Dodaj do ulubionych

pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy

27.03.12, 20:17
Witam. Poszukuję osób , które mają jakieś informacje o promocji naszej gminy albo wiedzą, gdzie mogę uzyskać takie informacje. Chodzi o to w jaki sposob gmina promuje się na tle kraju, czy organizuje jakies imprezy itp
Obserwuj wątek
  • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 27.03.12, 21:32
   Poza przejrzeniem strony gminy, to najlepiej chyba do urzędu się przejechać......
  • chain_reaction Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 28.03.12, 15:27
   Czy jest w ogóle coś takiego jak promocja naszej gminy? Ja przynajmniej z niczym takim się nie spotkałem. Być może według naszych włodarzy nie ma czego promować, no może poza samym wójtem i Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym, bo o nich można często poczytać w Gazecie Czosnowskiej. Oficjalna strona internetowa gminy "robi" za słup ogłoszeniowy. Postronna osoba która chciałaby uzyskać informacje dlaczego warto nas odwiedzić nie dowie się z niej niczego!
   Jest jeszcze Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów ale właśnie zajęte jest organizowaniem konkursu Sudoku.
   • l9lasica Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 28.03.12, 21:45
    Promocja to element marketingu .Tylko w jakim celu nasza gmina mogłaby to narzędzie stosować ? . Promocja działań gminy wśród mieszkańców w celu uzyskania aprobaty - to oczywiste .Tym można zachęcić np . do dokonania aktu zameldowania .
    W skali kraju ? , jako gmina podwarszawska odczuwamy napór inwestorów .To sieć dobrych dróg, dostęp do nowoczesnej infrastruktury ,dostęp bez ograniczeń do dostaw energii elektrycznej ,może być najlepsza promocją .
    Walory przyrodnicze ? ,są tak znane w całej Europie , że z tego powodu również nie musimy uruchamiać promocji . Na ten cel spływają tu fundusze unijne i rozmaite granty ,min. Norweski Mechanizm Finansowy jest sponsorem działania ,,Projekt Kampinos "
    Pozostaje promocja dla satysfakcji mieszkańców i urzędników i temu służą rankingi w których nasza gmina jest na wysokich miejscach .
    Promocja prywatnych firm za pieniądze podatników ,również jestem temu przeciwna .
    • chain_reaction Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 01.04.12, 17:28
     Koleżanko, chyba mieszkamy w innych gminach. Dla jasności - ja jestem z Czosnowa.

     Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. Gmina kolejny rok zaciąga kredyt żeby zbilansować budżet. W tym roku 900.000,- złotych. A jest szereg spraw w ogóle przez nią nie tkniętych jak choćby brak miejsc w przedszkolach. Wójt rozwiązuje ten problem poprzez promocję na łamach Gazety Czosnowskiej prywatnego przedszkola w którym za pobyt dziecka trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych miesięcznie - www.czosnow.pl/gazeta/nr153/strona3.jpg.

     Uważasz, że wyasfaltowanie polnych dróg i położenie przy nich wodociągów wystarczy żeby przyciągnąć inwestorów? Chyba jednak nie, skoro przy nich nie powstają nowe domy. Droga z chodnikiem, to dzisiaj standard, a nie luksus, a w niektórych miejscowościach nie ma go nawet metra. Pojedź do Czeczotek. Kilkadziesiąt domów, a najbliższy chodnik - Janów Mikołajówka.

     Ja osobiście tak jak ty, naporu inwestycji na terenie naszej gminy nie odczuwam. Więc może jakieś przykłady. Nie wiem czy wiesz, że hamulcem inwestycji przemysłowych są problemy z przydziałem mocy energetycznej przez co nawet istniejące firmy mają ograniczone możliwości rozwoju, tak więc proszę nie pisz, że jest u nas nieograniczony dostęp do energii elektrycznej.

     Co do walorów przyrodniczych, to nic nam po nich, jeśli jadąc do nich brudną ścieżką rowerową ( piach, liście i gałęzie, to norma ) ciągle będziemy mijamy sterty śmieci i butelek, bo gmina nie potrafi wyegzekwować od "starych" mieszkańców obowiązku wywozu nieczystości i nie postawiła na swoim terenie ani jednego kosza ulicznego.

     Co do promocji, napiszę tak, że nie jedno ma imię. Trzeba wiedzieć gdzie i w jakim celu ale na pewno nie w ogóle. Każda inicjatywa przysparzająca dochodu gminie lub jej mieszkańcom jest potrzebna. Wiele bym na ten temat mógł napisać ale są ludzie którzy w urzędzie gminy biorą za to pieniądze więc niech wezmą się do roboty albo posłuchają mądrzejszych. Może wtedy nie trzeba będzie zaciągać kolejnych kredytów.
     • l9lasica Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 01.04.12, 18:32
      Podam przykład z ubiegłego roku U C H W A Ł A Nr 182/C/2011 S k ł a d u O r z e k a j ą c e g o R . Bez kredytu gmina nie zrealizuje dużych zadań , ale RIO ma to pod kontrolą .
      Czeczotki jeszcze parę lat temu , były mało znaną rolniczą wioską , bez asfaltowych ulic .A dzisiaj ? - duża zmiana . Chodniki też będą , oby tylko zostało na nie miejsce po sprzedaży działek .
      Nieograniczony dostęp do energii elektr. rzeczywiście wystarczy za nie jedną promocję . Stara gwardia w rej. energet . jest odpowiedzialna za reglamentację i rozwój sieci . Z tym jest źle .
      Mimo tego wiele firm znajduje tutaj siedzibę . Oby było więcej takich , jak np. innowacyjny Adamed , zareklamuję też Oazę (ekologiczne osiedle ) .
      • chain_reaction Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 03.04.12, 22:48
       Koleżanko, domyślam się źródła twojego zaślepienia ale może pora zdjąć klapki z oczu i włączyć racjonalne myślenie.

       Ja wiem, że Czeczotki kiedyś doczekają się chodnika. Pewnie kiedyś będzie też w Dębinie, Kazuniu Bielanach, Sowiej Woli Folwarcznej. Tylko ja się pytam, po co asfaltować polne drogi przy których nikt nie mieszka, skoro w miejscowościach w których żyje po kilkaset osób ludzie chodzą poboczami drogi? Gdzie tu logika? Mogę ci podać jeszcze wiele przykładów bzdurnych inwestycji na terenie naszej gminy. Pieniądze należy wydawać racjonalnie, a wtedy nie trzeba będzie zaciągać kredytów.

       Przykład z Adamedem, to twoja kolejna kula w płot. Adamed właśnie wynosi się z naszej gminy. Ludzie pracują już na wypowiedzeniach.
       • rzecznik_urzedu Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 04.04.12, 11:51
        Promocja gminy to rzeczywiście szerokie pojęcie, ale pisząc o promocji ujęli ją Państwo zbyt szeroko, mieszając to zagadnienie np. ze strategią inwestycyjną gminy, gospodarką finansową, kredytami itp.

        Odpowiadając hasłowo na pytanie „glowa1916” promocja w naszej gminie to realizacja bądź współorganizacja m.in. poniższych zadań:

        - Dni Czosnowa,
        - międzynarodowe wymiany młodzieży,
        - międzynarodowe wymiany różnych grup zawodowych,
        - współpraca międzynarodowa m.in. z gminami bliźniaczymi Siemieliszki (Litwa) i Fiamignano (Włochy),
        - turnieje sportowe,
        - rajdy rowerowe,
        - turnieje wsi,
        - publikacje w czasopismach,
        - wywiady radiowe (na spoty telewizyjne nas nie stać),
        - obecność na targach turystycznych LATO,
        - Przynależność do Lokalnej Organizacji Turystycznej,
        - uczestnictwo w konkursach powiatowych,
        - Gazeta Czosnowska,
        - kalendarz gminny,
        - projekty UE,
        - projekty na odnowę miejscowości,
        - pocztówki,
        - rękodzielnictwo,
        - Projekt Kampinoskie Baby,
        - konkursy fotograficzne i inne,
        - warsztaty,
        - współpraca z organizacjami pozarządowymi (stowarzyszeniami),
        - wieczorki poezji,
        - pokazy filmów,
        - spotkania ze znanymi autorami książek.

        Po szersze informacji na ten temat oraz możliwość zapoznania się z niektórymi materiałami źródłowymi zapraszam do Referatu Oświaty Kultury i Promocji Gminy Czosnów.       • l9lasica Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 08.04.12, 20:34
        Doskonałe podsumowanie wątku (rzecznik).
        chain_ ,kto wybiera radnych ?
        Do siebie możemy mieć pretensje .
        jeżeli chodzi o adamed ,to jeden z wielu w naszej nielicznej gminie.
        www.youtube.com/watch?v=-JVzzyzIXNw
        przejęciu dużych firm towarzyszy restrukturyzacja ,min zatrudnienia ,wsparta programem outplacementu .Wiem ,że ta firma budzi niechęć gdyż w okresie rozwoju wykorzystywała luki patentowe ,produkując tanie leki generyczne .Może ucierpiał na tym bogaty zachód , ale my mieliśmy tanie dobre leki .
       • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 09.04.12, 01:02
        chain_reaction napisał:
        > Przykład z Adamedem, to twoja kolejna kula w płot. Adamed właśnie wynosi się z
        > naszej gminy. Ludzie pracują już na wypowiedzeniach.

        Oj Krzysiek, takie głupoty wypisujesz że aż oczy od czytania tego samoistnie zaćmy dostają. Co ma wspólnego gmina z decyzją o przeniesieniu siedziby firmy w inne miejsce? Przecież to nie gmina ustala podatki, opłaty czy inne koszty. Tzn w pewnym sensie tak, ale akurat u nas te koszty są dość niskie. Przyczyną planu przeniesienia firmy nie są w żadnym stopniu działania czy zaniedbania gminy a rzecz najprostsza pod słońcem: LOKALIZACJA. ADAMED potrzebuje fachowców, a ci mieszkają w Warszawie lub w okolicach stolycy dość mocno od nas oddalonych. Wymierne koszty to dojazdy wartościowych ludzi do pracy w Pieńkowie, koszty transportu, logistyki, magazynowania i jeszcze kilka innych. To firma za to płaci dając pracownikom samochody służbowe oraz tu mając zakłady produkcyjne oraz magazyny. W skali miesiąca są to dziesiątki czy setki tysięcy, w skali roku czy kilku lat są to pieniądze pozwalające postawić nową siedzibę w lepszym miejscu. Proste prawa ekonomii. A, sorki, zapomniałem że Ty nie masz pojęcia o ekonomii. O zarządzaniu firmami prywatnymi też chyba nie.
        • adserserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 09.04.12, 20:43
         Odniosę się do jednego aspektu - ścieżki rowerowe .
         Mimo dotacji , sporo na to poszło z budżetu gminy . Uroczyste poświęcenie jednej z nich , nie jest wystarczającą promocją . A może mają służyć tylko miejscowym ?
         • rzecznik_urzendu Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 10.04.12, 20:59
          Tak, budujemy ścieżki rowerowe wyłącznie dla naszych rdzennych mieszkańców. Napływowi z Warszawy mogą sobie pojeździć rowerem po warszawce, a nie tutaj. Wystarczy, że rozjeżdżają nasze drogi swoimi wypasionymi autami i psują sielski krajobraz wypasionymi domami.

          Ścieżki rowerowe, to ważny element infrastruktury naszej gminy. Tam gdzie nie stać nas na chodnik, ścieżka pełni jego funkcje, a tam gdzie nie ma gdzie zaparkować auta, służy jako parking. Dlatego, nie planujemy w przyszłości żadnych akcji promocyjnych, nie zamierzamy też tworzyć i publikować planów ścieżek.

          Jeżeli mimo to, ruch na nich będzie wzrastał, planujemy akcję zamalowywania białych rowerków.
        • chain_reaction Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 10.04.12, 19:04
         Kolego, (a może ekomamusiu?), zanim zabierzesz się do komentowania postów, to najpierw przeczytaj cały wątek żeby poznać kontekst komentowanej wypowiedzi. Firma Adamed została mi podana przez ł9łasicę, jako przykład "odczuwanego naporu inwestycyjnego". Przyznasz, że niefortunny. Tak samo jak zdanie: "spływają tu fundusze unijne i rozmaite granty, m.in. Norweski Mechanizm Finansowy jest sponsorem działania ,,Projekt Kampinos". Przy okazji tego projektu, "spływają" też dziesiątki domów na terenie naszej gminy.
         Taką ma wiedzę na temat spraw w gminie - zauroczona Panem Wójtem - l9lasica.
         I jeszcze jedno. Nie jestem Krzysztofem, a w sprawach ekonomii proszę mnie nie pouczać, bo nie warto, dlatego też nie będę odnosił się do twojego postu.
         • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 11.04.12, 00:48
          Przykro mi, ale nie przyznam że przykład Adamedu jest niefortunnym. Ta firma istnieje na naszym terenie już wiele lat i to że - według Ciebie - chce się wynieść nie świadczy o niczym. Więcej, fakt że przez tyle lat TU funkcjonowała, TU inwestowała dobrze świadczy o gminie. Próbowałem Ci wyjaśnić że ich plany przeniesienia nie są związane z działaniami gminy, ale Ty wiesz lepiej i już. Niech tak zostanie.
          Gdybyś miał okazję porozmawiania z kilkoma dużymi inwestorami to wiedziałbyś, że gmina Czosnów cieszy się bardzo dobrą ich opinią. Nie wiem od kiedy jesteś mieszkańcem tej gminy, ale ja od prawie 20 lat obserwuję rozwój inwestycji. Wystarczy przejechać trasą gdańską od Sadowej do Czosnowa i policzyć ile firm tu właśnie postanowiło się osadzić.
          Nie znaczy to oczywiście że bałwochwalczo popieram wszystkie działania wójta i w ogóle gminy, dawałem temu nie raz wyraz na forum. Ale patrząc realnie i sprawiedliwie, w porównaniu do gmin ościennych nie jest źle. Miejmy nadzieję że krytyka sprawi, że będzie jeszcze lepiej. Pan wójt zwłaszcza w obecnej kadencji powinien bardziej się zainteresować opiniami mieszkańców. Tak długie panowanie nieco przytępiło jego czujność.
         • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 11.04.12, 00:53
          Ekomamusie.pl to nie mój projekt, choć mam z nim coś wspólnego.
          Natomiast moim pomysłem jest www.sklepekomama.pl
          W tej chwili jest w trakcie tworzenia, na razie nic jeszcze tam nie ma poza ogólnym planem grafiki i testowymi ustawieniami towarów. Niemniej będę wdzięczny za rzut okiem i opinie na temat wyglądu graficznego. Każdy klik to punkcik do pozycjonowania.
          • l9lasica Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 11.04.12, 21:51
           tgserwis napisał:

           > Ekomamusie.pl to nie mój projekt, choć mam z nim coś wspólnego.
           > Natomiast moim pomysłem jest www.sklepekomama.pl
           > W tej chwili jest w trakcie tworzenia, na razie nic jeszcze tam nie ma poza ogó
           > lnym planem grafiki i testowymi ustawieniami towarów. Niemniej będę wdzięczny z
           > a rzut okiem i opinie na temat wyglądu graficznego. Każdy klik to punkcik do po
           > zycjonowania.
           Nie wciągnę twojej firmy , na listę moich przykładów - bo są niefortunne
           • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 11.04.12, 22:38
            Pół godziny myślałem co miałaś na myśli. I dalej nie wiem.
            Nie wciągniesz na swoją listę - trudno, przeżyję, wcale Cię o to nie prosiłem.
            Niefortunne? A skąd możesz wiedzieć? Przecież ten projekt nawet jeszcze nie ruszył.
            Jakoś nie narzekam na wszystkie inne moje pomysły i projekty. Jak na razie pozwoliły mi na wybudowanie domu za własne pieniądze, bez kredytów, i pozwalają mi na spokojne życie oraz oszczędności w kosztach utrzymania sięgające 60% kosztów innych ludzi.
            Tak się zastanawiam, skąd Twoje prawo do krytyki jeśli kompletnie nic nie wiesz ani o mnie ani o moich pomysłach czy rozwiązaniach? Prorok czy jak?
            • l9lasica Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 12.04.12, 13:28
             Lista przykładów niefortunnych - czyli nie przynoszących fortuny
             Życzę powodzenia w biznesie
             • tgserwis Re: pomoc przy napisaniu pracy o promocji gminy 12.04.12, 14:16
              Tu akurat się zgodzę, fortuny nie posiadam, milionerem nie jestem. Niemniej tragedii nie ma, jakoś daję radę :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka