Dodaj do ulubionych

Jak reklamować firmę?

11.07.15, 19:53
Dzisiaj najlepszą formą reklamy jest Google Adwords, później Facebook i jeszcze Youtube, jeśli chodzi o media internetowe. Są to trzej giganci i warto być i tu i tu i tu i z wielu reklam czerpać klientów.

Jeśli twój klient jest w starszym wieku, bo np handlujesz "aparatami do słuchu" to takich ludzi raczej nie spotkasz na Facebooku.

Wtedy lepszym źródłem będzie działanie offline np. pisząc artykył w gazecie, gdzie wymieniasz same korzyści jakie ma twój produkt i na końcu zostawiasz nr tel, gdzie można zamówić.

A ty skąd pozyskujesz klientów?
Obserwuj wątek
  • wojtekt4 Re: Jak reklamować firmę? 15.07.15, 11:30
   W sumie dużo zależy od branży, ale moim zdaniem każda firma powinna posiadać stronę internetową. Nawet, jeżeli reklamuje się aparaty słuchowe, przecież starsi ludzie zazwyczaj nie robią zakupów sami, tylko pomagają im w tym dzieci albo wnuki, którzy korzystają z Internetu. Podstawa to obecność w mediach społecznościowych, w niektórych przypadkach sprawdzą się też kampanie za pośrednictwem platformy serwersms.pl oraz mailing. Duże możliwości daje też marketing treści, to bardzo dobry kanał promocji, który ciągle zyskuje na popularności.
  • em-ku Re: Jak reklamować firmę? 05.01.16, 11:39
   a ja poza standardową reklamą w Internecie korzystam z serwisów ogłoszeniowych np. www.oferty-biznesowe.pl lub www.info-przetargi.pl Codziennie na skrzynkę e-mail dostaję porcje aktualnych ogłoszeń, przetargów, zapytań ofertowych i innych z mojej branży. Kilka razy udało się znaleźć ciekawe oferty i nawiązać długotrwałe relacje biznesowe. Polecam spróbować, tym bardziej że jest miesięczny darmowy okres testowy.
  • maniekk166 Re: Jak reklamować firmę? 24.02.16, 15:43
   Wiele zależy też od profilu firmy, w niektórych przypadkach świetnie sprawdza się reklama filmowa. Dobrze i ciekawie zrobiony film potrafi przyciągnąć nowych klientów. To jedna ze skuteczniejszych form reklamy.
  • diru Re: Jak reklamować firmę? 01.03.16, 23:17
   najlepszą adwords? raczej nie. Długoterminowo najlepszą w internecie zawsze będzie SEO (pozycjonowanie). Jak ktoś chce się przekonać to niech się odezwie do Bartka (www.bartoszkoplin.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/). Nie wiem tylko oczy ciągle przyjmuje nowe zlecenia...
  • firmazzasadami Re: Jak reklamować firmę? 03.03.16, 09:51
   Polecam program Firma z zasadami. To przestrzeń biznesu i życia w której fundamentem są ludzie kierujący się nadrzędnymi wartościami , tj. dobro, uczciwość, pogoda ducha i szacunek dla drugiego człowieka. Członkom programu nadawany jest certyfikat "Firma z zasadami". Posługiwanie się certyfikatem uwiarygadnia działalność przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.firmazzasadami.pl.
  • alass91 Re: Jak reklamować firmę? 19.04.16, 21:51
   Moim zdaniem skuteczną reklamą jest pozycjonowanie stron www.nowapozycja.pl/pozycjonowanie-stron.html Mam swój sklep internetowy i głównie promuję go poprzez pozycjonowania , marketing szeptany, prowadzę też fanpage. Taka reklama należy do najtańszych, a efekty są zadowalające.
  • dovado123 Re: Jak reklamować firmę? 12.12.17, 04:07
   Najskuteczniejszą formą reklamy w dzisiejszych czasach jest reklama u lidera opinii-blogera. Ogólnie mówiąc nie polecałabym firm/agencji bo to straszni naciągacze na niekoniecznie skuteczne usługi. Osobiście mogę polecić blogera który nie bierze dużo za reklamę a ma zasięgi liczone w setkach tysięcy ludzi. Mam nawet do niego kontakt e-mailowy (dovado123@gmail.com), jak coś można do niego śmiało pisać.
  • asiakracja Re: Jak reklamować firmę? 16.07.20, 08:18
   Ważną kwestią jest śledzenie tego, co mówią o twojej marce i reagowanie na wszelkie kryzysy. Na spotkajbiznes.pl/zarzadzanie-kryzysem-w-firmie-polityce-komunikacji-jakie-mozliwosci-gdzie-szukac-pomocy/ zostało to dokładniej opisane, są też wskazówki, gdzie szukać pomocy w takich sytuacjach.
  • lembicz Re: Jak reklamować firmę? 26.10.20, 14:51
   Do każdej grupy odbiorców powinno się dobierać strategię marketingową indywidualnie. Wiadomo, że najlepiej działać na wszystkich możliwych frontach (zwiększa się szansa pozyskania klienta), ale jedne media reklamowe sprawdzą się lepiej, a inne gorzej.

   Moja znajoma w promocji swojego biznesu korzysta wyłącznie z Facebooka i jej to w 100% wystarczy. O marketingu piszę na swoim blogu Lembicz.pl ale ma dopiero kilka miesięcy więc jeszcze nie ma tam jakieś porażającej ilości artykułów.
  • lembicz Re: Jak reklamować firmę? 05.11.20, 06:10
   To jaka forma reklamy będzie najlepsza dla danego biznesu, wynika po przeprowadzeniu analizy i opracowania strategii marketingowej. Nie można z góry zakładać, że jedna forma reklamy lepiej się sprawdzi od drugiej. Właśnie dlatego przeprowadzam najpierw z klientem konsultacje z których wynika co chce osiągnąć, w jakim czasie i jakim budżetem dysponujje.
  • Gość: Hils Re: Jak reklamować firmę? IP: 185.97.16.* 07.11.20, 11:06
   Firmę powinno się reklamować na wiele sposobów

   Założenie dobrze prosperującej oraz szybkiej strony internetowej - powinna działać koniecznie na urządzeniach mobilnych bo obecnie większość osób szuka usług na telefonach czy tabletach
   google ads
   jak rownież prowadzenie profili na facebooku czy instagramie, szczególnie, ze obecnie praktycznie każdy ma profil na jednym z serwisów społęcznościowych.

   Polecam kontakt z tą agencją

   shineonagency.pl/media-spolecznosciowe/

   Zajmują się reklamą w serwisach społecznościowych. Powinni doradzić najlepsze rozwiązania.
  • ciutzapuszysta Re: Jak reklamować firmę? 12.11.20, 12:27
   W ciągu ostatnich kilku miesięcy, w związku z covidem, dużo się na rynku zmieniło. Nawet te branże, które wcześniej uważały, że da się zbudować firmę wyłącznie stacjonarną np. restauracje, teraz przenoszą się do internetu. To tam szukają klientów, którym dowiozą posiłki. Oczywiście - w zależności od branży - można postawić na reklamy w mediach społecznościowych lub w wyszukiwarkach. Albo i tu i tu. Prawda jest jednak taka, że sektory gospodarki, w których można się odciąć od działalności w internecie robią się niszowe.
   ---------------------
   pozycjonowanie stron internetowych/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka