Dodaj do ulubionych

Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja!

15.05.07, 14:47
Serdecznie zapraszam wszystkich, którym dobro naszego miasta nie jest obce na
spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta Ruda Śląska Andrzejem Stanią
organizowane przez rudzkie Stowarzyszenie "Młodzi Europy" w ramach akcji "Masz
głos - masz wybór".

19 maja 2007, sobota, godzina 12.00 sala sesyjna Rady Miasta (w budynku "A"
Urzędu Miasta).

Dodatkowe informacje: www.me.org.pl i www.maszglos.pl

Poniżej załączam także notatkę prasową dotyczącą spotkania.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
Wojciech Nawara
Przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Europy"

Prezydent spotka się z mieszkańcami 19 maja!

Już w najbliższą sobotę, 19 maja, o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Rady
Miasta (budynek "A" Urzędu Miasta) odbędzie się spotkanie mieszkańców
Rudy Śląskiej z Prezydentem Miasta Andrzejem Stanią. Spotkanie
organizowane jest przez Stowarzyszenie "Młodzi Europy", które realizuje
na terenie naszego miasta ogólnopolską akcję "Masz głos - masz wybór".
Na spotkanie może przyjść każdy, komu losy Rudy Śląskiej nie są
obojętne. Prezydent wygłosi listę istotnych dla miasta problemów oraz
sposoby ich rozwiązania. Oczywiście zaplanowano możliwość zadawania
pytań Prezydentowi oraz udziału w dyskusji.
Efektem spotkania z mieszkańcami będzie podpisana przed Prezydenta
deklaracja rozwiązania maksymalnie 5 problemów do końca bieżącego roku i
do końca kadencji, a - co bardzo ważne - realizacja obietnic będzie
rzetelnie weryfikowana przez organizatorów i ogłoszona opinii publicznej.
Organizatorzy mają nadzieję na przybliżenie władzy do ludzi. "Liczymy na
to, że z jednej strony społeczeństwo odczuje to, że istotnie ma wpływ na
to, co dzieje się w mieście, a po drugie - władza będzie miała
świadomość, że stale ktoś bacznie się jej przygląda." - mówi
Wojciech Nawara, Przewodniczący "Młodych Europy".
Akcja "Masz głos - masz wybór" to ogólnopolska inicjatywa Fundacji im.
Stefana Batorego oraz Stowarzyszenia "Szkoła Liderów", którą w Rudzie
Śląskiej realizuje właśnie Stowarzyszenie "Młodzi Europy", a w całym kraju
ponad 230 organizacji pozarządowych.
Obserwuj wątek
      • grzegorz1948 Re: broneknotgeld 15.05.07, 21:58
        Jak juz zes wspomniol "Strzelnica"!niy wiym jak starys jest ale w czasach PRL w
        muszli koncertowej byly najlepsze wystepy w calej okolicy.Teraz juz chyba niy
        duzo z tego zostalo.
        A co do ochrony zabytkow-no coz dworzec PKP na Chebziu fajny portal a co za
        nim?!Niy wiym jak se Miasto do rady z koncertem zyczen mieszkancow,Co idzie o
        dworki to tylko sprzedac/wynajac prywatnym inwestorom ale to juzas musza byc
        tacy kierzy to byda robic z pasja a niy budowa rozkopac i potem plajta.
        • krzysiu251 Re: broneknotgeld 16.05.07, 15:33
          tam na marginesie super ten dworzec odnowili ale co z tego jak teraz już jest
          cały popisany :((((((((((( niestety w takiej dzielnicy jest ze sie chyba nic tam
          ładnego nie uchowa:((
        • broneknotgeld Re: broneknotgeld 16.05.07, 16:54
          Musza sie prziznać, że na "Strzelnica" toch yno zoglondoł prawie na basyn, a
          niy na koncerty. Joch jest taki stary jako naszo Ruda Ślonsko, a że urodzioł
          żech se na Laurastrasie, toż pamiyntom muszla koncertowo "U Brynera" - potym to
          już była wiyrecko "Młodzieżowo" i "Kołodzieje".
          • grzegorz1948 Re: broneknotgeld 16.05.07, 23:09
            Musza sie prziznać, że na "Strzelnica" toch yno zoglondoł prawie na basyn, a
            > niy na koncerty
            I synek niy ma cie ganba to jeszcze napisac?!A moze cie szlapki bolaly i na
            Strzelnica bylo ci za daleko.Ale tak naprowdy tos duzo
            przepasowol.Mlodzierzowo ,Kolodziej Mrugala ze swoja siostra!!!!!Ach to byly
            czasy!!!!!A tak co stalo sie z Kolodziejem?
    • w36 Złota Rybka w UM ??? 15.05.07, 23:56
      wnawara napisał:

> Efektem spotkania z mieszkańcami będzie podpisana przed Prezydenta
      > deklaracja rozwiązania maksymalnie 5 problemów do końca bieżącego roku i
      > do końca kadencji, a - co bardzo ważne - realizacja obietnic będzie
      > rzetelnie weryfikowana przez organizatorów i ogłoszona opinii publicznej.

No niby fajnie.
      Ale jeśli głębiej w to spojrzeć to wychodzi niestety bardzo smutna
      rzeczywistość. Okazuje się jak bardzo nasza władza samorządowa jest oderwana od
      reszty samorządu i ich problemów, i potrzeb, że urządza takie imprezy typu złota
      rybka, spełnianie pięciu życzeń. A co z innymi problemami miasta? Będą olane
      skoro bawimy się w dobrą wróżkę?

Co to w ogóle jest? Kto wymyślił taką beznadziejną bzdurę? Domyślam się że to ma
      być jakiś marketing UM, albo coś koło tego, ale niestety nasuwa jedynie
      skojarzenia np. z peerelem albo KRLD gdzie partyjni bonzowie w ramach tzw.
      gospodarskich wizyt pytali - a czego wam towarzysze trzeba, załatwię. Dziwię się
      że Stania dał się na takie coś namówić.

Bo, na przykład, jakoś przed wywaleniem publicznej kasy na nierentowny, drogi
      aquapark, to nikt mieszkańców nie raczył spytać, tylko karmiono mieszkańców i
      radnych bajkami delikatnie mówiąc oderwanymi od rzeczywistości. Podobnie w
      pewnych innych sprawach.
      A teraz wielkie święto bo chwilowo zauważono że jednak w tym mieście mieszka
      trochę ludzi nie będących pracownikami UM ani ich rodzinami.

Żałosne.

• wnawara Re: Złota Rybka w UM ??? 16.05.07, 16:40
        Szanowny Panie,

Czytam Pana wiadomość i mam nieodparte wrażenie, że układa Pan spiskową teorię
        dziejów do bardzo prostych spraw.
        Nie wiem dlaczego zakłada Pan, że wszędzie muszą być kombinatorzy, a wszystko to
        oszustwo, wręcz UKŁAD.

Mimo to, postaram się kilka spraw wyjaśnić.

Akcja jest ogólnopolska, organizatorami są Fundacja im. Stefana Batorego i
        Stowarzyszenie "Szkoła Liderów". Wszelkie informacje o dość sztywnych zasadach
        akcji i organizatorach dostępne są na stronie akcji - www.maszglos.pl
        Jeżeli uważa Pan zatem, że "marketing UM" sięga aż tak daleko, to gratuluję
        dobrego samopoczucia.
        Rozumiem, że uważa Pan akcję za chybioną - przyjmuję do wiadomości. Proszę
        jednak o kierowanie tych uwag do organizatorów akcji - czyli Fundacji Batorego
        lub Stowarzyszenia "Szkoła Liderów". My, jako realizatorzy akcji w terenie mamy
        niewielki wpływ na jej "globalny" kształt.

"W terenie" całkowicie dobrowolnie i z własnej inicjatywy akcję realizuje ponad
        230 organizacji pozarządowych - w Rudzie Śląskiej jest to stowarzyszenie,
        któremu mam zaszczyt przewodniczyć, czyli "Młodzi Europy". Akcja z Urzędem
        Miasta ma tyle wspólnego, że na ten cel została nam użyczona sala sesyjna i
        obsługa techniczna sali sesyjnej - w innym przypadku musielibyśmy zrealizować ją
        np. na jakiejś sali gimnastycznej, albo w MCK. Podkreślam - z inicjatywą
        przeprowadzenia akcji w Rudzie Śląskiej wystąpiło moje stowarzyszenie (a ściślej
        - jest to pomysł mojego sekretarza) i tylko moje stowarzyszenie ją realizuje, a
        nie Urząd Miasta.
        Pragnę zaznaczyć także, że członkowie Stowarzyszenia "Młodzi Europy" to
        wolontariusze, włącznie z jego zarządem! A akcję przeprowadzamy właśnie dlatego,
        aby ludzie zrozumieli, że władzy samorządowej trzeba się przyglądać i wymagać
        realizacji deklaracji, a postawa "mnie to nie interesuje" zaprowadzi nas do
        nikąd. Robimy to właśnie DLA mieszkańców Rudy Śląskiej. Nie dla siebie, bo
        kompletnie nic z tego nie mamy, poza tym, że coraz więcej osób z naszego miasta
        kojarzy czym jest Stowarzyszenie "Młodzi Europy"... I z tego się ogromnie cieszymy.

Generalnie jesteśmy grupką zapaleńców-wolontariuszy, którzy chcą coś ciekawego i
        pożytecznego w mieście zrobić. Od tygodnia ciągle biegamy i staramy się zrobić
        tak, aby spotkanie zostało przeprowadzone jak najlepiej i aby jak najwięcej
        ludzi o nim wiedziało, mimo, że możliwości mamy bardzo ograniczone.

Może więc czasami warto w ludzi zwyczajnie uwierzyć...
        Chyba, że należy Pan do tej nielicznej grupy osób, którzy będą narzekać i
        dopatrywać się spisku ZAWSZE i WSZĘDZIE. Jeżeli tak jest, to moje wyjaśnienia -
        jakiekolwiek by nie były - i tak Pana nie przekonają.

Pozostaję z poważaniem,
        Wojciech Nawara
        • w36 Re: Złota Rybka w UM ??? 16.05.07, 19:18
          wnawara napisał:

> Chyba, że należy Pan do tej nielicznej grupy osób, którzy będą narzekać i
          > dopatrywać się spisku ZAWSZE i WSZĘDZIE. Jeżeli tak jest, to moje wyjaśnienia -
          > jakiekolwiek by nie były - i tak Pana nie przekonają.

Troche chyba nie zrozumieliśmy się. Jestem pełen sympatii dla różnych inicjatyw
          służących rozwojowi zrozumienia istoty demokracji i dla ludzi którzy wykazują
          aktywność w tej dziedzinie. Uważam że jest to niezwykle istotne teraz w naszym
          kraju i w naszym mieście. I nie bierz, proszę, moich wypowiedzi jako
          personalnego ataku na Ciebie czy innych zaangażowanych społecznie w te różne
          inicjatywy.
          Ale zapowiedź tej akcji w zakresie cytowanym przez Ciebie, wywołała u mnie
          zdecydowanie złe odczucia i nic na to nie poradzę.
          Wytłumaczę dlaczego. Władza samorządowa w tym rudzka ma w obowiązku wykonywać
          pracę dla całości samorządu w zakresie określonym prawem. Mamy też RM,
          reprezentującą mieszkańców, która jest taka... jaką sobie wybraliśmy. Niech co
          najmniej to wszystko działa jak trzeba.
          A teraz ktoś, wierzę że pewno z pozytywnych pobudek urządza jakąś pokazówkę
          omijającą mechanizmy gwarantowane nam przez podstawy demokracji. Ja to odbieram
          jako przyznanie się do patologii będącej niestety cechą naszej młodej demokracji
          i próbą łatania zła za pomocą pokazowych, małoznaczących dla sedna problemu
          akcji. Bo i dlaczego na przykład ma jakieś specjalne gremium kontrolować
          poczynania Prezydenta i jego ekipy skoro mamy RM i inne gwarantowane prawem
          sposoby. Co w ogóle znaczy że ktoś z UM coś dla nas mieszkańców robi. To jest
          przecież gospodarowanie społecznymi pieniędzmi a poszczególne osoby pobierają za
          to wynagrodzenie. Nikt łaski nie robi.

Ja wierzę że Stania co z wielką pompą podpisze, to wykona. Ale co my mieszkańcy
          będziemy z tego mieć w całej skali? To że przy okazji może zawali się tematy o
          wiele ważniejsze, wyda się górę publicznych pieniędzy w sposób mało racjonalny i
          nie będzie istotne bo realizowana będzie akcja na pokaz. Niech władza w Rudzie
          robi to do czego są zobowiązani prawem i wolą wyborców. Tylko tyle i aż tyle.

Pamiętasz może akcję Przejrzyste Miasto? W pierwszej edycji chodziło o ogólnie o
          temat informacji dla petentów dotyczących ścieżek załatwiania spraw w UM. I
          owszem. Napisano procedury (które mnie też się przydały) i uporządkowano w UM
          parę innych spraw dotyczących obsługi petentów. No fajnie. Niestety drugą edycję
          dotyczącą spraw ambitniejszych i ważniejszych, mianowicie informowania
          mieszkańców o pracach władz samorządowych, rudzianie (jak i zresztą wiele innych
          samorządów) olali. Ale dyplom w UM wisi, ktoś tam z UM pojechał odebrać, a
          wiadomo przecież że rudzkiej władzy do przejrzystości wiele brakuje i to
          niestety nieraz w podstawowych dziedzinach.

Tu spodziewam się będzie podobnie. Życzenia dla złotej rybki będą realizowane,
          bo i tak to przecież za publiczne pieniądze zabawa. Potem oklaski, wypinanie
          klaty itp. . Wzrośnie samozadowolenie w UM, co miałem na myśli pisząc o
          marketingu. Ale nie oszukujmy się, dalej będzie stary gnój straszył tych którzy
          nieopatrznie opuszczą głowne szlaki miasta, dalej będzie konsekwentnie
          zaciemniana informacja o ważnych sprawach samorządu, dalej będziemy mieć
          wydawaną za publiczne pieniądze, ociekającą wazeliną, ubogą informacyjnie
          miejską gazetkę itp. itd. .

Dlatego choćby, wybacz, nie potrafię się cieszyć z tej na pierwszy rzut oka
          szczytnej akcji. Może też pewną gra rolę to, że chyba w odróżnieniu od Ciebie
          miałem wątpliwą przyjemność przeżyć kawałek czasu w koszmarnych czasach komuny,
          gdzie właśnie takie różne akcje, zobowiązania, czyny społeczne urządzane wciąż
          aż do obrzydzenia, były jednym z filarów działań uwczesnej władzy nieudolnie
          maskując tą parodię demokracji.

Tak że, doceniam dobre chęci organizatorów akcji, ale niestety nie widzę
          zdecydowanych pozytywów tej akcji na dłuższą metę dla Rudy, dla rozwiązania
          problemów dla których akcja została wymyślona.
          Szkoda.
          • amarian2 Re: Złota Rybka w UM ??? 16.05.07, 19:38
            w36 nie potrzebuje tu żadnego wsparcia.
            Jednak trudno przejść obojętnie wobec tej wypowiedzi.
            Z każdym zdaniem w36 się zgadzam.
            Sam też występowałem i nadal występuję z różnymi inicjatywami dot. Miasta,
            mieszkańców a obecnie dzieci. Niestety w tym ogólnym marazmie większość idzie
            nie tak jak powinno, akcję, propozycje są świetne a wykonanie często tragiczne.
            Przykładów można podać wiele, o przejrzystości powiedział w36.
            Co dziwniejsze, politycy samorządowi całkowicie poważnie popierają wszelkie
            inicjatywy, /patrz dostęp do informacji/ a potem sprawy grzęzną a procedurach u
            tych samych osób.
            Podpisanie 5 wykonanych inwestycji nic nie da. Albo zostaną wykonane te które i
            bez podpisu zostały by zrobione, albo odbędzie się to kosztem innych zadań.
            I to jest złe. Wszelki inwestycje, zadania powinny być szeregowane tylko w z
            uwzględnieniem potrzeb, możliwości. Jedyną oceną potrzeby powinna być
            merytoryczna ocena wydatków. Tu niestety jest odwrotnie. Większość zadań,
            inwestycji to wypadkowa układów, ambicji poszczególnych polityków, przypadku,
            znajomości.
            Akcja – Tak, nie liczyć na cuda.
            • jozefosmenda Re: Złota Rybka w UM ??? 16.05.07, 22:08
              Akurat tak się składa,że ja też mam spotkanie z mieszkańcami naszego miasta
              tylko że w plenerze.Będziemy sami łowić rybki.Różne zresztą.
              A szkoda bo na pewno byłbym aktywnym uczestnikiem w przypadku spotkania z panem
              prezydentem. No ale może następnym razem?
          • wnawara Re: Złota Rybka w UM ??? 16.05.07, 21:27
            Witam ponownie,
            Ta wypowiedź faktycznie brzmi zupełnie inaczej. I nie pozostaje mi nic innego,
            jak częściowo przyznać rację. Wszak, gdyby wszystko działało, jak trzeba - nikt
            nie musiałby organizować żadnych "akcji".
            Jednym z celów niniejszej akcji jest jednak także zainteresowanie mieszkańców
            sprawami samorządu i zachęcenie ich do czynnego interesowania się nim.
            Chcielibyśmy, aby było coraz mniej osób, które twierdzą, że ich to "nie
            interesuje", albo "nie dotyczy". I myślę, że w tej kwestii możemy coś zmienić.
            Pewnie niewiele, ale jednak.
            Pzdr,
            WN
            • w36 Re: Złota Rybka w UM ??? 17.05.07, 04:29
              wnawara napisał:

> Witam ponownie,
              > Ta wypowiedź faktycznie brzmi zupełnie inaczej. I nie pozostaje mi nic innego,
              > jak częściowo przyznać rację. Wszak, gdyby wszystko działało, jak trzeba - nikt
              > nie musiałby organizować żadnych "akcji".

Dobrze że w miarę zrozumieliśmy się. Na początku faktycznie nic nie wiedząc o
              organizatorach akcji a mając jak próbowałem uzasadnić, bardzo sceptyczny pogląd
              na nią, odniosłem wrażenie że inicjatywa wyszła z naszego UM. No i dalej uważam
              ją za bardzo niefortunną, szczególnie jeśli chodzi o sprawę tych zobowiązań.

Ale przynajmniej widzę że jest w naszej Rudzie grono osób aktywnie działających
              w kierunku upowszechnienia świadomości samorządowej a to jest bardzo budujące.
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 17.05.07, 20:43
      a jednak akcja coś dała: młody czlowiek zrozumiał punkt widzenia starych
      pesymistów. Niestety, ja też należę raczej do tych drugich. Tez wkurzają mnie
      takie popisy i to smutne, że młodzi ludzie, dają się w to wciągać. I to z
      wiarą, że "coś" robią. Gdzie te czasy, kiedy młodzi byli "zaczynem" dla całego
      ciasta i pokazywali, że "król jest nagi"...? Młodzi Demokraci przyjęli inną
      zasadę: z jednej strony prywatnie wołają, że nie podoba im się to co dzieje się
      w mieście, z drugiej - przyjmują role klakierów.
      A co do niezależności od miasta - czy ktoś z grona "MD" pracuje w
      magistracie?
      • w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 18.05.07, 03:11
        rudy107 napisał:

> Młodzi Demokraci przyjęli inną
        > zasadę: z jednej strony prywatnie wołają, że nie podoba im się to co dzieje się
        >
        > w mieście, z drugiej - przyjmują role klakierów.

Ja bym sie tak w tym przypadku rudzkich młodych nie czepiał. Bo jednak to nie
        oni chcieli przebrać Stanie za złotą rybkę a faktycznie, jak widać, firmuje tą
        akcję Fundacja Batorego. Czemu się zresztą mocno dziwię, bo mam tych gości za
        raczej bardzo poważnych.
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 18.05.07, 19:52
      wiesz, nawet poważnym podmiotom zdarza się wymyślić coś głupiego. Do takiej
      kategorii zaliczam tę inicjatywę. Żałuję, że weszła w miejsce wczesniej
      firmowanych przez fundację projektów skierowanych np. na monitoring samorzadu.
      Ale do młodych też mam żal, bo trzeba myśleć i przewidywać skutki. Choć...
      jeszcze nie poznaliśmy 5 poropozycji MD. Może wymyślą np. prywatyzację
      wszystkich spółek miejskich (albo choć jednej)? Wówczas musiałbym przeprosić.
      Niestety, przewiduję jak wy, że to będzie 5 pieknych zadań, które są w planach
      naszej władzy.
    • wnawara Raport ze spotkania 21.05.07, 19:59
      Witam ponownie,

Zapraszam do zapoznania się z raportem z realizacji I etapu akcji "Masz głos -
      masz wybór" w Rudzie Śląskiej.
      www.maszglos.pl/raporty_publiczne.php?news=94&page=&source=285oraz
      www.me.org.pl/
      Pozdrawiam,
      Wojciech Nawara
      • wnawara Re: Raport ze spotkania 21.05.07, 20:03
        Do poprzedniej wiadomości wkradł się mały błąd. Oto poprawny link do raportu:
        www.maszglos.pl/raporty_publiczne.php?news=94&page=&source=285
        Poprzedni de facto też działa, ale pojawiają się problemy, gdyby ktoś chciał
        nawigować po stronie z tamtego miejsca...

WN
      • w36 Re: Raport ze spotkania 22.05.07, 00:51
        wnawara napisał:

> www.maszglos.pl/raporty_publiczne.php?news=94&page=&source=285oraz

No tak. Zostaliście zrobieni w jajo, jak zresztą można było przewidzieć ;)
        Dopisując do tej listy bzdurę stulecia, czyli forsowanie budowy aquqparku w tak
        niekorzystnym dla Rudy rozwiązaniu, z rozmysłem ignorującej bardzo złe wyniki
        innych samorządowych inwestycji tego typu (szczególnie Dąbrowy), nasz Prezydent
        zrobił sobie z Młodych nieświadomych wspólników. Dostał za darmo fajny prezent.
        Od teraz topienie miejskich pieniędzy w spółce pani Truchan czy inne bezsensy
        basenowe będą miały dodatkową wymówkę, realizację zobowiązań akcji "Masz głos".

Chyba szkoda że się w ogóle taka szopka odbyła, ale tyle dobrego że straciliśmy
        resztki złudzeń.
        • zoro333 Re: Raport ze spotkania 22.05.07, 08:25
          Rozpoczęcie budowy centrum Rudy Śląskiej w Nowym Bytomiu w ramach programu
          integrowania miasta
          - Początek nowego budownictwa mieszkaniowego, wraz z przygotowaniem terenów
          - Nowe miejsca pracy, za sprawą Śląskiego Parku, Inkubatora oraz utworzenie
          podstrefy ekonomicznej
          - Rozpoczęcie realizacji inwestycji "Park Wodny Oti"

Nie wiem co to jest budowa nowego centrum, bo jeżeli jest to przebudowa placu
          JP II to niech się da spokój. Przygotowany projekt generalnie nie jest
          akceptowany przez mieszkańców, jest wyjątkowo drogi i nie ma nic wspólnego z
          integracją miasta. Zresztą Miejskie Centrum Kultury pokazuje jak wyglądają
          centra w wykonaniu tej władzy.
          Ładnie pomalowane domy wzdłuż ulicy Niedurnego, rzeczywiście są w większości
          ruinami. Trzeba koniecznie określić jaki obszar ma mieć te centrum i jakie
          zasady działanie.
          Ważne – rozwiązanie drogowe centrum.
          O przygotowaniu terenów, śmiech na Sali. Od 10 lat w Rudzie 2 wydziały nic
          innego nie robią. Od 2000 roku jest to sztandarowy temat prezydenta i .. nic.
          Żadnych efektów. Te same hasła były na wszystkich ulotkach Stanii.
          Nowe miejsca pracy.
          100 nowych miejsc pracy /fizycznej/ kosztuje rocznie około 300 tys. Myśmy
          wpompowali kilkanaście milionów w te spółki. Jaki efekt? Zerowy.
          Afera z finansowaniem przez miejskie spółki tzw. Giełdy, która do dzisiaj nie
          rozpoczęła działalności pokazuje do czego rzeczywiście służy Inwestor,
          Inkubator czy Park przemysłowy. Żadnych nowych miejsc pracy, tylko nabijanie
          kieszeni przez cwaniaków dobrze ustosunkowanych. Jeżeli trzeb braciszków jest
          zarządem giełdy i kasują od roku pieniążki za nic nie robienie to jest to
          afera. Jeżeli jeszcze są oni członkami rad Nadzorczych we Mieście to jak to
          nazwać.
          O inwestycji parku Wodnego wolę nie pisać. Tak naprawdę nikt już ie wierzy w tą
          inwestycję. Ciągnięcie tego tematu ma tylko jedno zadanie. Ukryć ogromne koszty
          już poniesione i opóźnić wybuch afery.
          Ciekawe, ze nic nie dotyczy ISPY. Czyżby Miasto już chciało zwrócić 33 miliony
          euro.
    • osi-ris Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 21.05.07, 21:46
      W roku 2007:
      - Rozpoczęcie budowy centrum Rudy Śląskiej w Nowym Bytomiu w ramach programu
      integrowania miasta <macie na mysli betonowy moloch pod UM?>
      - Początek nowego budownictwa mieszkaniowego, wraz z przygotowaniem terenów <jak
      najbardziej>
      - Nowe miejsca pracy, za sprawą Śląskiego Parku, Inkubatora oraz utworzenie
      podstrefy ekonomicznej <jak funkcjonuje nasza giełda towarowa? wie ktoś?>
      - Rozpoczęcie realizacji inwestycji "Park Wodny Oti" <a co z parkingami z
      przjazdem na Wirku koło Zdebla,z CO domów w mieście które dotychczas opalane
      węglem itd itd...>

Do końca kadencji:
      - Wybudowanie 1000 mieszkań <będzie praca- będą dochody>
      - Nowe miejsca pracy niezależne od górnictwa <chyba wiecej koncesji- zgody na
      sprzedaż alkoholu w RŚL jest coraz więcej emerytów górniczych>
      - Budowa centrum miasta <koszt ale czy potrzebny?>
      - Wybudowanie "Parku Wodnego Oti" <koszt wieloletni aż dla wnuków może zamiast
      tego wodnego giganta jakaś utylizacja odpadów będziemy zarabiać Walenciok stoi
      bardZo daleko do zabudowań i dojazd jest ze wszystkich stron i miejsca pracy
      będą i kasa będzie można by mieć i gaz i kase z odpadów i unia sie dołoży oj.. oj.>

Bosze wy naprawdę czytacie romanse Mickiewicza?
      normalnie jak dzieci..
      • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 19:53
        osi-ris napisała:

> - Rozpoczęcie realizacji inwestycji "Park Wodny Oti" <a co z parkingami z
        > przjazdem na Wirku koło Zdebla,z CO domów w mieście które dotychczas opalane
        > węglem itd itd...>

Naprawdę oczekiwałeś, że akcja rozwiąże WSZYSTKIE problemy miasta? Mam
        nieodparte wrażenie, że obojętnie jak bardzo ważne i palące problemy byłyby
        wpisane do deklaracji, zawsze można by spytać "A co z.... i z...?".
        • osi-ris Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 21:40
          panowie znam was i wiem ze macie logistyków, ekonomistów, lekarzy ... i nie
          wierze że nie odrobiliście zadania domowego jakim jest badanie rynku!! po co w
          RSL Basen klasy kombinat jak mamy je w miastach ościennych! bum będzie przez
          pierwsze kilka miesiecy "by zoabaczyć" pózniej zacznie sie pogłebianie deficytu
          kłpoty finansowe itd.. są większe problemy niż zwykłe przejadanie pieniedzy.

Jestem na NIE. i dobrze wiesz dlaczego.
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 19:22
      bardzo mi przykro, że nie musze przepraszać młodych. Potwierdzili nasze obawy:
      nie myślą! (albo nie moga myśleć - nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie o
      zatrudnienie czlonków MD w UM). I po co nam bylo w ogóle glowę zawracać?
      Kurcze, Młodzi! Mieliście pokazać, że potraficie spokjrzeć na swoje otoczenie
      po gospodarsku i zaproponować zadanie typu: postawić 3 ławki na zieleńcu w
      Bykowinie, albo: pomóżcie nam zorganizować spółkę w ramach Inkubatora, byśmy
      wiedzieli jak tam się pracuje i jakie sa możliwości. A wy jakie zadania
      wymyśliliście? Po cholerę miastu powielanie zadań ze strategii? To jest
      faktycznie tylko laurka dla naszej władzy. krew mnie zalewa. I wy chcecie nam
      wmawiać, że młodzi to niby lepsza przyszłość?! Panie Nowara, czy pan się
      wstydzi przynajmniej?
      • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 19:50
        > bardzo mi przykro, że nie musze przepraszać młodych. Potwierdzili nasze obawy:
        > nie myślą! (albo nie moga myśleć - nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie o
        > zatrudnienie czlonków MD w UM).

Nie odpowiadałem na pytanie, bo nie dotyczy ono mojej organizacji. Z "Młodymi
        Demokratami" nie mam nic wspólnego. "MD" to młodzieżówka partii politycznej.
        Moje stowarzyszenie nie jest jakąkolwiek młodzieżówką jakiejkolwiek partii.

> A wy jakie zadania wymyśliliście?

No więc właśnie. Osobom, które nadal nie przeczytały zasad akcji, ale nie
        przeszkadza im to w wypowiedziach o charakterze pejoratywnym pod adresem
        organizatorów, pragnę nieśmiało wyjaśnić, że to nie organizacje realizujące
        akcję "w terenie" ustalały listę "do zrobienia", a była to decyzja Prezydenta.
        Organizatorzy nie mają na nią wpływu. Nie mogę przecież ustalić własnej listy,
        podrzucić ją Prezydentowi i powiedzieć "Pan Prezydent podpisze, bo MOIM ZDANIEM
        to są istotne problemy miasta". Nie mogę powiedzieć też "Tej deklaracji nie
        przyjmę, bo uważam zadania za banalne", choć niektórzy chyba tak to sobie
        wyobrażali. To jest deklaracja - z samej definicji - PREZYDENTA, i to tylko od
        niego zależała jej zawartość. Zatem jeżeli ktoś uważa, że na liście są banały,
        proszę o kierowanie swoich żali do Prezydenta Miasta.

A to, czy ja się z tym zgadzam, czy nie - to nie ma najmniejszego znaczenia.
        Chociaż także prywatnie podzielam pogląd, że np. realizacja "parku wodnego" nie
        powinna mieć miejsca.

> Panie Nowara, czy pan się
        > wstydzi przynajmniej?

Nazwiska też najwyraźniej nie jest Pan w stanie odczytać w sposób prawidłowy
        (obok nazwy organizatorów i zasad akcji, ale o tym już pisałem)...

Pozdrawiam,
        Wojciech Nawara
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 22:36
      za przekręty nazwy i nazwiska oczywiście przepraszam, ale punkt ciężkości
      stawiam jednak gdzie indziej. Nie tylko ja przed spotkaniem powątpiewałem w
      sens organizowania spotkania, które może zostać potraktowane jak okazja do
      propagandowego wykorzystania młodziezy. Ale to Pana ostatnie wyjaśnienie mnie
      absolutnie powala z nóg: więc wiedzieliście, że podpisujecie się pod listą
      celów prezydenta, nie możecie dodać swoich sugestii i idziecie na takie
      spotkanie?! W jakim celu? I zapytam: jak mamy rozumieć stwierdzenie, że coś tam
      nie powinno być na liście, skoro zobowiązujecie Prezydenta do realizacji
      tego "coś"? Sorry, przyznaję: zupełnie nie rozumiem tej akcji... Ja wiem, że
      kiedy w latach 80. władza organizowała spęd do lokali wyborczych i jedyne czego
      chciała, to skreslenia "tak", to obywatele szanujący swoją postawę obywatelską
      po prostu nie zjawiali się w lokalach, choć w odwecie stosowano wobec nich
      różne szykany. Czy wam też czymś grozili, czy też raczej czymś kuszą?
      • w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 23:49
        rudy107 napisał:

> Ale to Pana ostatnie wyjaśnienie mnie
        > absolutnie powala z nóg: więc wiedzieliście, że podpisujecie się pod listą
        > celów prezydenta, nie możecie dodać swoich sugestii i idziecie na takie
        > spotkanie?! W jakim celu? I zapytam: jak mamy rozumieć stwierdzenie, że coś tam
        >
        > nie powinno być na liście, skoro zobowiązujecie Prezydenta do realizacji
        > tego "coś"?

Masz rację Rudy że akcja okazała się wielką żenadą, upokorzeniem dla młodych i
        co najważniejsze chętnych do działania dla dobra miasta członków naszego samorządu.
        Nawet gdyby się wysilić i spróbować wytłumaczyć postawę Stani tym, że tak
        niefortunnie sformułowana akcja jakoś może go obrażać jak i przede wszystkim
        radnych, których rolę w samorządzie tą akcją zwyczajnie całkowicie zlekceważono,
        to i tak potraktowanie z buta młodych, chcących coś pozytywnego zrobić w mieście
        jest zdecydowanie niesmaczne.
        Wpisanie im na listę jakieś śmierdzącej padliny przy równoczesnym obserwowaniu
        ich jak tu dowiedzieliśmy całkowitej niemocy wobec tego wszystkiego, było moim
        zdaniem, bardzo cyniczne. Można było to inaczej załatwić. Warunki były już znane
        wcześniej.
        Ale czy to wszystko było wynikiem jakieś honorowej postawy Prezydenta to tylko
        taka moja hipoteza, przy której nie będę się upierał. Może jest gorzej.
        Faktem jest tylko że to sobotnie wydarzenie napewno nie przysłużyło się
        pozytywnie naszej wspólnocie samorządowej.

• rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 22.05.07, 22:42
      Czytam jeszcze raz zapowiedź: "Liczymy na to, że z jednej strony społeczeństwo
      odczuje to, że istotnie ma wpływ na
      to, co dzieje się w mieście" - i co: ma wpływ? I po co chcecie się przyglądać
      władzy, skoro nie macie wpływu na realizowane zadania? Tu nie chodzi o
      zbliżenie władzy do społeczeństwa. Ale wy, drodzy młodzi, na pewno zbliżyliście
      się do władzy.
      • assasini Młodzi.... 23.05.07, 07:37
        Dostali złudne wrazenie, że coś im wolno, że coś tam mogą podziałać...
        Zejdźcie z obłoków, moi drodzy Młodzi.
        Jesteście kolejnymi marionetkami...
        • w36 Re: Młodzi.... 23.05.07, 18:27
          assasini napisała:

> Dostali złudne wrazenie, że coś im wolno, że coś tam mogą podziałać...
          > Zejdźcie z obłoków, moi drodzy Młodzi.
          > Jesteście kolejnymi marionetkami...

Ty się tak nie ciesz, bo to nie tylko z młodych zakpiła nasza władza a
          wszystkich Rudzian, nie wyłączając Ciebie, Assasini.

Popatrz czym to się zajmuje teraz nasza władza i co nam na sesję RM szykują:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=62928537&a=62928537

a teraz do całej propagandy głoszonej dla przeforsowania tej szkodliwej bzdury
          dodadzą sobie poparcie Fundacji Batorego i organizacji pozarządowych.
          A to tylko w kwestii basenowej.
          Inne hasełka z tej kartki wciśniętej młodym Rudzianom też pomimo populistycznego
          wydźwięku, mogą nas mocno rąbnąć w publiczną kieszeń.
          • assasini No masz rację.... 23.05.07, 18:41
            ... zakpili... ale ja jestem przynajmniej tego świadoma. W odróżnieniu od tych
            "Mlodych" czy jak im tam....
            Ale...oni jeszcze sobie mogą na naiwnośc pozwolić. Byleby nie pouczali starszych.
            • krzysiu251 Re: No masz rację.... 07.12.07, 19:11
              Zauważam niestety, że osoby krytykujące akcję "masz głos, masz wybór"
              organizowaną przez Młodych Europy, oderwali sie trochę od rzeczywistości, nie
              znają zasad tej akcji, bądź co najgorsze nie wierzą w dobre chęci tego
              Stowarzyszenia.
              Może ktoś nie doczytał dokładnie deklaracji podpisanej przez prezydenta, ale
              wyraźnie jest tam napisane, że Ruda Śląska miała wejść do podstrefy
              ekonomicznej..Jest To o tyle zabawne,że my jako miasto możemy jedynie lobbować
              ten pomysł w Warszawie, gdyż włączenie do podstrefy regulowane jest
              rozporządzeniem rządu.
              No i co Urząd Miasta wycofał się z tego, co w raporcie zostało również odnotowane.
              Jeśli Andrzejowi potknie się noga przy OTI parku, to również to zostanie odnotowane.
              Nie krytykujcie Młodych za to co robią. Przynajmniej coś robią i przejawiają w
              ten sposób aktywność obywatelską.
              A jeśli tak krytykujecie to każdy w was mógł to zrobić osobiście, właśnie na
              debacie która odbyła sie w grudniu..Była telewizja i na pewno wasz głos nie
              przeszedłby bez echa..
              Łatwo wyraża się poglądy, siedząc przy komputerze..
              Mieliście Państwo okazję to zrobić osobiście, właśnie podczas debaty
              podsumowującej..A niestety daliście plamę

• w36 Re: No masz rację.... 07.12.07, 21:34
                krzysiu251 napisał:

> Zauważam niestety, że osoby krytykujące akcję "masz głos, masz wybór"
                > organizowaną przez Młodych Europy, oderwali sie trochę od rzeczywistości, nie
                > znają zasad tej akcji, bądź co najgorsze nie wierzą w dobre chęci tego
                > Stowarzyszenia.

Pewno znasz przysłowie o dobrych chęciach. Ale nie winiłbym tu młodych, co
                najwyżej może ich naiwność.
                Ewidentny błąd jest po stronie autorytetów, którzy firmowali tą ułomną akcję,
                nie przewidując jej przebiegu w panujących realiach. Zamiast Masz głos mogła by
                się nazywać nie masz głosu. Dając właśnie władzom samorządowym przywilej
                narzucenia przedmiotu akcji, zrobiono z młodych marionetki służące nie zawsze
                korzystnym dla społeczności sprawom czy czystym bzdurom jak sam zauważyłeś.
                Przecież mógł się znaleść jakiś burmistrz czy prezydent, który by młodym wpisał
                na kartkę że na przykład, będzie zrzucał ze schodów interesantów albo
                przychodził nawalony do pracy. I młodzi zobowiązani regulaminem akcji by go
                musieli pilnować czy jest dostatecznie nawalony i czy zrzuca.

No a u nas co?. Przecież Stania umaczał młodych w aferę Oti, robiąc wręcz z nich
                swoich popleczników w tej sprawie, nawet jesli mają duże wątpliwości jak dobrze
                wiemy. Ale teraz nie mogą się wypowiadać merytorycznie, bo przecież kartkę
                wzieli i mają teraz pilnować Stanię żeby robił co napisał. No to po co to
                wszystko? Przymusu organizowania tej akcji w Rudzie chyba nie było.

Nie widzę niestety żadnego korzyści w naszym wypadku dla naszej społeczności
                samorządowej ani samych młodych a bardziej szkody i upokorzenie.

> Nie krytykujcie Młodych za to co robią. Przynajmniej coś robią i przejawiają w
                > ten sposób aktywność obywatelską.

Rzeczywiście szkoda tej zmarnowanej aktywności. Ale efekty się liczą a z nich
                niestety nie ma powodu się cieszyć.
              • jozefosmenda to nie tak! 07.12.07, 21:48
                Wyrażam stanowczy sprzeciw odnośnie tej krytyki!
                Ja młodych nie krytykuję lecz co najwyżej udzielam wskazówek a ci którzy tego
                chcą to się uczą.
                A ponieważ nigdy nie chodzę tam gdzie mnie nie proszą to mnie też i tam nie ma!
                Chociaż wiem ,że zbytnio "lubiany" nie jestem.
                Stąd też ci którzy tam są "reżyserowanie" proszeni mogą młodym lać wodę ile
                wlezie.Przy mojej obecności musieli by za bardzo uważać co mówią!
                • grzegorz1948 Re: Jozek jeszcze nie padles? 07.12.07, 21:59
                  Ja młodych nie krytykuję lecz co najwyżej udzielam wskazówek a ci
                  którzy tego
                  > chcą to się uczą.
                  Typowy belkot BELFRA!
                  Stąd też ci którzy tam są "reżyserowanie" proszeni mogą młodym lać
                  wodę ile
                  > wlezie.Przy mojej obecności musieli by za bardzo uważać co mówią!
                  Czy to nie przypadkiem ty lejesz mlodym tu na forum o dobrobycie w
                  PRL i pelnych lodowkach?!Jestes tylko starym czerwonym lewusem.

• grzegorz1948 Re: Jozek zapraszom cie na wodzionka 08.12.07, 20:31
                      Bedziesz wiecej czosnku jadl to moze pamiec nie bedzie cie tak
                      zawodzic.Naturalnie ze za czasu PRL tez chodzili po chasiokach!
                      Tyyyyyyyylko moze przypomnijmy sobie pieczatki w "Dowodach
                      Osobistych" ktore potwierdzaly zatrudnienie.Jezeli delikwent bez
                      takiego potwierdzenia byl zatrzymany to ladowal przed kolegium lub
                      tez dostawal"wikt i opierunek" w wiezieniu/kara do 3 miesiecy/!Moze
                      znow bedziesz gadal ze to sa bajki?????Bylo to tez oreze przeciwko
                      opozycji ktora to twoja PRL-owska wladza przedstawiala ich jako
                      pasozytow spolecznych.Tak jeszcze postepowano z dzialaczami
                      SOLIDARNOSCI w czasie stanu wojennego ze wyrzucano ich z kopalni
                      pracy w okolicy /chociaz byly ogloszenia/znalezc nie mogli i twoi
                      obroncy gliniarze zamykali ich na 48 godzin.
                      • jozefosmenda Wodzionka, wodzionka,wodzionka !!! 09.12.07, 14:33
                        >>>grzegorz1948 napisał:
                        > Bedziesz wiecej czosnku jadl to moze pamiec nie bedzie cie tak
                        > zawodzic.Naturalnie ze za czasu PRL tez chodzili po chasiokach!
                        > Tyyyyyyyylko moze przypomnijmy sobie pieczatki w "Dowodach
                        > Osobistych" ktore potwierdzaly zatrudnienie.Jezeli delikwent bez
                        > takiego potwierdzenia byl zatrzymany to ladowal przed kolegium lub
                        > tez dostawal"wikt i opierunek" w wiezieniu/kara do 3 miesiecy/!Moze
                        > znow bedziesz gadal ze to sa bajki?????<<<

Żiguś!
                        Nie przesadzaj z tym czosnkiem bo ci z gęby niemiły zapach poleci i wszyscy
                        orzekną,że żyd jakiś jesteś! Syjonista!
                        No to podaj mi przykłady z PRL-u gdzie,kto i kiedy po tych hasiokach chodził i z
                        tego się utrzymywał? No i kto siedział za to że nie miał pieczątki w dowodzie?
                        Oczywiście osobowo,nazwiskami!
                        Jestem niezmiernie ciekawy naszych wspólnych znajomych rodem z menelstwa.
                        Natomiast dzisiaj zamiast pieczątek mamy oświadczenia lustracyjne!
                        Z największym obrzydzeniem będę musiał je wypełniać po raz czwarty z
                        informacją,że NIE WSPÓŁPRACOWAŁEM!
                        Acha!
                        Nasz dobry wspólny znajomy (niestety już Ś.p.)z satysfakcją otwierał w PRL-u
                        dowód osobisty.Na drugiej stronie była rubryka:"zawód".Miał tam wpisane: dyrektor!
                        Więc co jak co ale życie było weselsze niż dzisiaj a i wodą święconą nie lali po
                        glacy przy okazji jak np.otwierali Izbę Wytrzeźwień!
                        No ale co debilizm to debilizm!
                        Tak,że mimo wszystko już wolę niektóre absurdy PRL niż takich jak TY dzisiaj po
                        przefarbowaniu
                        • barbi30-56 Wodzionka - to najlepszo zupa na świecie 09.12.07, 20:34

pl.youtube.com/watch?v=xBTmAT8kL5A
                          Zamiast wspominać stare czasy - obejrzyjcie filmik i posłuchajcie
                          Panowie. A tak na powaznie - to spotkajcie sie gdzies na piwie,
                          powspominajcie sobie stare dzieje (szczególnie Grzegorz, bo jakoś
                          pamięć go zawodzi- to Józek mu przypomni)

• grzegorz1948 Re: Och Jozek jakis ty glupi! 09.12.07, 23:05
                          Po tylu latach chcesz teraz zeby ci przypominac z nazwiska kto chodzil po
                          chasiokach?Czy ja pracowalem w MO zebych ich legitymowac?Ale tys przecie jest
                          z Wirku to musisz znac takiego chudzielca ktory mieszkal w piwnicy za hala
                          rybna na pawilonach czy tez ty dwoch osilkow co chodzili po Wirku.
                          A jezeli chodzi o zamykanie no to coz twoj kolega po fachu z "Nowego Wirka"
                          przesiedzial 2 dni na posterunku w Czestochowie i dopiero jak zona jego
                          wplacila 250000 zl to go wypuscili.A zreszta tez znasz chyba sprawe sztygara
                          z "Pokoju"ktorego Zielinski zwolnil ze sluzby wojskowej i potem szukal
                          pracy.Nie trudno go zidentyfikowac bo 10 internowanych z "Pokoju" mozna
                          znalezc jak sie szuka.To sa wypadki ktore powinienes znac.Nie bede wspominal
                          tych ktorych poznalem przelotnie w czasie wigilii w 1981roku.
                          Jak ci bedzie z pysku smierdziec po zjedzeniu czosnku to nikt cie o syjonizm
                          nie posadzi bo kazdy wie jak komunista pysk otwarl to smierdzialo.
                          No ty z pewnoscia jak i Stefanski macie statut pokrzywdzonego! KOn by sie
                          usmial!!!!!!!!!!!
                          No a z tym kropieniem no coz nie musisz latac piechota do Piekar tylko w
                          mundurze ORMO-wca przy drzwiach nowootwieranej "Izbie Wytrzezwien".
                          Badz rod ze masz teraz troche demokracji i mozesz byc w w roznych partiach.Nie
                          zapomnij tylko jednego ze w 1980 roku twoja partia PZPR z 10 000 000 stopniala
                          do 1 500 000.Te 8 500 000 to wlasnie byly te farbowane koty.
                          • jozefosmenda Och Gregor jakis ty mądry! 10.12.07, 11:16
                            Za halą rybną na pawilonach mieszkał Marek W.Bardzo dobry gitarzysta i
                            bynajmniej nie w piwnicy! No i po hasiokach nie chodził. Osiłków ci było co
                            niemiara ale też nie przypominam sobie by chodzili po hasiokach.
                            A po co ten z Nowego Wirka pojechał do tej Częstochowy,że go zawarli nie mógł to
                            tego złamania prawa dopuścić się w Rudzie Ślaskiej? Rodzina by miała blisko
                            przynajmniej do niego bo ino na Fryna!
                            A co do tych 10 mln członków to musisz przyznać ,ze liczba to imponująca!
                            No cóż takie to czasy były i nie ma co psów wieszać bo to i tak do niczego nie
                            prowadzi a i lepiej w Najjaśniejszej od tego nie będzie!Poprawi się dopiero jak
                            kretyni tacy jak ty i tobie podobni luft wypuszczą!
                            Oby jak najszybciej!
                            • grzegorz1948 Re: Och Gregor jakis ty mądry! 10.12.07, 21:11
                              Za halą rybną na pawilonach mieszkał Marek W.Bardzo dobry gitarzysta
                              i
                              > bynajmniej nie w piwnicy
                              Alfred mu bylo i jak strzygles wlosy u Worynki to z pewnoscia go tam
                              spotkales bo tam dostawal cos zjesc.
                              A po co ten z Nowego Wirka pojechał do tej Częstochowy,że go
                              zawarli nie mógł t
                              > o
                              > tego złamania prawa dopuścić się w Rudzie Ślaskiej? Rodzina by
                              miała blisko
                              > przynajmniej do niego bo ino na Fryna
                              No to wlasnie byl nauczyciel w szkole gorniczejkop."Nowy Wirek"
                              dzialacz SOLIDARNOSCI ale on ciebie jako przewodniczacego tez nie
                              zna a wiec znowu nowe klamstwo z twojej strony.
                              Poprawi się dopiero jak
                              > kretyni tacy jak ty i tobie podobni luft wypuszczą!
                              > Oby jak najszybciej!
                              My tego z wami nie zrobili bo bylismy i sa my dali KATOLE ale wy
                              czerwoni takich problemow moralnych zescie nie mieli !

• barbi30-56 Nowy wątek na formu 10.12.07, 16:36
                            Kurde, już mam dość tego Waszego dialogu na forum, załóżcie nowy
                            wątek: podaje propozycje : "Dialog komunistów" "Swada Józka z
                            Grzegorzem", "Kruk krukowi oka nie wykole" - czy jak tam chcecie
                            Panowie. Otwierając wątek o Prezydencie nie mam najmniejszej ochoty
                            czytac tych waszych głupot, przepychaanek a od Grzegorza tych
                            obrażlowych słów. HELPIK- czemu to puszczasz? Bawi cię to , bo mnie
                            nie.
                            W sobotniej gazecie przeczytałam - dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w
                            Rudzie ŚLąskiej w rodzinie zastępczej poza granicami naszego
                            miasta - matka zastępcza 46 letnia wdowa z 9 dzieci - wzięła nasze
                            dzieci,(widocznie z naszych nikt ich nie chciał) a P. Prezydent
                            odmówił wsparcia na remont domku, w którym mieszkają. Kurde to
                            skandal. Przecież się władza chwali, wspomaga inne gminy ( a to do
                            skutków wichury, a to do pomnika dla gołębiarzy itd) to dlaczego
                            nikt się nie zainetesuje naszymi dziećmi, których sie opieka pozbyła?
                            • grzegorz1948 Re: barbi30-56 10.12.07, 21:01
                              Przepraszam tu wszystkich forumowiczow za moje utarczki z Jozkiem
                              ale nie scierpie jak ktos zachwala PRL i rzady Jednosci Narodowej.
                              Z pewnoscia kazdy by rozdarl szczekaczke jak bym zaczal chwalic
                              czasy hitlerowskie.Jozek ciagle nazywa mnie klamca tylko nie potrafi
                              udowodnic gdzie klamie.Jezeli tak bedziemy dalej robic to w
                              nastepnych wyborach wygraja znow te niedobitki PRL a w innych krajach
                              ci "dobrzy nazisci" i juz bedziemy mieli nowe akcje na rynku pracy
                              firmy"Auschwitz" i "Gulak".Chcecie naprawde tego??????????
                              A jezeli chodzi o Prezydenta widujemy sie sporadycznie(raz na pare
                              lat) i nie mam z nim zadnych zwiazkow ktore by mnie od niego
                              uzaleznialy,ale znam Rude Slaska od urodzenia do .........i widze te
                              roznice.A tych naprawiaczy wszystkiego no coz glupie pytanie"Gdzie
                              oni byli jak mieli cos do powiedzenia?".Na Slasku sie tez
                              mowilo"Jeszcze sie taki nie narodzil ktory by wszystkim dogodzil"
                              • lernest Re: barbi30-56 10.12.07, 21:25
                                Mnie "Barbi" kojarzą się z lalkami,blondynami i seksem! Ale w sensie pozytywnym.
                                W tym przypadku dostałeś Grzegorz kopa bo stwierdziła,że używasz obraźliwych
                                słów i ma rację.Jesteś kompletnie negatywnie nabuzowany do wszystkich i wszystkiego.
                                W PRL-u jako prywaciarzowi powodziło mi się tak samo dobrze jak teraz.
                                Więc pamiętaj o mojej koszulce!
                                A wyobrażasz sobie jakby wyglądała Barbie w tej koszulce i bez stannika! Mniam!
                                • grzegorz1948 Re: lernest 10.12.07, 21:42
                                  W PRL-u jako prywaciarzowi powodziło mi się tak samo dobrze jak
                                  teraz.
                                  > Więc pamiętaj o mojej koszulce
                                  Jestem zaprzyjazniony z dwoma ludzmi ktorych zaklady uslugowe byly
                                  na Wirku jak mnie jeszcze na swiecie nie bylo.W jednym zakladzie
                                  pracowala moja zona i czesto w czasie nieobecnosci szefowej
                                  prowadzila ten zaklad.Drugi istnieje do teraz a pamietam go jeszcze
                                  jak prowadzila go babcia dzisiejszego wlasciciela.Nie wiem jak dlugo
                                  miales swoja prywate ale tych co znam to moze zyli troche lepiej ale
                                  tez w ciaglym strachu przed wladzami.Mozesz powiedziec ze ten co nie
                                  ryzykuje to nie siedzi tez prowda.
                            • hepik1 Re: Nowy wątek na formu 12.12.07, 06:45
                              barbi30-56 napisała:
                              > HELPIK- czemu to puszczasz? Bawi cię to , bo mnie
                              > nie.
                              Po pierwsze bez L.Po prostu- hepik ;)
                              Po drugie:gdyby uwzględniac wszystkie supozycje "nie puszczania" mało by co zostało na tym forum.Zawsze coś się tam może komuś nie spodobać.
                              Reasumując-treści pisane przez osoby,które nas swą twórczościa denerwują ,można pominąć wzrokiem.
                              Ewentualnie,by wzroku nie nadwyrężać, można skorzystać z ustawień w "Moim forum" gdzie istnieje funkcja powodująca wyszarzenie lub całkowite zniknięcie tzw."Nieprzyjaciół"
                              Pozdr
                • wnawara Re: to nie tak! 08.12.07, 11:05
                  jozefosmenda napisał:

> A ponieważ nigdy nie chodzę tam gdzie mnie nie proszą to mnie też i tam nie ma!

Tak się składa, że 18 listopada rozsyłałem mailowo zaproszenia na debatę
                  podsumowującą na adresy e-mail rudzkich organizacji i stowarzyszeń znalezione na
                  stronie UM (bez wyjątków w stylu "tego lubimy, a tamtego nie"). Między innymi
                  zaproszenie zostało wysłane na adres info (at) naszemiasto.rsl.pl, czyli
                  stowarzyszenia, którego - takie mam wrażenie - jest Pan Przewodniczącym.

Zaproszenie ponadto wisiało też na głównej stronie UM, bodajże parę dni przed
                  debatą. Nie było tam dopisku "za wyjątkiem J. Osmendy".

Proszę wybaczyć, ale z racji bardzo niewielkich możliwości
                  a/ finansowych
                  ORAZ
                  b/ kadrowych
                  nie mamy możliwości indywidualnego zapraszania osobistego/pisemnego każdej
                  ważnej osoby w mieście.

No ale OK, trzeba się uczyć na własnych błędach - następnym razem wydrukujemy
                  zaproszenia i poprosimy w kacelarii RM o ich rozkolportowanie wśród Radnych.

Pozdrawiam,
                  Wojciech Nawara
                  Wiceprezes Stowarzyszenia "Młodzi Europy"
                • rudy107 Re: to nie tak! 11.12.07, 08:04
                  ale dlaczego nie wolno krytykować? Święte krowy, czy jak? A skąd
                  mają sie dowiedzieć, że błądzą? Pochwalam ich działalność, ale bez
                  przesady - chyba nie po to się jej podejmują, byśmy bili brawa,
                  tylko po to by osiągnąć jakiś skutek. A skoro twierdzą, że wszystko
                  jest super, że są w zgodzie z regulaminem itp. - trzeba im
                  powiedzieć, że to nie tak, że nawet i faszyzm był zgodny z jakimiś
                  tam regulaminami.
              • hepik1 Re: No masz rację.... 08.12.07, 04:56
                krzysiu251 napisał:
                > Jeśli Andrzejowi potknie się noga przy OTI parku, to również to zostanie odnoto
                > wane.
                Na razie to mu sie lekko omsknęła;)
                Pierwsza wiadomość o Oti była we wrześniu 2005 a zgodnie z nią już za 4 miesiace(wiosna 2008) powinniśmy być jednymi z pół miliona nurzających się w 13 metrowych falach ;)
                rudaslaska.naszemiasto.pl/wydarzenia/512146.html
      • w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 23.05.07, 19:05
        rudy107 napisał:

> Ach, żebyż to wynikało z pozycji na obłokach. Ja się obawiam, że to wynika z
        > przyziemnych interesików.

Wiesz, wydźwięk twojego stwierdzenia jest strasznie dołujący :(. Że niby każda
        spontaniczna działalność podejmowana w imię dobra samorządu to manipulacja?
        Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć, choć z tą grupą młodych nie miałem nigdy do
        czynienia. Raczej postawiłbym na naiwność czy raczej brak możliwości
        przewidzenia skutków. Tym bardziej że jak można w tym wątku zauważyć nikt z
        wcześniej piszących (a są tu starzy wyjadacze) nie przewidział takiego akurat
        koszmarnego zakończenia. Spodziewano się się że Stania wpisze jakieś trywialne
        bzdurki, będące i tak w realizacji, by później wypinać klatę pod order a nie
        zakpi totalnie wpisując największą bzdure naszych czasów forsowaną uparcie
        pomimo licznych ewidentnych ułomności.
        Młodzi dostali kubeł pomyj na głowę i jesze im dowalasz ;)
    • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 23.05.07, 20:07
      Szanowni Państwo,

Chciałbym skierować kilka słów do osób tak bardzo krytykujących to, co zostało
      wpisane do deklaracji.

"Nieobecni nie mają racji" - mówi Wam to coś? Pytam więc - czy ktokolwiek z
      grupy krytykantów w ogóle pojawił się na spotkaniu? Czy ktokolwiek na spotkaniu
      zapytał Prezydenta o te wymieniane przez Was istotne tematy, np. trasa N-S, czy
      wirecki wiadukt?

Wiem, że informacje o spotkaniu nie dotarły na pewno do większości mieszkańców
      miasta, ale naprawdę wiele osób o nim wiedziało - dwukrotnie zapraszała Sfera,
      informacja pojawiła się w Wiadomościach Rudzkich, na stronach internetowych
      miasta i naszych, na forum Gazety, w mieście wisiało trochę plakatów, po kilku
      osiedlach roznosiliśmy ulotki, poszedł mailing do rudzkich NGOsów. Nie
      przeszkadzało to jednak w tym, że frekwencja mieszkańców była dosłownie żałosna,
      a istotnie zawyżała ją obecność przedstawicieli mediów wszelakich i
      organizatorów. Właściwie można było odnieść wrażenie, że tzw. "społeczeństwo
      obywatelskie" w Rudzie Śląskiej praktycznie nie istnieje...

Szanowni Państwo - nikt z krytykujących nie raczył się na spotkaniu pojawić i
      powiedzieć, co boli go w naszym mieście! Nikt z Was nie powiedział o kwestiach,
      które są - wg wypowiedzi z forum - tak bardzo dla Rudy istotne! Nikt nie
      wspomniał o projekcie ISPA, o trasie NS, o wiadukcie na Wirku, o wpisywaniu
      obiektów na listę zabytków, prywatyzacji miejskich spółek, parkingach,
      likwidacji "niskiej emisji" itd. itp. Nikt nie przyszedł i nie powiedział "Panie
      prezydencie, co z parkingiem przed basenem krytym na Rudzie, to jest prawdziwy
      problem mieszkańców, proszę o wpisanie go do deklaracji".

Ale nie przeszkadza Wam to w krytykowaniu i oskarżaniu, o insynuacjach osiągania
      korzyści nawet nie wspominając.

Gdybyście Państwo przyszli i wyrazili swoje wątpliwości, powiedzieli o
      "prawdziwych" problemach miasta i zażądali od Prezydenta wpisania ich na
      deklarację - mielibyście Państwo moralne prawo do wygłaszania tego typu opinii.

Jednak w czasie, gdy odbywało się spotkanie (a była to sobota - celowo, aby
      ludzie mieli czas!), Państwa na nim po prostu nie było...

Jestem przekonany, że Państwa obecność na spotkaniu i głośne wyrażane swoich
      przekonań spowodowałoby, że spotkanie (oraz sama deklaracja!) wyglądałoby
      zupełnie inaczej. Jednak zaznaczam po raz n-ty - Państwa po prostu na spotkaniu
      nie było...

Oczywiście wygodnie jest siedzieć przed monitorem, narzekać, oskarżać i nie
      robić ponadto nic innego, aby w mieście było lepiej. Do tego pod pseudonimem
      (poza nielicznymi wyjątkami).

Reasumując - chciałbym porównać tą sytuację do udziału w wyborach. Osoby, które
      nie głosują - nie mają wpływu na kształt miasta (albo państwa, w przypadku
      wyborów parlamentarnych/prezydenckich), ale nie mają też - moim zdaniem -
      moralnego prawa do krytykowania polityków. Przecież "ich do nie dotyczy" i "nie
      interesuje".
      Tutaj podobnie - wielkie słowa wypisane na klawiaturze na anonimowym forum, a na
      spotkaniu... zupełne pustki...

Proszę to na spokojnie rozważyć.

A gdyby ktoś chciał porozmawiać "na żywo" - jestem otwarty. Celem kontaktu ze
      mną można pisać na ogólny adres stowarzyszenia "ME" - info@me.org.pl.

Pozostaję z poważaniem,
      Wojciech Nawara
      • amarian2 Oj przepraszam! 23.05.07, 20:40
        Jak to nikt?
        Prze cztery lata zadawałem te pytania, wielokrotnie tłumaczyłem na każdej
        komisji budżetu, jakie inwestycje powinny być realizowane by nie pogłębiać
        zadłużenia. Dziesiątki konkretnych propozycji dot. działalności Inwestora i
        Inkubatora. Setki sprzeciwów i wniosków o kontrole. Na koniec jako jedyny
        głosowałem przeciwko pożycz na basen OTTI i to wszystko nazywa się nic?
        Działam od 14 lat w samorządzie i wiem jedno: pojedynczy głos się nie liczy.
        Nieważne czy jest logiczny, mądry czy coś wnosi do tematu. Inwestycje w mieście
        są decyzjami politycznymi i układane pod znajomości. Jak jest znajoma firma
        robiąca barierki przyuliczne to położyliśmy dziesiątki kilometrów barierek, jak
        firma robiła kostki to kładziemy chodniki – nawet w lesie.
        Drodzy młodzi.
        Jeżeli wiem, jakie sprawy zostaną poruszone a na jakie pytania nie dostanę
        odpowiedzi to wolę spędzić sobotę na boisku, bo tam robię coś konkretnego.
        Zapraszam.
        W niedzielę na boisku Pogoni odbył się mecz futbolu amerykańskiego o tytuł
        mistrza Polski i przygotowanie obiektu dla kilkuset kibiców było konkretnym
        działaniem, w przeciwieństwie do TEGO spotkania. Ogromna uciecha i zadowolenie
        ze swojej roboty. Czy wy też to odczuwacie?
      • amarian2 Oj przepraszam! 23.05.07, 20:44
        Po za tym forum jest także opiniotwórcze. Mieszkańcy w różny sposób mogą
        wyrażać swoje opinie. Już widziałem jak władza posługiwała się opiniami z
        forum, oczywiście wtedy jak im to pasowało. Można się nie zgadzać z opiniami
        ale nie należy ich lekceważyć, a jak na razie taka jest polityka władz do
        miejskich forum.
        • jozefosmenda Re: Oj przepraszam! 23.05.07, 23:14
          Dostałem zaproszenie na mecz rugby,ktory ma być w sobotę na Pogoni.Niestety mamy
          ZPCz w RSM i klapa!
          Ale następnym razem skorzystam.
          A ty Marian nie przepraszaj bo nie masz za co!
          • grzegorz1948 Re: Oj przepraszam! 27.05.07, 21:47
            Re: Złota Rybka w UM ???
            jozefosmenda 16.05.07, 22:08 + odpowiedz

Akurat tak się składa,że ja też mam spotkanie z mieszkańcami naszego miasta
            tylko że w plenerze.Będziemy sami łowić rybki.Różne zresztą.
            A szkoda bo na pewno byłbym aktywnym uczestnikiem w przypadku spotkania z panem
            prezydentem. No ale może następnym razem?
            > Dostałem zaproszenie na mecz rugby,ktory ma być w sobotę na Pogoni.Niestety
            mam
            > y
            > ZPCz w RSM i klapa!
            > Ale następnym razem skorzystam
            No tak Jozek wielki pysk tu na forum aLE TAM GDZIE bys mogl cos zadzialac to
            wykrety.
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 23.05.07, 23:25
      owszem: dowalam, bo mam nadzieję, że to poskutkuje.
      A co do mojej obecności i moich inicjatyw: zadałem więcej pytań niż się
      młodziezy zdaje i jeżeli wybieram peudonim - wiem dlaczego to robię i wiem co
      tracę: rodzaj autoreklamy. Owszem, jest to tez jakieś bezpieczeństwo, ale nie
      do końca, poniewaz sa w tym mieście osoby, których zadaniem jest diagnozowanie
      skąd głos leci. A jeżeli naprawdę zależało wam na dyskusji z szerszym udziałem
      społecznym, to trzeba to przygotować. Formuła też musi być inna niż ta, którą
      zaproponowaliście. Mnie już wystarczyła zapowiedź "Prezydent przedstawi listę
      problemów..." - od razu bylo widać tendencję "posłuchajcie prezydenta!" Na
      dodatek spotkanie było firmowane jako inicjatywa stowarzyszenia wiązanego z MD.
      Oczywiście, wiem: nie oficjalnie, ale tyle akurat wiem kto skąd przychodzi i co
      inicjuje. Dlatego jeżeli zalezy wam na szerszym udziale, to można przeciez
      zaprosić do współpracy inne stowarzyszenia. Nawiasem, byłaby potrzeba
      zorganizowania prawdziwego forum organizacji pozarządowych w tym mieście i
      zapytania ich jak widzą to "społeczeństwo obywatelskie".
      • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 24.05.07, 01:07
        rudy107 napisał:

> owszem: dowalam, bo mam nadzieję, że to poskutkuje.

Merytoryczna krytyka jest zawsze w cenie. Podkreślam - merytoryczna, bo
        insynuacje w stylu "straszyli czy kusili?" są po prostu w tej sytuacji żenujące.
        Dopatrywanie się wszędzie spisku, układu, znajomości, oszustwa itp. zakrawa z
        kolei na paranoję. I to w stadium zaawansowanym.

> Na
        > dodatek spotkanie było firmowane jako inicjatywa stowarzyszenia wiązanego z MD.

Poproszę o rozwinięcie myśli, bo nie nadążam... Jakie znowu "MD"?

> Dlatego jeżeli zalezy wam na szerszym udziale, to można przeciez
        > zaprosić do współpracy inne stowarzyszenia.

Szczerze mówiąc nie widziałem potrzeby współorganizowania tej akcji wspólnie z
        innymi stowarzyszeniami. Zaproszenia jednak pozostałe NGOsy otrzymały, poprzez
        mailing na adresy podane przy rejestracji w UM. Nikt się nie zjawił...

> Nawiasem, byłaby potrzeba
        > zorganizowania prawdziwego forum organizacji pozarządowych w tym mieście i
        > zapytania ich jak widzą to "społeczeństwo obywatelskie".

Pełna zgoda.

WN
        • w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 25.05.07, 10:04
          wnawara napisał:

> Dopatrywanie się wszędzie spisku, układu, znajomości, oszustwa itp. zakrawa z
          > kolei na paranoję. I to w stadium zaawansowanym.

Czytałeś WR?

Wiec poparcia dla Prezydenta i jego Pomysłów był w sobotę w UM, jak tam można
          wyczytać.

Chyba coś Ci się pokręciło i byłeś po prostu nie na tej imprezce, przecież WR
          można wierzyć ;)
            • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 25.05.07, 12:51
              rudy107 napisał:

> tak samo relacjonuje się rzecz na stronie internetowej miasta: pełny zachwyt
              > młodych ludzi propozycjami Prezydenta. I co, panie Wojciechu? Dlaczego tam nie
              > ma ani słowa na temat Pana sceptycznej oceny parku Oti? Piszemy o
              > sprostowanie?

Nie piszemy o sprostowanie, bo tekst jest w całości mojego autorstwa (Biuro
              Prasowe UM zmieniło jedynie czas komunikatu-zaproszenia na przeszły), ponadto w
              całości jest prawdziwy, nie ma więc czego prostować.

Ponownie zaznaczam, że jeżeli ktoś chciał mieć wpływ na kształt deklaracji, to
              mógł przyjść i przedstawić swoje postulaty. Jeżeli nie przyszedł, to niech
              pretensje ma tylko do siebie.
          • wnawara Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 25.05.07, 13:05
            w36 napisał:

> Czytałeś WR?
            >
            > Wiec poparcia dla Prezydenta i jego Pomysłów był w sobotę w UM, jak tam można
            > wyczytać.

Skoro nie przyszły osoby o odmiennych poglądach, to WR mają rację - mogło to
            wyglądać na wiec poparcia. A to jest moja wina, że nie przyszły? Mogły przyjść,
            i spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Prezydent mógłby usłyszeć, że
            mieszkańcy nie chcą parku wodnego, że chcą wiedzieć co z wireckim przejazdem,
            parkingami, niską emisją, trasą NS etc.

Redaktor Wroński z DZ był zawiedziony tym, że nie było gorącej dyskusji. I ja
            prywatnie podzielam jego odczucia.
            Jednak powtarzam - kształt spotkania i deklaracji zależał od prezydenta i w
            znacznej mierze od widowni, która mogła mieć na to ogromny wpływ. Nie było wśród
            mieszkańców oponentów, proszę się więc nie dziwić temu, że nie padły ich argumenty.

WN
            • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 25.05.07, 21:25
              sorry, ale to logika blondynki: wyznanie, że coś się nie podoba, a
              oficjalnie "jestem za panie Prezydencie!". Czy Pan, jako organizator został
              ubezwłasnowolniony? A gdzie byli inni czlonkowie stowarzyszenia? "Nie było
              opononentów" - a dlaczego? To stowarzyszenie było gospodarzem, Prezydent -
              gościem. I kto miał wejśc do tego grona i zakłócić podniosłą atmosferę?
              Kochany, jeżeli naprawdę miało być soczyście, to trzeba było przygotowąć
              liderów, którzy nadają ton w dyskusji. Pan jako organizator też mógł
              zaprezentować swoje poglądy i poprosić o wyjasnienie dlaczego macie popierać to
              albo tamto. Wybral pan inaczej i pana prawo, ale prosze nam nie robić teraz
              wody z mózgu, że to "ktoś z zewnątrz" miał zapewnić inny przebieg spotkania.
              Ale wówczas Prezydent mógłby zapytać "Panie Wojtku, to pana ludzie tak mnie
              krytykują?" No tak! "Prezydent mógłby usłyszeć..." - mógłby, gdyby mu Pan to
              powiedział. Reasumując, jestem przekonany, że zrobi Pan karierę przy boku
              naszej władzy. Taki młody i taki rozsądny czlowiek, który wie, że poglądy to
              jedno, a wyrażanie ich to drugie - to skarb! Tylko tak dalej!

• w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 26.05.07, 11:10
              wnawara napisał:

> Prezydent mógłby usłyszeć, że
              > mieszkańcy nie chcą parku wodnego, że chcą wiedzieć co z wireckim przejazdem,
              > parkingami, niską emisją, trasą NS etc.
              >
              > Redaktor Wroński z DZ był zawiedziony tym, że nie było gorącej dyskusji. I ja
              > prywatnie podzielam jego odczucia.

Wybacz ale Twoja wypowiedź jest mocno niespójna. Czy Ty i Twoi koledzy nie są
              mieszkańcami Rudy? Czy nie mówiłeś tu przypadkiem że niepokoi Cię sprawa Oti?
              Czy to Wy szeroko przedstawialiście się jako młodzi europejczyczy szczególnie
              zaangażowani w problemy samorządu lokalnego? A tam przestaliście nagle być
              członkami samorządu Rudy, straciliście nagle mowę i rozum na tym spotkaniu?

Wyszliście normalnie na wynajętych klakierów Prezydenta. To przecież Twoje
              nazwisko wisi na stronie UM, jako osoby kontaktowej pilotujących realizację
              m.in. Oti. Nikt Wam nie zabraniał zabrać głosu w szczególnie niepokojących czy
              ważnych sprawach Rudy, Waszych i innych mieszkańcó co do których macie jak jak
              widać pełną świadomość. Ale jak widać prywatnie, a oficjalnie wszystko cacy. To
              przecież takie orwellowskie dwójmyślenie.
              Ja wiem że zadziałały pewne mechanizmy nacisku, psychologii itd. ale proszę nie
              brnij tu przed nami w taką obłudę.
              Jak Ci plują w Twarz to nie mów że deszcz leci. Bo poddajesz się tresurze na
              pokornego przytakiwacza tak jak tam w zeszłą sobotę.
                • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 26.05.07, 22:53
                  coś koło tego. W sumie przypadek o tyle smutny, że to takie młode, ale i
                  takie... bezideowe. Mickiewicz przekonywał, że to młodość daje skrzydła, a tu
                  ona i leci, ale widać do czego. I co gorsza, często dolatuje do celu. A mało to
                  takich? Poznaje się ich zwykle po garniturkach (bo ich rówiesnicy cierpią kiedy
                  mają pogodzić się z krawatami) i po uprzejmości uzależnionej od stanowiska
                  rozmówcy...
      • w36 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 24.05.07, 01:10
        rudy107 napisał:

> zaproponowaliście. Mnie już wystarczyła zapowiedź "Prezydent przedstawi listę
        > problemów..." - od razu bylo widać tendencję "posłuchajcie prezydenta!" Na
        > dodatek spotkanie było firmowane jako inicjatywa stowarzyszenia wiązanego z MD.
        >
        > Oczywiście, wiem: nie oficjalnie, ale tyle akurat wiem kto skąd przychodzi i co
        >
        > inicjuje.

Wiesz byłbym skłonny uznać że młodzi po prostu mieli pecha znaleźć się w
        niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie i z niewłaściwą akcją ale skoro
        jesteś bliżej tych spraw i widzisz to inaczej, nie wykluczam że możesz niestety
        mieć rację.
        Tym bardziej że wpatrywałem się w tą kartkę którą Stania podpisał i rzuciła mi
        się w oczy pewna zaskakująca prawidłowość. Okazuje się że z całej tej listy
        tylko aquapark jest jedyną konkretną inwestycją. Reszta to całkowite ogólniki
        lekko zarysowane ale nie określone, sprawiające wrażenie jakby zostały wpisane
        tylko do wypełnienia miejsca na liście.
        A dziś tu na forum dowiaduję się że hmmm... zbiegiem okoliczności akurat na
        dniach ma zostać podjęta próba przepchnięcia przez nową RM, odświeżonej uchwały
        starej rady obciążającej budżet Rudy spłatami kredytu na aquapark.
        Czyżby to była próba napuszczenia organizacji pozarządowych przeciw tym radnym
        którzy ośmieli by się głosować przeciwko tej uchwale? Dobrze myślę?
    • rudy107 Re: Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem 19 maja 24.05.07, 12:10
      pewnie masz rację. Ale powiem jeszcze panu WN., że kontakt z organizacjami
      przez UM własnie jest bez sensu, ponieważ ilektroć dostajmy coś firmowane przez
      p. Pełnomocnik, to dziękujemy. Na takie spotkania przychodza, ci którzy się
      boją, bo mają coś do stracenia. Zawsze jest więc PZN, Nadzieja, Fauna czy
      przesławni rycerze. A reszta wie, że po raz kolejny zrobią nas w balona. Moi
      kumple ostatni raz dali się tak nabrać w grudniu, kiedy to ogłoszono, że jest
      spotkanie podsumowujące rok w pozarządówce. Spodziewali sie jakijś dyskusji,
      wolnych wniosków itp. A zaserwowano im... występ chóru i opowiadanie pana z
      Warszawy, który opowiedział o projekcie ustawy. Ludzi do głosu nie
      dopuszczono.
    • w36 "Młodzi Europy" nie spać proszę!!!!! 02.06.07, 19:16
      wnawara napisał:

> Organizatorzy mają nadzieję na przybliżenie władzy do ludzi. "Liczymy na
      > to, że z jednej strony społeczeństwo odczuje to, że istotnie ma wpływ na
      > to, co dzieje się w mieście, a po drugie - władza będzie miała
      > świadomość, że stale ktoś bacznie się jej przygląda." - mówi
      > Wojciech Nawara, Przewodniczący "Młodych Europy".

"Młodzi Europy" śpią, albo jeszcze nie podnieśli się po ciosie, który dostali na
      magistratowej imprezie w czułe miejsce a tu się arcyciekawe rzeczy dzieją w
      przedmiocie ich akcji "Masz głos (?)- masz wybór (?)".

Na ostatniej majowej sesji RM, doszło do kuriozalnego wydarzenia w sprawie
      aquaparku.
      Przed głosowaniem nad udzieleniem kredytu, przewodniczący RM pan Kania,
      zainspirowany przypomnieniem przez radnego Osmendy oczywistej rzeczy jaką jest
      jawność organów samorządu, zarządził głosowanie w sprawie czasowego zawieszenia
      art.61 Konstytucji RP, art.11 b. Ustawy o samorządzie i odpowiedniego fragmentu
      Statutu naszego miasta, na czas głosowania uchwały aquaparkowej.
      Z tej tak atrakcyjnej możliwości stanięcia ponad prawem, natychmiast ochoczo
      skorzystało oprócz oczywiście pana Kani jeszcze dziesięciu innych radnych. Jak
      się później okazało poparcie dla zawieszenia konstytucji okazali akurat ci
      radni którzy głosowali za udzieleniem kredytu z miejskich pieniędzy.
      Sukces tej brawurowej akcji pana Kani okazał się jednak połowiczny. Co prawda
      tej grupie radnych udało osiągnąć podstawowy cel jakim było zatajenie w
      oficjalnych dokumentach rady, personaliów osób głosujących za uchwałą
      aquaparkową, ale dzięki uprzejmości i spostrzegawczości radnego Osmendy skład
      tej grupy tak oryginalnie pojmującej podstawy samorządności udało się na
      szczęście odtworzyć i zamieścić m.in. tu na forum.

Macie "Młodzi" dużo szczęścia, jednak. Mogliście przecież nadzorować jakieś
      nudne stawianie ławek albo kładzenie chodnika, a trafiła się Wam tak
      nieprzeciętna i ciekawa sprawa. Jeszcze niby nic się nie dzieje, a już
      uczestnicy tego cyrku basenowego się ukrywają. No no ;) Co to będzie dalej?
      • grzegorz1948 Re: W-36 03.06.07, 21:41
        Ja na miejscu "szanownego"radnego Osmendy bym zaprotestowal tryb glosowania i
        oddal sprawe w rece prawnikow.On oczywiscie wybral inna droge tam pysk trzymal
        zamkniety aby profilowac tu na forum.JA JESTEM MOSCIE Z WAMI.Tacy ludzie graja
        zawsze falszywa karta i chca tylko po plecach innych robic kariere.Ja z tym
        panem mam wspolnych znajomych tylko ten biedak nie wie kim ja jestem i kim oni
        sa.Czesto sa to sasiedzi ktorzy mowia mi o wielkopanskosci Osmendy czy
        Piorkowskiego(Piorkowskiego i zawodowo i prywatnie) znam tylko jakby mozna
        okreslic"czarny pest".Znam mieszkanie Piorkowskiego z "Lecha" a teraz na
        Paderewskiego tylko z opowiadan.Znam Piorkowskiego-tego chama wioskowego-z
        kopalni .Bardziej falszywej zmiji to sobie normalny czlowiek wyobrazic nie moze.
        No a on za poreczeniem Jozka jest taki "pracowity" az smiech moze czlowieka
        zabic ale ten "czerwony pest" dalej sobie pochlebia.
        Dlugo wchodzilem tu na te forum i trzymalem pysk zamkniety ale jak dlugo mozna.
        • w36 Re: W-36 04.06.07, 01:06
          grzegorz1948 napisał:

> Dlugo wchodzilem tu na te forum i trzymalem pysk zamkniety ale jak dlugo mozna.

Grzegorzu. Twoja prywatna opinia o radnym Osmendzie jest chyba wyczerpująco
          opisana tu na forum i mam co do niej pełną jasność. Ale proszę nie mieszaj z
          tym, proszę, sprawy wciskania za wszelką cenę Rudzie tego aquaparku przez pewną
          grupę ludzi. Fakt niezaprzeczalny że to radny Osmenda powiadomił nas tu na forum
          o najnowszych wydarzeniach związanych z tym problemem i za to akurat powinniśmy
          być wdzięczni. Ale wolałbym raczej nie dociekać szczegółowo intencji za tym
          stojących ;).

Sprawa aquaparku jest o wiele ważniejsza niż jakieś aktualne gierki czy folklor
          polityczny, bo jej konsekwencje sięgają dla mieszkańców Rudy daleko w
          przyszłość, daleko poza czasy prezydentury Stani czy kadencji radnego Osmendy .
          I dotyczą podstawowych i ważnych spraw, dotyczących każdego mieszkańca, czy z
          powodu wzięcia tego bezsensownego kredytu, będzie na tyle publicznych pieniędzy
          by jeździć po porządnych ulicach w Rudzie, w jakich warunkach uczyć się będą
          nasze dzieci itd. . Już teraz, prawdopodobnie z powodu aquaparku, będziemy mieć
          pogorszony wjazd na średnicówkę z 1-maja, bo na dofinansowanie w urzędzie
          marszałkowskim forsowano ten bzdurny aquapark a nie starczyło staranności na
          porządny wniosek na te skrzyżowanie, które miało dużo większe szanse. A to tylko
          drobniejszy poboczny problem w całym tym bagnie.
        • osi-ris Re: re: W-36 31.10.07, 10:48
          grzegorz1948 napisał:
          Dlugo wchodzilem tu na te forum i trzymalem pysk zamkniety ale jak dlugo mozna.

wiesz koniec roku się zbliża może znowu jakieś postanowienia (Dlugo wchodzilem,
          pysk zamkniety)...
          fajnie by było ...
            • grzegorz1948 Re: ......w banie 31.10.07, 21:31
              Zawsze można się popisywać będąc "incognito".
              > Na to nie trzeba odwagi i Gregor o tym wie.A i różne farmazony
              > można pisać bo to "spływa"!
              Pisze farmazony?!Myslisz ze pisze nieprawde?To co napisalem co sie
              nie zgadzalo? A icognito no coz to jest forum wirtualne i jest to
              normalne.Co prawda znam paru ludzi z forum w Izraelu, Podkowie
              Lesnej czy Chicago. ale to prywatnie. Tys podal swoje nazwisko bo
              chciales w ten sposob robic sobie reklame do wyborow no i wpadles.Ja
              sam popelnilem w korenspondencji pare przeoczen ktore mogly ciebie
              naprowadzic na moj trop(bo znasz mnie dobrze).No ale na razie zabawe
              mam dobra a na rozliczenie i konfrontacje czas przyjdzie.

• lernest Re: ......w banie 01.11.07, 15:34
                Faktycznie czasami zabawa to świetna!
                Mnie ona również się podoba tylko żałuję,że nie zawsze mam czas.
                Ale pisanie Grzegorzu z Tobą to prawdziwa przyjemność.Zwłaszcza jak
                mówisz o PRL i zmyslasz różne cudaczne sprawy!
                Mnie np.powodziło się już wtedy jako tzw."prywatnej inicjatywie"
                bardzo dobrze i nigdy nie miałem pustej lodówki o barku i
                tradycyjnym "papieskim" piwie już nie wspominając.
                • grzegorz1948 Re: lernest ......w banie 01.11.07, 21:29
                  Zwłaszcza jak
                  > mówisz o PRL i zmyslasz różne cudaczne sprawy!
                  Jest to chyba jedyne forum polskie gdzie niektorzy uzywaja formy PAN!
                  Ale do rzeczy.Te cudaczne rzeczy to co?To co niektorzy ze wzgledu na
                  mlody wiek czy odpowiednia przynaleznosc polityczna nie znaja?!
                  A co do Osmendy -no coz ciagle mi cos zarzuca ale bez podania gdzie
                  i co klamalem.podaje dlatego tez nazwiska zeby mu wybic z glowy
                  posadzanie mnie o klamstwa.
                  Mnie np.powodziło się już wtedy jako tzw."prywatnej inicjatywie"
                  > bardzo dobrze i nigdy nie miałem pustej lodówki o barku i
                  > tradycyjnym "papieskim" piwie już nie wspominając.
                  No widzisz u nas na Slasku zylo sie z przemyslu i dlatego lodowki
                  byly takie jakie byly.Do megasamu bralem mojego piecioletniego synka
                  aby dostac 20 a nie 10 jajek,tesciowa stala od 21.00 do 8.00 u
                  Heriszki na ochlap miesa.Taki byl los bez prywatnej inicjatywy(zona
                  pracowala w prywatnym zakladzie uslugowym i szefowa tez nie miala
                  jakis przywilejow)no i bez odpowiednio uksztaltowanej pozycji
                  politycznej.Dlatego smieszy mnie jak tu niektorzy probuja propagowac
                  dobra ustrojowe PRL.Tak roboty mieli wszyscy dosc a nawet "powyzej "
                  tego ale pieniadze i przywileje mieli ci inni.dlatego ta czerwona
                  banda dalej maci w glowach"Wszyscy mieli robote i pieniadze tez"
                  tylko towar byl gdzie indziej.
                  • osi-ris ale ci sadzi...na czacha 02.11.07, 08:04
                    za to teraz jest na odwrót? czyli lepiej twoim zdaniem ? maści nie masz tylko
                    jakiś zamiennik tamtą chwalisz a ta ci nie służy?! czasami tak jest jak sie za
                    demokracji w dupe włazi to prl-owskie masci są najlepsze. Za to teraz roboty i
                    kasy niema a sklepy pełne...
                    nic dodać nic ująć...
    • w36 Ciąg dalszy... farsy? 23.11.07, 18:28
      Dziś prawdopodobnie odbyła się druga część akcji "Młodych Europy". Jak to mamy
      tu opisane w wątku, od początku ta akcja została niestety cynicznie wykorzystana
      przez UM m.in. w aferze Oti, dla wywołania wrażenia poparcia przez NGO tej
      patologicznej z gruntu sprawy.

Ciekawe jak tam dziś było w temacie Oti, w końcu przecież od tego czasu pojawiły
      się nowe fakty (np. odkrycie przez dziennikarzy DZ fikcyjności biznesplanu,
      utajnienie głosowania RM itd.) ?
      Czy znowu wyszedł z tego żenujący wiec poparcia dla Stani, jak w maju?

Czy ktoś by chciał przekazać bezpośrednie wrażenia z tej imprezy, bo pewno w WR
      będą na ten temat bzdury jak zwykle?
        • zoro333 Re: raporty publiczne 26.11.07, 19:34
          Z dużą uwagą przeczytałem Wasz raport, nie brak Wam chęci,
          poświęciliście także dużo pracy aby go sporządzić.
          Muszę kolegi jednak zmartwić. Główną waszą zaletą jest naiwność.
          Zacznijmy od deklaracji Pana Prezydenta. Cóż to obiecał.
          1. centrum Miasta – prace projektowe nad tym tematem trwają
          nieprzerwanie od 12 lat, kiedy to pojawiły się pierwsze obietnice i
          projekty. Dla przypomnienia, w 2002 powstał projekt garażu
          podziemnego przed Urzędem. Ten temat jest przywoływany na każde
          zawołanie ponieważ trudno go rozliczyć. Realizacji nie ma bo…. Unia
          nie dała kasy. Młodzi na pewno wiedzą, że mniej więcej około 2%
          projektów zgłaszanych przez gminy dostaję kasę. Na temat centrum
          można dużo i bardzo dokładni e pisać, ale po co? Temat medialny,
          wyborczy i nie do realizacji. Tak nawiasem ten temat wywołał ogromny
          sprzeciw mieszkańców dzielnicy.
          2. Budownictwo mieszkaniowe – nawet Młodzi wiedzą, że
          realizacja inwestycji mieszkaniowych to długi, wieloletni etap. Te
          inwestycje które dzisiaj są kończone rozpoczęto 2-3 lata temu. To
          jaka to deklaracja, kiedy prezydent wiedział, ze temat już dawno
          jest realizowany. Cieszy mnie rozwój budownictwa mieszkaniowego, tym
          bardziej, że w Rudzie Śl. było one traktowane po macoszemu. Tylko
          dla przypomnienia /oczywiście/ informuję, że obecny Prezydent był
          szefem komisji Gospodarki komunalnej od 1998 roku i nie zasłynął z
          chęci budowania. Dopiero nowy Zarząd przyjął bodaj w marcu 2000 roku
          program budownictwa i wstąpił do TBS. Raczej Młodzi niech nie pytają
          jakie było stanowisko Prezydenta.
          3. Nowe miejsca pracy. RAR Inwestor, Inkubator i Park
          przemysłowy powstały już dawno i tylko w jednym celu, tworzenie lub
          wspomaganie tworzenia n owych miejsc pracy. SA to spółki i
          deklaracje prezydenta w tym zakresie są cokolwiek dziwne. Zrozumiałe
          by były gdyby rzeczywiście działalność prezydenta, urzędu
          przyczyniła się do stworzenia miejsca pracy, a tak? Czytając raport
          warto zobaczyć ile kasy Miasto dało na te spółki, ile nadal daje,
          ile kasy spółki otrzymały z funduszy zewnętrznych a ile to miejsc
          pracy „NIBY” stworzyły. Dlaczego niby? Popatrzcie jak tworzy się
          te „miejsca” pracy. Firma chce się rozwijać i otrzymuje kredyt,
          normalny. Rozwija interes i pieniądze oddaje. Nasze spółki zaliczają
          sobie nowo otwarte miejsca na swoje konto. Analogicznie to najwięcej
          nowych miejsc pracy tworzy Bank Zachodni lub Śląski. A nasze spółki
          mają do rozliczenia sprawę Giełdy towarowej, która
          według „deklaracji” prezydenta miała zrobić z Rudy Śl. Hamburg lub
          Davos.
          4. O OTI nie warto pisać. Dobrze że nie ma tej inwestycji.
          Tylko znowu dla przypomnienia /oczywiście/ według deklaracji
          prezydenta z 2004 roku kąpać mieszkańcy mieli się w 2006. tyle są
          warte deklaracje.
          Serdecznie dziękuję Młodym za sprzeciw przeciwko wydobyciu węgla
          pod Nowym Bytomiem. Zniszczyć dzielnicę jest łatwo. Dzisiaj po 10
          latach cieszymy się i chwalimy domem na ul. Dąbrowskiego. A co
          resztą tej ulicy?
          • w36 Re: raporty publiczne 28.11.07, 03:05
            zoro333 napisał:

> Muszę kolegi jednak zmartwić. Główną waszą zaletą jest naiwność.

No faktycznie. Smutne to bardzo.
            Nadal jakoś nie potrafię zrozumieć jak taka instytucja jak fundacja Batorego
            mogła wypuścić takiego gniota jak tą akcję i pozwolić z młodych ludzi zrobić
            bezwolne marionetki w jakiś lokalnych rozgrywkach. Zabrakło tam komuś niestety
            chyba wyobraźni, jak tak sformułowana akcja może się rozwinąć w naszych, także
            rudzkich, realiach.
            Teraz wychodzi na to że, przykładowo, to rudzcy młodzi naciskają o budowę Oti. I
            naiwnie dali Stani do ręki jeszcze papier na to. A o kontrowersjach i
            patologiach związanych z tym tematem, dostępnych także w mediach, nawet nie
            wspomnieli przy prezydencie bo pewno "nie wypadało".

A co do Otiafery, to jedyne może pocieszająca wieść w tym raporcie że sprawy się
            ślimaczą a cyrograf na ten kredyt jeszcze nie podpisany. Ciekawy jest też ten
            wydłużony zdaje się, dwuletni od kwietnia termin oddania do użytku. Interesujące
            w tym kontekście jest, kiedy w tym przypadku wypadnie termin spłaty pierwszej
            raty kredytu. Czyżby Stania się ustawiał by te całe szambo wybuchnęło w twarz
            nie jemu a jego następcy? A samemu załapać się tylko na przecinanie wstęgi?
            W Dąbrowie trwało koło dwóch lat, kiedy już nie dało się trwać w fikcji, musieli
            oficjalnie się przyznać do nierentowności aqaparku i wadliwości założeń oraz
            obciążyć poważnie budżet miasta. A u nas skoro mamy już tuż pod bokiem tą
            upadającą konkurencję i po części wspólną klientelę może to nastąpić szybciej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka