Dodaj do ulubionych

Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich?

• Gość: ex-pracownik Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 23:01
      z nudow wrzucilem w google haslo 'efect' i oprocz firmowej strony wyskoczylo mi kilka innych - pozornie z efectem nie zwiazanych. zreszta sami rzuccie okiem:

www.doradztwopodatkowe.waw.pl/
      www.leasingonline.waw.pl/
      www.finansowe.waw.pl/
      www.podatkowe.waw.pl/
      smieszna sprawa, bo wszystkie strony sprawiaja wrazenie jakby reklamowaly jakas firme (czy to leasingowa, czy to doradztwo podatkowe), ale de facto na zadnej w dziale kontakt nie figuruje zaden adres czy nr telefonu...
      czyzby E. przygotowywal sobie grunt pod rozszerzanie (w koncu) zakresu dzialalnosci? czy to tylko moje bledne wrazenie? :-) pozdro dla wszystkich
      • Gość: ex-pracownik Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 23:13
        hehe, i jeszcze jedna sie znalazla:

www.bestefect.com/
        a tak z innej beczki. podobno dosc duzo ludzi odeszlo z E. do fsm i ovb. czy ktos wie co sie z nimi dzieje i jak sobie radza (tylko please prosze o choc troche obiektywizmu). pytam bo spotkalem ostatnio kumpla - tez ex-efekciarza. chlopaki probowali cos na wlasny rachunek, jakis efect II, ale cos slabo to wyszlo. ja osobiscie mam duzego kaca moralnego po E. ale jestem ciekaw czy chlopakom w fsm i ovb naprawde wiedzie sie lepiej?
        • Gość: rad Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:19
          te strony sa dorze wypozycjonowane i sa po to zeby zlikwidowac link do tego
          forum.klient wpisuje w przegladarce efekt i wyskakuja mu tamte strony a to
          forum jest na kolejnych stronach wyszukiwarki gdzie klient nie zaglada bo mu
          sie nie chce szukac.zawsze patrzy na pierwsza zakladke wyszukiwarki.wiec
          zrboili te strony po to zeby zrzucic to forum na nastepne strony.tak wogole to
          masz racje,na tych stronach nic konkretnego nie ma,tylko jakies sciemy ze sa na
          jakis konkretny temat.
            • Gość: zniesmaczony Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.07, 21:10
              bardzo spodobala mi sie ponizsza wypowiedz...gdyby to byla lokata na 100 zl to
              ok... ale nie mozna... powtorze... nie mozna
              powierzac swoich oszczednosci i dorobku calego zycia komus kto nasluchal sie
              opowiesci od jakiegos cwaniaka ze bedzie bogaty... to sa pieniadze... a nie
              zabawa! nie pozwole zeby moimi pieniedzmi zarzadzal ktos kto nie ma
              doswiadczenia i niczym nie rozni sie od akwizytora co puka od drzwi do drzwi
              wciska ksiazki w stanach! gratuluje upory ale do inwestycji trzeba dosiadczenia
              a nie ladnego garnituru... filip jacek stawia na ilosc pracownikow... albo na
              wyglad... jest tak sztuczny jak to jego malzenstwo... o jakosci pomysli za
              kilka lat... ale przez te lata tysiacom ludzi zostanie sprytnie wcisnieta
              skandia ktora wcale nie jest dopasowana do potrzeb kazdego czlowieka!
            • Gość: bla bla bla Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.07, 21:17
              janicki odszedl bo sie ... "zdenerwowal" ze mimo ze ksztalci mlodych...
              poswieca swoj czas ktory moglby przeznaczyc na edukacje.. to on zapier... jak
              osiol i co dostaje??? nic...!!!! dlaczego??? bo filip jacek nie zamierza sie
              dzielic z janickim tym co zarobili janickiego ludzie... i to jest firma ktora
              dba o pracownika??? daj spokoj... takich przykladow jest wiecej...
                  • Gość: bu Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.acn.waw.pl 25.01.07, 08:12
                    niedlugo zapewne, ale ostantio widzialem gdzies na plakacie, ze jednym ze
                    sponsorow bylo Efect doradztwo finansowe...., chyba chodzilo o jakies ferie dla
                    dzieci czy coś w tym stylu. Jacus chce byc drugim ojcem Pio, ale jak mu nie
                    wyjdzie z efectem to zacznie sprzedawac drzazgi z krzyza jezusa chyba...
                    Janicki jest w porządku. Ale nie moge powiedziec ze FSM to super alternatywa.
                    Maja dobry system, nie ma tam tzw wyscigu szczurow i przechwalania sie, choc
                    zdazaja sie wyjatki, ale ten deminger to traktowany jest jak jakies bostwo
                    ku.., co mi sie mniej podoba...
                        • Gość: Anulka Re: Przekret IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.01.07, 17:17
                          Ej "Przekret" to cooll film, a Brat Pitt wyglada w nim = WOW, normalnie nogi
                          miekna na sama musl:)

A tak powaznie to pewnie zaraz powiesz ze znowu zmieniamy temat i odbiegamy od
                          sedna sprawy - stary jestes nudny na maxa. Gdyby kto kolwiek wiezial cos na
                          temat tych tam przekretow dawno by Ci juz odpowiedzial.

Masz chyba jakas lekka paranoje. A moze masz jeszcze jakies inne teorie np
                          dotyczace spisku dziejow? Albo wiesz chociaz gdzie jest Arka Noego?
                          Nie martw sie powiem Ci ze i tak Kopernik byla kobieta;)

Luz i pozdro....
                          • Gość: snake Re: Przekret IP: *.chello.pl 25.01.07, 19:39
                            z tym upominaniem sie o przekret jest tak, ze koles ktory maniakalnie chce sie
                            czegos dowiedziec pisze tak jak pisze, dlatego ze nikt nic nie napisal i
                            wykorzystuje to jako argument - typowo efekciarskie. a o tym ze mial klopot to
                            mowil na szkoleniu - "zarobilem duza kase i zaplacilem po..ie niska
                            kare".Lepiej? nie podpisujcie z efectem zadnej umowy(i teraz zacznie sie gadka
                            ze z efectem nie podpisuje sie zadnej umowy tylko z firma ktorej produkt sie
                            proponuje). I tak bez konca do zrzygania
                        • Gość: fj_eska Re: Przekret IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.07, 13:44
                          jesli chodzi o te przekrety to wczesniej ktos zaczal pisac o tym i nie
                          dokonczyl,wiec czekam na odpowiedz.laska wiesz co jest wspolnego w efekcie i
                          fsm oraz jesli wiesz co jest w umowie efektu napisane,to napewno wpadniesz sama
                          co oni kompinuja.jest taki paragraf,przez ktory beda mieli z ciebie kase za
                          pare lat.
                          • Gość: nikt wroclaw IP: *.as.kn.pl 31.01.07, 20:34
                            A moze cwanaki z obu stron barykady wiecie co może stało się z oddziałem
                            wrocławskim???:-)był i niebyło i znów jest
                            P.S Zamiast tracić tyle energii-Boże ile tu czasu poświęcacie madrale jak to
                            jest taka lipa to po jakiego strzępić język,weźcie sie do roboty lepiej
    • Gość: aro Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.01.07, 16:01
      Nie no uscislijmy jedna rzecz. W kazdej firmie w jakiej kiedykolwiek bedziecie
      pracowali nie bedziecie otrzymywali calej kasy, ktora zarabiacie dla danego
      przedsiebiorstwa. Traktowanie tego jako jakiegos zarzutu to totalna bzdura!!!
      Ponadto niestety wciskanie ludziom funduszy inwestycyjnych to element pracy
      kazdego doradcy, poniewaz jesli mozna cos sprzedac a ktos chce to cos kupic to
      czemu nie? czemu nie dac komus tego? Co innego gdybys pod grozba pistoletu
      kogos zmuszal do podpisania jakiejs umowy albo oklamywal? jesli tak robiles to
      juz rozumiem dlaczego nie pracujesz w tej firmie. Pracuje dla bardzo duzego
      koncernu finansowego i te zarzutuy sa smiechu warte.

A i moze przestanmy jechac na kolesia rodzine bo to nie jest cool, hamskie i
      prostackie a to forum chyba nie jest o wartosciach rodzinnych czy o radkach w
      ciemno.
    • Gość: jedna z wielu Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 10:03
      Filip zawsze miał lepkie ręce, nawet jak ta jego brzydka Olga jeszcze nie była
      taka gruba. Wiecie dlaczego nie ma w Efekcie dziewczyn?
      Pamietam jak nas brał na rozmowy w 4 oczy... nie powiem było miło ale jak sie
      jest studentką ledwo znającą się na zyciu to imponuje... spojrzenia,
      komplementy, propozycje, kolacje "sluzbowe" a po kolacji...:))
      malo jest dziewczyn w Efekcie bo albo mobbing im nie odpowiadał albo Olga sie
      zorientowala...
      • Gość: Ila Re: Nowe strony www Efectu? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.02.07, 17:28
        Ale bzdury phia ;) pracuje w Efekcie od jakiegos czasu i moge Ci powiedziec ze
        w centrali sa same kobiety i chyba jedek koles jakis i to wsio.
        W terenie natomiast większosc to panowie, ale wynika to z pewnych predyspozycji
        i trendow na rynku. A widzialas moze u jakiegokolwiek doradcy z pierwszej polki
        duzo kobiet ? hello? Jakas mitomanka z Ciebie Kffiatuszku:)

Pozdrawiam........
      • Gość: xyz Re: Efect i Skandia IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.02.07, 10:37
        Skandia jest produktem proponowanym nie tylko przez Efect. Wszytskie firmy
        sprzedające jakiekolwiek fundusze głównie oferują skandię, bo jest zajebista i
        tyle. Nikt nie zaprzeczy, ze jest to naprawde dobry produkt pozwalajacy
        oszczedzac i inwestoac ale bezpiecznie. Nie bez znaczenia pozostaje omijanie
        belki. Skandia jest git i wszystkie firmy ja maja. Woiec nei rozumiem o co tyle
        krzyku.
        • Gość: ;) Re: Efect i Skandia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.07, 20:08
          w dłuższej perspektywie nic, w krótszej każdy FI. A co do obiektywizmu- doradca
          poleca to z czego ma większą kasę- dlatego na rynku egzystuje i ma się coraz
          lepiej skandia, dom bank, ge money, mille. coż każdy chce zarobić. inna sprawa,
          że w E zarabia właściciel i śmieje się ze szczurków co to biegają za jego kasą.
          prawdziwi faceci w efekcie to ci,co posiedzieli tam conajmniej rok, reszta to
          zwykłe szczurki (np. pan pajac, który tak szumnie się tu wypowiadał o kampanii
          reklamowej, teraz zamilkł- pewnie pilnie się uczy podczas sesji, pozdro dla
          niego hehe:)
          • Gość: Alek Re: Efect i Skandia IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.02.07, 10:07
            bla bla bla, tylko szczurki powiadasz,ciekawi mnie to jakim cudem tyle tych
            szczurkow udaje sie temu kolesiowi przy sobie zatrzymac co by sprzedawali dla
            niego i zarazbiali kase? Moze jest jakims hipnotyzerem albo jednym z
            zaginionych bogow? Albo wiem! Wiem! Mam taka szalona mysl - moze daje im tez
            zarobic? WoW nie to by bylo zbyt proste!!

To forum to faktycznie jakas jedna wielka zenada!
            • Gość: ;) Re: Efect i Skandia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.07, 19:32
              no a czym- kasą się skusi każdego. Szczurki biegają, prezes liczy kasę i tak
              powinno być- kto nie podoła to out. Chyba nikt nie ma złudzeń, że dla "byłych"
              jest jakiś szacunek. a kto ma zostać to zostanie, ale to już inna historia, nie
              przeznaczona dla szczurków hihi.
        • Gość: zygfryd Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.eranet.pl 08.03.07, 09:47
          Pracuje w konkurencji i powiem ci ze wyglada to podobnie – fakt posiadamy u nas
          w oddziale 30 lini kredytowych i full wypas funduszy, pelen komplet ubezpieczen
          nie można nam tego odmowic, posiadamy wszystko. Tylko nie wiem po co mowimy o
          tym ze to mamy jak po przejrzeniu raportow mogę Ci powiedziec, ze sprzedajemy w
          95 procentach Scandie – tak mowia liczby czyli fakty nie ma co się oszukiwac,
          to jest produkt na którym można zarobic. Co do wykształcenia to mój szef co
          prawda mlody już nie jest ale za to konczyl Historie ale łepetynę ma nie do
          parady jeśli chodzi o zarzadzanie personelem itp. Z tego co piszesz nie ma nic
          w tym dziwnego tylko jeszcze publicznie obrazasz ludzi, których nie znam. A co
          do wyciskania jak cytrynki to w każdej firmie to robia jak dorośniesz to
          zrozumiesz.
          Czasami mam wrazenie ze to forum to pole do Po-Pis’u dla młodych
          początkujących „politykow”
          • Gość: tomasz Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 08.03.07, 11:09
            To forum jest naprawdę żenujące. Można tu odnaleźć jedynie bardzo negatywne
            opinie o Efect, które w dużej mierze są prawdą a zaraz po nich superpochwały
            scandii, aegona i niestety ludzi bez wykształcenia, bez znajomości rynku
            opiewających w.w. produkty. Po co konkurencja miałaby wychwalać Scandię? Ludzie
            zastanówcie się, przecież to piszą mdf-owie sdf-owie, którzy mają tą świadomość,
            że coraz więcej osób zna prawdę o Efect i nikomu nie polecą a im coraz trudniej
            zwerbować młodych zapier... na ich pensyjki.
            Tak się składa, że Bartka N. znam jeszcze z Warszawy i doradcą to on nie jest,
            mogę go jedynie nazwać akwizytorem Skandii.
            I wcale nie w każdej firmie wycisną Cię niczym cytrynę, zrobią to tylko jeśli
            zobaczą, że sobie na to pozwolisz, to jak będziesz traktowany zależy przede
            wszystkim od tego jak każesz się traktować.
            I nie chodzi mi wcale o to, żeby odwodzić kogokolwiek od współpracy z Efectem,
            każdy zrobi to, co uzna za właściwe, dobre dla siebie, chcę tylko otworzyć oczy
            tym, którzy bezgranicznie ufają wszystkim wypowiedziom na tym forum. Większość
            postów jest mocno subiektywna, Efect zachwalają przede wszystkim ci, którzy mogą
            zarobić na nowych twarzach.
            Ale jeśli już się zdecydujecie to życzę Wam, żebyście nigdy nie zatracili swojej
            osobowości, nie sprzedali się, żebyście w takim dniu jak dzisiejszy mieli kogoś,
            komu ofiarujecie nie tylko tulipany...
            • Gość: Walek Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 08.03.07, 14:10
              Ja rowniez pracowalem w firmie Efect i uwazam ze zadne z tego
              doradztwo!!Wciskaja na zmiane raz Scandie raz Aegona a wmawiaja ze ten program
              ktory przygotuja bedzie indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta!!Robia
              sieczke ludziom robiac analizy aby ludzie dali sie otepic ze to wazna sprawa a
              tak naprawde to wystarczy pare zdan zamienic z klientem i wiadomo juz czy
              wcisnie sie Scandie czy Aegona!!A najlepsze jest to ze kierownik kazal nam mowic
              ludziom aby mieli przygotowane dokumenty zebysmy mogli im doradzic czy ich umowy
              sa wporzadku ale wogole nie uczyl nas jak sprawdzac te umowy i ktore sa dobre a
              ktore nie!!
              Odradzam kontaktow z ta firma!!
              • Gość: zygfryd Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.eranet.pl 10.03.07, 10:01
                Strasznie placzeta chlopaki. Co do wyciskania jak cytrynke to zgodze sie z Toba
                ze jak bedziesz prawdziwym twardzielem to nikt Cie nie wycisnie, jednakpoczatki
                zawsze sa trudne. Ja zaczynalem od latania po kawe, roznoszenia poczty i mycia
                samochodu mojego szefa, teraz jestes troszke wyzej:-) Pracuje dla jednej z
                wielkich na tym rynku i tak jak wczesniej mowilem wasze nazekanie jest troszke
                zenujace, bo wyglada na to ze firma dziala jak inne na tym rynku. Z ta drobna
                roznica ze dziala w systemie polecen. Ilosc produktow, ktore posiadaja w swojej
                ofercie nie ma znaczenia wazne jest czy nie wprowadzaja ludzi w blad i czy ich
                dzialanie jest zgoidne z prawem. Jesli tak to dajcie juz spokoj bo to jest po
                prostu nudne.
                • Gość: fj ssie Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.acn.waw.pl 10.03.07, 21:49
                  Zastanówcie się o czym piszecie. Efect to syf. FSM również. Obie te firmy mają
                  własnego guru-Jacentego i Demingera. Każdy z nich robi z siebie idiotę, dając
                  nadzieję młodym gniewnym i otwierając im drzwi do świata finansjery. Gó*wno a
                  nie finansjery. Jak patrzę na zadufane i dumne mordy tych co tam "pracują",
                  spisują ch*ujowe umowy Aspecty... to rzygać się chce normalnie.
                  A Efect to wcale nie jest największym sprzedawcą Skandi, może według teorii
                  wielkich efektownych doradców jest, ale napewno nie dla tych co wiedzą to i owo.
                  tak więc podsumować można jednym zdaniem: FSM, Efect - żałosne namiastki
                  doradztwa finansowego. Niestety część ludzi oprócz nieumiejętności doradztwa,
                  którego zresztą w polsce nie ma (expander i openfinance mają po prostu dobry
                  marketing, ale ich pracownicy grzejacy dupę w biurze, to gó*wno wiedzą, włączają
                  symulację komputerową i dają w łapę klientowi następnego dnia, niby że się
                  starali sukinkoty....), nie potrafiłoby wcisnąć je*banego olejka np Oriflame'u.
                  Najbardziej wku..a*jacy jest fakt, ze te mlode 18-22 latki uwazaja ze sa na
                  sciezce do rozwoju, do kariery... A wszystko przez pozory... przez stwarzanie
                  atmosfery powagi i profesjonalizmu.
    • Gość: lol Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.acn.waw.pl 29.03.07, 07:48
      Czemu przyrównujesz inne firmy działające w mlm? Po drugie syfiarski Efect to
      nie jest typowy marketing sieciowy. Koncepcja mlm jest bardzo dobra, trzeba
      umieć znaleźć firmę z dobrym planem i produktem, szkoleniami, a już napewno nie
      mieszać firm doradztwa jak Efect z mlm.
      Zygać sie chce jak patrzy sie na ulicy na mlodych gniewnych zapie..jacych w
      metrze i komentujacych ich dzialania w Efect...
    • Gość: aaa:) Re: Odswierzabnie wątku po roku jest bez sensu = IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.04.07, 13:19
      tak na marginesie z ostatnich kilku wypowiedzi wynika, ze narzekacie na system
      w jakim ta firma pracuje, pozniej bronicie ogolnie systemow podobnych do nich -
      bo sami pracujecie w konkurencyjnych firmach dzialoajacych podobnie - pozniej
      podajeta linki do expandera, z ktorym wspolracyjecie. Ogolnie rozumiem ze
      chcecie zwiekszyc obrot, i ze ta firma coraz wiecej klientow wam podpiernicza -
      ale taki jest wolny rynek.
      Troszke mnie to zniesmaczylo, bo myslalem ze konkurencja jest faktycznie lepsza
      (przynajmniej jakis poziom wypowiedzi itp.) a tym czasem musze sie zastanowic
      czy aby napweno ta firma jest taka zla jak ja opisujecie.

Po jezyku i poziomie waszych wypowiedzi mysle ze to co tutaj wypisujecie to
      sciema i bzdury wyssane z palca.
    • Gość: bloger Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: 195.205.31.* 02.04.07, 18:20
      ej no troszke przesadzasz. A w jakiej sprawie lata ten kolo po sadach swojej
      czy jakiej? Z tego co wiem jesli ktos przegina z prawem to ma przechlapane -
      jesli to Fifma Efect tak ? To fiurma Efect lata po adach? a nei jej kierownik?
      Jesli jej kierownik jest komus winny pieniadze to musi je oddac jest tylko
      czlowiekiem ? tak? to powinien je oddac i naprawic swoje zle uczynki?

Co wy wypisujecie? Zadna firma nei odpowiada za swoich pracownikow i ich
      konflikty z prawem? Czy problemy finansowe? Myslisz ze mojego szefa obchodzi to
      ze splacam raty zamieszkanie ? NIEEEE

Bez sens kolejny bez sens.
      NAwet jesli to co piszecie jest prawda to i tak to jest bez sensu.

Dalej twierdze ze sciemniacie, i po prostu wylewaci swoje zale.
                • Gość: filip ale nie jace Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 03.04.07, 10:13
                  Umowe w tej durnej firmie podisuje sie jakis miesiac po rozpoczeciu pracy!!

A co do dzialalnoscito nigdy w zyciu nie polecam tej firm dla pracownikow ani
                  dla klientow!!
                  PRacownicy ucza sie na durnych szkoleniach jedynie jak wypelniac ankiety,
                  praktycznie zadnej wiedzy merytorycznej oczywiscie niezbednej przy wykonywaniu
                  tego zawodu ( poza meetingami gdzie mowia rzeczy oczywiste dla kazdego).

Dla ewntualnych klientow tej firmy polecam skorzystanie z uslug profesjonalnego
                  doradztwa jak Expander czy Open Finance a nie jakiegos chłamu!!!!
                • Gość: Tia. Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.04.07, 14:01
                  Tak oczywiscie Kochaniutki. Bylam w Expanderze i Open zanim podpisalam
                  papierzyska z Efect - wniosek jest jeden wybrali dla mnie te same produkty
                  tylko inna opcje(i tak sie sklada ze ta oferta byla w porownaniu troszke
                  droga :-)) Jeslin o mnei chodzi to mozesz sobie pracowac gdzie chcesz nawet w
                  Expanderze czy Open tylko prosze nie oczerniaj nikogo. Po prostu rob swoje i
                  tyle.

Nie cierpie takiego pier....czenia.
                    • Gość: walek Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 04.04.07, 10:39
                      Jesli masz wciul znajomych ktorzy maja wciul bogatych chetnych oszczedzac na
                      emeryturke znajomych tozarobisz wciul!!Jesli masz malo znajomych pracujacych to
                      szkoda twojego czasu na przesiadywanie tam na tych durnych
                      szkoleniach!!Zarabiasz tylko jak sprzedasz komus Skandie lub Aegona wiec jesli
                      chcesz zarabiac musisz werbowac ludzi!!!
                      NiE ZWRACAJA CI ZADNYCH NAWET TYCH NIEZBEDNYCH DO PRACY KOSZTOW ZWIAZANYCH Z
                      PRACA YJ. PALIWA CZY BILETU ORAZ TELEFONU!!DZWONIC MOZESZ TYLKO Z BIURA!!!a
                      WCIUL DZWONIE SIE OD SIEBIE DO KLIENTOW TAKZE ZOBACZYSZ NA RACHUNKACH!!!
                      • Gość: :) Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.07, 19:16
                        akurat najwiecej mozna zarobic na kredytach... a do tego w cale nie muisz miec
                        wciul "bogatych znajomych", poza tym przykladowo rachunek za telefon - 200 zl, a
                        zarobki? ok 2000 zl na poczatku wiecc sam okresl czy sie oplaca, zasada jest
                        prosta im wiecej pracujesz tym wiecej masz kujple po 6 miesiacach pracy srednio
                        zarbiaja 4000 - 5000 zl, sa oczywiscie i tacy co wyciagaja i 10000 jak sie
                        poszczesci :)
                          • Gość: :) Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.07, 14:08
                            to jest wlasnie kasa z odliczeniami, tyle splywa na konto. a w ktorym biurze tak
                            miales przy umowie? rzeczywiscie dziwna sprawa, nie spotkalem sie z takimi
                            problemami przy umowie. a sama praca rzeczywiscie nie dla kazdego, a czy np.
                            kazdy chce lub moze pracowac jako nauczyciel, lekarz czy budowlaniec? bo dla
                            mnie te wlasnie zawody maja wady i w nich sie nie widze, ale nie krytykuje ludzi
                            ktorzy to robia.
                            • Gość: wow Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.07, 13:37
                              Tylko piepr...nia dawno nie czytałem.
                              Efect ... to co dostaja klienci zalezy od Ciebie, pracownika ... zrob pelna
                              kompleksową obsluge, dobierz najlepsze produkty, dbaj o nich a lepszej obslugi
                              nie dostana w ekspanderze i open razem wzietych.
                              Umowa ... jak Ci przeszkadza to nie pracuj, na ch.j nam ludzie ktorzy nie chca
                              pracowac. Kasa ... ja jako rep. biore wlasnie ponad 9tys. na rękę, i to dlatego
                              ze nie zdazylem wszystkich polis oddac, bo mialem wziac wiecej i jeszcze nie mam
                              dzialalnosci wiec place giga podatek.
                              Rozwoj ... zadna firma, ktora znam nie pozwala sie tak szybko rozwijac.
                              Odpowiedzialnosc jest duzo ale i wsparcie z gory jest duze.!.
                              Jak ktos sie nie sprawdzil a obecnie zzera go frustracja to nie moj problem. z 4
                              gosci ktorzy przyszli ze mna w rekrutacji zostalo 2 z ktorych jeden zarobil
                              lacznie z 500 zl drugie ze 2000 zl ... widac to praca nie dla nich, ale zaden z
                              tych czterech nie klnie na firme bo to bez sensu ...
                              ja osiagam sukces z ta firma Wy ... wedle zyczenia.
                              • Gość: smutek Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.merinet.pl 07.04.07, 18:52
                                FECIF
                                Erst&Young
                                Just
                                AchiveGlobal
                                ...
                                Jak komuś cos to mówi... To sa to firmy w, których myślę, że wszystkie krzyczące
                                tu na EFECT osoby z chęcia by praocały z pocałowaniem reki. Jak ktoś zaprzeczy
                                to sarkazm bo sam bym pracował w tach znanych firmach.
                                Ale skoro te firmy i organizacja są wielkie, znane i ogólnie szanowane to czy
                                zdecydowały by się na współpracę z śmierdzącą, niepewną, mająca zaraz runąć i
                                oszukującą ludzi i pracowników firmą?!
                                NIE, NA PEWNO NIE...

Myślę, ze dla inteligentnych byłych, obecnych i przyszłych jest juz wszystko
                                jasne z jaka firmą maja doczynienia.
                                • Gość: knysiąc Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: 83.1.62.* 08.04.07, 00:32
                                  Witam.
                                  PO raz pierwszy zajrzałem na to forum. Choć wiele się o nim mówiło w środowisko moich znajomych, gdy ja rozpoczałem tutaj pracę.

Pracuję w firmie od roku i czterech dni. Zarobiłem w niej w tym czasie ponad 160.000PLN. Mam obszerną bazę klientów, otrzymuję kilka telefonów tygodniowo od ludzi pragnących się ze mną spotkać i porozmaiwać o swoich finansach. Dlaczego? Ponieważ poważnie od początku podchodziłem do sprawy - każdego klienta szanowałem i tego również wymagałem od innych współpracownikó, ale także klientów - szacunku. Zaufałem kierownikom i uczyłem się nocami. Pracowałem tyle, ile ode mnie wymagano - wcale nie więcej. I mogę powiedzieć tylko jedno. Osiągnąłem sukces, ale na tym nie poprzestanę. Pomagam budować kolejne oddziały i szkolić następnych pracowników. Ta praca wymaga olbrzymiego poświęcenia i tylko osoby do tego gotowe rozumieją istotę rzeczy.

Cała masa narzekających gó..arzy to poporstu osoby, które chciałyby ciastko, ale nie chce im się sięgnąć po pudełko, w którym są schowane...

Bardzo podobał mi się jeden z postów powyżej - że nawet jeżeli nie chcę być budowlańcem - nie muszę krytykować tych, którzy nimi są.

Pozdrawiam wszystkie oddziały w W-wie i w całej Polsce.

PS
                                  dzięki za Kliczków - było naprawdę super - do zobaczenia w Londynie!

KNYSIĄC
    • Gość: ?????????????????? Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 11.04.07, 19:39
      ...czlowieku... ty ktory tak piszesz ile zarobiles... tyle tam pracujesz i nie
      wiesz ile mozna zarobic w sprzedazy? powiem tak.... jezeli tyle zarobiles tzn
      ze jestes dobry... dobry farmazoniasz bo gdybys mial glowe na karku to bys juz
      pracowal w firmie ktora rowniez da ci zarobic na sprzedazy albo bys juz byl na
      etepie zakladania swojej firmy... Filip... gratulacje za pomysl! a wy? no
      coz... zawsz bedziecie mieli kogos nad soba... AMWAY never dies! o fachowosci
      doradcow nie wspomne... bo nie ma o czym... sprzedaz masowa jest dochodowa ale
      maten sam koniec! wciagaj znajomych albo wyp...
    • Gość: bart Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.07, 21:38
      Pracuje w firmie Efect od 2 tygodni i wiem jedno żeby dużo zarobić Trzeba mieć
      charakter. silną motywacje i dużą dozę samozaparcia .Chcę osiągnąć sukces to idę
      do przodu nie patrze w tył bo widzę jakiś cel przed sobą . praca pomaga też sie
      rozwijać ale powiedzmy szczerze w takiej branży każdy powinien sie uczyć i to
      dużo czytać o nowościach , nowych produktach mieć temat do dyskusji z klientem
      . bo klient nie wymaga tłumaczenia teorii popytu i podaży tylko rzeczowej
      informacji na temat produktu. i czytanie pulsu biznesu , czy www.money.pl
      pomaga bo mamy większe rozeznanie . po zatym doradca musi sie dobrze
      prezentować być dobrze przygotowanym do kontaktów z ludzmi i mieć to coś co
      wzbudza zaufanie a są osoby które marzyły o łatwych super zarobkach i niestety
      nie nadawały sie do tej pracy bo praca nie jest dla każdego a teraz wylewają
      swoje żale i flustracje. pozdrowienia dla wszystkich Pracowników Efectu
    • Gość: poziom Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: 195.205.31.* 12.04.07, 09:28
      No kolejne pinke wpisy:) Bylem Ciekawy kiedy znowuy dzieciaki zaczna sie
      wyzywac. Nei mowie tutaj ze jestescie mlodzi, ale predzej o tym ze jestescie
      nie powazni. Serio jak mozecie si wyzywac w tenm sposob. Wiem, ze forum to
      jeden z nielicznych wolnych srodkow przekazu, ale jakbyscie zachowali jakis
      poziom to moze to forum czemusby sluzylo.
      A tak to jest jedna wielka farsa. Nic poza tym.

Pozdro dla prawdziwych internautow.
      • Gość: kurka Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.04.07, 10:32
        Zgadzam sie z przedmowca, ktory notabene nie ma talentu pisarskiego, ale jak to
        mowia liczy sie przekaz.
        Musze powiedziec, ze to co piszecie jest po prostu dziwne. Po pierwsze,
        chcialbym sie odniesc do tych dwoch tygodni i nauki. Jest mozliwe, ze sie duzo
        nauczyles.
        Sa ludzie, ktorzy przysfajaja lepiej wiedze niz inni. Uwazam, ze mozna sie
        wiele nauczyc, zwlaszcza przez pierwsze 2-3 miesiece pracy. Nie mozna jednak na
        tym poprzestac. Polska strefa finansow osobistych nie obfituje w zbyt
        skomplikowane produkty, jednak nie mozna lekcewazyc ciezaru tej wiedzy,
        niewatpliwie potrzebnej do ich sprzedazy.
        A teraz zadam pytanie: Czy mozna sprzedawac uslugi finansowe, posiadajac tylko
        bogata wiedze na tamat rynku i produktow? Czy nie trzeba miec wiedzy na temat
        samej sprzedazy? Nie trzeba umiec docierac do potrzeb klienta?

Bzdura. Po prostu bzdura. W zyciu w kazdje firmie trzeba umiec sprzedawac swoja
        wiedze. Produkt jest mniej wazny niz sposob jego przedstawienia. Oto prawda.
      • Gość: Oki Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.eranet.pl 12.04.07, 15:21
        Oki zgadzam się z Panami przedmówcami. Uważam, że pracując w jakiejkolwiek
        firmie zajmującej się usługami na troszkę wyższym poziomie, potrzebna jest
        wiedza zarówno o produktach jak i sposobach ich oferowania i przedstawiania.
        Ważne jest aby we wszystkim zachować złoty środek. W zawodzie doradcy jesteśmy
        często zmuszeni do wartościowania pewnych rzeczy. Najważniejszą wartością w
        naszej pracy powinno być dobro naszego klienta. I to jest misja Doradcy Klienta.
    • Gość: wesolek Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.acn.waw.pl 12.04.07, 16:51
      prawie 3tygodnie temu zadzwonil mily Pan, powolujacy sie na dobrego znajomego ktory polecil mnie. czy bylbym zainteresowany spotkaniem w sprawie pracy? yyyy.... No fajnie, ale 1) Kto mnie polecil? 2) do pracy, w jakiej firmie? W odpowiedzi uslyszalem ze doractwo finansowe, i czy jestem zainteresowany spotkaniem? Pierwsze spotkanie, drugie spotkanie - Witamy na pokladzie. Na pierwszym "szkoleniu" dowiedzialem sie ile to osob odpadlo, ze jestesmy najlepsi itp. (tylko ze dostaly sie wszystkie osoby ktore czekaly ze mna w poczekalni:P ). Budowanie do okola ciebie atmosfery wyjatkowosci, super zarobkow i tak dalej... Problem tylko w tym, ze na proste pytania "no dobra, to ile i na czym moge zarobic" slysze, na te tematy bedziemy rozmawiac na "ktoryms tam" spotkaniu... :) Hmm Udalo mi sie wypytac jednego "kierownika" ze zarobie najwiecej na refinansowaniach-ale wyplaca mi pieniadze, tylko jesli zdam egzamin:) po 5tygodniach szkolen, i podpisze z nimi umowe :P Fajnie, zwlaszcza ze przez 2tygodnie skrobnolem prawie 30analiz, polowa juz zostala obejzana przez "przelozonego"-z takimi komentarzami... ze... ehh szkoda gadac!!! i juz teraz wiem ze praca ankieterea nie jest dla mnie. I gadanie ile to mozna zarobic-fajnie!! Trzymam kciuki za osoby ktore dobrze sie czuja w takiej roli. Ja wole wrocic do pracy SPRZEDAWCY za 2500brutto + premie od prowizji - praca 8h dziennie, firmowa komorka, zwrot kosztow za zarcie w pracy. Szkoda tylko ze wykozystalem swoj urlop na przygode z ta firma... Ale tu moge miec pretesje tylko do siebie, ze wczesniej sie nie opamietalem.!! Pozdrawiam. i zycze szczescia efecciażom;)
      • Gość: blob Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.04.07, 17:44
        odwieczny problem: miec cistko i zjesc ciastko. Nie kumam troszke szczerze
        mowiac. Oki jesli ktos woli prace 8 godzin dziennie to wpozo moze i taka
        wybrac. Ale jesli ktos studiuje dziennie i n ei ma takiej opcji no to juz inna
        sprawa. Atmosfera, kotra towarzyszy spotkaniom rekrutacyjnym jest faktycznie
        czasem zbyt podniosla, ale to nie prawda ze wszyscy przechodza. U mnie odpadla
        ponad polowa. A co do komórek itp. to moze efekt nie daje kazdemu dziciakowi od
        razu umowy o prace, urlopow, kasy na wydatki i komorki do dzwonienia po
        panienkach i rodzinie. No ale tak juz jest ze nie do konca sa to naiwniacy.
        • Gość: JK Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.knc.pl 13.04.07, 01:27
          Jejku to forum jest naprawdę straszne. Z jednej i drugiej strony barykady widzę ludzi, którzy mają do powiedzenia coś naprawdę sensownego (niestety w znacznej mniejszości) i niestety w większości tych, którzy nie mają większych problemów w życiu niż fora internetowe i ciekawszych sposobów na rozładowywanie życiowych porażek, czy stresów niż publiczne bluzganie, na kogo się da. Co tu dużo mówić jak w każdym zawodzie znajdą się tacy, co robią to z powołania i tacy, co z tym powołaniem się mijają, ale są na tyle sprytni, że jakoś sobie radzą, wykorzystując nieuczciwie nadane im możliwości. Przed tym niestety się nie uchronimy taka natura ludzka, przynajmniej w obecnych czasach, ' co tu zrobić by zarobić i się nie narobić ' itp. Tak jak widzimy w powyższym przykładzie trafi się sprzedawca, co wykonuje swoją prace by dostać telefon służbowy i 'zwrot za żarcie', ale dzięki Bogu trafiają się i tacy, co wybrali ten zawód, bo dobrze sobie radzą w doradzaniu klientom właściwych wyborów ( ja osobiście kupując na przykład koszule mam zawsze zagłostkę, czy ta uprzejma Pani mówi że ładnie wyglądam w tej koszuli bo tak jest, czy dlatego że jest droższa od jej poprzedniczki:) ). Co zrobić? Uważajmy na każdym kroku w kontaktach z ludźmi - czy z sprzedawcami, księżmi, prawnikami, czy doradcami - może mamy szczęści i trafiliśmy na uczciwego CZŁOWIEKA? Pozdrawiam! JK
      • Gość: kolo Re: Moje spotkanie z EFECT IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.07, 13:57
        Oki abstrahując od prawdziwości pozytywnych historii na temat współpracy z
        Efect i ich doradcami, chciałbym zwrócić uwagę na wartość tych wpisów, które
        podając się za (tak podejrzewam ludzi pracujących w tej firmie) oczerniają je w
        sposób nie godny – delikatnie mówiąc.

Jakiś czas temu miałem większą ochotę wziąć udział w merytorycznej dyskusji a
        na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że ludzie którzy zamieszczają tu negatywne
        treści psują poziom i zawartość tego forum. TO JEST JEDNA WIELKA ŻENADA!!!

• Gość: cosmo Re: Moje spotkanie z EFECT IP: *.elartnet.pl 19.04.07, 14:03
      Odpowiedź jest trywialna 0 :). Pracuję poza efectem, na pełen etat, więc nawet
      jakbym chciał to nie dałbym rady u nich zarabiać. Wiem, że to co napisałem Cię
      gryzie - taka Polska nachalna nieufność (no bo to już jest bezczelne ironizować
      z kogoś kto jest zadowolony). Tak się składa, że zanim osiadłem w Warszawie, to
      trochę pojeździłem po świecie i zobaczyłem jak się to tam obraca Tobie też to
      radzę, może jeszcze jak jesteś młody, to się wydobędziesz z kompleksów. ;)
    • Gość: buuu Re: Moje spotkanie z EFECT IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.07, 15:24
      wlasnie zgadam sie, generalnei poziom ludzi tak piszacych o jakis kolesiach z
      tej firmy doskonale ilustruje wiarygodnosc ich wypowiedzi. Sprawdzilem neiktore
      watki poruszane na tym forum i troszke rpzeklaman znalazlem. Nie wiem czy
      wynika to z braku wiedzy tych ludzi, ktorzy oczerniaja swojego bylego
      pracodawce bo moga to robic tylko anonimowo przez internet...Czy to swiadome
      dzialania konkurentow tej firmy - ocene pozostawiam Wam
    • Gość: alo alo Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.eranet.pl 24.04.07, 07:32
      hmm zastanawiajace jest to ze jestescie przekonani ze pojmowanie przez was
      calej firmy jest sluszne. Moze powinniscie sie zastanowic nad sobo troszke? Ok
      system polecen jest tansza i bardziej skuteczna forma reklamy tu sie zgodze. NA
      podstawie tego czy kots pracuje w tej firmie czy tez nie mozna to stwierdzic.
      Natomiast Ci co sadza ze popracowali rok, 1,5 i odeszli i zalozyli
      konkurencyjna firme, badz po prostu w niej pracuja - zjadajac przy tym
      wszystkie rozymy - nie tedy droga. Robcie swoj biznes, jak ja. Zalozylem rok
      temu konkurencje dla Efectu, ale nie musze sie wypowiadac negatywnie na tym
      forum zeby miec klientow chlopaki. Jak sobie nei radzicie moze ina praca bedzie
      stworzona dla was.
      Mam prosbe a moze daloby sie rade skutecznie olewac badz wywalac wypowiedzi
      tych wulgarnych dzieciakow.:)
    • Gość: cosmo Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.elartnet.pl 24.04.07, 18:51
      No to nie wiem co masz ściśnięte, ale jeszcze raz sie pytam (mając wykształcenie
      ekonomiczne) jak doradca finansowy, ma Ci doradzić kolego skoro ty mu powiesz
      tylko co byś chciał, a nie powiesz mu jak stoją twoje finanse i inne sprawy? To
      co ma strzelać, no wtedy jakby nie zadał takich pytań to by było gó.. a nie
      doradztwo. Mojego doradce nikt nie mamił kasą, chociaż wie, że można fajnie
      zarobić i sam niczego sobie radzi. Praca jak każda inna, jedni sprzedają
      skarpety inni produkty finansowe. A z tego co się orientuje jaka jest polityka w
      mojej firmie i w ogóle w firmach zajmujących się sprzedażą, to na początek tak
      szkolenie właśnie wygląda. Jeździsz na 1 spotkania ze swoim przełożonym, który
      uczy Cię w boju, co i jak. Wszystkiego na sucho się nie da (moja firma też
      zajmuje się sprzedażą tylko w innej branży), no i można podglądnąć od razu
      "dobre nawyki", a nie samemu do nich dochodzić. Mi nigdy nie mówił koleś, że
      musi to z całym zespołem przeglądać, powiedział że pokarze to kierownikowi, bo
      wszelkie decyzje tak właśnie konsultują, a potem dobierają z palety, którą już
      mają przygotowaną (no qrde u wszystkich tak to wygląda w banku też). Ja nie wiem
      na kogo ty trafiłeś, ale strasznie gó..anie, bo moim zdaniem mój doradca się
      dobrze zna na tym co robi, do tego jest miły i raczej poważny klient zesrałby
      się przy nim. ;)
    • Gość: cosmo Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.elartnet.pl 24.04.07, 19:05
      Ja sam dałem polecenia i się tego nie wstydzę, ani nie jest mi przykro z tego
      powodu. Kto z moich znajomych chciał to skorzystał kto nie, ich wybór. Nikt do
      nich więcej z tej firmy nie zadzwonił, nikt do niczego ich nie namawiał przez
      telefon, ich numer nie został sprzedany, żadne reklamy na skrzynkę nie przyszły
      (przeszło dwa lata od tamtej chwili). Ci co skorzystali są zadowoleni i
      polecili doradcę dalej. Nie rozumiem co jest w tym bezsensu? Zdaje sobie jednak
      sprawę, że w Polakach tkwi głupi strach zakorzeniony w nas przez poprzedni
      system: nieufność, oszustwo, podsłuch, kradzież, przekręt, donos itp. No niech
      ktoś stanie przede mną i powie mi wprost, że jest coś złego w tym, iż jegomość
      zadzwoni do mojego kumpla z roboty z mojego polecenia i zapyta go czy nie
      potrzebuje doradcy! No co jest złego?? Ucho zwiędnie mojemu kumplowi od tego
      telefonu? spec służby się dobiorą do jego konta?? pier..lnie go piorun z nieba??
      :) rachunek za telefon przyjdzie większy?? seks oferty do niego będą dzwonić??
      Powiem wam jedno, że wg mnie jak ktoś twierdzi, że ten system jest chory to sam
      jest pier..lnięty. Super optymalizacja posunięć, przez tych chłopaczków,
      obdzwaniają sobie i szukają, nie muszą się męczyć z głupią reklamą czy,
      siedzibami, w których by im dupsko od siedzenia by się spłaszczało, tylko
      wypadają w te pkt., które sobie wcześniej namierzyli.

pozdrawiam i czekam na jakiegoś mądrale co to stwierdzenie powyżej obali
      • Gość: do cosmo Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 25.04.07, 11:41
        po 1 - moim zdaniem nie masz pojecia o rynku finansowym w ogole. po 2 - skad
        pewnosc ze dane nie zostaly sprzedane? po 3 - niektorzy w celu ochrony swej
        prywatnosci zastrzegaja swoj nr i/lub podaja go swoim znajomym. po 4 - "doradca"
        sprzedal sie dobrze i stad Twoja opinia. po 5 - ile razy kontaktowales sie z nim
        od tamtej pory?ile razy pomogl Ci w czyms? po 6 - reklamy efectu istnieja i nie
        mow ze nie. Gadka z reklamami przestala byc aktualna jakis rok temu
    • whistlers Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? 11.05.07, 09:45
      O! Jakiś naganiacz sie odezwał :D
      Wiesz co... tak się akurat składa że pracuje w Banku Handlowym (bo Citibank nie
      ma w Polsce już od 2001 roku i wystepuje jednie jako marka Citabank
      Handlowy)... Ciekawe... tu o Was (Was - znaczy sie pracujących dla EFECT) nikt
      nie słyszał... A poza tym jesli faktycznie pracujesz dla tej firmy ktorej link
      podales to wcale mnie nie dziwi ze mowisz dobrze o swoim kliencie bo w koncu
      nie gryzie sie reki ktora karmi. A co do stwierdzenia "bo przeciez jakze by to
      bylo szukac winy w sobie..." jest po prostuu załosne... Zostały ode mnie
      wyłudzone informacje dotyczace moich finansow i dane osobowe moje oraz
      znajomych ktorzy potem byli nagabywani przez pracownikow firmy EFECT jako
      moi "doradcy finansowi" so samo w sobie jest skandalucznym procederem poniewaz
      niczego takiego nie dostałem od tej firmy. Pracownicy stosuja proste sztuczki
      psychologiczne (kiedys pracowałem w ubezpieczeniach to wiem o co chodzi). Byłem
      zainteresowany inwestowaniem pieniedzy poniewaz mam troche wolnych srodkow i
      byłem ciekaw czy firma moze zaproponowac mi cos lepszego od tego co sam
      wprowadzilem w zycie. NIE DOSTAŁEM NICZEGO!!! A teraz moi znajomi nie moga sie
      opedzic od agentow ubezpieczeniowych sprzedajacych zyciowke pod szyldem EFECT.
      Jednym słowem powyższy post na który odpowiadam można zaliczyć tylko do jednej
      kategorii "ARTYKUŁ SPONSOROWANY" a ile coś takiego jest warte każdy wie...
      • Gość: Ania Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: 62.233.165.* 11.05.07, 16:06
        Chcialam podzielic sie z Wami moja opinia na temat przedstwciela firmy Efect;
        tylko przedstawiciela, gdyz do oferty firmy nie przeszlismy w trakcie
        spotkania. Niestety, nawet jezeli oferta firmy jest swietna, to
        przedstawiciele, ktorzy buduja jej wizerunek - do ponownego przeszkolenia lub
        zwolnienia. Arogancja i brak profesjonalizmu. Jestem jednak przekonana, ze w
        calej grupie przedstawicieli sa i tacy godni zaufania, i Tych przepraszam. Ale
        firmy NIE POLECAM - wole zaplacic za usluge, ale wole miec ja podana w sposob
        nie wywolujacy u mnie mdlosci.
        Osoby odpowiedzialne za rekrutacje w tej firmie powinny zastanowic sie co
        czynia...
          • Gość: bibulka Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.07, 14:42

znam kilku przedstawicieli efectu i na gruncie prywatnym i we wspolpracy. ci
            ktorych znam sa w porzadku i sami wiele razy narzekali ze czasem trafi sie jakis
            cy "dupek" w ich firmie, to nic nadzwyczajnego wszedzie sie moze trafic i psuc
            opinie, tym ktorzy trafili na kogos takiego wspolczuje, ale uwazam ze takie
            generalizowanie jest nie na poziomie. tam gdzie pracuje, a pracuje w szkole tez
            sa koledzy - nauczyciele, na ktorych jest masa skarg, sa nie lubiani przez
            uczniow i rodzicow, ale sa takze i "DOBRZY", a szkola jest w rankingach jedna z
            najlepszych w warszawie. i co? gdyby sugerowac sie opinia tych kilku "ZLYCH" to
            mimo tego ze mlodziez z niej wychodzaca osiaga duzo sukcesow, jest dobrzxe
            wyksztalacona nalezalaoby ja zamknac... bo komus nie przypadl do gustu jakis
            nauczyciel...

dlatego jeszcze raz pisze NIE UOGOLNIAJCIE waszych opinii o kims z kim sie zle
            wspolpracaowal na cala firme. jak ktos pracuje w pokrewnej jednostce to o ile
            jest istota w miare inteligentna powinien wiedziec ze uogolnianie jeste duzm bledem.

p.s. rekrutacja jest i nie przyjmuja wszystkich, byc moze kiedys tak bylo ze
            przyjmowali jak leci, ale teraz najwyrazniej sie to zmienilo.
          • Gość: młody inwestor Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 14.05.07, 14:58
            Witam Wszystkich!!!

Tak czytam te forum bo znajomy zaczął pracę w Efekcie i umówił się ze mną na
            rozmowę. Po wypełnianiu takiej ankiety jak było wpomniane na forum zadzwonił
            później i umówiliśmy się na to doradctwo z jego analitykim z biura.

Jeszcze jestem przed spotkaniem, umówiliśmy się na jutro.
            Jeżeli ktoś może mi polecić jakieś konkretne pytania jakie mogę zadać temu
            analitykowi będę wdzięczny.

Mam poinwestowane środki w FI i oni podobno znaleźli coś lepszego.

A poza tym lubię kumpla i po tym co czytałem na forum jak nowych pracowników
            niby robią na szaro chciałbym przedstawić mu jakieś konkretne informacje, po
            spotkaniu naturalnie z analitykiem, by sprawdził dokładnie warunki współpracy z
            jego nowym pracodawcą. Bo on pracuje tam niecały miesiąc.

A ponad to-sprawdza się to,że pierwszymi potencjalnymi klientami mają być
            znajomi,rodzina itp.

Proszę o poradę!
            Z góry dziękuję!
            • Gość: sprzedawca obuwia Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.07, 17:25
              Czesc!

Jezeli dzisiaj przychodza na "dorazdtwo", to masz bracie 2 wyjscia:
              SKANDIA lub AEGON.
              Daje 9/10, ze przyjda ze SKANDIA.

Jesli sie nie znasz na finansach, to moze byc trudno zadac pytania, na ktore
              zmiaszaja doradce.

Najsmieszniejsze jest haslo o "podatku belki", ktorego mozesz uniknac
              przechodzac miedzy funduszami.
              W praktyce, oddajac pomad 2% z aktywow do SKANDIA NIEGDY nie zwroci Ci sie
              "podatek belki". NA KONCU I TAK MUSZISZ DO ZAPLACIC.

Mozesz zapytac o :

1) jakie sa oplaty za zerwanie umowy
              2) zazadaj DOKLADNEJ SYMULACJI z porownaniem:
              z jednej strony parasol SKANDIA ze wszystkimi oplatami i odroczonym podatkiem
              belki, z drugiej strony normalne fundusze inwestycyjne (np. w mBanku) z
              podatkiem belki nie odroczonym

na 100% takiej symulacji Ci odmowia, bo:
              - przekonaliby sie, ze ich produkty nie sa takie dobre jak mysla
              - tam nikt nie mysli o takich "szczegolach"

3)zapytaj dlaczego masz placic koszty zarzadzania w SKANDIA, skoro koszty
              zarzadzania sa wliczone w cene jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. a
              zatem dlaczego masz placic podwojnie?
              4) portfel modelowy to sciema (brak formy pytajacej;)
              5) dlaczego masz sie wiazac umowa na 15, 20 czy 30 lat (lub na 10 gdy chodzi o
              AEGON), skoro NORDEA (dla przykladu) oferuje podobny parasol, z ktorego w kazdej
              chwili mozesz zrezygnowac (poza tym ma nizsze koszty)

Zaloze sie, ze "Twoj doradca" moze nie znac szczegolow umowy. Bo po co?
              Lepiej nie miec watpliwosci. Wtedy sie nie klamie.

Nie patrz na kumpla, tylko na swoj interes. Bo on zarobi za taka umowe
              jednorazowo 1000zl, przestanie pracowac po 5 miesiacach, a Ty zostaniesz z
              zamrozona kasa.

A swoja droga! Co to za doradca, ktoremu sie nie placi, tylko jest wynagradzany
              przez korporacje, z ktorymi wspolpracuje?!
              Wyobrazasz sobie lekarza, ktory jest wynagradzany przez 2 firmy farmaceutyczne i
              moze przepisywac 2 lekarstwa?

Szkoda, ze EFECT nie rozumie, ze najbardziej dochodowa jest apteka. Chociaz
              owszem, mozna zarobic na leczeniu raka witamina C.
              Pytanie tylko, czy jestes gotowy na taka kuracje? ;)

Pozdrawiam
                  • Gość: młody inwestor Re: fan posta "A" ..kolejny IP: *.chello.pl 15.05.07, 14:01
                    Dzięki dla sprzedawcy obuwia za info!

Trochę się na finansach znam i napewno zadam te pytanka dziś temu "doradcy"

A o kumpla się martwię,bo czytałem jak oni pracowników robią W BALONA a on tam
                    od niedawna pracuje i też nie wie jeszcze o co chodzi z tymi analizami.

Jutro napiszę jak spotkanie przebiegło :)

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
                      • Gość: ola Re: fan posta "A" ..kolejny IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.05.07, 16:55
                        okidobra powiem w skrocie obnazanie neidociagniec i innych tego typu rzeczy
                        związanych z przebiegiem transakcji to jest ok, fajna zabawa naprawde serio. W
                        moim zawodzie jeszcze mi za to placa. Ale uwierzcie mi chlopcy, ze jako
                        audytorka jakosci obslugi klienta we wszystkich firmach z gornej polki tez jest
                        na co popatrzec. A ta lista pytan o ktorej piszecie wcale ale to wcale nie
                        oznacza braku profesjonalizmu czy innych kluczowych brakow. Wazne jest czy
                        komus kto tam pracuje sie podoba i tyle. A co do produktow i innych waszych
                        pytan to moze odpowiecie mi na takie Czy trzy najwieksze firmy doradztwa, albo
                        ktoras z konkurencji, ktora tak czynnie bierze udzial w dyskusji, pomoze mi w
                        wykupieniu jednostek uczestnictwa w funduszu Amarant?
              • Gość: moze ja Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: 195.205.31.* 15.05.07, 17:01
                sprobuje napisac cos do owego sprzedawcy butow:)
                Mam pytanie czy znasz moze troszke rynek niemiecki? On jest troszke bliźniaczy
                do naszego tylko ze mocniej rozwiniety.

Jesli znasz to powiem Ci jedno zaden, ale to absolutnie zaden doradca finansowy
                w niemczech nie pobiera opłaty od osoby ktorej doradza.

Ps: nie jestem doradca - i nie chce byc z wami kojarzony ale to co piszecie to
                jest jakas glupota.
                • Gość: czekamNAfeedback Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 15.05.07, 19:05
                  Czesc!

Jezeli dzisiaj przychodza na "dorazdtwo", to masz bracie 2 wyjscia:
                  SKANDIA lub AEGON.
                  Daje 9/10, ze przyjda ze SKANDIA.

Jesli sie nie znasz na finansach, to moze byc trudno zadac pytania, na ktore
                  zmiaszaja doradce.

Najsmieszniejsze jest haslo o "podatku belki", ktorego mozesz uniknac
                  przechodzac miedzy funduszami.
                  W praktyce, oddajac pomad 2% z aktywow do SKANDIA NIEGDY nie zwroci Ci sie
                  "podatek belki". NA KONCU I TAK MUSZISZ DO ZAPLACIC.

Mozesz zapytac o :

1) jakie sa oplaty za zerwanie umowy
                  2) zazadaj DOKLADNEJ SYMULACJI z porownaniem:
                  z jednej strony parasol SKANDIA ze wszystkimi oplatami i odroczonym podatkiem
                  belki, z drugiej strony normalne fundusze inwestycyjne (np. w mBanku) z
                  podatkiem belki nie odroczonym

na 100% takiej symulacji Ci odmowia, bo:
                  - przekonaliby sie, ze ich produkty nie sa takie dobre jak mysla
                  - tam nikt nie mysli o takich "szczegolach"

3)zapytaj dlaczego masz placic koszty zarzadzania w SKANDIA, skoro koszty
                  zarzadzania sa wliczone w cene jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. a
                  zatem dlaczego masz placic podwojnie?
                  4) portfel modelowy to sciema (brak formy pytajacej;)
                  5) dlaczego masz sie wiazac umowa na 15, 20 czy 30 lat (lub na 10 gdy chodzi o
                  AEGON), skoro NORDEA (dla przykladu) oferuje podobny parasol, z ktorego w kazdej
                  chwili mozesz zrezygnowac (poza tym ma nizsze koszty)

Zaloze sie, ze "Twoj doradca" moze nie znac szczegolow umowy. Bo po co?
                  Lepiej nie miec watpliwosci. Wtedy sie nie klamie.

Nie patrz na kumpla, tylko na swoj interes. Bo on zarobi za taka umowe
                  jednorazowo 1000zl, przestanie pracowac po 5 miesiacach, a Ty zostaniesz z
                  zamrozona kasa.

A swoja droga! Co to za doradca, ktoremu sie nie placi, tylko jest wynagradzany
                  przez korporacje, z ktorymi wspolpracuje?!
                  Wyobrazasz sobie lekarza, ktory jest wynagradzany przez 2 firmy farmaceutyczne i
                  moze przepisywac 2 lekarstwa?

Szkoda, ze EFECT nie rozumie, ze najbardziej dochodowa jest apteka. Chociaz
                  owszem, mozna zarobic na leczeniu raka witamina C.
                  Pytanie tylko, czy jestes gotowy na taka kuracje? ;)

Pozdrawiam
                  • Gość: Kamil Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 15.05.07, 20:48
                    Hej!!

No to pojechales ładnie z tymi pytaniami. Hehe na pewno sie kles z dziwi!
                    Jesli to nie kierownik z mlodym to bedzie mial twardy orzech do zgryzienia. BO
                    te cwoki to czasem nawet kosztow dobrze sie nie naucza a na doradztwa chodza!!I
                    wciskaja za to niby jest takie zajebiste!!A jak bedzie kierownik to on juz ma
                    takie gadane ze zejdzie od razu na inny temat!!

Proponuje co do pytan jeszcze :
                    1) Jak dlugo pan pracuje w firmie Efect i jakie osiagnal pan sukcesy?
                    2) Skoro doradza pan innym inwestowac pieniadze to w jaki sposob pan pomnaza
                    swoje oszczednosci?
                    3) Jakie wynagrodzenie otrzyma pan w przypadku gdy podpisze umowe ze Skandia
                    badz Aegonem?
                    4) W trakcie prezentacji obiecuja ze bedziesz mial serwis (bedzisz mogl dzwonic
                    w takich sprawach jak gdzie ubezp samochod badz jak zainwestowac pieniadze z
                    totka) wiec zapytaj go co bedzie z Twoim serwisem jesli on tam juz nie bedzie
                    pracowal za pare miesiecy?Bo slyszales ze zajebista rotacja jest w tej firmie

No i wogole milej zabawy z pseudo doradztwem!!!

Pozdrawiam
                    • Gość: Schemat telefonicz Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 15.05.07, 21:14
                      A oto schemat telefoniczny jaki wykorzystuja akwizytorzy dzwoniac do wyludzonych
                      kontaktow!!Jak ktos zacznie z wami rozmawiac w taki sposob radze sie po prostu
                      rozlaczyc.
                      Zycze miłej zabawy!!

Witam serdecznie panie Piotrze, Bartłomiej N. z tej strony.
                      Pan mnie jeszcze nie zna ale na pewno kojarzy pan Władka.
                      - Odp: Jakiego Władka?
                      Władka S.
                      - Odp: Aha no tak kojarze.
                      Świetnie.Już tłumacze powód mojego telefonu.
                      Otoż spotkałem się ostatnio z Władkiem zawodowo, gdyż jestem
                      odobistym doradcą finansowym i podczas naszej rozmowy Władek wspomniał
                      o Panu , jako o osobie , która szanuje swoje finanse ( nie lubi wyrzcać
                      pieniedzy w błoto). Czy to jest prawda?
                      - Odp: No tak
                      Wobec tego mogę panu poświęcić godzinę czasu na przeprowadzenie fachowej
                      analizy Pańskich finansów. Dysponuję dla Pana czasem ( 2 terminy) w poniedzialek
                      o 17 badz we wtorek o 20, ktory termin bardziej Panu odpowiada?
                      - Odp: W poniedzialek o 17
                      Zatem poproszę o Pana adres - dojade do Pana osobiscie
                      - Odp: Starmoiejska 7/5
                      W takim razie do zobaczenia. Życzę milego dnia.
                        • Gość: sprzedawca obuwia Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.07, 10:57
                          CO DO PREZENTACJI:

z USTAWY z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:

"Art. 3. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem
                          lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego
                          przedsiębiorcy lub klienta.

Art. 14. 1.
                          Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub
                          wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo
                          przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
                          2. Wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w
                          błąd informacje, w szczególności o:
                          1) osobach kierujących przedsiębiorstwem;
                          2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach;
                          3) stosowanych cenach;
                          4) sytuacji gospodarczej lub prawnej.
                          3. Rozpowszechnianiem wiadomości, o których mowa w ust. 1, jest również
                          posługiwanie się:
                          1) nieprzysługującymi lub nieścisłymi tytułami, stopniami albo innymi
                          informacjami o kwalifikacjach pracowników;
                          2) nieprawdziwymi atestami;
                          3) nierzetelnymi wynikami badań;
                          4) nierzetelnymi informacjami o wyróżnieniach lub oznaczeniach produktów lub
                          usług."

Błędne oznaczenie usług (obiektywne doradztwo finansowe), mówienie o
                          niezależności od innych firm, dopasowanie produktu "pod klienta", itd.
                          Te wszystkie kłamstwa (bo świadomie mówienie nieprawdy to kłamstwo) to CZYNY
                          NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI.
                          Jakie mogą być tego konsekwecje dla firmy Efect?
                          Niestety, na gruncie wskazanej ustawy, z roszczeniem o odszkodowanie może
                          wystąpić jedynie PRZEDSIĘBIORCA, którego interes został zagrożony. A
                          konkurencja, mimo, iż trochę mniej bezczelna, działa podobnie...

Ale z takimi oto ROSZCZENIAMI:

Art. 18. 1
                          1) zaniechania niedozwolonych działań;
                          2) usunięcia skutków niedozwolonych działań;
                          3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści
                          i w odpowiedniej formie
                          6) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny
                          związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochroną dziedzictwa narodowego -
                          jeżeli czyn nieuczciwej konkurencji był zawiniony.

mogą WYSTĄPIĆ:

Art. 19. 1.
                          2) krajowa lub regionalna organizacja, której celem statutowym jest ochrona
                          interesów przedsiębiorców;
                          3) Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jeżeli czyn nieuczciwej
                          konkurencji zagraża lub narusza interesy konsumentów;

Tak więc, klient (nawet ten, który nie podpisał żadnej umowy), może zgłosić
                          sprawę odpowiedniej organizacji lub Prezesowi. Nie jest wówczas konieczne
                          wykazanie naruszenia własnego interesu.

I ja się poważnie zastanawiam nad takim krokiem. Nie jestem sam.

Pozdrawiam

P.S.
                          W następnym odcinku kolejne możliwości prawne ochrony konsumenta.
                          • Gość: mlody inwestor Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 16.05.07, 14:40
                            Witam!!!

Jestem po spotkaniu z tym efektowym "analitykiem".

Koleś kumaty był tak ogólnie w zakresie finansów,ale tylko trochę bardziej
                            niż ja. A ja jestem marketingowcem a nie zawodowym finansistą-doradcą tudzież
                            analitykiem.

3 razy podczas rozmowy zadałem mu pytanie czy efekt jest niezależny i 3 razy
                            powiedział "analityk" że tak...
                            Z informacji jakie tu wcześniej przeczytałem rozumiem,że mają umowę ze
                            Skandią,a poza tym to bez umowy ze Skandią nie mieli by od niej prowizji...

Pytałem o koszty zarządzania i koleś powiedział jakie one są.
                            To go zapytałem czemu mam za to płacić, skoro koszty zarządzania są wliczone w
                            jenostki uczestnictwa.
                            Powiedział wtedy,że to nie są koszty zarządzania tylko koszty za utrzymanie
                            konta inwestycyjnego w Skandia i że nieopatrznie się wyraził.

To poprosiłem żeby pokazał mi to na jakimś dokumancie czy broszurce.
                            Wyjął broszurkę Skandii i wyraźnie było tam napisane że to za
                            zarządzanie...hehehe
                            I zapytałem co on na to...a on że no faktycznie za zarządzanie,ale się
                            tłumaczył:
                            Że Skandia to inny parasol niż ING czy Nordea bo oni tylko ze swoich produktów
                            robią parasol a Skandia z różnych (np. Legg i inne) i to są te koszty.

A symulacji porównania Skandii(koszty i podatek B) z np. mBankiem mi nie
                            przedstawi, bo jak to określił nie ma takich możliwości by takową sporządzić...

Co do okresu na jaki proponował umowę to jest to 6 lat. Podczas tych 6 lat
                            kosztem za zerwanie umowy byłoby zapłacenie 6% - 1 rok, 4,5%-2 rok i tak to
                            malało do 6-tego roku.I jakieś 7000 pln trzeba utrzymać w Skandii w ciągu
                            trwania umowy bo inaczej oni zorwiązują umowę i trzeba właśnie te procenty
                            becalować...

A w OWU znalazłem paragrafy mówiące o tym,że co roku Skandia może podwyższyć
                            sobie opłaty administracyjne o 4% i wile innych bzdurnych zapisów...

Mieszał się podczas rozmowy bo nie przypuszczał że ktoś może wiedzieć takie
                            rzeczy i pytać o takie sprawy...

Zalogowałem się na stronie Skandii prosząc o kontakt z doradcą.Zadzwoniła
                            wczoraj po "efektowym" spotkaniu kobieta z jakiejś też doradczej firmy.Od razu
                            powiedziała,że mają umowę ze Skandią (no bo się logowałem na ich stronie) i
                            chciała się umówić.
                            Zrobiłem to tylko po to by wyciągnąć od niej jakieś informacje...i udało
                            się,potwierdziła,że Efekt ma umowę ze Skandią...

Ten efekt to ściema na maxa...z tym przygotowywaniem analiz, niezależnością i
                            tym podobne...

Czy ktoś z Efektu ma konkretne argumenty na obrone Efektu lub Skandii czy
                            będzie tylko obrażał???
                            Czekam...
                            • Gość: Kamil Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.chello.pl 16.05.07, 17:00
                              Hehe no to ladnie zryles kolesiowi psyche!!:))
                              PEwnie juz nie bedzie nastepnym razem taki odwazny!!
                              Z tego co pamietam w Efeccie to jesli chodzi o Skandie to umowa jest minimum na
                              15 lat ze skladka regularna. I w tejze umowie deklarujesz sie wpalacac przez
                              pierwsze 5 lat ustalona skladke ( czy to miesiecznie czy rocznie) a potem mozesz
                              juz jesli nie chcesz nie placic ale kwoty bazowej (czyli np przy skladce 300zl
                              miesciecznie to bedzie 300x12x5=18000) nie mozesz ruczyc do konca trwania umowy!!!

A no i jasna sprawa ze chloptasie dostaja wieksza prowizje im dluzsza umowa i
                              wieksza kwota deklarowanych skladek!!!

MOgles sie jeszcze zapytac jaka czesc Twojej skladki idzie na ubezpiecznie a
                              jaka na fundusze!!!!

Pozdrawiam
                            • Gość: oel Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.fema.krakow.pl 17.05.07, 13:21
                              tak, Skandia to w rzeczywistosci pomiot szatana i twor Zydow oraz masonow
                              (ewentulanie to wian platformy)
                              odbijajac pileczke - expader tez jest niezalezny (nawet maja opatentowny
                              sloga "niezalezni doradcy finansowi), a z inwestycji sprzedaja praktycznie
                              tylko skandie i aegon.
                              i jescze jedno - nie pracuje dla E.
                              btw: czy kots jest w stanie podac sensowny argument przeciwko Skandii? bo jesli
                              przeliczycie, to jesli raz na jakis czas zrobicie konwersje, to koszty sie
                              zwrca przy okazji nieplacenia belki. a co do dlugich umow - fakt, ale
                              pamietajcie o jednym: jesli ktos che zabezpieczyc sobie emeryture, zeby nie
                              zebarc pozniej na ulicy, to wskazane jest, zeby odlozyl kase i jej nie ruszal -
                              a Skandia poprzez oplaty likwidacyjne z jendej strony umowliwia wyjecie kasy w
                              sytacji kryzysowej (polecam jednka lekture OWU, a pozniej rzeczowa krytyke),
                              ale z drugiej blokuje psychocznie takiego delikwenta, ze w suemi to trche
                              szkodsa wyciagac kase. a po 5 roku macie pelana dostpenosc do wplacownych
                              srodkow (tzn. tych, ktore sa wplacone po 5 roku)
                              • Gość: Sprzedawca obuwia Re: Doradztwo finansowe Efect - ktoś zna ich? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.07, 15:47
                                Traz troche "rzeczowej argumentacji".

Efect jest chyba najbardziej agresywną spośród firm, które sprzedają Skandię.
                                Nie jest tajemnicą, że prawie wszystkie "doradztwa finansowe" to po prostu
                                sprzedawcy umów finansowych. Skandia została wybrana przez większość, ponieważ
                                robi najmniejszą szkodę klientom w stosunku do wysokości prowizji jakie wypłaca
                                agentom. Dlatego jest "najlepsza" lub co najmniej bardzo dobra, spełniająca
                                oczekiwania. Mnie taki argumen nie przekonuje. Ani jako klienta, ani jako
                                agenta.

Generalnie w Efect (oraz u innych dystrybutorów Skandii) panuje bardzo proste
                                przekonanie:

Jeżeli Skandia jest dobra, to sprzedaż Skandii też jest dobra.

Akurat w Efect sprzedaż jest oparta na błędzie, podstępie i podszywaniu się pod
                                doradców. Nie wszędzie tak jest, ale to nie jest aż takie istotne.

Jeżeli ktoś orientuje się trochę w logice, to wie co to jest IMPLIKACJA. Z
                                prawdziwej przesłanki może wynikać tylko prawdziwa teza.

Stąd, posługując się implikacją ludzie pracujący w Efect usprawiedliwiają się:

- "Przecież nie ważne jest jak my to przedajemy. Po prostu jesteśmy
                                skuteczniejsi od konkurencji. A >>skoro Skandia jest dobra, do nasza sprzedaż
                                też<<"

Dlatego właśnie, z punktu widzenia logiki arystotelejskiej, zawsze ktoś powie,
                                że właściwie to każda sprzedaż jest dobra, byleby dobrego produktu.
                                A SKANDIA NIE JEST WCALE DOBRYM PRODUKTEM. I właśnie dlatego działalność Efect
                                jest niewłaściwa, a nawet szkodliwa.

Nie można powidziec, że Skandia jest dobrym produktem. Moze być dobra WGLĘDEM
                                czegoś innego.
                                Podstawowy argument agentów:
                                Skandia względem braku oszczędzania. A może by tak Skandia względem
                                konkurencji!? He? Tego nie było na szkoleniach?

Argumenty przeciwko Skandii:

Założmy, że mam 100 000zł. Jestem młody, biorę podstawową umowę ze składka
                                250zł na 30 lat i na dodatkowe konto wrzucam 100 000zł. (nie wyśrubowałem
                                umowy, zakładam model uniwersalny, a nie lutowanie w Efect, gdzie naciągnęliby
                                mnie na 500zł miesięcznie)

1) Mit Belki!
                                SUPER! powie agent. Rewelacyjna sytuacja. Ominięcie Belki!
                                No właśnie, jak to jest z tym podatkiem i opłatami za zarządzanie w Skandii:

sprawdźmy, jaki zysk jest konieczny, aby opłacała się Skandia a nie migracje
                                między funduszami, które nie mają kosztów zarządzania. Zakłądam, że po roku w
                                jednym funduszu przenoszę się do innego.

x - inwestowana kwota
                                a - szukany zysk funduszu
                                0,0175(x+ax) - koszty zarządzania (1,75%) kwotą 100 000 z zyskami
                                L - Skandia
                                P - opodatkowany fundusz, np. w mBanku

L = (x+ax)-0,0175(x+ax)=0,9825(x+ax)
                                P = x+0,81ax

0,9825(x+ax) = x+0,81ax /:x
                                0,9825(1+a) = 1+0,81a
                                0,9825 + 0,9825a = 1+0,81a
                                0,9825a-0,81a = 1-0,9825
                                0,1725a = 0,0175
                                a = 0,1015

Po osiągnięciu zysku 10% w danym roku w funduszu (czy funduszach w mBanku)
                                kwota kosztów Skandii jest mniejsza od podatku Belki. To i tak nie są duże
                                koszty jak na Skandię (1,75%, w przypadku środków na regularnym koncie to jest
                                2 x więcej). Ktoś powie, że średniorocznie na funduszach akcji 10% jest
                                spokojnie do osiągnięcia. Ocywiście, ale na końcu (po 30 latach) będzie trzeba
                                ten zysk opodatkować!! Chyba, że ktoś umrze i kasę dostanie uposażony.

A więc w praktyce ominięcie podatku belki W NALEPSZYM RAZIE pokrywa koszty
                                zarządzania.

2) inne koszty: ok. 12 zł miesięcznie za prowadzenie polisy
                                3) uwiązanie umową:
                                - przez 5 lat muszę wpłacac na konto, gdzie są jeszcze wyższe
                                koszty "zarządzania"
                                - po przekształceniu w umowę bezskładkową koszty jeszcze rosną!!
                                - nie można wyciągnąć kapitału ( w tym przypadku to będzie 15 000zł) przed
                                końcem umowy bez dodatkowych kosztów, a przed 3 rokiem wogóle! Koszty
                                likwidacyjne są bardzo wysokie! Za co taka kara? Nie ma tego w Nerdea (gdzie
                                też jest parasol z różnych TFI), nie ma tego w mBanku, nie ma tego w
                                pojedyńczych TFI. Zamrożony kapitał!

To był przykład bardzo życzliwy dla Skandii. Bogaty klient, pewna przyszłość
                                zawodowa, 100 000 zainwestowane dodatkowo.

Teraz trochę bliżej życia:

On i ona: 28 lat; zarobki: on 2000zł na rękę, ona 1600 na rękę. W sumie budżet
                                3600zł. Zostaje im 600zł miesięcznie wolnych środków.
                                Umowa na 250zł na 30 lat. Życzliwy agent, nie lutował. W Efect teżtacy są
                                byćmoże. Zaczynają oszczędzać od zera, bo kupili właśnie nowe auto.

1) 250-12 opłaty-koszty zarządania (0,0035/12) = 250-12-0,73= 237,27
                                Alokacja na poziomie 95%. Przyzwoicie. Ale
                                2) ograniczony wybór funduszy = utracony zysk
                                - porównajcie sobie najlepsze fundusze akcyjne w Polce w ostatnim roku (np. na
                                stronie Bankier.pl) oraz te w Skandia. Różnica sięga 30% !! na niekorzyść
                                Skandia. Gdzie jest ta "selecja" przez grupę CS?!! Śmieszne.
                                3)15 000zł zamrożone. Pojawiają się coraz to nowe instrumenty finansowe, można
                                kupić mieszkanie (kawalerke za 30 000zł okazyjnie >wiem gdzie< to też jest
                                inwestycja, ale trzeba mieć te środki dostępne!!
                                4) przez pierwsze 2 lata nie można zerwać umowy

Jest jeszcze masa argumentów. Łącznie z tym, że cała firma mieści się w kilku
                                pomieszczeniach. A jej pośrednicy, to praktycznie firmy-wydmuszki. Nawet nie
                                mają biura, żeby przyjąć klienta. To jest żenujące.

I błagam tylko, nie mówcie, że oto dla statystycznego Józia to akurat Skandia
                                jest dobra, bo inaczej to by nie oszczędzał. To nie jest argument na rzecz
                                Skandii tylko przeciwko Józiowi.

I na koniec.

Przyznaję, że Skandia jest odpowiednia, dla pewnej grupy ludzi. Jako druga,
                                trzecia a może czwarta forma oszczędzania, ale w naszych warunkach płacowych,
                                takich klientów jest garstka. Większośc sprzedaje się po rodzinie i znajomych,
                                bo jest SUPER SKANDIA INWESTOWANIE OSZCZEDZANIE OMINIĘCIE BELKI, WYSTARCZY 5zł
                                DZIENNIE ABY BYĆ MILIONEREM, STARY WOGOLE SZEF JEST WPANIAŁY I WOGOLE !!!!

A ja akurat miałem okazję współpracować z szefem, który Skandii nie miał
                                założonej. A za auto płacił 2500 miesięcznie. DORADCA!

Pozdrawiam