Dodaj do ulubionych

Wielkie Rudy sprzątanie ;)

03.07.18, 20:41
Mojej starej odbiło.
Zażądała żebym się ogolił, dała wiadro, mopa i kazała podwórko posprzątać.
No zatkało mnie z oburzenia.
No chyba zgłupiałaś, ja jej mówię.
A ona żebym sobie na fb popatrzył, że teraz kto chce w politykę iść to sprzątać musi, taka moda.
Pomyślałem, że buja ale patrze, no faktycznie, sprzątanie puszczy, lasu, tunelu, na czyszczenie grafitii się umawiają.
Fajnie to wygląda, uśmiechnięci, wory poukładane, filmiki kręcą, zdjęcia robią, no jak za czasów socjalizmu. Czyn społeczny mi się wspomniał.
Kariery to się na tym nie zrobiło, ale też miło było.
Wziąłem więc akcesoria do sprzątania, aparat, żeby selfie przy robocie zrobić, no i poszedłem w politykę.
Po godzinie kręgosłup mi od schylania wysiadł, pot oczy zalał i nawet zdjęcia nie zrobiłem bo mi się łapy trzęsły.
Jak mi jeszcze sąsiad dogryzł, nie zdzierżyłam... od leni i śmieciarzy go wyzwałem.
No bo przy piwku, to gdzie pieron butelki rzucał?
A pod ławkę, a kapsle w krzaki.
I ja jutro sobie przypilnuję i jak zobaczę jakiego chachara co śmieci, to mu taką haje zrobię, że do końca życia popamięta......

P.S.
To tyle z przymrużeniem oka, a tak po prawdzie to nie warto rozbudzać roszczeń i antagonizmów. Lepiej promować taką właśnie pozytywną aktywność, bo z negatywnymi emocjami i ci co je wywołują będą musieli się zmierzyć.
No i patrząc w przyszłość niezależnie od tego czy wygracie, pozytywny efekt otrzymacie :)
Więc chwała temu co to zainicjował i tym którzy się przyłączają, nawet jeżeli jest to chwilowy, przedwyborczy trend wielkiego Rudy sprzątania ….. ostatecznie ja prosty człowiek jestem i nie wszystko rozumieć muszę ;) :)
Obserwuj wątek
  • mietlorz707 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 04.07.18, 01:52
   To taki aktualny, przejściowy leitmotiv, grany tak długo aż zapał nie opadnie, inaczej mówiąc aż do kandydatów dotrze, że tym prostego ludu kupić się nie da. ;)
   Przedtem tematem przewodnim były drzewa bezlitośnie wycinane przez barbarzyńców nieszanujących przyrody. Drzewa przeplatane dzikami, bo ktoś w końcu musiał wpaść na pomysł wyjaśnienia obecności dzików na terenach miejskich wycinką lasów. No bo to przecież logiczne, że jak się w Katowicach parę drzew wytnie to dziki zaczną spacerować po halembskim kościele.
   Wcześniej smog. Smog tak groźny że lepiej z domu nie wychodzić. Smog najgorszy w historii. Groźny tak, że trzeba było go zmierzyć by wiedzieć kiedy z domu nie wychodzić.
   Gdzieś tam pomiędzy pojawia się czasem temat szpitala, ścieżek rowerowych, kiboli, smrodu z tej czy innej firmy.
   Wszystkie te motywy powtarzane będą w różnych cyklach - od tygodniowych do równych czasowi trwania kadencji, z nasileniem rosnącym wraz ze zbliżaniem się do daty wyborów. ;)
  • fifik_rsl Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 05.07.18, 23:06
   Aloesie i jak tutaj się z Tobą nie zgodzić. Dokładnie tak jak piszesz, to są akcje robione pod wybory, ale przynajmniej pozytywne, wnoszące coś dobrego. Lepiej tak niż jakby mieli stać przed UM i rozdawać swoje ulotki. To będą pierwsze wybory które rozstrzygać się będą dużym procencie w internecie. Dotychczas rozpoznawalność budowało się poprzez wywieszenie swojej uśmiechniętej mordy na plakacie, wraz z pseudo mądrym hasłem. Dziś musisz być rozpoznawalny w necie i wbrew temu co pisze Mietlorz takie akcje dużo dają. Biorąc pod uwagę, że z każdego takiego sprzątania jest potem relacja, video, foto w kilku różnych miejscach rudzkiej przestrzeni internetowej, to buduje rozpoznawalność która z pewnością nie zaszkodzi przed listopadem. Osobiście uważam że to dobra droga, na budowanie swojej rozpoznawalności, bo dzięki temu zniknie trochę śmieci, a do posprzątania "trochę" zakątków tego miasta zostało.
   • mietlorz707 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 07.07.18, 02:39
    > To będą pierwsze wybory które rozstrzygać się będą dużym procencie w internecie.

    To nie tak. Zmienia się tylko nośnik reklamy.
    I może nawet nie tyle zmienia, co rozszerza to co jakiś czas już funkcjonowało.
    W Internecie znacznie łatwiej "dać ciała", bo nie dość że można niechcący w dyskusji palnąć jakieś głupstwo za które trzeba potem przepraszać albo trzeba je kasować, to można zostać obśmianym lub wręcz skompromitowanym.
    Sposób głosowania się nie zmienia i o wyniku znów zdecyduje żelazny elektorat głosujący gdy wraca do domu po niedzielnej mszy.
    A jeśli wybory wypadną w niedzielę niehandlową, a w dodatku deszczową i zimną - to będziemy świadkami totalnej porażki stawiających na rozpoznawalność w necie.

    Naprawdę coś zmienić może tylko umożliwienie głosowania przez Internet.
    Tylko że żadna z ekip rządzących się do tego nie kwapi.
    Właśnie dlatego, że to by coś zmieniło...
    • fifik_rsl Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 08.07.18, 12:46
     Mietlorz znasz panujące u nas zwyczaje. Żaden młody aktywista nie może liczyć na dobre miejsce na listach, niezależnie czy pójdzie z komitetu Dziedzicowego, PO czy Pisu... Zawsze przed nim będą wszelkiej maści Kołady, Dryje Rodzochy itd... Dlatego osoby pokroju Rafała Wypióra muszą zaryzykować i pójść w internet, bo to ich jedyna szansa. Jeśli uda im się rozkręcić do tego kilka akcji typu sprzątanie, książkodzielnie czy wyprawy rowerowe, to od razu podbija się ich rozpoznawalność. Czy wystarczy żeby pokonać starych wyjadaczy, startujących z jedynek-dwójek tego nie wiem, ale ja im tego życzę. Nie mam gwarancji, że po zdobyciu mandatów radnych ich aktywność dalej będzie taka jak wcześniej, ale przynajmniej jest jakaś szansa, bo obecni radni, mn ci wymienieni powyżej z nazwiska, nie wykazują żadnej aktywności.
     • aloes69 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 08.07.18, 14:22
      My kochamy skrajności, a ludzi oceniać nie umiemy. I nie jest tak, że nie stawia się na młodych, stawia się np. popularny pan Miesiewicz , pani Ogórek ( no ta trochę starsza ;) , a i Morawiecki dość młody i jak się tak porozglądać trochę tych młodych jest, a co wnoszą do polityki ? To nie działa w ten sposób, że wymienimy młodych na starych i będzie super, to nie kwestia wieku ale mentalności, wiedzy i zasad, ale faktycznie szkoda, że partie nie dostrzegaja potencjału tych młodych, nie weryfikują go, a stawiaja bezkrytycznie na tych umiejących się wyłacznie dobrze sprzedać. I w sumie ci starzy okupujący stołki raczej ich dobrowolnie nie oddadzą, bo i komu ? Cóż takie czasy .......
      • fifik_r_sl Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 09.07.18, 10:18
       Aloesie, przytaczasz skrajności z zabarwieniem pejoratywnym jakie wystąpiły na poziomie Ogólnopolskim. To są przypadki dramatycznie złe, gdzie młodzi ludzie nie mieli przygotowania, doświadczenia i wiedzy by skutecznie pełnić powierzone im zadania. Nie o takie zastępowanie mi absolutnie chodzi. Nawet słowo "młodzi" to pewne uogólnienie, lepiej by pasowało aktywni, działający na rzecz swojej najbliższej okolicy. Zależałoby mi aby etatowi radni, zostali zastąpieni przez nowych którzy mają jakąś wizje pasję by działać na rzecz lokalnej społeczności, a nie traktowali np dyżurów i rozmów z mieszkańcami jako zło konieczne. Przykładem niech będzie Ewa Chmielewska która młoda jest na pewno duchem przez co od dobrych kilku lat działa na rzecz Bykowiny. Ona, Rafał Wypiór, Mateusz Jamka, każdy z nich zrobił dla swojej dzielnicy więcej niż Kołada Dryja i Rodzoch razem wzięci..... Z tego też powodu życzyłbym sobie, aby z takich osób składała się Rada Miasta.
       • mietlorz707 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 09.07.18, 13:54
        > każdy z nich zrobił dla swojej dzielnicy więcej niż Kołada Dryja i Rodzoch razem wzięci

        Jesteś tego absolutnie, w 100% pewny?
        Bo ja, przy całej swojej antypatii do 3 wymienionych przez Ciebie radnych, nie... ;)
       • aloes69 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 09.07.18, 23:15
        Racja co do efektu dla którego zrobiony został mój dobór osób (przy okazji przepraszam za literówkę w jednym nazwisku). Trzy wymienione przez Ciebie osoby jako aktywne, rzeczywiście są widoczne, rozpoznawalne ale porównania trzeba robić, w mojej ocenie, w oparciu o obiektywne przesłanki . Być może masz racje ( nie wykluczam) ale czy prześledziłeś jakie pomysły i z jakim skutkiem są realizowane przez Twoich aktywistów i jak z nich korzystają mieszkańcy i ile interpelacji, wnisków, interwencji zostało zgłoszonych przez wskazanych przez Ciebie radnych i z jakim skutkiem ? To byłoby coś....
        Wymagałoby to niewątpliwie trochę czasu, ale skoro głosi się jakąś tezę trzeba umieć ją najpierw udowodnić , a potem obronić. Internet prawdę Ci powie ;)
        • fifik_r_sl Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 10.07.18, 10:32
         Aloesie, stricte interpelacje to jest dokładnie to, za co oni mają płacone. Coś wg schematu przychodzi Tomek na dyżur i mówi chciałbym barierkę przy schodach na ulicy xxx. Radny przelewa to na papier i wrzuca jako interpelację... tyle. Ja bym chciał porównać to, co ponad to za co im płacą zrobili owi radni. W ilu wnioskach do BO pomagali wiedzą merytoryczną i swoim zaangażowaniem. Ile imprez eeventów odbyło się dzięki ich zaangażowaniu?
         Tak dla porównania, Ewa jest autorką projektu obwodnicy rowerowej, statku pirackiego, zagospodarowania okolicy Gródka organizuje przejazdy rowerowe, spotkania seniorek itd itp, Mateusz jest autorem projektu zagospodarowania okolicy Pordzika, natomiast Rafał praktycznie co tydzień organizuje jakiś event na plantach: giełda garażowa, gry sportowe i planszowe, bańki mydlane, czy cotygodnowe kino letnie na plantach. Do tego projekt jadło i ksiązkodzielni.... Powiedz mi który z wymienionych radnych wykazuje choćby podobną aktywność?
         Za chwile pewnie przeczytam, że to element ich promocji. Tak masz rację, ale daje to przynajmniej jakąś nadzieję, że jakby udało im się zasiąść w RM to będziemy mieć tam nową jakość. Pewności nie ma, ale jest nadzieja, bo przy "etatowych" radnych nawet nadziei nie ma.....
         • mietlorz707 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 10.07.18, 14:15
          Ja tylko prosty mietlorz jestem i niewiele wiem, a coś tylko wydawać mi się może ale...
          Wydaje mi się że radni nie mają płacone za interpelacje, a wypłacaną rekompensatę za zarobek utracony w czasie poświęconym na pełnienie funkcji radnego.
          Poza tym wydaje mi się, że te interpelacje to taki wierzchołek góry lodowej. Wydaje mi się że większość spraw jest prosta i są załatwiane np. telefonem do kolegi danego radnego; i tu widać przewagę tych starych, którzy są tam od zawsze - znają się oni ze wszystkimi, z kimkolwiek kto coś może zrobić, o czymś decydować. ;)
          Ale mogę się mylić, i źle mi się wydaje.
          Z innej beczki: Czy radni powinni zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego? Wiesz co by lud mówił gdyby tak było? Że między sobą załatwiają, że wszystko już ustalone, po co głosować, itp.? Nie taki jest cel budżetu obywatelskiego moim skromnym zdaniem. BO powinien pozostać dla zwykłych ludzi.

          PS.
          Trzeba zaiste ogromnej wyobraźni by ta bykowińska instalacja przypominała statek, a tym bardziej piracki. :)
          • fifik_r_sl Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 11.07.18, 12:06
           Mietlorz radni mają płacone diety, opisane w artykule 25 Ustawy o Samorządzie Gminnym. Maksymalna wartość tejże diety w dużych miastach na dzień dzisiejszy wynosi troszkę poniżej 2700, a jej wysokość (mieszczącą się w górnych widełkach) określa Rada. Z tym bezpośrednim kontaktem do "starych" Radnych też może być różnie. Ja nie mam ich numerów, może kogoś tam w znajomych na fb. Osobiście uważam że kontakt do "aktywistów" jest prostszy bo wszędzie ich pełno w rudzkiej przestrzeni internetowej. Oczywiście masz racje, starzy mają lepsze dojścia do wszystkich, ale młodzi nadrabiają aktywnością i zapałem. Co do BO to pozwolisz że zacytuję samego siebie. "W ilu wnioskach do BO pomagali wiedzą merytoryczną i swoim zaangażowaniem" Oczywiście nie ich rola by pisać i być inicjatorami, ale pomagać w kwestiach formalnych. Nie każdy zgłaszający jest w stanie opanować tę całą papierologię, przez co uważam że kiedy zwróci się do radnego po pomoc, to tak ową powinien otrzymać, a słyszałem że z tym jest różnie.
           Co do statku pirackiego to zderzenie projektu, oczekiwań z rzeczywistością przypomina mi reprezentację Polski na mundialu :D
           • aloes69 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 12.07.18, 20:48
            U mnie na stare lata minimalizm się chyba pogłębił, bo mnie wystarczyłoby, żeby potencjalny radny był dobrze wychowany, umiał spierać się na racjonalne argumenty, wsłuchiwał się w ludzkie potrzeby i problemy, umiał korzystać z wiedzy także innych, bo nikt poza mną nie jest omnibusem ;), znał ten swój kilkuwersowy regulamin i ustawy dotyczące gminy i przychodził na sesje z poczuciem, że pracuje dla dobra innych a nie dla siebie, znajomych dla pieniędzy, podbudowania własnego ego, ukrycia kompleksów, dla partii itd, itp .....
            Społecznicy to ten właściwy kierunek, ale warunek jest jeden: wszystko w graniacha prawa i zdrowego rozsądku.

            P.S. Ta jadłodzielnia spędza mi sen z powiek, bo taką rzecz trzeba robić pod ścisłym monitoringiem. W wersji amerykańskiej w taki sposób pozyskuje się żywność do kuchni dla biednych i bezdomnych ale jest tam kucharz z prawdziwego zdarzenia i towaroznawca. Tego na żywioł puścić nie wolno, sam pomysł to za mało , trzeba potem kontrolować jego działanie i wykonanie. Ludzie są różni.....
  • aloes69 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 08.07.18, 11:30
   mietlorz707 " W Internecie znacznie łatwiej "dać ciała", bo nie dość że można niechcący w dyskusji palnąć jakieś głupstwo za które trzeba potem przepraszać albo trzeba je kasować, to można zostać obśmianym lub wręcz skompromitowanym."

   - czasem tak, bo rzeczywiście Ci którzy z założenia mają ludzi za półinteligentów, a siebie za ósmy cud świata dają się unieść euforii swojej wszechwiedzy i człowiek szoku doznaje jakie prawdy objawione głosić potrafią ;)
   No i oni nie kasują siebie tylko innych ;) :)
   Niestety internet daje też możliwość wykreowania się na innego człowieka, dlatego jest to dzisiaj podstawowe narzędzie dla wszelkiej maści oszustów i raj dla pieniaczy.
   Ludzie łykaja kłamstwa i populizm jak pigułki na poprawę nastroju, zakąszają agresją dla podbudowania swojego ego, a jak się trafi erudyta to nawet nie weryfikują sensu wypowiedzi wsłuchani w zbudowaną z jego słów wieże babel.
   Zreszta mało kto zadaje sobie trud, żeby ocenić czyjeś działania w dłuższej perspektywie czasowej i wyciagnąć z tego konstruktywne wnioski.

   A co do "Naprawdę coś zmienić może tylko umożliwienie głosowania przez Internet." to chyba Ci chodzi , że jak wynika z różnych artykułów ma to być złoty środek na zwiększenie frekwencji ?

   www.polskatimes.pl/artykul/3655712,elektroniczne-glosowanie-staje-sie-swiatowa-norma-wyniki-wyborow-sa-znane-juz-po-kilku-godzinach,id,t.html
   W sumie kiedyś do tego dojdziemy, a jak na tym wyjdziemy w tym naszym bagienku ? - Bóg to raczy wiedzieć ....., a mietlorz707 ciekawe na co liczy ;)?
   • mietlorz707 Re: Wielkie Rudy sprzątanie ;) 10.07.18, 00:09
    Aloes, widziałem już kasowanie siebie, innych, stron, grup, forów, całych serwisów internetowych. Nie widziałem by ósmy cud świata coś skasował, ósmy cud świata chyba lubi wyłączać możliwość komentowania. ;)
    A na co w swej mietlorskiej naiwności liczę? Na normalność, która być może kiedyś nadejdzie. Na kadencję chaosu, która niewątpliwie nastąpi po pierwszym elektronicznym głosowaniu, chaosu z którego lud wyciągnie wnioski i następnym razem zagłosuje mądrzej? Mądrzej, czyli na ludzi uczciwych, mądrych, wartościowych... Ech, rozmarzyłem się. ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka