choc im udało się wyrwać pieniądze od tych pseudo biznesmenów,tylko pytam się jaka jest polityka spłaty naleznosci spółki Socrates. Czy wyplaca się pieniądze ludziom którzy glosniej kszyczą i maja jakieś argumenty, haki, nie przestrzegając harmonogramu spłat.Totalny burdel...!!!!
    • 3pit Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 23.04.15, 09:43
     witam czy komuś kończy się w kwietniu okres inwestycji w obligacje w tej firmie ? Chciałbym zebrać jak najwięcej osób gdyż zauważyłem iż odzyskanie pieniędzy nie będzie taką prostą sprawą . Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o wiadomość Lakopiotr@interia.pl
     • poszkodowanypge Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 08.05.15, 09:44
      Jakiś czas temu na stronie wspólnej reprezentacji pojawiła się informacja, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, są odwieszane sprawy o odszkodowanie. Pierwsza sprawa jak pisze Wspólna Reprezentacja odbędzie się 21 maja 2015r. o godz. 9:40 w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Co ważne, posiedzenie jest otwarte dla publiczności, także można jechać i zobaczyć posiedzenie na żywo. Sprawa ważna dla wszystkich - dla tych, którzy chcą odszkodowanie i jak i dla inwestorów. Warto zadzwonić do sądu i dopytać szczegóły.
     • poszko-dowana Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 13.07.15, 20:35
      W prokuraturze Okręgowej w Katowicach toczy się postępowanie ws. Socratesa i Wspólnej Reprezentacji nr sygn. VI Ds 49/13 Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej. Katowice, ul. W.Stwosza 31. składanie doniesień o popełnieniu przestępstwa i nagłośnienie w mediach to może przynieść efekt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: mark Spłata zobowiązań. IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.14, 14:43
   Dostałem informacje od firmy Socrates, że nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań do chwili wyroku TK. Oznacza to, że w przypadku niekorzystnego wyroku wypłaci nam ZERO. A w korzystny wynik przy dzisiejszych realiach nie bardzo wierzę. W tech chili firma Socrates robi wszystko, aby przeciągać sprawę wypłaty.
  • poszko-dowana Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. 09.07.15, 01:40
   Pieniędzy nie ma i nie zapowiada się żeby były. Radzę zgłaszać podejrzenie dokonania przestępstwa do Prokuratury w Katowicach są już wszczęte postępowania, im więcej tym lepiej. Jeśli ktoś ma odwagę iść do mediów to zapraszam: danutaporaj@wp.pl są już chętni, a media mają powera.
  • Gość: AmerginMacEccit Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: *.multimo.pl 29.03.17, 23:03
   Niestety nie jest Pani jedyną osobą poszkodowaną w ten sposób przez spółkę Socrates. Pewnie wpłaciła Pani pokaźną kwotę, a zostały Pani zobowiązania, podczas gdy spółka przestała wypłacać zobowiązania wobec klientów. Myślę, że wspólnymi siłami odzyskamy środki chociaż od zapadalności np. obligacji minęło już kilka lat.

   Pozdrawiam m.calka82@yahoo.pl
   • Gość: Marek Re: ostrzeżenie - Socrates Investment S.A. IP: 195.43.67.* 08.06.17, 16:37
    Moje nazwisko Marek Mika. Również nabyłem akcje początkowo SECUS Investment Fundusz Pożyczkowy. w liczbie 15 akcji serii E, za kwotę prawie 80.000PLN. Przez pierwsze chyba dwa lata przysyłali raporty z Walnych Zgromadzeń, płacili dywidendy...potem przestali zarówno przysyłać jak i płacić. Akcje nabyłem za namową ich ówczesnego agenta Adama Bubaka.
    W umowie była gwarancja co najmniej 10% odsetek. Po 2013 przestali się mną generalnie interesować. w roku 2014 mieli dokonać wykupu własnego tych akcji. Pisemnie potwierdzili wartość na ponad 100.000PLN
    mój mail to mika@cyberia.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka