Dodaj do ulubionych

można żuć gumę?

08.02.07, 14:30
Jak w tytule bo już nie wiem sama.....
Obserwuj wątek
      • naranykota Re: można żuć gumę? 08.02.07, 14:57
        To nie rozumiem czemu te mośki z www. kilogramy napisali mi, że nie wolno.
        przydupasy,nie?;) wolę posłuchać Ciebie..;)

Jak zdrówko? ja ok, chociaż nie piję już tak dużo wody jak na początku..zimno
        jakoś tak..herbatę a i owszem. (chociaż powiem Ci, że z tymi herbatami to i tak
        jestem głupia bo nie wiem co za różnica miedzy aromatyzowaną a owocową...:/)

pozdrawiam
        • voluptas Re: można żuć gumę? 08.02.07, 15:12
          Naranykota :) różnica między jedną a drugą jest taka, że aromatyzowana to w
          sumie po prostu zcarna herbata tylko czymś sztucznie poperfumowana. Natomiast
          herbata owocowa to taka, która w składzie na opakowaniu ma napisane, że poza
          herbacianymi listkami na w sobie dodatek jakichś owoców, czyli nie wiem: jabłek,
          malin, skórki cytrynowej etc. Tej drugiej na DC nie pijemy, bo owoce to fruktoza
          + witamina C - może po jednej takiej herbatce szlag ketozy nie trafi, ale po co
          ryzykować?

Natomiast KAŻDY rozsądny konsultant Ci powie o gumie, że wolno i we wszystkim,
          co o DC czytałam, guma jest zalecana (ze względu na niemiły posmak w ustach przy
          głodówce, czasami tak jest). Więc kup sobie jakąś bezcukrową i miłego żucia ;)

Pocieszę Cię, że mnie woda też teraz nie wchodzi, no wmuszam w siebie tak 1/2
          butli dziennie, a poza tym herbatka perfumowana (ja kocham Dilmahy) i kawa i
          jest super ;)
    • santamanana Re: można żuć gumę? 08.02.07, 15:11
      No własnie z tymi gumami...niby w DC można (ja żuję), ale swego czasu
      przerabiałam kopenhaską, która sie też opiera na efekcie ketozy i tam było
      kategorycznie zabronione używanie wszlkich słodzikow, gdyż mają negatywny wplyw
      na procesy metaboliczne i spowalniaja ketoze. Zreszta jak sie przyjzec
      wartościom odżywczym gum to mają sporo kalorii - oczywiscie w 100g a jedna
      pastylka to pare gram:)
      Dodatkowo aspartam z gum pobudza apetyt (nieprzypadkowo używa sie go w
      przemysłowym tuczu trzody chlewnej). Także myśle że dość ostrożnie z tą gumą
      trzeba.
      A co na to konsultanci DC ? Bo ja nie mam z żadnym kontaktu, niestety.
    • voluptas gumy do żucia: uwaga na kwasek cytrynowy! 15.03.07, 10:07
      wiele gum smakowych, także tych bezcukrowych, ma w sobie kwasek cytrynowy,
      którego będąc na ścisłej powinnyśmy unikać. Na pewno kwasek cytrynowy maja gumy
      Orbit owocowe, nie mają go miętowe. Dlatego zanim kupimy opakowanie, najlepiej
      jest po prostu sprawdzić skład.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka