Dodaj do ulubionych

Kłamczuszka?

17.04.13, 23:49
Link

Oj - ktoś tu z uśmiechem na twarzy kłamie w kwestii swoich zarobków - nie ładnie, nie ładnie...
Obserwuj wątek
  • fifik_rsl Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 01:44
   Wybacz mrnatohk ale ten temat jest trochę z poziomu skalara, a nie takiego do jakiego przywykłem, gdy wypowiada się Twoja Osoba.
   To że inny prezydent w ostatnim czasie obniżył uposażenie (Bytom) i już przez to nie jest najgorzej opłacanym prezydentem w regionie, to wg mnie mogła nie być tego świadoma. Zarzucanie przy tym celowego kłamstwa jakoś średnio przemawia.

   W tym kontekście jest jednak problem w mojej ocenie znacznie większy. Mianowicie sytuacja że co po niektórzy przezesi miejscy zarabiają prawie dwa razy więcej niż prezydent tego miasta. To jest problem który był jeszcze za czasów Błażycy w Parku. Wrzuciliście tutaj raport, że wtedy najlepiej opłacani prezesi mieli po 18 tyś. Nie mam wprawdzie aktualnych danych, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to się zmieniło.

   No i druga wstydliwa kwestia, to fakt że powołani przez Nią vicki do miejskich przedsiębiorstw, zatrudniani na specjalnie twoorzone stanowiska zarabiają prawie tyle co ona i to w mojej ocenie, jest rzeczywistem powodem do wstydu, a nie brak wiedzy że jakiś prezydent ostatnio zmniejszył sobie uposażenie i teraz zarabia mniej od G. Dziedzic.
   • skalar2011 Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 05:41
    fifik twój ,,poziom,,jest znany na tym forum ,piszesz elaboraty których nie chce się w całości nikomu czytać i uważasz jeszcze że tylko ty masz rację
    napisałeś
    To że inny prezydent w ostatnim czasie obniżył uposażenie (Bytom) i już przez to nie jest najgorzej opłacanym prezydentem w regionie, to wg mnie mogła nie być tego świadoma. Zarzucanie przy tym celowego kłamstwa jakoś średnio przemawia.

    osoba na takim stanowisku powinna być świadoma o czym gada w mediach, czy jest to prawdą czy nie- ale właściwie dlaczego zarabia aż tyle skoro sytuacja w mieście jest taka trudna?, dlaczego ekstra premii nie przeznaczono na inny szczytny cel?
   • mrnatohk Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 07:43
    Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą - a i treść/forma jest specjalnie dobrana.

    Jeżeli publicznie rozgłaszasz że jesteś najmniej zarabiającym prezydentem w Polsce to chyba powinieneś coś na ten temat wiedzieć. Więc idąc Twoim tropem powinienem zarzucić jej nie kłamstwo, ale permanentną niekompetencję - i co jest lepsze? Jednakowoż skłaniam się do podtrzymania mojej oceny - gdyż wpisuje się to pewien nurt prezentowany przez Nią na spotkaniach z mieszkańcami Naszego Miasta. (Proponuję kiedyś pójść, posłuchać, sprawdzić i zrozumiesz o co chodzi)

    Co do pozostałych kwestii nawet nie będę polemizował - z grubsza masz rację, no ale nie o tym p.Dziedzic przed kamerami mówiła - i nie sądzę, aby to to zrobiła - jak zrobi to się okaże że wszyscy jesteśmy osłami i się nie znamy :) i to nie tak bo... Bo rozmowa będzie o przytoczonym przez Ciebie Błażycy, "a ona nie i to wina Stani" - jednym słowem bełk, bełk, bełk...

    • aptykorz Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 07:57
     nie znam wywiadu w którym by nie kłamała , chyba że jakiegoś nie widziałem
     mówić takie pierdoły że jest prez. najmniej zarabiającym w Polsce
     to już szczyt śmieszności i próżności .......
    • fifik_rsl Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 15:38
     Pełna zgoda mrnatohk, powinna sprawdzić te informację, ale bicie akurat o to piany wg mnie to już dzialanie przesadzone. To moje zdanie.
     Co do prezesów, to ja nie chce tutaj bić w Błażyce, tylko napisałem że z artykułu porównawczego jak on był prezesem to Ci najlepiej opłacani prezesi mieli po 18 tyś jakoś tak. Aktualnych danych nie posiadam, ale obstawiam w ciemno że dzisiaj ci sami prezesi mają więcej, znacznie więcej. To jest dla mnie wiekszy skandal.
     • mrnatohk Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 20:47
      Hmmm naprawdę proponuje pochodzić Ci na spotkania organizowane przez p.Dziedzic - zrozumiesz że tych "kłamstewek" jest znacznie więcej. Może wtedy zmienisz zdanie co do mojego pierwszego wpisu!
     • zzabciaa87 Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 21:57
      fifik a o co Ci chodzi z tym "za czasów Błażycy", bo o ile wiem w czołówce najlepiej zarabiających Błażyca (Prezes ŚPPT) się nie znalazł, służbowego auta wówczas tam również nie było (teraz jest), baaa Błażyca nawet sobie służbowego komputera nie kupił.
      Tak już wspominając Błażycę, a o za tym idzie ŚPPT to dziwi mnie fakt, że nikt do tej pory nie zareagował, że obecny Prezes SPPT przychodzi do pracy z psem i to baaa nie małym bo dogiem i żeby było śmieszniej to ten pies siedzi z nim w gabinecie witając wszystkich przybyłych, co więcej to pracownicy w czasie pracy muszą z nim wychodzić na co najmniej jeden 2 godzinny spacer (oczywiście w ramach obowiązków służbowych:P)
    • meg114 Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 12:39
     A` może pani prezydent naprawdę nie ma świadomości jak jest? Może nie wie ile inni zarabiają, ile pieniędzy ma w budżecie, nie wiedziała też gdzie jej zginęła kasa, o co posadziła niewinna urzędniczkę, nie wie, na czym polega inwestowanie, na czym polega efektywne zarządzanie miastem, nie wiedziała , jak pertraktować z energetyką by naprawdę zaoszczędzić, nie wiedziała, że ktoś buduje krematorium itp.... Dużo tego. I jaki stąd wniosek?
     Czy te nędzne kilka groszy na wynagrodzenie pani prezydent to naprawdę tak mało, że nie może się rzetelnie przyłożyć do roboty? Oczywiście: zakładając, że potrafi, bo ja w to wątpię i dlatego popieram referendystów.
     • volwer Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 13:19
      oczywiscie w porównaniu do penji pielegniarki czy salowej prezydentowa zarabia krocie.
      jednak patrzac juz tak całkiem realnie to Prezydent Miasta ( chodzi o funkcje nie o kinkretna osobe) powinien jednak godnie zarabiać i nie powinna to byc pensja na poziomie np naszego dochtora Muchy,który za przesypianie na dyzurach ma daleko wiecej niz teraz prezydentowa.
      nie sie co oszukiwac-jak ktos chce byc prezydentem za tak mała gaze to cos jest nie tak - albo sie nie nadaje do porzadnej roboty albo w trakcie kadencji cos komus zalatwia.
      prezydent ma duzo do pracy i powinien miec dobra pensje.-albo beda sami slabi za mala kase albo beda zalatwiac rozne rzeczy korzystajac z władzy.
      • aloes69 Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 20:46
       "Kto wysoką zajmując pozycje, małe otrzymuje wynagrodzenie, ten nie budzi zaufania ludu." Mo Ti (Chiński filozof żyjący wieki temu) .
       A swoją drogą to ten wątek przypomniał mi stary dowcip. Otóż anioł przelatując nad Niemcami zobaczył płaczącego chłopa w rowie. Anioł zatrzymał sie i spytał. Dlaczego płaczesz? A bo sąsiad ma nowy wóz. A co ty byś chciał ? No chciałbym też wóz i do tego lepszy od sąsiada. Anioł spełnił dobry uczynek i poleciał dalej. W Polsce zobaczył płaczącego chłopa. Podleciał i dowiedział się, że chłop płacze bo sąsiad właśnie kupił dwie świnie. Anioł się ucieszył, że łatwo mu przyjdzie spełnić kolejny dobry uczynek. Co byś chciał - spytał ? I usłyszał. Ja bym chciał, żeby mu te świnie wyzdychały.

       P.S.
       Wiecie tak sobie myślę, ograniczając się nawet tylko do czytania tego forum ,czy taka kasa byłaby dla mnie wystarczająca, biorąc pod uwage np. różne bzdury , które ktoś pewnie by o mnie wypisywał tylko dlatego, że ja mam stołek, który on chciałby mieć ?
       I czy byłaby wystarczającą rekompensatą za ciągłą, nieustającą krytykę i negowanie absolutnie wszystkiego co robie, czego nie robię, co planuje zrobić itd. itp............czyli za totalnego doła psychicznego 24h na dobe.
       I tak sobie myślę, ........ że chyba powinien być jeszcze dodatek za szkodliwe warunki pracy:);)
       • mrnatohk Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 20:57
        Przytaczając stare porzekadło: "Każdy ma swoją cenę" - dla jednego ta prezydencka pensja jest za duża, dla innego w sam raz, a dla jeszcze innego za mała :)

        Wątek założyłem nie w celu rozpoczęcia dyskusji o wysokości zarobków - nie, broń Boże i mam nadzieję że Hepik zaraz nie zacznie go rozmydlać :))))
        Tak jak już wspominałem Fifikowi chodziło mi o wytknięcie "kłamstewek" którymi Nasza Pani Prezydent Grażyna Dziedzic posługuje się na spotkaniach z mieszkańcami. To "wylinkowane" jest jednym z ogromnej ilości. Każdy kto był choć raz na spotkaniu może przytoczyć ich kilka - zaznaczyć trzeba jeszcze że ich ilość znacząco wzrasta gdy na spotkaniu nie ma radnych tzw. opozycyjnych :)
  • aptykorz Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 20:35
   dzisiaj miała być na zebraniu działkowiczów ale ich olała
   chcieli jej zadać kilka pytań ,
   fakt że działkowcy znają się od lat oraz że nie byłoby tradycyjnej obstawy do wyrywania mikrofonu , płacze też by nie pomogły , to do spotkania nie doszło
   madam nie chodzi tam gdzie ją dobrze znają
   oczywiście chodzi o działkowiczów z Goduli
   • pipi43 Re: Kłamczuszka? 18.04.13, 20:48
    aptykorz napisał(a):

    oczywiście chodzi o działkowiczów z Goduli


    Oczywiście, że oczywiście.
    Przecież działkowicze występują tylko na Goduli.
      • pipi43 Re: Kłamczuszka? 19.04.13, 11:11
       skalar2011 napisał:

       pipi kup sie nowe brele, to ci lepiej bydzie tym haczykiem operować i odróżnisz skalara od flyje

       Aleś walnął.
       Bez okularów zauważyłam błąd na waszej stronie.
       Parę dni wam zeszło, zanim zaskoczyliście.
       Niejaka zzabcia, młode dziewczę próbowała mi wmówić, że 4 000 tys. to to samo, co cztery tysiące.
       Pewnie absolwentka rudzkiej szkoły:P
       • zzabciaa87 Re: Kłamczuszka? 19.04.13, 13:26
        Tak pipi przyznaje.. miałaś rację, że na stronie był błąd.
        Wyda mi się jednak, że dokładnie wiedziałaś o jaką liczbę chodziło, a jedynie jak to starsze Panie mają w zwyczaju musiałaś sobie pozrzędzić.
        Co więcej, że nie masz się już do czego przyczepić to teraz będziesz o tym gderać jak nakręcona.
        Może się za szydełkowanie zabierzesz - chyba, że Ty taka nowoczesna staruszka?
        • pipi43 Re: Kłamczuszka? 19.04.13, 16:10
         zzabciaa87 napisała:

         Może się za szydełkowanie zabierzesz - chyba, że Ty taka nowoczesna staruszka?

         Dziecko drogie.
         Przykro mi, że oceniasz mnie przez pryzmat swojej matki, która prawdopodobnie jest plus minus w moim wieku.
         Nie noszę ortopedycznego obuwia i spódnic na gumce, więc daruj sobie.
         Okularów również nie noszę.
         Jeżeli twoja mama po zostaniu babcią tak zbabciała, to koniecznie działaj.
         Byleby tylko nie poszła w kierunku dzidzia piernik:)
         Co do robótek ręcznych, to dziergam od 15 roku życia, więc opinia, że dziergają tylko staruszki jest powiedzmy... nieuprawniona.
         Mam podzielność uwagi - oglądam film, dziergam i śledzę forum; samo dzierganie/szydełkowanie to dla mnie za mało.
         Tak więc dobre rady zachowaj dla siebie, bądź swojej rodziny.
         Jeżeli oczywiście ktoś potraktuje je poważnie:)
         • meg114 mistrzyni - zrzęda 19.04.13, 16:53
          "Tak więc dobre rady zachowaj dla siebie, bądź swojej rodziny" - ach, urażona duma! A kiedy Ty wszystkich instruujesz, pouczasz nieproszona, wtrącasz niemerytoryczne uwagi nt. pisowni, choć wątek jest poświęcony bynajmniej nie nauczaniu języka polskiego (ani innego), to wszystko jest OK? Czy w rozmowie z kimś też nagle wtrącasz, że akcent nie na tej zgłosce albo, że ktoś ma za długie włosy? To mają być dobre maniery? Nie jesteśmy w szkole, gdzie takie uwagi mają sens. Zachowujesz się jak stara zrzęda, która nie mając nic do powiedzenia czepia się czego może. Czepiaj się więc swoich manier albo swojej rodziny.
          ps. A przed "bądź" przecinka się nie stawia. Pominęli ten temat w Twojej super szkole w Chorzowie? Wiem: zniżyłam się do Twojego poziomu, ale tylko dlatego, by Ci pokazać, że jeżeli masz poczucie wyższości, to zupełnie nieuzasadnione.
          • pipi43 Re: korekta 21.04.13, 10:49
           meg114 napisał(a):

           ps. A przed "bądź" przecinka się nie stawia. Pominęli ten temat w Twojej super szkole w Chorzowie? Wiem: zniżyłam się do Twojego poziomu, ale tylko dlatego, by Ci pokazać, że jeżeli masz poczucie wyższości, to zupełnie nieuzasadnione.

           Niestety, to opłakane skutki nauki w rudzkiej podstawówce.
           I jeszcze mała korekta - PS bądź (bez przecinka) P.S.
           Jeśli już.
         • zzabciaa87 Re: Kłamczuszka? 19.04.13, 21:54
          pipi moja mam na forum się nie wypowiada, w politykę nie bawi...co więcej sądzę, że jej nawet nie znasz więc wciąganie ją w tą dyskusję świadczy jedynie o Twojej kulturze osobistej.
          Dla mnie jesteś totalnym zerem, bo o mnie możesz pisać co chcesz, ale od mojej mamy trzy kroki w bok. Lepiej udaj się do swojej po małą lekcję, bo widocznie masz poważne braki w wychowaniu, skoro w dyskusje wciągasz czyjąś matkę. Nawet dzieci w podstawówce wiedzą, ze matka to świętość, której się nie rusza.
          A na marginesie to do pięt mojej matce nie dorastasz.
          Stara baba,a.... szkoda gadać....
          Niezły przykład dajesz młodym... A potem się ludzie dziwią, że młodzi niczego i nikogo nie szanują, a przecież oni jedynie biorą przykład ze starszych.
          • pipi43 Re: Kłamczuszka? 21.04.13, 11:03
           Liczyłaś, że puszczę płazem twój chamski post?
           No to sie przejechałaś.
           Tak to już jest - każdemu działaniu towarzyszy przeciwdziałanie.
           • zzabciaa87 Re: Kłamczuszka? 23.04.13, 14:50
            Nie. Liczyłam, że "rozmawiam" z dorosłą, kulturalną osobą, a nie z osobą, która jedyne co potrafi to obrażać wszystkich.
            Obrażając moją mamę co chciałaś osiągnąć? Chyba tylko pokazać, że słoma Ci z butów wystaje.
            Przeciwdziałanie bym rozumiała, gdybyś w poście zaatakowała mnie a nie moją rodzinę, której Ty nawet nie znasz.
            Jesteś śmieszna i żałosna... Logiki w Twoim działaniu brak.
  • aloes69 manipulatorka ? 20.04.13, 08:41
   Jak zmanipulować informacje - króciutki podręcznik.

   Pani Prezydent na spotkaniu wyjaśnia mieszkańcom, że ma najniższe upasażenie. Myli się bo niższe ma prezydent Bytomia. Sfera szybciutko postanawia to “obiektywnie sprawdzić”
   Śląsk mały nie jest, ale do zestawienia wzięci zostali tylko 4 prezydenci. Dlaczego ?
   Dalej w materiale zapisano
   “Grażyna Dziedzic zarabia miesięcznie ponad 11 tysiący złotych. To daje na rękę ponad 8 tysięcy. Z naszych informacji jasno wynika, że mniej od rudzkiego prezydenta zarabia gospodarz Bytomia. Miesięcznie uposażenie Damiana Bartyli to nieco ponad 7700 złotych.
   Pod lupę wzięliśmy również miesięczne zarobki prezydentów innych śląskich miasta. Nieco lepiej od Bartyli zarabiają na prezydenckich fotelach Dawid Kostempski oraz Andrzej Kotala.
   Gospodarz Chorzowa dostaje co miesiąc netto ponad 8600 złotych. Dawid Kostempski może liczyć na wynagrodzenie o ponad 400 złotych niższe."

   Jaki jest odbiór takiego zapisu dla zwykłego zjadacza chleba? Ano taki, że mniej od naszego prezydenta zarabia Bartyla , a niewiele więcej od niego pozostali wymienieni, w podsumowaniu – tworzy się domniemanie,że rudzki prezydent zarabia najwięcej. To domniemanie wzmacnia umieszczenie go na pierwszym miejscu w wyliczance - też cytacik ze strony Sfery
   “GRAŻYNA DZIEDZIC
   PREZYDENT RUDY ŚLĄSKIEJ
   BRUTTO: 11 400
   NETTO: 8 200

   DAMIAN BARTYLA
   PREZYDENT BYTOMIA
   BRUTTO: 11 062 ZŁ
   NETTO: 7774 ZŁ

   DAWID KOSTEMPSKI
   PREZYDENT ŚWIĘTOCHŁOWIC
   BRUTTO – 11 930 ZŁ
   NETTO – 8 200 ZŁ

   ANDRZEJ KOTALA
   PREZYDENT CHORZOWA
   BRUTTO – 12 359 ZŁ
   NETTO – 8 667 ZŁ”

   Zwróccie uwagę na świadomy zabieg w układaniu wyliczanki – nie jest ułożona narastająco, ani malejąco. Trzeba się wczytać i jak się juz wczyta nagle dostrzega się "uroczy" błąd rachunkowy. Proszę porównajcie zarobki prezydenta Świetochłowic i Rudzkiego. Brutto Rudzkiego niższe, a netto takie samo? Zatem czysto - rachunkowo wynika, że najlepiej zarabia prezydent Chorzowa , potem Świętochłowic, potem nasz i Bytomia. A odnośnie wyboru mieszkańców do wypowiedzi w sprawie wynagrodzenia to przypomina mi się jak to Anglicy nakręcili kłótnie na placu Różyckiego w Warszawie i potem w Anglii w ten sposób dyskredytowali nasz kraj . No cóż WR są Miasta, Prawda - opozycji , a Sfera ? .....czy nie powinna być przypadkiem obiektywna zwłaszcza, gdy w tym dniu sama Pani Prezes ten materiał firmuje swoim nazwiskiem ?

   P.S.
   Uczcie się moi mili to zawsze się przyda
   • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 09:08
    Wysłałem pytanie do red.Szlagi ,który firmuje ten materiał w Sferze.tv z prosbą by się ustosunkował tutaj czy drogą mejlową.
    Odpowiedź,zapewne rychłą,bo wynika ze strony fera.tv,że p.Szlaga pełni dzisiaj dyżur reporterski.
    • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 12:18
     Odpowiedź błyskawiczna,ukłony,tylko żadają ode mnie danych osobowych łącznie z nr telefonu,by uprzejmie odpowiedzieć:


     rafal.szlaga
     11:26 (48 min temu)

     do mnie
     Witam serdecznie.

     Zgodnie z zasadami korespondencji przyjętymi przez redakcję proszę o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu, a wtedy na pewno ustosunkujemy się do Pańskiego maila.

     Pozdrawiam,

     On Sat, 20 Apr 2013 09:04:53 +0200, andrzej Gazeta.pl wrote


     • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 12:22
      Jako hepik1 już wcześniej korespondowałem z redakcją tv sfera i nie bylo problemu,ba nawet jako hepik ,opiekun forum RŚl otrzymałem zaproszenie do ich programu w sprawie dyskusji w internecie.
      A teraz naraz jakis problem ?
       • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 16:30
        Trudno wyczuć o co chodzi ,bo nastepny mejl w całości:

        rafal.szlaga
        14:29 (1 godz. temu)

        do arkadiusz.grzy., mnie
        On Sat, 20 Apr 2013 12:14:24 +0200, andrzej Gazeta.pl wrote


        Czy red .Szlaga przesłał do wyższej instancji czyli Arkadiusza Grzywaczewskiego czy sam mam do niego pisać?

         • mrnatohk Re: manipulatorka ? 20.04.13, 17:23
          Hepik - ciekawi mnie jedno - mianowicie, czy w taki sam sposób traktujesz wszystkie nasze miejskie media? Czasami odcinasz się od p.Dziedzic i jej zaplecza, ale Twoje hmmm działanie pokazuje co innego. Można rzec że jesteś taką zakamuflowaną opcją Dziedzicowej :)
          Ps. Jeżeli stwierdzisz że jest inaczej i jesteś obiektywny/nie działasz propagandowo na rzecz G.D. to proszę z łaski swojej udostępnij nam choć odrobinę korespondencji np. z WR. Bo liczę że te ż jesteś równie skrupulatny w stosunku do tej gazety i do wiadomości jakie publikuje!

          • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 17:48
           WR nie miałem w ręku od kilku lat.Nikt tu też ich nie linkuje,to do internetowego wydania nie zagladam.
           Zresztą amarian pisze,że "szmatławiec" to i po co mam zaglądać?
           A w czasach gdy WR kupowałem,to pisałem o nich jak najbardziej.
           Gdzieś w zasobach archiwalnych forum są gorace dyskusje z ówczesną panią red.Heszek i red.naczelną p.Wystyrk-Benigier. ;)
          • hepik1 Re: manipulatorka ? 20.04.13, 20:38
           Kto szuka ten znajdzie ;)

           Jak pisałem o WR w dwa ognie mnie panie wzięły ,albo jak w prawdziwym filmie w dobrego i złego policjanta(ki ) się zabawiły.
           Panie Ewa mnie wtedy sflekowała a pani Basia per drogi i kochany się zwracała :           "Hepik. zajmij się może żoną, co??? Ty naprawdę nie masz czym żyć, tylko stukasz
           w ten komputer wymyślajac coraz to nowe rzeczy? Boże człowieku, tyle ciekwych
           rzeczy na świecie sie dzieje. Ale rozumiem ze w tym wieku to zostaje tylko
           bluzgać innym i zyc sprawami innych, tak? Tak wszyscy uznalismy w redakcji, że
           nudne masz życie.
           Tylko te Wiadomości rudzkie ci w głowie. Może by tak zagrać w
           tenisa czy w kręgle? Wtedy i kondycja w tym wieku byłaby lepsza, i zdrowie. A
           ze mną wszystko w najlepszym porządku. ten uśmiech był wynikiem mojej
           bezradności wobec Ciebie. Ja już normalnie nie umiem. Rozbrajasz mnie i to
           bardzo. To jest żenujące, co ty robisz. Żalosne.Ja w przeciwieństwie do Ciebie
           mam dużo zajęć, ciekawe życie, na tyle, że nie muszę się interesować głupotami,
           nie spędzam całego czasu przed kompem, a przede wszystkim nie krytykuje ludzi i
           instytucji. To pozostawiam emerytom. A więc powodzenia. Baw się tak dalej.
           Nikt cię poważnie nie traktuje. I jeszcze raz powtarzamy:te twoje posty są
           żałosne
           ."           Drogi Hepiku!
           Po zapoznaniu sie z korspondencją, którą prowadzisz z Pania Ewą Heszek, aż
           rodość w sercu rośnie, że taki nieiwelki tygodnik lokalny budzi tak wiele
           emocji. I to cieszy dziennikarza przede wszystkim. Jesli natomiast jestes juz
           takim prasoznawcą, to prosze uprzejmie wziąć w swoje Szanowne rączki "WR"
           sprzed roku i porównać z tymi dzisiejszymi. Ciekawa jestem ile zauważysz zmian.
           Może powrócić do poprzedniej formuły. Innym tematem są kwestie właściciela i
           reklam, ale to juz wyższa szkoła jazdy, a nie tylko tworzenie dziennikarskich
           dzieł sztuki A swoją drogą, a "WR" na stronie wydarzenia z życia miasta pisane
           są niestety w taki, a nie inny sposób, aby po nich pozostał jakikolwiek znak,
           gdyz gdzie indziej nawet by o pewnych sprawach nie wspomnieli. Kochany Hepiku,
           może zerknij czasami także do naszego drugiego tygodnia? Bądż do wydanych
           dopiero za mojej kadencji wydawnictw, a może na nowe tablice reklamowe, które
           nie są już ani obdarte i zardzewiałe i jest ich więcej, a może posłuchasz
           serwisu TV # lub radia Katowice, gdzie po raz pierszwy w historii 'WR" mówi sie
           o niej i czyta, to co w niej piszemy? A jeśli chodzi o dorabianie wierszówka to
           musze Cię zmartwić, ani prezes, a zarazem redaktor naczelny dwóch tygodników,
           ani wiceprezes nie biorą za pisanie ani grosz. Naczelna więcej pisze ponieważ
           ma teraz mniej spraw na głowie typu ułożenie graficzne gazety uporządkowanie,
           podpisy pod zdjęciami i szukanie kasy, bo bez tego musielibyście Drodzy
           Czytelnicy płacić po trzy złote! Jak zasponsorujecie to, to będziecie mieli
           smaczki, a tak przede wszystkim fakty.
           POzdrawiam BWB
          • hepik1 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 15:25
           mietlorz707 napisał:

           > ... bo już Szlaga publicznie wytłumaczył.

           sferatv.pl/aktualnosci/ruda-slaska/4114-zarobki-prezydentow-ciag-dalszy.html
           No proszę.
           A ode mnie redaktor Szlaga domagał sie imienia,nazwiska i nr telefonu(sic!)
           Ale po 24 h był w stanie już napisać notkę na portalu z wytłumaczeniem,które mógł skrobnąć od razu w mejlu.
           W tym kontekście zabawnie brzmi zarzut,że UM,na pytanie red,zwlekał 24 h,kiedy jemu zajęło to ciut więcej ;)
           Ciągle nie wyjaśniona pozostaje kwestia jak z dwóch różnych kwot brutto,wychodzi to samo 8200 netto.
           Który UM źle oblicza podatek swojego prezydenta? ;)
           • hepik1 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 15:48
            Po skorzystaniu z :
            www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html
            wychodząc od zarobku brutto ,kwoty netto i tak sie nie zgadzają ale to juz niuans.
            Tak jak pisze aleos,pewna teza miała i została udowodniona ,bo wydźwięk miał byc taki a nie inny.
            I brakło tego zdania,które jest już w wyjaśnieniu-że tych czterech prezydentów zarabia najmniej wśród wszystkich innych w okolicy czyli de facto Dziedzicowa na tej liście jest przedostatnia ;)
            Pozdrófka dla pana Szlagi.
            Gdyby jakieś problemy z pracą ,Prawda o RŚl czeka z otwartymi ramionami ;)
            • hepik1 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 16:16
             "Pod lupę wzięliśmy również miesięczne zarobki prezydentów innych śląskich miasta."


             " News dotyczył osób, które zarabiają najmniej na fotelu prezydenta."

             Pierwsze zdanie z głównego niusa,drugie z wyjasnienia.
             Niby to samo ale jakby ciut inaczej brzmi ;)
             • aloes69 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 16:20
              Wyjaśnienie do wyjaśnienia Sfery.

              1. Wywiad na ulicy robi się z tzw. reprezentatywną grupa mieszkańców i potem obiektywizuje ich wypowiedzi poprzez selekcje zebranego materiału.

              2. To szlachetnie ze strony Sfery ,że naszego Prezydenta umieścili na pierwszym miejscu - rozumiem ,że rezerwowym tłumaczenim byłoby , że jest kobietą.

              3. Skoro stwierdzono w materiale ,że chodzi o Śląsk - to tłumaczenie ,że chodzi o naniżej uposażonych jest zabawne - bo poza tym który zarabia najwięcej , każdy inny jest od niego niżej upasażony. Rozumim jednak, że długa lista z wyliczenim tych którzy zarabiają więcej byłaby chyba w tym przypadku niewygodna.

              4. Zarobki prezydentów są na BIP, a zatem telefon to wygodnictwo.

              Ale i tak miło mi, że ktoś podjął próbe wytłumaczenia się i byłoby fajnie gdyby chociaż jedne media w Rudzie były obiektywne, a materiał zawsze rzetelnie przygotowywany.
              • hepik1 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 16:38
               aloes69 napisał(a):

               > Wywiad na ulicy robi się z tzw. reprezentatywną grupa mieszkańców i potem o
               > biektywizuje ich wypowiedzi poprzez selekcje zebranego materiału.

               Odrobina populistycznego sosiku nigdy nie zaszkodzi a tezę wzmacnia.
               Dziennikarze z tabloidów odkryli juz to wieki temu ;)

               > Zarobki prezydentów są na BIP, a zatem telefon to wygodnictwo.

               Nie przesadzajmy,24 godzinne oczekiwanie pod telefonem i odpowiedź zaledwie 1 godzinę przed emisją musiało dużo nerwów i zdrowia dziennikarza kosztować ;)
              • ywald1 Re: Naczelni pracują... 21.04.13, 20:43
               Warto się Panowie podszkolić, bo brakuje wam elementarnej wiedzy w każdej dziedzinie. W BIP-ie co prawda można znaleźć oświadczenie majątkowe prezydenta, ale za 2011 rok. My już dzisiaj mamy 2013, a zmiana wysokości wynagrodzenia to kwestia jednej/dwóch sesji. Zaglądam tutaj rzadko, ale nie spodziewałem się, że obecna pani prezydent ma tak zażartych obrońców. Zdrówka życzę Panowie.
               • hepik1 Re: Naczelni pracują... 22.04.13, 07:31
                ywald1 napisał(a):

                >Zaglądam tutaj rzadko

                Koniecznie musisz częściej.
                Zawsze się możesz czegoś dowiedzieć np ,że o zarobkach prezydenta można się dowiedzieć niekoniecznie z oświadczeń majątkowych a wystarczy jednak BiP z uchwałą RM (vide post mietlorza)
                Gdybyś tak przypadkiem znał kogoś z tv sfera(np red.Szlagę),to możesz mu szepnąć,że niepotrzebnie wydzwaniał po urzędach ,czas urzędników marnował,sam na stres 24h sie naraził.
                Wystarczyło kilka(nacie) minut w necie spedzić ,o kwocie brutto z BiP-u wyczytać a netto,korzytając z dotępnych kalkulatorów(link gdzieś wyżej) samemu obliczyć ;)
                • amarian2 hepik 22.04.13, 16:47
                 Przecież to tu na forum wysocy przedstawiciele Rady tłumaczyli że bip to żaden dokument. Ba hepik, forumowicze stale piszą czym jest bip rudzki, więc co się czepiasz?
                 Od kiedy to jest wiarygodny? No chyba, że to ty stwierdzisz.

   • hepik1 Re: Kolejna odsłona... 22.04.13, 16:01
    Z blogu p.Pietraszewskiej:

    "I nie musimy podpinać się pod nikogo."

    Patrząc na dzisiejsze doniesienia medialne na temat sukcesów PO(zwycięstwo PiS w Rybniku,rozpad koalicji w województwie,spadajace zaufanie do Tuska,groźba wyjscia Piechocińskiego z rzadu,wygibasy Gowina),ja bym sie już zaczał powoli rozgladać do kogo sie w przyszłości podpiąć ;)
     • hepik1 Re: hepik na temat!!! 22.04.13, 16:53
      Nie o ...Maryny,tylko o ... Danuty.(Do jej blogu odsyła link na sferze ;) )
      Że najwyższy czas sie o swoją zatroszczyć,bo za chwilę bedzie za późno i szukanie etatu w MOP -ie pozostanie;)
        • koza918 Re: Jest i zwięźle, i na temat... 23.04.13, 17:46
         Do hepika czy w tym że była nauczycielką jest coś złego ? bo nie rozumiem jak się jest uczciwym to nie ważne z jakiej opcji ważne że zrozumiała , że Pani Prezydent kreci się wokół swojego nosa i nic więcej nie widzi tylko swój cel nie ważne czy dobry dla mieszkańców Rudy Śląskiej.
       • aloes69 Co to jest lobbing 22.04.13, 17:51
        "Lobbing to zespół zgodnych z prawem czynności podejmowanych przez zarejestrowanego lobbystę działającego za wynagrodzeniem i w interesie osoby trzeciej (zleceniodawcy lobbyingu), w celu wywarcia korzystnego dla zleceniodawcy wpływu na prawotwórstwo lub decyzje organów państwowych, względnie samorządowych i innych.

        Przyjmuje się, że lobbing może być wyłącznie legalny. Takie ujęcie wyklucza pojęcia "lobbing nielegalny", "czarny lobbing" itp. jako sprzeczne z istotną cechą lobbingu, jaką jest zgodność z prawem. Działania takie, jak: korupcja polityczna, łapownictwo, płatna protekcja są niezgodne z prawem i jedynie pozornie podobne do lobbingu. Wpływanie na decyzje polityczne we własnym interesie, często mylone z lobbingiem to w rzeczywistości wykonywanie obywatelskiego prawa petycji do władz.

        Podstawą regulacji prawnej lobbingu są: obowiązkowa rejestracja lobbistów oraz obowiązkowe, regularne sprawozdania lobbistów z prowadzonej działalności."
        ( zaczerpnięto z wikipedii)

        Co mamy w tym przypadku . Oświadczenie kontra oświadczeniu - adwersarzami są dwie Panie jedna u władzy, druga w opozycji PO aktualnie z inklinacjami do władzy . Jak rozumiem ocena marytoryczności i prawdziwości tych oświadczeń opierać się powinna na daniu szansy zapoznania się przez mieszkańców z przedstawionymi przez obie strony dowodami . No cóż ktoś chyba jakieś dokumenty aplikacyjne w tym temacie powinien mieć ?
        A ocena i tak zależy od nastawienia i przekonań mieszkańców. Ja jak zwykle nie oceniam, tylko próbuje walczyć o obiektywizm, bo Ruda i tak jest już fatalnie oceniana w innych miastach.

        • aloes69 Do amariana2 22.04.13, 18:22
         Przy okazji chyba to ty Marianie deklarowałeś, że dzisiaj podasz liczbę zebranych głosów za referendum? Podaj choć orientacyjnie. Wasza strona na razie nie uległa zmianie. Pozdrawiam
         • amarian2 Re: Do amariana2 22.04.13, 18:57
          forum.gazeta.pl/forum/w,261,143919845,143958920,Re_Na_bilbordy_czas_najwyzszy_.html
          a co do słowo na słowo, chyba ten kto to przyznał, wie.
          Aloes tak na logikę, z jednej strony opisują tu spisek PO przeciw p. prezydent a z drugiej PO daje jej kasę???
          Wiem jedno, że za każdą złotówką z unii miasta biegają. Aby otrzymać środki, trzeba mieć naprawdę dobre projekty ale także duże poparcie formalne i nieformalne. Jeżeli p. prezydent nagle ogłosiła sukces 300 mln i „zapomniała” wspomnieć o innych ojcach to nie ma się czemu dziwić reakcji PO.
          • skalar2011 Re: Do amariana2 23.04.13, 22:51
           za to na spotkaniu z mieszkańcami w Rudzie musiała ulec mieszkańcom ul. sobieskiego i pewnie będzie nowa dotacja dla WR ponieważ
           Mieszkańcy Rudy poruszyli też sprawę braku informacji o mieście. Domagali się przy tym ułatwienia dostępu do „Wiadomości Rudzkich”, z których dotąd czerpali wiedzę o życiu miasta, miejskich inwestycjach i wydarzeniach kulturalnych.
           boroczki w tej Rudzie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka