Dodaj do ulubionych

Tragedia w Świętochłowicach !!

17.06.11, 09:30
Najszczersze kondolencje dla rodzin i najbliższych Ofiar pożaru.
Tylko przyszła mi na myśl taka oto konkluzja, nasze miasto też czeka na takie nieszczęscie ? czy ktoś sprawdza te slamsy np.na ulicy Nowary na Nowy Wsi i nie tylko,takich miejsc jest wiele więcej w Rudzie.Klatki drewniane,strychy w rupieciach instalacja elektryczna "napowietrzna" i najważniejsze ten element który tam mieszka "nadużywający", to wszystko razem działa jak bomba z opóźnionym zapłonem.A potem tylko pozostają zgliszcza i ........................... .
Obserwuj wątek
  • volwer Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 17.06.11, 10:19
   kondolencje i wyrazy współczucia.straszna tragedia.dopisujmy sie do kondolencji.
   a moze ktos ma pomysł jak zorganizowac jakas pomoc?żywosc ,uzywana odzież,woda,pomoc lekarska?
  • g-48 Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 17.06.11, 12:25
   Jest to straszne.Na Slasku wlasnie sa te domy wielopietrowe z drewnianymi belkami miedzy pietrami i otynkowana trzcina na suficie.Do tego czesto na wlasna reke pociagniete instalacje elektryczne. Oby to bal ostatni taki pozar.
   • 1802ef Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 17.06.11, 13:05
    Ruda Śl.1 ul Matejki 2b jeżeli ktoś ma transport u nas można dostać odzież i inne rzeczy,kontakt można nawiązać poprzez MDK ul.Janasa p. Władysław Kopczyński,każdy kto chce pomóc może rzeczy składać u nas i potem ktoś , kto ma transport może zechce pomoc i zawieź to do Świętochłowic
    • miglanc_pl Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 17.06.11, 16:25
     Dzięki za odzew !Może ktoś kompetentny z władz Rudy zrobi rozeznanie odnośnie potrzeb,i da znać na forum.Wtedy będziemy wiedzieć jakie są braki i co trzeba dowieść.
  • 1802ef Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 21.06.11, 10:35
   czy to forum służy tylko do podkładania sobie wzajemnie świń na hasło pomoc dla ofiar tragedii w Świętochłowicach jakoś milczycie,a to jest temat do dziłania nie do plotkowania.kupiłeś nowe meble ,pralkę,telewizow,masz inne rzeczy,których już nie używasz,a są jeszcze sprawne przynieść,wspólnie pomożemy,razem możemy więcej,będzie to po chrześcijańsku ipo naszemu po śląsku,tego przecież nauczyli nasz nasi przodkowie,sąsiedzkiej pomocy.POMOŻMY LUDZIOM Z LIPIN TO PRZECIEŻ JEST ZA MIEDZĄ.
   • volwer Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 21.06.11, 15:42
    brawo!tylko niech ktos to wezmie w swoje ręce,potrzeba koordynatora?może na jakiejś plebanii?
    • 1802ef Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 21.06.11, 16:34
     wolwer zapraszamy do Rudy 1 ul.Matejki 2 b tam zbieramy całą pomoc Świętochłowice doniosa co jest najbardziej potrzebne i jak przygotujemy to podstawią transport.
     Myślę, że potrzebują wszystkiego tzn.koce,pościel, meble, sprzęt AGD i RTV garnki,talerze iwiele innych rzeczy.Ubrania mamy w dość dużej ilości,ale od przybytku glowa nie boli.My podejmujemy się roli koordynatora,mamy już w tym wprawę organizowaliśmy pomoc z Misiem dla powodzian z wschodnich województw.Prosimy tylko o przywóz tych rzeczy do nas,jeżeli idzie o meble to prosze podać adres darczyńcy, a my z przedstawicielem z Świętochłowic umówimy się na odbiór.Jesteśmy mała organizacją,ale o dużym stażu i pomagamy tam gdzie ta pomoc jest rzeczywiście potrzebna i nie pytamy skąd ktoś przybywa tylko pytamy co potrzebuje .Zapraszamy do współpracy potrzebujących jest mnóstwo,Rudzianie mają dobre serca i szczodre ręce, poznaliśmy to przez te lata.
     dziękujemy za odzew i zapraszamy.
     • volwer Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 21.06.11, 18:26
      ludzie zróbmy to.wreszcie ktos ma pomysł jak pomóc.
      • 1802ef Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 24.06.11, 18:44
       WSTYD MI ZA NASZE WŁADZE NIKT NIE POSPIESZYŁ Z POMOCĄ POGORZELCOM, CZYŻBY DLATEGO, ŻE W-CE JEST TAM PANI SKOWRONEK.KTO MA ODWAGĘ RATOWAĆ HONOR NASZEGO MIASTA, BO DO TEJ PORY Z POMOCĄ IDĄ CI NAJBIEDNIEJSI, ALE SĄ BOGACI W MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO I W HONOR. DZIĘKUJEMY IM
       • g-48 Re: Tragedia w Świętochłowicach !! 24.06.11, 19:28
        www.domdzieckazabrze.pl/
        Nie tylko pomoc dorazna ale w tym Domu Dziecka sa dzieci z naszego miasta i wstyd jest ze musza czekac na pomoc z innych krajow.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka