Dodaj do ulubionych

Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bielizną?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 14:45
Tak orientacyjnie ile?
czy moze mi ktos doradzic na jakich zasadach one dzialaja? chodzi mi o to czy
wszystko rejestruję tak jak przy tradycyjnych sklepach.
wiem ze gotowe witryny mozna kupic za juz od 300zł, czy jest to oplata
jednorazowa czy tez co roku jest jakis "abonament?" czytalam tu na tym forum
ze lepiej jest zrobić /lub komus zlecić profesjonalną stronę ze sklepem a nie
brac gotowego projektu.
jesli się orentujecie napiszcie.
Obserwuj wątek
    • agusia.p1 Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz 16.03.05, 10:58
      Hej!
      Wszystko zależy na jakich zasadach chcesz ten sklep otworzyć, czy towar
      będziesz miała u siebie czy w miarę jak będą spływać zamówienia będziesz się
      zaopatrywać w hurtowni. Jeszcze jedna ważna sprawa przy ubraniach to
      rozmiarówka. Wiąże się to ze zwrotami...bo przecież oglądać bieliznę a
      dopasować ją do już dwie różne sprawy. Jeżeli chodzi o sklep to kupowanie
      gotowych witryn sklepowych mija się z celem(ale to tylko moje zdanie). W każdy
      biznes trzeba zainwestować...w biznes internetowy trzeba zainwestować kupująć
      profesjonalny sklep...najlepiej na zamówienie...drugą sprawą jest reklama...bez
      reklamy ani rusz w intencie...no i ważne jest także pozycjonowanie
      strony...czyli umieszczeni jej jak najwyżej w wyszukiwarkach...
      Nie jest to wszystko takie kolorowe na jakie wygląda..ale wszystko jest do
      zrobienia...pozdrawiam Agusia.P
      • Gość: Mario Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 20.03.05, 11:57
        a co tu sie znac?? zlec sklep dla jakies firmy to bedzie koszt ok 1500-3000 ale
        wykonaja ci sklep to pod przyslowiowy klucz tak jak ty chcesz.Jak juz ktos
        wspomnial mozna skorzystac z darmowego sklepu ale niesie to za soba
        ograniczenia.Koszt domeny nie przekroczy 100zl rocznie,serwer 100-150zl rocznie?
        potem tylko reklama i witamy w biznesie.
        -co do wykonawcow sklepow poszukaj najlepiej u siebie w miescie kogos kto ma
        biuro itp,porownaj kilka ofert,i wybierz najlepsza.Jesli szikasz wykonawce w
        necie musisz uwazac na oszustow a jest ich nie miara
        -acha odradzam jakies spolki itp
        Ogolnie pomysl jest dobry
        Pozdrawiam
    • Gość: poznaniak Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.05, 11:47
      Najpiewerw musisz zrobić rozeznanie serwera jaki to ma byc dostawca, wiem że są
      gotowe firmy z serwerami dla firm internetowych gdzie wstawienie 1000 produktów
      rocznie kosztuje 1000 zł. Ponadtto musisz mieć pracownika, który by ci
      obsługiwał w dodatku agencje mody bo musisz mieć jakieś modelki, modelów by
      zareklamowały twój towar bo nie zawsze jest atrkacyne zdjecie samej koszulki.
      Więc też musisz pomyśleć o fotografie a najlepiej takim który robi jakieś
      artystyczne zdjęcia, wie jak spojrzeć na swiatło i skonczył coś z plastyka.
      A jeszcze o reklamie.
      Tak więc w sumie musisz mieć około 5000-10000 miesięcznie na reklame.
      A ja nie kupuje ciuchów w internecie.
      I nie będę kupował bo trzeba przymiezyć.
      Najlepiej otworzyc swoj sklep z ciuchami w jakimś duzym mieiscie gdzie by mogli
      ludzie przyjść przymierzyć upatrzony ciuch
      A polecam sie jako model :)
      • walwa Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz 03.05.05, 12:24
        decoria.pl napisał:

> koszt sklepu to 10000-20000 czekasz 2 miesiące potem pozycjonujesz za 1000mc,
        i
        >
        > katalogi ok 500mc,
        10 000-20 000 zl za sklep-sa setki tanszych sklepow, a na pewno nie
        gorszych.Bardzo dobry sklep kupisz na 5-6 tysiecy zloty,co do pozycionowania to
        sie zgodze 1000 i katalogi tez, do tego trzeba dodac koszt
        -zus
        -ogloszenia w pasazach handlowych onet i wp.pl ok 100 zl za kazdy
        Do tego nie mozna zapomniec ze duzo bedzie zwrotow,albo ktos pomyli rozmiar lub
        po fakcie zakupu nie spodoba mu sie dana rzecz gdyz wszystko inaczej wyglada w
        monitorze niz w realu na ciele
        pozdrawiam
    • Gość: bimbek Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz IP: 203.14.69.* 02.05.05, 04:26
      A musi koniecznie byc z bielizna? Niestety bielizna jak malo co musi idealnie
      pasowac, a wystarczy pojsc do jakiegokolwiek sklepu, zeby zobaczyc jak roznym
      rozmiarem moze byc chocby takie 75B. Poza tym ksztalt, material i wykonanie sa
      praktycznie nie do przekazania za pomoca strony internetowej. NO i tko bedzie
      placil za przezylka zwrotow. Jak mam cos kupic i potem odsylac (i tak pare
      razy, az wreszcie trafie na model, ktory pasuje), to wole z zwyklym sklepie.
      Moze lepiej jednak zwykly sklep, chociaz koszty takowego sa znacznie wyzsze.
    • jotembi trochę off topic 05.05.05, 22:01
      a po co komu kolejny sklep z bielizną?!
      lubię kupować online, między innymi ubrania ;)
      ale ileż ja się muszę tych łachów naszukać wśród setek sklepów z bielizną...
      tego jest naprawdę za dużo, prawdopodobnie większość z tych nowych po roku
      dołączy do długiej listy dotgone'ów
      to samo niestety zaczyna się z tshirtami... kosmetyki też w ilościach
      nieprzebranych
      a ubranka to właściwie tylko bon prix, quelle i od niedawna neckermann, i
      jeszcze parę niszowych butików
      załóż sklep z ubraniami (dla dorosłych młodzieżowych bab) a zostanę stałą
      klientką!
      • joankb Re: trochę off topic 06.05.05, 08:35
        Popieram! Nigdzie już nie ma ciuchów "dla dorosłych". Nawet chyba nie dla
        młodzieży... Czasem mam wrażenie, że wszędzie zostały tylko "ciuszeczki" dla
        "lolitek". Szukam: spódnic, spodni, bluzek i bóg wie czego jeszcze. Rozmiar
        36-38, wzrost 158. Niby "prawie norma", ale tego co jest w sklepach - po prostu
        nie włożę. Ohyda! Mam 40 i parę - nie 16 (14,12?)
    • skaruzg Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz 07.05.05, 16:51
      Odpowiem krótko.
      Stworzenie sklepu: od 100 zł za instalację darmowego sklepu do kilku tysięcy za
      napisanie czegoś specjalnego na zamówienie. Wykonywałem obydwie rzeczy po parę
      rezy, wszystko zależy jaki biznes i jak chce się prowadzić oraz od zasobów
      finansowych.

Domena - ok. 100 zł

Hosting - od 100 zł (serwer w USA) do 400 zł (serwer w Polsce). Osobiście
      polecam wariant drugi. Pewność o dane jest wyższa. Oczywiście to również zależy
      od danej firmy.

Można obejść się bez dodatkowych abonamentów.

Jeśli kogoś interesują szczegóły polecam pisać na priv - grzegorz@skaruz.com
      Sam prowadzę sklep, doradzam w kilku.
    • Gość: Gość Re: Jaki jest koszt otwarcia sklepu int. z bieliz IP: *.nvvi.com / 195.205.174.* 05.06.05, 10:35
      Zajrzyj na www.buysell.pl. Pooglądaj jak wyglądają inne sklepy. Jak masz mało
      kasy, spróbuj na oprogramowaniu darmowym, a zdjęcia też nie muszą być robione na
      specjalne twoje zamówienie. Koszt serwera i utrzymania strony za rok jest niższy
      niż koszt ogrzewania zwykłego sklepu przez miesiąc. Mimo to uważam, że dobrze
      jest mieć zwykły sklep i ofertę uzupełniającą w internecie. Na początek możesz
      też oczywiście sprzedawać na Allegro.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka