Dodaj do ulubionych

Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka

09.02.10, 20:25
ozigs.blog.interia.pl/?akcja=glosuj_blog
Nic dodać nic ująć ;-))
Obserwuj wątek
    • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 10.02.10, 07:33
      lswaczyna napisał:

> ozigs.blog.interia.pl/?akcja=glosuj_blog
      > Nic dodać nic ująć ;-))

Oooo.... fajny macie ten narybek rasiowy. Zaraz przypominają mi się oldskulowe
      klimaty, jakieś ZSMP i młodzieżowi aktywiści w czerwonych krawatach opowiadający
      o swym oddaniu partii i miłości do ZSRR. Ale wtedy ktoś to i tak musiał robić. A
      teraz to już tylko raczej czysty oportunizm.
      Zadziwiają mnie tylko jelenie gotowi płacić 1 zł + 22% VAT za wspieranie tej
      drętwoty ;)

• w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 11.02.10, 08:52
          lswaczyna napisał:

> w36 napisał:
          >
          >
          > > Zadziwiają mnie tylko jelenie gotowi płacić 1 zł + 22% VAT za wspieranie
          >
          > Dzięki za podziw dla tych co robią coś dla idei za własne pieniądze a nie
          > podatnika :-))))

No wiesz Leon! Tego by jeszcze brakowało żeby załatwiać wygraną dla tego Waszego
          młodego "Górno Ślązaka" za kasę publiczną. Nawet zaskoczyło mnie że to Ci
          przyszło do głowy.
          Ale jeśli ktoś chce swoje płacić to już jego sprawa. Mnie to wisi. Zastanawia
          mnie to Twoje specjalne przejęcie jakimś młodym czytelnikiem jaskółek i fanem
          Korwina, że go tu reklamujesz.
          No i cóż w tym za wielka idea jak to napisałeś? Przecież to w końcu zwykły
          konkursik na młodzieżowego bloga z naciąganiem publiki na płatne esemesy. Jak
          nie wygra ten, to wygra kto inny.
          • cirano Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 12.02.10, 08:46
            Interesująsa jest druga część jego apelu-zwierzeń.
            2010.01.30 22:04 Marsz Pamięci o Tragedii Górnośląskiej

Dzisiaj odbył się Marsz Pamięci o ofiarach Tragedii Górnośląskiej. Ok. 120 osób
            przeszło z placu Wolności w Katowicach pod bramę obozu na Zgodzie
            (Świętochłowice) - tę samą trasę w 1945r. przeszło kilkuset Górnoślązaków,
            głównie Katowiczan.

Oczywiście również brałem w marszu udział. Uważam, że jako młody Ślązak mam
            obowiązek uczcić pamięć moich rodaków, którzy sześćdziesiąt pięć lat temu
            zostali wypędzeni, więzieni lub mordowani. Mam również powinność przypomnieć
            rówieśnikom o dramacie, którzy przeżyli tamci ludzie. Bo kto, jeśli nie my -
            Ślązacy?

Państwo polskie nie kwapi się do przeprosin i przyznania się do winy, albo
            chociaż odpowiednim uhonorowaniu bramy obozowej. Ano bramy - bo jeno brama się
            ostała. Reszta została rozebrana po zamknięciu obozu, żeby ktoś się przypadkiem
            nie dowiedział o obozie. Ale jeszcze wracając do polskiego rządu - już nawet nie
            muszą nic robić. Ale niech, do cholery, nie przeszkadzają. Kiedy jakiś czas temu
            chciano wywiesić tablice pamiątkowe, polski urząd ds. tablic pamiątkowych(nie
            pamiętam, co to było, wiem, że jakiś urząd) wydał negatywną opinię o treści
            tablic, jednocześnie nie zgłaszając poprawek. Ale znowu o rządzie - rzecz jasna
            nie jest to tak, że udają, że nic się nie stało. Przyznają, że był obóz, że
            mordowano, ale... wszystko zwalają na Rosjan i Żydów. Owszem, nie przeczę, że
            komendantem obozu był Salomon Morel, niewątpliwie Żyd. Ale musimy zauważyć, że
            do lutego '45 obozem współrządził Aleksy Krut, który nijak Żydem nie był.

Zresztą, Tragedia Górnośląska to nie tylko Zgoda. To też mnóstwo innych obozów,
            jak Jaworzno, Łambinowice, Toszek, Łabędy et cetera. I w takich Łambinowicach
            komendantem był Czesław Gęborski, a w Jaworznie Włodzimierz Staniszewski. Gwoli
            ścisłości dodam: Byli to Polacy.

Inną strategią polskich historiografiozakłamywaczy jest zwalanie winy na
            komunistów. Wymówki typu: "No tak, obozy tworzyli Polacy, ale tak naprawdę to
            nie Polacy, tylko komuniści. W końcu Polacy, którzy byli nastawieni przeciwko
            władzy ludowej, też byli represjonowani i więzieni". Po części mają rację -
            przeciwnicy komunizmu byli więzieni, ale decyzją komunistów, mimo sprzeciwów
            innych sił politycznych. A otwieranie obozów dla Ślązaków popierała zarówno PPS,
            PPR, ludowcy, jak i endecja.

Mam nadzieję, że miejsca takie jak Zgoda zostaną odpowiednio upamiętnione. Mam
            nadzieję...

•••
            • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 12.02.10, 17:10
              cirano napisał:

> •••

Cirano. Jak chcesz pomóc temu blogowiczowi wygrać laptop, na który on się tak
              napalił, to wykosztuj się na esemesa i już. Ale już nie oczekuj od innych by
              klękali przed taką żałosną kreacją podlaną ksenofobicznym sosem.

Masz tu inną złotą myśl tego Twojego faworyta, pokazującą dobitnie jego poziom:

"To nie jest tak, że Polski, czy Polaków nie lubię. Ja PRL i 3RP za lata
              dyskryminacji i upokorzeń dla mojego narodu nienawidzę, ale do Polaków, jako
              narodu nic nie mam. Duża część tej nacji to kur*y i złodzieje, ale mieć za złe
              tego jej nie można – jest to dzisiaj cecha większości „nowoczesnych” narodów.
              Powtarzam: do Polaków bynajmniej nic nie mam, jak i do każdego innego narodu. "

Ale jeśli Ciebie takie kibolowskie klimaty grzeją to Twoja sprawa.
            • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 12.02.10, 22:06
              rico-chorzow napisał:

> Tak dla - naszego Górnego Sląska - ,przecież nie waszego Sląska - polskiego,po
              > polsku zrujnowanego.

Rico :0 Spokojnie. Nie nakręcaj się, ale najpierw popatrz do kogo pisałem to
              zdanie. Do funkcjonariusza Raś, Leona.
              Nie mieszaj pojęć. Pojęcia Ślązak i rasiowiec to zupełnie niezależne kategorie.
              Choć niektórym się to miesza ;)
                    • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 21.02.10, 03:25
                      lswaczyna napisał:

> Za 15 lat zgłoszę jego kandydaturę na "szefa" Autonomicznego Śląska jak dożyję.
                      >

:-o
                      No ale, co z Twoim Wielkim Wodzem, Gorzelikiem?.
                      Co prawda nie pamiętam czy Gorzelik tak publicznie wypowiadał się, że Polacy to
                      k...y i złodzieje, jak ten Twój młody faworyt. Ale jakieś podobne przymioty,
                      przydatne na taką fuchę co piszesz, niewątpliwie Gorzelik również posiada.
                      Trochę chyba za bardzo się wychyliłeś z tym wyrzucaniem rasiowego Wodza na
                      śmietnik historii, Leon ;)
                      • lswaczyna Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 23.02.10, 14:13
                        w36 napisał:

> lswaczyna napisał:
                        >
                        > > Za 15 lat zgłoszę jego kandydaturę na "szefa" Autonomicznego Śląska jak dożyję.

> :-o
                        > No ale, co z Twoim Wielkim Wodzem, Gorzelikiem?.

Dlaczego moim ? - w ostatnich 20- latach w RAS było jeśli dobrze pamiętam trzech
                        przewodniczących. Średnio nowy co siedem lat.

> Co prawda nie pamiętam czy Gorzelik tak publicznie wypowiadał się, że Polacy to
                        > k...y i złodzieje, jak ten Twój młody faworyt. Ale jakieś podobne przymioty,
                        > przydatne na taką fuchę co piszesz, niewątpliwie Gorzelik również posiada.

Wielokrotnie zwracałem Ci uwagę byś nie manipulował czyimiś wypowiedziami
                        wyrywając je z kontekstu - nie wypada tak robić komuś kto kreuje siebie na
                        autorytet;-))

> Trochę chyba za bardzo się wychyliłeś z tym wyrzucaniem rasiowego Wodza na
                        > śmietnik historii, Leon ;)

Nikogo nie wyrzucam na śmietnik - kto na to zasługuje sam wcześniej czy później
                        tam sie znajdzie.;-)))
                        • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 25.02.10, 04:04
                          lswaczyna napisał:

> Dlaczego moim ? - w ostatnich 20- latach w RAS było jeśli dobrze pamiętam trzec
                          > h
                          > przewodniczących. Średnio nowy co siedem lat.
                          >

No to ciekawostka. Raczej mi nie wygląda by chciał odpuścić sobie taką fuchę.

>
                          > Wielokrotnie zwracałem Ci uwagę byś nie manipulował czyimiś wypowiedziami
                          > wyrywając je z kontekstu - nie wypada tak robić komuś kto kreuje siebie na
                          > autorytet;-))
                          >

Kontekst nie jest przecież w niczym lepszy. Zresztą jest link tu w wątku i każdy
                          sobie może sprawdzić jak ma ochotę.
                      • ok51 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 25.02.10, 20:08
                        w36 napisał:

> No ale, co z Twoim Wielkim Wodzem, Gorzelikiem?.
                        > Co prawda nie pamiętam czy Gorzelik tak publicznie wypowiadał się,
                        że Polacy to
                        > k...y i złodzieje, jak ten Twój młody faworyt. Ale jakieś podobne
                        przymioty,

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Napisałem, że część narodu
                        polskiego to kur*y i złodzieje z adnotacją, że jest tak niestety
                        obecnie w większości narodów. Jest to prawdą, no chyba, że Pan w36
                        twierdzi, że absolutnie żaden Polak nie trudni się złodziejstwem, a
                        żadna Polka prostytucją
                        • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 26.02.10, 19:34
                          ok51 napisał:

> Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Jeśli chodzi zrozumienie Twojego przekazu, to akurat z mojej strony, nie masz
                          się czego obawiać. Znam takie testy i reguły ich konstruowania.
                          Twoim problemem jest tu tylko to, że ja po prostu nie jestem odpowiednim
                          targetem na te Twoje podlane ksenofobią złote myśli z bloga, które tak radują
                          serca dygnitarzy z Rasia (Leon :) ) i innych.

>
                          > Napisałem, że część narodu
                          > polskiego to kur*y i złodzieje z adnotacją, że jest tak niestety
                          > obecnie w większości narodów.

Bądź rzetelny. To co napisałeś o Polakach w swoim blogu, promowanym tutaj przez
                          Raś, skopiowałem w tym wątku obszerniej (6. post). To teraz proszę, rozmawiajmy
                          o tym samym tekście, bo do niego się właśnie odniosłem.

> Jest to prawdą, no chyba, że Pan w36
                          > twierdzi, że absolutnie żaden Polak nie trudni się złodziejstwem, a
                          > żadna Polka prostytucją

Przecież wyraźnie raczyłeś tam napisać że *duża część* Polaków to k...y i
                          złodzieje a nie że tacy się zdarzają. To teraz już nie kręć.

Napisałeś jeszcze że bycie w dużej części k...mi i złodziejami to cecha nie
                          tylko Polaków ale większości jak to określasz, narodów "nowoczesnych". Domyślam
                          się że naród śląski domyślnie nie zaliczasz do tej grupy, ale czy mógłbyś to
                          Twoje rozumienie pojęcia tej "nowoczesności" tu jakoś przybliżyć?

• ok51 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 27.02.10, 13:15
                            Naród nowoczesny, czyli będący częścią nowoczesnej Europy -
                            zbiurokratyzowanego kolosa, w którym, jeśli chce się być bogatym,
                            trzeba albo kraść, ale się prostytuować. Ewentualnie wystarczą
                            znajomości lub cwaniactwo.
                            --
                            Jak ktoś nie potrafi zapamiętać adresa blogu (ozigs.blog.interia.pl) -
                            specjalnie dla niego otwarta została domena ozigs.tk
                            • w336 Wstyd z powodu takiego młodego Górno Ślązaka 27.02.10, 14:38
                              Kompromitacja
                              Dno intelektualne
                              Szkoda czasu na pisanie
                              ….Na tym polega ewolucja, że jednostki słabsze, głupsze lub gorsze
                              giną. A państwo chce głupich ze wszystkich sił chronić. Dlaczego?
                              Ano dlatego, że na partie będące obecnie w sejmie, tylko debil może
                              głosować. Gdyby ludzie głupi wymarli, nikt nie dałby się nabrać na
                              ichnie kłamstwa.
                              13-01-2010 Bartłomiej Wanot Gimnazjum nr 2 w Siemianowicach
                              Śląskich
                            • w36 Re: Gratulacje dla młodego Górno Ślązaka 28.02.10, 03:35
                              ok51 napisał:

> Naród nowoczesny, czyli będący częścią nowoczesnej Europy -
                              > zbiurokratyzowanego kolosa, w którym, jeśli chce się być bogatym,
                              > trzeba albo kraść, ale się prostytuować. Ewentualnie wystarczą
                              > znajomości lub cwaniactwo.

Trochę dziwna ta Twoja definicja, bo zestawiasz dwa praktycznie najstarsze
                              zawody świata z nowoczesnością. Ale mniejsza o to.

Bardziej ciekawi mnie teraz jakie narody według Twoich przemyśleń są
                              "nienowoczesne", czyli inaczej, gdzie można zostać bogatym nie wypełniając
                              wymogów przedstawionych przez Ciebie?
                              Podaj, proszę, jakieś parę konkretnych, z nazwy, przykładów takich narodów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka