Dodaj do ulubionych

Smród na Kokotku

13.09.16, 13:47

UWAGA SMRÓD!!
Wczoraj wysłaliśmy pismo do Urzędu Miasta - czekamy na odpowiedź i SZYBKĄ reakcję!
WNIOSEK o podjęcie stosownych działań
W związku zaalarmowaniem przez mieszkańców Stowarzyszenia Rudzianie Razem o problemie odorów wydobywających się z Przedsiębiorstwa Toensmeier przy ul. Kokotek 33 w Rudzie Śląskiej, które znacznie się nasiliły w okresie od 5 września informujemy, że członkowie Stowarzyszenia przez cały weekend przemieszczali się w okolicy przedsiębiorstwa oraz po osiedlu i potwierdzamy, że ODORY są odczuwalne od Ulicy Słowiańskiej poprzez Wawelską, Szyb Powietrzny, Magazynową, aż do Norwida.
Wnioskujemy więc o stanowcze i pilne działania bowiem ODÓR przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a w godzinach wieczornych jest wręcz nie do zniesienia.
Ponadto wnioskujemy o informację czy w ostatnim czasie były przeprowadzane kontrole w/w przedsiębiorstwa (...) i informację czy przedsiębioraca poszerzył swoją działalność bądź ją zmodyfikował i czy uciążliwości będą miały charakter dłuższy czy jest to problem wynikający może z jakiejś awarii na terenie przedsiębiorstwa.
Ponadto informujemy że przez okres wakacji zdarzały się pojedyncze dni w okolicach weekendu gdzie również nad osiedlem unosił się intensywny smród, jednak były to max 2 dni z rzędu, teraz sytuacja trwa już tydzień!
Wobec powyższego w imieniu mieszkańców oraz Stowarzyszenia wnosimy o szybką reakcję.

Tekst linka
Obserwuj wątek
   • ruda.anna Re: Smród na Kokotku 14.09.16, 12:22
    Świetnie, tylko w gratisie ze spalarnią ma powstać hala do suszenia osadów ściekowych .... a więc będą czasowo składowane osady ściekowe ... więc jakby to powiedzieć, mieszkańcy będą ponosić kolejne ryzyko po to by ktoś sobie na tym zarabiał .... a potem usłyszą, że przecież nie ma norm ODOROWYVCH więc UM nie wiele może zrobić ....
    • jankolodziej Re: Smród na Kokotku 16.09.16, 09:35
     A to popieram. Specem od osadów ściekowych jest radny Myszur, opiekujący się składowiskiem na terenach po elektrowni. Niby jest zatwierdzona technologia antyodorowa - jakaś ekstra chemia, ale ewentualne kontrole najlepiej zgłaszać parę dni wcześniej. Wtedy ta firma zakupi nawet kanisterek francuskich perfum, by kontrolującym nie śmierdziało. Bo tak normalnie to ta ekstra chemia tanią nie jest i wpływa negatywnie na ... zyski.
     • ruda.anna Re: Smród na Kokotku 17.09.16, 00:07
      Nie ma kontroli nie zapowiedzianych - ot i to jest cały problem- jak powiadomienia przedsiębiorca nie odbierze to trzeba wyznaczyć inny termin ....

      z poziomami hałasu też jest wesoło w mieście :
      "– Jesteśmy po kontroli i czekamy na decyzję z Urzędu Miasta. Jeżeli otrzymamy zalecenia, co do funkcjonowania zakładu, to dostosujemy się do nich. W wyniku kontroli stwierdzono hałas na poziomie maksymalnie 42,7 decybeli. Natomiast w raporcie oddziaływania na środowisko, który został przygotowany jeszcze przed otwarciem zakładu stwierdzono, że dopuszczalny poziom hałasu to 45 decybeli w porze nocnej.
      >>>Ten raport został zaakceptowany przez Urząd Miasta i na tej podstawie podjęliśmy decyzję o budowie zakładu<<<
      – wyjaśnia Tomasz Olesiński, kierownik controllingu wewnętrznego w Nik-Polu."
      Więc ktoś wyraził na taką sytuację zgodę...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka