Dodaj do ulubionych

Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy

09.03.14, 13:02
Dziewczyny jakies sugestie co do noclegow , miejsc, wynajmu auta, start z Aten na ok tydz. Dzieki z gory. Moze ktoras ma hotelik, pokoje, restauracje albo chce pooprowadzac. Moja przyjaciolka sie wybiera i chce ja oddac w dobre rece wink))!!!
Obserwuj wątek
          • wiros86 Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 10.03.14, 20:00
            Zależy co ta koleżanka chciałaby zobaczyć. Czy woli urlop bardziej leniwy czy bardziej aktywny. W tamtym roku razem z moim AK byliśmy na weselu w górach (mieszkaliśmy w Arnea, piękne widoki). Zaraz po weselu pojechaliśmy na Chalkidiki i spędziliśmy tam tydzień zwiedzając 2 półwyspy (trzeci jest nie dostępny dla kobiet, mieszkają tam mnisi). Miejsca, które między innymi odwiedziliśmy w Chalkidiki:
            1) Ormos Panagia + beach bar Talgo
            2 ) Nea Moudania (nie polecam, brzydko pachniało, jakby wszystkie ścieki z Thesalonik tam się zatrzymywały)
            3) Kalithea (tam mieszkaliśmy, dużo turystów)
            4) Naturalna plaża w Kriopigi (super miejsce, trochę ciężko trafić)
            5) SPA w Loutra (znajduje się na skarpie, piękne widoki)
            6) plaża Kavourotripes (nie jest to typowa plaża tylko jakby białe skały wyłaniające się z wody)
            Zatrzymywaliśmy się również na innych plażach, ale te powyższe miejsca najbardziej mi utkwiły w pamięci.
            Poza Chalkidiki:
            - Mój AK poleca zamek w Kavali.
            - Wyspa Thassos (warto zobaczyć m.in.: naturalny basen Giola, Limenaria (szczególnie zachód słońca), plaża Chrisi Ammoudia i przepiękna biała, marmurowa plaża Saliara Beach). Zwiedzaliśmy Thassos przez weekend (pt popołudnie, sobota, niedziela wieczorem powrót)
            - plaża w Fanari (30 km od Komotini)
            - wyspa Samothraki
            - wodospad w miejscowości Edessa (to akurat z innej strony Thesalonik)
            - w Thesalonikach obowiązkowo należy zobaczyć Białą Wieżę
            - Czytałam gdzieś też artykuł o jaskiniach niedaleko Komotini, ale nie pamiętam nazwy miejscowości i nie byłam.
            • bachula_gr Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 11.03.14, 09:05
              Athos (trzeci palce Chalkidiki) jak najbardziej mozna zwiezac. To nie tylko Republika Mnichow. To piekne Ouranopoli, to piekna i klimatyczna wyspa Amoulian etc etc

A wracajac do kolezanki-podrozniczki to na pewno warto przejechac sie "na druga strone" autostrada I tunelostrada Egnatia Odos. No I oczywiscie mozna zjechac slimakiem pt metsovo na polskojezyczna kawe do nas I poszpanowac zdjeciami z greckiego Zakopca wink
              • bebiak Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 11.03.14, 09:27
                No nie noooo...
                Mając do wyboru albo Chalkidiki albo Metsovo i dalej Zagorochorię - bez zastanowienia wybrałabym to drugie a wiem co mówię, bo i tu i tu byłam smile
                No, chyba, że ktoś lubi morze: w Zagorochorii byłoby trochę trudno je znaleźć ale nie samym morzem nawet Bebiak w Grecji żyje wink

Poza tym nigdy nie pojmę po co jadąc prywatnie jechać tam gdzie biura turystyczne ze swoimi klientami? Toż to burzy, ba, wprost psuje, atmosferę każdego miejsca jak dla mnie.
                Dobrych wyborów!
    • ani.mru Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 11.03.14, 12:14
      W Metsovo wiadomo co polecic i w czyje rece oddawac.
      W Thessalonikach rezerwowalismy hotel przez Booking.com.
      W polowie drogi na poludnie "zaliczylismy" Kamena Vourla.W okolicy do zwidzenia Delfy, ciekawa lekacja historii w Muzeum w Termopilach i fajna kopalnia boksytow tutaj: www.vagonetto.gr/en/fokis-mining-park/galleries-exhibits/underground-gallery-850/
    • bachula_gr Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 13.03.14, 09:45
      Papasowa, od kilku tygodni z niedzielnym ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ sa wydawane ksiazki z serii ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΘΕΝ pokazujace tematycznie Grecje z lotu ptaka. Same zdjecia plus mapka gdzie dane cudo jest. W zeszlym tygodniu byla akurat Macedonia a w tym greckie monastyry.
      Dziala na wyobraznie lepiej niz sama mapa albo nawet najlepszy gps.
      Moze podeslesz kolazance pod rozwage a my tu potem wspolnymi salami dogramy szczegoly logistyczne i inne wink
        • bachula_gr Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 13.03.14, 11:40
          Bebiaku, no tu jest roznie, taki grecki miszmasz wink.
          Nie sa to opasle tomiska jak sugeruja zdjecia w zalinkowanym wyzej miejscu ale tomy-ksiazki wieksze niz a4 i niepozornie ciezkie bo od drugiego tomu twarde okladki i wszedzie kredowy papier. Jak do tej pory to mam:
          - jeziora, rzeki i inne zbiorniki
          - Morze Egejskie
          - Morze Jonskie
          - wioski i miasteczka
          - Agios Oros
          - Peloponez
          - Kreta
          - male diamenty
          - Macedonia
          beda inne...nie wiem ile w sumie

a wydaje to wydawnictwo ΜΙΛΗΤΟΣ
            • bachula_gr Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 13.03.14, 12:45
              No ale to dokladnie to co zalinkowalam o 9:45 wink pod haslem A W TYM MONASTYRY.
              Na tym zdjeciu wyglada to na opasle tomy, w rzeczywistosci ksiazki sa wieksze ale znacznie ciensze (grzbiet okolo 1cm "grubosci").

Nie wiem czy mozna cala kolekcje kupic bez cotygniowej gazety i za ile. My placimy 4.25 za gazete z dodatkami (ksiazka).
              • bebiak Re: Zwiedzanie autem centralnej Grecji pomocy 13.03.14, 12:53
                Już wydałam dyspozycję o nabycie: cena da się przeżyć - o ile będzie jeszcze smile
                Chciałabym, chciała te klasztory ....
                To coś zupełnie innego niż ta seria, którą ja sprzed paru lat mam.

A wieczorem popatrzę co tam mieli dotąd (wymieniłaś) i ewentualnie poproszę o kontakt z wydawnictwem co do zaległych ... - może się uda.
                Twego linka nie zauważyłam ...grrr.... - wiesz, o tej porze to ja z doskoku i tak pomiędzy ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka