Dodaj do ulubionych

Projekt Łasica -aspekt społeczny

16.07.11, 08:40
Czy Pan Wójt gminy Czosnów został zapoznany z aspektem społecznym renaturyzacji cieków wodnych w KPN .Jest to projekt realizowany przez Dyrektora Parku .www.kampinoski-pn.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=277&Itemid=1
Obserwuj wątek
  • hund444 Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 16.07.11, 22:45
   Jest to wyjaśnieniem dlaczego mimo potężnych opadów deszczu , śluza na kanale pozostawała zamknięta i znów zostały podtopione osiedla .Więcej informacji można uzyskać z tego artykułu kampinos.sggw.pl/
   • tgserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 17.07.11, 00:19
    A może by tak skrzyknąć się w paru chłopa, wziąć łopaty, szpadle czy cięższy sprzęt jeśli ktoś posiada i jakoś skutecznie uszkodzić te tamy czy inne szkodliwe dla naszego życia rozwiązania hydrologiczne? Jeżeli przez lata nikt się tym nie zajmował, to jest nadzieja że przez kolejne lata nie naprawią. I na kilka lat będziemy mieć spokój z zalewaniem pól, podwórek, piwnic.
    Jeśli ktoś ma układy z saperami z Kazunia, to można też trochę dynamitu załatwić. Będzie szybciej i skuteczniej. Chętnie na ten cel dobrą flaszkę zasponsoruję, a nawet kilka. Per saldo wyjdzie mi taniej niż płacić za prąd do pompowania wody.
   • tgserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 17.07.11, 00:39
    Natomiast tak bardziej realistycznie:
    Temat wałkowany jest o co najmniejj kilkunastu miesięcy, wszelakie władze miały mnóstwo czasu by sprawą się zająć. Efektów jak na razie nie widzę. Może należy w takim razie poruszyć media ogólnopolskie? Gdy władzuchnę odwiedzi kilku dziennikarzy z kamerami czy mikrofonem to zacznie się wykazywać. Mogę kilka redakcji zainteresować problemem, ale potrzebuję Waszej pomocy:
    - załatwienie miejsca do przeprowadzenia spotkania mieszkańców z dziennikarzami. Jakaś sala w szkole, świetlica, czort wie co jeszcze.
    - przygotowanie dokumentów mówiących o działaniach podejmowanych przez mieszkańców i świadczących o braku działań władz lub też o działaniach niezgodnych z dobrem mieszkańców
    - powiadomienie mieszkańców w swojej okolicy o spotkaniu i zaproszenie ich
    - przygotowanie trasy dla dziennikarzy, by mogli zobaczyć źródła problemu
    - potrzebna jest osoba która może poprowadzić spotkanie z mediami i będzie potrafiła swoje wypowiedzi poprzeć dowodami. Ja w tej roli się nie widzę, mam zbyt małą wiedzę i nie posiadam dokumentów
    Jesteśmy gotowi by wziąć swoje sprawy w swoje ręce?
    Mile widziane Wasze pomysły.
    • hund444 Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 17.07.11, 15:34
     Dobry pomysł .Postaram się przekazać tą wiadomość zainteresowanym ,którzy nie zaglądają na to forum .Wiem również że w sąsiedniej wsi grupa mieszkańców z pomocą prawnika próbuje rozwikłać tzw. spór kompetencyjny w sprawie konserwacji kanałów .Jest to podobny obieg dokumentów jaki prowadziła nasza Pani Sołtys ,z tym ,że mediacją nie zajmuje się Urząd Gminy . Na pewno będzie potrzebne wstępne spotkanie mieszkańców dla ustalenia programu działania .Osoba ,która pilotuje te sprawy jest na etacie w Gminie ,przy kontakcie z mediami mogą być tego plusy i minusy ,dlatego potrzebny jest ktoś mogący spokojnie i rzeczowo określić sytuację . Jeżeli chodzi o nie realistyczne działania ,o których napisałeś i które nigdy nie miały miejsca ,mogę opisać jeden przypadek . Spokój jednego z wieczornych spacerów mieszkańców nad kanałem został brutalnie zakłócony przez akcję jednostki specjalnej z udziałem helikoptera . Oczywiście był to zbieg okoliczności ,do żadnego incydentu nie doszło ,ale wtedy zastanawialiśmy się nad wątkiem mediów . Efekt był taki ,że przestaliśmy tam spacerować .
    • adserserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 17.07.11, 22:03
     Witam . Jako grupa mieszkańców poszkodowanych w wyniku podniesienia poziomu wód gruntowych ,staramy się znależć rozwiązanie tego problemu .Fatalny stan melioracji na tym terenie jest według naszej opinii główną tego przyczyną .Likwidacja przydrożnych rowów i niedrożne główne kanały - to uniemożliwia odpływ wody przy dużych opadach . Jesteśmy za ochroną przyrody ,rozumiemy potrzeby KPN ,ale w ostatnich latach nasz byt ulega zagrożeniu .Park realizuje projekt renaturyzacji cieków od ponad 10 lat ,nie znajdując dla zagrożonych tym mieszkańców ,alternatywnego rozwiązania .Nie służą temu również olbrzymie dotacje unijne wykorzystywane przez KPN ,a które to są konsumowane tylko w granicach Parku . Obecnie zajmujemy się sporem kompetencyjnym w sprawie czyszczenia głównych kanałów, które znajdują się na terenie KPN .Korzystamy z pomocy wspaniałych ludzi z Fundacji ,którzy rozumieją naszą sytuację i świetnie znają prawo .Działamy w porozumieniu z sołectwami w tej części gminy Czosnów ,ale problem dotyczy też sąsiednich gmin .Postaramy się o spotkanie mieszkańców w związku z Twoja propozycją ,dam znać na tym forum .
    • adserserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 21.07.11, 22:22
     tgserwis napisał:

     > Natomiast tak bardziej realistycznie:
     > Temat wałkowany jest o co najmniejj kilkunastu miesięcy, wszelakie władze miały
     > mnóstwo czasu by sprawą się zająć. Efektów jak na razie nie widzę. Może należy
     > w takim razie poruszyć media ogólnopolskie? Gdy władzuchnę odwiedzi kilku dzie
     > nnikarzy z kamerami czy mikrofonem to zacznie się wykazywać. Mogę kilka redakcj
     > i zainteresować problemem, ale potrzebuję Waszej pomocy:
     > - załatwienie miejsca do przeprowadzenia spotkania mieszkańców z dziennikarzami
     > . Jakaś sala w szkole, świetlica, czort wie co jeszcze.
     > - przygotowanie dokumentów mówiących o działaniach podejmowanych przez mieszkań
     > ców i świadczących o braku działań władz lub też o działaniach niezgodnych z do
     > brem mieszkańców
     > - powiadomienie mieszkańców w swojej okolicy o spotkaniu i zaproszenie ich
     > - przygotowanie trasy dla dziennikarzy, by mogli zobaczyć źródła problemu
     > - potrzebna jest osoba która może poprowadzić spotkanie z mediami i będzie potr
     > afiła swoje wypowiedzi poprzeć dowodami. Ja w tej roli się nie widzę, mam zbyt
     > małą wiedzę i nie posiadam dokumentów
     > Jesteśmy gotowi by wziąć swoje sprawy w swoje ręce?
     > Mile widziane Wasze pomysły.
     Twój pomysł zyskuje akceptację . Jak znajdziemy salę ,to potrzebne będzie spotkanie organizacyjne , aby uporządkować dokumenty i sprecyzować temat .Jesteśmy mocno zdeterminowani ,więc możesz już też działać . Pozdrawiam .
   • l9lasica Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 18.07.11, 22:11
    Niepokoi mnie mapa terenów podlegających zalaniu ,wskutek celowego piętrzenia . Moja rodzina mieszka tu od ponad 60-lat ,ja wybudowałam niedawno dom a teraz mam się wyprowadzić ? .Dlaczego nikt mnie o tym nie uprzedził ? .W zeszłym roku prowadziliśmy korespondencję z WZMiUW ,Dyrektorem Parku ,Urzędem Marszałkowskim i również nikt o tym nie wspomniał .W treści tego dokumentu jest ta mapa kampinos.sggw.pl/assets/export/katalog.dzialan.technicznych.pdf
    • tgserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 18.07.11, 23:36
     Przeczytałem to opracowanie i siwe włosy na głowie stanęły mi dęba. Autorzy tego gniota popełnilii go tylko i wyłacznie po to, by wziąć za to niemałe pieniądze. W pełni świadomie stawiam tezę, że z premedytacją wprowadzili w błąd Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweski Mechanizm Finansowy oraz odpowiednie organizacje w Lichtensteinie, Norwegii oraz Islandii.
     Po pierwsze nie wzięli pod uwagę wpływu swych działań na tereny przylegające do KPN, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na jakość życia mieszkańców.
     Po drugie taka działalność ma zdecydowanie szkodliwy wpływ na olbrzymią część terenów KPN. Przez kilkadziesiąt lat, praktycznie od czasu utworzenia KPN, rekultywacja terenów Parku Narodowego polegała na dostosowaniu drzewostanu i całości terenu Parku do istniejących warunków hydrologicznych oraz geologicznych, z uwzględnieniem możliwości zagospodarowania otuliny. Przez kilkadziesiąt lat dopuszczano możliwość osadnictwa oraz produkcji rolniczej na terenach okalających KPN. Prowdzono zalesianie przy użyciu sosny, świerku oraz wielu gatunków drzew iglastych mogących prawidłowo się rozwijać przy założeniu że nie są zalewane przez podtopienia. Wprowadzano gatunki nie wymagające bagien. I nagle jakaś grupa debili wymyśliła sobie, że doprowadzi Puszczę do stanu sprzed wojny. Więc ja się pytam: od kiedy to sosny rosną na bagnach? Od kiedy brzozy czy buki rosną mając korzenie i część pnia zalane wodą? Przecież takie działanie prowadzi do zniweczenia kilkudziesięci lat pracy leśników i biologów. Prowadzi do wyginięcia wielu gatunków roślin oraz zwierząt i owadów, które przez kilkadziesiąt lat zadomowiły się na tych obszarach. Takie działania powinny być karalne.
     Bardzo proszę forumowiczów o pomoc w zredagowaniu, a przede wszystkim w przetłumaczeniu na angielski pisma skierowanego do w/w organizacji. Niech zobaczą, że umoczyli pieniądze w błocie. Dosłownie i w przenośni. Nie wierzę, by udało się kiedykolwiek dorwać winnych tego bałaganu. Ale niech przynajmniej zostaną odcięci od źródła finansowania. Niech nie szkodzą więcej.
     • adserserwis Re: Projekt Łasica -aspekt społeczny 19.07.11, 18:05
      Czekamy na pisemną odpowiedż ministra środowiska ,ale nasze starania dotyczą sporu kompetencyjnego w sprawie konserwacji kanałów w KPN . Obecnie otrzymaliśmy stosowne pismo od dyr. Misiaka .Dotychczas żaden z urzędników nie poinformował Nas o celowym piętrzeniu wód wg, projektu ,,Kampinos '' .Zakres tego projektu jest również dla mnie zaskoczeniem ,tym bardziej że jest on realizowany .Mogę udostępnić dokumentację dotychczasowego obiegu pism ,ale postaramy się też zorganizować spotkanie mieszkańców .
      • piotr_nowy2 Re: Powtórka z historii ? 21.07.11, 11:11
       Czyżby znowu nie było właściwej komunikacji między urzędami ? .www.nowodworska.net/index.php?option=com_content&task=view&id=3536&Itemid=160
       • l9lasica Re: Media 22.07.11, 15:46
        Witam.
        TG ,czy dasz radę zaprosić TVN ,,Uwaga" ?. A może masz lepszy pomysł ?
        • tgserwis Re: Media 23.07.11, 21:52
         Nie wiem czy dam radę ich przekonać i zainteresować, ale przed chwilą rozpocząłem działania w tym względzie.
         Pierwotnie myślałem o zaproszeniu znajomego redaktora z Rzepy, ale chyba Uwaga będzie lepsza. Zobaczymy, czekamy na odpowiedź.

         A, jeszcze jedno. Gdyby spotkanie mialo dojść do skutku, to jakoś trzeba powiadomić mieszkańców. Mogę wydrukować trochę ulotek. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości musieliby tylko przyjechać do mnie i je odebrać, a później porozwieszać w swojej okolicy.
         • adserserwis Re: Media 23.07.11, 22:51
          Dobry pomysł z ulotkami . Mogę rozwieść je sołtysom ,zainteresowanym tematem .Będzie też potrzebna ich pomoc przy organizacji spotkania . O oficjalne starania w sprawie sali w gminie poprosiliśmy właśnie Panią Sołtys .Na spotkanie oprócz naszej Władzy gminnej ,chcielibyśmy również zaprosić odpowiedzialną osobę z KPN . Potrzebny będzie projektor i możliwość jego użycia ,aby zilustrować temat . Ale najważniejsza jest sala ,zobaczymy jak będzie nam mógł pomóc Pan Wójt .Mamy alternatywne rozwiązanie bez sali w gminie ,ale ze względu na media nie będzie to dobre .Spróbuj z ,,Uwagą " ,jak się nie zainteresują ,zobaczysz w innej redakcji .
          Pozdrawiam .
          • tgserwis Re: Media 23.07.11, 23:15
           Do czego Ci projektor? Chcesz zrobić prezentację w PowerPoint-cie? :) :) :)
           Niestety, nie posiadam projektora i nie mam skąd pożyczyć. Moja branża to drukarki, kopiarki, tonery, atramenty, komputery, serwis tego wszystkiego, ale projektora nie mam.
           • adserserwis Re: Media 24.07.11, 10:37
            Chcemy zilustrować temat dyskusji . W gminie nie ma dobrego internetu ,wiele osób z niego też nie korzysta . Nie każdy ma czas i możliwość zapoznania się ze stanem kanałów . Można też zapoznać zebranych z ,,Projektem Kampinos' ze względu na jego aspekt społeczny .
            • tgserwis Re: Media 24.07.11, 21:51
             Dobry pomysł.
             A swoją drogą to ciekawe, że w XXI wieku, w centrum Europy, w kraju należącym do UE, w kraju który ( podobno, he he ) najlepiej sobie radzi z kryzysem, ludzie mieszkający 20 km od stolicy nie mają możliwości dostępu do internetu, telewizji kablowej czy telefonu. Że o wodociągu, gazociągu i kanalizacji nie wspomnę.
             • l9lasica Re:Wójt przyznaje 26.07.11, 23:39
              Pan wójt przyznaje ,że kilkakrotnie spotkał się z przedstawicielami KPN w sprawie podtopień .Istnieje więc domniemanie ,że zapoznał się z opracowaniem ,,Projekt Kampinos "i z utworzeniem zalewu w dolinie Łasicy .Zapewne wkrótce z aspektami tego przedsięwzięcia zapozna zainteresowanych mieszkańców . Podaję link do tematu ,w którym obydwa odnośniki są interesujące .
              • l9lasica Re:Wójt przyznaje 26.07.11, 23:41
               l9lasica napisał:

               > Pan wójt przyznaje ,że kilkakrotnie spotkał się z przedstawicielami KPN w spraw
               > ie podtopień .Istnieje więc domniemanie ,że zapoznał się z opracowaniem ,,Proje
               > kt Kampinos "i z utworzeniem zalewu w dolinie Łasicy .Zapewne wkrótce z aspekta
               > mi tego przedsięwzięcia zapozna zainteresowanych mieszkańców . Podaję link do t
               > ematu ,w którym obydwa odnośniki są interesujące . forum.gazeta.pl/forum/w,229,121016344,127347784,Re_Sadowa_tonie_.html
               • adserserwis Re:projekt Kampinos 30.07.11, 14:43
                Przeczytałem komunikat wydany po wizycie przedstawicieli Urzędu Gminy na grobli w okolicy Izabelina- Dziekanówka . Sądzę , że jeżeli nie stać nas na ekspertyzę geotechnika , to może zwrócić się o pomoc do studentów tego kierunku .Dyrektor Parku tez powinien udostępnić
                stosowne opracowanie z ,,Projekt Kampinos" .


                oczekujemy na decyzję
                Pana Wójta w sprawie udostępnienia sali

             • tgserwis Re: Media 31.07.11, 00:24
              Niestety, wygląda na to że TVN Uwaga nie jest zainteresowana naszym problemem.
              Wysłałem kilka maili do kilku innych programów i stacji. Zobaczymy.
              • adserserwis Re: Media 31.07.11, 14:05
               Witam .
               Spotkanie mieszkańców z udziałem decydentów naszej gminy i KPN , organizujemy generalnie dla ustalenia pewnych faktów i rozpoczęcia być może nowego łańcucha działań . Przy udziale naszego samorządu. Nie wiem jak nazwać dotychczasowa sytuację , gdy druki rok trwa obieg pism i nikt nas nie poinformował o projekcie kampinos .Wydaje się ,że ten projekt należy traktować poważnie , skoro jest pod egidą ważnych instytucji . Postawa dyr. Parku stała się dwuznaczna ,w żadnym piśmie nie poinformował nas o rzeczywistej polityce KPN , a odpowiedzialność za stan kanałów przerzucał na WZMiUW .Tym samym wprowadziliśmy w błąd prawnika ,który prosił nas i gminę o wszystkie dostępne informacje w tej sprawie . Radni Wójt , urzędnicy gminy , Starosta ,Zakład Melioracji ,Urząd Marszałkowski , Minister Środowiska , Dyrektor KPN - nikt z tego łańcucha nie wyprowadził nas z błędu . Aspekt społeczny celowego podnoszenia wód gruntowych na terenie KPN ? .Mimo obecnego stanu kanałów i wielkości opadów ,ten poziom nie osiągnął zamierzonego terenu zalewowego . To co będzie się działo gdy ten projekt zacznie być realizowany .Domagamy się oczyszczenia kanałów , a dyr KPN chce je znaturalizować , zmeandryzować ,zasypać poprzeczne rowy , podnieść poziom wody - to chyba coś nie jest w porządku . Tg ,z mediami - bez stresu . Wójt jeszcze nie dał odpowiedzi na nasz wniosek w sprawie sali . Wszędzie w Polsce są podtopienia i media są tym nasycone . Spróbuj jeszcze coś załatwić .Nawiąż kontakt z gazeta nowodworską ,przez pewien czas kontynuowała ten temat . Minister środowiska nie odpowiedział jeszcze na nasze pismo <<skarga na bezczynność dyrektora kampinoskiego parku narodowego >>w którym prosimy m.in. Pana Ministra o zobligowanie Dyr. KPN żeby ten złożył wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego - właśnie w sprawie konserwacji kanałów na terenie Parku . Bezczynność urzędników wobec naszej sytuacji jest niczym nie usprawiedliwiona .Można rozważyć inna formę protestu np. w podobnym przypadku w innym miejscu i czasie , duża grupa mieszkańców zbojkotowała wybory ,co zaskutkowało efektywnym działaniem administracji .

               Pozdrawiam
               • tgserwis Re: Media 01.08.11, 12:57
                Bardzo Was proszę o pilny kontakt telefoniczny ze mną. Media jednak się zainteresowały i chcą się umawiać na rozmowę.
                • tgserwis Re: Media 01.08.11, 13:01
                 Numer telefonu: 601 209697
              • tgserwis Re: Media 01.08.11, 19:36
               Dziś, kilka minut po godzinie 12.00 zadzwoniła do mnie Pani redaktor z Superstacji. Że właśnie do mnie wyjeżdżają. Udało mi się przerwać pracę i dojechać do domu by Ich spotkać. Wspólnie zobaczyliśmy kilka fajnie zalanych miejsc, nagrano moją piwnicę, porozmawialiśmy przed kamerą. Pokazałem im ciekawe miejsca w puszczy, podwiozłem do jednego z mieszkańców któremu woda zalewa stajnie. Ale to wszystko mało.
               Potrzeba spotkania z Wami, ludźmi posiadającymi dokumenty, mogącymi coś pokazać lub powiedzieć. Pani Redaktor obiecała mi kolejne spotkania, kolejne nagrywanie materiału. Potrzeba Waszego udziału w tej sprawie. Dajcie mi namiary na siebie, bym mógł je przekazać mediom.
               Wstępnie na środę zapowiedziała się Pani Redaktor z Gazety Wyborczej. Chciałaby poznać fakty, zobaczyć dokumenty, porozmawiać z kompetentnymi ludźmi. Naprawdę, proszę Was. Jeśli chcecie by coś wyszło z akcji medialnej, to muszę mieć jakiś kontakt z Wami. Ruszcie więc tyłki i dajcie znać o sobie. Bez tego wyjdę na idiotę, który uwierzył nieidentyfikowalnym nickom z forum. I całe działanie szlag trafi.
               601 209697
               e-mail: biuro@e-anga.pl
               • adserserwis Re: Media 01.08.11, 20:38
                Witam
                podaję telefon kontaktowy : 603 951 560
                Przepraszam , że wcześniej nie odpisałem ,ale dzisiejszy dzień ,przez ta wodę miałem całkowicie zdezorganizowany .
                biuro@asaryznar.com.pl
                • adserserwis Re: Media- spotkanie 01.08.11, 21:39
                 Wstępny termin środa ,godziny około południowe .Czekamy na potwierdzenie i szczegóły - od tgserwis . Podamy informację na tym forum oraz telefonicznie .
               • tgserwis Re: Media 01.08.11, 21:22
                Wstępnie na środę, godz.12,00 przed Urzędem gminy Czosnów zapowiedziała swą wizytę Pani Redaktor z Gazety Wyborczej. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie. Przynieście dokumenty, zdjęcia oraz swoją wiedzę. Wszyscy, którzy chcą wyrazić swoje zdanie są mile widziani. Ja będę na pewno, kolega Adserserwis również się zapowiedział wraz ze swymi dokumentami i dokumentacją fotograficzną. Ale to wciąż zbyt mało. Zapraszamy Was wszystkich na spotkanie i rozmowę. Im będzie nas więcej, tym większe szanse na rzeczowe przedstawienie naszego problemu i jego rozwiązanie.
                Poza tym, jak już pisałem wcześniej, ekipa Superstacji bardzo zaangażowała się w wyjaśnienie naszych problemów. Naprawdę, bardzo mili i rzeczowi młodzi ludzie. Pomóżmy im zrobić fajny i ciekawy reportaż telewizyjny, bo jest to jedna z możliwych dróg do poprawy naszego bytu. Z niecierpliwością oczekuję na Wasze deklaracje i propozycje.
                Tomasz Gawryś
                601 209697
                biuro@e-anga.pl
                • tomasz_m2 Re: Media 02.08.11, 12:52
                 Bravo, gratulaje za działanie i determinację, w sumie dla dobra wspolnego.
                 Nie mam nic do powidzenia wiec moja osoba nic nie wniesie ale faktycznie czym wiecej ludzi przybedzie tym lepiej. Moze nalezałoby załozyc nowy wątek - cos w stylu "telewizja u nas w sprawie podtopień" - tak zeby w oczy sie rzuciło.
  • tgserwis Aspekt społeczny- zmiana nazwy miejscowości 02.08.11, 16:18
   W związku z wysokim stanem wód proponuję zmianę nazwy miejscowości Kaliszki na Kaloszki.
   Raptem jedna litera, a od razu wiadomo o co chodzi.
   • hund444 Re: Aspekt społeczny- mobilizacja 02.08.11, 21:48
    wieści o spotkaniu dotarły nawet do mojego rozlewiska .
    • tgserwis Re: Aspekt społeczny- mobilizacja 02.08.11, 22:54
     hund444 napisał:

     > wieści o spotkaniu dotarły nawet do mojego rozlewiska .

     Przyznać muszę, że jestem bardzo mile zaskoczony Waszym zaangażowaniem. Szczególne podziękowania należą się koledze Adserserwis, choć osób które wykonały wielką pracę jest dużo więcej. Naprawdę serce rośnie i chce się coś robić. Wszystkim Wam za to właśnie dziękuję.
     • adserserwis Re: Aspekt społeczny- mobilizacja 03.08.11, 07:54
      Awaria sieci energetycznej uniemożliwiła mi przekazanie wczoraj kilku wiadomości :
      1. generalne spotkanie mieszkańców z decydentami -wójt obiecuje salę w drugiej połowie sierpnia w Kaliszkach .
      2. teren wizytował szef komitetu przeciwpowodziowego -jest to człowiek zdolny podjąć zdecydowane działanie ponad urzędniczym kręceniem .
      3. obiecał podjąć to działanie - już na pewno zdyscyplinował starostwo
      • piotr_nowy2 Re: koniec wątku ? 04.08.11, 20:49
       Nieoficjalnie już wiemy , że gmina nie uczestniczyła w konsultacjach do ,, projektu kampinos ".
       Hund ,odnoszę wrażenie że wiedziałeś o tym wcześniej . To ,że jesteś na wczasach , nie jest usprawiedliwieniem .
       • hund444 Re: Przeprosiny 04.08.11, 23:03
        Piotr , skoro lubisz takie tematy to z przeprosinami przekazuję Tobie ,rozrywkę czytelniczą na wakacje . Plocman w Czosnowie i inne . wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/141588,jak-konkubina-pawlaka-weszla-do-biznesu.html?region=wybierz+kontynent&kraj=wybierz+pa%C5%84stwo&miasto=wybierz+miasto
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka