Dodaj do ulubionych

Etat, własna firma, franczyza - co lepsze?

IP: *.play-internet.pl 10.12.15, 13:49
cenabiznesu.pl/-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-co-wybrac
Obserwuj wątek
    • aximmaxim Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 29.12.15, 12:38
      Moim zdaniem jeżeli mamy możliwość to warto rozwijać jednak własną firmę, albo na własny rachunek, albo we franczyzie. Własna firma daje szansę na to, że się po prostu więcej zarobi. Ja ze znajomym chcę wejść we franczyzę Mail Boxes. Właśnie jesteśmy umówieni na spotkanie w grudniu jeszcze. Zainteresowała nas ich oferta.
      • stand80 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 02.02.16, 15:37
        Widziałem ich punkty za granicą, sam korzystałem nawet z jednego, jak nadawałem paczki z pobytu w hiszpanii. Korzystałem też z punktu w grodzisku mazowieckim. Usługi fajne, i dla firmy i dla normalnego faceta, jak ja. Specjalistą w biznesie nie jestem, ale wydaje mi się, że to dobry pomysł na biznes i franczyzę.
    • bidon99 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 02.02.16, 19:08
      własna firma i to na dwa fronty. ja otworzyłem sklep z piercingiem i do tego usługi w tym zakresie a jednocześnie z uwagi że nie za wiele się to sprzedaje rzeczy to w internecie plus różne ozdóbki itd czy męskie czy damskie. sam wszystko masz pod kontrolą itd. z racji że mam dużo zamówień i całkiem w poządku obroty, a za wysyłkę kurierem płacę tylko dyszkę od zlecenia mając sendego, to robię często dni darmowej dostawy i w kij ludu się na to pisze. trzeba dobrze się zastanowić i można dobry biznes rozkręcić.
    • karambol55 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 20.02.16, 11:04
      Wszystko zależy od człowieka, jeśli chcesz się angażować i pracować ciężko na siebie to oczywiście firma/franczyza. Jeżeli dużo dasz od siebie to i dużo zarobisz.
      Ja polecam franczyzę www.piramidpizza.pl/ . Mały nakład pieniężny a zwroty mogą być naprawdę konkretne.
    • telimenaaa Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 27.03.16, 11:20
      Jak posiada się dobry pomysł na biznes, to wydaje mi się, że najlepiej pracować na własny rachunek, chociaż w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, że jest to praca praktycznie bez urlopów, przynajmniej przez pierwszy rok. Poza tym trzeba wydać sporo pieniędzy na reklamę. Jeżeli będziecie potrzebować narzędzia do usprawnienia komunikacji, zerknijcie na serwersms.pl - system umożliwia masową wysyłkę powiadomień sms, które dają wiele możliwości. System jest przyjazny, niedrogi, można go bez problemu skonfigurować ze stroną internetową.
    • barbi90 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 29.03.16, 13:11
      franczyza to dla mnie nadal trochę jak etat. wolę pracować nad własną marką jeśli już nie mówiąc już o tym że nie wiadomo jakie haczyki zastosuje franczyzodawca, szkoda energii i kasy żeby inwestować w coś na czym najiwięcej i tak zarobią "ci na górze'
    • catblack45 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 01.04.16, 10:32
      Do założenia własnego biznesu potrzeba mieć nie dość, że szereg praktycznych umiejętności zarządczych, strategicznych i logicznych, to jeszcze trzeba mieć konkretny pomysł i chęć dążenia do ostatecznego celu. Wiele ludzi rzuca się na zakładanie firmy, nie znając podstaw albo nie mając wiedzy o mechanizmach biznesowych. Dlatego też wiele z nich upada, bo wzięło się za coś, do czego nie ma się predyspozycji.
      Jak się myśli o własnej firmie, najlepiej jest najpierw załapać się na etat bliski planowanej działalności, żeby sprawdzić w praktyce, na czym to polega, jakie są warunki - wiele się można dzięki temu nauczyć i sprawdzić, czy nadajemy się do tej konkretnej branży. Wiadomo, że nie jest łatwo znaleźć teraz pracę, ale warto przeprowadzić gruntowne badania i analizy, zanim porwiemy się na coś, co będzie można określić potem jako "z motyką na słońce".
      A co do franczyzy to mnie się zdaje, że to najgorsza opcja z wszystkich trzech.
    • joanna.d.p Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 11.05.16, 18:58
      Jestem kobietą i jak to w życiu bywa ryzyko związane z rozpoczęciem własnej działalności nie dawało mi spokoju. Mowa tu o nie małym kapitale, który trzeba zainwestować. Od zawsze interesowała mnie gastronomia no i kontakt z ludźmi. Rok temu udało mi się natafić na super ofertę Holly Powder a teraz mam świetny lokal przynoszący zyski. Niezwykle pomaga marka, pomysł na prowadzenie biznesu i wsparcie doświadczonych przedsiębiorców. Jak ktoś lubi kucharzyć i myśli o prowadzeniu punktu to polecam hollypowder.pl/franczyza/
    • marekmagns Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 15.06.16, 15:03
      Mam od ponad dwóch lat franczyzę Sklepu Reklamowego i powiem, że na początku to była masakra 3 miesiące ciężkiej roboty potem kolejne 3 miesiące ciężkie i w końcu... bum balonik pękł, klientów zaczęło przybywać w moim niewielkim mieście. W tej chwili nie zamieniłbym ich franczyzy chyba nawet na franczyzę orlenu czy mcdonalda... no może tego ostatniego tak gdybym miał wolny milion - a tak poważnie to dzisiaj mam ten sklep 2 lata i 5 miesięcy i polecam każdemu kto chce do czegoś dojść ciężką pracą a nie siedzieć wygodnie i czekać.
    • poleca.to Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 18.08.20, 18:40
      Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty franczyzowej. Portal branżowy z ogólnopolską aplikacją mobilną oraz mediami społecznościowymi - TwojeMiasto.poleca.to. Pomagamy lokalnym przedsiębiorcom.
      Prezentujemy ofertę firm, lokalne kupony rabatowe oraz karty lojalnościowe w aplikacji mobilnej. W portalu, który ciągle rozwijamy znajduje się automatyczny moduł wiadomości pobierający informacje z każdej lokalnej strony internetowej oraz moduł lokalnych wydarzeń. Niska opłata licencyjna i abonamentowa.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: twojemiasto.poleca.to
    • luizakot2 Re: Etat, własna firma, franczyza - co lepsze? 05.12.21, 13:00
      Ja postawiłam na własną firmę. Etat i franczyza zdecydowanie nie są dla mnie, tu i tu trzeba dopasować swoje działania do wymagań innych. Nie ukrywam , że prowadzenie własnego biznesu nie należy do najłatwiejszych. Dlatego bardzo cieszę się, że udaje mi się znaleźć coraz to nowe rozwiązania ;) Moim najnowszym odkryciem jest cashdirector.com/ Jest to wirtualny menadżer finansów, który pomaga mi uporządkować i zautomatyzować wiele działań ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka