Dodaj do ulubionych

Własny sklep zielarski

16.04.15, 18:54
Witam,

Czy ktoś z Was może mi doradzi jak założyć sklep zielarski ? Niedługo kończę kurs z zielarstwa, ale nie bardzo wiem, od czego zacząć sam sklep. To znaczy mam już upatrzone lokum w dobrej lokalizacji, ale nie wiem, co dalej... Mam niewiele pieniędzy na towar i brak kontaktów oraz wiedzy o tym, co najlepiej zamówić. Dlatego też chciałbym swoje środki zainwestować jak najlepiej. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki o tym, jak otworzyć i uruchomić sklep zielarsko medyczny w skuteczny sposób.

Pozdrawiam,
Wojtas
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Własny sklep zielarski 06.05.15, 15:32
      Zapomnij, jeśli lokum nie jest twoje. Czynsz cię zje. Do tego zatowarowanie. Przejrzyj fora np. o zdrowiu, o jakie zioła i specyfiki ludzie pytają najczęściej i skompletuj listę. Poszukaj hurtowni w pobliżu, popytaj, jaka jest minimalna ilość do zamówienia, oblicz, ile czasu potrzeba, byś np. dostał zamówiony lek sztuk jedna na następny dzień.
      Najlepiej jest mieć własny lokal, bo wtedy możesz przetrwać początki. Jeśli nie masz odłożonej kasy na roczny czynsz i do tego kasy na towar, to przemyśl koncept, może wbiłbyś się na allegro ze sprzedażą lub np. na olx.pl?
    • pomocwmarketingu Re: Własny sklep zielarski 22.05.15, 13:46
      Obecnie jest bardzo trudny rynek na wszelkiego rodzaju sklepy stacjonarne. Niewielki procent sklepów daje radę przetrwać pierwszy rok działania. Koszty rozkręcenia są bardzo duże bo oprócz czynszu za lokal, umeblowania, kasy fiskalnej, Vatów, podatków, ZUS, zatowarowania będziesz musiał dotrzeć do klientów. czy otwierasz biznes w dużym mieście? Do jakich klientów chcesz dotrzeć? Czy ustaliłeś już kanały dotarcia? W jaki sposób chcesz reklamować swoje miejsce tak aby klienci do ciebie trafili? Czy zamierzasz też otworzyć sklep internetowy? Czy znasz już swoich dostawców i wiesz, który z nich jest najtańszy i najlepszy?
      Pytań jest wiele i to nie są wszystkie, powinieneś zrobić biznes plan i np. marketing canvas model a także design thinking wtedy zobaczysz czy jesteś przygotowany merytorycznie a także finansowo na biznes. Wiedza o zielarstwie to o wiele za mało żeby otworzyć dobrze prosperujący biznes. Trzeba mieć wiedzę biznesową i marketingową.
      Pozdrawiam i życzę sukcesów
      Ania
      • wandotroll2 Re: Własny sklep zielarski 08.09.15, 11:21
        Nie lubię marketingowego bełkotu, ale z jednym się zgodzę.

Można zrobić doskonały biznes na ziołach nie mając o nich bladego pojęcia,
        natomiast wątpię by dało się zrobić dobry interes na ziołach, nie mając pojęcia o biznesie...
      • dialoginho Re: Własny sklep zielarski 07.11.15, 20:14
        Hej,

no już czwarty miesiąc prowadzę sklep. Na razie nie jest najgorzej.
        Mam dużo do nauki, bo trzeba wiedzieć, co się sprzedaje klientom i na jakie dolegliwości.
        Jakbyś szukała wsparcia w tym temacie, to polecam Grupę Guardia Vita
        • Gość: Maciej Re: Własny sklep zielarski IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.16, 18:16
          Witam,

Również myślę nad otwarciem sklepu zielarskiego i skorzystania z pomocy Grupy Guardia Vita. Chcę się z nimi skontaktować po świętach i zobaczę co z tego wyjdzie. Samemu niestety ciężko jest rozkręcić taki biznes :-/ Jeżeli to możliwe, to byłbym wdzięczny za jakieś info odnośnie tej grupy, bo w necie po za oficjalnymi informacjami ciężko o jakieś opinie. No i ogólnie ciekaw jestem jak teraz się Panu powodzi? Warto się za taką działalność zabierać? Będę wdzięczny za odpowiedź :-)
    • kromed Re: Własny sklep zielarski 06.11.15, 12:36
      Tekst linka

Witam,
      jeśli masz już skończony kurs (co jest podstawą do rozpoczęcia działalności tego rodzaju) musisz pomyśleć nad lokalem. Nie chodzi tylko o lokalizacje ale również o koszt wynajęcia jeśli lokal nie jest twój. Nie może być za drogi bo koszty będą zbyt wysokie (wynajem+media+ZUS+podatki+wyplata dla Ciebie itd.). Marże nie są zbyt wysokie i trzeba mieć duży obrót żeby coś zarobić. Sprawdź też konkurencje w mieście czy nie jest jej za dużo i w jakiej formie są te sklepy (czy uda Ci się z nimi wygrać obsługą, jakością przy podobnych cenach). Oczywiście nie tylko sklepy zielarskie są Twoją konkurencja ale także sklepu ze zdrową żywnością czy sklepy Eko ( bardzo dużo asortymentu powiela się w zielarskich z tymi ze zdrowej żywności ). Co do zatowarowania sklepu zależy to też od miasta ( im miasto biedniejsze to drogie produkty na których jest większy zarobek nie będą się łatwo sprzedawały, trzeba dobrać półkę cenową do głębokości portfela potencjalnych klientów). Jest wielu producentów na rynku którzy produkują te same produkty w różnych cenach (im mniej znany producent tym niższa cena). Kontakty do hurtowni znajdziesz w internecie, podzwoń i porównaj cenniki. Duży problem z asortymentem to dość krótkie daty przydatności do spożycia. Jeśli źle dobierzesz towar to cześć towaru zanim go sprzedaż może się przeterminować. Musisz się nastawić na dokładanie przez pierwsze miesiące ( nawet rok ) do interesu więc żeby przetrwać kasa odłożona na czynsz (min. pół roku musi być bez tego nawet nie zabieraj się za otwieranie bo popłyniesz) musisz mieć. Jeśli kończysz kurs i nie masz żadnych kontaktów do hurtowni itd, to wybrałeś kiepską firmę która pewnie daje tylko papierek a nic nie nauczy i nie pomoże przy pierwszych krokach.

Pozdrawiam
      Sebastian
    • reklamowy123 Re: Własny sklep zielarski 09.02.17, 13:57
      Przy założeniu sklepu warto pomyśleć o materiałach reklamowych - na pewno przyda ci się logo wizytówki czy nawet strona www, a może nawet sklep online. Polecam www.whiteart.pl - specjaliści od wizerunku
    • Gość: Magda_5765 Re: Własny sklep zielarski IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.19, 15:30
      Polecam franczyzę GreenPort (greenport.pl/), to sieć sklepów zielarskich w Polsce oraz zielarska hurtownia internetowa, mają nawet swoją gazetę także z reklamą/promocją wszystko w porządku. Temat kosmetyków naturalnych, ziół teraz jest mega popularny. Dobre warunki współpracy, także polecam z czystym sumieniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka