Dodaj do ulubionych

Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowej?

IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.06, 11:26
Mam stronę internetową i chciałabym mieć z tego jakieś korzyści finansowe a
nie tylko wydatki na serwer. Jak można zarabić? Macie jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • netek28 Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe 05.01.06, 09:02
      najszybciej - namów koleżanki na sesję rozbieraną (raz na tydzień nowa
      koleżanka) i sprzedawaj dostęp za np. 10 zł / miesiąc. Zysk gwarantowany ;)

a tak na poważnie, biznes internetowy, o którym piszesz to nic innego jak
      logistyka powierzchni reklamowej - musisz przekonać potencjalnych chętnych do
      tego, iż umieszczając coś na Twojej stronie dotrą z przekazem do odpowiedniej
      dużej grupy odbiorców, wtedy będą za to płacić. Jak to zrealizować? Zastanów się
      nad jakimś ciekawym niszowym serwisem tematycznym.

pozdrawiam,
      n.
      • furious1234 Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe 17.04.07, 18:19
        EuroBarre pochodzi z Francji, jednak jego popularność rozrosła sie własciwie po
        całej europie. System po sukcesie w swojej ojczyźnie zdobywał uznanie w całej
        Europie az dotarł do Polski. Od kilku miesięcy bryluje wśród najbardziej
        polecanych programów w naszym kraju.
        System cechuje niezwykła prostota obsługi, brak zobowiazan i szybkość zarabiania.
        Aby zacząć zarabiać należy ściągnąć i zainstalować program - rodzaj niedużego
        3cm paska reklamowego, zwanego surfbarem który bedzie znajdował sie na szczycie
        ekranu. Surfbar łącząc się z serwerem EuroBarre pobiera porcje reklam, które
        później wyświetlają się w jego oknie. Program nie wysyła danych z naszego
        komputera, nie zżera większej ilości zasobów peceta i nie zajmuje naszego łącza
        internetowego. Wszystko odbywa się sprawnie i niezauważalnie dla użytkownika
        nawet słabej maszyny.

NSTALACJA:

Aby zacząć zarabiać w EuroBarre należy ściągnąć i zainstalować program (surfbar)
        który będzie wyświetlał reklamy.

Program pobieramy stąd: www.eurobarre.com/?p=734228417681

Na wczytanej stronie głównej EuroBarre kliknij w link Installer Lub cliquez ici
        w lewym dolnym rogu. Po chwili rozpoczniesz ściąganie programu instalacyjnego
        ebsetup.exe. Jego rozmiar jest niewielki - zajmuje zaledwie 60 kB.
        Po zainstalowaniu surfabru należy wypełnić formularz rejestracyjny - jeśli nie
        znasz francuskiego przy jego wypełnianiu najlepiej zmień język na angielski
        (kliknij na angielską flagę) w lewym gornym rogu).
        Formularz EuroBarre zawiera zaledwie kilka pól. Uzupełnij je według poniższego
        wzoru:

[IMG]www.eurobarre.com.pl/grafiki/eurobarre-rejestracja1.jpg[/IMG]

Pamiętaj aby wypełnić pola oznaczone cyferkami 1, 2 i 3. W polu nr 1 nie kasuj
        długiego numeru, wpisz natomiast obok 4-cyfrowy kod który będzie Twoim hasłem w
        systemie.Nie wolno ci go zapomniec to bardzo istotne. Zaakceptuj dane
        przyciskiem nr 4. Tym samym utworzysz nowe konto którego dane zostaną przesłane
        Ci osobnym e-mailem. Zawierać on będzie m.in.:
        Numero de compte : numer Twojego konta
        Code secret : hasło jakie wpisałeś w formularz
        Lien de parrainage : Twój osobisty link do polecania systemu innym
        UWAGA! Koniecznie zapisz dane które otrzymasz w mailu od EuroBarre! Przydają się
        one w chwili reinstalacji systemu, zmiany komputera czy innych zdarzeń. ktore
        moga spowodowac ze mozesz utracic zarobione pieniadze.
        Z chwilą zaakceptowania danych w formularzu rejestracyjnym EuroBarre punkty są
        już naliczane na Twoje konto. SurfBar ładuje się domyślnie przy każdym starcie
        systemu, jezeli sie nie załaduje nalezy go odpalic z ikonki z pulpitu.
      • Gość: maciek Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.server.ntli.net 05.01.06, 10:28
        Chyba nie wiesz co mowisz czlowieku.
        Ja nic nie musze robic, wszystko robi firma w ktorej parkuje swoje domeny.
        Nie musze placic komus za zrobienie strony,szukac reklam,pisac artykulow,
        uaktualniac strony, placic za web hosting, zareklamowac swoja strone.
        Firma ktora bierze twoje domeny do parkowania robi cala robote za ciebie a twoim
        zadaniem jest tylko dwa razy na miesiac sprawdzic stan swojego konta w banku.
        Oczywiscie ta firma bierze prowizje z tego co ty zarobisz no i musisz miec
        zajestrowane dobre nazwy domen a takich jest coraz mniej.
        W Polsce moze takich firm nie ma ale jesli znasz angielski to wejdz sobie np.
        na strone www.sedo.com i poczytaj na ten temat.
        To jest chyba najlepszy interes jaki kiedykolwiek w zyciu zrobilem
    • Gość: Geno Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 23:11
      Nie wiem jaka jest tematyka Twojej strony ale możesz spróbować swoich sił w
      programie partnerskim. W skrócie chodzi o to, że jako partner danej firmy
      zamieszczeasz jej reklamy (banery, linki tekstowe itp.)na swojej stronie.
      Pieniądze otrzymujesz jednak nie za zamieszczenie reklam ale za sprzedaż, którą
      wygenerują klienci poleceni przez Ciebie. Sam mam księgarnię internetową i już
      niedługo ruszy mój program partnerski w siecie Propartner.pl. Nie zarobisz
      napewno tysięcy złotych ale możesz sprawdzić czy to łatwy kawałek chleba no i
      wciągnąć się w to :)
      Pozdrawiam
      • Gość: maciek Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.server.ntli.net 06.01.06, 00:51
        No to widze ze temat jednak zainteresowal kilka osob.
        Wyjasniam wiec jak to sie robi.
        Domene mozna kupic ale ja nigdy tego nie robie.
        Ja sam wymyslam jakas nazwe i rejestruje ja. Potem parkuje w Sedo a oni
        wykonuja cala prace ale biora za to procent od moich wplywow.
        Tak jak wspominalem na poczatku nie sa one duze, moze wydaje sie nawet smieszne
        ale przy 300 domenach jakie posiadam obecnie daje mi to okolo $1500 miesiecznie.
        Musze tu zaznaczyc ze zaczynalem ok kilku domen i kazdy zarobiony grosz oraz
        jakies wolne pieniadze wkladalem w rejestracje nowych domen i mam zamiar dalej
        to powiekszac bo lepszego i tanszego interesu jeszcze w swoim zyciu nie
        widzialem (a probowalem juz wielu)
        Rejestracja domeny kosztuje ponizej $10 (bez zadnych zusow, vatow i innego
        smiecia)
        Widze tu ze robik to pojetny facet bo szybko sie polapal na czym to polega.
        Rzeczywiscie trzeba miec leb zeby jeszcze jakies madre nazwy domen wymyslec ale
        wbrew powszechnej opinii mozna jeszcze cos wymyslec, przynajmniej mnie sie to
        udaje.
        Czasami tez sprzedam jakas domene ktora mi sie przestaje podobac albo zaczyna
        przynosic mniej dochodu. Bez problemu mozna dostac za slaba domene .com $100
        Biorac pod uwage cene zarejestrowania domeny daje to kilkaset procent zysku.
        Mam kilka za ktore mialem juz oferty w granicach $5000 ale te zatrzymam bo one
        przynosza dobry dochod a wartosc dobrej domeny ciagle wzrasta.
        Jesli dalej bedzie zainteresowanie to podam strony gdzie mozna zobaczyc jakie
        domeny sie sprzedaja i po ile.
        W ostatnim tygodniu 2005 najdrozsza sprzedana domena byla Earth.com i poszla za
        $800 000 druga byla Annuity.com za $600 000 a najdrozsza w 2005 zostala
        sprzedana w listopadzie za $1 020 000 - Fish.com
        To co Ania robi tez jest dobre ale przy duzo wiekszym wysilku i wydatkach chyba
        mniej oplacalne
        • Gość: jarus a tak praktycznie - pytanie o sedo IP: 193.24.24.* 06.01.06, 09:17
          To tak bardziej praktycznie..

Zarabiasz na tym jako firma czy osoba prywatna. Chodzi mi o podatki i
          rozliczenia. Nie czepia się jakiś US?
          Rozliczasz ten dochód jakoś..czy olewka?
          Chodzi mi o to czy są jakieś problemy z rozliczeniami, podatkami z racji tego,
          że kasę dostajesz z poza Polski.
          Jak wygląda to od strony papierkowo/formalnej.
        • Gość: mark Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: 193.24.24.* 06.01.06, 10:27
          ciekawe, ale nadal mam kilka pytań.
          - rozumiem że pieniądze wpłacają na konto - w takim razie gdzie je założyłeś i
          czy jest to konto walutowe?
          - jedyny koszt jaki trzeba ponieśc to tejestracja poniżej 10$ za każda domenę
          - któ rejestruje domeny i jak zapewnia że ktoś mimo rjestracji nie zacznie jej
          używać?
          - zajmujesz się tęz polskimi domenami .pl?
          • Gość: maciek Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.server.ntli.net 06.01.06, 11:52
            Musze tu od razu napisac ze nie mieszkam w Polsce.
            Na stale mieszkam w US wiec wszystkie problemy z zalozeniem firmy, konta,
            placenie zus,vat mi odpadaja.
            U nas firme mozna zalozyc w jeden dzien i nie trzeba podawac nawet dzialanosci.
            Mozesz produkowac cukierki albo np.kominki lub rakiety. Nikogo to nie obchodzi
            Musisz tylko na koniec roku zlozyc zeznanie finansowe i zaplacic podatek od
            dochodow.
            Ja robie to jako prywatna osoba nie musze miec zalozonej firmy a na koniec roku
            to co zarobilem w Sedo doliczam to reszty zarobkow i place podatek.
            Nikogo nie oszukuje wiec nikt nie moze mi sie do niczego przyczepic.
            Zarejestrowac domene jest najprosciej bo na rynku jest masa firm ktore to robia
            i nie musisz wcale mieszkac za granica, wystarczy miec karte kredytowa.
            Polskie firmy zdzieraja z was, chyba zeruja na tych ktorzy nie znaja
            angielskiego albo nie wiedza ze mozna bezposrednio zarejestrowac domene w
            firmie za granica bez placenia vatow i innych haraczy.
            Twojej domeny nikt inny uzywac nie moze.
            Jest ona zarejestrowana w centralnym spisie tak jak hipoteka na dom.
            Podal bym przyklad kilku swoich domen ale nie mam ochoty na ujawnienie moich
            danych wiec tego nie zrobie ale kto jest wlasnoscia kazdej domeny mozna
            sprawdzic np. na www.networksolutions.com (tam nie rejestrujcie bo oni sa
            drodzy)Jest ona dobra do sprawdzania wolnych domen bo mozna tam wpisac 10 na raz
            Na dole strony zaraz powyzej pieczeci jest napis WHOIS nacisnij to i po zmianie
            strony w biala ramke wpisz np. apple.com i po chwili dowiesz sie ze ta domena
            zostala zarejestrowana w 1987 i kto jest jej wlascicielem.
            Proste,szybkie i latwe
            Polskimi domenami .pl sie nie zajmuje bo chyba takiej firmy parkujacej w
            Polsce nie ma choc domeny.pl maja tez jakas wartosc
            Wole jednak pozostac przy .com, .net
            Wiekszosc polskich nazw .com jest tez juz wzieta choc mozna jeszcze trafic te
            najbardziej wartosciowe czyli krotkie jednowyrazowe i znaczace cos konkretnego.
            Kilka dni temu az nie moglem uwiezyc ale udalo mi sie zarejestrowac polska
            nazwe .com krotka jednowyrazowa zwiazana z telekomunikacja
            Jeszcze nie wiem co z nia zrobie , parkowac napewno nie bede albo wiec sprzedam
            i przypuszczam ze bez problemu dostane kilka lub kilkanascie tysiecy zlotych
            albo otworze wlasna strone bo z taka nazwa jest zwiazany wielki potencjal
            Gdyby to byla nazwa angielska to pewnie dostal bym kilkaset tysiecy $
            • Gość: maciek Re: beate IP: *.server.ntli.net 09.01.06, 01:17
              Nie wiem o jakie sprawy prawne mam sie bac.
              To wszystko jest legalne w stu procentach i tysiace ludzi robi to samo co ja.
              To nie jest zadna piramida finansowa.
              Tez sie zastanawialem czy jest mozliwosc by ktos podgladal domeny, ktore
              sprawdzam.
              Nie wiem czy to jest przypadek ale kiedys wpadla mi do glowy genialna nazwa ale
              jej nie zarejestrowalem i chcac to zrobic kilka dni pozniej byla juz wzieta.
              Od tej pory jak tylko cos sprawdze ze jest wolne a nazwa ma jakis sens to od
              razu ja rejestruje
              • Gość: polandstore.com Re: beate IP: *.ghnet.pl 09.01.06, 01:26
                I bardzo dobrze robisz, należy wierzyć w uczciwość ale z ograniczonym
                zaufaniem:). Aco do możliwości sprawdzenia to jaką domene sprawdzasz to JASNE że
                jest:). ja korzystam tylko z dużych portali i jak jest wolna też zaraz rejestruje.
                • Gość: beate Re: beate IP: *.pools.arcor-ip.net 09.01.06, 10:06
                  Rejestruje przez denik, ktory nie ujawnia (chyba) bezposrednio moich danych.
                  Inne jak napisales - niestety tak. Sprawy prawne - mialam na mysli
                  wykorzystanie nazwy kogos bardzo znanego. Trzeba oddac domene i poniesc rozne
                  koszty albo grozi zabawa w proces. Fantazja podpowiada ubay obay algro eallegro
                  lub podobne zabawne i naiwne mixy jako przyklad. Ostatnio wystawiono na allegro
                  harrods-pl, to tez jeden z przykladow do sporow. Pozdrawiam
                  • Gość: polandstore Re: beate IP: *.ghnet.pl 09.01.06, 10:37
                    Z tym ujawnianiem Twoich danych to czego tu się obawiać, ja rejestruje domeny na
                    firme wiec i tak je podaje - nie widze tu zadnego zagrożenia. Natomist miałem na
                    myśli informacje jaką domene sprzwdzasz na stronkach internetowych - wpisane
                    nazwy gromadzone są w bazie domeny czyli masz pełną i gotową listę wymyślonych
                    domen przez internautów
                    • Gość: maciek Re: beate IP: *.server.ntli.net 09.01.06, 12:50
                      To tez nie jest zupelnie tak jak piszesz.
                      Ja na poczatku swojej dzialalnosci poszedlem w tym kierunku ale juz tego nie
                      robie teraz.
                      Jedna z ogromnych amerykanskich firm wprowadzila nowy produkt na rynek a ja
                      szukajac roznych domen przypadkowo natrafilem ze nie zarejestrowali tej domeny.
                      Zrobilem wiec to za nich i wyslalem list do glownego biura powiadamiajac ich o
                      tym fakcie.
                      Oczywiscie dostalem grozna odpowiedz i zadanie natychmiastowej rezygnacji z
                      domeny bo inaczej beda mnie skarzyc.
                      Wtedy ja im odpowiedzialem ze prawdopodobnie za cene jednego listu jaki ich
                      prawnik do mnie napisze moge im ja odsprzedac i nie musimy ciagac sie po sadach.
                      Napisalem tez ze nikt nie pracuje za darmo i jako ze wykonalem dla nich prace
                      ktora ktos w firmie zapomnial wykonac nalezy mi sie wynagrodzenie i zazadalem
                      $200. Po kilku dniach dostalem list z czekiem na $200 oraz do podpisania
                      umowe,ktora musialem poswiadczyc u notariusza. Na ten cel przyslali mi osobno
                      $50.
                      Gdybym byl zachlanny to pewnie wyladowal bym w sadzie i przegral a tak obie
                      strony byly zadowolone a ja chyba bardziej bo za swoje $10 dostalem $200
                        • Gość: maciek Re: beate IP: *.server.ntli.net 11.01.06, 16:29
                          Nie wiem, przypuszczam ze dla tak wielkiej firmy $250 to zaden pieniadz.
                          Ogloszono dzis liste sprzedazy domen za pierwszy tydzien 2006.
                          Najdrozsza to : FlashGames.com poszla za $226 950 a nastepne to
                          CancunHotels.com - $120 000
                          CheapGifts.com - $ 90 000
                          Gators.com - $ 55 000
                          Darts.com - $ 54 507
                          Ciekawe ze coraz lepiej sprzedaja sie domeny niemieckie
                          Ich.de poszla za 40 000 Euro
                          Verkauf.com za $ 7 900 czy
                          Leihen.com za 5 000 Euro
                          Co ciekawe ze zaczynaja pojawiac sie sprzedane domeny austryjackie .at
                          Restaurants.at poszlo za 7 500 Euro oraz
                          Partyzelt.at za 3 500 Euro
                          Moze nastawienie sie na niemieckie domeny z Polski bedzie latwiej dla was.
                          Ja nie znam niemieckiego a zreszta nie moge wwszystkiego sam kupic nie jestem
                          az tak zachlanny
            • Gość: ZELMER Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 22:58
              SEDO troche mnie wkurza tym ze nie mozna dac do parkowania domeny nie zgadzajac
              sie na jej sprzedaz mam pusta domene ale ciekawa nazwa i nie chce wystawic jej
              na sprzedaz!I jest zaparkowana wszystko OK ale nie jest mozliwe zbieranie kasy
              za klikanie w nia nie jest aktywna!
              JAk ludzie wchodza i klikaja to wszystko bierze SEDO!
              Ciekaw jestem czy mozna z SEDO wycofac domene np gdy sprzedaz ja poza SEDO lub
              bedziesz chcial ja wykorzystac pewnie nie jest to mozliwe!
                • Gość: Dataway Zostań polecanym sprzedawcą w aukcje.mlo.pl IP: *.tpca-cz.com 09.03.06, 08:53
                  Zostań polecanym sprzedawcą w aukcje.mlo.pl

Informacja dla sklepów, hurtowni, importerów, dystrybutorów oraz producentów.
                  Jak zdobyć status Polecanego sprzedawcy.

Aby Państwa konto zostało zweryfikowane, proszę na adres email: dataway@gazeta.pl
                  przysłać dokumenty firmy (NIP, regon, wpis do ewidencji) w rozdzielczości
                  minimum 200dpi jako pliki graficzne jpg.
                  Firma musi posiadać telefon stacjonarny.

Brak jakichkolwiek opłat za przyznanie tego statusu oraz każdy użytkownik ze
                  statusem “Polecanego sprzedawcy” automatycznie dostaje zniżki na wszystkie
                  opłaty w aukcjach. Oraz dodatkowe 20 PLN wirtualnej waluty do wykorzystania w
                  aukcjach na promocje własnych aukcji.
    • Gość: maciek Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.server.ntli.net 15.01.06, 12:30
      Nie znam tej strony polskiej a jesli chodzi o szczegoly to jesli o parkowanie
      na sedo czy jakiejkolwiek innej stronie to nic nie trzeba robic.
      Nalezy tylko zglosic taka chec przetransferowac swoja domene na ich strony a ta
      firma wykonuje cala prace za ciebie.
      Moje wszystkie domeny sa angielsko brzmiace wiec nie wiem czy jeli
      zarejestrujesz jakas z Polska nazwa tez bedziesz mogl zarobic.
      Jednowyrazowych nazw z .com zaczyna juz brakowac dlatego osiagaja tak wysokie
      ceny ale coraz lepiej zaczynaja sie sprzedawac domeny narodowe jak .de, .se, .fr
      i wlasnie w sprzedawaniu takich domen jest najwiekszy zysk.
      W kwietniu bedzie mozna tez rejestrowac domene .eu i wydaje mi sie ze tu beda
      duze mozliwosci ale jest juz troche pozno.
      Ja osobiscie mam zarezerwowanych ponad 3000 domen .eu a przypuszczam ze takich
      jak ja jest wielu
    • Gość: maciek Re: beate IP: *.server.ntli.net 15.01.06, 22:03
      Oj chyba jednak jestes blondynka.
      Ja wyraznie pisalem ze mam ZAREJESTROWANYCH obecnie ponad 300 domen
      (przewaznie .com)
      ZAREZERWOWANYCH mam ponad 3000 domen .eu i codziennie dodaje nowe.
      Domene .eu bedzie mozna zarejestrowac dopiero od 7 kwietnia
      Wiem ze nie wszystkie uda mi sie zarejestrowac bo konkurencja jest bardzo duza
      dlatego az tyle zarezerwowalem.
      Mam zarezerwowane najwazniejsze jednowyrazowe okreslenia, slowa w kilku
      jezykach nawet w polskim a gdybym mogl je wszystkie zarejestrowac na swoje
      nazwisko to napewno bym to zrobil bo sprzedanie jednej tylko domeny pokrylo by
      mi wszystkie koszty z nadmiarem.
      Tak ze beate jezeli chcesz napisac cos madrego to pisz na ten temat na ktorym
      sie znasz bo jak narazie to osmieszylas siebie a nie mnie.
      Jeszcze jeden przyklad twojej wszechwiedzy
      Sedo na swoich stronach, czy to angielskiej czy niemieckiej podaje TYLKO te
      tranzakcje ktore zostaly zawarte za ich posrednictwem wiec napewno nie
      znajdziesz tam tych informacji ktore ja podaje (nastepna bedzie w srode)
        • Gość: maciek Re: beate IP: *.server.ntli.net 15.01.06, 22:39
          Widze ze prawda cie denerwuje, trudno.
          Nastepnym razem jak chcesz kogos osmieszyc to badz pewna swojego bo w tej
          dziedzinie akurat mnie nie zagniesz.
          Ja nie prowadze tu zadnych wykladow, chcialem tylko dac wskazowki tym ktorzy
          ewentualnie chcieli sprobowac tego typu zarabiania bo jest to jeden z
          latwiejszych sposobow jakie udalo mi sie znalezc w moim zyciu.
          Wiem ze sam wszystkiego nie wymysle wiec jest tu pole do popisu dla innych
          gdzie za niewielka oplata kazdy moze sprobowac
          • Gość: Lukasz JESZCZE RAZ IP: 212.14.59.* 15.01.06, 23:52
            Witam wlasnie przeczytalem wasza wyamine zdan oraz odwiedzielm strone
            www.sedo.com ale prosze o pomoc. Co mam zrobic zeby sprzedac domene?Wystarczy
            ze sie bezplatnie zarejestruje na www.sedo.de czy musze dodatkowo rejestrowac
            moja doemene normalnie w internecie i placic za nia co miesiac pieniadze?Jak to
            dokaldnie wyglada bo sie juz pogubilem-prosze o pomoc.
            • Gość: maciek Re: JESZCZE RAZ IP: *.server.ntli.net 16.01.06, 00:42
              Chcialbym pomoc ale nie bardzo wiem jak bo nie piszesz jasno.
              Czy ty masz juz jakas domene czy dopiero masz zamiar miec.
              Jesli jeszcze nie masz to najpierw musisz taka domene zarejestrowac.
              Jesli sprawdzisz ze wymyslona przez ciebie nazwa domeny jest wolna mozesz ja od
              razu dla siebie zaklepac placac za rejestracje.
              Potrzebna jest do tego karta kredytowa. To jest prawie tak jak hipoteka na dom.
              W centralnym rejestrze bedzie zarejestrowane ze jestes wlascicielem tej domeny
              i kazdy moze to sprawdzic.
              Jesli chcesz ukryc swoje dane to tez mozna zrobic ale kosztuje to ekstra.
              Ja tego nie robie bo nie chce wyrzucac niepotrzebnie pieniedzy. Nie mam nic do
              ukrycia.
              Za rejestracje domeny placi sie tylko raz na rok.
              Jesli nie uda ci sie nic z nia zrobic i zdecydujesz ze jest ci niepotrzebna
              wtedy w nastepnym roku po prostu nie zaplacisz za odnowienie i przestaje byc
              ona twoja wlasnoscia.
              Jak sie rejestruje domeny .de nie wiem bo nigdy takich nie rejestrowalem.
              Napewno jesli znasz niemiecki to znajdziesz w internecie mase firm ktore to
              robia.
              • Gość: kasia Re: JESZCZE RAZ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 01:16
                drogi macku, jak dobrze wiesz, my mieszkajacy w Polsce nie mozemy zalozyc
                domeny z .com, moga to robic tylko obywatele i firmy z USA, a domene .eu moga
                zalozyc tylko firmy i instytucje i organizacje, a nie osoby prywatne

tak więc Twoja propozycja biznesu jest dla nas bezużyteczna
                  • vitoleone Re: JESZCZE RAZ 19.01.06, 18:31
                    Oczywiscie ze mozna w Polsce miec domene na .com,rowniez .net itd.
                    Zapraszam na strone onet.pl W dodatku wszystko jest za darmo !!!!! Wasz
                    rozmowca opowiada wam bajki.To co pisze jest prawda,ale na pewno nie sprzerdaje
                    domen setkami,a nie slyszalem o zarabianiu na wynajmie nazw.
                    Prosze wpisac w wyszukiwarce web page free i bez trudu znajdziecie zarowno
                    katalogi WSZYSTKICH domen na sprzedaz jak i firmy zajmujace sie ich kupnem.
                    Pierwsza z brzegu to www.tvn.style.pl /nieoczekiwane prawda?/
              • Gość: maciek Re: kasia IP: *.server.ntli.net 17.01.06, 11:17
                Widze ze nastepna obok beate blondynka sie znalazla tutaj.
                Kto ci takich glupstw nagadal ??????
                Domene .com moze zalozyc KAZDY czyli osoba prywatna albo firma z kazdego kraju
                na swiecie.
                Domene .eu moze tez zalozyc KAZDY kto ma adres w Europie z tym ze osoby
                prywatne beda mogly to zrobic dopiero od 7 kwietnia.
                Ludzie zanim sie publicznie wypowiadacie na jakis temat sprawdzcie to bo sie
                tylko osmieszacie i siejecie zamet w glowie innym.
                • Gość: maciek Re: kasia IP: *.server.ntli.net 18.01.06, 15:04
                  Najnowsze rezultaty sprzedazy domen.
                  W zeszlym tygodniu nie bylo zadnych wielkich tranzakcji oprucz moze jednej
                  gdzie ktos sprzedal innej firmie grupe 22 domen adult (dla doroslych albo porno)
                  za $720 000 czyli srednio po ponad $32 000
                  Najdrozsza indywidualna tranzakcja bylo sprzedanie domeny Registro.com (to chyba
                  cos z hiszpanskiego) za $38 000 a nastepna to DenverHomes.com za $35 500
                  Bylo bardzo duzo tranzakcji miedzy $1000 i $5000.
                  Znalazlem dwie niemieckie:
                  SoftwareAnbieter.de za E 2000 oraz
                  Lehrling.de za E 1400
                  Nie sa to sumy porazajace ale za kilka Euro ryzyka chyba nie najgorszy
                  przelicznik
                  • Gość: joga Re: kasia IP: *.akron.wroc.pl / *.akron.net.pl 19.01.06, 18:28
                    Brawo Maciek! Dzięki za wszystko. Dużo czasu spędzam w internecie i naprawdę
                    nie spotkałam dotąd tak rzeczowej, spokojnej i sensownej pomocy i wprowadzenia
                    w sensowny biznes. Na ogół napotyka się mnóstwo bzdur i śmieci. Słabo się na
                    tym znam, ale po tym wszystkim co tu wyczytałam mam zamiar wgryźć się trochę.
                    Jestem niemieckojęzyczna i mam zamiar to wykorzystać. Czy możesz polecić coś w
                    rodzaju www.sedo.com ale z niemieckojęzycznego podwórka? Chętnie pomogę
                    w "sprawach" de. ch. .....
                    • vitoleone Re: kasia 19.01.06, 18:39
                      najprostszy i Darmowy sposob to zapisac swoja strone w wyszukiwarce Google na
                      tzw. Adds by Google.Dostaje sie wowczas pieniadze za kazde klikniecie na swojej
                      stronie
                      • Gość: Lukasz KASA IP: 212.14.59.* 19.01.06, 22:03
                        Wiec tak: wymyslilem sobie domene .com-zamierzam ją zarejestrowac na
                        www.home.pl a potem zaparkowac na www.sedo.de Wszedzie jest napisane ze
                        parkowanie jest za darmo a wiec jezeli z samego parkowania zarobie 1 euro
                        miesiecznie to oni sobie z tego 1 euro nic nie wezma?Czy dobrze rozumiem? Oni
                        jedynie biora 10% od kazdej sprzedazy czy co oni jeszzce biora?
                        • Gość: maciek Re: KASA IP: *.server.ntli.net 20.01.06, 11:49
                          Jesli wejdziecie na strone www.sedo.com na gorze po prawej stronie
                          zobaczycie ze oni maja strone w trzech innych jezykach francuskim, hiszpanskim
                          oraz niemieckim.
                          Wystarczy kliknac na interesujacy was jezyk i gotowe.
                          Najlepsze i najpopularniejsze (oczywiscie po angielskich stronach) sa strony
                          niemieckie.
                          Sprzedaja sie rowniez i polskie domeny.
                          Kilka dni temu ktos sprzedal domene seksrandka.com za 750 Euro
                          Nie jest to chyba najgorszy przelicznik za zainwestowane $10
    • Gość: Domeniarz master Re: Kategorie na sedo IP: 217.153.180.* 23.01.06, 10:38
      Witam!

przes ostatnie dwa dni szukałem jakiejś super nazwy domeny. I znalazłem bardzo
      dobrą z końcówką .com! Zarejestrowałem na home.pl. Zapłaciłem za rok i jestem
      już jej posiadaczem. Muszę dodać, że mam kila fajnych nazw ale na pierwszy
      ogień wykupiłem taką o nazwe "dla dorosłych". Zauważyłem, że na SEDO takie
      domeny bardzo dobrze idą! Więc dziś wieczorem rejestruję się na SEDO.com i
      zaczynam sprzedaż mojej domenki. Mam nadzieję, że przytnę za nią kilka patyków
      bo nazwa domeny jest super (nie jest przy tym wulgarna). W gruncie rzeczy to
      byłem zdziwiony, że udało mi się taką nazwę znaleźć? Widać to co najlepsze nie
      jest sprawdzane bo nikt się nie spodziewa, że taka domena jest wolna!

Postaram się napisać jak będą przebiegać moje podboje SEDO!

Inni SEDO sprzedawcy - piszcie!!!
      • Gość: romek Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: 193.24.24.* 25.01.06, 17:01
        TO ja mam taką teorie:
        Za co płaci SEDO przy parkowaniu domen?
        Za klikanie na linki na stronie w danej domenie, (parkujesz domenę, oni
        dorabiają stronkę - tak ogólnie)
        Kto klika na linki (wyłaczając z tego automaty, albo i nie bo nie wiem jak oni
        zliczają kliknięcia) - ludzie, którzy szukają czegoś w sieci.
        Dlaczego trafili na stronkę w Twojej domenie.... bo czegoś szukali. ...np w
        róznego rodzaju przeglądarkach.
        Czyli jakie domeny sa najlepsze?

im popularnejszy temat/slowo/fraza tym lepiej .

ale to chyba tylko czesc prawdy ;-)

to tylko moja teoria.
    • Gość: domeniarz master Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: 217.153.180.* 26.01.06, 11:46
      No i zaparkowałem na SEDO wczoraj sowją domenę .com. I pod wieczór w panelu
      SEDO miałem info że było tylo 3 "vievs" i "0" clicks??? Stan konta 0! Jak to
      jest, że inni mają coś po pierwszym dniu? Domena jest zaparkowana w SEDO, jak
      wchodzę to mam info, że wszystko ok, mogę oglądać statystyki itd. Dzisiaj
      dokładam jeszcze dwie domeny i zobaczymy. Czy coś robię źle?

Pozdro

P.S. - Czy SEDO jakoś pozycjonuje moją zaparkowaną u nich stronę w
      wyszukiwarkach??? Bo w googlach jej ni ma :(
      • Gość: polandstore Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.ghnet.pl 26.01.06, 11:58
        Pewnie musisz sobie sam naklikać wejść:) ale tak jeszcze o zarabianiu, rozmowa
        zmobilizowała mnie aby wejść na dawno nie odwiedzane konto AdSense. Mam tam
        ustawiony jeden boks reklamowy na zapomnianej stronce która ma srednio 15-30
        (tez dzis sprawdzilem) wejsc dziennie czyli prawie nic. I ku mojemu zdziwieniu
        na koncie jestprawie 46$. Stronke postawiłem na darmowym koncie w interia pl i
        po roku będzie za nic nie robienie prawie 50$. Niby nic ale zawsze coś, tym
        bardziej że postawienie tej stronki to było kilka godzin. Ktoś się może z kwoty
        śmiac, ale mimo wszystko miło jest dostać czek "za nic" na 50 dolców. Wystarczy
        teraz pomyśleć ile na tych adsensach można zarobić mając wiecej wejsc i więcej
        stron. pzdr
      • Gość: marlus Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: 193.24.24.* 26.01.06, 12:24
        Tak to właśnie jest...zaparkowanie domeny moim zdaniem niczego nie
        gwarantuje...poza tym, że wydałeś kasę na jej kupno.
        Oczywiście nie oznacza to, ze to zły pomysł, chodzi mi tylko o to, że to Ty
        jako kupujący domenę podejmujesz ryzyko.
        Trafisz w odpowiednią nazwę zaczneisz zarabiać, a jak nie to nie.
        Jedne demoenki pewnie zarabiają po kilkaset dolców dziennie, inne po kilka a
        jeszcze inne po kilka centów tygodniowo.
        Jak pisał Maciek on ma 300 domen, zapewne nie sa to domeny których nazwy to
        pierwsze lepsze słowa czy frazy. Są pewnie dokładnie wybrane i przemyślane,
        biorąc pod uwagę parę istotnych kwesti

Co do google i innych wyszukiwarkach...czasem jak się tworzy stornę to w
        wyszukiwarkach pojawia się ona nawet po kilku dniach czy tygodniach.
        Nie wiem czy i jak SEDO pracuje nad pozycjonowaniem, ale nie jest to proces
        który zachodzi z gdziny na godzine.

Dobre w tym jest to, że jak trafisz w dobra nazwę to siedziesz a kasa
        leci ..znaczy ja wierzę na słowo bo póki co nie próbowałem :-)
        • Gość: polandstore Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.ghnet.pl 26.01.06, 12:38
          Dokładnie, możesz sam sobie postawić ze 100 stronek ( choć się pewnie troche
          wiecej napracujesz niż robiąc to na sedo ) i kasować na adsensach. Ale jedno
          jest pewne że to co zostało w tym temacie napisane o zarabianu na sedo jest
          prawdą, kilu znajomych też tam zarabia. Ja przynam że też mam wystawiona na
          sprzedaż ta sama nazwe domeny ale z koncowkami de, ru, pl i com.pl - ale
          traktuje to jako eksperyment i bardziej z ciekawosci niz z checi sprzedazy bo
          lubie miec komplety łącznie z com - bo to podstawa.
    • Gość: domeniarz master Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: 217.153.180.* 26.01.06, 14:46
      Witam,

Szakalu proszę odpowiedz na moje pytania:

1. Czy masz domeny z rozszereniem .com?
      2. Jak długo czekałeś na wybranie słowa głównego?
      3. Czy twoja domena jest widoczna w wyszukiwarkach?
      4. Co jest nie tak? Nazwę mam ok, wejść 3, kliknięć 0! Po dwóch dniach 0.00Euro!

Help!
      Help!
      Help!

Domenę mam wykupioną w home.pl.

Zaparkowałem ją zgodnie z wymaganiami sedo: czyli wpisałem żądany URL.

W panelu "overview" pojawiły się zaparkowane domeny i dupa! Nic nie idzie a to
      2-gi dzień! Jedna z nich to domena dla "dorosłych" ale tak ładna i delikatna
      nazwa, że nie rozumiem czemu to nie działa.

I wytłumaczcie jak ktoś trafia na tą zaparkowaną domenę? Nie ma jej w
      wyszukiwarkach??? Sprawdzałem!

Pozdro

• Gość: Lukasz Problem z keywordem IP: 212.14.59.* 28.01.06, 14:34
        Witam mam pytanie do znawcow tematu.Otoz zarejestrowalem calkiem niezla domene
        mp3 z hiszpanskim slowem,dziennie wchpodzi okolo 10osob na nia ale jest problem
        poniewaz nikt nie chce klikac na strony podlaczone pod moja domene!zamiast
        stron do sciagania mp3 mam cos o pianinach latynosach ale nic o sciaganiu-co
        mam zrobic?
        • czarny_petrus Re: Problem z keywordem 28.01.06, 15:17
          Ja tez z problemem. Rejestruje dzisiaj dwie domenki. Jedna mam potwierdzenie
          rejestracji, przy drugiej - zamowionej kilka godzin wczesniej nie - chociaz
          jest jako zamowiona prawidlowo, wykazana w moim porto i przy zamawianiu
          wykazana byla jako wolna. Co to moze znaczyc?
    • teamwork Re: jak myslicie 29.01.06, 10:19
      Wlasnie zamawiam strony i co waszym zdaniem jest lepsze. Jednowyrazowa nazwa
      zlepiona z dwoch slow czy rozdzielone dwa wyrazy tzn przykladowo gofinance czy
      go-finance team-work czy teamwork:). I jeszcze jedno dla ktorych polskich nazw
      jest znaczaca bardziej koncowka .pl a dla ktorych .com Nie bardzo sie w tym
      rozeznaje.
    • Gość: lukrad Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.cable.ubr01.bath.blueyonder.co.uk 30.01.06, 01:22
      Witam, śledziłem ten wątek i na zasadzie eksperymentu-naśladownictwa zarejestrowałem w serwisie godaddy.com domenę .com biz info i net (ta sama nazwa). Przeparkowalem potem do sedo. Tamże jako zweryfikowana i zparkowana ukazuje się tylko .biz. W godaddy zarejestrowałem cztery za 25$. Oczywiście miałem swój login i hasło. Ale dzisiaj rano jakoś dziwnie nie mogę się zalogować na moje dane, a "moja" domena .com bezczelnie jest dostępna. I uwierzcie że nie mam z netem do czynienia od tygodnia, sparwa zapamiętywania haseł i czytania regulaminów jest dla mnie oczywista...
    • Gość: vito a co z domenami *.eu ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.06, 14:57
      co sądzicie na ich temat ? jakie mogą miec "wzięcie" za jakis czas? warto w to
      "wejśc" i rejestrowac to co jeszcze wolne ? z tego co wiem to od 7 kwietnia
      będą ogólnie dostępne. zarezerwowalem na siebie kilka ciekawych pozycji za
      posrednictwem home.pl ale caly czas mysle jak to będzie z tymi domenami.
      proponuję dyskusję na ten temat. Pozdrawiam :)
      • teamwork Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) 30.01.06, 15:26
        Wlasnie czytam, ze ktos szka domeny ale jak sie wyraza "czystej" nie
        zrujnowanej przez parkowanie na sedo? Czy to nie jest tak, ze oni do tych
        parkujacych domen "cos" sobie reklamowego podczepiaja o czym parkujacy nie wie?
        O co moze chodzic?
        • Gość: daro Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) IP: 193.24.24.* 30.01.06, 16:19
          moim zdaniem o to, ze taka domena zapada w pamięć internautów jako zbieranina
          linków, mniej lub bardziej związanych z nazwą domeny....
          Czyli stornka o tym adresie nie niesie ze sobą jakiś specjalnych treści i dla
          wielu jest bezużyteczna.

Szukasz czegoś w sieci i ...trtafiasz na stornkę będącą zbieraniną linków... i
          co polubisz taka stornę w sytuacji gdy szukasz czegoś konkretnego?
          Ja nie polubię...powiem więcej będę takiej stornki unikał
          • Gość: fantomas Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) IP: *.ghnet.pl 30.01.06, 19:39
            Kolego myslisz bardzo standardowo...
            Przeciwieństwem do Ciebie są twórcy googla i yahoo - przecież wszyscy w koło
            pukali się w głowę i pytali - jak na głupich linkach można zarabiać?
            Jak widać można...
            Osobiście zaparkowałem kilka dni temu kilka domen i już 25 cencików wpadło. Niby
            nic ale zawsze to prawie złocisz... :))
            • Gość: daro Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) IP: 193.24.24.* 31.01.06, 08:39
              Nie kwestionuje pomysłu i możliwości zarabiania na linkach, ale zmierzam do
              tego, że ja (jako internauta szukający danej informacji) nie lubię takich stron
              jakie robi sedo.
              Takie stronki (zbiór linków) to dostaje jak w googlech wpisze to czego szukam i
              dostaje zestaw linków i starczy. Jako internauta nie widzę żadnej wartości
              dodanej dla osoby szukające danej informacji wynikającej z istnienia stron
              takich jak te zrobione przez sedo.
              I dlatego też nie chciałbym kupować domenki na której wcześniej była stronka
              robiona przez sedo.

Oczywiście są tacy którzy wchodzą na takie stornki i klikają w linki...pytanie
              tylko ilu z nich wraca na te strony?

Co innego zarabianie na linkach a co innego przydatnośc takich stron jako
              medium przekazujące jakieś informacje.

• Gość: daro Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) IP: 193.24.24.* 31.01.06, 09:17
              Dodam jeszcze jedno.
              Na stronie sedo jako przykład stronki na zaparkowanej domenie podano
              www.earth.com
              Wpisuje to w google i co? i nic. Wpisuje earth.com i też nic.
              Wpisując to samo w yahoo znajduje wyniki.
              No i co to może znaczyć.
              Skoro nie ma jej w googlech to albo to nowa domenka (raczej nie ;-) ), albo
              jest zbanowana i google jej nie indeksuje.
              Dlaczego jej nie indeksuje ... pytaj twórców google (można się jednak
              domyslać), dla mnie jednak ważne jest to,że zbanowanie w google zmniajesza
              wartopść takiej domeny dla np kogoś kto chce na takiej domenie
              postawić "standardową stronkę".
              • Gość: polandstore Re: co to moze znaczyc( forum-sedo) IP: *.ghnet.pl 31.01.06, 10:54
                ... "czystej" nie zrujnowanej przez parkowanie na sedo?... pewnie o ten ban
                chodzi. Nie wiem czy to to samo co sandbox ( bogdzies to tez słyszałem)- domenka
                idzie w odstawkę na +- 2 do 12 miesięcy. znam osobiście taki przypadek ale nie
                przez działania na sedo ale zbyt szybkie dodanie domeny do katalogów itp ( ponoć
                nie należy dodawać więcej niż do maks. 20 katalogów z linkami bezp. w miesiącu)
                Ale jak to z google bywa jest wiele nie wiadomych i tematów " legend" i plotek.
                Ja osobiście wolałbym wystawić do sprzedania niż parkować i zarabiać. Ale to
                tylko moje zdanie, liczy się mimo wszystko to ze ktoś zarobi, ale bez złudzeń,
                nie wszscy parkujący zarobią na tym miliony. ps. czy macie może namiary na firme
                ktora wycenia domenki za free? słyszałem ze jest program do tego?
        • Gość: maciek Re: a co z domenami *.eu ? IP: *.server.ntli.net 31.01.06, 10:35
          Mnie sie wydaje ze beda one mialy z czasem podobna wartosc do domen .com
          Tylko dlatego zeby moc takowe zarejestrowac przenioslem sie na jakis czas do
          Europy wiec chyba wierze w to co mowie.
          Sam mam juz zarezerwowane juz prawie 4000 i mysle ze do 7 kwietnia dojde moze
          do 5000.
          Z tego co sie szybko zdazylem zorjentowac to home.pl chyba kaze sobie placic za
          rezerwacje.
          • teamwork Re: a co z domenami *.eu ? 31.01.06, 14:48
            No wlasnie - dlaczego eu koncowki? Jaki ta "nowosc" bedzie miala wplyw
            na "lokalne" pl de itd. i na com? W rezerwacje eu trzeba od dom. 29 euro
            niestety zainwestowac:(((
            dla polandstor... tutaj (mam nadzieje, ze sie skopiuje) link do bezplatnych
            wyszacowan. Na tej stronie klik na srodkowy (bez danych osobowych) i wpisujesz
            nazwe. Nie wiem czy o takie cos ci chodzilo.

www.nicit.de/service/ranking_uebersicht.php
              • Gość: maciek Re: a co z domenami *.eu ? IP: *.server.ntli.net 31.01.06, 16:02
                Takie darmowe systemy wyceniania sa nic nie warte.
                Poza tym ja bym nigdy nie dawal do wyceny domeny. Wedlug mnie to jest
                wyrzucanie pieniedzy w bloto bo skad jakis wyceniacz moze wiedziec jakie ja mam
                plany zwiazane z ta domena, jak bedzie wygladala moja strona itd...
                Czasami mozna bardzo dobra domene zmarnowac jesli sie nie wie co z nia zrobic
                albo sie zrobi zle.
                Domena jest warta tyle ile kupujacy za nia zaplaci.
                Dam tu dwa przyklady, wedlug mnie swietna domena FilmPortal.com zostala
                sprzedana za $205 a w tym samym czasie domena lppl.com za $1600 przy czym
                pierwsza znaczy cos konkretnego w wielu jezykach a co znaczy ta druga ?
                Dla ciekawosci chyba wczoraj domena tapetki.net sprzedala sie za $1116
          • Gość: julek Re: a co z domenami *.eu ? IP: *.tnp.pl 02.02.06, 12:03
            Gość portalu: maciek napisał(a):

> Mnie sie wydaje ze beda one mialy z czasem podobna wartosc do domen .com
            > Tylko dlatego zeby moc takowe zarejestrowac przenioslem sie na jakis czas do
            > Europy wiec chyba wierze w to co mowie.
            > Sam mam juz zarezerwowane juz prawie 4000 i mysle ze do 7 kwietnia dojde moze
            > do 5000.
            > Z tego co sie szybko zdazylem zorjentowac to home.pl chyba kaze sobie placic
            za
            >
            > rezerwacje.
            No dobra ale jakim cudem mozesz zarezerwowac tak potezna ilosc domen !! ???
            Przeciez za to trzeba placic Kazdy rejestrator w Europie pobiera pieniadze za
            zarejestrowanie dopierw w przypadku nie zarejestrowania (co jest tez bardzo
            prawdopodobne z uwagi na setki rejestratorow z calej europy) zwraca gotowke na
            konto. Jeszcze jedna sprawa na wielu zagranicznych rejestracjach domen moge
            zarezerwowac ta sama nazwe i co wtedy kto pierwszy z nich ten lepszy ?
    • Gość: polandstore Re: Jak zarabiać na posiadaniu strony internetowe IP: *.ghnet.pl 31.01.06, 16:19
      No ja kupowalem domenke polandstore pod dzialalnosc, kupilem z koncowkami com,
      com.pl, pl, de i ru - w sumie to sam nie wiem po co bo chyba com wystarczy.
      Cieka tak czasem jestem czy to cos jest wogole wiecej warte niz wydane na to
      pieniadze ( mowie o samych domenach a nie o tym co obecnie one generuja)

ps. co do wycena , przyznaje racje przedmowcy, najlepszym rzeczoznawca jest rynek:)
      • teamwork Re: czegos nie rozumiem 01.02.06, 09:38
        Mam kilka chyba niezlych domen zwiazanych z moja dzialalnoscia. Kilka dni temu
        przetransferowane zostaly, te ktore sa chwilowo wolne do parkowania na sedo -
        zacheciliscie mnie tymi rozmowami :)) I co obserwuje mam w ciagu dwoch dni 17-
        11 rejestrowanych odwiedzin, wszystko prawidlowo, ale statystyka tych odwiedzin
        nie wykazuje, pieniazkow tez zero,zero ani malych ani wiekszych. Piszecie tutaj
        niektorzy, ze w ciagu 1 dnia tyle lub tyle centow na parkingowym koncie sie
        pokazuje (gdzie?) - tego tez nie rozumiem, bo rozliczenie podaje trzy
        mozliwosci miesiac, 32 dni i chyba rok? Jak to wszystko dziala - nie wiem do
        konca.
          • Gość: maciek Re: hehehe IP: *.server.ntli.net 01.02.06, 15:35
            Sedo nie rejestruje domen wiec jesli tam jest ma juz wlasciciela i jesli
            chcesz ja miec musisz ja odkupic od wlasciciela.
            Ja bym takiej domeny nie kupil bo nazwa troche dziwna skladajaca sie z dwoch
            wyrazow (co nie jest zle) ktore do siebie nie pasuja znaczeniem.
            Jak narazie to ja tylko rejestruje nazwy wymyslone przeze mnie i jeszcze zadnej
            nie kupilem, moze kiedys .
            Ja zawsze patrze na potencjal mojej domeny i komu kiedys moze sie ona przydac
            by kupil ja ode mnie za godziwa sume.
            Zapomnialem dodac ze dwuczlonowa nazwa rozdzielona kreseczka ma sporo mniejsza
            wartosc od takiej ktora jest pisana razem
            • rok1978 Re: hehehe 01.02.06, 18:54
              Dzieki maciek. Podajesz wszystko kawa na lawe :)
              Moja domena ma okolo 100 unique odwiedzin dziennie (nie wiem czy to duzo czy
              malo). Natomiast nie wiem w jaki sposob moze sie to przelozyc na jej wartosc?
              Mozna jakos sprawdzic jej wartosc?
              Bo jak na razie w 4 dni zarobilem na niej 59 eurocentow (sam nie klikam w linki
              na niej;-)
              • Gość: maciek Re: hehehe IP: *.server.ntli.net 01.02.06, 20:32
                Jesli jest to prawda nie przejmuj sie tym ze nie zarabiasz bo wartosc takiej
                domeny powinna byc bardzo wysoka jesli bedziesz chcial ja sprzedac.
                Wazne jest jak dlugo w takim tempie bedziesz mial te odwiedziny bo wedlug tego
                co piszesz wypadalo by ze bedziesz mial 3000 odwiedzin w miesiacu.
                Ja takiej domeny nie mam i nie mialem nigdy.
                Jeszcze dla tych ktorzy chca zarezerwowac swoje domeny .eu
                Nieprawda jest ze nie ma innej drogi i trzeba za rezerwacje placic.
                Ciekawe dlaczego w Polsce wszystko musi byc drogie i skomplikowane.
                Podam wiec dwie strony gdzie mozna zarezerwowac za darmo domeny .eu
                www.registrar.nl
                www.internet.bs
                Sa jeszcze inne sposoby by nie placic ale o tym ewentualnie pozniej
                • Gość: marcin Re: hehehe IP: *.autocom.pl 06.02.06, 20:47
                  bardzo fajnie że można za darmo zarezerwować domenę tylko że jest jeden problem -
                  jak za nią zapłacić, w opcji płacenia na internet.bs znalazłem tylko visę,
                  mastercard i laser, są jeszcze jakieś inne metody ? można to zrobić za pomocą
                  visy elektron ? (o ile się orientuję to większośc polskich banków daje przede
                  wszystkim visę elektron a to raczej nie to samo co zwykła) czy może trzeba się
                  zaopatrzyć w kartę kredytową ? jakie pozostają mi opcje jeśli nie mam szans na
                  dostanie zwykłej visy albo karty kredytowej a chciałbym za darmo zarezerwować
                  domenę ? jeśli ktoś się orientuje czy jest taka możliwość to byłbym wdzięczny za
                  informację
                • Gość: marcin Re: hehehe IP: *.autocom.pl 06.02.06, 23:38
                  Dzięki za adres strony, mam tylko jedno pytanie - część domen rzeczywiście można
                  zarezerwować za darmo za rezerwację domen premium trzeba jednak płacić - czy to
                  ma sens ? czy to zwiększa szansę zdobycia takiej domeny ? (bo ta firma niestety
                  tych pieniędzy nie zwraca), poza tym powtórzę jeszcze raz zadane pytanie - na
                  pewno niektórych domen o tej samej nazwie będą hmm.. dziesiątki ? setki ? w
                  każdym razie dużo - w jaki sposób będą one przyznawane ? czy na zasadzie "kto
                  pierwszy ten lepszy" tj. na podstawie daty zarejestrowanie na serwisie czy za
                  pomocą innego mechanizmu ?
                  • czarny_petrus Re: hehehe 07.02.06, 11:53
                    No wlasnie dalej nie rozumiem tych podchodow. Moj przyklad. Dla sprawdzenia
                    zarejestrowalem moje domeny. Przy jedej podalem cene przy innych nie. Jest w
                    ciagu kilku dni sporo odwiedzin, zadnych klikow, i zadnych danych w statystyce
                    klikniec, chociaz w rubryce parking sa dane. I jeszcze jedno w katalogu sedo
                    znalazlem dwie a tej, ktora ma cene nie. Moze ktos to skomentowac? I mam
                    pytanie do dyskutantow. Dlaczego maciek, ktory zaczal o sedo jest tak mocno o
                    pozytywach tego biznesu przekonany.
              • Gość: ingo maciek IP: *.pogodne.net / *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.06, 21:07
                Maciek, zainspirowałeś mnie tymi domenami. Wielkie dzięki. Ale mam pytanie.
                Zarejestrowałem domenę z nazwą firmy, która w zeszłym miesiącu mnie
                zredukowała ;-)po paru latach ciężkiej pracy. Mają swoją domenę, tylko pisaną z
                myślnikiem, a ja zarejestrowałem to samo, tylko bez myślnika. Niby kto
                pierwszy, ten lepszy, ale czy mogą być z tego kłopoty z racji praw autorskich,
                trademark itd? Nie ukrywam, że zrobiłem to złośliwie i może im ją odsprzedam. A
                może nie.. Czy mogą mnie zmusić do oddania jej albo pozwać za nieprawne
                używanie ich nazwy?
                • Gość: maciek Re: maciek IP: *.server.ntli.net 01.02.06, 22:47
                  Moga, a moga tez przez zlosliwosc nie chciec jej od ciebie odkupic i wtedy
                  zostaniesz z bezuzyteczna strona. Mozesz tez jej uzyc na przekierunkowanie dla
                  jakiejs strony porno ale wtedy napewno spotkasz sie z nimi w sadzie.
                  Przeczytaj sobie moje posty na poczatku ja mialem troche podobny przypadek.
                  • Gość: ingo Re: maciek IP: *.pogodne.net / *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.06, 09:08
                    Przekierowanie na strony porno nie za bardzo mnie kręci- ma być drobna
                    złośliwość a może da się jeszcze zarobić. Jak nie zechcą jej kupić, to zrobię
                    alternatywną stronę firmy. A że moja domena jest lepsza niż ich, będę
                    przejmował odwiedziny gości, którzy chcą do firmy. No zobaczymy. Dam znać co z
                    tego wyjdzie ale na razie jesteśmy w sądzie pracy, więc domena czeka na swoją
                    kolej.
                    • teamwork Re: maciek 02.02.06, 09:53
                      Czy promujesz swoje domeny platnie w sedo lub poza, czy poprostu parkujesz i
                      masz punkty i klientow? Jak dlugo czekales na swojego pierwszego klienta?
                      • mariusz.lastowiecki strona formalna... 02.02.06, 11:46
                        Cześć bardzo mnie zainteresowała wasza rozmowa i śledze ją z ciekawością ale
                        mam parę pytan.
                        Mogę stworzyć własną domenę i umieścic ją na sedo aby coś z niej mieć ale jak
                        to załatwić fomalnie przecież za usługi też się płaci podatki...?
                        Czysto hipotetycznie jak wystawię swoją domenę i ktoś się na nią skusi za
                        powiedzmy 1000$ i poprosi o fakturkę to co ja mam biedny żuczek zrobić co?
                        Mieszkam w kraju nad Wisłą i tu za co nie dostaniesz kasy to musisz to
                        udokumentować niestety.
                        Więc niech ktoś mi wytłumaczy jak to zrobić by nasz kochany polski system mi
                        nie wlazł na kark czy ktoś się w tym orientuje?????