Dodaj do ulubionych

Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ?

19.03.12, 21:09
kolejny dorobek w wianuszku osiągnięć Maryny to krematorium na Wirku , środek dzielnicy , gotowe do zapalenia , znowu nie ma winnych że to powstało w takim miejscu
profilaktycznie naczelnik architektury już choruje
Maryna zaś czysta jak kryształ górski , nic nie wiedziała a inwestycja powstała
zastawiam się czy ona kiedykolwiek tamtędy chociaż jechała ? ?
u proboszcza nie była kiedy pogadać ? ? może proboszcz popadł w niełaskę ? ?
Obserwuj wątek
     • losomar Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 21:53
      Nie ale watek o krematorium już jest ,gdyby była tu normalna moderacja połowa Waszych wypocin znalazła by sie w koszu z racji dublowania tematów.A wracajac do tematu samo krematorium pewnie bedzie mniej uciażliwe a nawet napewno niż niska emisja z Werdonu tyle ze to takie niemiłe sąsiedztwo.
      • skalar2011 Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:09
       czy ty mieszkasz na Wirku w pobliżu krematorium że takim pewniackim głosem twierdzisz że to jest dobre, myślę że mieszkańcy Wirku mają inne zdanie i napewno Grażce się odwdzięczą w referendum.
       Wielką kampanię przeciw spalarni śmieci rozpętała oDNOwiona radna śmieciowa, że będzie smród,dym.
       A na Wirku wśród domów będą palić zwłoki ludzkie i to jest normalne powiadasz?
       • 22burza Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:17
        1.naczelnik geodezji dał wypowiedzenie,bo nie bydzie chłop cierpioł za niepopełnione grzechy.Jedna ofiara tych rządów wystarczy.
        2.losomar jak ci sie takie decyzje podobają to dej sie krymatorium postawić pod okne, mało ,że
        cmentorz im dziennie godo na dzień dobry "memento morii

        • 22burza Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:22
         cd. to im jeszcze krematorium postowcie, żeby węch im tez o tym przypominoł. Co do Verdonu
         to on był ,jest i bydzie ,bo to jest zabytek,co do jego emisji CO,2 to daleko mu do tego powojennego, a mieszkańcy byli najszczęsliwszymi ludźmi na Nowy Wsi.
       • losomar Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:21
        skalar2011 napisał:

        > czy ty mieszkasz na Wirku w pobliżu krematorium że takim pewniackim głosem twie
        > rdzisz że to jest dobre, myślę że mieszkańcy Wirku mają inne zdanie i napewno G
        > rażce się odwdzięczą w referendum.
        > Wielką kampanię przeciw spalarni śmieci rozpętała oDNOwiona radna śmieciowa, że
        > będzie smród,dym.
        > A na Wirku wśród domów będą palić zwłoki ludzkie i to jest normalne powiadasz?


        Mom kamieniem ciepnąć na Werdon to wiem czym ludzie hajcuja uwież mi kramatorium to betka.Ale nie o to mi chodziło w moim poście tylko o to że w kólko zakładacie nowe tematy, w których piszecie to samo i robicie burdel na forum :) nie wnoszac nic nowego prócz kolejnego miejsca do jazdy po Grażce.Chce Wam sie pisac tyle razy to samo jest wątek krematoryjny to tam drążcie temat kto co wiedział i zawinił.
       • w36 Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:36
        skalar2011 napisał:

        > czy ty mieszkasz na Wirku w pobliżu krematorium że takim pewniackim głosem twie
        > rdzisz że to jest dobre, myślę że mieszkańcy Wirku mają inne zdanie i napewno G
        > rażce się odwdzięczą w referendum.

        Po co tak nerwowo? Psychoza zupełnie niepotrzebna.
        Co jak co, ale doświadczenia z mieszkania obok czynnego krematorium część Rudzian ma już od dawna. Przypomnę: Kochłowice, Park Pamięci.

        Dlaczego nikt nie próbuje się po prostu spytać mieszkańców Krańcowej, Kochłowickiej, Kochanowskiego jak to wygląda w praktyce?
        Rozumiem rozgoryczenie rządami Dziedzicowej i spółki, ale w tej sprawie można ją olać i samemu próbować dojść do prawdy.

        Osobną sprawą jest, że jako społeczność dysponujemy naszą samorządową gazetką i jakiś tam dziennikarz zamiast wazeliny dla władz, mógłby pofatygować się do tych ludzi z Kochłowic, popytać, zebrać jakieś materiały w temacie nowoczesnych krematoriów itd. .
        • nick_na_raz Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 22:44
         w36, zazwyczaj szanuję twoje opinie, bo są wyważone i spokojne, ale tym razem się nie zgodzę. w kochłowicach park pamięci jest na uboczu, z dala od domów. widziałeś to krematorium na nowary? mieć za płotem takie "memento mori" to średnia przyjemność. to jest środek dzielnicy, fatalny punkt na tego typu usługi - przynajmniej z punktu widzenia mieszkańców.
          • w36 Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 23:30
           skalar2011 napisał:

           > [b]a ostatnie wydarzenia dowodzą że władza ma mieszkańców gdzieś tak kolo zakoń
           > czenia pleców.

           Racja. Tylko tu są dwie sprawy. Jedna dotyczy arogancji władzy i to nie tylko w tej sprawie. Tu jestem całkowicie zgodny.
           Ale jest też druga. To czy faktycznie obawy mieszkańców mają racjonalne uzasadnienie. Tu się nakręca jakieś domysły ale konkretów brak.
           Byłem wielokrotnie w obiekcie w Kochłowicach, nawet przed uruchomieniem miałem okazję obejrzeć te całe wyposażenie. I nigdy nie odniosłem nawet wrażenia że cokolwiek się tam spala. Zero żadnego dymku, zapachu. A "usługi" były w toku.
           Nie chcę się wypowiadać za mieszkających obok istniejącego od lat krematorium ale podejrzewam że ich opinia była by cenna dla tych którzy są zaniepokojeni inwestycją na Wirku a zostawieni samym sobą przez niby im służącą władzę.
         • w36 Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.03.12, 23:36
          nick_na_raz napisała:

          > w kochłowicach park pamięci jest na uboczu, z dala od domów. wid
          > ziałeś to krematorium na nowary?

          Widziałem. Kilka budynków na Nowary i Ściegiennego jest faktycznie trochę blisko ale po za tym jest jedna, druga hałda, probostwo, kościół, cmentarz. Okolica, prawdę mówiąc nie jest zbyt gęsta. W Kochłowicach są warunki porównywalne, najbliższe domy są o szerokość parkingu.
   • kseniania Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 07.04.12, 23:57
    Jakby tak ktoś chciał rzeczowo podejść do spraw kremacji a nie poprzez esesmańskie wspomnienia, to polecam zapoznać się z faktami - nawet piec węglowy produkuje większe zanieczyszczenie niż piec kremacyjny, bo ten drugi ma dopalanie spalin i specjalne filtry. A jeśli komuś przeszkadza świadomość, że niedaleko są spalane zwłoki, to dziwię się, że tyle lat wytrzymali ze świadomością, że po drugiej stronie ulicy, jednej i drugiej leżą setki zwłok, które gniją w trumnach i w których oczodołach i kiszkach buszują robale... to wam nie przeszkadza ? Jestem w szczerym zdziwieniu. A to, czy Grażka wiedziała, czy nie wiedziała to naprawdę nie ma znaczenia. Tajemnicą Poliszynela jest już to, że ten cały protest jest nakręcany przez konkurencję.
    • robertdebruss Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 08.04.12, 00:08
     Droga pani, jeżeli to krematorium uważa pani za coś super wspaniałego, to proszę sobie wybudować pod swoim domem takie samo. Nie będzie pani miała problemów z nakręcaniem tematów przez konkurencję. Przypuszczam, że pani sąsiedzi sami pokażą czy ma pani rację czy nie.. Na dodatek nikt nie będzie nakręcał tematu w jaki sposób załatwiano zezwolenia i kto z kim jest spokrewniony. Nikt nie będzie mówił, że czegoś nie wiedział, to przecież pani będzie wiedziała.Proste rozwiązanie, prawda ?
     • marynik I co dalej? 16.04.12, 15:31
      www.rudaslaska.bip.info.pl/dokument.php?iddok=30417&idmp=1872&r=o
      zachęcam do przeczytania protokołu w sprawiekrematorium.
      Kurde jak czeski film - NIKT nic nie wie a jak wie - to "bez ogródek"

      Najciekawsze jest stwierdzenie, że wydziął architektury podlega od marca prezydentowi Pierończykowi.
      Prawdzając tu:
      www.rudaslaska.bip.info.pl/dokument.php?iddok=500&idmp=1629&r=o
      nie widzę, aby ten wydziął podległa pod Niego
      Zresztą może to jest całkowicie samodzielny wydział, bo jakoś go nie widzę podległego pod żadnym wiceprezydente ani Prezydentem.
      Sam urzędni z wydziału archiektury nawet nei wiepod kogo podlegali .
      Z protokołu wynika, ze w styczniu pod p. Prezydent ale już w amrcu pod p. prezydenta. To jak to jest?
      A jeśli sprawa się rypła w marcu - to znaczy, że i pani prezydent wiedziął i pan prezydent wiedział o wszystkim, a moze jeszcze w tym dopomógł?

      Tak nawiasem mówiąc nic przyjemnego oglądac 24 g na dobe buchający komin i mieszkanie na 'bombie". bo jak nazwać tak bliskie sąsiedztwo tak ogromnego pojemnika z gazem?
      • 22burza Re: I co dalej? 16.04.12, 16:14
       jeśli wszystkie decyzje podejmowane przez władze naszego Miasta w kwestiach niewygodnych dla rządzących,a szkodliwych dla mieszkańców zostają utajnione, to przepraszam bardzo ale co tu jest grane.Nikt nie wie co to za piec,jakie kryteria powinien spełniać i czy je spełnia;miał być dom przedpogrzebowy jest krematorium,lokatorzy nie mają prawa głosu bo nie są wspólnotą,prezydenci są niezorientowani czy niedoinformowani za co ponoszą odpowiedzialność,nie pamiętają co przysięgali, a może nikt nie opracował dla nich zakresu czynności ? a wiedzą chociaż za co biorą pieniądze ? I śmiecie twierdzić,żenie ma podstaw do referendum ? Rudzianie okażcie solidarność ,razem wszyscy do urn zanim to Miasto nie zamieni się w czyjś prywatny folwark.
       • marynik Re: I co dalej? 16.04.12, 17:10
        Sprawa krematorium ŚMIERDZI na kilometr. Zreszta jak wiekszosc teraźniejszych spraw.
        Mieszkańcy Wirku - nie dajcie. Nikt, ale to naprawe NIKT (z ludzi odpowiedzilanych za te decyzje) nie wie czy piec jest prawidłowy, czy ma atesty, jak jest jego przepustowość itd. A przecież ktoś już na forum pisał (w ubiegłym roku), czy to prawda, że p. Barbara H. kupiła piec i już jest zepsuty?
   • marynik Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 16.04.12, 17:06
    najlepszy.boleklolek napisał:

    > A w Kochłowicach ? dymi ? przejeżdżałeś tam ?
    Jak nie 'dymi" to po gowno taki wysoki komin?

    A jak w Kochłowicach pie...ie - to "wyleci" tylko park, a nie domy , ktore tak blisko stoją na Wirku. Mało to mamy przypdaków wybuchu gazu? A jeszcze na dodatke górnicze 'trzesienia ziemi"
  • ktos33dwa Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 16.04.12, 18:41
   po pierwsze farosz wyraził zgoda na krematorium, po drugie w pierwszej wersji miał byc dom pogrzebowy bez krematorium, ale gdy nastała zmiana w przepisach koscioła co do pochówku prochów, własciciel za pomocą jedynego i nieomylnego architekta zmienił przenaczenie dodając krematorium, prosza cie przynajmniej pisz trocha prowdy, bo cie diobol wezmie do zimnego kotła to w ramach rozluxnienia atmosfery
  • waple Re: Krematorium na Wirku - czy zadymi ? ? 19.04.12, 02:50
   Wczoraj w Krakowie odbyła się konferencja pt.Jak być niezłomnym w terazniejszej Polsce.Organizator, Ruch Społeczny, polecam.Krematorium,p. prezydent nie wiedziała, teraz wie i tu nie chodzi o czyjeś "głowy", tylko czy coś w tej sprawie zrobiła? Ja nie wiem, więc nie mogę być złośliwy, ale w Wirku są ludzie na poziomie i wiedzą jakie w takich wypadkach podjąć kroki a my wam udzielimy pomocy.Napiszcie kiedy i o ile nie jesteście jeszcze zorganizowani, to i w tym pomożemy.Razem tu żyjemy i jesteśmy nie tylko gotowi do udzielenia Wam pomocy, ale i chętni.Pozdrawiam.
   • zista Re: Sprawa krematorium u wojewody... 24.04.12, 15:10
    Sfera TV podała:
    Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach dopatrzył się nieprawidłowości w sprawie wydania pozwolenia na budowę krematorium w Rudzie Śląskiej – Wirku. Sprawa znajdzie teraz swój finał u wojewody śląskiego.

    Sprawa budowy krematorium w Rudzie Ślaskiej nadal budzi sporo emocji i jest szeroko komentowana przez mieszkańców dzielnicy, którzy kategorycznie nie zgadzają się na tego typu sąsiedztwo.

    - Nie wyobrażam sobie, aby w centrum Wirku mogło działać krematorium. Nikt nie ma zamiaru oglądać sznurka karawanów czy dymiącego komina. Nikt z nas nie chce tego obiektu w tym miejscu – grzmiał jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej.

    28 lutego na ręce Przewodniczącego Rady Miasta został złożony protest, podpisany przez 275 osób, sprzeciwiających się lokalizacji krematorium w dzielnicy Wirek. Pismo zostało przekazane do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Katowicach, który zbadał całą sprawę pod kątem poprawności wydania pozwolenia na budowę obiektu.

    Negatywna opinia inspektoratu sprawiła, że cała sprawa została przekazana do rozpatrzenia wojewodzie śląskiemu.
     • zista Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 09:17
      "W Wirku nie będzie krematorium. Spotkałam się z inwestorem i doszliśmy do porozumienia w tej sprawie. Rozmawiamy na temat nowej lokalizacji dla krematorium – powiedziała podczas spotkania z mieszkańcami prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic ". A jednak można ...pod naciskiem opinii publicznej , zbliżającego się referendum ...zmienić decyzję...
      • 22burza Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 09:45
       brawo,co za odwaga postawić monopolistę pogrzebowego pod ścianą,ale za jakie zasługi dla potomnych,znów jeden ciąg zabytkowy uratowany.No i patrzcie referendum jeszcze się nie odbyło a pozytywne skutki już są.Ludzie twórzcie wspólnoty,będziecie mieli więcej do powiedzenia i za nim wam następny koszmarek postawią za oknem,będą musieli was prosić o zgodę.Cieszę się razem z mieszkańcami Wirku,bo to dzielnica bliska memu sercu.
       • waple Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 10:35
        I pisał ktoś o kosztach za referendum, ja myślę,że koszty już się spłacły.Nareszcie jest prawidłowe działanie, reflekcja nad tym co się robi.Władza musi się liczyć z nami, bo to my ją wybraliśmy i to nam ma służyć.Sprawy nasze muszą być zgodne z naszymi oczekiiwaniami i władzy.Ideałem by było, aby mogliśmy powiedzieć o to nam chodziło, władza i my, to jedność.Myślę,że już teraz,nigdy nie będzie jak było.Dość lekceważenia społeczeństwa, nasz głos nareszcie też się liczy i to jest demokracja.Nigdy nie dogodzi się wszystkim, ale w demokracji większość ma rację i tak trzymać.Pozdrawiam.
         • waple Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 10:55
          Poczekajmy na decyzję Wojewody a inwestorowi powiedzmy, zgoda o ile to,to przeniesie pod swoje okna i pierwszy się tam da skremować, powiedzmy to głośno i dosadnie.Niech da przykład,ludie są zdeterminowani! Pozdrawiam.
         • zista Re: Kremarorium w Wirku nie będzie!!! 25.04.12, 11:18
          Mam nadzieję,że to nie jest tylko obietnica przed referendalna i dojdzie do skutku,trzeba cofnąć pozwolenie administracyjnie ,a czy prawo zadziała ? Zobaczymy.... Nic jednak nie zmieni wiosenne przebudzenie władzy -mamy mnóstwo obietnic -a za 73mln nie da się wszystkiego zrobić ....Referendum jest potrzebne ...mimo minimalnych pozytywnych zmian - byle nie na pokaz...
         • w36 Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 14:41
          amarian2 napisał:

          > Mam wątpliwości co do obietnic inwestora. Patrząc jak szybko posuwają się prace
          > w tym przy instalacji gazowej skończonej kilka dni temu.


          Ja też wątpię, widząc postęp prac. Tu przecież chodzi tylko by do czerwca jakoś przeżyć. Teraz najwyraźniej działa duży strach o stołek i możemy się spodziewać najróżniejszych "gruszek na wierzbie".
          A później ktoś się tam odwoła, doczyta papiery czy coś tam i będzie szerokie rozkładanie rąk.
       • pipi43 Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 11:04
        22burza napisała:

        >
        Ludzie twórzcie wspólnoty,będziecie mieli więcej do powiedzenia i za nim wam następny koszmarek postawią za oknem,będą musieli was prosić o zgodę.

        A to ciekawe ...
        W wątku o RO swoje zdanie prezentujesz trochę inaczej.
        Coś bardziej w sensie "my jesteśmy wspólnotą i decydujemy o tym, jak wygląda nasz budynek i wspólnota z naprzeciwka może sobie naskakać "... a teraz to pytanie o zgodę.
        Przemyśl to jeszcze.
        A gdyby tak ściany krematorium pomalować na wesołe kolory, a na to smerfy.
        Odpędziłoby czarne myśli.:/
        • 22burza Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 19:40
         Nie jesteś w temacie,przeczytaj protokół z posiedzenia komisji do spraw środowiska i tam znajdziesz powód dla jakiego trzeba być wspólnotą,żeby mieć coś do powiedzenia.Jak widzę masz problem z czytaniem z zrozumieniem.Jeżeli by ktoś pod moim oknem coś chciał postawić musi mieć na to zgodę wspólnoty,na Magdziorza to nie było potrzebne bonie ma tam wspólnot,a lokatorów nikt o zdanie nie pyta,za nich decyduje MPGM.Ty jesteś członkiem RO ? dziś podziwialiśmy te "arcydzieła"sztuki współczesnej na waszym osiedlu w Goduli,każdy blok chwali się co najmniej 5 kolorami.Ladnie!!!!
         • pipi43 Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 20:13
          22burza napisała:

          Ty jesteś członkiem RO ?

          Nie, nie jestem. Nie byłam, nie startowałam. Jestem za likwidacją.

          dziś podziwialiśmy te "arcydzieła"
          > sztuki współczesnej na waszym osiedlu w Goduli,każdy blok chwali się co najmnie
          > j 5 kolorami.Ladnie!!!!

          Nigdy nie twierdziłam, że wpływ na moją ocenę estetyki ocieplanych bloków ma fakt, kto jest ich zarzadcą.
          Zresztą szerzej napisałam o tym w watku o RO.
        • robertdebruss Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 21:05
         p.IPI coś się tak przyczepiła jak rzep do Burzy. Jesteś niezmiernie wredną osobą, bo widzę, że jak nie potrafisz kogoś przekonać co do swoich racji, to zaczynasz prześladować kogoś twoimi idiotycznymi zaczepkami. Jak ci się tak to krematorium podoba to sobie tam w nim zamieszkaj. Kolor pewnie ci będzie bardzo odpowiada,ł lubisz takie co ???? jest w twoim guście.Pewnie i zniżkę będziesz miała na centralne i goście często będą cie odwiedzać. Tacy wcale nie pijący nie palący nie jedzący. Będziesz sobie mogła do nich gadać ile tylko dusza zapragnie, no chyba, że ich dusza tego twojego pierdzielenia nie strawi i cie postraszą.
         • pipi43 Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 21:16
          robertdebruss napisał:

          > p.IPI coś się tak przyczepiła jak rzep do Burzy. Jesteś niezmiernie wredną osob
          > ą, bo widzę, że jak nie potrafisz kogoś przekonać co do swoich racji, to zaczyn
          > asz prześladować kogoś twoimi idiotycznymi zaczepkami. Jak ci się tak to kremat
          > orium podoba to sobie tam w nim zamieszkaj. Kolor pewnie ci będzie bardzo odpow
          > iada,ł lubisz takie co ???? jest w twoim guście.Pewnie i zniżkę będziesz miała
          > na centralne i goście często będą cie odwiedzać. Tacy wcale nie pijący nie palą
          > cy nie jedzący. Będziesz sobie mogła do nich gadać ile tylko dusza zapragnie, n
          > o chyba, że ich dusza tego twojego pierdzielenia nie strawi i cie postraszą.

          A burza to twoje alter ego?
          To jest forum - każdy może przedstawić swoje zdanie.
          Ja z kolei mam wrazenie, że to ty przypieprzyłeś się do mnie.
          Częściowo pewnie dlatego, że podejrzewasz, że pracuję w RSM.

          Wiesz co, norbi - to ciebie chyba straszy...
      • marynik Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 14:32
       zista napisała:

       > "W Wirku nie będzie krematorium. Spotkałam się z inwestorem i doszliśmy do poro
       > zumienia w tej sprawie.

       Ile odszkodowania zapłaci p.prezydenznaszej kasy za to? na pewno inwetorniezgodzi sie tego zrobic "za friko", skoro poniosłjuz naklady jakies. Chyba, ze ma świadomośc, że "wyłudził" to pozwolenei neilagalnie i moze tezmiec kłopoty.

       Rozmawiamy na temat nowej lokalizacji dla krematorium &
       powiedziała podczas spotkania z mieszkańcami prezydent Rudy Śląskiej G
       > rażyna Dziedzic ".

       A po co nam drugie krematorium. Ja wiem, że jest wolny rynek, ale bez przesady. Może gdziępod lasem na Halembie - bedzie maił tam blisko do pracy pan inwestor.

       > A jednak można ...pod naciskiem opinii publicznej , zbliżaj
       ącego się referendum ...zmienić decyzję...

       Ale nie tędy droga, nie tak sie rządzi i sprawuje poważny urząd za wielka kase.
       Czy dopiero gdy strach zajrzy w oczy, czy dopiero,jak się widzi, że utrata stanowiska jest tuz, tuz, i pod presjaą mieszkańców ?
       To nie są dobre rządy.
       Oj widacteraz sporo obietnic, alenie wolno sie na nie dac nabrac
       • nick_na_raz Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 25.04.12, 20:04
        no jasne, że nie ma się co nabierać. kto jak kto, ale rudzianie wiedzą co ta pani robi z obietnicami. wiemy co się stało z obietnicami przedwyborczymi i nie mamy ochoty sprawdzać co się stanie z tymi przedreferendalnymi. zwłaszcza, że potem pewnie znów wyskoczyłby jakiś pajac broniąc takich działań i tłumacząc, że "przecież wszyscy politycy tak robią".
           • skalar2011 Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 26.04.12, 08:03
            08.08.2011r. - Na forum internetowym Post Mortem (na stronie www.szkoleniafuneralne.pl) pojawia się wpis o planach uruchomienia nowego krematorium w Rudzie Śląskiej.
            28.10.2011r. - Prezydent Rudy Śląskiej (Grażyna Dziedzic) zmienia decyzję swojego poprzednika i zatwierdza nowy projekt budowlany dla domu pogrzebowego, zezwalający na instalację urządzenia do kremacji zwłok.[b]
            czyli jasne kto zmienił decyzję i zatwierdził
            14.11.2011r. - Prezydent Rudy Śląskiej wydaje zgodę na budowę zbiornikowej instalacji na gaz płynny oraz przyłącza gazu do budynku zakładu pogrzebowego.
            czyli jasne kto kto wydał zgodę
            16.11.2011r. -właściciel domu pogrzebowego zwraca się do prezydenta miasta o utajnienie dokumentów dotyczących spalarni zwłok.
            zastanawia mnie to bardzo co i dlaczego chciano utajnić ,kto ,czemu za ile?
           • 22burza Re: Kremarorium w Wirku nie będize!!! 12.05.12, 12:09
            rysiu,to hofik musi iść i ta kopert odebrać,a jak nie będą chcieli oddać no to sprawa musi zalatwić po męsku,bo tu żaden sąd nie pomoże.
            no i patrzcie ludziska ; do nepotyzmu,braku profesjonalizmu, mobingu,lekceważenia mieszkańców, na koniec dochodzi jeszcze łapówkarstwo.zaczyna to być dłuższe odlitanii do wszyztkich świętych w czasie tridium paschalnego.Do 24 czerwca jest jeszcze trochę czasu,więc jeszcze na pewno uzasadnienie referendum jeszcze się wydłuży. No i co hepik gdzie się podziali twoji ulubieńcy ? jakby ich wymiotło z forum;rudzianie 2010 na pewno topi rozpacz w zymfcioku,zefel szuko nowej rady nadzorczej,beto myśli co się lepiej opłaci iść albo nie na referendum,kajfasz szuka następnej ofiary do osądzenia ,a kokosz razem z całym dwore zatrudnionym na ortopedii zastanawia sięco teraz będziejak sponsorka zostanie zdetronizowana. No , no ,no jedna persona a tyle dylematów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka