Dodaj do ulubionych

do wszystko wiedzącego amariana

02.11.14, 14:55
gdzie są informacje o finansach na kampanie wyborczą KWW Forum Samorządowe oraz Porozumienia dla Rudy Śląskiej ?
Obserwuj wątek
    • amarian2 Re: do wszystko wiedzącego amariana 02.11.14, 18:22
     i aby uciąć wszelkie dyskusje, chcieliśmy zgłosić stronę internetową, ale pełnomocnikowi wyjaśniono (już w Katowicach), że nie ma takiej potrzeby.
     katowice.pkw.gov.pl/g2/oryginal/2014_10/e5a0eb7a0a828fba26d25d58e34c42f0.pdf
     i ostatnie zdanie
     pozdrawiam
      • amarian2 mietlorz 02.11.14, 22:19
       katowice.pkw.gov.pl/kontakt-23814/kontakt-do-delegatury.html
       to takie proste, zadzwoń a ... wykaz stron przedstawiłem :)
       ale możesz sprawdzić
       katowice.pkw.gov.pl/
       przedostatnie
       :)
       • mietlorz707 Marianie, 02.11.14, 22:35
        pytam Ciebie.
        Jesteś stary, doświadczony, znasz się na tym.
        A pytam, bo chcę poznać podstawę prawną.
        Ponadto pytam, jako wyborca, o stronę komitetu, na której będą sylwetki i programy wszystkich kandydatów. Czy strona taka istnieje?
     • fuksja2014 Re: do wszystko wiedzącego amariana 03.11.14, 21:04
      Dziedzicowa jak Pan pisze Panie hepik1 czyta ze zrozumieniem i przestrzega prawo. Nie robi przekrętów, w co być może Panie hepik1 trudno jest Wam uwierzy. Proponuje się douczyć i doczytać amarianie. Cytujesz przestarzałe przepisy. Wymądrzasz się, ubliżasz ludziom....i lecisz tu za alfę i omegę, śmieszne i żałosne
      • aloes69 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 06:45
       Hepikowi dostało się za niewinność. Niedobrze jak wzburzenie - nawet uzasadnione ogranicza obiektywne spojrzenie, a czytając zawsze warto skupić się na tym co autor chciał powiedzieć lub jaki efekt osiagnąć. Emocje choć ludzkie czynią człowieka bezbronnym. Ile można wówczas potencjalnie sobie i innym wyrządzić szkody ? Marian niestety doczytał przepisy, co nie umniejsza odwagi tych kandydatów którzy idą do wyborów z odkrytą przyłbicą. Co do tego,że Marian ze swimi "uczniami" jest co najmniej irytujący - to się zgadzam.:)
       • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 08:53
        Aloesie...
        Kto jak kto, ale Ty piszesz taki post??? Hipokryzja do "entej i krętej". Piszesz o odwadze i irytacji. Fakt: Twoje prawo, ale nie będę cytował Twojego wcześniejszego wpisu - po prostu go zalinkuje - i zapytam: Ty tak na poważnie, czy pod głupią publiczkę forumową to napisałeś (głupią oczywiście z Twojego punktu widzenia). Z wielkim, ale to wielkim zainteresowaniem czekałem, czy Ty osoba szczycąca się wszem i wobec "jakimiś zasadami" moralnymi (Łajająca i pouczająca mnie co krok, pokazująca jakim to burakiem jestem) cokolwiek napiszesz w wątku odnośnie N-Ski - post pt. Dla własnej oceny... Nic, zero, tematu nie ma. Nie - przepraszam - byłbym niesprawiedliwy nawiązałeś do tego tu: "(...) co nie umniejsza odwagi tych kandydatów którzy idą do wyborów z odkrytą przyłbicą". Bravo, Bravo, bravo, bravissimo - wiesz, ale szczerze powiedziawszy mnie to jakoś już nie dziwi... Już dawno zauważyłem, że tak jak pozostali jesteś mądry tylko w biciu piany, trudne pytania są dla Ciebie za trudne - no chyba, że można je zadać "drugiej stronie sceny politycznej - to ok - " od nich można odpowiedzi oczekiwać", piszesz że chcesz zmian (patrz Twój wpis o kandydatach), ale jestem w 110% przekonany, że nawet jak znajdzie się taki kandydat nie oddasz na niego głosu. Bo tak jak pozostali udajesz tylko, że chcesz zmian.

        Ps. Co do "odwagi kandydata" - ja swoje "dostałem i dostaję" za ten wpis - zresztą nie tylko ja... A za co? Za to że głośno powiedziałem o czymś o czym - chyba wszyscy w mieście politycznie i społecznie zaangażowani wiedzieli? Fakt: zapewne mnie teraz zjedziesz, znowu będziesz pouczał - zapewne "ktoś" się do tego dołączy dając wyraz oburzenia "jak ja mogłem coś takiego napisać", ale już dawno mi przestało zależeć na Twojej i co poniektórych tu piszących opinii - pisz dalej o Twoich wymaganiach, oczekiwaniach, o poprawie jakości życia itp. - w tym kontekście jest to żałosne, ale nie śmieszne.

        Ps.2 Hepika - rozumiem - już w momencie publikacji wiedziałem jaka będzie reakcja "obrońców" - zaatakują nas o nasze dane finansowe - robiąc raban tylko po to, aby odwrócić uwagę od ważniejszej sprawy: Od pytania czy w naszym mieście wszystko jest ok. Jak widać tu doskonale nasze Miasto Szanowni piszący na tym forum w większości macie głęboko w miejscu o którym wprost nie napiszę ,bo ważniejsze jest to kto zna lepiej Ustawę o wyborach - prawda? A niewygodne pytania przemilczmy, mówiąc, że chcemy zmian i chwalmy kandydatów idących z "otwartą przyłbicą"...
        • bszabatowski Ps.3 04.11.14, 09:27
         Ach i jeszcze o jednym zapomniałem: Twoje tłumaczenia na temat zawyżania cen przetargu i "robienia tegoż przetargu" z górką: "Pieniądze w budżecie zawsze zabezpiecza się z górką, bo na styk może zabraknąć" wydają się być strasznie kiepskie, ba wręcz naiwnie dziecinne w odniesieniu do tego co stało się z ostatnimi przetargami - tymi w których cena proponowana przez miasto była za niska... Więc jak widzisz moje pytanie jest i było jak najbardziej zasadne.
        • hepik1 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 09:53
         "entej i krętej"
         "jakimiś zasadami"
         "drugiej stronie sceny politycznej - to ok - "
         "odwagi kandydata"
         "obrońców"
         "otwartą przyłbicą"

         Klawiszom shift ," i " w komputerze bszabatowski tą drogą chciałbym wyrazić współczucie.
         Jesteście nadużywane i wykorzystywane a tym samym skazane na przedwczesne wytarcie (zatarcie) w swojej społeczności klawiszowatych współbraci ;)    • ramptidampti Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 09:35
     Czytanie ze zrozumieniem nie jest mocną stroną . USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy
     Art. 140. i dalej...
     Drżyjcie pełnomocnicy gdyż ustawodawca w art 505a
     przewidzał karę grzywny za niedopełnienie tego obowiązku. (publikacji w internecie)
     Miłego dnia.
      • mietlorz707 Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy? 04.11.14, 13:45
       Dziwne, bo według ustawy o samorządzie gminnym to chyba odrębne organy?

       Zresztą, już o tym była na forum mowa, więc na twoim miejscu nie wypominałbym innym nieczytania...

       A ja nie mogę się doprosić o podstawę prawną twierdzenia, że obowiązek posiadania strony internetowej i publikacji rejestrów wpłat i kredytów nie dotyczy komitetów wystawiających jednocześnie kandydatów na radnych i wójta/prezydenta/burmistrza.
       • hepik1 Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 15:38
        Można prętem walić o ich klatkę, a o budżet Forum Samorządowego się nie doprosisz.O źródła finansowana tym bardziej.
        Po prostu jest jednym z największych a po bilbordach sądząc -największym.
        Jak na stowarzyszenie czysto wyborcze,powstałe zupełnie niedawno
        Jadąc od Panewnik do Halemby mijam 4 wielkoformatowe bilbordy z Wieszołkiem,jeden z Dziedzicową i jeden z Skowronkową.
        I taka jest różnica miedzy budżetami.
        Pytanie skąd pochodzi kasa dla FS?
        Dowiemy sie tuż po wyborach,kiedy żona amariana złoży sprawozdanie finansowe ,zgodnie zresztą z przepisami ;)
        • hepik1 Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 16:00
         Ups,zapomniałem ...ale Wieszołek jeździ też na miejskich autobusach.
         Rozmach kampanii -imponujący.
         Referendyści robią w tym tylko jako "pożyteczni idioci" w dodatku z ostatnich miejsc.
         FS to przybudówka PO.
         PO jako PO wprowadzi swoją ilość radnych ale to i tak za mało.
         Przy prawdopodobnym zwycięstwie Skowronkowej ,zdecydowanie za mało.
         I dla tego potrzebne FS.Z Kania ,niby wyrzuconym(ale komu wyrzuconym z PO dzieje się krzywda?) z Wróblem(członkiem PO) z Wieszołkiem (d. PiS-ci,którzy opuszczają PiS na rzecz PO mają sie najlepiej-vide polityka krajowa) ;)
        • hepik1 A najbardziej śmiesznie.... 04.11.14, 16:16
         ....będzie jak amarian ogłosi,że został oszukany przez Wieszołka i zarządzi referendum by go odwołać.(zakładając wariant,że faworyt FS prezydentem zostanie)
         Choć z trzeciej strony-wróci do źródeł ;)
        • mietlorz707 Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 17:09
         Jak sądzę, robisz skrót żeby nie objeżdżać rynku dookoła. Objedź jutro. Przejedź się na Uranię. Tam to dopiero jest bilbord.
         Po drodze zobacz kto wisi nad parkingiem na którym samochody pozostawiają wierni. :)
         A i z ławki przed szaletem miejskim jest ładny widok. ;)
         Dykt tym razem nie ma? Nie widziałem żadnych.
       • aloes69 Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 18:23

        Do Hepika .
        Przepraszam umknęło mi, że lubisz być kopany przez obie wojujące strony . Jak zobaczę, że ktoś zechce Cię pogłaskać to mu odgryzę rękę w trosce o Twoje dobre samopoczucie. .... ;)

        Do Mietlorza.
        Dobry kierunek myślenia art. 102 paragraf 3 Kodeksu wyborczego czytając dosłownie powinien wyłączyć z obowiązku posiadania strony internetowej tylko te komitety które zgłaszają kandydatów do rad gminy, czy powiatu. Kandydowanie na prezydenta teoretycznie w tym się nie mieści. Co więcej wyłączenie to odsyła do paragrafu 1 wskazanego przepisu , a zatem do zgłoszenia komisarzowi adresu strony. Niekoniecznie należy to interpretować jako wyłączenie obowiązku jej posiadania. Ustawodawca zatem nie popisał się precyzją w tym zakresie. Nie rzuciła mi się jednak w oczy interpretacja tego przepisu, która narzucałaby w tym przypadku komitetowi Mariana obowiązek posiadania strony jeżeli komitet zgłasza też kandydata na prezydenta. Czymś zupełnie innym jest natomiast obowiązek prowadzenia rejestru wpłat od osób fizycznych o wartości przekraczającej łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę,ustalanego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. …. czyli 1680 zł i zaciągniętych kredytów - art. 140 Kodeksu wyborczego. To właśnie za nie ujawnianie na stronie internetowej owych wpłat i kredytów jest sankcja przewidziana w art. 505a . Jeżeli zatem Marian otrzymuje wpłaty od osób prawnych albo kwoty od jednej osoby fizycznej nie przekroczyły wymienionej wyżej kwoty nie musi tego ujawnić na stronie. Bardzo ciekawym zagadnieniem jest natomiast sytuacja kiedy np. kandydat na prezydenta wspomagany przez komitet z własnej kieszeni coś płaci. Ale nie chce mi się grzebać dalej po internecie. Tu macie ciekawe linki w temacie. Odradzam jednak formułowanie jakichkolwiek zarzutów wobec konkretnych osób czy komitetów w sytuacji braku faktycznej wiedzy. Podejrzenia natomiast może mieć każdy ;)
        www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Masz %20Glos/Poradnik_kandydata_2014.pdf
        samorzad.pap.pl/depesze/wybory/141807/Domena-kandydata--Strona-internetowa-do-wiadomosci-komisarza-wyborczego
        Do każdego .
        To bez odniesienia do czegokolwiek i kogokolwiek . Po prostu warto przeczytać .
        zenforest.wordpress.com/2008/01/28/jak-przejsc-przez-zycie-nie-majac-wrogow/
        Do Bartosza.
        Bartoszu odnoszę wrażenie, że chyba masz jakiś zupełnie nieuzasadniony kompleks na moim punkcie. Jeżeli uważasz ,że Ci się faktycznie oberwało za wpis lub wpisy, to niestety z treści Twojego kolejnego wywodu wnioskuję, że nadal chyba nie rozumiesz za co, a to fatalny prognostyk na przyszłość. Tak na marginesie, każdy interpretuje tekst po swojemu w zależności od tego jak czuje, jaki ma poziom wiedzy, doświadczenia życiowego, kultury , ile ma szacunku do innych ludzi, co nim kieruje (frustracja , sympatia) itd. itp. Przyjmując te odniesienia mimo najszczerszych chęci nie rozumiem twojej interpretacji moich tekstów i mam nadzieję, że inni też nie mają aż tak drastycznych problemów z prawidłowym ich odczytaniem.
        • bszabatowski Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 18:38
         Aloesie - nie przeceniaj swojej osoby, bo brak skromności często jest przejawem arogancji - nie dalej jak parę dni wstecz już "to to" zrobiłeś doszukując się w cudzym poście podszywania się pod Ciebie. Który to post według Ciebie ja miałem pisać... I kto tu ma kompleks na czyimś punkcie skoro wszędzie doszukujesz się mnie? :/
        • mietlorz707 Re: Wójt/prezydent/burmistrz należy do rady gminy 04.11.14, 21:49
         > Dobry kierunek myślenia

         O, dziękuję, ale co dalej? :)
         Czeski film? Nikt nic nie wie.
         Interpretacji żadnej (nie tylko ja) znaleźć nie potrafię, wyjaśnienia PKW sprowadzają się niejako do dosłownego zacytowania przepisów kodeksu wyborczego.
         Jedyny komitet na stronie którego widziałem rejestr wpłat to akurat jeden z tych na które nie chciałem głosować. ;)
         Mariana pytałem, bo moim zdaniem jego ugrupowanie się tutaj najczęściej udziela, więc teoretycznie powinna być największa szansa na odpowiedź. Teoretycznie.

         A po wyborach, w mediach, będzie oczywiście dyskusja na temat powodów niskiej frekwencji...
     • ramptidampti C_E_N_N_I_K 05.11.14, 09:37
      1 m2 banera reklamowego to uśredniając już z zapasem 14 zł no niech będzie 15-18 zł ew. przesyłka to też troszkę kosztuje i lub przy większym zamówieniu to ta przesyłka może a nie musi być mniejsza. Przy jednym banerze to ok 20 zł
      Cena powierzchni reklamowej firmy STROER www.stroer.pl/oferta/cennik to zależnie od wielkośći ale oferta SUPER 12 to 1950 zł za 14 dni lub trochę większy SUPER 18 Cena katalogowa: 3 250 zł za 14 dni W cene wchodzi projekt publikacja i utrzymanie.
      Miłego liczenia.
      • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 05.11.14, 10:09
       Ale na bilbordy bossów z jedynek składają się żuczki z dalszych miejsc,które mają co najwyżej ulotki formatu a-5 w witrynach zaprzyjaźnionych sklepików.
       • ramptidampti Re: C_E_N_N_I_K 05.11.14, 10:41
        No nie do końca - normalnie rzecz biorąc wygląda to tak:
        Obowiązek wpłaty na konto komitetu kwoty np. 100 zł za miejsce i ta kwota przeznaczona jest obowiązkowo na plakat zbiorczy, reklamę w gazecie - zbiorczą, kpl. wizytówek dwustronnych z ew. prezydentem w rewersie. Każdy dodatkowy zakup wygląda tak gość wpłaca na konto rządaną kwote i komitet przelewa kontrahentowi wartość zlecenia. To dla tych którzy nie chcą podarować ani grosza.
        Jedynki z automatu wpłacają jakieś takieś większe kwoty 1000 do 5000 . Na prezydenta musi gość sobie sam sfinansować swoją kampanię tudzież szarpać sponsorów. Jak to jest z tymi PO i PiS i przylepcami (komitetami) :) skąd oni biorą takie pieniądze to już sprawa dla reportera.
        Jeżeli komitet Pani Dziedzicowej stać na publikację kwot i wpłacających i jest to zgodne z prawem to pan Szabatowski który tak bacznie przygląda się i stoi na straży praworządności powinien już lecieć do prokuratury i komisarza z informacją że coś w Rudzie nie halo... no ale te uczulenia mydlą oczy... ale co będzie po wyborach gdy będą mieli swoich radnych albo prezydenta?
        • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 05.11.14, 11:09
         Hmmm a skąd wiesz, że już dawno tego nie zrobiłem? To że nie krzyczę o tym na prawo i lewo nie znaczy że nie zrobiłem tego co uważam za swój obowiązek...
         • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 05.11.14, 16:32
          Idiotów nie sieją.Nawet tych składajacych zawiadomienia do prokuratury.
          Za fałszywe zawiadomienia jakieś paragrafy też istnieją,dzieki Bogu dla prokuratury,bo inaczej by sie nie wyrobili z robotą.
        • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 05.11.14, 11:14
         Ja mam żuczka w rodzinie,który startuje z FS i to z niebiorącego miejsca w żaden sposób.który wpłacił 1000 zł czyli kwoty chyba jednak wyższe niż 1 -5 tys dla jedynki.
         A za taki bilbordzik kto płaci (nasz prezydent,jedynka czy po połowie;) ) ?
         oi58.tinypic.com/16c26i8.jpg
      • fuksja2014 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 07:26
       panie Szabatowski ,czemu nie chcecie ujawnić finansów? czyżbyście się bali, że wydali więcej niż możną? ilości materiałów promocyjnych wynika, ze ok .300 tyś .Proszę mnie sprostować jeśli się mylę,miłego dnia dla pana i amariana.A tak nawiasem mówiąc czyżby teraz był meg114? .
       • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 07:48
        Panie Ewo.
        Prostuję: Nic złego nie mamy na swoim sumieniu - wręcz przeciwnie - i myli się Pani. Pan Marian już Pani tłumaczył, ja tłumaczyłem - jeżeli nie zgadza się Pani z postanowieniem Komisarza Wyborczego to proszę złożyć do niego pismo/skargę. Podlegamy Komisarzowi, jemu się rozliczamy, on ocenia i zapewniam że to nie my mamy problem z przekroczonym budżetem.
        Jednakowoż zajadłość z jaką Pani tego się domaga utwierdza mnie tylko w przekonaniu że "kogoś" zabolało upublicznienie informacji kto, w jakich wysokościach i okolicznościach dokonał wpłaty na konto KWW GD. Mam pytanie: czy z taką samą zajadłością atakuje Pani Grażynę Dziedzic i żąda wyjaśnienia wątpliwości, czy tez może nie widzi Pani problemu? Czy jej Pani też wylicza ile kosztowały billboardy np. na Chebziu?
        • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 07:59
         bszabatowski napisał(a):
         >"kogoś" zabolało upublicznienie informacji kto, w jakich wysokościach i okolicznościach dokonał wpłaty na konto KWW GD.

         Dobre.
         Trzeba dodać,że upubliczniła to sama Dziedzic na swojej stronie internetowej czyli zrobiła to przed czym tak się FS broni.
         Czyli logiczny wniosek-zabolało tych,którzy rękami i nogami się bronią przed ujawnieniem swoich dobroczyńców.
        • fuksja2014 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 08:06
         proszę o podanie informacji o waszych wpłatach ,co macie do ukrycia?chce znać wasze finanse i mam do tego prawo i proszę uważać na słowa, bo jest czas wyborczy, to moja dobra rada.Atak tu nie jest na miejscu.Nie powinny panu puszczać nerwy jeśli macie wszystko w porządku. Jeszce raz proszę przestrzegać prawo i ujawnić rejestr wpłat i faktury za reklamy,,bo wydaje mi się, ze,macie tego na ok. 300 tyś. Jeśli się mylę to możecie to zrobić w prosty sposób. UJAWNIĆ. Proszę pozdrowić pana Wieszołka i pana Kanię Nota bene, pismo komisarza wyborczego jest dokumentem publicznym, :)
         • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 08:22
          Jeszcze raz Pani Ewo:
          Nic nie mamy do ukrycia. W końcu wszystkie dokumenty i sprawozdania muszą trafić do Komisarza Wyborczego, więc nie rozumiem o co Pani sugeruje z tym "ukryciem" - przed kim? Przed nim? Przed Panią? Dokumenty zostaną upublicznione i będzie Pani miała wgląd - jeżeli będzie coś nie tak to chyba podlegamy karze - nieprawdaż?
          I zaręczam, że jak widać to nie mi puszczają nerwy tylko Pani... Już dała tego Pani wyraz wczoraj więc proszę nie "wykręcać kota ogonem".
          Co do pisma Komisarza: jego pismo to jego prywatna sprawa - w końcu posługuje się nim od dzieciństwa i charakter nie powinien raczej podlegać publicznej debacie, czy też ocenie (sam piszę jak zawodowy lekarz więc coś wiem na ten temat :) )

          Ps. Dlaczego Pani się mną wysługuje? Pisze Pani na publicznym forum więc jest duża nadzieja, że sami to (pozdrowienia) przeczytają... Ja jestem tylko człowiekiem mogę zapomnieć pozdrowić i co wtedy? :(
         • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 08:55
          Uprasza się panią fuksję 2014 o nieatakowanie pana Bartosza.
          Przecież juz upublicznił wcześniej upublicznione dane dotyczące wpłat dla komitetu pani Dziedzic.
          Jawność i otwartość to podstawowa zaleta FS i samego Bartosza.

          • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 09:16
           Hepik - chyba coś Ci się pomyliło...

           Powiedz mi jaki wpływ ja, czy FS mamy na przetargi itp. rzeczy które były i są teraz organizowane w mieście? Jakie? Doskonale wiemy że żadne.
           Co do przyszłych przetargów itp. bo pewnie do nich się odniesiesz. Wpłaty na konto FS jak wiesz będą jawne oraz opublikowane więc będziesz mógł w razie czego siedzieć, porównywać i w razie uzasadnionych wątpliwości postąpić tak jak ja. Albo bluzgac tu na Forum - Twoja sprawa.

           Ja jako mieszkaniec mam prawo i obowiązek żądać od obecnie sprawujących władze osób w tym mieście wyjaśnień - rozwiania wszelkich w tym temacie wątpliwości. Bo pieniądze idące na przetargi są moje, Twoje, Fuksji i całej rzeszy mieszkańców Rudy Śląskiej. Może Wam to nie przeszkadza, ale mi tak.
             • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 11:47
              Znowu tylko gdybasz i insynuujesz .
              Sprawami GPW i Kolei Śląskich zajmuje sie prokuratura a waszą jedynkę Kanię z swoich szeregów wypier...ła wspomniana PO.Prewencyjnie by śmierdzące odium na nich nie spadło bezpośrednio.
              Wprawdzie tylko do swojej przystawki czyli FS ale zawsze ;)
              • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 12:07
               Mylisz się - mechanizm ten sam.
               Ja właśnie dlatego chcę aby temat tych wpłat był wyjaśniony abyś nie musiał głupot pisać, aby każdy mieszkaniec nie musiał się zastanawiać czy wszystko jest i było ok.
               Widzisz mając na uwadze Twój punkt widzenia w tym względzie PO była o tyle lepsza że nie czekając na wynik (pomijam tu świadomie kwestie etyczną ) wykluczyła ze swoich szeregow Jarosława Kanie. Idąc Twoim tokiem myślenia prewencyjnie w takim układzie KWW GD winno zwrócić wpłacone środki "darczyńcom" - i temat zamknięty. A czy tak zrobiono? Czasu było pod dostatkiem - a szczerze powiedziawszy nigdzie takiej informacji nie uswiadczylem.
               Ps. Jak to jest - tu chwalisz niejako prokuraturę za prowadzenie śledztwa, a w naszym przypadku "idiotów nie sieją"??? Moralność Hepika 2.1?
               • hepik1 Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 13:48
                >KWW GD winno zwrócić wpłacone środki "darczyńcom" - i temat zamknięty. A czy tak zrobiono?

                Trzeba dopytać amariana ,albo jego żony,albo od razu komisarza.
                Czy komitet ma możliwość nie przyjęcia(zwrócenia) kasy wpłaconej przez osoby,które są nie wygodne czy wręcz kompromitujące dla danego komitetu(domniemany casus-Trynkiewicz wpłaca na FS) ?

                > w tym względzie PO była o tyle lepsza że nie czekając na wynik (pomijam tu świadomie kwestie etyczną ) wykluczyła
                > ze swoich szeregow Jarosława Kanie

                PO robi to od lat i to ze swoimi czołowymi,ogólnopolskimi działaczami i dzięki temu rządzi od 7 lat(inna sprawa,że później poza utratą wpływów ,włos z głowy im nie spada i tak będzie z Kanią.
                Branie Kanii na jedynkę przez przystawkę PO to najlepszy przykład.
                • bszabatowski Re: C_E_N_N_I_K 06.11.14, 14:02
                 Trzeba, nie trzeba, ale to wnno zrobić KWW GD - nie mieszaj do tego postronnych osób. Milczenie w tym temacie niczego nie załatwia, wręcz przeciwnie budzi coraz większe zainteresowanie i ciekawość (bynajmniej nie moją). I nie
                 Hepik - ja nie wiem w jakim systemie prawnym Ty się poruszasz, ale z tego co mi wiadomo póki Sąd nie wyda wyroku istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności - rozumiem też że dla wielu tu piszących nie ma to znaczenia (jak widać koledzy szybko zadziałali, powielili już istniejące wątki i linki) ale dla mnie ma. W tym mieście już kilka razy - sam się o tym przekonałem - skazano bez wyroku. I dlaczego chcesz karać osoby którym nie udowodniono winy? Bo "Ty wiesz lepiej" jak było?
         • kajko-i-kokosz0 Kwiatuszku !!! 06.11.14, 12:43
          INFO: TO,CO PONIŻEJ CZYTA PANI NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

          Ja nie jestem z FS i nie mam powodu się gryźć w język, walcząc z upierdliwą, nachalną głupotą.

          Czy FS powinno mieć stronę w necie zgłaszając kandydata na prezydenta czy nie, to nie moja bajka i się nie wypowiem.

          Ale co do wpłat: jest Pani rzeczywiście baaardzo mądra.... Tak mądra prawdopodobnie, że rozmowy telefoniczne prowadzi pani ze słuchawki, ale prysznicowej.

          Proszę doczytać uważnie przepisy: komitet MUSI ujawnić wpłaty, jeśli od jednej osoby jest więcej niż 1680 złotych.
          Pytanie proste jak drut: czy trudnym jest tak poukładać wpłaty, żeby każda wynosiła powiedzmy 1500 zł i pochodziła z konta innej osoby? Zapewniam, że nie takie numery można zrobić używając tzw. "słupów".

          WNIOSEK DLA KWIATUSZKA: Swoje kategoryczne żądania proszę wysyłać na Kreml albo do Watykanu, chyba, że jest Pani w stanie udowodnić, że któraś wpłata przekroczyła limit wymagajacy publikacji. U Dziedzicowej wpłaty przekraczały i dlatego są publikowane. Na pewno nie z powodu fair play.

          Pozdrawiam i proszę o niewkurzanie użytkowników forum.
          • hepik1 Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 14:00
           kajko-i-kokosz0 napisał:

           >Proszę doczytać uważnie przepisy: komitet MUSI ujawnić wpłaty, jeśli od jednej osoby jest więcej niż 1680 złotych.
           Pytanie proste jak drut: czy trudnym jest tak poukładać wpłaty, żeby każda wynosiła powiedzmy 1500 zł i pochodziła z konta innej osoby? Zapewniam, że nie takie numery można zrobić używając tzw. "słupów".

           Sugerujesz,że Forum Samorządowe uciekło sie do tak prymitywnej a przez to prostej metody i dlatego nie musi publikować wpłat na swoje konto?

           Ktoś tu wyliczył ich kampanie na 300 tys pln. Znalezienie tylu słupów na taką kwotę budzi szacunek ;)
           • amarian2 Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 16:10
            Hepiczku, jak naszą wyceniał taki fachman jak ty to musisz przyznać, że kontrkandydaci maja chyba za pół miliona ;)))
            ps. co cię to, skasowali, ciebie, opiekuna?????????
             • hepik1 Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 17:03
              A juz widzę.Razem z bszabatowskim.
              Nie ma świętych krów nawet w postaci opiekuna. ;)
              Wprawdzie nie pamietam co tam było ,podejrzewam,że jakiś wulgaryzm wykropkowany zresztą przeze mnie
              .A dlaczego Bartosza to juz w ogóle nie pojmuję .
              Może ten kto donosił do ADM (bo takie ingerencje zewnętrzne ADM się zdarzają raz na 10 lat)
              przybliży problem,który go dotknął. ;)
               • bszabatowski Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 17:20
                Raczej wykasowali bo w swoim poście użyłeś słowa "KORUPCJA" w związku z wpłatami na konto KWW GD, a ja później się do tego odniosłem. Dyskusja na temat PO toczy się później.
                Ps. Widzisz ktoś nad Tobą czuwa, cobyś nie używał słów na "K" w jednym zdaniu/poście z KWW GD :)
                • bszabatowski Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 17:51
                 Hepik - tak siedzę, myślę i doszedłem do wniosku, że jak czasami jesteś ...* to jedno Ci trzeba przyznać - odwagi Ci nie brak!

                 Niby wspierasz GD, ale co chwilę reklamujesz Forum Samorządowe wklejając zdjęcia banerów itp., albo inne ciekawostki odnośnie naszego Komitetu.
                 Dodatkowo "mówisz głośno" to co inni tylko gdzieś ostrożnie myślą, albo nawet im to do głowy nie przychodzi (jak na przykład mi): jakiś czas temu przyrównałeś Grażynę Dziedzic do idiotki, teraz używasz słowa "korupcja" pisząc na temat wpłat na konto jej Komitetu...

                 Kurcze - szacunek, bo odwagi masz jak mało kto.

                 ...* - tu wstaw sobie jakiś obraźliwy epitet
                • hepik1 Re: Kwiatuszku !!! 06.11.14, 18:27
                 > Ps. Widzisz ktoś nad Tobą czuwa, cobyś nie używał słów na "K" w jednym zdaniu/poście z KWW GD :)

                 Znaczy macie prze...bane.I wszyscy inni.
                 Jeśli patroni GD aż tak wysoko i tak wszechmocni to prezydent może byc tylko jeden;)
    • hepik1 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 10:18
     amarian2 napisał:

     > Komitet jest zobowiązany do rozliczenia się zgodnie z ustawą i tak postąpi.


     Wprawdzie po wyborach (wygranych czy przerżniętych) to już bedzie musztarda po obiedzie ale zapewne ciekawa musztarda.
     Ilością i wielkością bilbordów Wieszołka,Kanii czy nawet Wróbla(obserwacje na podstawie Halemby i Kochłowic) Forum Samorządowe bije na łeb i PO,i rządzacą Dziedzic,o PiS-ie nie wspominając.
     Banki raczej takim wyborczym efemerydom kredytów nie udzielają czyli tym bardziej ciekawe kto za to płaci,zwłaszcza,że amarian twierdzi,że każdy z pośledniejszych kandydatów zapłacił tylko za reklamówki w Dzienniku Zachodnim a te w "Prawdzie o RŚl" było pro publico bono ;)
   • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 02.11.14, 21:29
    Pozwolę sobie zapytać: Ta dokumentacja fotograficzna tyczy się tylko FS, czy też może inni też są ujęci w planie zdjęciowym? Bo jeżeli tylko my to... to kogoś "coś" zabolało, czy cu? Jeżeli to było "coś" to pozostaje pytanie: co to było...
    Ps. Pytam z czystej ciekawości!
     • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 09:59
      Pani Fuksjo - proszę podać podstawę prawna - jeżeli Pani takowej nie posiada - proszę zastosować sie do "drogi" jaką wskazał p.Marian - ja ze swojej strony dodam że jak zawsze my się rozliczymy zgodnie z prawem. - co do innych komitetów nie ręczę - jeżeli Pani nie wierzy - proszę sprawdzić kto rozliczył się, a kto nie u Komisarza Wyborczego po pierwszym referendum w 2012r.
      Ps. Na przyszłość prośby proszę kierować oficjalną drogą - albo co najmniej tak abym wiedział z kim rozmawiam - nicków i "ich próśb" z zasady nie rozpatruje, bo nie wiem z kim rozmawiam.
      • fuksja2014 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 18:42
       Kodeks Wyborczy Art.140, Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 września 2011, Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 25 sierpnia 2014 r. dotyczące zasad finansowania kampanii wyborczej w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014
       a teraz gdzie znajdę wasza stronę wyborczą panie Szabatowski. Czekam na adres
       • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 18:59
        A przeczytała Pani to co mi zapodała? Wkleję tylko wycinek z "Wyjaśnień"
        "Komitet wyborczy ma obowiązek, w terminie 7 dni od dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu powiadomić ten organ wyborczy o adresie strony internetowej komitetu, na której komitet wyborczy umieszcza informacje określone w Kodeksie (art. 102 § 1 Kodeksu wyborczego).
        Obowiązek ten nie dotyczy komitetów wyborczych, które zgłaszają kandydata, lub kandydatów wyłącznie do rady gminy lub rady powiatu.
        Uwaga!
        Państwowa Komisja Wyborcza lub komisarz wyborczy podaje informację o adresach stron internetowych komitetów wyborczych w Biuletynie Informacji Publicznej".


        Link do BIP PKW był już zamieszczony, a temat w/w rozwinął Aloes - parę postów wyżej.
  • fuksja2014 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 21:43
   Komitet wyborczy, zgodnie z art.140 par.1 KW jest obowiązany prowadzić rejestry :
   wpłat o wartości łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę (tj.1680zł) ze wskazaniem imienia,nazwiska oraz miejscowości zamieszkania tej osoby
   Uwaga!...wpłat jest obowiązany umieszczać na swej stronie internetowej i aktualizować w taki sposób, aby informacje o kredytach i wpłatach ujawnione były w terminie 7 dni od dnia udzielenia kredytu lub dokonania wpłaty
   Pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego, który w związku z wyborami nie dopełnia obowiązku prowadzenia, umieszczania na stronie internetowej lub aktualizowania rejestru zaciągniętych kredytów lub wpłat osób fizycznych podlega karze grzywny (art.505a KW) I,żeby nie było wątpliwości taki rejestr muszą prowadzić komitety wyborcze jeśli mają kandydata na prezydenta,
   Proszę podać adres strony internetowej waszego komitetu.
  • fuksja2014 Re: do wszystko wiedzącego amariana 04.11.14, 21:46
   Komitet wyborczy, zgodnie z art.140 par.1 KW jest obowiązany prowadzić rejestry :
   wpłat o wartości łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę (tj.1680zł) ze wskazaniem imienia,nazwiska oraz miejscowości zamieszkania tej osoby
   Uwaga!...wpłat, jest obowiązany umieszczać na swej stronie internetowej i aktualizować w taki sposób, aby informacje o kredytach i wpłatach ujawnione były w terminie 7 dni od dnia udzielenia kredytu lub dokonania wpłaty
   Pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego, który w związku z wyborami nie dopełnia obowiązku prowadzenia, umieszczania na stronie internetowej lub aktualizowania rejestru zaciągniętych kredytów lub wpłat osób fizycznych podlega karze grzywny (art.505a KW) I,żeby nie było wątpliwości taki rejestr muszą prowadzić komitety wyborcze jeśli mają kandydata na prezydenta,
   Proszę podać adres strony internetowej waszego komitetu.
   • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 06:57
    1. Przepraszam, że tak dosłownie ale: czy Pani jest normalna? Moje życie (i nie tylko moje) nie sprowadza się do śledzenia 24h tego Forum.
    2. Prosiłem o przytoczenie całego Art. 140 - nie przytoczyła Pani - przytoczyła tylko § 1. Proponuję jeszcze raz przeczytać § 5 tegoż art. 140 - proszę nie udawać, że go nie ma bo to nie przedszkole i "tak to nie działa". Więc jeszcze raz: proszę o podstawę prawną -całą - bez Pani dopiskow i prawotworstwa.
     • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 07:27
      Nie obrażam Pani - pytam, bo chyba pomyliła Pani miejsca, osoby i ton konwersacji.

      Adres podaję:
      Nazwa: Komitet Wyborczy Wyborców - Forum Samorządowe Ruda Śląska
      Skrót KWW Forum Samorządowe Ruda Śląska
      Typ komitetu komitet wyborczy wyborców
      Adres: 41-709 Ruda Śląska, Chorzowska 4
      Zarejestrowany przez Komisarza Wyborczego w Katowicach
     • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 07:35
      Ciekawe bo jak ja zacytowałem fragmenty tyczące się Pani pytania z Wyjaśnień to napisała mi Pani, że to nie ten artykuł KW. Więc ponownie zapytałem o który artykuł chodzi jeżeli nie o art. 140 z Kodeksu Wyborczego. Pani mi cytuje paragraf pierwszy z tegoż artykułu 140 KW o którym wcześniej napisała mi Pani że to nie ten. Więc proszę się określić o który artykuł Pani chodzi. No chyba, że myli Pani artykuł z paragrafem. Jeżeli tak to nie mamy o czym dyskutować, bo ta rozmowa prowadzi donikąd.
       • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 07:53
        Ale chce Pani mój - nie zwykłem go udostępniać osobom nieznajomym - zwłaszcza którzy krzyczą!?
        Bo jeżeli chodzi o adres KWW Forum Samorządowego to podałem, ale jeszcze raz może go podam dla jasności: 41-709 Ruda Śląska, Chorzowska 4.
        Dodatkowo chcę nadmienić, iż wszystkie dane są sprawdzone i zatwierdzone przez Komisarza Wyborczego w Katowicach. Dane teleadresowe do niego są ogólnodostępne (zresztą tak jak nasz adres - dziwne że go Pani nie znalazła) wiec w razie pytań, lub wątpliwości można u niego pytać.
  • fuksja2014 Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 07:29
   cytowany art. waszego komitetu nie dotyczą, bo oprócz radnych zgłaszacie kandydata na prezydenta. Jest tam takie cudowne słowo -wyłącznie. Wyjaśnienia PKW można znaleźć w internecie.A gdzie jest amarian, bo mam kilka pytań do niego?
   • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 07:43
    Ma Pani rację - wyłącznie, ale nasz Komitet nie wystawia Kandydatów do kilku Rad gmin/powiatów, nie wystawia Kandydatów do Sejmiku wojewódzkiego - my ograniczamy się tylko do jednej Rady. Nawet słowem nie wspomina o Kandydacie na Prezydenta/Wójcie/Burmistrzu, więc stworzyła Pani swoją interpretacje - ponawiam: proszę przeczytać post Aloesa.

    Ps. Pani chyba naprawdę pomyliła miejsca. Pytania może Pani zadać - jak p.Marian będzie miał czas i ochotę to odpowie. Nie wiem jak długo Pani śledzi to Forum, ale obowiązują tu pewne niepisane zasady - odpowiedzieć można nawet po miesiącu, można też wcale nie odpowiedzieć, bo pisanie tutaj to jak mniemam często forma "zabijania wolnego czasu" - ot takie niegroźne, niezobowiązujące hobby.
     • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 08:06
      Szanowna Pani dla mnie ważniejsze od słowa prawnika jest słowo Komisarza Wyborczego w Katowicach. Jemu "podlegam", jego zdanie jest dla mnie wiążące, a nie jakiemuś prawnikowi, bo ile prawników tyle interpretacji i radzę postąpić tak samo. Pozdrawiam i miłego dnia życzę!
       • bszabatowski Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 09:09
        No tu już Pani stanowczo przesadziła.
        Udostępnianie skanu pisma Komisarza jest chyba nielegalne, choć nie wiem - zapewne wszystko zależy od tego skąd ta próbka jego pisma ma pochodzić - nie znam Pani, więc jak mogę upublicznić na Pani żądanie skan jego pisma? (Zresztą chyba takowego nie posiadam - z "Worda" owszem, ale nic odręcznie napisanego przez niego)
        Jakby Pani zareagowała jeżeli ktoś upubliczniłby skan Pani pisma? Ja nie potrafię, ale znam osoby które potrafią wiernie odwzorowywać charakter pisma więc rozumie chyba Pani moje obawy...
        • meg114 Re: do wszystko wiedzącego amariana 05.11.14, 15:21
         "proszę czytać ze zrozumieniem lub spytać prawnika". - "zrozumienie" to nie to samo co np. kultura (której czasem można się wprost domagać). W większości przypadków za brak zrozumienia odpowiada "nadawca". Podobnie, jak za poprawność wypowiedzi: "spytać"? Ale domyślam się, że to wszystko nerwy, bo Fuksja najwyraźniej w furii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka