Dodaj do ulubionych

sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki?

05.01.07, 11:59
Jestesmy z mezem na etapie zakladania sklepu internetowego. Wlasciwie
wszystkie sprawy urzedowe sa juz zalatwione. Na sklepik mamy pieniadze ze
slubu. Teraz wyposazamy biuro..Ostatnio sie okazalo ze kasa fiskalna tez jest
potrzebna, tu tworcy strony chca wiecej za budowe sklepu i tak koszty
dochodza.. nie wiem czy nam wystarczy pieniedzy.. Czy mieliscie chwile
zwatpienia? a jak wam szlo na poczatku? po jakim czasie cos sie ruszylo?
domyslam sie ze sklep moze zaczac dawac jakies zyski dopiero i po roku...
Obserwuj wątek
    • Gość: art-web.pl Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 17:15
      Wszystko zalezy od tego, jak zajmiecie sie marketingiem Waszego sklepu i jego
      promocja. Jesli bedziesz potrzebowac informacji na ten temat to zaprawszam na
      ebiznesmeni.pl - bardzo ciekawe forum o ebiznesie i działalnościw
      Internecie.

Andrzej

www.art-web.pl
      • unikalni.pl Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki 05.01.07, 23:14
        Polecam forum Otwieram sklep internetowy
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=37366 Tam znajdziesz dużo porad.
    • Gość: x i y Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.aster.pl 06.01.07, 13:45
      Razem z zona zalozylismy rok temu, równiez z pieniedzy slubnych, sklepik
      internetowy z odzieza. Dalismy rade prawie rok legalnie, udalo sie nieraz
      zarobic na oplaty, a z czego zyc? Wiekszosc prowadzi sklepy bez kasy bez firmy,
      a przynajmniej nie bierze faktur itd. nikt tego nie sprawdza, zobaczcie co sie
      dzieje na allegro. Kontrahenci sa zadowoleni bo bedziecie kupowac u nich towar
      nie placac vat, czyli bez faktur = dla nich nieopodatkowany zysk, a wy
      bedziecie miec towar o 22 % taniej = bedziecie miec konkurencyjne ceny. Ty
      kupujesz rzecz za 20 zł sprzedajesz za 24,40 zł = 4,40 zysk, konkurencja z
      vatem wyjdzie na 0. To jest cała odpowiedź dlaczego jedni maja tak tanio i
      jeszcze istnieja :), a uczciwi chcacy cos zrobic w polsce bankrutuja :(
      Pozdrawiam i zycze wam zeby sie udalo!
      • Gość: Pio Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 19:23
        zgadza się :)
        często jest tak,że w hurtowniach, w których ty będziesz się zaopatrywał w towar
        dla swojego sklepu, będzie drożej niż na allegro :)
        no chyba, że u takiego hurtownika zrobisz zakupy za 50 000 to może będziesz
        miał rabat, który pozwoli ci potem wyrównać ceny z tymi na allegro;

ja próbowałem też uruchomić sprzdaż internetową równolegle do mojej usługowej
        działalności - podpisałem umowę z dwoma hurtowymi dystrybutorami i w ich
        stanach nagazynowych udawało mi się znaleźć pojednycze przemioty, które u nich
        miały cenę niższą niż te z allegro :)

dałem spokój - nie wiem jak jest w innych branżach, ale w mojej (informatyczna)
        tak to właśnie wygląda. Musiałbym zabokować wszystkie swoje pieniądze - robiąc
        większe, z dodatkowym rabatem, zakupy u hurtownika - żeby potem odsprzedając to
        w sklepie czy na allegro wypracować jakiś zysk :) Więc jeśli ktoś ma większą
        kasę i chce się zająć e-handlem to może i ma szansę, ale jako dodatkowe źródło
        dochodu (niejako tak przy okazji - bo niby e-sklepy nic nie kosztują :)) - to
        raczej cieżko coś zarobić.

• Gość: staskiewicz Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: 193.192.62.* 08.01.07, 13:26
      Wiem z doświadczenia, że początki sa naprawdę trudne...jedyne co mogę doradzić to nie tracić wiary...poza tym reklama, reklama, reklama.I jeszcze raz reklama. Proponuję zapoznać się z tinyurl.com/u9hfd i spróbować chociaż niektórych rzeczy. Powodzenia, życzę sukcesów!!!
      • Gość: Andrzej Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 16:15
        Tu sie nie zgodze - wcale nei reklama.
        Jesli sklep INTERNETOWY to przede wszystkim pozycjnowanie w Google.
        • Gość: twitti Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.07, 14:58
          dzieki za rady:) na razie jestesmy na etapie tworzenia strony. Po drugie juz
          wybralismy, ze bedzie placic vat, z reszta kupilismy juz kase fiskalna.
          Bedziemy prowadzic sklep fotograficzny. Ostatnio jednak przerazily nas ceny w
          hurtowni w porownaniu z innymi sklepami z tej samej branzy. Jak im sie to
          oplaca, ze np ten sam aparat jest w hurtowni tanszy o 20 zl od tego w innym e-
          sklepie? chyba ze kupuja u producentow.. to nas przerazilo..
          • Gość: Pio Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.07, 21:05
            i tak dobrze, że jest tańszy :)
            w ogóle
            jak pisałem kilka pięter wyżej, w moim przypadku trudno było cokolwiek w
            hurtowni znaleźć co było tańsze niż na allegro :)
            pozdr
            • tertyklublin Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki 17.01.07, 22:05
              podstawa w sklepie internetowym to wysoka pozycja w wyszukiwarkach

ja płace firmie raz na kwartał 800 zł i mam wysokie miejsca, wychodzi mi 4
              krotnie taniej niż płatne reklamy w google, a statystyki wejść są co miesiąc wyższe

polecam pozycjonowanie stron to podstawa, jak coś link do firmy która mnie
              obsługuje, chodź ich wiele jest na rynku inter7net.pl
          • Gość: fotech Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki IP: *.chello.pl 28.01.07, 09:39
            Po co idziesz w branze, gdzie jest najwieksza konkurencja, gdzie mozna zarobic
            po pare groszy na sztuce, a w nowym sklepie nikt sie nie zaloguje, bo beda sie
            bac, ze ich oszukasz? Czym chcesz byc lepsza od setki znanych miejsc w tej
            subkulturze, bo handel sprzętem foto to jest wlasnie subkultura, wywodząca sie
            z czasów przemytu z Niemiec, odliczania VAT i podobnych zagadnień... Obys miała
            o nim pojecie jakies:)
    • kalinazkalinowa Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki 21.01.07, 15:08
      napisz coś więcej o formalnościach krok po kroku
      ja chcę sprzedawać odzież od producenta na Allegro ale chcę sprzedawać nową a
      więc powinnam rozliczyć się
      Od czego zacząć ?
      jestem osobą pracującą zakład za mnie odprowadza składki a to by była dodatkowa
      działalność własna firma
    • morska-ton Re: sklep internetowy - jakie byly wasze poczatki 08.08.22, 12:35
      Zakładanie sklepu internetowego do najłatwiejszych nie należy, jest tutaj dużo niuans ów prawnych, na które trzeba zwrócić uwagę, warto poczytać kilka poradników, jak ten: katowicelove.pl/20220628490948/kiedy-regulamin-sklepu-internetowego-jest-niezgodny-z-prawem żeby wiedzieć, czy regulamin sklepu, który właśnie zakładamy jest zgodny z prawem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka