Dodaj do ulubionych

zebranie 17.08 godz.18.oo

07.08.11, 08:13
Zebranie mieszkańców podtapianych sołectw odbędzie się 17.08 o godzinie 18.oo w szkole w Kaliszkach. Proszę o podawanie tematów, które powinny być poruszone na tym zebraniu.
Obserwuj wątek
  • and-kub Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 07.08.11, 23:21
   przestało padać, to jakiś armagedon, mam nadzieję że żyjecie, ja już jestem wyspą, do poziomu podłogi na parterze pozostało 10 cm, Antek wytrzeźwiej i bierz się za robotę.
   Co do tematu to proponuję zebrać propozycje prac w konkretnych miejscach które można wykonać natychmiast bez większych nakładów. Ja wrzucam usunięcie kłody z jazu w janówku - piła albo dźwig
   • adserserwis Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 09.08.11, 08:38
    Jak na razie nie znamy oceny merytorycznej projektu kampinos .Dążymy do wznowienia konserwacji (czyszczenia) kanałów na terenie KPN .A ten projekt temu zaprzecza . Dobrze ,aby odpowiedzialny przedstawiciel KPN ,poinformował nas spotkaniu ,o statusie projektu .Może do tego czasu również minister środowiska przekaże nam swoje zdanie .
    Drugi zakres tematyczny to odtworzenie melioracji zależne od naszej gminy . Duża grupa mieszkańców widzi opracowanie tych działań na wzór Izabelina izabelin.pl/_n/?wpis=wpis_20110614132946 Spróbujmy zobligować wójta do podobnych działań .
    • garnc Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 09.08.11, 16:16
     Jestem mieszkańcem Palmir, nas problem również dotyka choć skala nieporównanie mniejsza. Po ostatnich weekendowych opadach sytuacja jednak się pogarsza, kto ma dom z piwnicą/starsze domy praktycznie wszystkie/ ma wodę, ostatno kilkanaście centymetrów przybyło. Będę na spotkaniu 17.08. Co sądzicie o pomysle zaproszenia TVN Uwaga na spotkanie. Może jakieś pomysły na zbiorowy pozew przeciwko KPN o odszkodowania. Może spróbować poszukać wśród kandydatów/o ile tacy są w gminie/ do sejmu w nadchodzących wyborach i spróbować się podpiąć.
     Pozdr,
     Krzysztof Garncarczyk
      • tgserwis Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 09.08.11, 21:21
       Odzywam się :)
       Jak na razie będę chciał do poprzednich mediów, czyli Superstacji i Gazety Wyborczej dołożyć gazetę Fakt. Natomiast wszystkie TVN-y, Polsaty, Wiadomości i inne bardziej znane jak na razie nas olały. Niewykluczone, że po artykule w Wyborczej sytuacja nieco się poprawi. Niemniej, jeśli Garnc ma możliwość zaproszenia Uwagi, to niech to robi. Im więcej zaproszeń dostaną, tym większa szansa że przyjadą. A to rzeczywiście mogłoby nasze sprawy pchnąć do przodu. Poza tym mam potwierdzoną już informację, że na spotkaniu pojawi się przedstawiciel WIELKIEGO biznesu. Człowiek o gołębim sercu, mający takie same jak my problemy. Będzie chciał po usłyszeniu wypowiedzi i zobaczeniu dokumentów poruszyć sprawę na najwyższych szczeblach władzy naszego kraju. A zapewniam Was, że On naprawdę wiele może. Zainteresował się sprawą, przejął się i obiecał interwencję.
  • and-kub Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 10.08.11, 09:53
   witajcie. Na obecnośc dyr. KPN nie mamy co liczyć, z dobrze poinformowanego źródła wiem że koleś nie pcha się na zadymy woli spijać smietankę. Na zebraniu obawiam sie jazgotu.
   Koledzy, po ostatniej kąpieli wodery już wyschły, jak macie jakiś pomysł to idę w ciemno
   • adserserwis Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 10.08.11, 21:36
    and-kub napisał:

    > witajcie. Na obecnośc dyr. KPN nie mamy co liczyć, z dobrze poinformowanego źró
    > dła wiem że koleś nie pcha się na zadymy woli spijać smietankę. Na zebraniu oba
    > wiam sie jazgotu.
    > Koledzy, po ostatniej kąpieli wodery już wyschły, jak macie jakiś pomysł to idę
    > w ciemno
    Mam nadzieję ,że telefon również odzyskałeś
    .Co do zebrania mam podobne obawy ,dużo jest w nas emocji . Ze strony KPN powinna być kompetentna osoba ,mamy wiele do wyjaśnienia .
  • oliwia_0 Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 14.08.11, 13:48
   Witam Wszystkich na Forum i mam pytanie związane z "Projektem Kampinos -Łasica".Może źle odczytuję termin realizacji tego programu czyli 2010-2012 rok ,ale nie wiem czy po tym okresie w dalszym ciągu ,będą nas bezkarnie podtapiać ,wiedzac już jakie skutki wywarł ich eksperyment na wszystkie miejcowości graniczące z Puszczą Kampinoską.Niedosyć ,że nikt nie brał wcześniej pod uwagę ludzi tu mieszkających,nie liczyli się z ich zdaniem tylko szybko wywęszyli na co można wyrwać kasę z Uni .Nikt z nas chyba nie chce aby nasze lasy i przyroda gineła ale aspekt ludzki powinien być na pierszym miejscu.Co napewno jest do pogodzenia tylko w sposób przemyślany .
   • l9lasica Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 14.08.11, 15:32
    Witaj Oliwia .
    Według wypowiedzi dyr. KPN ,realizacja tego projektu będzie ograniczona do określonych obszarów i nie wywoła to konfliktu z mieszkańcami okolicznych osiedli .O podniesienie poziomu wód gruntowych dbano już dawno ,zastawki ,regulowanie śluz ,zaprzestanie konserwacji kanałów melioracyjnych . Ostatnie lata z dużymi opadami deszczu ,pokazały nam te starania . Nie mogę uwierzyć dyr .Misiakowi ,że zrealizuje ten projekt bez doliny Łasicy . Widząc też obszary lasu obumarłe z powodu długotrwałego zalania oraz utopione zwierzęta ,mam mieszane odczucia co do celowości tego projektu . Lecz pamiętam też lata suszy i pożary w parku . Tyko gdzie jest kompromis ? . Nie jest to jedyny projekt w KPN ,są też z POIiŚ kampinoski-pn.gov.pl/index.php?option=com_content&task=category§ionid=9&id=50&Itemid=170 .
    • oliwia_0 Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 14.08.11, 22:52
     Bardzo dziękuję za informacje ,to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ,że uśpiona czujność suchymi latami spowodowała kompletny brak działań jeśli chodzi o melioracje a wręcz odwrotnie istniejące rowy melioracyjne zostały całkowicie zniszczone .Druga sprawa czy takie projekty nie powinny być konsultowane z mieszkańcami terenów objętych programem,skoro mają taki negatywny wpływ na ich życie i bytność.Naszym lason też ,to nie służy jak już ktoś trafnie zauważył tylko patrzeć jak drzewa zaczną gnić i ginąć ,bo akurat mamy dwa lata pod rząd mokre i deszczowe .Ciekawa jestem ,kto za to odpowie -jeśli wogóle odpowie?My jednak musimy zrobić wszystko ,żeby nareszcie ktoś dostrzegł Nasze tragedie spowodowane nie tylko deszczem ale również celowym działaniem niekompetentnych organów ...........)
  • brzozowka56 Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 14.08.11, 18:35
   Bardzo powolny spływ wody kanałem Ł-9 od strony Janówka i Kaliszek jest spowodowany tym że na wysokości Brzozówki, pomiędzy drogami od Małocic i Sowiej Woli do Brzozówki kanał ten nie został oczyszczony, na tym odcinku jest on totalnie zarośnięty, różnica poziomów wody przed tym odcinkiem i za nim wynosi około 1m. Firma która wiosną zajmowała się oczyszczaniem kanału Ł-9 wykonała pracę na najłatwiejszym odcinku, na oczyszczenie w/w odcinka podobno zabrakło im czasu i możliwości technicznych. Nasuwa się pytanie, kto jest odpowiedzialny za zatrudnienie takiego wykonawcy ? To że udrożniono dopływ wody do Ł-9 w jego górnym biegu spowodowało że na wysokości nie oczyszczonego odcinka woda rozlewa się na pola i podtapia domy i siedliska położone obok. Kilkadziesiąt hektarów łąk, pastwisk i zbóż jest zalanych wodą, pasące się na pastwiskach bydło brodzi po wodzie poszukując resztek trawy. Nie słyszałem żeby można było zrobić befsztyk lub zrazy z bobra ?! W tej chwili jest tak że ci co są wyżej zalewają tych niżej, a to nie jest dobre rozwiązanie. Nie mogę być na tym zebraniu, ale proszę niech ktoś poruszy ten wątek !
   • piotr_nowy2 Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 15.08.11, 01:04
    Dlatego właśnie wymagamy od gminy opracowania projektu odtworzenia melioracji .Aby nikomu przez chaotyczne działania nie wyrządzić szkody .Tak właśnie projekt zrobiono w gminie Izabelin i już rozpoczęto tam prace . . Opóźnienia u nas przyczyniły się do tego ,że musimy teraz doraźnie ratować sytuację.
    W tej chwili woda zalewa osiedla w górnym biegu Łasicy i Ł 9 . Mieszkańcy udrożniają rowy . Jest sytuacja kryzysowa ,nie ma miejsca na spór kompetencyjny ,Wojewoda powinien wydać dyspozycje w celu udrożnienia głównych kanałów ,zaczynając od dolnego biegu . Sytuacja jest alarmowa ,wszystkie zagłębienia w terenie są wypełnione wodą . Przy dużych opadach deszczu ,bardzo zagrożone będą osiedla niżej położone . Nie wiem ile ścieków zrzuca osiedle Kampinos ,u nas Ł9 nie jest wypełniony ale już w okolicy Brzozówki prawie przelewa się przez drogę . Nie czekajcie na działanie gminy ,zaczynajcie udrożnianie .
    • powerv8 Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 16.08.11, 21:53
     Od jednych woda spływa, a drugich może zalać w dodatku śmierdzącymi ściekami
     Zdjęcia przedstawiają stan kanału Ł9 na wysokości Brzozówki i pozalewane dziesiątki hektary łąk, rozlewiska ciągną się pod samą Sowią Wolę.
     imageshack.us/photo/my-images/200/zdjciazaparatutelr004.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/855/5hakzalane.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/196/bydlowwodzie.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/33/ka5ha.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/143/9wczcinieoczyszczonej.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/196/zdjciazaparatutelr003.jpg/
     imageshack.us/photo/my-images/713/zdjciazaparatutelr013.jpg/http://imageshack.us/photo/my-images/829/zdjciazaparatutelr014.jpg/
     • adserserwis Re: zebranie 17.08 godz.18.oo 17.08.11, 00:11
      Masz rację ,są to groźne ścieki .Prosiliśmy gminę o pomoc w tej sprawie .Dostaliśmy ostrzegawcze komunikaty . Sanepid wydał nam jedna puszkę chloraminy ,mieli jeszcze jedną . Jednak dostaliśmy informację ,że na wodno-szambowe rozlewiska nie jest to bezpieczny środek . Spływu wody nie możemy powstrzymać ,przelewa się przez Kaliszki ,Adamówek z KPN w dużej odległości od Łasicy .Jest budowany kanał ,ale to jeszcze potrwa . Celowo podnoszony poziom wody na terenie KPN ,jest przyczyną naszych kłopotów . kampinos.sggw.pl/assets/export/katalog.dzialan.technicznych.pdf .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka