Dodaj do ulubionych

Brak wody obnaża nieudolnoś władzy

27.06.07, 17:26
Bakterie koli znalezione w wodzie pokazały niedowład naszych miejskich władz.
Radźmy sobie sami. Tom drogą zwracam się do naszych mieszkańców aby pomagali
ludziom starszym , chorym i niesprawnym w dostarczeniu wody dla celów
sanitarnych i spożywczych. Ilość punktów zorganizowanych przez służby moim
zdaniem jest skandalicznie mała.
Obserwuj wątek
    • michal0982 Re: Brak wody obnaża nieudolnoś władzy 27.06.07, 18:20
      Spokojnie to oficjalny komunikat!
      W związku ze stwierdzeniem dostawy wody o pogorszonej jakości przez
      Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe z Katowic Władze Miasta Ruda Śląska
      podjęły natychmiastową decyzję o zamknięciu dopływu wody w północnej części
      miasta. Sytuacja dotyczy dzielnic: Ruda, Orzegów, Godula, Chebzie oraz osiedla
      Kaufhaus.

No Panowie chyba troche przesadzacie. Co ma władza do jakości wody w kranie?
      RPWiK Ma obowiązek dostarczac wode zgodną z normami. Pewnie gdzieś pękła rura i
      dostały się fekalia do wodociągów.
      • sister_of_mercy a właśnie że obnaża! 27.06.07, 18:37
        ...bo w takich przypadkach po mieście powinny krążyć beczkowozy, powinny stanąć
        punkty z baniakami wody spożywczej dla mieszkańców, powinno non stop jeździć
        auto z megafonem i ogłaszać ten komunikat.
        Ale władza i jej pracownicy - czyli nasze magistrackie urzędasy - woleli latać
        po Nowym Bytomiu i wykupywać zgrzewki wody mineralnej. A mieszkańcy mogą liczyć
        na dobrze poinformowanych znajomych albo...telepatię!
          • laurka28 Re: a właśnie że obnaża! 27.06.07, 19:12
            Wybacz - nie piłabyś tej wody ponieważ zamknięto jej dopływ. Właśnie dlatego,
            żeby nie znalazły sie osoby, które : nie słyszały, nie wiedziały itp. Jak tylko
            potwierdzono informację beczkowozy zaczęły kursować. Jestem przekonana, że
            Twoja praca w Urzędzie pozwoliłaby na natychmiastowe wysłanie setki beczkowozów
            pod Twój dom itd. itp.
            Wybacz złosliwośc, ale czasami najłatwiej jest oskarżać i nadmuchiwać
            rzeczywistośc do wielkości balona z gumy do żucia.
            • sister_of_mercy Re: a właśnie że obnaża! 27.06.07, 19:17
              ...wybaczam złośliwość... sama bywam złosliwa... ale nie wybaczam
              niekompetencji! W dzielnicy , w której mieszkam - nie ma wody od 16.00,a
              pierwszy beczkowóz będzie o 19.00. I wiem o tym od znajomego strażnika
              miejskiego - bo sztab kryzysowy naszego miasta nikogo u nas oficjalnie nie
              powiadomił.
              • lswaczyna Re: a właśnie że obnaża! 27.06.07, 21:10
                Zamiast zakręcać wodę moim zdaniem należało poinformować mieszkańców o
                zagrożeniu które jeśli jest to jest już jakiś czas. Chamskie potraktowanie
                obywateli naszego miasta i stworzenie kolejnego zagrożenia epidemiologicznego
                (brak wody na spłukiwanie nieczystości szczególnie w wysokich budynkach)przy
                braku dostatecznej ilości beczkowozów.
                Namawiam mieszkańców do przebadania wody dostarczanej przez służby miejskie
                zapewne nie nie jest lepsza od tej zakwestionowanej. Ja osobiście kupuje wodę
                mineralną i nie omieszkam wystąpić z roszczenie wobec miasta.
                • kafalz żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 21:45
                  o jakiś skandal, wode dostarcza GPWIK do miasta ale infrastruktura należy do
                  PWIK spółki miejskiej należącej do prezydenta tego miasta. To oni odpowiadają za
                  stan rurociągów.
                  Tak jak ktoś już napisał pewnie doszło do skażenia bo ktoś zaniedbał prac
                  konserwatorski czy awarii. Nie oszukujmy się każdy kto ma cokolwiek wspólnego z
                  rudzką polityką wie co tam się dzieje. Nie miejsce i czas by to przytaczać ale
                  wkońcu ktoś powinien uzdrowić tą firme i skończyć z polityczną intrygą kadrową
                  która się tam odbywa i samowolą.

Zarządzanie kryzysowe w mieście nie istnieje. Ten telefon dyspozycyjny
                  prezydenta miasta to jakaś kpina. Nie odbierają telefonów albo jak odbiorą to
                  traktują rozmówcę jak jakiegoś ciula.

Popieram Leona w pełni.

widać włodarze miasta żadnych wniosków nie wyciągnęły z karambolu czy halemby bo
                  nadal odwalają amatorszczyznę. Ilekroć widzę te gwiazdy jak się udzielają w TV
                  to roztacza się obraz rozpaczy...Ruda w mediach wychodzi jak jakiś intelektualny
                  zaścianek, ale cóż taką władzę ( Platformę Obywatelską ) wybrało 10% populacji
                  miasta, 90% teraz musi cierpieć.
                  • mohrhardt Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 22:09
                    Drogi Kafalzie, gdzież to istnieje taka ordynacja wyborcza, która pozwala wygrać
                    w stosunku 10 - 90? Nie będę przytaczał Ci wyników wyborów i liczb bo pewnie i
                    tak stwierdzisz, że Ty nie głosowałeś. Szkoda więc miejsca na takie rozPISki!

Drogi Panie Leonie, jest Pan chorym człowiekiem, chorym na kompleks władzy.
                    Niech przytoczę Panu plan dnia dzisiejszego: o godz. ok. 12:30 poinformowano o
                    możliwości skażenia wody nieznaną bakterią. O godz. 14 na zebraniu komendantów
                    Straży Miejskiej, Policji, PSP oraz Naczelników i Vice Prezydentów podjęto
                    decyzję o zamknięciu dopływu wody dla dzielnic północnych, w międzyczasie
                    potwierdzając, że są to bakterie coli. Od godz. 14:00 oświadczenie krążyło już w
                    radio, lokalnych TV, chwilę później ukazało się w internecie. Z miejsca
                    zorganizowano najpierw 3, 5, 7, pozniej 9 beczkowozów, ktore dowozily wode pitna
                    sukcesywnie na wszystkie ulice. Beczkowozy oczywiscie musiały być uzupełniane a
                    mieszkańców było/jest 45 000! Trwa to! Czyż nie? Zorganizowano 5 punktów poboru
                    wody przemysłowej! Czy UM miał zapukać do każdego z taką informacją? Słyszałem
                    taki głos, że mnie nikt nie poinformował. Skończyły się czasy Państwa
                    opiekuńczego! Idąc dalej Panie drogi Leonie, Pan oczywiście lepiej wszystko by
                    zorganizował. Radziłbym Panu raczej nie wypisywać tego typu bzdur bo córka,
                    której wypryszczył Pan posadę w Wydziale Budżetu pozostanie do emerytury przy
                    stawce 800zł netto. Czy władze miasta mają wpływ na gospodarkę wodną w
                    Katowicach? Czy takie zdarzenie da się przewidzieć? Odpowiadac chyba nie trzeba.
                    To, że ktoś nie słucha radia, nie ogląda TV i nie posiada dostępu do internetu i
                    nie wiedział o zaistniałej sytuacji jest jego własnym problemem. Tak samo jak
                    nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności karnej.Rozumiem, że to
                    kolejna historia Leona S. z cyklu Nie do Wiary, rudzka teoria spisku Jak to nie
                    pozwolono mu być Prezydentem.
                    • kafalz Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 22:25
                      szanowny kolego rozumiem rozpaczliwe próby ochrony swoich mocodawców ( płatników
                      ) ale w sytuacji klęski żywiołowej która demaskuje chory układ PO i to co robi w
                      mieście próba obrony która podjąłeś jest żenująca.

Leon Swaczyna ma rację co to tego że panował i panuje totalny chaos. Godziny
                      które przytaczasz są ok ale tylko dot. URZEDU MIASTA. Tam wszyscy wiedzieli -
                      informowali swoich ale na zewnatrz ZADNA informacja nie wyciekła. Mam nawet
                      dowody - screenshoty stron internetowych UM, PWIK oraz nagrania z TV Sfera gdzie
                      widać jak łżesz.
                      Oficjalny komunikat na stronach UM pojawił się o 15:30
                      jakiegokolwiek komunikatu na stronach PWIK - BRAK ( to jakiś mroczny skandal... )
                      TV SFERA w czasie kiedy nieoficjalnie huczało oraz kiedy już podano oficjalne
                      informacje puszczała jakieś durne koncerty.

powtórzę to efekt kolesiowskiego obsadzania spółek miejskich i innych ludźmi
                      którzy poza dobrymi układami z płatnikiem niczym pochwalić się nie mogą.
                      Kompetencji brak.

a co do 10% to policz sobie frekwencję, podziel odpowiednio i ci wyjdzie ilu
                      mieszkańców z ogółu miasta wybrało obecny skompromitowany układ.
                      • mohrhardt Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 22:33
                        Drogi Kafalzie, od zarania dziejów i powstania ustroju demokratycznego
                        podstawową jego zasadą jest, że absencja przy urnie to zgoda na wybór większości
                        więc pleciesz wać pan. Po drugie, secundo, jaka różnica jest w tym czy pół h
                        wcześniej czy później ukazał się komunikat na stronie www, skoro niezwłocznie po
                        wykazaniu obecności bakterii w wodzie podjęto decyzję o zamknięciu jej dopływu?
                        Powtarzam, komunikat był dostępny we wszystkich środkach przekazu, oczywiście
                        prócz prasy, wiadomo. Oczywiście, Mości Państwo Mieszkańcy chcieliby otrzymać
                        komunikat 5 min po zaistnieniu sytuacji na złotej tacy, z dostawą do domu, wraz
                        z zapasem wody pitnej.
                        • kafalz Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 22:46

ty nadal nie rozumiesz nonsensu sytuacji...was nuczono by robić a nas by robić z
                          głwą i zrobić. Wiem że za państwową kasę która łatwo się wydaje nikomu nie
                          zależy by robić z sensem i efektem ale przynajmniej byś sobie darował teksty o
                          "hyper bajer akcji Andrzejka i jego sługusów" co to "posatwili środki masowego
                          przekazu na nogi"
                          Nie chce mi się juz tego komentować - ktoś kto nie rozumie własnej głupoty nie
                          zrozumie jej tym bardziej jak mu się to pisze na forum.
                          • mohrhardt Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 27.06.07, 22:56
                            Zazwyczaj brak argumentów i znikoma jakość wypowiedzi na tym kończy polemikę.
                            Każde zarobione pieniądze wydaje się tak samo. Ciekaw jestem jaką grupę zawodową
                            reprezentuje Sz.P. Kafalz, skoro tryska taką elokwencją. Nie wiem też, czy Pan
                            Leon S. nie poczuje się tutaj urażony, jak już wspomniałem, jego córka należy
                            do, jak to określił Sz.P. Kafalz "slugusów Andrzeja". Nieźle się nakajał z tej
                            przyczyny, ale widać już piórka odrosły.
                        • sztygar_ds Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 28.06.07, 07:59
                          Ja osobiście dowiedziałem się o zaistniałej sytuacji z tegoż forum, następnie
                          ze strony www miasta, a pierwsze komunikaty w telewizji TVN 24 i TVP Katowice
                          zaobserwowałem dopiero po godzinie 19. Radia nie słuchałem więc się nie
                          wypowiadam, w TV Sfera 90% programu stanowią powtórki więc niemamy o czym
                          dyskutować - pewno puszczą relację w przyszłym tygodniu. Generalnie uważam, że
                          należało powiadomić zainteresowane dzielnice poprzez komunikaty z megafonów.
                          Dwa telefony dyspozycyjne to również zdecydowanie za mało.
                          I na koniec mała uwaga nt. wywiadów udzielanych przez mieszkańców w relacji TVN
                          24: Ślązacy to naprawdę "twardzi ludzie" co potwierdziły wypowiedzi każdego z
                          trzech rozmówców w stylu "trudno, ciężko, trzeba to przejść itp." ale na pewno
                          w żadnej nie dopatrzyłem się znamion rozpaczy i tragizmu, co usilnie próbowała
                          wmówić telewidzom szanowna pani dziennikarka podsumowując relację! Kto oglądał
                          ten wie o czym mówię...
                  • lswaczyna Re: żenada i rozpacz - miasto buraczanych kolesi 28.06.07, 11:55
                    kafalz napisała

> widać włodarze miasta żadnych wniosków nie wyciągnęły z karambolu czy halemby b
                    > o
                    > nadal odwalają amatorszczyznę. Ilekroć widzę te gwiazdy jak się udzielają w TV
                    > to roztacza się obraz rozpaczy...Ruda w mediach wychodzi jak jakiś intelektualn
                    > y
                    > zaścianek, ale cóż taką władzę ( Platformę Obywatelską ) wybrało 10% populacji
                    > miasta, 90% teraz musi cierpieć.

I dobrze im tak czemu nie przyszli na wybory?
                    Mnie jest żal wyborców RAŚ oraz ludzi starszych i ułomnych, reszta płaci za
                    swoją głupotę.
                • ruda-help Re: a właśnie że obnaża! 28.06.07, 11:48
                  Panie Leonie, wiem, że na Latki jest trudna sytuacja, ale dziś niech Pan nie
                  sieje paniki, że woda jest zła dla ludzi. Przede wszystkim woda dostarczana
                  jest do celów sanitarnych. Proszę o tym pamiętać i życzliwie pomagać sąsiadom,
                  a nie ich jeszcze straszyć. Sztab ludzi pracuje, aby dostarczać wodę i
                  sprowadzać dodatkowe źródła wody do miasta. A zakręcenie było konieczne ze
                  względów bezpieczeństwa. Nie każdy czyta, słucha radia i telewizji. Dlatego
                  lepiej zapobiegać niż leczyć.
                    • hepik1 O co tyle hałasu? 29.06.07, 00:01
                      Jedna pałeczka nikomu nie zaszkodzi ;)
                      Pałeczka okrężnicy, (łac. Escherichia coli, czyt.: eszerichia koli), fakultatywnie tlenowa, Gram-ujemna bakteria należąca do
                      rodziny Enterobacteriaceae. Wchodzi w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz zwierząt
                      stałocieplnych. W jelicie ta symbiotyczna bakteria spełnia pożyteczną rolę, uczestnicząc w rozkładzie pokarmu, a także
                      przyczyniając się do produkcji witamin z grupy B, C oraz K.
                      • w36 Re: O co tyle hałasu? 29.06.07, 00:14
                        hepik1 napisał:

> Jedna pałeczka nikomu nie zaszkodzi ;)

No ale czy ty hepik zjadłbyś pałeczkę którą ktoś inny miał w d... ? A poza tym
                        one dziczeją i robią się toksyczne.

Jest ciekawe w świetle naszego rudzkiego wodociągu że w wilgoci i niskiej
                        temperaturze mogą przeżyć miesiącami :-0
      • lswaczyna Re: Brak wody obnaża nieudolnoś władzy 28.06.07, 17:03
        michal0982 napisał:

> Spokojnie to oficjalny komunikat!
        > W związku ze stwierdzeniem dostawy wody o pogorszonej jakości przez
        > Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe z Katowic Władze Miasta Ruda Śląska
        > podjęły natychmiastową decyzję o zamknięciu dopływu wody w północnej części
        > miasta. Sytuacja dotyczy dzielnic: Ruda, Orzegów, Godula, Chebzie oraz osiedla
        > Kaufhaus.
        >
        > No Panowie chyba troche przesadzacie. Co ma władza do jakości wody w kranie?
        > RPWiK Ma obowiązek dostarczac wode zgodną z normami. Pewnie gdzieś pękła rura i
        > dostały się fekalia do wodociągów.

Coś mi się nie zgadza
        www.gpw.katowice.pl/load.php?Group=1&PageID=&NewsID=236
      • lswaczyna Re: Brak wody obnaża nieudolnoś władzy 28.06.07, 12:08
        mohrhardt napisał:

> PS. Ja TOM drogą zwracam się do Pana, Panie Leonie z prośbą o zakup słownika
        > języka polskiego, bo póki co jest Pan jeszcze obywatelem Polski.

Nie przyjmuję rad od osób mi nie znanych i jeśli chcesz mi ich udzielać to się
        przedstaw.
        • lswaczyna Zgadzam się w 100% 28.06.07, 13:29
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=64981485&a=64981485
          I ponawiam apel by młodzi i zdrowi nie zapomnieli o chorych i starszych. Jak
          umiecie liczyć to nie liczcie na służby kiedyś i wy będziecie starzy i chorzy a
          sytuacje kryzysowe od czasu do czasu się zdarzają.
          • osi-ris Zgadzam się w 100%-- a ja nie! 28.06.07, 13:59
            a może by tak starsi zamiast oglądać seriale by pospacerowali sobie z butelkami
            po wodę nikt im nie każe nosić baniaka 20 litrów. z reguły nasi emeryci i
            renciści nie zużywają 100 litrów na dzień jest ciepło nie jest ślisko więc nie
            róbmy takiego halo !! ze schorowanymi każdy lekarz zaleca na krążenie spacer, na
            zwapnienie ruch - nie seriale M- jak, P-jak R- jak pranie muzgó itp..
              • osi-ris Re: Zgadzam się w 100% 28.06.07, 16:22
                > Myślenie ma kolosalną przyszłość..... zdrowe myślenie.... i na mózg....dobry
                > jest spacerek.... i pomoc żonie w przyniesieniu zakupów...wody....kwiatów z
                > okazji pierwszych dni lata :)

a kto mnie przyniesie kwiaty, piwo albo coś innego? ja muszę sam. a tak na
                marginesie ktoś walczy o równouprawnienie -nie?

życie
                • lswaczyna Re: Zgadzam się w 100% 28.06.07, 16:59
                  "Zwracamy się z apelem do mieszkańców o zgłaszanie w Ośrodku Dyspozycyjnym
                  Prezydenta Miasta pod numerem telefonu 0800 158 800 osób starszych i chorych,
                  które nie są w stanie same zaopatrzyć się w wodę. Prosimy o nie nadużywanie tej
                  linii telefonicznej. Osoby, które faktycznie takiej pomocy nie będą potrzebowały
                  zostaną obciążone kosztami akcji."

W/w z strony UM przekopiowałem. Nie wiem tylko jakimi kryteriami będzie się
                  klasyfikowało osoby nie potrzebujące pomocy.
              • grzegorz1948 Re: ruda-help 28.06.07, 22:07
                Proponuje dla pieniaczy tego forum/a scislej mowiac czerwona opozycje/przy
                wydawaniu wody zmuszac do polykniecia tabletki relanium i rozdawac papier
                toaletowy zeby mogli zebrac piane zlosci z swoich pyskow.Juz niektorzy
                zapomnieli PRL gdzie zylo sie dniami bez wody i pradu.
                I znow ci pieniacze chca tu ubijac swoj interes.Jak takich ludzi nazywal wasz
                towarzysz Gomulka"politykierzy" Warcholy spoleczne.
                Z pozdrowieniami dla czerwonych warcholow politycznych Grzegorz
                • kafalz stary zmierzły gburze z UM ! 28.06.07, 22:27
                  wypraszam sobie takie teksty stary zmierzły urzędasie !
                  czerwony to jest ten wasz układzik z PO ! nie przypomnę kogo wasz przełożony
                  wziął sobie za wice - największego komucha w mieście.
                  Tutaj nikt ( poza wami ) nie upolitycznie sprawy bo to nie problem PO czy SLD
                  ale chorego kolesiowskiego układu a to że dotyczy rudzkiego PO które opanowało
                  UM i wszystkie rudzkie spółki to już inna rzecz. Mogli się nie pchać na afisz a
                  skoro już są to mają rzetelnie wypełniać swoją robotę a jak nie to wypi...ć.

I poprę każdego czy to będzie Swaczyna czy Kabała czy nawet Osmenda jeśli zrobi
                  porządek z tym burdelem, skończy się zatrudnianie zięciów w spółkach miejskich
                  wtedy skończy się jak wy to nazywanie "malkontenckie narzekanie" a dla mnie po
                  prostu głos i wołanie o przyzwoitość bo widać was w PO o przyzwoitośći Tusk nie
                  zauczył. Zresztą o ile pamiętam przyzwoitości chyba uczył was loklany przywódca
                  gdzie głownym pkt było kupowanie sobie przychylności medów czyż nie tak to było ?

no tak ale to my jesteśmy głupia rudzka swołocz bo domagamy się sprawiedliwości
                  i równości.
                    • slezan Re: stary zmierzły gburze z UM ! 29.06.07, 09:56
                      Pracuje w Miejskim Biurze Konserwatora Zabytków? Nie? A może została przyjęta
                      na posadę z pominięciem obowiązujących procedur? Zarabia więcej niż inni na tym
                      samym stanowisku? Może nie ma kwalifikacji? Jeżei odpowiedź na wszystkie
                      pytania jest przecząca (a zaznaczam, że odpowiedzi w większości przypadków nie
                      znam), to radzę trzymać pysk, bo za takie insynuacje mozna doczekać się
                      ujawnienia danych personalnych i sankcji.
                        • lswaczyna Podziękowania dla znajomych i rodziny 30.06.07, 13:21
                          Tą drogą chciałbym podziękować wszystkim znajomym i krewnym którzy w tych
                          trudnych dniach zaoferowali mnie i mojej rodzinie możliwość kąpieli. Dziękuję
                          również tym wszystkim mieszkańcom Rudy Śląskiej którzy bezinteresownie pomogli
                          współmieszkańcom naszego Grodu.
                            • moherowyberet5 lista osób "kompetnentych" 01.07.07, 23:21
                              odpowiedz na Twoje pytanie powinni udzielic Ci:

sPECe : Jonik,Tyszkiewicz,Wesoły

PWIK : Zieć Andrzeja, Duda

albo pytaj samego bosa co dzieli stołkami

ale musze Cie Leonie zmartwić. Zapomnij o kasie. PEC i PWIK nie odda Ci kasy bo
                              nigdy nie oddawali. Jak nie zapłacisz będą Cie straszyć sądem albo odłączą wodę.
                              Putin stosuje ropo-szantaż a Andrew wodo-szantaż.

Jeśli zbierze się spora grupa osób i zrobi się głośno to może wtedy odzyskasz
                              swoje. Sam nie dasz rady zresztą ty też chyba jesteś na czarnej liście Andrzeja
                              więc lepiej nie podskakuj bo i Ciebie udupią.

jak to powiada poseł Krzysiek Szyga "Wszystko co na lewo od PO (włącznie) to
                              pajęczyna"
                              • lswaczyna Re: lista osób "kompetnentych" 02.07.07, 08:00
                                moherowyberet5 napisała:
                                > Jeśli zbierze się spora grupa osób i zrobi się głośno to może wtedy odzyskasz
                                > swoje. Sam nie dasz rady zresztą ty też chyba jesteś na czarnej liście Andrzeja
                                > więc lepiej nie podskakuj bo i Ciebie udupią.
                                >
                                > jak to powiada poseł Krzysiek Szyga "Wszystko co na lewo od PO (włącznie) to
                                > pajęczyna"

Podskakiwać będę tak czy siak. U***ć mnie nie jest tak łatwo co neiktury
                                próbował a potem skamlamlał. Nie jestem zależny od nikogo w mieście i mimo
                                licznych wrogów mam tez sporo oddanych i wpływowych przyjaciół. Na posła Szyge
                                bym się nie powoływał mimo, iż znam go osobiście.
                          • mohrhardt Re: Podziękowania dla znajomych i rodziny 01.07.07, 20:39
                            Panie Leonie, tym tekstem przeszedł Pan samego siebie..."Dziękuję znajomym za
                            możliwość wykąpania się..". Ja również dziękuję znajomym Pana Leona, o mało co
                            Prezydenta, za możliwość jego wykąpania się. Wykazaliście prawdziwe serce w tej
                            jakże krytycznej sytuacji. Nasza mała ojczyzna stanęła nad przepaścią, dzięki
                            Wam i Waszemu mydłu Pan Leon może kontynuować krucjatę przeciw możnym i to
                            dzięki Wam czyni to w higienicznych warunkach!
                            • kapioh1 Re: Mohrhardt walczy całkiem HARD ! 03.07.07, 15:39
                              Tak tu zajrzałem, i odkryłem nowego TURBOWAZELINIARZA ! Prawdziwego pitbula
                              władzy, bezwzględnego boksera MOHRHARDTA !! No fakt, wynurzenia Leona Swaczyny
                              są zbyt dekadenckie, ale ta wpadka z wodą....Ja Ciebie MOHRHARDT popieram ! Co
                              tam Leon, on nie wie, biedactwo, że ten brak wody był planowanym od dawna
                              sukcesem władzy ! On był już zapisany w strategii rozwoju miasta ! A to nie
                              bakterie coli odkrył sanepid ale ślady coca- coli, którą władza sekretnie
                              dolała do rurociągów, aby ludzim dobrze zrobić ! Czy ty MOHRHARDT nie masz od
                              tej władzowej coca- coli przypadkiem LEPKICH PALUSZKÓW, hę ?
                                • mohrhardt Re: Mohrhardt walczy całkiem HARD ! 07.07.07, 21:22
                                  Za co Pan Panie Leonie znowu chce płacić? Za wodę której nie było więc Pan nie
                                  zużywał? A może za kąpiele u znajomych i rodziny?

Swoją drogą znam takiego radnego z Kochłowic, który wciąż twierdzi, że za jego
                                  czasów wszystko grało, teraz jest wszystko źle.

Pan Leon za to, prawie Prezydent twierdzi, że to kara boska za nie wybranie go
                                  na urząd!
                                  • lswaczyna Re: Mohrhardt walczy całkiem HARD ! 08.07.07, 14:42
                                    mohrhardt napisał:

> Za co Pan Panie Leonie znowu chce płacić? Za wodę której nie było więc Pan nie
                                    > zużywał? A może za kąpiele u znajomych i rodziny?
                                    >
                                    > Swoją drogą znam takiego radnego z Kochłowic, który wciąż twierdzi, że za jego
                                    > czasów wszystko grało, teraz jest wszystko źle.
                                    >
                                    > Pan Leon za to, prawie Prezydent twierdzi, że to kara boska za nie wybranie go
                                    > na urząd!

Tylko niedouczeni socjaliści myślą, że pieniądze rosną na drzewie obfitości.
                                    Gdyby za swoje błędy płacili urzędnicy było by nieźle niestety to "Pan płaci,
                                    Pani Płaci my PŁACIMY" - Wbij się to do łba i nie pisz głupot. W tym wypadku
                                    mieszkańcy miasta "R" tak czy siak zapłacą a ja chciałbym wiedzieć ile ?
              • lswaczyna Re: Brak wody obnaża nieudolnoś władzy 17.07.07, 13:44
                bytom333 napisał:

> Panie Leonie jak by Pan postąpił będąc prezydentem Rudy Śląskiej.
                > O jakie normy prawne by Pan oparł swoje decyzje administracyjne.

Nigdy nie miałem złudzeń, iż mieszkańcy naszego miasta są w stanie wybrać kogoś
                takiego jak ja na swego prezydenta. Bez względu na moje poglądy polityczne
                skrajnie odmienne od poglądów np. Pana Antka Bubały tak on jak i ja na razie nie
                mamy szans na wybór. Dlaczego tak się dzieje to pozostawiam w sferze domysłów
                ...kto nie kiep ten się domyśli.

Gdyby się tak stało, że byłbym prezydentem miasta zagrożonego w środku lata
                brakiem dostaw wody to o godzinie 00.00 (godzina w której dotarła by informacja
                o zagrożeniu) zażądał bym wyników badań nie tylko sanepidu ale też wodociągów.
                O godzinie 00.15 bez względu na to gdzie się w danej chwili bym znajdował
                rozpoczął bym podróż do miejsca swojej pracy, z uwagi na wasz kość problemu. (W
                12 godzin da się dojechać na N.Bytom z dowolnego punktu naszego globu.) O 00.55
                podjął bym decyzję o poinformowaniu 45tyś współobywateli ( w końcu to oni są
                pracodawcami prezydenta ), iż woda w kranach jest skażona biologicznie i nie
                wolno jej używać do celów spożywczych. Informacje o skażeniu rozpowszechniane
                musiały by być przy pomocy wszystkich dostępnych mediów nie wyłączając
                zaangażowania wszystkich pracowników służb miejskich. W tym samym komunikacie
                była by informacja gdzie mają zgłaszać się osoby z zaburzeniami żołądkowymi. O
                01.15 podjąłbym decyzję o przeprowadzeniu badań wody przez niezależne
                laboratorium ( takowe znajduje się np. na AM )
                O 01.45 wszystkie będące w dyspozycji miasta cysterny z wodą pitną musiały by
                wyjechać do obsługi mieszkańców. O 02.15 zwrócił bym się do włodarzy miast
                ościennych o pomoc w dostarczaniu wody pitnej. O 12.30 po otrzymaniu wstępnych
                badań z niezależnego laboratorium podjął bym dalsze decyzje w zależności od
                wyników. Jak sprawy potoczyły by się dalej nie wiem -brak danych.

Co do norm prawnych to w stanach zagrożenia na całym świecie istnieje zasada
                wyższej konieczności. Kto nie kieruje się zasadami a tylko literą prawa nadaje
                się co najwyżej na referenta.
                • mohrhardt Re: Brak wody obnaża nieudolnoś władzy 18.07.07, 09:09
                  Drogi Panie Leonie, osoba nie potrafiąca przelewać swoich słów na papier, czy
                  jak w tym przypadku monitor komputera, nie nadaje się na referenta, a tym
                  bardziej na Prezydenta. Przed każdą wypowiedzią, radziłbym sprawdzić poprawność
                  swojej pisowni, bo co można oczekiwać od osoby, której ortografia zatrzymała się
                  daleko w szkole podstawowej? Problem może być "ważki", ale na pewno nie "wasz ki".

A co do całokształtu wypowiedzi to poza drobnymi szczegółami tak właśnie akcja
                  wyglądała drogi Panie Prawie Prezydencie Leonie.
    • joseph_stalyn co na to jozefosmenda ? 18.07.07, 11:57
      jakoś DonKichot siedzi cicho - naczelny krytyk wszelkiej władzy który mieszka
      200 metrów od Mc Donalda na Rudzie w miejscu gdzie wody nie było jakoś jest
      dziwnie zadowolony.

możliwości są 2 :

- wstrymuje się od krytyki bo liczy na stołek w jakieś spółce miejskiej od bossa
      - pojechł do jednej ze swoich posiadłośći gdzie wode miał

jakie typy obstawiacie ?

• jozefosmenda Re: co na to jozefosmenda ? 18.07.07, 22:37
        A ja na to jak na lato!
        Ale muszę cię Stalynie rozczarować.
        Po pierwsze to jeżeli faktycznie mam być naczelnym krytykiem to mi pasuje.Tylko
        wtedy wszelka władza ma przesrane!
        Po drugie to nie 200 metrów od Mc Donalda ale prawie 1000 m.
        A po trzecie to pudło z tymi możliwościami.W rachubę nie wchodzi ani pierwsza
        ani druga bo są jeszcze inne. Ale to już powody a nie możliwości i czas
        niewątpliwie to pokaże.
        Łączę ukłony.Dla władzy również.Wszelkiej zresztą!
        • mohrhardt Re: co na to jozefosmenda ? 19.07.07, 09:35
          Całkowicie nie rozumiem toku Pana myślenia, Panie Osmenda. Był Pan u władzy,
          jest Pan radnym, więc nie rozumiem uporczywości i zaciekliwości. Jeżeli
          społeczna służba ma wiązać się z wszelką krytyką tego, kto wyżej i pod każdym
          względem to wszyscy mamy przesrane. Czy nie czas zacząć działać? Krytykować to
          naprawdę wszyscy potrafią, nawet Ci najgłupsi.
          • lswaczyna Re: co na to jozefosmenda ? 19.07.07, 12:57
            mohrhardt napisał:

> Całkowicie nie rozumiem toku Pana myślenia, Panie Osmenda. Był Pan u władzy,
            > jest Pan radnym, więc nie rozumiem uporczywości i zaciekliwości. Jeżeli
            > społeczna służba ma wiązać się z wszelką krytyką tego, kto wyżej i pod każdym
            > względem to wszyscy mamy przesrane. Czy nie czas zacząć działać? Krytykować to
            > naprawdę wszyscy potrafią, nawet Ci najgłupsi.

Co to za słowo " zaciekliwość " muj językowy purysto ?
            A tak poza tym czyżbyś nawoływał do obalenia DEMOKRACJI ?
            • lswaczyna Re: co na to jozefosmenda ? 19.07.07, 12:58
              lswaczyna napisał:

> mohrhardt napisał:
              >
              > > Całkowicie nie rozumiem toku Pana myślenia, Panie Osmenda. Był Pan u wład
              > zy,
              > > jest Pan radnym, więc nie rozumiem uporczywości i zaciekliwości. Jeżeli
              > > społeczna służba ma wiązać się z wszelką krytyką tego, kto wyżej i pod ka
              > żdym
              > > względem to wszyscy mamy przesrane. Czy nie czas zacząć działać? Krytykow
              > ać to
              > > naprawdę wszyscy potrafią, nawet Ci najgłupsi.
              >
              > Co to za słowo " zaciekliwość " muj językowy purysto ?
              > A tak poza tym czyżbyś nawoływał do obalenia DEMOKRACJI ?
              Oczywiście miało być mój sory purysto ;-)
              • mohrhardt Re: co na to jozefosmenda ? 19.07.07, 22:59
                "MUJ" drogi Panie Leonie. To na prawdę nie jest wstyd zajrzeć czasem do
                słownika. Po drugie nie zwracałem się da pana, więc proszę się nie pikolić
                (dobre słowo?) na antenę. Jeżeli chodzi o moją "zaciekliwość" to polecam książki
                prof. Bralczyka, zaręczam, że zna się troszkę lepiej niż Pan na ojczystym
                języku, tym obecnym i trochę dawniejszym.
                • lswaczyna Re: co na to jozefosmenda ? 20.07.07, 08:21
                  mohrhardt napisał:

> "MUJ" drogi Panie Leonie. To na prawdę nie jest wstyd zajrzeć czasem do
                  > słownika. Po drugie nie zwracałem się da pana, więc proszę się nie pikolić
                  > (dobre słowo?) na antenę. Jeżeli chodzi o moją "zaciekliwość" to polecam książk
                  > i
                  > prof. Bralczyka, zaręczam, że zna się troszkę lepiej niż Pan na ojczystym
                  > języku, tym obecnym i trochę dawniejszym.

Dla mnie język polski jest językiem obcym i wydaje mi się, że opanowałem go nie
                  żle ;-)
                    • autobuszielony Re: co na to jozefosmenda ? 23.07.07, 23:18
                      Sieć McDolnald's wycofała ze swoich barów w Japonii prawie 14 tys. kartonów
                      zatrutego mleka - poinformował rzecznik korporacji.

Firma podejrzewa, że mleko może zawierać bakterie coli, ale uspokaja, że
                      bakteria nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia.

McDonald's, zanim wycofał produkt ze swoich restauracji, sprzedał ponad 140
                      zatrutych kartoników. Firma zapewniła, że jest gotowa wypłacić odszkodowania
                      klientom, którzy kupili mleko.

A u nas Coli za darmo !!!!!

• jozefosmenda Re: co na to jozefosmenda ? 20.07.07, 23:49
            Jak niedużo trzeba by ktoś przez swoją wypowiedź mógł się odkryć panie M.!
            I o to właśnie chodziło.
            A reszta się nie liczy.To była podpucha bo trzeba umieć czytać miedzy wierszami.
            A więc powtarzam,że ja na to jak na lato!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka