Dodaj do ulubionych

Zgłoszenie najmu drugiego mieszkania

10.02.20, 15:18
Szanowni Państwo!

Wynajmuję już jedno mieszkanie I odprowadzam podatek (ryczałt). Byłbym zainteresowany zgłoszeniem drugiego mieszkania do wynajmu. Podobno wystarczy po prostu wpłacić podatek za drugie mieszkanie. Pytanie, czy istnieje duże ryzyko, że wzbudzi to zainteresowanie Urzędu Skarbowego. W sumie najem będzie poniżej 2000zł/mc.

Dzięki za info
Obserwuj wątek
  • obrotowy cd. Zgłoszenie najmu drugiego mieszkania 12.02.20, 00:07
   anonim22222 napisał(a):

   > Szanowni Państwo!
   Pytanie, czy istnieje duże ryzyko, że wzbudzi to zainteresowanie Urzędu Skarbowego. W sumie najem będzie poniżej 2000zł/mc.


   moze wzbudzic.
   placisz podatek ryczaltowy, ale przy drugim mieszkaniu moze byc podejrzenie, ze nalezy sie tez podatek dochodowy.

   najprosciej skontaktowac sie z wlasciwym urzedem skarbowym.


  • r.emik Re: Zgłoszenie najmu drugiego mieszkania 17.02.20, 17:39
   To zależy od indywidualnej sytuacji i od tego czy potrafisz uzasadnić zastosowanie ryczałtu. Duże znaczenie ma więc to - mówiąc wprost: skąd masz kolejne mieszkanie na wynajem. Jeśli je np. odziedziczyłeś, ale mieszkasz w innym, niejako naturalną konsekwencją jest to, że chcesz je wynająć, bo go nie potrzebujesz. Upewniłbym się jednak w urzędzie co w sytuacji, gdy kupujesz mieszkania de facto pod inwestycję - na wynajem. Oczywiście tu też można rozważać cel np. kupujesz dla dziecka wcześniej, bo teraz Cię na nie stać, a nie wiadomo co będzie za kilka-, kilkanaście lat, ale dziecko jest obecnie za małe, aby w nim samodzielnie mieszkać... Wydaje mi się, że wysokość czynszu nie ma tu większego znaczenia, jeśli jest to cena rynkowa.
   --------------------------
   kabiny hpl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka