Dodaj do ulubionych

Pan Wójt buduje prywatne przedszkole

12.03.15, 07:32
Czy potrzebne jest w naszej gminie kolejne prywatne przedszkole?
Obserwuj wątek
   • alex.brzozowski Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 17.03.15, 22:41
    Dla ok. 200 przedszkolaków (gm Czosnów) w okresie 01.09.2015 do 31.08 2016 przeznaczono :
    w 2015 - 748,000,00 zł
    w 2016 - 1496.000,0 zł
    więc nie są to kwoty duże
    i jeszcze jedno , Gmina, ustalając wysokość opłat za świadczenia w przedszkolach, nie może domagać się od rodziców dzieci odpłatności za naukę religii ( chociaż jest to zajęcie dodatkowe) zgodnie z rozporządzeniem MEN.
    a czy inne zajęcia dodatkowe są b . dochodowe?
    sądzę że właścicielom przedszkoli nie jest ,,lekko"
      • keptyn Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 13.06.15, 09:27
       Jeszcze brakuje trochę do sytuacji w jednej z gmin powiatu nowodworskiego, gdzie córka wysoko-postawionej osoby z Rady Gminy też miała związek własnościowy i zarządczy z przedszkolem prywatnym i z racji tego, że było ono postawione na działce typowej dla budownictwa jednorodzinnego, z niewygodnym dojazdem jaki się wydziela dla działek jednorodzinnych.

       Co zrobił układ urzędniczy? Ano zaproponował nową drogę, nieproponowaną wcześniej np w studium, na skos przez ileś działek, ale praktycznie na wprost z najbliższego skrzyżowania.
       Mieszkańcy to oprotestowali.

       Co zrobiło towarzystwo urzędnicze? Ano zamienili w planie (dzięki pokracznej interpretacji studium) przeznaczenie terenu, której krawędzią była proponowana droga na teren przemysłowy (z mieszkaniowego, czy mieszkaniowo usługowego), wbrew studium. Dla osób, które nie miałyby szans ewentualnie nic przemysłowego tam zorganizować w praktyce zablokowałoby to budownictwo jednorodzinne. Czyli działki w które ludzie inwestowali i utrzymywali - w praktyce stały się bezwartościowe.

       5 czy 6 lat trwały batalie sądowe (było o tym z miesiąc temu w jednej z gazet nowodworskich), ostatecznie sprawę odwrócono.

       Trochę to zmartwiło urzędników, ale pocieszyli się stawiając oświetlenie na, w sumie chyba prywatnej, drodze.

       Rozmach urzędniczy bywa imponujący...

  • ono2015 Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 23.04.15, 13:26
   Pan Wójt wybudował przedszkole dla córki, na pewno robił to z myślą o nowych przepisach, które obowiązują od tego roku. Część prywatnych przedszkoli będzie funkcjonowało jako przedszkole publiczne, czyli Przedszkole Córki Pana Wójta będzie otrzymywało dopłatę z UG.
    • alex.brzozowski Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 23.04.15, 21:36
     Pomoc publiczna jest wynikiem przekonania, że instytucje państwowe wiedzą, który podmiot powinien lepiej funkcjonować ( bądź osiągnąć lepszą pozycję na rynku)
     ale czy w naszej gminie odrzucono wniosek któregoś przedszkola ?
     jeżeli nie - to wójta można tylko pochwalić
     • ono2015 Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 24.04.15, 08:14
      nawet nie chodzi o to czy, któryś wniosek został odrzucony, lecz o to, że Pan Wójt wiedział o zbliżających się nowych przepisach i postanowił wybudować przedszkole, które będzie dochodowe :)
      swoją drogę jak w tym przedszkolu również będą zabierali dzieci " na wycieczkę" do Gminnej Oczyszczalni to ja dziękuję, ostatnio dzieci z publicznego przedszkola miały zorganizowaną taką wycieczkę, gdzie skarżyły się na brzydkie zapachy i miały odruchy wymiotne. Ciekawe czy Pan Wójt lubi tak zwiedzać oczyszczalnię ścieków?
      • wid-ia Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 05.05.15, 13:40
       Wycieczka do oczyszczalni nie była pomysłem Pana Wójta, tylko pracujących tam nauczycieli. Byłam z dziećmi na tej wycieczce i nie słyszałam, żeby któreś się skarżyło na odruchy wymiotne lub brzydkie zapachy. Wszyscy z ciekawością zwiedzali to miejsce i najwyżej żartowali z brzydkich zapachów, które były dotkliwe jedynie po wyjściu z autokaru. "ono2015" - masz kiepskich informatorów.
       Lepiej zabrać dzieci na taką wycieczkę niż posadzić je przed laptopem lub telefonem.
       • ono2015 Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 11.05.15, 12:42
        Pan Wójt nie kontroluje swoich pracownikow, powinien wiedziec gdzie organizowane sa wycieczki, moze by tak zorganizowac wycieczke do kina, teatru czy chocby do zoo, ale na oczyszczalnie??? Co moze interesowac cztero i piecio latkow na oczyszczalni ściekow.
   • ono2015 Re: Pan Wójt buduje prywatne przedszkole 22.06.15, 12:41
    Oczywiście, że przedszkole przeżyje, dzięki dofinansowaniu jakie mają z UG ceny są niskie, że niby "promocyjne", więc nie sądzę, że rodzicom będzie przeszkadzał za mały parking, po prostu dobra cena, postarają się o dobrą kadrę i będą ciągnęli aż ktoś im się dobierze, albo za kilka lat Wójt się zmieni...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka