Dodaj do ulubionych

LASER IPL RF - odrastanie - po latach!

28.08.10, 08:59
Hello,
Jestem właśnie przed 1-szym zabiegiem. Z tego co już się zorientowałam IPL RF
jest obecnie najlepszym laserem na rynku. Posiada chłodzenie, które zmniejsza
uczucie dyskomfortu.

Mnie jednak najbardziej interesuje jego skuteczność!

Jak to faktycznie jest z efektem odrastania włosków po latach?
Wszędzie trąbią "na zawsze"! Czy faktycznie po paru zabiegach i usunięciu
niechcianych włosków mamy spokój na zawsze, czy tylko na parę lat? Oczywiście
rozumiem, ze są i takie włoski w tzw "uśpieniu" które mogą się pojawić po np
roku i będzie trzeba powtórzyć 1-en zabieg.
Ale czy jest prawdopodobieństwo, ze po np 6 latach wszystkie włoski odrosną?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam ;-)
Obserwuj wątek
    • asteraki Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 18.09.10, 22:42
      z tego co mi udalo sie wyczytac i dowiedziec, to raczej nie . nie wiem jak dokladnie dziala laser diodowy, ale IPL dziala tez na hemoglobine w tkankach przy cebulkach w taki sposob, ze pozostalosc po cebulce nie jest juz odzywiana wiec nie ma jak cokolwiek wyrosnac. dlatego sie robi co 1-1,5 roku 1 zabieg przypominajacy.
    • czako2301 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 13.04.11, 18:11
      Cześć,
      nie wynaleziono jeszcze takiej metody która by usuwała włosy na zawsze!
      IPL oczywiście daje efekt ale na ok.5-10 lat.
      Włosy które mogą odrosnąć po tym czasie będą mniejsze i rzadsze.Na pewno po serii zabiegów (ok.3-5)trzeba przychodzić raz na rok ,dwa na zabieg tzw. przypominający.
      To na pewno się opłaca.
      Salon np.NoMasVello w Pruszkowie wykonuje taką usługę za 99złza obszar.
      • media_hole Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 21.04.11, 10:30
        A laser Light Sheer? Co prawda, na rynku jest od stosunkowo niedawna, ale ma bardzo dobre opinie wśród kosmetyczek, sam zabieg nie jest bolesny i w przeciwieństwie do IPL trzeba robić dłuższe przerwy między kolejnymi zabiegami z serii (3 miesiące), co pozwala na odrośnięcie wszystkim "żywym" włoskom, aż do ich całkowitego usunięcia (co zajmuje ok. 3, 4 zabiegów w przypadku osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami). A wydatek ok. 400 zł co trzy miesiące (to takie szacunkowe liczby na podstawie cennika krakowskiej Estetici - w tym momencie mają promocję, pachy kosztują 200 zł, 150 zł bikini, liczę te miejsca razem) nie jest specjalnie bolesne dla kieszeni.
        • czako2301 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 21.04.11, 11:07
          Hey.
          rzeczywiście w laserze o którym piszesz robi sie dłuższe przerwy.
          Ja pracuję na IPL w Pruszkowie w NoMasVello, koszt jeat mały zabiegi wykonuje sie co ok.4 tyg ale widzę że daje to efekt i klientki są zadowolone.Niektórym wystarczają już 3 zabiegi aby osiagnąć wymarzony efekt. IPL ma coraz więcej zwolenników, zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i ma atrakcyjną cenę 99 zł za obszar.
          Sama jestem juz po kilku zabiegach i rezultat jest!
          Gorąco polecam,można przyjść na bezpłatną próbę i samemu się przekonać jak jest.
      • mickey137 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 09.01.12, 19:38
        dokladnie, nie ma metody, ktora usunie nam wlosy w 100%, cialo ulega ciaglym przemianom wiec czy to laserem wykonany zabieg czy IPL-em to tzw. przypominanie trzeba robic, i zgadza sie to sie oplaca, bo bez wlosow jest znacznie wygodniej i higieniczniej, niektorzy IPL robia drozej inni taniej, niektorzy nieskutecznie, inni skutecznie, od sprzetu tez duzo zalezy, zobacz tutaj: www.yasoda.pl/blog-czy-ipl-nie-dziala.php , co do ceny to w mojej okolicy www.yasoda.pl robi to taniej i na lepszym sprzecie niz sieciowki
    • czako2301 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 14.05.11, 14:21
      Hey,
      ja jestem po 3 zabiegach metodą IPL, ale w Pruszkowie w salonie NoMasVello.Jestem strasznie zadowolna.Naprawdę to działa,lecz rzeczywiście po jakiś latach włosy mogą odrosnąć(lecz w niewielkiej ilości) to i tak daje duży komfort życia.
      Za 99zł raz na miesiąc uważam że dużo:_)
      gorąco polecam ten salon i tą metodę usuwania owłosienia.
      • helaaaa Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 26.06.11, 14:43
        hej, chcialam napisac moje spostrzezenia po juz 8 (sic!) zabiegach laserem IPL RF - mam miec jesczsze 1 zabieg za jakis czas. efekty sa marne! spodziewałam sie, ze po 5 zabiegach juz nie bedzie zadnych wlosow. po 2 zabiegach efekt byl niezly i myslalam, ze naprawde 5 wystarczy. niestety po 8 zabiegach mam ok 70% wlosow jesczze - przeciez to bardzo duzo! slyszalam, ze laser diodowy jest bardziej skuteczny od IPL RF, tylko sie zastanawiam czy jest sens jeszcze wiecej kasy w to inwestowac (w sumie wydalam 1200zl na te 9 zabiegow - kupony z groupona itp.) ciekawa jestem jak wasze spostrzezenia po roznych rodzajach depilacji laserowej. pozdrawiam
    • marysia_321 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 03.10.11, 13:00
      Zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem o wadach i zaletach depilacji laserowej oraz porównaniu z depilacją woskiem. Jak się okazuje depilacja laserowa nie jest teraz jedynym słusznym sposobem usuwania owłosienia, a depilacja woskiem, ma wiele plusów w tym finansowy i odziwo wcale nie boli bardziej ... zapraszam do lektury www.sol-lar.pl/depilacja-laserowa-ipl-versus-depilacja-woskiem.htm
      • izabelkaa84 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 27.10.11, 21:14
        HEY JA WYBIERAM SIĘ 28 LISTOPADA NA PIERWSZY ZABIEG. CHCIAŁAM OSOBIŚCIE WAM ODRADZIĆ "OPŁACALNE" TANIE ZABIEGI Z GROUPONA ODNOŚNIE DEPILACJI LASEREM IPL! SAMA TAKI KUPON ZAKUPIŁAM. NASTĘPNEGO DNIA POJECHAŁAM DOWIEDZIEĆ SIĘ CO I JAK NP. JAK WYGLĄDA PRZYGOTOWANIE DO DEPILACJI ITP. BABA WYGLĄDAŁA JAKBYM Z CHOINKI SPADŁA ( BARDZO DŁUGO CZYTAŁAM NA TEMAT OWEJ DEPILACJI I WIEDZIAŁAM MNIEJ WIĘCEJ ZE OKOŁO 4-6 TYG. NALEŻY WŁOSKÓW NIE WYRYWAĆ ITP.) TAM POWIEDZIANO MI, ŻE JA SAMA MUSZE WIEDZIEĆ JAK MI WŁOSKI ODRSTAJĄ, ŻE PARE DNI MAM NIE WYRYWAĆ! TRAGEDIA ZERO PROFESJONALIZMU, ZAPYTAŁAM ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ? USŁYSZAŁAM, ŻE TO RÓŻNIE ALE OKOŁO 11! JAKOŚ INTUICJA MI PODPOWIEDZIAŁA, ŻE COŚ NIE HALO! TEGO SAMEGO DNIA WYBRAŁAM SIĘ NIE DO KOSMETYCZKI KTÓRA ZAPEWNE KUPIŁA SOBIE BYLE JAKI SPRZĘT Z IPL ALE DO SALONU DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ GDZIE PRACUJĄ NA PRAWDZIWYM LASERZE DIODOWYM LIGHT SHEER. JUŻ PO PARU ZDANIACH WIDZIAŁAM RÓŻNICĘ! 6 TYG NIE WOLNO WYRYWAĆ WŁOSKÓW TYLKO GOLIĆ NIE OPLAĆ SIĘ ITP. HA I O DZIWO OKOŁO 4 ZABIEGÓW(OCZYWIŚCIE U KAŻDEGO INACZEJ) ALE TO NIE 11ZABIEGÓW. OCZYWIŚCIE JAK PANI Z IPL TWIERDZI ŻE NIE TRZEBA NIE WYRYWAĆ TAK DŁUGO WŁOSKÓW TO PEWNIE SKONCZYŁOBY SIĘ NA 20 ZABIEGACH. A Z GROUPONU ZREZYGNOWAŁAM! HA WARTOŚĆ BYŁA NIBY 4200ZŁ A JAK ZAPYTAŁĄM TAM ILE TO KOSZTUJE HEHE TO WARTOŚC BYŁ 550ZŁ :) PAMIĘTAM JAK MI POWIEDZIAŁA JEDNA ZNAJOMA KOSMETYCZKA KIEDYŚ, ŻE TAKIE ZABIEGI NAJLEPIEJ UDAĆ SIĘ WŁAŚNIE DO DERMATOLOGA ESTETYCZNEGO A NIE DO KOSMETYCZKI:) SZCZERZE POLECAM NAJPIERW IŚC I OSOBIŚCIE SPRAWDZIĆ:) POZDRAWIAM
    • aibyouka Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 23.11.11, 19:07
      Zaczełam depilację laserem IPL RF w styczniu 2011, z wielką nadzieją pozbycia się niechcianych włosków. Jestem brunetką o jasnym typie karnacji, pomimo iż "podobno" IPL RF dziala tez na jasne wlosy, panie wykonujace zabiegi mowily mi ze efekt jest lepszy na ciemnych wlosach, tym wieksza nadzieje mialam. Chodzilam do Nomasvello oraz Prestige w Warszawie. Po 2 zabiegach efekty były rewelacyjne, włosy praktycznie nie rosły przez 2 miesiące, szczególnie jeżeli chodzi o bikini i pachy. Myślałam że to trwały efekt, jak bardzo się myliłam. Zabiegi kontynuowałam co 4-6 tyg, łacznie zrobiłam po 6 na każdą partię ciała (pachy, bikini, łydki). Niestety w pewnym momencie włosy zaczeły odrastać, jeszcze w trakcie wykonywania zabiegów, tak jakby na początku cebulki zostały "uśpione". Serie zakończyłam w sierpniu. Miejscami włosy nie odrastały, jednak w miarę upływu czasu pojawaiło się ich coraz więcej. Po zakończonej serii depilacji oceniłabym że pozbyłam się ok 50% włosów, obecnie może 30%. a po 2 zabiegach nie miałam 95%. Dodam, iż stosowałam się do wszelkich zaleceń typu brak opalania skóry, regularne zabiegi w równych odstępach czasu itd. Moge jedynie dodac iż byłam bardzo zadowolona z fachowej obsługi w Nomasvello, pełen prosesjonalizm. Dal mnie jednak IPL RF to strata kasy. Czytałam takie opinie wcześniej, jednak jak się pójdzie na pierwszy zabieg i zobaczy efekty to nie chce się w to wierzyć jak widzi się że włosy przez 2 miesiące nie rosną. Ale to chwilowy efekt. Obecnie zaczełam depilację laserem Light Sheer, jestem po 2 zabiegach na bikini, zobaczymy!
        • aibyouka Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 24.11.11, 21:23
          Na pewno dam znać, sama jestem ciekawa. Ale mam jedna bliską znajomą która rok temu zakończyła serię bikini laserem diodowym (6 zabiegów) i od tamtej pory nie odrosły jej żadne włoski. Pani która mi wykonuje depilacje LightSheer jak powiedzialam ze robilam IPL odpowiedziala mi "to nie jest w ogóle laser". Niestety jak zaczynałam z gruponowym IPL na forach trudno było znaleźć opinie użytowniczek po serii zabiegów, była to nowość :( skusiła mnie cena na gruponie :( a gole się maszynką, tak 2-3 dni przed żeby skóra nie była podrażniona bo mam wrażenie że bardziej wtedy boli, a niestety w porównaniu do IPL naprawdę BOLI!
          • izabelkaa84 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 28.11.11, 12:31
            WŁAŚNIE JESTEM PO PIERWSZYM ZABIEGU! MUSZE PRZYZNAĆ, ŻE BOLI PFF TROCHE NAWET BARDZO NO ALE CZEGO SIĘ NIE ROBI DLA URODY HEHEH IDZIE WYTRZYMAĆ. PANI DOKTOR POWIEDZIAŁA, ŻE NAJGORZEJ MAJĄ PANOWIE Z BÓLEM A TEŻ CHODZĄ! WYGLĄDAM TRAGICZNIE DOBRZE, ŻE DWA DNI MAM WOLNEGO!! OPUCHLIZNA NO I JAK TO NAZWAĆ SPALONE WŁOSKI AK JAKBY WYSZŁY NA ZEWNĄTRZ ALE WIDZE, ŻE POWOLI SIĘ KRUSZĄ:) JESTEM DOBREJ MYŚLI CO DO EFEKTU:) NASTĘPNY ZABIEG W STYCZNIU:) PANI DOKTOR POCIESZYŁA MNIE, ŻE NAJGORSZY JEST PIERWSZY ZABIEG CO DO BÓLU I WYGLĄDU. AŻ MI ULŻYŁO! BO TRZEBA PRZYZNAĆ, ŻE JEST TO NAPRAWDĘ NIE PRZYJEMNE! MI POMAGAŁA MYŚL (JESZCZE TROCHĘ I BĘDZIĘSZ WKONCU HAPPY) DAM ZNAĆ JAK TAM EFEKTY I CZAS ODRASTANIA TERAZ PO TYM ZABIEGU. WCZEŚNIEJ MUSIAŁAM GOLIĆ SIĘ CO DWA DNI! POWODZENIA I TRZYMAM KCIUKI ZA INNE "WĄSIKI" :)
        • dr110 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 07.08.12, 17:17
          Uważajcie na depilacje IPL z dodatkiem RF. Fale RF dogrzewają skórę w momencie strzału a przy tym i naczynka , które pękają . To samo jest niestety podczas depilacji laserem diodowym - najbezpieczniejszy jest sam IPL . Jeżeli chodzi o odrastanie włosków to w obu przypadkach po około kilku miesiącach zaczynają odrastać - u jednych wcześniej u drugich póżniej.
    • marga83 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 03.02.13, 12:58
      wystrzegajcie się IPL + RF. To nie jest laser. Najskuteczniejszy (bezbolesny i bezpieczny) a i również najnowszy na rynku jest laser Light Sheer. Nie promuję lecz opinię swą opieram na 3h weryfikacji informacji z internetu.

www.depilacja-laserowa-gdynia.pl/pytania.html?showall=1
      • i-kosmetyka Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 14.02.13, 09:33
        marga83 napisał(a):

> wystrzegajcie się IPL + RF. To nie jest laser. Najskuteczniejszy (bezbolesny i
        > bezpieczny) a i również najnowszy na rynku jest laser Light Sheer. Nie promuję
        > lecz opinię swą opieram na 3h weryfikacji informacji z internetu.
        >
        > www.depilacja-laserowa-gdynia.pl/pytania.html?showall=1

Nad tekstem z powyższego załącznika nie przeczę ktoś się strasznie mocno namęczył. Troszkę ściągnął ze strony producenta owego cudownego lasera diodowego. Zastanawia mnie tylko dlaczego producent zdając sobie sprawę z zabójczych własności IPL-a sam je oferuje w sprzedaży/dystrybucji?

Dlaczego te wszystkie amerykańskie badania naukowe nie są upublicznione?
        Odnośnie badań naukowych przypomina mi się jak to swego czasu wmawiano nam że naukowcy stwierdzili, że używanie telefonów komórkowych też może powodować raka.

Dla mnie jest to oczywista "wojna" producentów urządzeń. Jakoś trzeba te kosmetyczki i lekarzy przekonać do tego że warto wydać 100 czy 200 tys. zł za ich cudowny sprzęt.

Ktoś się pewnie jednak na to nabierze i o to w tym tylko chodzi.
    • wika33 Re: LASER IPL RF - odrastanie - po latach! 09.04.19, 18:30
      Nie wiem czy doczekałaś się odpowiedzi na swoje pytanie. Minęło już tyle lat od twojego pytania. Może masz zatem własną opinię. Ja właśnie zdecydowałam się teraz na taki zabieg i jestem ciekawa Twojej opinii. Mam obiekcje po 1 zabiegu, ponieważ zabieg trwał bardzo krótko i jeśli następne też będą takie krótkie to seria w sumie 4 krótkich naświetlań może okazać się mało skuteczna..
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka