Dodaj do ulubionych

optymalna forma zatrudnienia prezes sp. z o.o.???

IP: 194.50.110.* 21.08.09, 10:39
Witam,
Interesuje mnie jaka jest waszym zdaniem najbardziej optymalna dla
pracownika (prezesa zarządu sp. z o.o.) ze względów podatkowych oraz
kosztów ubezp. społecznych forma zatrudnienia. Zastanawiam się nad
pełnieniem funkcji prezesa w sp. z o.o. w ramach działalności
gospodarczej/sp z o.o. Umowa firma-firma. jak to wygląda od strony
podatkowej oraz kosztowej.

Jak ktoś ma doświadczenie w tym zakresie będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam
W
Obserwuj wątek
    • jck.x Re: optymalna forma zatrudnienia prezes sp. z o.o 10.02.10, 11:22
      Uwaga zamieszczony poniżej tekst ma charakter ironiczny i nie powinien zostać odczytany dosłownie.

Ja i inni doradcy podatkowi, którzy mają doświadczenie w tym zakresie (wynikające, m.in., z lektury wielu interpretacji organów podatkowych i wyroków sądów) umieramy z chęci, aby w czasie wolnym od pracy dla naszych Klientów, móc umieścić obszerną opinię podatkową na forum (nie od dziś wiadomo, że czynsz, oprogramowanie prawnicze i inne usługi są im dostarczane bezpłatnie). Oczywiście, dodatkowe informacje na temat stanu faktycznego nie są potrzebne, albowiem (jest to fakt powszechnie znany) doradcy podatkowi jednocześnie są telepatami i potrzebne im informacje bez trudu zdobywają używając swoich mocy nadprzyrodzonych.

--
      Zapraszam na forum o: podatkach, prawie i księgowości:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46596
    • Gość: Pawel Korpo Re: optymalna forma zatrudnienia prezes sp. z o.o IP: *.aster.pl 17.02.10, 16:05
      Ja bez żadnej opłaty mogę krótko odpowiedzieć, że ogólnie najtańszą formą takiego zatrudnienia będzie podjęcie uchwały przez zgromadzenie wspólników o ustanowienia wynagrodzenia za sprawowanie funkcji prezesa/członka zarządu. oczywiście wcześniej zgromadzenie wspólników musi takiego prezesa/członka powołać.
      wówczas jedynym obciążeniem jest podatek dochodowy w wysokości chyba 18% czy coś takiego.
      jak ktoś jest chorowity, to już swoją droga powinien indywidualnie zawrzeć kontrakt z NFZ, a jak ktoś jest podstarzały, to powinien się rozejrzeć za ekwiwalentem ZUSu, ale ogólnie przy takiej formie zatrudnienia obowiązkowo potracają tylko ten dochodowy podatek.
      pzdr
      • jck.x Re: optymalna forma zatrudnienia prezes sp. z o.o 17.02.10, 19:43
        >Ja bez żadnej opłaty mogę krótko odpowiedzieć, że ogólnie najtańszą (...)

Rzeczy "ogólnie najtańsze" łatwo można odszukać na google.
        Też działa bez opłaty.

--
        Zapraszam na forum o: podatkach, prawie i księgowości:
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46596

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka