Dodaj do ulubionych

Komentuje Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej ...

IP: *.net 10.11.04, 09:13
Dlaczego mam płacić za interpretacje przepisów podatkowych? Czy Urzędy Skarbowe to prywatne firmy czy urzędy użyteczności publicznej? Jeszcze chwila i jak będę składał zeznanie i się spytam o rubryczkę N347 to mi każą zapłacić 20zł.
Obserwuj wątek
    • Gość: Nadworny Błazen Ile kosztują buble prawne? IP: 202.155.167.* 10.11.04, 13:21
      Ile czasu i pieniędzy idzie na bezproduktywne użeranie się z fiskusem. Przepisy
      w Polsce powinny być napisane po polsku! To znaczy tak aby normalny człowiek po
      maturze był je w stanie zrozumieć.

Z chęcią zapłacę połowę tego co muszę zapłacic księgowemu i prawnikowi za
      wiążącą interpretacje, byle tylko nie zatrudniać ich obu i dostawać niewiążące
      opinie prawne.
      • Gość: Alice Re: Ile kosztują buble prawne? IP: *.c153.petrotel.pl 10.11.04, 17:38
        Uważam, że każdy podatnik ma prawo do bezpłatnego dostępu do informacji za co i
        ile ma zapłacić podatku i jakie ulgi może wykorzystać. Informacje powinny być
        udzielone na piśmie i w odpowiedzi na pismo- bez możliwości spotkania
        osobistego urzędnika z petentem.Pismo zaś powinno stanowić glrjt żelazny-
        odpowiedzialność za błędy wynikające z zachowania się podatnika zgodnie z
        zaleceniami urzędu powinien ponosić urząd.
        Uważam ,że wszelka odpłatnośc za dokumenty, wymiany tychże jest złodziejstwem.
        To nie obywatelom są one potrzebne do szczęścia, tylko państwu, na które łoży
        każdy z nas. Więc dokumenty typu akt urodzenia , dowód, paszport powinien być
        bezpłatny. Jakim prawem musze płacić 30 czy 700 zł za wymianę dobrego, nie
        zniszczonego dowodu czy prawa jazdy a oprucz tego jeszcze znaczek skarbowy za 5
        zł. Coż to za bzdura! Państwo w taki zakamuflowany sposób zarabia na nas
        ogromne pieniądze.
    • Gość: Piotr opłaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 20:53
      ...dokładnie. Nie dalej jak dziś musiałem zapłacic 70 kilka złotych za wymianę
      papierowego prawa jazy na plastikowe. Robię to tylko dlatego, że tak wymaga ode
      mnie moje państwo swoimi bzdurnymi przepisami. To nie moja wina, że ktos
      wymyślił sobie, że od stycznia 2005 mam mieć plastik w kieszeni i on jest tylko
      ważny. Zdałem egzamin otrzymałem PJ i nie ma powodów aby mi je odebrać a
      JEDNAK, dotychczasowe będzie nie ważne! No chyba że zapłacę w/w kwotę. Powie
      ktoś że PJ nie jest do życia potrzebne. Nie masz kasy to nie płać i miał nie
      będziesz. No tak. Racja. Tylko, że ja juz raz zapłacilem! Dokument który wydano
      mi 13 lat temu jest w b dobrym stanie i nie wymaga wymiany. To kaprys polityków
      (urzędasów, wszystko jedno). Co za dziwny kraj. W USA dla przykladu każdy
      wypuszczony do obiegu banknot bez wzgledu na datę druku zachował swoja ważnosc.
      Masz banknot o nominale 1USD z 1900 roku to bez problemu możesz nim zapłacić w
      sklepie i nikt nie odeśle cię abyś sobie WYMIENIŁ bo juz "nie aktualne".
      Pomijam oczywisty fakt dużo większej wartosci kolekcjonerskiej takowego. W
      naszym kraju co rusz coś się wymienia (lobby takie i owakie mocno naciska) a my
      szaraczki musimy za to bulić. Tfu!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka