Dodaj do ulubionych

Marsz Niepodległości

13.11.11, 00:40
Czytam wiadomości w necie, oglądam programy informacyjne w telewizji, słucham radia i włosy mi się prostują ze zdumienia. Jak można aż tak kłamać, wciskać ludziom kit i prać mózgi?
Jednak Goebbels miał rację mówiąc, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
Jak można organizacje prawicowe nazywać faszystowskimi? To tak jakby Śp. Kadaffiego nazywać demokratą. Przecież jedno wyklucza drugie.
Przypominam, że faszyści w obecnym pojęciu tego słowa to ideowi spadkobiercy działaczy NSDAP oraz organizacji powiązanych jak SA, SS czy Hitlerjugend. Skrót NSDAP to Narodowo- SOCJALISTYCZNA Niemiecka Partia Pracy. Od kiedy prawicowcy są socjalistami, do jasnej Anielki???
Obserwuj wątek
  • adserserwis Re: Marsz Niepodległości 13.11.11, 17:40
   Art. 13 Konstytucji RP ,art256 kodeksu karnego .
   Nazizm ,faszyzm budzą złe skojarzenia . Propaganda uprawiana przez wypasione elity , zawiera te określenia . Faszyzm narodził się we Włoszech ,m.in. był to bunt przeciw liberalizmowi . Późniejsze wydarzenia sprawiły ,że te poglądy do dziś budzą odrazę , tak również jak nadużywanie - jako przymiotnika wobec działalności innych .
   • tgserwis Re: Marsz Niepodległości 13.11.11, 22:01
    No dobra, jedziemy:
    - Art. 13 Konstytucji RP mówi:
    Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

    Wyjątkowo idiotyczny zapis. Nie mam żadnych zarzutów do części pierwszej, nie jestem faszystą, nazistą ani w żaden sposób nie sympatyzuję i nie współpracuję z ludźmi ani organizacjami o takich poglądach. Ale część druga "stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa" stawia przed Trybunałem Konstytucyjnym każdy rząd który korzysta z działań Policji przy np. rozpędzaniu strajków. Użycie siły w postaci oddziałów Policji przeciwko demonstrantom jest działaniem mającym na celu utrzymanie wpływu na politykę państwa.
    Zresztą Konstytucja RP jak takim bublem prawnym, że można ją zastosować do każdej sytuacji życiowej i od INTERPRETACJI zapisu Konstytucji zależy stosowanie prawa. Przykład? Bardzo proszę. Jedziesz samochodem bez włączonych świateł drogowych, zatrzymuje Cię Policja i chce wlepić mandat. A Ty wtedy w policjanta Konstytucją:
    Art. 74, pkt. 4: Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.
    Jak wiadomo włączenie odbiorników prądu w samochodzie powoduje zwiększone zużycie paliwa, a tym samym w większym stopniu zanieczyszcza środowisko. Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym, a ustawy są aktami niższego rzędu. Chyba że Konstytucja mówi o odniesieniu do innych aktów prawnych, co w tym artykule nie ma zastosowania. Proste?

    - art art. 256 KK
    Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Otóż uczestnicy Marszu Niepodległości szli sobie spokojnie i bez ŻADNYCH incydentów od Ronda Jazdy Polskiej do Placu Konstytucji. Tam zostali zaatakowani przez kontrdemonstrantów za pomocą petard, kamieni, zaczepek słownych i wyzwisk. Wtedy do akcji wkroczyła Policja która zamiast SKUTECZNIE odizolować atakujących zaczęła odsuwać uczestników marszu. To spotkało się z ich reakcją i niezadowoleniem. Tym bardziej, że dużą grupę atakujących stanowili obywatele innych krajów, głównie Niemcy. Potwierdzeniem tego jest fakt zatrzymania przez Policje 95 obywateli Niemiec oraz kilku innych obcokrajowców.
    Wobec takiego rozwoju wydarzeń organizatorzy Marszu zdecydowali o zmianie planu Marszu i zrezygnowali z przemówień na Placu Konstytucji. PO uzgodnieniach z władzami Warszawy i Policją Marsz skierowano na Plac Przy Rozdrożu. Niestety, kolorowi poszli za nimi po drodze niszcząc samochody, wyrywając kamienie i dokonując innych aktów agresji i wandalizmu. W kwestii sprawiedliwości należy przyznać, że działania przeciwników marszu oraz działania Policji spowodowały u części uczestników marszu reakcje których nie można w żaden sposób pochwalić, reakcje dokładnie takie same jak działania atakujących. Doszło tym samym do bitwy na ulicach. Widząc rozwój sytuacji organizatorzy marszu zdecydowali o jego zakończeniu i wezwali do rozejścia się. I rzeczywiście w niedługim czasie znakomita większość uczestników się rozeszła. Pozostała niewielka grupka ekstremistów prawicowych oraz dzika i żadna krwi i zniszczenia banda lewicowych bandytów.
    Piszę bo byłem, szedłem, widziałem i opowiadam to czego byłem świadkiem.
    Kto Twoim i Waszym zdaniem wyczerpuje w tej sytuacji znamiona Art. 256KK, oraz Art. 13 Konstytucji RP? Kto w tej sytuacji jest faszystą?
    • tgserwis Re: Marsz Niepodległości 13.11.11, 23:32
     I jeszcze jedno. Media pokazują uczestników Marszu jako faszystów, nazistów, bojówkarzy, chamów i bandytów. Tyle że obraz w Wiadomościach puszczany jest szybko, z odpowiednim komentarzem ukierunkowującym widza na określony tor myślenia. I niestety większość ludzi się na to nabiera.
     W poniższym materiale uczestnicy Marszu idą drogą wytyczoną przez barierki oddzielające ich od Policji i reszty społeczeństwa. Kontrdemonstranci są po stronie Policji. Popatrzcie sami:
     www.youtube.com/watch?v=tWCXBoodFTk&feature=youtu.be
     • tgserwis Re: Marsz Niepodległości 13.11.11, 23:52
      I może jeszcze dla porównania Marsz Niepodległości w Szczecinie.
      Cytat:
      " Drugi, co do wielkości, Marsz w Polsce (ponad 1500 uczestników). Marszu nie zakłócali faszyści z Niemiec , lewacy z Polski, ani zboczeńcy i żydzi.Oto krótka relacja nadesłana przez p. AB:
      Wyruszyliśmy kilka minut po 15 z placu Orła Białego. Obecni byli członkowie Nowej Prawicy,
      Porozumienia Środowisk Patriotycznych, NIKLOT'a,
      kibice Pogoni Szczecin oraz wielu Szczecinian wraz z rodzinami.
      W trakcie pochodu przyłączył się do nas również ksiądz, a starsze osoby
      machały nam z okien. Marsz przeszedł ulicą Wyzwolenia, przez plac Lotników,
      oraz ulicę Piłsudskiego, aż do pomnika Marszałka. Mimo prób zagłuszenia naszego
      pokojowego przemarszu przez kilkunastoosobową grupę lewactwa pikietującą
      pod pomnikiem Colleoniego,udało nam się przejść spokojnie całą zaplanowaną trasę.
      Media obecne na marszu były bardziej zainteresowane garstką tęczowych, niż
      idącymi w pochodzie.
      Dochodząc do placu Szarych Szeregów odśpiewaliśmy hymn narodowy. Po dotarciu
      na miejsce oficjalnych miejskich obchodów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego delegaci
      oddziału szczecińskiego złożyli biało-czerwony wieniec.
      Szacuję się, że w szczecińskim Marszu Niepodległości uczestniczyło ponad ok 1500 patriotów."
      www.youtube.com/watch?v=gl6nL0EFYvk
      • adserserwis Re: Marsz Niepodległości 16.11.11, 20:42
       W cieniu / medialnym / tych wydarzeń , Pan Vincent-Rostowski planuje jak zacisnąć pasa pracującym .
       • tgserwis Re: Marsz Niepodległości 17.11.11, 00:40
        Szykujmy się na 25 % VAT
        W wielu polskich firmach szykują się grupowe zwolnienia
        Jak podaje "Rzeczpospolita", od początku 2012 r. do końca września przedsiębiorstwa zapowiedziały pozbycie się w ramach zwolnień grupowych 52,4 tys. osób.
        Możesz stracić emeryturę
        Jak podaje "Gazeta Wyborcza", prawo pozwala ZUSowi na odebranie emerytur, które wcześniej przyznał.
        Mniej wydatków na autostrady
        Jak podaje „Puls Biznesu” w tym roku Krajowy Fundusz Drogowy wyda na
        szybkie trasy tylko 24 mld z planowanych wcześniej 30,9 mld zł.
        PO chce podnieść wiek emerytalny
        Nowy rząd planuje przygotowanie reformy systemu emerytalnego zgodnie z którą zostanie podniesiony wiek emerytalny.
        Wzrosną składki ZUS
        Od 2012 r. osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej zapłacą wyższe składki.
        Przybywa płatnych autostrad
        Jak podaje money.pl, w 2012 r. w Polsce przybędą trzy odcinki autostrad, na których trzeba będzie zapłacić za przejazd.
        Źródło:
        top6info.blogspot.com/

        Ale cóż, to społeczeństwo tak wybrało. Dlatego uważam, że obecny ustrój czyli dupokracja jest najgorszym z istniejących. Jeżeli opinia 3 meneli z pod budki z piwem czy sklepiku na mojej wsi znaczy więcej niż opinia profesora uniwersytetu, to nigdy nie będzie dobrze.
        Swoją drogą, zastanawiam się ile to społeczeństwo jeszcze wytrzyma. Co musi się zdarzyć by ludzie wreszcie zrozumieli że są rżnięci na każdym kroku. Kiedy wyjdą na ulicę i rozgonią te bandy złodziei.
        Mimo wszystko Kazik Staszewski miał nieco racji śpiewając o komunie:
        "To były takie super, super chwile. Nie złodzieje rządzili lecz debile". Chyba jednak wolę rządy debili. Ich zawsze można jakoś obejść. Złodzieje natomiast zawsze znajdą sposób by nas okraść.
  • tgserwis Sam nie wiem 17.11.11, 00:57
   Czy śmiać się czy płakać...
   www.youtube.com/watch?v=5jlAol8y6BQ&feature=player_embedded
   • adserserwis Re: Sam nie wiem 17.11.11, 20:00
    Czy to było opakowanie jednorazowego użytku ?
    • tgserwis Re: Sam nie wiem 17.11.11, 21:11
     Tego nie wiem, ale dla mnie, nawet gdyby to były używane worki po śmieciach, to pełniły rolę flagi narodowej. A flaga oraz godło to świętości którym należny jest szacunek i chwała. Bo dla tych właśnie wartości setki tysięcy naszych przodków walczyło i ginęło na wszystkich frontach świata.
     Do dziś mam olbrzymi żal do rodziny moich przyszywanych dziadków ( wspaniałych ludzi którzy dawno temu pomogli mojej mamie i mnie przetrwać kiepskie chwile). Po śmierci Dziadków chciałem mieć po Nich jedną, jedyną pamiątkę. Powstańczą, biało-czerwoną opaskę z symbolem PW. I nie ma znaczenia czy była zrobiona z płótna lnianego czy z obsranych gaci. Była symbolem dla którego ginęli ludzie, między innymi dwóch synów moich kochanych Dziadków. Niestety, nie było mi dane odziedziczyć tej pamiątki.
     Tu taka niewielka analogia. Czy ta flaga z filmu zakrywała pomnik, czy zwykły kawałek skały - nie ważne. Czy była z jedwabiu czy z odpadów produkcyjnych - nie ważne. Była FLAGĄ. Niezależnie od wszystkiego należy się jej szacunek i ukłon. Coraz mniej ludzi to rozumie i dla coraz mniejszej ilości ludzi ma to jakiekolwiek znaczenie. A dla mnie to jest ważne.
     • mandrasala Re: Sam nie wiem 08.11.18, 10:29
      Zgadzam się z Panem... Pozostaje tylko przekazać takie wychowanie naszym dzieciom, czekać i mieć nadzieję ... :)
      A przekazy z mediów typu Wyborcza lub TVN ... o cóż ... każdy widzi - co chce widzieć, słyszy - co chce usłyszeć, i nie każdy kto patrzy - widzi... ;-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka