Dodaj do ulubionych

Budowa domu na sprzedaż

IP: 83.71.84.* 24.09.06, 11:56
Witam! Czy ktos z was ma jakies doswiadczenie w budowaniu domu na sprzedaż.
Mam działkę 70 km od duzego miasta. Myslałem o tym , aby wybudować na niej
dom i sprzedać. Zastanawiam sie jednak czy w Polsce są klienci na tego typu
zakupy. Czy są ludzie, którzy kupią gotowy, nowy dom. Czy nie jest tak, ze
jak juz ktoś mysli o domu to buduje go sam, bo tak jest taniej...
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
          • jap_1 Re: Budowa domu na sprzedaż 25.09.06, 16:59
            Moim zdaniem to jest tak, że gotowy dom jest tym łatwiej sprzedać, im bliżej
            większego miasta. Po pierwsze ludzie tam mają więcej pieniędzy, a po drugie są
            mniej chętni budować samodzielnie. Ale może się mylę.
            Trzeba zrobić rekonesans - może poczytać ogłoszenia z tej okolicy, może
            odwiedzić jakieś agencje nieruchomości. To da orientację, jakie są ceny domów i
            jaki jest stosunek podaży do popytu.
            W zasadzie budowanie domów to dość dochodowy interes. Fakt, że największy w
            wielkich miastach - największe przebicie. Tam głównie działają developerzy.
            I weź pod uwagę podatek przy sprzedaży nowego domu.
    • mispuchatek2 Re: Budowa domu na sprzedaż 25.09.06, 17:55
      Pomysl kto bylby twoim klijentem - najchetniej ktos kogo stac na kupno gotowego
      domu. dlaczego mialby on od ciebie go kuic skoro moze kupic gdziekolwiek
      indziej. 70 km od pracy, szkoly itp kupuje sie dom na weekendy i wakacje a nie
      do mieszkania na codzien. jezeli masz dzialke nad jeziorem czy cos podobnego
      to wtedy moze i warto by to robic.
      Najprostrzym sposobem by nie narazac sie na koszt budowy -jest sprzedac
      zbudowanie domu pod specificzne zamowienie klienta - masz dzialke na ktorej
      postawisz "dream house" investora. Jak nie bedziesz mial na to zadnych
      chetnych to i gotowego domu nie sprzedaz.

Mis
      • Gość: Bud Re: Budowa domu na sprzedaż IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 26.09.06, 14:20
        Myslalem o tym , kto moglby kupic taki dom.
        Moglby to byc zamozny emeryt , ktory na starosc chce uciec z duzego miasta lub
        mieszkaniec z okolicy.
        Odleglosc od duzego miata rzeczywiscie nie jest zaleta , ale niekoniecznie jest
        to wada.
        Byc moze ktos mial podobne doswiadczenie z budowa domu wlasnie w jakiejs
        odleglosci od miasta?
        Poza tym dzieki za rady.
        • mispuchatek2 Re: Budowa domu na sprzedaż 26.09.06, 16:46
          wiem ze chcesz zarobic itp, ale wybacz mi - nie masz zielonego pojecia w co sie
          pchasz. Zamozny emeryt bedzie chcial mieszkac blisko dobrego lekarza/szpitala
          a nie daleko od szosy. W nieruchomosciach licza sie tylko trzy rzeczy -
          lokalizacja, lokalizacja i lokolizacja - ci co ignoruja placa za to.
          Zanim wydasz zlotowke - sprzedaj (na pismie kontrakt) budowe.

Mis
          • pawel.debe Re: Budowa domu na sprzedaż 08.10.06, 22:49
            stary daruj sobie ten biznes. nie wiesz o czym piszesz. BUdujac dom 70 km od
            miasta masz mala szanse sprzedania domu szybko i z dobrym zyskiem. Jesli
            dzialka jest na zadupiu to preedzej umoczysz niż zarobisz. Domy na sprzdaz
            buduje sie max 30 km od miasta typu Warszawa. Ja mieszkam 40 km od wawy i widze
            ile domow stoi na spredaz i ciezko to ludziom idzie. Poza tym nie dubuj stodoly
            ylko zgrabny donek ok 120 - max 150 m2. Jk postawisz 250 m2 to od razu kup
            skrzynke wodki i upij sie z rozpaczy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka