Dodaj do ulubionych

WR -dzisiaj donoszą....

27.08.04, 05:52
Pytanie za sto starych polskich złotych albo milion dolarów.
Czyja może fotografia byc na pierwszej stronie i o czym moga pisać WR w
pierwszym numerze(równy tydzień po) po złocie Otylii Jędrzejczak,która jako
pierwsza mieszkanka Rudy Śląskiej zdobyła złoty medal olimpijski i jest na
ustach wszystkich Polaków i na okładkach wszystkich gazet w kraju?
....
Na pierwszej stronie jest zdjęcie ...kolarzy ,którzy się ścigali po ulicach
naszego miasta.A w środku cała kolumna opisująca ich heroiczne .

Na jedenastej stronie jest informacja natomiast,że Otylię będziemy witać
(chlebem i solą -sic!) w sobote na basenie w N.Bytomiu.Dobre i to
Obserwuj wątek
    • w36 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 27.08.04, 07:09
      hepik1 napisał:

> ustach wszystkich Polaków i na okładkach wszystkich gazet w kraju?

No to dlatego właśnie. Co mają pisać jak już wszystko napisane, a niestety WR
      nie wysłała Ewuni do Aten żeby coś z pierwszej ręki było (swoją drogą
      zaniedbanie, nie sądzisz?). Za to po sobotniej imprezie na Frynie, to będzie
      super materiał, zobaczysz (może :-/).

P.S.
      Co do krzesełek, to niezauważyłeś jak stoją, równo, ale nie za równo, tak w sam
      raz kompozycja, poznać fachowca.
      • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 27.08.04, 08:31
        Może Smolorzowi nie chcieli podpaść.jego to śmieszy,te zachwyty nad "naszą
        dziołcha" to WR chce pokazać,że i oni ponad to i nie będą ulegać żądzom
        motłochu.Jak to kiedys napisała w/w wzmiankowana ,że WR nie czytaja tylko prości
        ludzie ale również urzędnicy...więc ,byle jak i o byle czym ,to oni nie mogą ;)
        • w36 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 27.08.04, 09:16
          W sensie informacyjnym to już temat został wyczerpany przez inne media, nawet
          byli u fryzjera w Kochłowicach, to już może nie było nic oryginalnego do
          napisania. Za to, myślę, będzie wywiad z Otylią, specjalnie dla WR, ty tam
          bardziej wiesz, kto będzie go robił. Będą zdjęcia, może bez krzeseł :-(, ale za
          to z naszym Prezydentem :-) . Poczekaj na następny numer, może się nie zawiedziesz.

A kolarze też ludzie, sukces może nie takiej rangi ale myślę, dla nich bardzo
          ważny. Ty tylko myślisz o Wielkim sporcie, przeoczyłeś już przez to sukcesy
          pinglowe naszej Ewuni, przecież.

• hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 27.08.04, 09:36
            Jestem w stanie się z Toba zgodzić.Ale gdyby takie malutkie.legitymacyjne
            zdjęciątko dali ...A w następnych już będzie, jeśli nasz ojczulek-prezydent
            całego kadru nie wypełni.Nasi rudzcy fotoreporterzy są zdolni;)
            • w36 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 01.09.04, 15:16
              hepik1 napisał:

> Jestem w stanie się z Toba zgodzić.Ale gdyby takie malutkie.legitymacyjne
              > zdjęciątko dali ...A w następnych już będzie, jeśli nasz ojczulek-prezydent
              > całego kadru nie wypełni.Nasi rudzcy fotoreporterzy są zdolni;)

Rzeczywiście zdolni, sama naczelna robiła zdjęcia, tylko nie rozumiem takiego
              podejścia do tematu, żeby główny temat zdjęć był tak znakomicie niewidoczny, ale
              nie jestem fachowcem, to pewno nie rozumiem koncepcji nowoczesnej fotografii
              prasowej (taka stylizacja na tandetną amatorszczyzne, ale zamierzona, wiesz te
              klimaty). Jedynie helikopter dobrze wyszedł, ale za to Otylii ani śladu na tym
              zdjęciu. Pięknie !
              Wywiadu, choćby 3 słowa tylko dla czytelników WR, nie ma.
              Prezydent za to widoczny i rozpoznawalny.
              • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 01.09.04, 20:53
                Zabrałeś mi temat,w 36,znaczy uprzedziłeś.
                Pytanie za 100 stare złote polskie.Co może być na pierwszej stronie WR cztery
                dni po uroczystym powitaniu multimedalistki w jej rodzinnym mieście?
                Zdjęcie.
                Zgadliście.A co na zdjęciu?
                Otylia?
                Pudło
                Na zdjęciu jest ...HELIKOPTER.Co prawda nie cały,bo ma ogon trochę obcięty,ale
                duży był ,to miał się prawo nie zmieścić w kadrze.Cały pech naczelnej ,która
                robiła za reportera,polegał na tym ,że helikopter usiadł nie tym bokiem, do
                naszej fotografki,z której miał drzwi.I na zdjęciu jest tylko kawałek Otylii,w
                zasadzie bardzo mały kawałek -bo jest to kawałek nogi.Choć niewykluczone,że jest
                to kawałek nogi mamy Otylii,która leciała tym samym helikopterm.Trudno
                powiedzieć z tej odległości.Ale nie narzekajmy-mama też Jędrzejczak.
                W sumie to się chyba czepiamy.Przecież nie codzień na basenie w N.Bytomiu ląduje
                helikopter a jak już wylądował to dlaczego nie uwiecznić tego na fotografii?
                Tylko po co to jeszcze dawać na tytułową stronę WR?
                Naczelna zapewne wie co robi.
                Za to w środku gazety jest już Otylia.Siedzi za stołem podczas konferencji
                prasowej.Tyle,że tak jakoś z boku ją widać,na drugim planie.
                Pytanie ,kto w takim razie jest na planie pierwszym?
                No-oczywiście-prezydent naszego miasta.Tak en face do obiektywu.W końcu mu sie
                należy -to on wszystko zorganizował-dlaczego by go miało zabraknąć na zdjęciu?
                Tak na marginesie już -są jeszcze dwa zdjęcia naszego prezydenta w tym numerze:
                Prezydent wśród pszczelarzy i Prezydent wręcza puchar.Fotogeniczny gość.Pozdr
                • jojo_1 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 01.09.04, 21:19
                  przeca to normalka!Wybroł żech sie do halymbski hali na Euro-Fil-Hobby-Ruda
                  Śląska 2004 i na wystowce TIGRISA badnoł żech zdjyncie Otylii i jeji
                  rodziców.Jest to zdjycie jeszcze ze poprzedni kadyncji i kogoż tam momy?
                  Ano Domżalski, Howaniec i Stania.Przeca boł okres przedwyborczy to musieli sie
                  nasi kandydaci pokozać ze OTI.Kożdy groł do siebie.Na tym zdjynciu niy ma
                  Omendy kerymu jako wiceprezydentowi podlegała Kultura i Sport.
                  Czeba go było oloć bo przeca kandydatym na piyrwszy stołek niy boł to po co ta
                  jego japa fotografować. Dzisioj sie ostoł tyn jedyn to i gazeta jest jego a wy
                  sie dziwicie Ze Otylii niy ma?
                      • hepik1 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 01:13
                        pejsaty napisał:

> czy oni maja wersje internetowa moze, bo az zapragnalem ujrzec ten kawalek
                        > lydki z helikopterem...

Pejs-w internetowym wydaniu WR są dopiero na etapie zdobywania pierwszego
                        srebra przez "naszego mOtylka" a to było z 3 tygodnie temu.A ty byś chciał
                        lądowanie helikoptera z soboty zobaczyć...
                      • w36 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 04:40
                        Pejsaty.
                        Mówię tobie, pamiętaj:
                        Hepikowi-szacunek!

Taka sprawa (na naszym drugim forum rzecz się częściowo rozgrywa), hepik tam 4
                        miesiące temu napisał taki sobie post, nawet nie było odzewu. I nagle teraz
                        ukazuje w naszej gazecie WR wielki, ćwierćstronicowy artykuł (Otylia dla
                        porównania zajęła niecałą stronę, nielicząc tego sławnego zdjęcia), wyłącznie
                        poświęcony polemice z postem hepika.

Tak tylko piszę, dla informacji, byś wiedział z kim masz do czynienia.
                        • pejsaty Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 08:56
                          to myslicie, ze jacys ludzie czytaja jednak to co piszemy? i mozecie mi jeszcze
                          wytlumaczyc czy hepik jest wielki wlasnie z powodu tej polemiki czy jeszcze z
                          jakiegos innego powodu?
                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=15024930
                          ps takie sobie posty hepik moze pisac na tym drugim forum, tu ma pokazywac
                          pelnie swej hepikowosci. :)
                            • pejsaty płyń otylia, płyń! 02.09.04, 10:40
                              hepik, pewne wymiary twej wielksoci moga zainteresowac edzioszke, ale nie
                              mnie. :)
                              ps myslalem, zes zartowal z tym co pisales o nowosciach sportowych, ale jak sie
                              okazuje otylia wciaz ma tylko dwa srebrne medale:
                              www.slmedia.pl/slask/index.php
                              moze ta wersja internetowa jest robiona dla ludzi, ktorzy cierpia na amnezje?

"Ale to chyba nie koniec, gdyż w momencie, gdy "Sportowy Śląsk" znajduje się w
                              drukarni, "Oti" startuje w finale swego koronnego dystansu, czyli 200 metrów
                              delfinem. Jakie miejsce wywalczy? Nie zapeszamy, ale chcielibyśmy za jej sprawą
                              usłyszeć "Mazurka Dąbrowskiego".

ja tyz bym chcial uslyszec tego mazurka, ale to chyba jeszcze potrwa pare dni
                              zanim oti skonczy plynac...
                    • w36 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 01.09.04, 23:17
                      Coś mi się widzi że jednak to nie kawałek Otylii. Popatrz, prawe drzwi są
                      otwarte, za pilotem nikogo nie ma, a widać było wyraźnie Otylię w tym oknie za
                      prawymi drzwiami choćby tu:
                      rudaslaska.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/ec/40_396611_2_d_2545.jpg
                      ,z drugiej strony gdzie tam kawałek kogoś widać (co tobie się wydaje być
                      kawałkiem Otylii), nie ma nikogo na horyzoncie. A coś mi się przypomina z
                      telewizji (choć nie dam głowy) że Otylia wysiadała z prawej strony prosto na
                      czekającego Prezydenta. Ja na tym zdjęciu, widział bym raczej, że ktoś tam z
                      tyłu schyla się i szuka czegoś w trawie. a Otylii już dawno tam nie ma.
                      Może by ktoś z obecnych tam na miejscu to zweryfikował, czy Otylia nie
                      wychodziła jednak z prawych drzwi, może baba2 widział?
                      • hepik1 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 01:22
                        w36 napisał: Ja na tym zdjęciu, widział bym raczej, że ktoś tam z
                        > tyłu schyla się i szuka czegoś w trawie. a Otylii już dawno tam nie ma.

Czyżbyś sugerował,że naczelna całkiem na łatwiznę poszła?
                        I czego ten ktoś może w trawie kąpieliska szukać?
                        No i popatrz-niby jeden zwykły helikopter,zwykła "nasza dziołcha",zwykłe
                        lądowanie i zwykłe powitanie chlebem i solą a tyle pytań się rodzi....
                        A analizie zdjęcia poświęcę sie dopiero dzisiaj -bo zakupiony przeze mnie
                        egzemplarz WR (1,70 PLN z VAT) w pracy został a na zakup nowego po prostu mnie
                        nie stać.
                        • w36 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 03:01
                          hepik1 napisał:

> Czyżbyś sugerował,że naczelna całkiem na łatwiznę poszła?

To nie tak, hepik.
                          Nie jest to takie trywialne zdjęcie, jak n.p. te wszystkie w Wyborczej, czy
                          innych zwykłych gazetach, że patrzysz i widzisz wszystko, taka banalna
                          dosłowność. Zauważ, że jeśli by to było zwykłe zdjęcie Otylii przy helikopterze,
                          to rzuciłbyś okiem, widziałbyś Otylia przy helikopterze i koniec, zapomnieć. A
                          tutaj, popatrz ile już na temat tego zdjęcia napisaliśmy. Ono intryguje, pobudza
                          do myślenia, zostawia pewien niepokój, niepewność.
                          Pierwsze wrażenie to po prostu Otylia z helikopterem... ale zaraz gdzie ta
                          Otylia, nie ma. Dalsze wpatrywanie się przynosi niespodziankę, jest! Kawałek
                          Otylii widać. Później zwątpienie, może jednak nie widać.
                          Jedno zdjęcie a tyle różnych interpretacji. Można je oglądać godzinami, a
                          jeszcze nie wszystko wiedzieć o nim. Poezja.
                          To coś właściwie z pogranicza wielkiej sztuki bardziej, niż zwykłe zdjęcie
                          prasowe. Takie zdjęcia to właśnie trafiają na wystawę World Press Foto.
                          • hepik1 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 02.09.04, 06:38
                            w36 napisał:
                            Można je oglądać godzinami, a
                            > jeszcze nie wszystko wiedzieć o nim.

Klamka zapadła.Dzisiaj na Miodowej w sklepie "Wszystko za 4 złote" mam zamiar
                            zainwestować w przyrząd optyczny w postaci takiej duuuużej lupy.I sobie
                            poobserwuję to zdjęcie.Ciekawe na czyim stanie?Ja tam uważam nadal ,że obok
                            męskich nóg,widać tam kawałek łydki Otylii naszej kochanej.
                            • w36 Re: WR -dzisiaj ,wczoraj jutro donoszą.... 05.09.04, 00:54
                              hepik1 napisał:

> Klamka zapadła.Dzisiaj na Miodowej w sklepie "Wszystko za 4 złote" mam zamiar
                              > zainwestować w przyrząd optyczny w postaci takiej duuuużej lupy.I sobie
                              > poobserwuję to zdjęcie.Ciekawe na czyim stanie?Ja tam uważam nadal ,że obok
                              > męskich nóg,widać tam kawałek łydki Otylii naszej kochanej.

I co hepik, pewno jeszcze większe masz wątpliwości jak poprzednio. Też patrzyłem
                              przez lupę i nic.
                              Przydała by się autorytatywna wypowiedź może ze strony WR, by uciąć te wszystkie
                              spekulacje, czy jest nasza Wielka Otylia, choćby we fragmencie, na pierwszej
                              stronie WR czy nie.
                              Najgorsza jest ta niepewność.
                                • hepik1 Podziękowania.. 09.09.04, 08:31
                                  Firma Pioneer dziękuje panu Andrzejowi Mullerowi za reklamę naszego wyrobu w
                                  Waszym tygodniku naszego radiootwarzacza z CD i RDS o nazwie DEH-P80MP.Reklamę
                                  tę,bardzo sprytnie ukryliście w stałej rubryce Motoryzacja a z naszych
                                  doświadczeń ,taka reklama jest dużo bardziej skuteczna niż normalne płatne
                                  ogłoszenie.

Wprawdzie autor zbyt dosłownie zerżnął opis techniczny z naszego folderu ale w
                                  końcu,nie jesteśmy małostkowi-on ma zapłaconą wierszówkę a my zaoszczędzone parę
                                  złotych które byśmy musieli wydać na płatne ogłoszenie.
                                  Polecamy sie na przyszłość -dział marketingu firmy Pioneer ;)
                                  • hepik1 W dzisiejszych WR... 15.09.04, 08:36
                                    ...nie ma zdjęcia Prezydenta Stanii(!!??)
                                    Natomiast jest sama Naczelna losująca nagrody w konkursie fotograficznym.Jeśli
                                    to nie jakiś pic-fotomontaż-to Naczelna jest w niezłej formie...:))
                                        • hepik1 Ewcia dalej martwi sie o emerytów. 15.09.04, 11:56

Ewunia h. dalej żywo zainteresowana dola emerytów(pisała o nich na forum
                                          internetowym) brała udział w otwarciu najnowocześniejszej sali ceremonialnej w
                                          Europie ,która znajduje sie w kochłowickim Parku Pamięci.Z artykułu dowiadujemy
                                          się,że sala ma styl audytoryjny i teatralny,najnowszy system oświetlenia i
                                          nagłośnienia ,na ścianach włoskie wykładziny,skórzane meble i kaszmirowa
                                          posadzka(?)Ceremoniał pogrzebowy może byc wzbogacony o zdjęcia czy film o
                                          zmarłym,bo na sali sa projektory i kamery,dzięki którym można też zobaczyć
                                          moment wsuwania trumny do pieca.
                                          Chciałem napisać żyć nie umierać-tyle,że nie bardzo to pasuje do powyższego...
                                          Aha,Ewcia-proboszcz z Kochłowic to Jerzy LISZCZYK.(nie pierszy raz przekręcacie
                                          jego nazwisko)
                                          • hepik1 ZAATAKOWAŁ STRAŻNIKA.... 15.09.04, 11:59

... pod takim ogromnym tytułem na stronie piątej dowiadujemy się ,że pies
                                            średniej wielkości złapał naszego strażnika miejskiego za nogawkę.Właściciel psa
                                            został ukarany 200 złotowym mandatem...
                                            Odetchnąłem z ulgą,że to tylko nogawka,bo oczyma wyobraźni widziałem stróża
                                            porządku z rozszarpanym podgardlem ;)
                                            • hepik1 Artur Muller radzi: 15.09.04, 12:01
                                              "...kilka lat temu byłem posiadaczem Golfa nr 2 z silnikiem 1,8.Do auta przez
                                              lata eksploatacji poza benzyną dolewałem płyn do spryskiwacza i troche oleju do
                                              silnika i byłem najszczęśliwszym facetem na ziemi..."

Wspomnienia w dziale MOTORYZACJA ;-)
                                              Najnowszy model Golfa mu się nie podoba.Za wolny.Może zapomniał dolać
                                              spryskiwacza albo dolał letniego?
    • lernest Re: WR -dzisiaj donoszą.... 02.09.04, 11:55
      pejsaty 02.09.2004 08:56
      >>>to myślicie, ze jacyś ludzie czytają jednak to co piszemy?<<<

W imieniu prezydenta wyjaśniam, że są wyznaczeni osobnicy, którzy wszystko
      czytają,obserwują, notują .Nawet gdybyśmy określili ich mianem zespołu to też
      byłoby to prawidłowe sformułowanie.
      • pejsaty Re: WR -dzisiaj donoszą.... 02.09.04, 12:56
        lernest napisał:
        >
        > W imieniu prezydenta wyjaśniam, że są wyznaczeni osobnicy, którzy wszystko
        > czytają,obserwują, notują .Nawet gdybyśmy określili ich mianem zespołu to też
        > byłoby to prawidłowe sformułowanie.

i bardzo dobrze niech czytaja. moga nawet replikowac, serdecznie zapraszam. :)
    • broneknotgeld Re: WR -dzisiaj donoszą.... 22.09.04, 13:18
      Bajki z daleka"

Bajki z daleka piykne drukujom
      Czy bliskich jednak łoni niy czujom?
      Szczyńściyn zabrali se za ta grzynda
      Ciekawo zowdy naszo legynda
      Yno Ślonskego dodatku werto?
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=8213057&v=2&s=0
      Toż tygodniku - jak chcesz to bier to.
      • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 22.09.04, 22:02

Juz w drugim numerze pod rząd -zakamuflowany tekst sponsorowany a praktycznie
        reklama szkoły językowej Yes udająca normalny artykuł i wciśnięta między
        normalne ,zwykłe artykuły.O tym,że tekst (w formie wywiadu) jest reklama
        zorientować sie można po tajemniczych cyferkach na jego dole.Chyba to jakieś
        nadużycie i naruszenie etyki dziennikarskiej -cos mi się tak wydaje.

• hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 22.09.04, 22:03

W pierwszym momencie,po szybkim przeglądnięciu-znowu brak zdjęcia Naszego
          Prezydenta.I to wydało mi sie juz niepokojące.
          Ale nie jest aż tak źle-przy kolejnym podejściu-jest!Malutkie to zdjecie,oj
          malutkie tak 3cm na 3 cm.A Prezydent taki całkiem maciupeńki i tak z samego
          kraja,o mało by go obcięli niechcący.A zdjęcie zrobiono na spotkaniu z naszymi
          olimpijczykami-Zuzia Radecką i M.Garmulewiczem.Podobno dzielili sie swymi
          sukcesami .O czym mógł opowiadać Garmulewicz -sam jestem ciekaw.Może sie dowiemy
      • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 01.10.04, 08:22

Sytuacja z zdjęciami Naszego Prezydenta wraca powoli do normy,Są dwa-jedno
        -Prezydent Frasobliwy-zadumany ,podparta głowa ręką ,wzrok skierowany w
        niewiadoma przyszłość -na stronach MOPSU.Wyglada na to,że A .Stania sam je
        dostarczył do redakcji ,nie zawierzając juz umiejętnosciom redakcyjnych fotografów.
        Drugie -prawie standard-choc trochę inna scenografia-.Czcigodni Jubilaci
        wianuszkiem otaczają siedzącego centralnie za stołem Prezydenta.Stoły tym razem
        ułożone w podkowę a i krzesła (kiedyś zawsze na pierwszym planie,tak jakby z
        boku (straciły na znaczeniu i poszły w odstawkę?
        • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 01.10.04, 08:22

No i w zasadzie nie ma więcej się czego czepiać.Może jeszcze tak na silę
          szukając-jestem ciekawy na jakich zasadach notki o wybrykach trafiaja do rubryk
          997 lub 998,gdzie wydarzenia sa opisane maczkiem a kiedy jednozdaniowa notatka o
          błahej sprawie opatrzona jest tytułem z liter wielkości dwu centymetrów.Tym
          razem jest to trzyzdaniowa notka o wandalu,który niszczył wiatę przystanku .Owe
          trzy zdania wraz z tytułem ZŁAPALI WANDALA zajmuje kilkadziesiąt centymetrów
          kwadratowych a notka o rozboju z użyciem noża w rubryce 997 to 4 cm kw.Chyba ,że
          w ten sposób zapycha sie dziury,by gazeta nie szła do ludzi z białymi plamami.
          Tylko czy napewno nie ma juz niczego o czym warto napisać?
          Ale ogólnie -jak tak dalej pójdzie -nie bedę miał czego krytykowac:).
          Postarać mi sie tu o cos spektakularnego proszę.
          • jojo_1 Re: WR to scena jednoosobowego aktora. 03.10.04, 14:36
            No zaczynom już kapować ło co we tym wszystkim chodzi i całkowicie byda cie
            wspiyroł Hepiku wy spojrzyniu na Wiadomości Rudzkie.( nawet choćbyś niy chcioł)
            Ogólnie wy środowisku godo się ,że WR to szmatławiec. Jo to jednak widza tak
            jak ty Hepik, że to je szmatławiec skuli bycia scynom jednego aktora. Łostatnio
            sesja badnoł żech się na ekranie TV i pora rzeczy żech zapamiyntoł. A przede
            wszystkim te kaj godali ło Kopalni Śląsk i ło likwidacji szpitala w Zabrzu.
            A coż nom za relacja dowajom WR? Ano proszę:”Słowa i czyny” A kogo słowa i
            czyny – ano naszego cudownego,wspaniałego i najprzystojniejszego prezydenta (
            tak się wyrazioł K.Kowalski na imprezie ze łokazji łotwarcio Rudzki Jesini
            Kulturalny).Radni byli tak sprawni jak piszom WR, że ta sesja szczaśli za czi
            godziny.Widocznie żodyn z nich nic niy godoł bo po co mieli zabiyrać nom i im
            czas.Zresztom łoni nigdy niy zabirajom głosu bo by nom ło tym WR zasze napisali?
            No ale jo to łoglondoł i naprany żech niy boł (chocia pora piwek żech się przi
            tym zaliczoł by się myni nerwować). WR jednak tak ta sesja łopisali żech
            zgupioł i myśla :fata morgana! Chyba żech się jednak nawaloł!
            Beztoż kupioł żech się tyż głos Zabrza i Rudzy Śląskiej i znod żech tam taki
            artykuł : „W obronie kopalni” W tym przinojmi we skrocie napisali to co żech
            som łoglondoł, czyli niy boł żech naprany. Radny OSMENDA wy tych bardzo
            istotnych dlo naszego miasta sprawach bardzo rzeczowo i treściwie zabroł głos.
            Ale WR przeca nie mogom ło tym pisać no bo jakby to wyglondało ,że ftoś lepi
            godo niż STANIA?
            No to na koniec zapytom się radnych : a kto je właścicielem WR? Stania czy
            Rada Miejsko?
            I zakończa tym co OSMENDA pedzioł: TAK DALI BYĆ NIY MOŻE!!! RYNCE PRECZ ŁOD
            KOP.ŚLĄSK!!! ( a we tym przipadku łod WR)
            I do samego OSMENDY: łocknij się chopie wreszcie i dej się z nimi pokoj bo jak
            tak dali pódzie to ani jo ani inksze na ciebie głosować niy bydymy!!!!
          • paul11 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 28.10.04, 20:54
            No i w zasadzie nie ma więcej się czego czepiać.Tylko czy napewno nie ma juz
            niczego o czym warto napisać?
            > Ale ogólnie -jak tak dalej pójdzie -nie bedę miał czego krytykowac:).
            > Postarać mi sie tu o cos spektakularnego proszę.

Propagada coroz większ czyszby jakeś wybory sie zbliżały.
    • jojo_1 Re: WR -ABC Pomocy Społecznej 04.10.04, 21:25
      na str 11 momy zdjyncie potwierdzajonce godka Kowalskiego ło naszym prezydyncie.
      Ino jest to zdjyncie wyborcze ( z tamtego łokresu) jak było hasło STANIA głodny
      wybrania! Badnijcie tyn blik! Mie aż ciarki po plecach chodzom i musza sie
      jednego gichnonć dla kuraża.
      Aha, no a terozki to już wiym skond tyn tekst.Przeca wice MOPS mo skończone
      sztudia dziynnikarske.
      • hepik1 06.10 2004 08.10.04, 10:03

Czytają nas w WR tyle ,że efekt taki,że od płotu do płotu się poruszają.Tym
        razem zdjęcia Naszego Prezydenta nie ma wcale.Są za to dwaj wice na stronie
        trzeciej-wice Howaniec i wice Wesoły.Zdjęcie jedno ciemne a na drugim wice tak
        daleko,że rozpoznać naszych notabli dosyć trudno.
        nic to,ważne ,że są.

Zdjęc nie ma ale dziennikarz(tajemniczy FB) na stronie 4 przeedstawia walkę
        naszego Prezydenta o nasze dobro.Rzecz się ma o tym,kto ma naprawiać zepsute
        oświetlenie w naszym mieście.Wprawdzie prawo jest po stronie GZE9przyznaje to
        nawet FB -"kwestia ta została uregulowana uchwałą z kwietnia 1997 Prawo
        Energetyczne'ale Stani sie to nie podoba .I walczy.A dziennikarz to
        opisuje.Każda wypowiedź Stani okraszona jest takimi wtrętami-"...mówi ostro
        Andrzej Stania prezydent Rudy Śląskiej..." następna kwestia"...twierdzi
        stanowczo prezydent Rudy Śląskiej ..." i jeszcze dalej ,juz
        łagodniej"...tłumaczy prezydent Stania..."Dodatkowo wszystkie wypowiedzi Ojca
        naszego miasta pisane kursywą a by wszyscy zrozumieli ważkośc słów ,dodatkowo
        podkreślone linia ciągłą.
        Tak myśle,że może FB w Korei Płn szkolony na dziennikarza?Tam tez każde słowo
        Kima z ust spijane a nawet wykuwane w skałach..

• hepik1 Re: 06.10 2004 08.10.04, 10:04

Pewne sukcesy zreszta są -o czym donosi nasza ukochana gazeta.Podobno na
          zjeździe z autostrady w Rudzie Śląskiej miało zabraknąc napisu RUDA
          ŚlĄSKA.(troche to nieprawdopodobne ale jak tak piszą...)
          Na szczęście :
          "Projektanci wzięli pod uwagę MOJE protesty ,poparte przez komisję
          Bezpieczeństwa Ruchu-mówi prezydent RŚl Andrzej Stania-Projektanci wprawdzie
          uwzględnili RŚl w pionowym oznakowaniu ,ale ostateczn ą decyzję w tej sprawie
          wyda Dyrekcja Dr óg Publicznych w Warszawie i wcale nie jestem pewien czy bedzie
          ona pozytywna dla naszego miasta"
          Czyli Prezydent walczy,trzyma rekę na pulsie i być moze wywalczy dla nas A WR te
          heroiczną walkę opiszą w najbliższych numerach.
          Jak dobrze mieć takiego czujnego Prezydenta i dziennikarzy ,którym nic nie
          umknie z życia naszego Ojca.

• w36 Re: 06.10 2004 08.10.04, 14:07
            hepik1 napisał:

> Pewne sukcesy zreszta są -o czym donosi nasza ukochana gazeta.Podobno na
            > zjeździe z autostrady w Rudzie Śląskiej miało zabraknąc napisu RUDA
            > ŚlĄSKA.(troche to nieprawdopodobne ale jak tak piszą...)

No właśnie, o co tu chodzi z tą autostradą?
            To całe WR. Lubią nawiązywać do jakieś sprawy, o której większość nic nie wie
            (np. kuriozalna polemika z forum :-( ). Warto by jednak parę słów rzeczowego
            wprowadzenia do sprawy, zamiast zapełniać wolne miejsca za pomocą np. wielkiej
            czczionki.
            • hepik1 Re: 06.10 2004 08.10.04, 15:24
              Gwoli ścisłości to pisżą ,że "pisali o tej bulwersującej sprawie kilka tygodni
              temu."
              Ja nie bardzo łapie o co chodzi-widocznie przegapiłem-ale jak-węzeł wirecki na
              autobanie ma być i zjazd do Rudy śląskiej a na znakach niby co miało
              być:Katowice,Gliwice ,Chorzów?Coś przecież musi pisać na zjeździe ,nie?Cos
              ściemniają.
              • paul11 Re: 06.10 2004 08.10.04, 16:01
                hepik1 napisał:

> Gwoli ścisłości to pisżą ,że "pisali o tej bulwersującej sprawie kilka tygodni
                > temu."
                > Ja nie bardzo łapie o co chodzi-widocznie przegapiłem-ale jak-węzeł wirecki na
                > autobanie ma być i zjazd do Rudy śląskiej a na znakach niby co miało
                > być:Katowice,Gliwice ,Chorzów?Coś przecież musi pisać na zjeździe ,nie?Cos
                > ściemniają.
                A może we Rudzie niy bydzie zjazdu. To by był nojwiększy sukces Stani.
                • hepik1 Re: 06.10 2004 24.10.04, 18:07

To jakas "aferka" przez Stanię wymyślona.Najpierw kilka artykułów w WR,widziałem
                  tez cos w TRybunie Śląskiej,teraz GW.Dzisiaj przejechałem autostradą od
                  kop.Bielszowice do Kochłowic(na rowerze).Wrażenia ciekawe(mam zdjęcia)Zjazdy sa
                  ,choc rozgrzebane(i tym bym sie bardziej martwił)w okolicach przejazdu
                  kolejowego na Wirku.Troche po różnych autostradach Europy pojeździłem i nie
                  widziałem nigdzie by na zjeździe z jakiejkolwiek autostrady nie było napisu
                  dokąd sie wjeżdża.Czyli nie ma takiej możliwości by na rudzkim zjeździe nie było
                  napisu RUDA ŚL.Tyle,że teraz wyjdzie ,że to swoja bohaterską interwencja napisy
                  załatwił-he,he
                  PS Czarno widzę grudniowy termin oddania do eksploatacji odcinka Batory -Sośnica.
                  • jojo_1 Re: 27.10 2004 -nasz pan i władca 28.10.04, 11:59
                    No i jest!
                    Na str.1 po prawyj u gory.Maciupke zdjyncie i maciupyńki prezydent.Na str.3 juz
                    cołkym normalne zdjyncie.Chyba Puckowi do grabule cosik dowo.No a na str. 9
                    czorno-bioły nom sie pokazuje ale w coły okazaołości.Za to na 6 stronie an fas
                    jako kurkowy, aż strach paczeć.Jakby mi tak szczeloł w dekel?
                    No czyli wszystko je w normie a już żech sie wystraszoł,że łon niczym Arafat
                    nom choruje!
      • hepik1 Mądrości- M Cichy -WR 13.01.05, 09:05
        Cytat:

"Czy Logan stanie sie przebojem rynkowym,jak będzie sie sprzedawał i czy
        rzeczywiście trafia idealnie w gusta ,wymagania i zapotrzebowanie
        klientów-będziemy wiedzieli po wynikach jego sprzedaży"

he,he,he

Może pan juz nie pisz od siebie i ogranicz sie do przepisania broszur
        reklamowych opisywanych modeli.
        • hepik1 Tajemnice internetu ...? 13.01.05, 09:16
          Cytat z wstępu do artykułu:

"WAIS indeksowały pełna zawartość różnych baz danych,dokumentów RFC oraz plików
          FAQ(Frequently Asked Questions-Najczęściej Zadawane Pytania),list
          dyskusyjnych.Na Uniwersytecie Minnesota w USA powstał Gopher,czyli system
          informacyjny udostępniający różne zasoby(np.: pliki
          tekstowe,binarne,graficzne)oraz usługi sieciowe."

...czy bełkot?
          Jeśli tajemnice to proszę Naczelna o więcej tego typu artykułów.Są fascynujace.
          A tak na poważnie pytanie -czy Pani czyta to co piszą inni w pani gazecie?
            • hepik1 Re: Tajemnice WR ...? 13.01.05, 17:32
              20.05.2004 11:23 + odpowiedz

Drogi Hepiku!
              Po zapoznaniu sie z korspondencją, którą prowadzisz z Pania Ewą Heszek, aż
              rodość w sercu rośnie, że taki nieiwelki tygodnik lokalny budzi tak wiele
              emocji. I to cieszy dziennikarza przede wszystkim. Jesli natomiast jestes juz
              takim prasoznawcą, to prosze uprzejmie wziąć w swoje Szanowne rączki "WR"
              sprzed roku i porównać z tymi dzisiejszymi. Ciekawa jestem ile zauważysz zmian.
              Może powrócić do poprzedniej formuły. Innym tematem są kwestie właściciela i
              reklam, ale to juz wyższa szkoła jazdy, a nie tylko tworzenie dziennikarskich
              dzieł sztuki A swoją drogą, a "WR" na stronie wydarzenia z życia miasta pisane
              są niestety w taki, a nie inny sposób, aby po nich pozostał jakikolwiek znak,
              gdyz gdzie indziej nawet by o pewnych sprawach nie wspomnieli. Kochany Hepiku,
              może zerknij czasami także do naszego drugiego tygodnia? Bądż do wydanych
              dopiero za mojej kadencji wydawnictw, a może na nowe tablice reklamowe, które
              nie są już ani obdarte i zardzewiałe i jest ich więcej, a może posłuchasz
              serwisu TV # lub radia Katowice, gdzie po raz pierszwy w historii 'WR" mówi sie
              o niej i czyta, to co w niej piszemy? A jeśli chodzi o dorabianie wierszówka to
              musze Cię zmartwić, ani prezes, a zarazem redaktor naczelny dwóch tygodników,
              ani wiceprezes nie biorą za pisanie ani grosz. Naczelna więcej pisze ponieważ
              ma teraz mniej spraw na głowie typu ułożenie graficzne gazety uporządkowanie,
              podpisy pod zdjęciami i szukanie kasy, bo bez tego musielibyście Drodzy
              Czytelnicy płacić po trzy złote! Jak zasponsorujecie to, to będziecie mieli
              smaczki, a tak przede wszystkim fakty.
              POzdrawiam BWB

Nieskromnie przypomnę ,co w maju Naczelna napisała na sąsiednim forum.Mniej
              więcej powtórzyła to we wczorajszych życzeniach noworocznych dla
              czytelników.Doszło tylko jedno zmartwienie a właściwie dylemat -czy zamieszczać
              więcej informacji czy powiekszyć czcionkę aby czytelnicy nie musieli sięgac po
              okulary .
              Szczęśliwa kobieta jeśli tylko takie ma zmartwienia w redagowaniu WR;))
          • w36 Hitek radzi- jak zapełniać miejsce w GW 14.01.05, 04:49
            hepik1 napisał:

> Cytat z wstępu do artykułu:
            >
            > "WAIS indeksowały pełna zawartość różnych baz danych,dokumentów RFC oraz (...)
            > tekstowe,binarne,graficzne)oraz usługi sieciowe."

> ...czy bełkot?

Nie Hepik. To fragment żywcem (drobne różnice, właściwie tylko w kilku wyrazach)
            przepisany z internetu (może stąd):

tinyurl.com/6p4w6
            Zaznaczyłem na żólto początek bieżącego odcinka w WR.
            Niestety to kopia z gogla, oryginał jest chwilowo może nieosiągalny, choć kopie
            tego tekstu są też w innych miejscach.

Pewno chodziło o zamieszczenie strasznie mądrego tekstu o komputerach, nie ważne
            jakiego, byle robił wrażenie, bo ten podtytuł "hitek radzi" jest przy tym
            całkiem bez sensu, a to po to by zapełnić miejsce w WR (tak myślę, bo nic innego
            nie przychodzi mi do głowy). A może ta reklama powyżej jest istotą sprawy ;).

Jednak ciekawe jest to że w oryginale tekstu skopiowanego w WR, na końcu jest
            zamieszczone:

"Materiał przedstawiony na stronie podlega ochronie prawnej, w myśl "Ustawy o
            prawie autorskim i prawach pokrewnych" z 4. lutego 1994 roku, Dz.U. nr24, 1994
            rok, pozycja 83, obowiązującej od dnia 24 maja 1994 roku.
            Materiał zostały udostępniony za wiedzą i zgodą autora.
            Autor zezwala na niekomercyjne użycie fragmentów/całości przedstawionych
            materiałów, pod warunkiem umieszczenia noty wskazującej na jego autorstwo.
            W wypadku publikacji prasowych i innych komercyjnych zastosowań
            fragmentów/całości przedstawionych materiałów, zastosowanie mają przepisy
            "Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych" z 4. lutego 1994 roku."

Więc albo Hitek jest autorem tego tekstu, albo WR kupiła ten tekst od autora,
            albo ktoś wpuścił redakcję WR w kanał.
            • hepik1 Re: Hitek radzi- jak zapełniać miejsce w WR 14.01.05, 09:35
              Nietrudno się domyślić ,że taka właśnie była geneza powstania "hitkowego radzenia"
              Ja mysle,że nawet nie przepisywał tekstu,tylko zrobił kopiuj,wklej do
              Worda,drukuj i podrzucił do redakcji WR(jeśli jestem nieprecyzyjny to możesz
              mnie poprawić;)

Ale dzięki temu naszemu "odkryciu" już Naczelna powinna mieć rozwiązany dylemat
              gdzie szukac rezerw na newsy z naszego miasta w WR aby były lepsze od konkurencji.
              No i zwrócenie uwagi na łamanie prawa autorskiego tez powinno byc cennym
              (wymiernym) zyskiem z czytania naszego forum;)
              Może doczekamy sie jakis podziękowań z jej strony?
                      • hepik1 Madrości -M.Cichy... 19.01.05, 10:43
                        "Dlaczego producenci samochodów stawiaja ostatnio na przestrzeń bagażową?"-pyta
                        M.Cichy.I odpowiada:
                        "Być może dlatego ,że zapotrzebowanie na auta kombi wzrosło w ostatnich latach
                        zdecydowanie"

A prosiłem -nic od siebie...;)
                        • hepik1 Wiadomości Nowego Bytomia 19.01.05, 11:01
                          WR będzie poświęcać raz w miesiącu kilka stron na wiadomości z poszczególnych
                          dzielnic .Pomysł dobry-wykonanie katastrofa.Oprócz wstępniaka
                          Naczelnej,kilkunastozdaniowego artykuliku Gałuszki,informacji o herbie N.B mamy
                          jedną strone z zdjęciami przedszkolaków i trzy reklam i info o instytucjach
                          tam się mieszczących ,o których pisze się co tydzień na stronie drugiej.

Naczelna w wstępniaku sie asekuruje:

"Zdajemy sobie sprawę,iż nie jesteśmy doskonali i może sie zdarzyć ,że wśród
                          naszych czytelników będą osoby w pełni zadowolonez tego,co znajdą w naszych
                          dodatkach,ale może być również i tak,że nie wszystko będzie po myśli czytających"

Ja myśle ,że najbardziej zadowolona jest sama Pani Prezes z gotówki od
                          reklamodawców,których " na cotydzień" w WR nie ma.A czytelnicy chyba nie bardzo
                          ,bo czytać tam za bardzo nie ma czego .A szkoda...
                          • osi-ris osi-ris& hepik c.o ltd. 19.01.05, 12:13
                            Mam pomysła dla pani naczelnej !!
                            Zamiast od razu drukować WR - niszczyć drzewa- proszę przesłać gotowy
                            egzemplarz tej "gazety" na nasze adresy osi-ris@[nospam].gazeta.pl & hepik1@
                            [nospam]gazeta.pl przeczytamy ocenimy poprawimy i może coś dodamy jeszcze
                            zarobimy. Podniesiemy troszkę jakość tej "gazety" prezydent będzie zadowolony i
                            pani jakaś premia wpadnie "$$$$$$$$$$". Po co i o co tyle zachodu ? Droga
                            Naczelna.
                            • hepik1 Wahadło 04.02.05, 07:31
                              Jeśli jeszcze kilka tygodni temu zdjęć Naszego Prezydenta było za dużo ,to teraz
                              wahadło poszło w druga stronę.Z otwarcia autostrady dwa zdjęcia-prezydent
                              pominięty a stał tuż obok koło arcybiskupa Zimonia ,dwa metry dalej od
                              przemawiającego dyrektora od autostrad.
                              A tak na marginesie-z historycznego punktu widzenia -aż się prosiło o zdjęcie
                              przecinania wstęgi(mam takowe ,jak by co) a nie z przemowy jakiegos tam
                              dyrektora.Zreszta to zdjęcie zupełnie przypadkowe -dyrektor jest,troche
                              wojewody śląskiego widac,pominieto nie tylko Naszego Prezydenta ale arcybiskupa
                              i ministra.
                              Natomiast na tradycyjnym zdjęciu z czcigodnymi jubilatami obchodzącymi 50 lecie
                              pożycia małżeńskiego Nasz Prezydent już nie za stołem prezydialnym ale tak
                              skromnie w ostatnim szeregu,czym udowadnia ,że nie on najważniejszy w tej
                              uroczystości:)
                              No i fotereporterowi z Wr udało sie nie skadrować krzeseł na pierwszym planie.
                              Czyli -postępy są widoczne;)Tak trzymać .
                              • hepik1 Re: Wahadło 04.02.05, 08:32
                                Tak zajrzałem do archiwum i utwierdzam sie ,że pominięcie prezydenta na
                                zdjęciach jest grubym nietaktem.W końcu ma zasługi w jej budowie-
                                cytat z października:
                                "Projektanci wzięli pod uwagę MOJE protesty ,poparte przez komisję
                                Bezpieczeństwa Ruchu-mówi prezydent RŚl Andrzej Stania-Projektanci wprawdzie
                                uwzględnili RŚl w pionowym oznakowaniu ,ale ostateczną decyzję w tej sprawie
                                wyda Dyrekcja Dróg Publicznych w Warszawie i wcale nie jestem pewien czy bedzie
                                ona pozytywna dla naszego miasta"
                                I RŚl na tablicach jest,ba-nawet poszczególne dzielnice są.
                                Wstydźcie się WR;)
                      • w36 Re: Hitek w tym tygodniu.... 08.02.05, 20:16
                        hepik1 napisał:

> ...nie radzi.W ogóle go nie ma.

Hitek jak się zorientowałem radzi co 2 tygodnie. Więc jutro można się spodziewać
                        następnej "rady" ;). Jednak jak widać w oryginale, treść tekstu przepisywanego z
                        internetu w odcinkach, została już do końca skopiowana w WR, łącznie z kończącym
                        wielokropkiem.
                        Ciekawi mnie co dalej będzie radził (a może jak dalej będzie sobie radził) hitek.
    • uska19 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 24.02.05, 20:07
      W dzisiejszych WR mamy zbitkę. Na jednej stronie artykuł o korupcji w MOSiR,
      ciekawe wypowiedzi mieszkańców - co to jest korupcja a drugi artykuł poświęcony
      programowi "Przejrzyste Miasto" tego od Stani.
      Brawo Wiadomości! Tak dalej. Myślałam, że pęknę ze śmiechu. Tu korupcja za
      którą Stani odpowiada, a tu takie podtytuły "STO KORUPCJI".
      Stania będzie bronić Kopća bo musiałby się przyznać do błędu /wyrzucenie
      Dyrektora Grzybka/ i powołanie emeryta bez doświadczenia.
        • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 02.03.05, 09:15
          W miejsce nieobecnego już od kilku tygodni hirka(to ten od mądrości
          komputero-internetowych) mamy w WR MISTRZA LUCJANA(Szajbela)Z tekstu mozna sie
          domyślic ,że to mistrz nożyczkowy czyli po prostu fryzjer.Tekścik wprawdzie
          króciutki ale zawiera tyle mądrości życiowych i zawodowych,że nie moge sie
          oprzeć zacytowaniu :
          "Wypadanie włosów dotyka zarówno mężczyzn ,jak i kobiet.Są różne przyczyny ich
          wypadania...
          ...Proces łysienia można zatrzymac albo przynajmniej opóźnić.Na rynku można
          spotkać bardzo dużo środków ,takich jak toniki,szampony,ampułki
          wzmacniające,maseczki oraz witaminy i preparaty wzmacniające...
          ...Bardzo wązne jest tez strzyżenie.Fachowa poradą oraz doborem odpowiednich
          środków może nam służyć fryzjer..."

W tym momencie musze już przerwać cytowanie bo to i tak ponad 50% tekstu a nie
          chciałbym być oskarżony o plagiat i wykorzystanie dóbr intelektualnych autora.
          Czekam z niecierpliwościa na więcej MISTRZU;)
          • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 09.03.05, 11:51
            Interwencje "WR"-Tysiące w śnieg

Jedna z czytelniczek zwraca się do WR:
            "Chodniki w Kochłowicach są od tygodnia nie odśniezane.Jak sie dowiedziałam,w
            ramach oszczędności czynionych przez urzędników(...)
            Redaktor Ewa Heszek tłumaczy:
            "Przyczyną zaprzestania odśnieżania jest wyczerpanie środków na akcje zimową.W
            ubiegłych miesiącach zima była tak ostra ,że wykorzystano całe pieniądze
            przeznaczone na ten celWykorzystano limit z firmami,co nie pozwala na dalsze
            odśniezanie.W marcu wstrzymano prace nie tylko w Kochłowicach ale i w całym
            miescie a jako jedyne są odśnieżane i posypywane sola dojścia do UM(...)"

Informuje ,że nie prawda.Nadal sa odśnieżane chodniki na ul.Piłsudskiego od
            ostatniego zabudowania w kierunku lasu(w strone Rybaczówki).
            O tym kawałku ,jak i o odcinku-Park Pamięci-Kłodnica ,na których w zimie nie
            spotyka sie pieszych pisałem już dwukrotnie.Tam sa właśnie utopione te tysiące
            ,których brakuje teraz na odśnieżanie w ruchliwych miejscach miastach.
            • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 25.03.05, 07:02
              Dopiero w ostatnim numerze dotarła do mnie wcześniej nieuzmysłowiona zmiana -już
              dawno nieobecnego na zdjęciach Prezydenta ,zastępuje Wiceprezydentowa.
              Trzeba przyznać -nie dzieje się to nachalnie-jedno zdjęcie na tydzień.
              Uważam,że to dobra tendencja ze względu na wygląd estetyczny WR ;))
    • brynio5 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 25.03.05, 12:44
      To wcale nie jest dobry prognostyk, że idzie na lepsze we WR.Przecież czeka ją
      start do parlamentu to pokazać się trzeba.
      Stąd też i różne imprezy pod jej egidą.Ale niech tam, ja jej życzę w myśl
      powiedzenia: baba z wozu koniom lżej!
        • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 30.03.05, 06:01
          Jeszcze spostrzeżenie z przed tygodnia-zastanawiam sie nad powiązaniami WR z
          OPEL -Kanclerzem.Dosyc często w naszym ukochanym tygodniku miejskim ukazują
          sie artykuliki o tym autosalonie,zawsze opatrzone odpowiednim zdjęciem,noszące
          znamiona kryptoreklamy-bez oznaczenia ,że to tekst sponsorowany.
          • naturysta71 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 31.03.05, 19:53
            Z Piotrusiem trzeba żyć dobrze. On nie płaci za reklamy ale tak lepiej niż mu
            podpaść. Tak zwana grupa władzy w mieście to osoby nigdy nie wymieniane na tym
            forum ale mające ogromne wpływy i w SLD i na prawicy. Jak by się tak Piotruś
            poskarżył szeryfowi /Stania/ to naczelna by musiała odejść.
    • robot001 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 01.04.05, 09:08
      WR piszą coraz większa czcionką. Może materiałów mają za mało albo dostali
      polecenie bo ci co czytają tą gazetę nie widzą tego co powinni. Ale z z
      wielkośćią czcionki w ostatnim numerze to juz paranoja. Nie płacę za ilość
      farby drukarskiej. Tytuły też są największe w tej części EUROPY.
      • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 07.04.05, 04:43
        Nie tak dawno ,parę tygodni wstecz Naczelna skarżyła sie na brak miejsca w
        swojej gazecie a tu tyle ciekawych materiałów nie opublikowanych...
        I mamy tego przykład-super ważnainformacja z życia miasta ramce 9 cm na 5
        cm,tytuł czcionka o wysokości 1 cm:
        ---------------------------------------------------------------------------
        WŁAMANIE DO ...STODOŁY

21 marca nieznani sprawcy włamali się do stodoły przy ulicy Szczęść Boże w
        Rudzie,skąd po zerwaniu kłódek w drzwiach skradli metalowe kowadło i szynę.
        E.H
        ---------------------------------------------------------------------------

Koniec informacji-he,he,he
        • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 07.04.05, 05:46
          A tak prawde mówiąc-to my się niesłusznie czepiamy.
          Naczelna zrobiła przed 3 miesiącami ankiete i są juz wyniki:

"Otóż okazało sie ,że w większości przypadków nie macie do WR większych
          zastrzeżeń i gazeta w obecnym kształcie Wam odpowiada.
          Tylko jedna osoba zwróciła uwagę,że wolałaby gazetę ostrzejszą(...)
          Pojawiły sie także sporadyczne sugestie ,aby na łamach tygodnika publikowac
          biografie znanych osób oraz zamieśzczać więcej informacji z życia miasta.
          Najwięcej jednak z naszych czytelników zainteresowanych byłoby tematami,które
          dotyczy historii"-napisała nasza Basia kochana

No i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych licznych czytelników mamy artykulik o
          wiośnie bananowej młodzieży w 1968 roku pióra niejakiej IKI,gdzie czytamy,że w
          1968-
          "...aresztowano wielu notowanych wcześniej dobrych ludzi-patriotów,powstańców
          śląskich(sic!)żołnierzy Andersa i AK"
          a".. do domów rodzin studentów z Rudy Śląskiej zaczęli pukać milicjanci i
          służba bezpieczeństwa..."

komentarz Stanisława Kiermesa(kto zacz kol WT już nie pisze:

"Wydarzenia marcowe w 1968 ,dotyczące strajku na UW ,nie miały bezpośredniego
          przełożenia na Rudę Śląską.W prasie były mętne wiadomości.."

Prosimy o więcej historii ,pani Basiu-jest dobrze i tak trzymac
          • w36 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 07.04.05, 06:47
            hepik1 napisał:

> A tak prawde mówiąc-to my się niesłusznie czepiamy.
            > Naczelna zrobiła przed 3 miesiącami ankiete i są juz wyniki

Ankiety, ankietami, ale jest też przecież Statut Miasta, w którym jest też parę
            ciekawych rzeczy dotyczących bez wątpienia WR.
                • hepik1 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 09.06.05, 17:33
                  Wprawdzie Naczelna pisze ,że "WR przechodzą metamorfozę" ale wg mnie WR
                  wracaja do tradycji zdjęciowej;)
                  W ostatnim numerze:
                  Prezydent rozmawia z obdarowana telefonem komórkowym("wypasionym" jak pisze Ewa H)
                  Prezydent przecina wstęge na po raz drugi otwartym basenie
                  Prezydent odsłania tablicę pamiątkową w jednej ze szkół
                    • hepik1 Re: Czy prezydent jest sponsorem PKP?. 09.06.05, 17:53
                      Trzecia strona WR-ogłoszenie zajmujące 1/4 strony pt:
                      Prezydent Miasta Ruda Śląska informuje
                      treśc :
                      PKP Śląski Zakład Przewozów Regionalnych
                      w okresie próbnym od dnia 23 maja do 30 września
                      na trasie Częstochowa -Gliwice -Częstochowa
                      wprowadza do składu pociągu jednostke przystosowana dla osób niepełnosprawnych
                      dalej szczegóły.
                      Albo to opłaca prezydent i w ten sposób dotuje PKP albo się podpina pod zasługi PKP?
                        • w36 Re: Czy prezydent jest sponsorem PKP?. 13.06.05, 05:15
                          deflora napisała:

> nie lubisz prezydenta?? i WR?..;))

:))
                          Hepik cierpi niestety na pewien rodzaj alergii po lekturze WR a w szczególności
                          artykułów na licencji p.koreańskiej ;)

A co do PKP to jak pamiętam Stania ma pewne zobowiązania wobec PKP, bo walczył z
                          nimi o to by pociągi dalekobieżne zatrzymywały się na Chebziu i coś wytargował.
                          Nie wiem jak to teraz wygląda, bo ostatnio tylko z Intercity korzystałem i
                          musiałem wysiąść w Zabrzu :( .
                          A ten w/w pociąg trochę dziwny, bo jak wynika z rozkładu nie nadaje się np. dla
                          osób wybierających się na krótką wycieczkę na Jasną Górę, bo najpierw jedzie do
                          Gliwic a potem wraca, ale może ma to inną filozofię.
                  • paul11 Re: WR -dzisiaj donoszą.... 07.09.05, 16:08
                    hepik1 napisał:

> Wprawdzie Naczelna pisze ,że "WR przechodzą metamorfozę" ale wg mnie WR
                    > wracaja do tradycji zdjęciowej;)
                    > W ostatnim numerze:
                    > Prezydent rozmawia z obdarowana telefonem komórkowym("wypasionym" jak pisze Ewa
                    > H)
                    > Prezydent przecina wstęge na po raz drugi otwartym basenie
                    > Prezydent odsłania tablicę pamiątkową w jednej ze szkół

Proimuje za nasze piniondze?????
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka