Dodaj do ulubionych

Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie tylko

25.05.14, 09:59
Widzę, że sporo Was tu jest z Katerini i okolic. Ja od końca czerwca również tam będę mieszkać - może ktoś miałby ochotę na kawę i - mówiąc ogólnie - na nawiązanie niewirtualnego kontaktu? Pozdrawiam, Kasia smile
Obserwuj wątek
      • kalanitka Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 31.05.14, 12:01
        Witajcie smile ja jestem taka wakacyjna Polka w Grecji. Tak się złożyło że w tym roku będziemy z 2/połową na wakacjach w okolicach Katerini na początku lipca i jeśli miałybyście ochotę na towarzystwo jeszcze jednej Polki to chętnie się dołączę.
        A tak przy okazji Jagienka wiesz może (a pewnie wiesz) jak najlepiej dotrzeć transportem publicznym z Katerini do Salonik ?

Pozdrawiam
          • kalanitka Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 31.05.14, 13:30
            Hahaha czyli wypożyczalnie osiołków musimy szukać wink)) jak juz tak zaplanowaliśmy smile a też trzeba "inną" Grecję zobaczyć nowe doświadczenia nabyć i Katerini, Saloniki bo pewnie byśmy je ominęli w poprzedniej wersji wyjazdu za to Meteory znow by były i Ateny !!!! na dodatek wink))
            I tak jak bylo w ubiegłym roku jednym busem w 8 osób nigdy więcej to może i teraz tak będzie autobusem stacjonarnie i bez samochodu - hihi nigdy więcej wink
            Na mapie google widzę jakieś połączenie z Katerini do Salonik tylko nie mogę się do niego "dobrać"
            A i do Katerini znad morza to tylko na osiołku na ewentualną kafffke bo tu transportu nie znalazlam wink chyba że taxi
            A przy okazji też mogłabyś na kafke do Katerini przyjechać lub "inne" morze zobaczyć a i nowe koleżanki poznać wink

Pozdrawiam smile
            • bachula_gr Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 31.05.14, 14:14
              Smiej sie, smiej, Katerini w sumie moglabym zobaczyc bo znam glownie z drogowskazow ale na zadna Leptokarie tudziez okoliczne wioski sie nie pisze. Bylam raz czy dwa ptrzejazdem po kogos i wrazen estetycznych mi wystarczy do konca zycia.Choc moje mlodsze dziecko pewnie byloby zachwycone zageszczeniem schabowych na metr kwadratowy wink

Sprobuje obczaic siatke polaczen ktel'a, zanim ktoras forumowiczka nie napisze z autopsji co i jak z tym transportem w tamtych regionach.
              • bebiak Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 31.05.14, 14:31
                Toż to wszystko przecież w zasięgu jednej ręki! No, gdybym to ja była w Katerini a Bachula z lenistwa by sie do mnie nie kopnęła to chyba bym focha strzeliła wink
                A co Wam, Kalanitka z tym Katerini przyszło, co?
                Bez urazy (kogokolwiek): co tam chciałabyś znaleźć w ramach wakacji?
                Tam i w okolicach jest... jest ....
                No wiesz: inaczej niż tygryski lubią smile
                Pisz mi tu maila w wolnej chwili bom ciekawa i już!
                • jagienkaaa86 Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 01.06.14, 20:44
                  bebiak napisała:

> A co Wam, Kalanitka z tym Katerini przyszło, co?
                  > Bez urazy (kogokolwiek): co tam chciałabyś znaleźć w ramach wakacji?
                  > Tam i w okolicach jest... jest ....
                  > No wiesz: inaczej niż tygryski lubią smile

Mysle, ze w kazdym miejscu mozna dostrzec jego uroki smile az tak zle nie jest....
                  Moglabys rozwinác :"Tam i w okolicach jest... jest .... " bo za bardzo nie rozumiem o co chodzi....
                    • bachula_gr Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 01.06.14, 21:14
                      bebiak napisała:
                      ... inaczej niż na Małych Cykladach, w Zagorohorii i na Mani a to właśnie tygryski lubią smile

A Ateny??? Odwidzialo Ci sie??????? wink)))
                      Na szczescie, wbrew pozorom, kalanitka wiec co robi, pierwszy raz w Grecji nie bedzie wiec tylko wzbogaci doswiadczenia a na laiki potrafi zakupy robic wiec nie beda jej te wszechobecne kotlety I inne frytki w bioderka szly.

A polska kafffka w Salonikach odbyla sie raz ale lata temu w chinskiej knajpie ale cos bez kontynuacji. Ktos pamieta? Agapi??????

• agapi-mou Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 02.06.14, 21:54
                        A pamietam... I zdjecie gdzies tam tez na kompie jest... I tak sobie mysle ze teraz ciezko by bylo mi sie tak samej zorganizowac zeby na taka kawke jechac bo wtedy jeszcze wolny ptaszek dopiero po zareczynach bylam smile ale z drugiej strony Ty Basia juz wtedy mialas swoje dziewczyny i dalas rade wiec dla chcacego nic trudnego... Z tego towarzystwa co zesmy sie wtedy spotkaly ktos jeszcze jest na forum? Bo wtedy Saloniki bylo miejscem wybranym bo wiekszac tam mieszkala a skoro teraz Katerini robi sie aktywniejsze to moze Basia skrocimy ci droge i tutaj u nas wypijesz kawke smile Nawet Mikel mamy wink
                          • bachula_gr Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 04.06.14, 20:38
                            Bo w bachuli mimo uplywu lat w Grecji nadal chyba przewaza pierwiastek polski z naciskiem na mobilnosc i asertywnosc. Czyli kazdy pretekst jest dobry do podrozowania wink))

Kiedy to ta nasza chinska kaffka w Salonikach byla? 2008? 2009? Pewnie gdzies tez mam jakies fotodowody....

PS- korzystajac z okazji: Mamalal-ka............czy nasza slawetna Zitsa_Coffee_Break wreszcie dojdzie do skutku tego lata?????????????????????
                      • kalanitka Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 04.06.14, 21:54
                        bachula_gr napisała:

> Na szczescie, wbrew pozorom, kalanitka wiec co robi, pierwszy raz w Grecji nie
                        > bedzie wiec tylko wzbogaci doswiadczenia a na laiki potrafi zakupy robic wiec n
                        > ie beda jej te wszechobecne kotlety I inne frytki w bioderka szly.

Zgadzam się w całej rozciągłości hihihi smile)) i będę wzbogacać doświadczenia a widzę, że może, może kawusia wypali w Katerini lub w Salonikach - myśl Bachulka myśl wink)))
                        czyli nie ma złego co by na dobre nie wyszło smile
        • jagienkaaa86 Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 01.06.14, 20:39
          kalanitka napisała:

> Witajcie smile ja jestem taka wakacyjna Polka w Grecji. Tak się złożyło że w tym r
          > oku będziemy z 2/połową na wakacjach w okolicach Katerini na początku lipca i j
          > eśli miałybyście ochotę na towarzystwo jeszcze jednej Polki to chętnie się dołą
          > czę.
          > A tak przy okazji Jagienka wiesz może (a pewnie wiesz) jak najlepiej dotrzeć tr
          > ansportem publicznym z Katerini do Salonik ?
          >

Kalanitka, oczywiście, ja jestem jak najbardziej "za" i nie tylko za jedną kawa big_grinbig_grin Daj znać to chętnie się spotkamsmile
          Połączenie Katerini Saloniki: autobusy odchodzą z dworca (KTEL) co pół godziny np. 11, 11:30. Bilet 6,30euro w jedną stronę...(studneci maja znizke) potem z dworca w Salonikach masz autobusy 31, 78, i 12 które jadą do centrum

z powrotem do Katerini autobusy również co poł godziny z tym że np. 11:15,45
          czas podróży 45 min smile

oasth.gr/#en/routeinfo/list/71/32/1/ -Saloniki

www.ktelpierias.gr/el/routes/thessaloniki-route-2/431-thessaloniki-route.html - Katerini

Jezeli bedziesz miec jakies inne pytania, sluze pomoca,
          pozdrawiam

Jagienka wink
              • bebiak Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 04.06.14, 22:02
                bachula_gr napisała:

> I tutaj wkracza Pani Kierowniczka Kalanitka, co to nie takie afery organizowala
                > (vide afera domowfonowa w Warszafce w grudniu 2013 wink)))))))))))))

Toż Wy obie jesteście Paniami Kierowniczkami jak nic!
                Kierownicami całymi!
                ... życie mogłam stracić z powodu afery domofonowej ... wink
              • kalanitka Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 04.06.14, 22:09
                bachula_gr napisała:

> Na szczescie, wbrew pozorom, kalanitka wiec co robi, pierwszy raz w Grecji nie
                > bedzie wiec tylko wzbogaci doswiadczenia a na laiki potrafi zakupy robic wiec n
                > ie beda jej te wszechobecne kotlety I inne frytki w bioderka szly.

Zgadzam się w całej rozciągłości hihihi wink) i będę wzbogacać doświadczenia a widzę, że może, może kawusia wypali w Katerini lub w Salonikach - myśl Bachulka myśl wink)))
                czyli nie ma złego co by na dobre nie wyszło smile
                bachula_gr napisała:

> I tutaj wkracza Pani Kierowniczka Kalanitka, co to nie takie afery organizowala
                > (vide afera domowfonowa w Warszafce w grudniu 2013 wink)))))))))))))

Ha i jakby tak pokombinował to fajne spotkanie możemy "uszyć" z "Katerinkami" i "Saloniczankami" smile
            • jagienkaaa86 Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 17.06.14, 18:12
              Tak jest dworzec kolejowy w Katerini, raz nawet jechałam wink z tego co mi wiadomo pociagi nie jeżdżą tak często jak autobusy i bilet ciut droższy...Nie orientuje się w tym temacie, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć... a owszem jest park i całkiem przyjemnie jest tam,szczególnie latem da się znaleść trochę cienia w te uplane dni no i oczywiście obok są pyszne lody, mój faworyt z pośród wszystkich lodziarni w K. i Paralii !
                • jagienkaaa86 Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 17.06.14, 22:23
                  a "ryneczki" czyli masz na myśli tzw. lajki czyli takie bazarki z warzywami i innymi różnościami taak? To w każdą środę właśnie w pobliżu parku i każdą sobotę niedaleko KTELu smile
                  No mam nadzieje, że dojedzie do spotkania smile Katerini jest małe (jak dla mnie mieszkanki stolicy), więc na pewno zlokalizujesz wszystko a jakby co to z chęcią Ci wszystko pokaże smile
                    • jagienkaaa86 Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 18.06.14, 11:01
                      bachula_gr napisała:

> Jagienkaaaaaa, ja Cie prosze, nie zartuj z ta plaza w Leptokarii!!! Bylam raz o
                      > debrac rodzine stamtad i....nigdy wiecej. Na Zakynthos nie bylam wiec porownani
                      > a nie mam wink)))))))))))))

Bacha, czego można oczekiwać od typowych miejscowości turystycznych??Paralia, Leptokaria to typowe miejsca nastawione na masowke, kolonie itp. Podobnie jest nad naszym Bałtykiem, człowiek na człowieku, schabowy, kebab na każdym rogu....w tu to samo oni (grecy) nie znają innego jedzenia niż suwlaki i gyros.... Dałam Ci tylko lepszą alternatywę od Paralii gdzie w centrum i na plazy nawet nie ma gdzie włożyć igły....Nie byłam w centrum Leptokarii ale w okolicach na bardziej "dzikich plażach" tam gdzie nie ma beach barów, ja preferuje tamte okolice z czystszą , przejrzystą wode niż "zupe" w Parali...
                  • kalanitka Re: Katerini, Saloniki, okolice powyższych i nie 19.06.14, 18:59
                    Tak tak tam gdzie owoce i warzywka smile)) a ten ktel to przy jakiej ulicy ?
                    Zresztą faktycznie "miejscowa" przewodniczka będzie bardzo pomocna.
                    Tak teraz podpytuję bo nie wiem jak to tam będzie z internetem i pewnie trzeba się nr telefonu wymienić na mailu smile))
                    A właśnie a plaża Olimpic to jaka???? Chociaż wiem wiem nie ma porównania z innymi, ale ..... wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka